Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodzica. Trzeba o tym wiedzieć!

Rozpoczęcie roku szkolnego już 1 września! W związku z tym MEN i GIS przygotowało kilka niezbędnych zasad bezpieczeństwa, do których każdy uczeń powinien się stosować. O czym musi wiedzieć rodzic? Jak zachować bezpieczny powrót do szkoły?

bezpieczny powrót do szkoły

We wrześniu 2020 roku, mimo trwającej pandemii koronawirusa, uczniowie wracają do szkół i rozpoczynają zajęcia w trybie stacjonarnym. Lekcje będą teraz wyglądać nieco inaczej, niż do tej pory. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało listę zasad dla uczniów, które mają zagwarantować im bezpieczny powrót do szkoły. Natomiast jakie są wskazówki dla rodziców?

Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców

Powrót do szkoły w czasie pandemii koronawirusa wiąże się z zupełnie innymi standardami, a lekcje w szkołach mają wyglądać inaczej niż w poprzednich latach. Przed wejściem do budynku każda osoba ma mieć zmierzoną temperaturę, a na szkolnych korytarzach nie wolno gromadzić się w grupkach, witać ręką i nie nosić maseczek ochronnych.

Sprawdź, jakie jeszcze mają obowiązywać zasady dla ucznia w szkole: Rozpoczęcie roku szkolnego nie dla wszystkich! Nowe zasady od 1 września

Jeśli nauczyciel lub dyrektor szkoły zauważy u ucznia niepokojące objawy, to jego obowiązkiem jest przeniesienie dziecka do specjalnie wyznaczonego miejsca (tzw. izolatki) i niezwłoczne powiadomienie rodziców/opiekunów o całej sytuacji.

Bezpieczny powrót do szkoły i wskazówki dla rodzica obejmują między innymi informowanie dzieci o powadze pandemii COVID-19 w naszym kraju i nakazie przestrzegania przez nich kilku najważniejszych zasad higieny osobistej, czyli:

  • Częstego mycia rąk (przede wszystkim po przyjściu do szkoły)
  • Ochrony podczas kichania i kaszlu (najlepiej w zgięcie łokcia)
  • Unikania dotykania nosa, ust i oczu

Uczeń powinien posiadać własne przybory szkolne i podręczniki, z których nikt inny nie będzie korzystał. Ponadto, jeśli tylko będzie ładna pogoda, zaleca się przesiadywanie w trakcie przerw szkolnych na podwórku i korzystanie z boiska szkolnego.

Przeczytaj również: Koronawirus i szkoła. Jak będą wyglądać lekcje WF?

Czy uważasz, że powrót dzieci do szkół jest bezpieczny?

Oceń artykuł
5/5 (2)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora