Reklama

Ile zarabiają pracownicy Primarku? Nowe sklepy już niedługo w polskich miastach!

Irlandzki gigant Primark właśnie zapowiedział, że w planach są kolejne placówki w większych polskich miastach. Primark podbił już część zachodnich krajów Europy, teraz szykuje się na Polskę. Oznacza to nowe miejsca pracy. Ile zarobią pracownicy Primarku?

Primark

Primark rozpoczął podbój polskiego rynku w 2020 roku. Mimo szalejącej pandemii sklep znanej i taniej sieciówki przetrwał, a obecnie planuje dalszy rozwój na terenie naszego kraju. Pierwsza siedziba sklepu to warszawska Galeria Młocin. Obecnie Primark dostępny jest również w Poznaniu, Katowicach i w Krakowie. W planach, do końca tego roku jest również otwarcie punktów w Łodzi oraz we Wrocławiu. Dynamiczny rozwój marki skutkuje wakatami, które zarząd musi jak najszybciej obsadzić. Poszukiwani są doradcy klienta, managerowie, kierownicy oraz magazynierzy. Jak wyglądają zarobki w popularnej sieciówce?

Portal dlahandlu.pl dotarł do konkretnych kwot, które mogą zainkasować pracownicy:

Na stanowisku doradcy klienta sieć oferuje pakiet dodatkowych benefitów takich jak: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, zniżka pracownicza, PPK oraz wynagrodzenie w wysokości: pełny etat — 4292 zł brutto, 3/4 — 3219 zł brutto,1/2 — 2146 zł brutto, 1/4 — 1073 zł brutto.

O ile PPK trudno zaliczyć do benefitów, o tyle karta Mulitsport oraz prywatna opieka medyczna, mogą już znaleźć się w grupie benefitów. Warto jednak zwrócić uwagę, że wynagrodzenia dostosowane są w dużej mierze do osób młodych lub chcących dorobić do domowego budżetu. Wyliczenia te nie napawają optymizmem, jednak warto pamiętać, że jest to praca niewymagająca wykształcenia oraz doświadczenia i jest dostępna „praktycznie dla każdego”.

Jak wyglądają wynagrodzenia w innych sklepach wielkopowierzchniowych?

Jak Primark wypada na tle innych sklepów dyskontowych, które znajdziemy na polskim rynku? Kasjer w Biedronce wraz ze styczniem 2023 roku zarabia minimum 3950 zł brutto. Wynagrodzenie rośnie wraz ze stażem pracy – po trzech latach doświadczenia osoba na stanowisku sprzedawcy/kasjera może zarabiać już od 4100 do 4500 zł brutto.

W ostatnim czasie dwa wielkie dyskonty zdecydowały o podniesieniu wynagrodzeń – Lidl oraz Aldi. Jak wygląda sytuacja w tych sklepach? Początkowa stawka w Lidlu waha się od 4200zł brutto do 5150 zł brutto. Podwyżka czeka po roku i po dwóch latach pracy, a bardziej doświadczeni kasjerzy mogą zarabiać od 4600 zł brutto do 5600 zł brutto. Natomiast magazynierzy mogą na start dostać wynagrodzenie rzędu 4800 zł brutto do 5250 zł brutto.

 

Oceń artykuł
0/5 (0)