Reklama

Logistyczna obsługa klienta w Warszawie – na czym polega?

Logistyczna obsługa klienta w Warszawie, jak i każdym innym mieście ma wpływ na skuteczność działania całej organizacji. Zachowanie standardów logistycznej obsługi klienta na wysokim poziomie buduje konkurencyjność firmy i sprawia, że klienci częściej dokonują zakupów. 

Logistyczna obsługa klienta - doradcy w czasie pracy

Logistyczna obsługa klienta dotyczy wielopoziomowego kontaktu między dostawcą i klientem. Są to rozwiązania, które wypełnia doradca klienta w Warszawie, dążąc do zapewnienia odbiorcom satysfakcji z relacji między złożeniem zamówienia a finalnym otrzymaniem produktu. 

Logistyczna obsługa klienta w Warszawie – co to?

Logistyczna obsługa klienta obejmuje rozwiązania, które satysfakcjonują klientów pod względem relacji między czasem złożenia zamówienia a otrzymaniem produktu. System zakłada dalsze utrzymywanie dobrych relacji i współpracy na linii klient – firma. Logistyczna obsługa klienta jest elementem pełnej obsługi, obejmującej transakcje, czy budowanie dobrej atmosfery. Jednak skupia się przede wszystkim na logistyce – czasie dotarcia produktu do klienta. Choć mówiąc o kliencie zwykle mamy przed oczami osobę dokonującą zakupów w sklepie, to logistyczna obsługa klienta w swoim zakresie obejmuje również kontakty z kontrahentami. 

Na czym polega logistyczna obsługa klienta w Warszawie? Elementy

Logistyczna obsługa klienta ma bardzo duże znaczenie. Często można się spotkać z negatywnymi opiniami na temat firm, które nie odpisują na e-maile w sprawie informacji o stanie zamówienia. Klienci chcą na każdym kroku wiedzieć, w którym momencie realizacji kupna się znajdują i ile czasu jeszcze będą czekać na towar. Klient chce być informowany o postępach w dostawie zamówienia na bieżąco. Powinien również mieć świadomość o czasie realizacji sprzedaży, jeszcze przed jej dokonaniem. 

Na zagadnienie logistycznej obsługi klienta składa się:

  • realizacja zamówienia, czyli moment dokonywania transakcji, pakowania wysyłania; 
  • niezawodność – klient powinien dostać towar w z góry określonym czasie; 
  • elastyczność, która zapewnia dostosowanie obsługi logistycznej do konkretnego klienta; 
  • dostępność – jeśli firma sprzedaje jakieś produkty, to musi być przygotowana na zamówienia klientów. Niezbędne jest posiadanie zapasów, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby;
  • obsługa personelu – kompetentny personel powinien komunikować się z klientem, odpowiadać na wszystkie jego pytania i służyć pomocą.

Logistyczna obsługa klienta w Warszawie – gdzie szukać pracy?

Warszawa to miejsce, w którym znajduje się wiele znanych marek, jak i innych firm wykorzystujących potencjał sprzedażowy miasta i okolic. Z tego względu bardzo łatwo jest znaleźć pracę w logistycznej obsłudze klienta. Firmy znajdujące się w mieście starają się spełniać europejskie standardy i prześcigają się rozwiązaniach budujących ich konkurencyjność.

Tak naprawdę oferty pracy można spotkać w każdej firmie, która zajmuje się sprzedażą. Może to być mały lokalny sklep, który wysyła swoje produkty, lub duża i znana korporacja, która narzuca z góry określone, zwykle obowiązujące na wielu rynkach standardy logistycznej obsługi klienta. Praca w branży jest możliwa także w firmach produkcyjnych, które utrzymują relacje nie tylko z klientami bezpośrednimi, lecz również z klientami w postaci firm, z którymi nawiązują współpracę. 

Zarobki w logistycznej obsłudze klienta w Warszawie

Praca w dziale logistycznej obsługi klienta w Warszawie zwykle oferuje zarobki uzależnione od umiejętności komunikacyjnych zatrudnionego. Jeśli firma ustandaryzowała sposób mierzenia obsługi, to wprowadzony bywa również system premiowy. Specjalista do spraw obsługi klienta, działający w kwestii logistycznej może liczyć na zarobki zbliżone do innych specjalistów branży. Zwykle wynagrodzenia w zawodzie oscylują pomiędzy kwotą 3000 zł netto, a nieco ponad 4000 zł “na rękę”. Zarobki w logistycznej obsłudze klienta są uzależnione od wielkości firmy, czy zaangażowania w pracę zatrudnionego. 

Na czym polega praca w logistycznej obsłudze klienta w Warszawie? 

Logistyczna obsługa klienta to element wprowadzenia i dalszej dystrybucji produktu na rynek. W kontekście branży sprzedażowej odgrywa znaczącą funkcję. Przedstawiciel logistycznej obsługi klienta powinien swoim zachowaniem utrzymywać jakość usług. Jego nastawianie powinno dać klientowi satysfakcję. Dlatego przekazywane przez pracownika informacje muszą mieć pozytywny wydźwięk jak np. krótki czas oczekiwania na dostawę towaru. 

Na logistyczną obsługę klienta składają się działania polegające na przyjmowaniu produktów, ich przygotowaniu do wydania i realizacji oraz obsłudze finansowej zamówień. Istotne jest wyjaśnienie wszelkich nieprawidłowości, które zdarzają się w trakcie dokonywania transakcji i oczekiwania na dostawę towaru. 

Do osoby zatrudnionej na stanowisku ds. logistycznej obsługi klienta, należą takie obowiązki, jak:

  • systemowa obsługa zamówień pod względem logistycznym, 
  • raportowanie działań logistycznych, 
  • tworzenie zestawień stanów magazynowych, 
  • analiza produkcji pod względem możliwości logistycznych, 
  • sporządzanie dokumentacji związanej z realizacją zamówienia, 
  • wysyłki zamówień, 
  • wystawianie faktur. 

Jak tworzyć logistyczną obsługę klienta w Warszawie? 

Klient oczekuje od firmy komunikacji i tego, że nie będzie zbywany po uiszczeniu opłaty. Aby obsługa logistyczna klienta przebiegała w sposób zorganizowany, towary powinny być ładowane i transportowane w sposób poprawny, dbając o bezpieczeństwo produktów i ich terminowe dotarcie do klienta. Należy prowadzić odpowiednią dokumentację, sporządzać faktury i realizować świadczenia gwarancyjne. 

Logistyczna obsługa klienta powinna być zapewniona na jak najwyższym poziomie. Klient chce się czuć zaopiekowany. Opieka oznacza m.in.:

  • szybkie odpowiadanie na e-maile, 
  • telefonowanie do klienta w ważnych sprawach, 
  • uruchomienie specjalnego czatu, lub narzędzia umożliwiającego sprawdzanie status przesyłki. 

Logistyczna obsługa klienta w firmie powinna być skonstruowana w taki sposób, by: 

  • wypełniała cele standardów firmy, 
  • działa w oparciu o zasady, 
  • była możliwa do zmierzenia pod względem efektywności i jakości, 
  • podlegała aktualizacjom w uzależnieniu od zmieniających się trendów. 

Logistyczna obsługa klienta w Warszawie – co daje?

Procesy logistyczne w firmie silnie wpływają na jej konkurencyjność. Przemyślana logistyka zapewnia szybkość dostaw, zasądza o wysokości kosztów dotarcia produktów do klienta i daje gwarancję tego, w jakim czasie klient może spodziewać się produktu. Logistyczna obsługa klienta może wpływać na lojalność klienta względem firmy. 

W dzisiejszych czasach trzeba mieć świadomość, że logistyczna obsługa klienta podlega ocenie. Klienci mają możliwość porozumiewania się między sobą, udzielania rekomendacji, dzielenia się własnymi doświadczeniami w kontakcie z firmą. Dlatego obsługa klienta jest tak istotna, ponieważ wpływa na wizerunek firmy. Buduje jej markę i przyciąga klientów. Stanowi element marketingu, który ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. 

Oceń artykuł
0/5 (0)