Opinie o GFT Poland Sp. z o.o. w Łódź

Rule Financial - IT Solutions for Finance

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GFT Poland Sp. z o.o. w Łódź

Opinia

GFT to jest agencja rekrutacyjna, w dodatku bardzo słaba. Nic innego więcej ponad usługi rekrutacji i outsourcingu nie robią.

@Opinia

Dzień dobry, trudno nam się ustosunkować do wpisu, ponieważ nie jesteśmy agencją rekrutacyjną. Nasza działalność to tworzenie zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora bankowości, ubezpieczeń i przemysłu. 88% naszego zespołu w kraju pracuje na stanowiskach deweloperskich, tworząc wysokiej klasy produkty i usługi IT. Zatrudniamy pracowników do naszej organizacji i zapewniamy im stabilny rozwój. Stale rośniemy, mamy coraz więcej biznesu w Polsce, stąd i coraz więcej osób zapraszamy w nasze szeregi. Zatrudniamy pracowników do firmy, nie na projekty. Budujemy zżytą firmową społeczność, o czym wierzymy, że mogą poświadczyć nie tylko obecni, ale i powracający do GFT pracownicy.

@GFT

Szkoda, że Państwo w oczywisty sposób mijają się z prawdą. Nie ma zupełnego znaczenia na jakich stanowiskach pracuje 88% zespołu, skoro te 88% zespołu wykonuje pracę na rzecz klienta i w imieniu klienta, a więc to jest klasyczny outsourcing usług, czyli BPO. Zatrudniacie pracowników na projekty, tyle że bankowość, którą obsługujecie najczęściej ma projekty na kilka (nawet 5+) lat. Nie różnicie się niczym od Sii, IT Kontrakt/Avengi/Relyon IT Services itp. NICZYM. Nie tworzycie rozwiązań tylko robicie pewne wycinki, które zleca/na które pozwala wam klient, ponadto na zlecenie klientów tworzycie zespoły, które potem sprzedajecie tymże klientom. To, że wewnętrznie zatrudniacie na umowę o pracę nie ma żadnego znaczenia. Stosujecie nic innego, jak powszechnie znany outsourcing kompetencyjny.

@Opinia

Dzień dobry, zgadza się, deweloperzy wykonują pracę na rzecz klienta, gdyż nasza działalność to usługi, polegające na projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań IT dla firm z sektora finansowego, branży ubezpieczeń i przemysłu. Pracujemy blisko z klientami, bo dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć dokładnie takie oprogramowanie, jakie odpowiada na ich potrzeby oraz dostarczać kod, który trafia na produkcję. Nasi klienci przychodzą do nas po zaawansowane rozwiązania, nie pojedyncze funkcje, a te wymagają wiedzy, doświadczenia, czasu oraz ścisłej współpracy. Projekty w GFT są długoterminowe (typowa długość trwania projektu to ok. 18 miesięcy), bo rzeczy, które robimy są trudne i wymagają czasu, są projektami transformacyjnymi, dlatego też nasze zespoły doradzają klientom w zakresie projektów, które dla nich realizują. Ogromna część naszych realizacji jest wspólnie wypracowywana z klientem przed etapem rozpoczęcia prac/developmentu. Aktywnie tworzymy kształt tego, co w kolejnej fazie zostanie przez nas napisane i wdrożone. Co więcej, nasi pracownicy od jakiegoś czasu mają możliwość zmiany projektu, jeśli aktualny im nie odpowiada ze względów rozwojowych, co jest tylko jednym z wielu elementów odróżniających nas od firm outsourcingowych. By jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszego zespołu deweloperskiego z poszanowaniem potrzeb klientów, 2 lata temu zmieniliśmy sposób zarządzania na taki, w którym delivery i project management jest w Polsce, blisko zespołów, zarządzając projektem i ludźmi end-to end. Pracując na projekcie znasz osobiście swojego Delivery Managera oraz zespół klienta - a oni znają Ciebie. Dzięki temu wsparcie i kontakt z kluczowymi dla Ciebie osobami w zespole jest na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo dbamy o rozwój naszych pracowników, o ich certyfikacje, samopoczucie i potrzeby. Nasi pracownicy rozwijają się w ramach naszej organizacji, a nie organizacji klienta. Zapraszamy Cię do rozmowy - ostatnio wprowadziliśmy wspomniany program Internal Mobility, który pomaga naszym pracownikom dobrać taki projekt, w którym czują się dobrze. Chętnie porozmawiamy z Tobą o tym, co Ci nie odpowiadało i co można by zmienić - odezwij się na mail programu podany w komunikacji wewnętrznej, porozmawiajmy. :)

@GFT

"Co więcej, nasi pracownicy od jakiegoś czasu mają możliwość zmiany projektu, jeśli aktualny im nie odpowiada ze względów rozwojowych, co jest tylko jednym z wielu elementów odróżniających nas od firm outsourcingowych." Nie, w firmach outsourcingowych jest identycznie. Jeśli kontraktor pracuje na projekcie, który mu nie odpowiada, ma możliwość jego zmiany na inny projekt. Nie różnicie się w tym apekcie od firm outsourcingowych, nie rozumiem, dlaczego upieracie się, że nie robicie outsourcingu, skoro świadczycie klasyczny outsourcing kompetencyjny.

@Opinia

GFT nie wynajmuje raczej pojedynczych osób do pracy u klienta. Robimy całe projekty, łącznie z zarządzaniem.

Kwaśny
@Tomek

Raczej ;) Zdarzały się projekty gdzie siedziało się w pojedynkę.

@Tomek

Czytaj co jest napisane. Jest to nic innego jak team leasing, w słabym wydaniu.

@Opinia

@Pracownik a może podać przykład team leasingu w dobrym wydaniu? Czemy uważasz, że w GFT jest słaby?

@Tomek

Bo GFT to słaba, psująca rynek firma ze skostniałymi, korporacyjnymi zasadami.

Bartosz
@Opinia

No nie jest panie kolego, nie jest. A tak bez żadnych argumentów to nawet trudno się do takiego pustosłowia odnieść w jakiś sposób.

Inny pracownik.
@Bartosz

No to może ja się odniosę do tych korporacyjnych zarzutów. Tak, GFT to korporacja z korporacyjnymi procesami i to może być zarówno zaleta jak i wada. Jak od wszystkiego jest proces to wiadomo czego się spodziewać. Jak chcesz awansować to wiesz jak to wygląda, proces jest jawnie zdefiniowany a wymagania (przynajmniej w teorii) jasne i klarowne. A wada? Jak nie ma na coś procesu to masz problem. Jakiś czas temu starałem się o awans, awansu nie dostałem. Chciałem się odwołać ale nie ma procesu na odwoływanie się więc zapraszamy za pół roku w kolejnym procesie. Więc albo zadziskasz zęby i starasz się przez kolejne pół roku albo rzucasz papier i szukasz szczęścia w innym miejscu.

@Inny pracownik.

Cześć, w GFT Poland chcemy, by procesy nam pomagały. Służą nam, a nie my im, dlatego zmieniamy je w razie potrzeby, uważnie słuchając opinii naszych pracowników. Proces promocji jest tak skonstruowany, żeby jak najbardziej obiektywnie ocenić pracownika. W procesie uczestniczy manager, bezpośrednio współpracujący z osobą, starającą się o awans oraz dodatkowe osoby, które są w stanie ocenić kandydata / kandydatkę bezstronnie, bez narzutu projektowego czy familijnego (Job Families to nasze wewnętrzne rodziny, które dbają o specjalistyczny rozwój swoich członków. Pomagają wymieniać się doświadczeniem, wybierać odpowiednie szkolenia, certyfikaty, konferencje czy wydarzenia branżowe.). Decyzja o braku promocji każdorazowo jest odpowiednio i gruntownie argumentowana przez Komisję, która wspólnie podejmuje decyzję. Po decyzji możesz przyjąć feedback i wypracować plan rozwojowy z Job Family Leadem (JFL) i managerem, który będzie uzupełniał wskazane obszary do poprawy lub odwołać się od decyzji do swojego JFLa właśnie, jako osoby odpowiedzialnej za rozwój zespołu w familii. Odezwij się i porozmawiaj.

burtek
@Opinia

GFT rekrutuje dla siebie, nie dla innych. Prawdą jest, że pracownicy są outsourcingowani do projektów innych firm, ale robimy w nich jako kontraktorzy spod marki GFT. GFT dba o pracownika, pracujemy fizycznie w GFT, zespoły tworzą się w ramach GFT. Są spotkania towarzyskie, integracje firmowe. To nie jest "agencja rekrutacyjna".

@burtek

Cześć, nasz zespół, niezależnie od formy współpracy (UOP, B2B) wykonuje pracę na rzecz klientów, ponieważ nasza działalność to usługi, polegające na projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań IT dla firm z sektora finansowego, branży ubezpieczeń i przemysłu. Nasi pracownicy rozwijają się w ramach naszej organizacji, a nie organizacji klienta. Zakładamy, że „poprzez pracujemy fizycznie w GFT” masz na myśli zatrudnienie - pracodawcę, z którym podpisujesz umowę, wtedy jest to prawda. Dbamy o naszą ekipę, chcemy tworzyć miejsce pracy, w którym każdy może się rozwijać, mieć wsparcie z zespole, ekspertach, liderach, ale też zwyczajnie fajnie spędzać ze sobą czas.

@Dobra wypłata
@GFT

Firma, która szczyci się wieloma specjalistami IT na poziomie mida/seniora, a daje ok. 5-8 % podwyżki rocznej pracownikowi ze względu na trudną sytuację na świecie, niskie wyniki z poprzedniego roku czy też zwiększoną liczbę zwolnień na rynku IT w Polsce i zagranicą... Co kwartalnik mówiono jacy to są zajedwabiści, ile to przychodu osiągnięto, a tu takie hocki - klocki? Jak to jest rzeczywiście? Ile osób na benchu?

Nosacz Janusz
@@Dobra wypłata

Panie Areczku, informacja o wysokim przychodzie była dla ludzi z poza firmy a zwłaszcza akcjonariuszy. Dla pana jest informacja o niskim dochodzie za zeszły rok i niepewnej sytuacji na rynku.

Marketingowiec
@Nosacz Janusz

No cóż, nie od dziś wiemy, że @GFT umie w marketing i P (dużo $ idzie co roku na te działania). Swego czasu ogarniali akcję w miastach biur (Warszawa/Łódź/Kraków i Poznań) z plakatami/banerami na przystankach i stacjach, aby zachęcić ludzi do przyjścia do firmy. Czy wyszło to na plus to nie wiem, ale wiem, że ostatniego kwartału wielu ludzi z 5+ letnim doświadczeniem w firmie poszło do innych firm. No cóż tytuł Great Place to Work zobowiazuje...

@GFT

Niczego sami nie projektujecie. Wypożyczacie ludzi i zespoły, które robią to i tylko to co każe klient. That's it.

Bartosz

Cześć wszystkim, Pracuję w GFT od roku w Corporate Service i jestem mega zadowolony - robota jest ciekawa, hajs się zgadza i pakiet benefity & szkolenia naprawdę atrakcyjny. Widzę po komciach, że nie każdemu ten standard odpowiada, ale szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić co w tym zakresie mogłoby być na lepszym poziomie - być może wynika to z faktu, że pracowałem w innych korpach i tutaj to jest jednak kilka klas różnicy na plus. Komunikacja jest bardzo otwarta i nie spotkałem się z sytuacją, że czyjeś uwagi czy pytania zostały bez odpowiedzi - wręcz przeciwnie, coraz to otwierane są nowe kanały do zgłaszania uwag i potrzeb, zarówno osobistych jak i dotyczących działania firmy, publicznych jak i anonimowych. Oczywiście zawsze mogą się pojawić kwasy na linii współpracy pomiędzy poszczególnymi osobami (firma ma ponad 1200, przy tej skali może się zdarzyć, że komuś się w zespole/z przełożonym nie układa), jeśli takie coś będzie jednak zgłoszone to zawsze szukane jest rozwiązanie tematu tak żeby każdy był zadowolony. Chciałem się też odnieść do kilku tematów, które się tutaj w komciach przewijały: 1 - Nudny projekt / uczucie złego traktowania w zespole itp. - trzeba zgłaszać to od razu do staffingu, można zmienić projekt, zespół, od drugiej strony robimy wszystko co możliwe żeby rozwiązać problemy tak żeby każdy był zadowolony. Powód jest prosty: szybko rośniemy na rynku, na którym niełatwo jest znaleźć ludzi z odpowiednimi skillami, więc ignorowanie niezadowolenia jest zwyczajne nieopłacalne, bo można tak stracić ludzi, których niełatwo jest zastąpić. Monitorujemy też ogólne tendencje i ruch na projektach, żeby wyłapać gdzie może być jakiś problem, nawet jeśli nikt go nie zgłasza wprost. 2 - Praca na dłużej + umożliwenie rozwoju - z tego samego powodu co powyżej zależy nam na tym, żeby ludzie byli z nami przez lata, stąd inwestowanie w szkolenia, certyfikacje i ciągłe udoskonalnie ścieżek awansu, rozwoju, dróg menadżerskich i eksperckich. Pewnie nie wszystko zadziała idealnie i w każdym przypadku, ale utrzymywanie długotrwałej współpracy i rozwój nowych umiejętności (zwłaszcza tych najpotrzebniejszych) to jest oczko w głowie firmy. 3 - niekompetentni klienci / prokliencka postawa - no witam w XXI wieku, w czym mogę pomóc? Poważnie, to klienci dlatego szukają z nami współpracy, bo to my dostarczamy kompetencji, gdyby mieli je u siebie to by nas nie potrzebowali. Oczywiście rodzi to czasem problemy na projektach, ale taki to biznes, że z klientem trzeba często jak z dzieckiem. W tym zakresie oczywiście też mamy liczne szkolenia i metody wsparcia takiej współpracy. Ogólnie to mocno polecam, mnie praca pasuje bardzo - idealnie mi weszła w oczekiwania, ale zdaję sobie sprawę, że to indywidualna sprawa. Na chwilę obecną firma rozwija się bardzo energicznie i sporo też zmieniamy się wewnątrz, więc jest pełno nowych projektów i możliwości, myślę że (prawie) każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie polecam

@Bartosz

Nie dostarczacie kompetencji tylko sprzedajecie ludzi i zespoły jak każda kontraktornia.

@Opinia

Opinia jak opinia - każdy ma swoją

Ciekawski

Czyli jak kto? :-)

Tak
@Bartosz

Nie wiem jak może się w tej firmie zgadzać komuś hajs w CS … niestety praca za jałmużną w CS. Jak Cię stać na prace nie dla pieniędzy to polecam, jak chcesz jeść coś innego niż chleb z woda to nie polecam.

@Tak

Cześć, analogicznie jak dla Delivery, tak i w CS, czyli Corporate Services (funkcji wsparcia) wynagrodzenia są regularnie poddawane merytorycznej analizie, w odniesieniu do rynku (cyklicznie wykupujemy ogólnopolski raport płacowy) i zgodnie z obiektywnym wartościowaniem (konkurencyjność i wewnętrzna spójność). W oparciu o te informacje aktualizujemy siatki wynagrodzeń dla wszystkich stanowisk w firmie. Poza uwarunkowaniami rynkowymi na poziom wynagrodzenia pojedynczego pracownika wpływa także szereg innych czynników – posiadane kompetencje, specjalizacja, wykształcenie, doświadczenie, ekspertyza. Nie ma znaczenia czy pracujesz w Delivery czy w CS, tak działamy, aby każdy był wynagradzany adekwatnie do swojej roli, umiejętności i doświadczenia. Chcemy, aby wynagrodzenie było satysfakcjonujące, dlatego poza główną pensją doceniamy nasz zespół wszelkimi dostępnymi nam formami i tymi finansowymi i tymi pozafinansowymi, zależnie od doświadczenia i roli są to np. budżety na rozwój, certyfikacje, nagrody i dodatki do wynagrodzenia czy auta służbowe lub wybór dowolnego sprzętu. Okienko podwyżkowe każdy ma raz w roku, zależnie od tego, kiedy ktoś dołączył do firmy. O widełkach na twoim levelu i wyżej możesz porozmawiać ze swoim compensation managerem, możecie opracować plan oraz porozmawiać o tym jak wygląda proces i możliwości.

@Tak

W 100% się zgadzam. Potrafią tragicznie potraktować człowieka, który mega zaangażuje się w prace. Nie polecam firmy. System awansowy tylko jak dobrze trafisz, a wyjaśnienia: bo nie albo bardziej dyplomatyczne, bo to nie był odpowiedni, dobry, właściwy projekt, są częste jak zmieni Ci się LM (przełożony) tuż przed sesją awansową/podwyżkową. Zero merytorycznego wyjaśnienia dlaczego nie. Pieniądze marne, No chyba, że masz ogromnego farta. Przykład osoba z 3 letnim doświadczeniem, mega ogarnięta (razem pracowaliśmy) dostaje 8000 brutto! To jakieś żarty, gdy z rocznym doświadczeniem 12000 brutto można bez większych problemów wynegocjować. Dla mnie największy minus, że firma zabiła we mnie chęć robienia czegoś więcej, bo jak widać nie jest to doceniane. Do firmy nie wrócę pewnie nigdy i zdecydowanie nie będę polecać

Już nie pracownik :)

Bardzo wysoki poziom nieporfesjanalizmu menagerów. Totalny bałagan, OGROMNA rotacja, OGROMNA! Nie jest to firma IT jest to agencja rekrutacyjna, a nawet nie chcą przyznać tego faktu. Dużo projektów dla banków. Zero wyzwań, jeżeli jesteś profesjonalistą, niczemu się tutaj nie nauczysz. Jest to twoja pierwsza praca? Spodziewaj się że posiedzisz bez projektu 1-3 mies. (usunięte przez administratora) Nie polecam, bardzo słabo, 3/10.

M
@Już nie pracownik :)

> Bardzo wysoki poziom nieporfesjanalizmu menagerów. Konkrety? >Totalny bałagan, Konkrety? > OGROMNA rotacja, OGROMNA! Czyli jaka? Powyżej średniej w IT w PL czy poniżej? > Nie jest to firma IT jest to agencja rekrutacyjna, a nawet nie chcą przyznać tego faktu. Kolejna opinia, może jakiś konkret? > Dużo projektów dla banków. Tak, 95% projektów GFT robi dla sektora finansowego. Wszędzie jest to napisane. Wypadałoby przeczytać czym się firma zajmuje przed zatrudnieniem się w niej. > Zero wyzwań, jeżeli jesteś profesjonalistą, niczemu się tutaj nie nauczysz. "niczemu"... Tworzenie banku od zera nie jest wyzwaniem dla profesjonalisty? Migracja dziesiątek systemów do chmury? itd. itd. > Jest to twoja pierwsza praca? Spodziewaj się że posiedzisz bez projektu 1-3 mies. I będziesz mieć płacone, będziesz zachęcany do robienia certyfikatów, szkoleń etc. etc. Z Twojej wypowiedzi wynika, że musisz jeszcze dużo nauczyć się o branży i o tym jak się dobiera firmy do których się rekrutuje.

@Już nie pracownik :)

Cześć, trudno się odnieść do ogólnych stwierdzeń, zwłaszcza w formie, która nie jest konstruktywną opinią, dyskusją, a oskarżeniem. Jednak odpowiadamy: Managerowie: Jest dla nas ważne, aby nasi managerowie byli jak najlepszymi liderami i dawali profesjonalne wsparcie swoim zespołom. Dlatego organizujemy dla nich szkolenia, mentoringi, programy rozwojowe, ale też uważnie dobieramy ich do zespołów. Monitorujemy to i wiemy jak wielu z nich wkłada w tą pracę masę energii, oddania i troski o ludzi. Jeśli w jakimś przypadku ktoś ma poczucie, że tak nie jest – zawsze zachęcamy do rozmowy. Organizacja: Wiele firm, takich jak nasza, pracuje nieustannie nad tym, żeby w firmie i procesach był porządek. Zmieniamy je, słuchamy feedbacku, dostosowujemy. Mamy specjalny zespół, który na co dzień przygląda się naszym procesom, mierzy je i nieustająco usprawnia. Tematy projektowe są zaś zarządzane zgodnie z najlepszymi standardami project managementu, o które na bieżąco dba familia Governance. Rotacja: W IT dynamika rynku jest bardzo duża, wielu specjalistów zmienia pracę szukając nowych bodźców, obszarów, chcąc spróbować swoich sił w nowej branży i w nowym rodzaju projektów. Rotacja naszego zespołu nie jest niestandardowa czy odbiegająca od rynku. Projekty dla banków: Projekty dla bankowości to core naszego biznesu, o czym z chęcią mówimy i z czego jesteśmy także dumni. Wyzwania, nauka i bench: Wiemy, że profesjonaliści mają u nas szerokie pole do rozwoju w przeróżnym zakresie, bo różnorodność i doświadczenie talentów technicznych to nasza mocna strona. Projekty, które robimy są często trudne, wykorzystujące najnowsze technologie – od inżynierii chmury i sztucznej inteligencji po Blockchain/DLT. Bench, czyli ławka to standardowy dla wielu firm technologicznych etap kiedy ktoś jest tuż po rekrutacji lub pomiędzy projektami i kiedy skupiamy się na jak najlepszym dobraniu dla takiej osoby nowego projektu na podstawie jego/jej kompetencji i wymagań klienta. To także czas na rozwój, inwestycję w siebie, zdobycie nowych certyfikatów, które wspieramy i w pełni finansujemy.

Autopsja
@GFT

Mogę potwierdzić, iż atmosfera w firmie była bardzo dobra (działalo wiele tribów - grup integracyjnych) i imprezy integracyjne na poziomie (Prokop, Pazura, Organek, happy hours raz na miesiąc). Dodatkowo istniała możliwość zdobycia certyfikacji testerskich/deweloperskich/cloudowych. Co do wypowiedzi poprzedników: 1. Prawda, iż w zależności do jakiego projektu trafisz tak będzie wyglądała Twoja przyszła premia czy awans. 2. Pamiętaj, abyś nie zmieniał projektu przed sesją awansową, bo wtenczas awans jest mało realny, a samemu nie wiadomo do kogo się udać, aby "klepnął" chęć podejścia Twego do awansu 3. Proces feedbackowy i awansowy zamiast się skrócić to się wydłużył by więcej "materialnej wartości" pozostało w firmie. 4. Spotkanie z Core Managmentem to przyjemne spotkania, a na ciężkie pytania o awanse i płace odpowiedź typu "nie bo nie" lub "bądźcie cierpliwi pracujemy nad tym" 5. Gdy już chcesz zmienić pracę na tą bardziej rozwojową, a zwłaszcza lepiej płatną to Menadżerowie pytają o potencjalne wynagrodzenie w nowej firmie by przygotować rzekomą kontrofertę, która w rzeczywistości jest przeciąganiem tematu, a jej warunki są niewiele większe/lepsze od obecnych warunków. Mimo wszystko polecam tę firmę jako "temporary job", aby wzbogacić CV, nabrać większego doświadczenia komercyjnego (no chyba, że trafi się na kilka miesięcy na Bench, ale " kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ") i poznać ciekawych ludzi.

Były
@Autopsja

W pełni się zgadzam, niestety czasem sami trafisz na ławeczkę przed sesją awansową, i wówczas (usunięte przez administratora) Wątpię by proponowali zarobki na jakie się zasługuje.

Autobiografia
@Były

Bardziej to proces przeciągania tematu podwyżek dla danego delikwenta i ćwiczenia jego cierpliwości. Śmieszne, a zarazem żałosne jednak jest to, iż Manager lub JFL (Job Family Lead) pyta o kwotę w nowej firmie, by po tygodniu lub dłuższym czasie rzucić "kontrofertą" - niewiele zasobniejszą w pieniądze niż obecna. Niestety sytuacja w PL - inflacja i drogie koszty kredytów i domów/mieszkań sprzyja takim działaniom - ludzie myslą co myślą o firmie, ale boją się wypowiadać swoje zdanie by nie stracić nagle dochodów.

Henio

Ludzie, ile Wam dają za ten lukier ? Czy wszystkich mają za (usunięte przez administratora)? "Praca fajna, super projekty, kasa się zgadza....." A konkretów ZERO. Podajcie swoje zarobki. Przecież to forum jest anonimowe.

s
@Henio

Dużo dają Heniu i nie są to tylko złotówki. To fajna firma jest. I ludzie, z którymi chce się pracować :-)

@Henio

a zarobki znajdziesz na job boardzie z widełkami na przykład, to też tajne nie jest, plus ofc są widełki, więc każdy ma tyle ile wynegocjuje w oparciu o staż, doświadczenie, technologie itp

Były pacownik
@Henio

Już się rozpędzam bo jakiś Henio chce moje zarobki czytać. Firma jest rozwojowa, ma projekty różnej atrakcyjości, konkurencyjne stawki. Czego oczekiwałeś, arkuszy Excela z danymi firmy?

Klick

1800 netto

@Klick

Na pół etatu jesteś? A napiszesz na którym stanowisku taka stawka? Chyba, że chodziło o jednorazowe miesięcznie zlecenie jakieś?

@Sylwia

To chyba żart tylko w odpowiedzi na pytanie z wątku - ile wam płaca za lukier...

@M.

hej, czemu uznajesz to za lukier? czyli ta stawka 1,8 tys to potrwierdzone na 100% info? a wyjaśnisz jak to jest zorganizowane, bo z tego co się orientuję to mniej niż najniższa. można tu tak?

@Sylwia

Nie uznaję, to był cytat komentarza wyżej. Raczej nikt w GFT nie zarabia 1,8 k..a raczej dużo dużo więcej. Dlatego mówię, że to jakis żart.

Irena

To te zarobki jak w końcu? Skoro nie chcecie konkretów podać to może rebus - średnia krajowa - Więcej czy mniej?

Były
@Irena

Zarobki zależy. Na L1 (najniższy poziom, takie entry) dla software developera to ok. 5000-5500 brutto. Z ciekawostek możesz takie pieniądze zarabiać nawet jak będziesz miał ponad rok doświadczenia i rewelacyjny feedback, bo „tak”. Ale jak dobrze trafisz to i 9500 brutto płacą (chociaż w widełkach jest do 6300 coś brutto). Lvl wyżej o ile wiem na start proponują ok. 8000 brutto, no chyba, że przychodzisz z zewnątrz, a nie po prostu awansowałeś. Wówczas pewnie jesteś w stanie wynegocjować więcej. Nawet w pracy jak masz fart i 10500 brutto na L2 jestes w stanie otrzymać. Nie wiem za bardzo jak wyżej, ale myślę, że podobnia zasada. Znałem osoby, które po 3 latach pracy (od poziomu bez doświadczenia) zarabiają ok. 8000 brutto teraz (bdb feedback) i takie co przy takim samym starcie już po roku mają 12500 brutto i lepiej. Wiadomo, zależy to od umiejętności technicznych, ale przede wszystkim negocjacji kwoty i niestety od szczęścia do projektu w jakim bierzesz udział i jakiego masz przełożonego. Ja miałem pecha i dla mnie GFT potraktowało mnie jak śmiecia, który mimo świetnego feedbacku, mimo wielokrotnego docenienia wkładu w projekty (nawet dostałem uznaniową premie, za wkład) uznał, że zaproponowanie mi ok. 2,5 razy mniej niż to co oferuje rynek jest ok, i nie wiadomo o co mi chodzi. Wyjaśnienie „brak budżetu” co oczywiście nie przeszkodziło na moje miejsce wziąć osobę, która dostała więcej niż ja chciałem (dla niej budżet jakoś magicznie się pojawił). Ja się mega zawiodłem na firmie. Na 99,9999% nie będę chciał więcej z nią współpracować. Ale to jednak subiektywna opinia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
StanNadzwyczajny

Witajcie, wszystko pięknie ładnie, certyfikaty ok, szkolenia ok, projekty ok (no chyba, że trafi się na pełne bałaganu HSBC - jeden z największych klientów firmy) Zastanawia mnie fakt, iż obecnie ok. 100 - 150 osób siedzi na płatnym benchu nawet po kilka miesięcy. To są te projekty dla wszystkich, czy tylko dla wybranych VIPów?

Jakiś pracownik
@StanNadzwyczajny

Bo praktycznie wszyscy z tej listy są podobno zarezerwowani/zaklepani do różnych projektów. A kiedy dany projekt wystartuje i czy w ogóle to już inna kwestia.

Dobrze poinformowany
@Jakiś pracownik

Z tego co wiem, to raczej nie ruszy niż ruszy. Prędzej ktos zmieni zatrudnienie.

@StanNadzwyczajny

Cześć, zależy nam na tym, by wszyscy byli na projektach. W grudniu miało miejsce zakończenie dość dużej ilości ról i projektów, stąd rok skończyliśmy z większym benchem. Obecnie etapami wprowadzamy konsultantów na nowe projekty, nieustannie pracując nad budowaniem nowego biznesu. W ostatnich tygodniach potwierdziliśmy wejście co najmniej połowy osób z bencha na projekty. Pozostałe osoby na płatnym benchu mają do dyspozycji wiele opcji, przede wszystkim tych związanych z rozwojem, zdobywaniem nowych certyfikacji, ale także zaangażowaniem się w projekty i akcje wewnętrzne.

@GFT

a ile osób z bencha zwolniliście?

GFT

Cześć, jak w każdej firmie tak i u nas w ramach normalnej działalności biznesowej efekty pracy członków zespołów podlegają ocenie, niezależnie czy ktoś jest akurat na benchu, czy nie lub jaką ma formę współpracy. Za każdym razem poddajemy dokładnej analizie sytuacje osób, których kompetencje wielokrotnie są oceniane przez naszych Job Familiy Leadow, managerów oraz klientów jako niewystarczające do wejścia na projekt, czasem może się to skończyć decyzją o niekontynuowaniu współpracy, która żadnej ze stron nie przynosi rozwoju. Po zakończeniu projektu osoby, które w nim pracowały przechodzą w tymczasowy status benchowy, zanim znajdziemy nowy projekt dopasowany do ich kompetencji i wymagań klienta. Bench jest wpisany w naszą strategię biznesową i jest to również czas na rozwój, szkolenia, zdobywanie opłacanych przez firmę certyfikatów.

Hej wszystkim. Postaram się przedstawić neutralną opinię na temat pracy w GFT, bo jak wszędzie można zauważyć plusy i minusy. Zacznijmy od plusów: 1. Najlepszy dział HR z jakim miałem styczność pracować. Koleżanki bardzo miłe i w przeciągu chwili miałeś odpowiedź na niemalże każde pytanie. A jak sprawa wymagała dłuższej realizacji, również Cię o tym informowano. Czasem się miało wrażenie, że koleżanka z HR tylko czeka, aż zadasz jej pytanie by mogła Ci na nie odpowiedzieć. Naprawdę ogromne brawa! Dziewczyny jesteście super. 2. Bardzo dobry dział supportu. Może nie zawsze odpowiedź i pomoc dostawało się po 1-2 minutach, ale w przeciągu godziny (lub na następny dzień jak problem zgłosiło się pod koniec dnia pracy) przychodziła pomoc. 3. Atmosfera w pracy. Ludzie w GFT są zwyczajnie mili i pomocni. Nie zależnie od Twojego doświadczenia zawsze zostaniesz wysłuchany. Wiadomo, z jednymi współpraca układa się lepiej z innymi gorzej, ale patrząc obiektywnie i ogólnie atmosfera w pracy jest naprawdę świetna. 4. Benefity. Dodam do plusów, chociaż mam wrażenie, że większość pracodawców oferuje tego typu benefity jak: kartę sportową, prywatną opiekę zdrowotną, ubezpieczenie grupowe czy 'owocowe czwartki'. W okresie wiosenno-jesiennym w każdym z miast, gdzie są biura organizowane są spotkania integracyjne tzw. Happy Hours. Ciekawa możliwość spotkania się na żywo z ludźmi z pracy w nieco luźniejszej atmosferze. Minusy (które są zawsze): 1. Dla mnie nierówne traktowanie pracowników. Posiadanie rewelacyjnego feedbacku i wykonanie ogromu dobrej pracy nie zawsze będzie się przekładać na awans czy zadawalającą podwyżkę. Wszystko zależy jak trafisz. Jak do "ważnego projektu" to masz większe szanse na dobre zarobki i awans niż jak trafisz do "gorszego". Oczywiście nie wiesz, który jest lepszy, a który gorszy. Ale dla mnie słabo jak niezależnie od Twojej pracy i umiejętności możesz awansu nie dostać, bo "projekt nie taki". Dodatkowo widełki, które podaje się dla każdego levelu, na którym jesteś nie do końca są adekwatne do rzeczywistości czego z przykrością doświadczyłem (przykładowo osoba na najniższym lvl ma rewelacyjny feedback i dostaje 9500 brutto, a inna, przy równie dobrym feedbacku już 5500 brutto - to spora różnica). 2. Mało precyzyjne określenie warunków awansu. I niestety również nie do końca równe dla wszystkich, co opisane było już w pkt 1 minusów. 3. System przełożonych. Dla mnie nie do końca zrozumiały. Przełożony zmienia Ci się przy każdym projekcie do jakiego idziesz. Jak masz duży projekt, i robisz w nim cały czas to spoko. Taka osoba wie o Tobie dużo i może coś powiedzieć odnośnie Twojego zaangażowania, rozwoju itp. Niestety jak trafiasz na krótkie projekty, to w przeciągu roku możesz mieć 4 różnych przełożonych, a jak jeszcze przełożony zmieni Ci się tuż przed sesją awansową/podwyżkową to z sensownymi pieniędzmi możesz się praktycznie pożegnać. 4. Ostatnie niestety może być związane z tym co niemalże w każdej firmie, warunki płacowe zadawalające najłatwiej będzie Ci wypracować przed podpisaniem umowy. W przeciwnym wypadku zależy jak trafisz. Ja niestety trafiłem źle, więc pieniądze zaproponowane były około dwukrotnie mniejsze niż to co oferuje rynek, a zmiana pracy spowodowała zarabianie dwukrotnie tego co zaproponowano w GFT. Więc nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że GFT to świetna firma, ale też niesprawiedliwym by było powiedzieć, że jest to słaba firma i omijać ją szerokim łukiem. Ja się sparzyłem i czuję się bardzo niesprawiedliwie potraktowany, natomiast jak wspomniałem. Zależy gdzie się trafi. Decyzję pozostawiam każdem.

Teres
@były pracownik

Były pracownik here. Nie potrafię przelewać myśli na papier, ale jakbym umiał to napisałbym w 100% co przedmówca. Ja się nie sparzyłem, ale wiem, że kilka osób jak najbardziej. Trochę kwestia skilli negocjacyjnych / świadomości rynku / faktora x. Jak dla mnie GFT jest trochę jak wyjazd na Erasmusa - wyciągniesz z tego co będziesz chciał. Chcesz korpo życia i znajomych w garniturach - checked. Chcesz świetnych znajomych z robo i wspólnej integracji - checked. Wystarczy Ci spokojna praca 9-17, wypłata na czas i tyle - checked. Czy polecam - to zależy jak odnajdujesz się w temacie bankowości itd - mnie nużyło, ale to kwestia gustu. Na pewno NIE ODRADZAM. Firma bardzo dba o pracownika i imho wszystko jest 'tak jak powinno być' jeśli pomyślisz o pozytywnych cechach krajowego oddziału dużej firmy na 10k+ pracowników.

Jaka umowa obowiązuje w GFT Polska (dawniej Rule Financial) podczas okresu próbnego?

GFT

Cześć, na początek przypominamy, że okres próbny dotyczy tylko umów o pracę, nie kontraktów B2B. Zazwyczaj oferujemy umowę o pracę na czas nieokreślony, chyba że dany hiring manager poprosi o okres próbny. Czas trwania umowy na okres próbny nie może przekroczyć 3 miesięcy.

Hej, wiecie coś może na temat pracy w biurze? Kiedyś firma wrzuciła takie ogłoszenie, szukali właśnie asystentki. Często rekrutują osoby do biura? Jak warunki, warto rozważyć tu pracę?

@Ewa

Cześć, co masz na myśli przez "wiecie coś może na temat pracy w biurze" oraz "osoby do biura"? Skoro tego ogłoszenia nie ma to znaczy, że ktoś jest już zrekrutowany. Pracę na pewno rozwazyć warto, ale konkretne ogłoszenie musi pasować do Twoich kompetencji, umiejętności, nie ma ogłoszeń na "osoby do biura".

Employee

Jestem od kilku miesięcy w corporate services i jest mega w porządku. Konkurencyjne wynagrodzenie, fajne benefity i zawsze mam wsparcie w zespole także dla mnie to niestety niestety, ale mega na plus. Zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje, ale wg mnie wciąż mało jest firm które tak bardzo chcą rozwijać pracowników i jeśli ktoś tylko chce to może doszkalać się/uczyć

Opinia

Czy ktoś z szanownego gft się odniesie do mojej tezy, że jesteście tylko i wyłącznie firmą nearshoringową i że nie robicie projektów tylko dorzucacie zespoły do struktur klientów lub uzupełniacie zespoły klientów pojedynczymi osobami? Bo to przecież robicie.

iksde
@Opinia

Serio spodziewasz się szczerej odpowiedzi która nie zabrzmi fajnie marketingowo? Jasne, są sprzedawane całe zespoły i może jak taki zespół będzie miał szczęście to nawet stworzy jakąś aplikację od zera. Ale prawda jest taka, że przynajmniej kilka osób będzie ze strony klienta: a to project manager a to product owner a business analyst. A jak będziesz miał pecha to trafisz na projekt sam. Znaczy wciąż firma pochwali się, że jest delivery manager z GFT albo nawet team leader ale nie będziesz miał z nimi kontaktu.

@iksde

No i to sie właśnie nazywa body leasing i team leasing czyli to w czym specjalizuje sie GFT.

M
@Opinia

Twoja teza nie jest kompletna. Tak, gft ma projekty gdzie robimy staff aug, ale mamy również całe projekty, które robimy od A do Z prze zespoły czysto gieftowe - czy to wdrożenia naszych rozwiązań, czy budowanie wirtualnych banków od zera, czy migracje setek aplikacji do chmury. Bardzo dużo z tych projektów jest fixed price albo fixed outcome - to nie mieści się nijak do tezy o firmie body-leasingowej. Gieft dodatkowo bardzo dużo inwestuje w rozwój ludzi i własnych rozwiązań (również poprzez kupowanie innych spółek). Poczytaj bloga gft, te informacje nie są tajne.

@M

Nie ma projektów fixed price, a tym bardziej nie ma żadnych własnych rozwiązań. W dalszym ciągu gft leci na staff augmentation - body leasing i team leasing. Nawet nie można powiedzieć, że jest to managed services. A o produktach własnych gft pierwsze słyszę, z tego co wiem takich nie ma. Nie róbcie z agencji rekrutacyjnej "dla branży finansowej" software house'u, no błagam...

były devops

plusy: - benefity: paczki, integracje, opieka medyczna, ubezpieczenie itp. - dostęp do kursów, finansowanie certyfikatów - duże infrastruktury, ciekawe projekty HA - wewnętrzne warsztaty minusy: - body leasing - brak ownershipu, czasem taski poblokowane na kilka tygodni przez klientów - w niektórych projektach praca na remote desktopach - brak możliwości wyboru sprzętu podsumowując - korpo as its finest, ma wszystkie jego wady i zalety - w zależności czego kto szuka

Alicja
@były devops

Ale z tego co czytam to jakieś mozliwości rozwoju są. Czego dotyczą te kursy? Stricte technicznych rzeczy dotyczących stanowisk? Czy np można tez się szkolić z kompetencji miękkich?

pawel

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o warszawskim oddziale tej firmy? Widzę, że firma rekrutuje na stanowisko SuccessFactors Administrator i zastanawiam się nad przesłaniem resume.

s
@pawel

Jeśli masz doświadczenie z SF to aplikuj :-)

@s

A na jakieś stanowisko tutaj można bez doświadczenia czy będzie ciężko?

@Sylwia

Tutaj do GFT czy tutaj - na stanowisko z SF? Generalnie bez doświadczenia raczej będzie cięzko.

@M.

No jak tak czytam całość to już ta ogólnie się zastanawiam. Ciężko będzie, bo nie preferują czy konkurencja jest jaka jest?

@Sylwia

Nie wiem co masz na myśli przez konkurencja jest jaka jest, ale w GFT są miejsca raczej na pozycje z doświadczeniem.

Wojtek

Na początku byłem trochę zaniepokojony opiniami o GFT, ale zacząłem pracę jakieś pół roku temu i muszę przyznać, że to jedna z lepszych decyzji w życiu. Nie będę tu malował trawy na zielono, ale jak dla mnie jest spoko, do tego masz kontakt z masą ekspertów, od których możesz się uczyć za free. Trafiłem sobie na projekt, przy którym się rozwijam, firma płaci za wszystkie kursy szkolenia certy itp. Najważniejsze dla mnie, że nie pracuje na utrzymaniu, tylko cały czas coś tworzę. Praca nie jest monotonna, a jak projekt mi się znudzi, to mogę go bez problemu zmienić. Jak na razie polecam, gdy się coś zmieni to napiszę :D

@Wojtek

Prawie rok czasu, a ja nadal w GFT i dobrze mi się tu pracuje. Jak już ktoś pisał, świat GFT jest piękny, a na projekcie to jak się trafi :D Ja nie mam, na co narzekać. Projekt mam z najnowszymi technologiami rozwojowy i fajnie mi się pracuje. Słyszałem, że ktoś w innym projekcie ma Jenkinsa i będzie zmieniał, bo woli coś innego, chce się rozwijać i nie ma z tym najmniejszego problemu. Jak ja przychodziłem, to wprowadzili łatwą możliwość rotacji między projektami.

Jakub
@Wojtek

To dobry pomysł ze można zmieniać projekty i dzięki temu uczyć się nowych rzeczy. A jak jest ze szkoleniami? Na taki rozwój też tu stawiają? Brałeś w jakichś udział?

@Jakub

Brałem udział w kilku kursach/ szkoleniach. Ogólnie sporo jest nawet wewnętrznych kursów z umiejętności miękkich i twardych, w których można brać udział. W firmie jest taka wewnętrzna baza wiedzy z polecanymi kursami z zewnątrz, na które można się zapisywać w ciemno, bo wiadomo, że są dobrej jakości. Ja sobie jeden kurs sam poszukałem na necie i firma zapłaciła za to bez problemu. Firma bardzo nastawiona na rozwój. Mam odczucie, że jak chcesz się rozwijać, to dostaniesz wszystko, co potrzebujesz. Bardzo sobie też cenią robienie certyfikatów. Nie zmuszają, ale zachęcają, np było losowanie wśród osób, które zdały i możesz wygrać różne rzeczy nawet lot balonem.

lord
@Jakub

Tak są szkolenia.

@Wojtek

Te szkolenia to poza godzinami ścisłej pracy się odbywają?

@Sylwia

To zależy - językowe poza godzinami, rano lub popołudniu, inne zależnie od tego kiedy są, kiedy i jakich potrzebujesz.

@M.

Aaa czyli one tak czy siak się odbędą a to ode mnie zależy czy się załapię?

Warszawiak

Hej, przeprowadziłem się do Łodzi i mam opcje pracy na stanowisku Business Process Manager. 1. Czy to ładna nazwa dla klepacza? Czy rzeczywiście jest to pozycja managerska? As manager na tem moment ciezko wyobrazić mi sobie krok wstecz. 2. Jak z pensjami? W opercie jest piekna nazwa competitive. Możecie cos przybliżyć? Pytam o realia a nie jakieś górnolotne marzenia. 3. Stabilność zatrudnienia? Jest Full rotacja? Na przemiał czy twarda pozycja? Ostatnie: 4. Jak wyglada kwestia HomeOffice/biuro?

szycha@gmail.com
@Warszawiak

Firma jest naprawdę spoko. Tzn. ostatnio gdzieniegdzie można dostrzec niepokojące objawy przekształcania się w wielkie korpo, ale nadal jest w porządku. Na pewno można się dużo nauczyć od kolegów z projektu - na stanowiskach technicznych, nie wiem jak ma się do tego rola BPM. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - negocjuj, jak się nie dogadacie, nikt Cię nie zmusza do zatrudnienia się tutaj, prawda? Stabilność zatrudnienia - ludzie raczej sami odchodzą niż są wyrzucani, ale sądząc po tym ilu kolegów (i koleżanek) wraca, GFT to raczej dobry/bardzo dobry pracodawca/usługobiorca. Jeżeli chodzi o HomeOffice to p(l)andemia zrobiła bardzo dobrą robotę i obecnie większość ludzi z wyboru pracuje zdalnie. Ale jak kto chce z biura - to może. Jak hybrydowo - też może. Oczywiście nie wiem jak to jest na stanowisku BPM - dopytuj.

Pracownik z wieloletnim stażem

Wspaniała firma dzieląca się na dwa światy. Świat pierwszy to przebywanie w strukturach GFT czyli fajna atmosfera pracy, mili i serdeczni ludzie, fajne akcje i grupy zrzeszające ludzi o takich samych zainteresowaniach. Świat drugi to projekty u klienta a z tym już bywa różnie. Ot, może się trafić słaba praca w słabych technologiach i napięte terminy. Ale nie ma tego złego co by na produkcję nie weszło. Jako, że GFT ma niewiele władzy po stronie klienta to oferuje zmianę na inny projekt. Ale dopiero po 6 miesiącach można złożyć podanie o zmianę projektu i na samą zmianę czeka się do 2 miesięcy. Tak więc w najgorszym przypadku siedzi się około 8 miesięcy na średnio udanym projekcie. Ale jest jeszcze koło ratunkowe poprawiające sytuację w pracy czyli program Wellbeing na którym można się dowiedzieć, że: * stres jest w sumie ok * jest się zestresowanym Covidem albo wojną na Ukrainie * można sobie doświetlić miejsce pracy albo mieć zieleń za oknem * można sobie posapać jak pies albo poodychać pudełkowo żeby poprawić sobie humor * iść sobie pobiegać * się wysypiać No są jeszcze tzw. delivery managerowie którzy np. wysyłają ankiety satysfakcji. Ankieta satysfakcji (jak sam kierownik podkreślił) nie jest anonimowa i krytyka jest wskazana. Nie wiem czy jakiekolwiek wnioski są z ankiet wyciągane bo już parę miesięcy narzekam w nich i jak na razie reakcji delivery managera nie widać prócz podsumowania na spotkaniu jaki procent ludzi narzeka a jaki procent ludzi jest zadowolony z pracy. Innej reakcji brak. Czy warto tu pracować? Spróbować warto bo jednak fajne projekty się czasem zdarzają.

Grzesiek

Wyjątkowa firma IT w Polsce pod kątem wysiłków wellbeing/atmosfery pracy. Bardzo dużo projektów związanych z nowymi technologiami, cloud, data itp. Komfortowe miejsce, żeby się rozwijać, mieć swoje zdanie i realizować ambicje. Jestem już rok w firmie i dalej się uczę tej organizacji i co chwilę jestem pozytywnie zaskakiwany.

@Grzesiek

Zainteresowało mnie ogłoszenie specjalisty ds. BHP i szukam opinii o firmie. Czy Twój wpis nie jest reakcją na poprzedni, krytykujący relację i brak komunikacji z przełożonym?

@Marcin

Cześć, jestem tu niedługo, bo ponad pół roku, ale to czego tej firmie i jej liderom zarzucić nie można to brak transparentności. Każda sesja AMA – Ask Me Antyhing z zarządem to festiwal trudnych tematów, które nie są zamiatane pod dywan, nawet jeśli nie ma na nie w tej chwili odpowiedzi. Nie chcę, żeby zabrzmiało laurkowato, ale w ponad 8letniej karierze nie spotkałem się z takim braniem na klatę tematów. Kwestie braku komunikacji czy nieudanej komunikacji 1-to-1 są absolutnie wszędzie, ważne, żeby takie akcje też nie zamiatać czy rzucić papierem tylko coś z tym zrobić, bo tak to można zmieniać firmy regularnie. A konstruktywna wymiana poglądów – no ja mam to szczęście, że ją w teamie uprawiamy i mam nadzieję, że tak to tutaj działa, tak przynajmniej czuję, że jest.

@M.

Brzmi konstruktywnie a nie laurkowato. Fajnie, że w teamie można się tak dogadać, a nad czym wy w swoim pracujecie tak właściwie?

Jestem pracownikiem z długim stażem bo ponad 5 lat. Niestety, muszę powiedzieć, że mój przełożony nie szanuje mnie, nie docenia mojej pracy za którą on na forum jest chwalony i nie mogę liczyć na równe traktowanie. Podczas rozmowy rocznej, gdy zakomunikowałem swoje zdanie i zapytałem co robię źle, nie tak, za mało, bądź co powinno zostać poprawione zostałem zbyty milczeniem. Zero feedbacku i konstruktywnej rozmowy na temat mojej pracy podczas rozmowy rocznej, która chyba do tego powinna służyć. Zero przygotowania do niej z jego strony. Podczas rozmowy przytoczyłem również przykłady nierównego i niesprawiedliwego traktowania w zespole, w odpowiedzi usłyszałem jedynie, że w przyszłości będzie się starał nas równo traktować. Nie pozostaje nic innego jak szukanie pracy z takim podejściem.

Kwaśny

Firma na ponad 1000 osób, Ty narzekasz na pracę jednej więc zamiast powiedzieć to tej osobie albo przełożonej tej osoby wolisz wylać żale na forum publicznym?

GFT Poland - HR

Cześć, sposób komunikacji managerów z zespołami jest dla nas bardzo ważny, regularnie prowadzimy szkolenia na których rozmawiamy o tym, jak być w tym coraz lepszym. Jak słusznie niektórzy zauważyli, rzeczywiście w organizacji w której jest ponad 1400 osób mogą zdarzyć się sytuacje, które odbiegają od akceptowalnych. To, które opisujesz do takich zaliczamy. Mając tego świadomość uruchomiliśmy kilka kanałów, którymi można zgłaszać takie sytuacje anonimowo lub imiennie, promujemy je na różne sposoby – zarówno w komunikacji mailowej, jak i na naszych co-kwartalnych Town Hallach (Kwartalniki). Są to kanały do zgłoszeń obsługiwane lokalnie w Polsce, ale również kanały obsługiwane globalnie – zatem zapewniamy pełen wachlarz opcji, tak abyście czuli pełen komfort decydując się na taki krok. Nie tylko zachęcamy, ale również bardzo Cię prosimy o zgłoszenie takiej sytuacji, abyśmy mogli działać. Mamy w firmie wielu wspaniałych managerów, którzy na co dzień bardzo troszczą się o swoje zespoły i szkoda aby na ocenę ich pracy rzutowała pojedyncza sytuacja. Jeśli preferujesz bezpośredni kontakt zapraszamy do rozmowy ze swoim Job Familiy Leadem lub z naszą Head of HR. Jeżeli zależy Ci na anonimowości swoje wnioski możesz zgłosić lokalnie poprzez skrzynkę on-line „Bluebox”, a globalnie poprzez kanał „TellUs!”. Zapraszamy Cię do rozmowy!

Lol
@Kwaśny

Menedżer reprezentuje firmę. Dobra firma nie trzyma słabych menedżerów. Dla mnie to jest cenna informacja - że przełożony na rozmowie rocznej nie chce/nie potrafi udzielić pracownikowi feedbacku. Coś bardzo nie gra w takiej relacji.

@Lol

Cześć, zgadzamy się, manager reprezentuje firmę i reprezentuje siebie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, dlatego prosimy naszych pracowników, aby za pomocą różnych kanałów zgłaszali takie sytuacje anonimowo lub imiennie, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie coś realnie zmienić. W GFT jest wielu świetnych managerów, którzy bardzo dbają o swoje zespoły, stawiają na zdrową, transparentną komunikację, dbają o rozwój swój i ludzi, dlatego jeśli jest coś, co odbiega od naszych standardów- rozmawiajmy.

GFT Polska to bardzo dobry pracodawca, słucha opinii pracowników i to zarówno co do benefitów, integracji, tego jakie kupić fotele biurowe po to na jakich technologiach się skupiać czy jakie komentencje budować. Projeków jest bardzo dużo i każdy może znaleźć coś co mu przypasuje, nawet jak wstępne przypisanie będzie nie trafione idealnie, to mozna projekt zmienić. To co bardzo doceniam to elastyczność organizacji i szybka decyzyjność.

Alicja
@Marcin

Bardzo fajnie to brzmi, widać, ze jesteście zgrani :) A czy szef potrafi was docenić dobrą wypłatą albo innymi rzeczami? :)

@Alicja

Hej, zarobki to indywidualna sprawa, dla mnie stosunek kasy do zakresu zadań i obowiazków jest uczciwy. "Inne rzeczy" to szerokie hasło - dla mnie ważny jest rozwój, certyfikaty, szkolenia, konferencje, a na to nikt nigdy tutaj nie załuje budżetu. Mam sporo mądrych ludzi wokół, poza tym jest dużo róznych benefitów, które nie są standardem w firmach, w jakich pracowałem. Plus mamy sporo fajnych wyjsc, imprez, integracji paczek, celebracji itp. Ważne to trafić w to co się lubi robić i mnie się akurat udało.

Jak w GFT Polska (dawniej Rule Financial) wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

K

Jest od tego cały proces, na poziom 1-3 jest to dosyć proste, na 3-6 wymaga dodatkowych kroków jak "samochwałki" więc raczej dla ludzi którzy chcą na stałe związać się z firmą. Osobiście dla mnie było to za dużo zachodu i awans wolałem sobie wywalczyć zmianą pracy :).

Pracownik junior

Pracuję tutaj od kilku miesięcy, na stanowisku juniorskim, firma daje możliwość rozwoju na wiele sposobów, od umiejętności miękkich po specjalizacje w kodowaniu. Atmosfera w pracy jest świetna, wiele możliwości integracji, z każdym można porozmawiać jak równy z równym. Płaca jest ok, warunki pracy są świetne. Polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o GFT Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w GFT Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GFT Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GFT Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 10 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GFT Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GFT Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GFT Poland Sp. z o.o.