Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Zły

Na ogół kierownik ma (powinien mieć) większą świadomość skutków nieprzestrzegania przepisów, co daje podstawę do surowszej odpowiedzialności za niereagowanie i dopuszczanie możliwości zaistnienia wypadku przy pracy. Kierownik, czyli osoba kierująca osobami, ma obowiązek organizowania stanowisk pracy zgodnie z przepisami bhp. Identycznie sformułowany obowiązek odnosi się do pracodawców. Jest jednak pewna różnica w wypełnianiu tego obowiązku przez pracodawcę i przez kierownika. Otóż warto pamiętać, że pracodawca ponosi odpowiedzialność za organizację stanowisk pracy w całej firmie, natomiast kierownik odpowiada tylko za przydzielony mu odcinek pracy! Osoby kierujące pracownikami, które nie wykonują ciążących na nich obowiązków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, podlegają karze grzywny (art. 283 k.p.).

Zły

Coś dla osób na kierowniczych stanowiskach w naszej firmie. Poniżej wybrane przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony w przypadku pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych: - brak umiejętności organizacyjnych może stanowić uzasadnioną przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku kierowniczym, pomimo wysokiej oceny jego kwalifikacji zawodowych(wyrok SN z dnia 10 listopada 1999 r., I PKN 355/99;), - niezawiniony przez pracownika brak umiejętności pracy w zespole (wyrok SN z dnia 15 kwietnia 1999 r., I PKN 14/99;),(...). Myślę, że wiele osób powinno zapoznać się z orzeczeniami SN i zastanowić się czy nadal nadają się na kierownicze stanowiska.

Misiek

Nie obóz pracy a jedynie kolejne kierownicze stanowiska dla znajomych. W obu zakładach powoli wyczerpuje się pula dobrych etatów.

Bob Budowniczy

I ruszyła budowa pod kolejny obóz pracy....

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno

Przestancie płakać i wezcie sie w garść i (usunięte przez administratora) zakłademn w cholere , po co te żale i tak nikt tego nie czyta( chodzi mi o właścicieli i itp.) ja sie zwolniłem miesiąc temu i mam teraz psychiczny oraz fizyczny luz w innej pracy

paweł
@były pracownik

Dziwi mnie postawa was pracowników, nie jesteście zorganizowani i to wasz błąd. W takim Meksyku jak powstawała podobna firma w której pracowali miejscowi rolnicy wszyscy byli zapisani do zwiazkówzawodowych i jak trzeba było to przez tydzień lub dwa nie przychodzili do pracy, bierzcie z nich przykład bo jak widać meksykański rolnik jest mądrzejszy od was wszystkich pracowników Ronala która nazywam "Aluminiowa dolina niewoli".

Cif

Queen Lakierni :)

Wystarczy napisać jakieś imię lub stanowisko i nagle okazuje się jak bardzo dana osoba jest oburzona że ktoś źle o niej pisze. A może warto zastanowić się że decyzje podejmowane w czyjejś głowie powinny mieć konsekwencje jeśli jest to głupi pomysł. Stanowisko to nie tylko prestiż a w znacznie większej części odpowiedzialność. Ale co o tym może wiedzieć zapyzialy, niedorozwoniety emocjonalnie egocentryk. Nasze wyniki to jest ocena Waszej pracy i Waszych decyzji. A przy każdym audycje (usunięte przez administratora) wam cierpnie. Szacunek zdobywa się wśród ludzi mądrym decyzjami a nie papierem ze szkoły. Nawet Pani od szkoleń na liniowego się poddała. Tylko chyba nie wie jak to powiedzieć prezesowi że z gówna i szamba perfumerii nie będzie.

Miszczu

Cholera ją wie. Na pewno prowadzą rekrutację na kolejnych 300 pracowników biurowych aby poprawić jakość i wydajność ekspresów do kawy. Ponoć firma wygrała przetarg na testowanie maszyn ????. Taki żarcik mi się wymknął.

Obserwator tego bałaganu

Pytacie po co tyle "sztucznych" stanowisk na lakierni? A no po to żeby najlepsi przyjaciele wielce szanownego Szefa nie musieli już kompletnie nic robić (oprócz je#ania ludzi i kawy). Kopniaki w górę dostają największe wazeliny ( wiecie doskonale kto więc nie będę tłumaczył tego "rodzinnego" przetasowania) jestem tylko ciekaw czy ktoś z władz zakładu w ogóle wie co tu się wyprawia i ma świadomość, że kolejne wyższe stanowiska zasilają ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia i wiedzy o danej pracy. Jedyne co potrafią to opi#rdalać szarych pracowników i wchodzić w tyłek tak głęboko, że nie wiadomoczy to jeszcze oni czy już ta osoba, której wchodzą w d#pe. Pozdro dla wszystkich kumatych

Joanna

@Obserwator z ramienia ONZ jedyną podstawą do zarchiwizowania opinii i interwencji administratora, jest jej niezgodność z regulaminem. Zależy nam, by wątek bym miejscem wymiany informacji oraz zostawiania opinii zarówno pozytywnych, jak i negatywnych i mówiących o tym co w firmie warto by zmienić. Komentarze te muszą jednak spełniać zasady regulaminu. @:) myślę, że nie jest to dobre miejsce na obrażanie innych pracowników firmy. Jednak chętnie dowiemy się więcej na temat tego co się w Ronal Polska aktualnie dzieje. Wspominasz o tym, że duża część działu zamierza się zwolnić. Co jest tego powodem?

@Joanna

Nikt tutaj nikogo nie obraża tylko pisze jak jest. A jest wręcz fantastycznie...

Człowiek

Co do zdjęć. Warto zadać sobie pytania komu i jakie zdjęcia zrobił King - Baron że wszystko może i zatrudnia ile tylko chce. Rozkazuje kompletacji, koryguje wyniki QS,neguje wszystko na co tylko przyjdzie mu ochota. Taki fotograf amator. Myślę że też zacznę mu zdjęcia robić. Choć pewnie wyprze się że to nie on na nich jest. Ale będzie można już coś mieć na niego. Raz tylko widziałem chłopa w akcji jak zlomy i odlaki miejsce parkingowe mu zabraly. Matko ale to był cudowny widok,taki bezcenny. Korona spadła i do szamba się potoczyła.

Lakiernia W06

Jak bym miał zniżyć się do poziomu Andrzeja, to był musiał pracować na samym dnie kopalni. Jak ktoś chce by w W06 normalnie były malowane koła, to powinien tego całego śmiesznego Barona zwolnić razem z jego przydupasami co nie potrafią zrzutu ekranu zrobić z komputera i robią zdjęcia monitora :D Po co ktoś ma się starać jak i tak ten gość wie wszystko lepiej, taki ronalowski mistrz świata we wszystkim. A teraz jego bardzo dobry kolega Tomeczek zostaje koordynatorem ch..j wie czego na lakierni, a jego lakiernik i proszkownik zostają koordynatorami lakierników i proszkowników. Po co w ogóle się tworzy takie stanowiska?

@Lakiernia W06

No to teraz dopiero Tomeczkowi odbije palma, następny co lubi latać z aparatem... Do końca roku pozwalnia się 70 % starego składu lakierni. Jak to po co, to ty nie wiesz, ile tu pracujesz? Bo to jest tak : Arcydebil, megadebile aż do najniższego szczebla:D Ale będzie cyrk hahaha

hałabała :D

To firma dla ludzi bez ambicji i szacunku do samego siebie. Docenią Cie tylko przez włażenie w du...ę wiadomo komu, ładowaniem innych na minę... itd. Najlepiej być debilem, niemową i niewidomym żeby mogli z Tobą robić co chcą i gadać śmieci dlaczego tak mało zarobiłeś bla bla bla. Sami sobie bułę napychają a ludzi kłamią w żywe oczy. Jak ktoś jest trochę kumaty to sam wyłapie że coś jest nie tak, nawet jak się odezwiesz to jak walka z wiatrakami, oni sobie ty sobie... KING??? :D Pozostawię to bez komentarza bo do jego poziomu nie ma co się zniżać :D

REGARDING

"King Lakierni" się później dziwi dlaczego taki syf jedzie na kołach heh... No ale ten zakład chyba nie ma w myśli produkować dobrych kół z min. ilością wad tylko ma dawać stołki i posadki dla ziomeczków Kinga mimo braku kwalif. A sam King .... ehhh szkoda pisać. Widocznie tak ma być skoro przyzwolenie WIELKICH Z GÓRY. Mimo wszystko miłego dnia wszystkim pracownikom RONALA :D

Zawiedziony

Na lakierni w_06 nadal komuna, władza po władzy. Największy problem tkwi w części kadry a nie w reszcie bo wszystko da się prawidłowo ukierunkowac. Fikcyjne miejsca pracy dla ziomali Kinga na nasz koszt napewno poprawią jakość kół.. ;)

Zszyfka
@Zawiedziony

Idzie lepsze. Skończył się rok szkolny w zawówkach i już awanse się posypały na lakierni. 4 koordynatorów od kanapek i kawki, 3 zastępców od otwierania drzwi. Im gorszy człowiek tym wyżej awansował. W naszym kraju jest zakaz zatrudnienia człowieka bez odpowiedniego wykształcenia, kompetencji i kwalifikacji na danym stanowisku. Ale u nas są wyjątkowe sytuacje. Ledwo czyta, średnio pisze więc jest ideałem. KING pewnie pęka z dumy że otacza się takimi ludźmi.

brutal

Robol 2017-06-27 16:16 Ja bym powiedział , że wszystkie koła są niewiarygodnie pilne . A King lakierników ma chyba zły miesiąc

Robol

Spokojnie. W tym miesiącu idziemy na rekord odlaków i złomów. Przekroczyliśmy 700 palet, średnio po 24 koła, skromne licząc 500 zł czystego zysku z każdego koła. Ile to daje 700 X 24 X 500 = 8 400 000 zł (oczywiście nigdy nie dowiemy się ile tak naprawdę to jest kasy). Tyle naszej kasy poszło w śmietnik dla zasady " kierownik ma zawsze racje i nigdy się nie myli". Szybko wieszać, szybko odlewać , byle jak pędzlem czy sprayem pomalować i już mamy kolejny złom. Najważniejsze jest aby kierownik za to odpowiedzialny narobił jak najwięcej zdjęć wszystkim pracownikom na zakładzie. Tak profilaktycznie. Plan lakierni jest prosty. Wszystkie koła są pilne, bardzo pilne, strasznie pilne, niewiarygodnie pilne. Szkoda tylko że dział planowania po tylu latach nadal nie uczy się na błędach. Jedyna cyfra ważna to 650 kół na godzinę musi przejechać przez lakiernie, Oczywiście jeszcze nigdy się nie udało. Panowie roboty są za drogi głupi Polak jest znacznie tańszy w utrzymaniu. Na zakładzie jest tylko jeden priorytet. być ważnym lub bardzo ważnym i mieć miejsce parkingowe blisko wejścia,

Robol

Ronal to specyficzna firma. Jedyna w swoim rodzaju. Brak funduszu socjalnego, brak wczasów pod gruszą, brak paczek dla dzieci na święta, brak biletów na basen czy siłownie. Jedyna firma gdzie zwalnia się ludzi z produkcji i zatrudnia dziewczynki do biur. Impreza firmowa raz do roku a ludzie na drugi dzień na 6 do roboty szli. Na tłusty czwartek wszyscy pracownicy dostali zaproszenia na pączka, niestety szybko okazało się że brudasy z produkcji nie mogą się poczęstować pączkiem, pewnie firma nie dałaby rady dźwignąć finansowo. Na zakładzie obowiązuje prędkość 5km/h, żeby się wyrobić chłopaki na wózkach muszą 4-ro krotnie przekroczyć normę. Zastawione przejścia , drogi ewakuacyjne, ciągi piesze. Wózki ledwo żyją, tak są eksploatowane. A kasy szkoda na nowe opony. Pracownicy biurowi brzydzą się odpowiedzieć "dzień dobry" . Wchodząc na teren zakładu każdy trzyma telefon przy uchu i udaje że rozmawia, i szybciutko zamknąć się w ciepłym i przytulnym miejscu. Od 4 lat nie usłyszałem słów "dziękuję Panowie, dobra robota", " super daliście sobie radę" czy zwykłe "dziękuję". Życzenia na święta tylko drogą elektroniczną, bo inaczej trzeba będzie kilka minut spędzić z ludźmi z produkcji. Jednym słowem dramat. Pracownik biurowy to prestiż na osiedlu i godność. A powinno być mądrość, empatia, dobre wykształcenie i odpowiedzialność za swoje decyzje. Tak się nami interesowali że podfirma przez kilka miesięcy nie odprowadzała składek za naszych pracowników. Przecież nic się nie stało. Nie wiem czy można trafić do gorszej firmy.

Wałbrzyskie dno
@Robol

Tak jak piszesz. Brawo Ty. Nie zmienisz ludzi którzy są po zawodówce i nie potrafią kierować ludźmi, żadne szkolenia w tym nie pomogą. Nawet nie potrafią poprawnie się wysłowić. Wszyscy wiemy jak się dostali na stołki. Jeden przez drugiego chce pokazać jaki on to świetny jest tylko, że kosztem ludzi... Nie usłyszysz "dziękuję " tylko zje...e bo zawsze będzie mało, słupki na zielono za niskie itd. Nie podoba Ci się to się zwolnij w ukrainie siła. Taaa jasne... Oni mają premie ładne a ty żebyś zarobił sensowna kasę musisz robić nadgodziny, co z tego i tak uwalą na premi jak zawsze bo coś wymyślą, że dużo odlaków, bo wartung i nie było produkcji, bo żona nie dała i uwali dla zasady... Ta firma to jedno wielkie dno, nawet szyldy nie chcą na niej wisieć :)

Saper
@Robol

Zgadzam się na 100. Ze względu na pieniądze które zjadane są u góry warunki pracy bardzo ciężkie- stare maszyny, linki, wszystko się psuje. Zero szacunku między sobą prawie. Pieniądze które są wypłacane nie są warte ujętego zdrowia ani godności. Pozdrawiam .

Joanna

@Obserwator z ramienia ONZ niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ponieważ nie jestem związana z firmą Ronal Polska. jestem pracownikiem gowork.pl i zależy mi na tym, by poznać jak wygląda praca w Waszej firmie oraz by osoby, które trafiły na ten wątek szukając informacji o swoim potencjalnym miejscu pracy mogły znaleźć odpowiedzi na zastanawiające je pytania.

Obserwator z ramienia ONZ
@Joanna

Rozumiem. Mam nadzieję, że portal GoWork.pl nie zacznie cenzurować i usuwać negatywnych wypowiedzi pracowników. Pozdrawiam

@Joanna

Joanno jeśli zależy ci na dobru innych ludzi to z reką na sercu odradzaj pracy w tym syfie, moim zdaniem pracownicy powinni zgłaszać wszystkie łamania prawa pracy i dochodzenie swoich praw. Może dobrze by było nagłośnić to do opinii publicznej bo cały Wałbrzych na tym traci bo np byli pracownicy tej firmy to potencjalni iwalidzi i wiekszy koszt dla ZUSu.

Joanna

Chętnie dowiemy się więcej o Waszych opiniach na temat Ronal Polska jako pracodawcy. Jednak nie jest to miejsce na obmawianie, czy skupianie się na pracy poszczególnych pracowników firmy. Bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Jeśli są jakieś wątpliwości co pracy konkretnego pracownika firmy, to najlepiej taki temat zgłosić wewnętrznie w firmie.

Obserwator z ramienia ONZ
@Joanna

Jak to jest Pani Joanno, że nowo przyjmowani pracownicy mają stawki godzinowe no umowie niższe o 50 groszy od pracowników z umowami na stałe? Gdzie podwyżki dla stałych i doświadczonych pracowników? Dojdzie do tego, że będziecie Panie z biurowca i Panowie Kierownicy sami doginać przy produkcji. Zapomnieliście kto pracuje na wasze pensje. A Ukraińcy dostali możliwość poruszania się po całej UE, wątpię więc czy któryś chciałby to pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo