Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

baner wywiady
Ja
Pracownik

Oby po zmianie zarządu coś się zmieniło na lakierni w06 a najlepiej kierownik. Co miesiąc gorsza premia i gorsza atmosfera

Obcykany
Pracownik
@Ja

To nie Kierownik jest winien ,zarząd szwajcarski ma nas w (usunięte przez administratora)

Administrator

Widzieliście, że Ronal Polska sp.zoo poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Monika
@Stefan

Czyli te kwoty co piszesz, to jest płaca miesięczna w Ronalu? A od czego zależy, czy w danym miesiącu będzie to 4,8 tys. czy jednak mniej? To nie jest podstawa pewnie...

1
Fred
Pracownik
 Pytanie

Kołchoz,kołchoz i jeszcze raz kołchoz!!Jeden z gorszych zakładów na Wałbrzyskiej strefie.Płacą mniej niż zarabia ekspedientka w biedronce.Stawka to 10 zł brutto dla nowego pracownika.Trzeba nie mieć ambicji i szacunku dla samego siebie żeby pracować za takie pieniądze!!!4- brygadówka,praca w weekendy,gorąco jak biabli szczególnie na odlewni.Zero szacunku.Odradzam aplikowanie do tej firmy chyba że chcesz zostać (usunięte przez administratora)

anonim
Pracownik
@Fred

Mylisz się kolego , nie 10 zł brutto tylko 9 zł brutto

Pracownik007
Pracownik

najgorsze w tej firmie jest to że karzą przychodzić do pracy. nie mogą płacić za narzekanie w internecie. co to za firma trzeba poszukać inne lepszej i jeszcze tolerują tych zadowolonych z pracy i pracujących zwolnić ich wszystkich. Należy zatrudniać i nagradzać tylko tych co piszą negatywne komentarze, przecież wiadomo że to dzięki nim jest tak dobrze. To oni są motorem postępu i tworzą miejsca pracy oraz poprawiają atmosferę w pracy a zarabiają tyle co ich koledzy, to niesprawiedliwe. Koniec tego niech wszyscy niezadowoleni i nie chcący pracować powstaną i idą do lepszej mniej wymagające lepiej płatne pracy która czeka na takich wspaniałych ludzi z otwartymi rękami tuż za rogiem. Przecież jest wiadome że wszyscy pracodawcy chcą mieć takich ludzi u siebie aby i im było lepiej dlaczego tylko Ronal ma być ten wyjątkowy podzielmy się kwiatem zakładów. Uwolnijcie siebie i swoich przełożonych majstrów od tego cudownego ciężaru pracowania z wami. Świat czeka na was z otwartymi rękami.

Athlon35
Były pracownik
@Prawie Prezes

Super to ja się zgłoszę

Administrator

Czy kwota 11300 to dobra stawka w firmie Ronal Polska sp.zoo?

1
Arek
Pracownik
@Administrator

Ktoś kto dostał taką stawkę zapewne nie jest szeregowym pracownikiem na lini. Pytanie zatem nie ma najmniejszego sensu, bo żaden z Nas nie wie na co aplikowaleś i z jakim zakresem obowiązków.

Pracownik Nowy wpis
Pracownik
@Administrator

W tej firmie robi się na akord pracownicy z wieloletnim stażem i stawka 16 zł brutto na godzinę robią dużo nadgodzin i bardzo dużo dodatkowych kół Przy 180 godzinach grafikowych i 60 nadgodzinach ( cały miesiąc w pracy ) To te 11300 to bardzo mało dla tego pracownika Widać że firma nie szanuje pracowników i robią za (usunięte przez administratora)

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.
 Pytanie

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 1 maja kilka aktualnych ofert pracy do firmy Ronal Polska sp.zoo. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Automatyk. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Dr Why Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.
Pracownik
 Pytanie

Dlaczego chłopaki z obróbki mechanicznej przyszliście z własnej woli w sobotę do pracy? Naprawdę? Zrobiliście to z własnej woli? Zamiast spędzić ten dzień z rodzinami? Nie będzie dobrze jak będziecie odwalać takie numery. Nie bądźcie później zdziwieni jak będziecie pracować w soboty żeby zarobić troche lepiej. Czy wypowie się ktoś z obróbki co się tam u Was dzieje? Prawdziwi przodownicy pracy! Jak nie będziecie szanować siebie i swoich rodzin to nikt tego nie będzie robił. Pozdrawiam Was i życzę mimo wszystko odpoczynku w święta. Zacznijcie myśleć.

Midas
Pracownik

Pracuję w tym zakładzie 15 lat i Jedyne co mogę powiedzieć to że pracownik jest na ostatnim miejscu Nie ma poszanowania a o jakiejkolwiek podwyżkach można zapomnieć dostaliśmy 3 zł podwyżki i 2 zł odjęli nam z premii polityka za każde święta zabierają nam urlop gdzie w skali roku Trochę się tego nazbiera nie polecam!!!!

Lol Nowy wpis
Pracownik
@Midas

Z tym urlopem to jest masakra rzeczywiście każde wolne dni świąteczne itp zabierają nam z urlopu zamiast zrobić dzien wolny lub bezpłatny gdzie w skali roku trochę tego się nazbiera nie chce narzekać ale zawsze moglo by być lepiej ale każdy boi się wychylać i o tym mówić wprost.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Zaopatrzenia. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Praca Przy renowacji starych samochodów Mechanik/Elektryk/Złota Rączka
Wałbrzych
Karls Autowerkstadt Matheja Roman
(3 opinie)
Wyślij CV
logo firmy Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac/Koordynator
Wałbrzych
HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.
(7093 opinii)
Wyślij CV
logo firmy BRYGADZISTA Magazynu
Wałbrzych
Citronex Trans Energy Sp. z o.o.
(11 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Monter Izolacji przemysłowej
Wałbrzych
CDMD Investments Sp. z o.o.
(9 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Nowy
Pracownik

Może 10 lat temu ronal to było coś zarobki jak na Wałbrzych duze teraz to raczej wszystko się wyrównało i gdzie indziej można zarobić więcej np toyota co roku podwyżki itp ale tak to jest jak nie ma związków zawodowych pozadnych bo tak to nikt nie trzyma nad nimi kontroli i mogą robić co chcą socialu brak marne 90zl na obiady dzie obiad kosztuje 17zl nie mówiąc już o śniadaniach, na kluczyku ochłapy ceny w maszynach cały czas do góry a kluczyk cały czas taki sam , podwyżki nawet o tym nie ma mowy no chyba że ci dadzą 3zl ale zabiora 2zl z premi myślałem że jak prezes się zmieni i dyrektor z w06 to będzie lepiej młody zawalczy o ludzi i dobre zarobki bo to ludzie robią robotę ale niestety się pomyliłem bo nowy musi się wykazać i jeszcze bardziej śrubować pracę no nic trzeba w końcu zacząć szukać czegoś innego bo godne zarobki i świetność się już skończyły w tym zakładzie i ten mit trzeba obalić...

Bolo
Pracownik

Myślałam że jak się zmieni prezes Ronala to zajda duze zmieny na plus teraz po tym czasie stwierdzam że jest gorzej niż za starego prezesa dyrektor na w06 też nie ma żadnego przebicia jak to nomu gdzie można się wykazać najlepiej ciąć koszty a na kim na pracownikach podwyżek jak nie było tak nie ma opony obiadowe to żenada a ceny podrożały Panie prezesie te bony do kina to niech pan sobie włoży .... dzien doceniania gorszego upokorzenia nie moglo byc dla nas. Nie Pozdrawiam prezesa i całego zarządu Ronal Polska

1
Zyrafa
Pracownik

Zacofany zakład dopóki nie wejdzie tutaj Solidarność nic się nie ruszy bo nikt za to się nie weźmie liczą się tylko zyski Tak to jest jak Polacy prowadzą zagraniczne firmy

Odlewnia
Pracownik

Traktowanie pracownika w tym zakładzie to żart brak podwyżek brak warunków socjalne Nikt nic nie wie Nic dziwnego że nowi przychodzą i za dwa dni ich nie ma cała strefa dostała podwyżki a Ronal oczywiście nic także nie polecam tego zakładu to nieco 15 lat temu tutaj dalej jest komunach brak związków zawodowych dlatego traktują nas jak (usunięte przez administratora) do zarabiania pieniędzy i zysków firmy.

Administrator

Widzieliście, że Ronal Polska sp.zoo poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Obecny
Pracownik
@Administrator

Nie

Piotr
Pracownik
@Administrator

Oczywiście, że warto pracować w firmie Ronal. Firma pracownikom zatrudnionym na stałe zapewnia dopłatę do posiłków na stołówce. Dodatkowo każdy ma na swojej karcie pieniądze na napoje i przekąski. Są organizowane pikniki rodzinne z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Istnieje program sugestii i wpisując swoje pomysły można uzyskać punkty, które wymienia się na różne vouchery. Firma zapewnia szkolenia z BHP i innych tematów dzięki którym każdy wie co należy do jego obowiązków i wie jak należy postępować w pewnych sytuacjach. Dzięki temu każdy pracownik pracuje świadomie na swoim stanowisku co skutkuje mniejszą ilością problemów w procesie produkcji i większą wykrywalnością wad. Należy również pamiętać że każdy pracownik do roku dostaje odzież ochroną. Nie mówię tutaj o dwóch koszulkach i parze spodni i parze butów. Jest tego więcej. Oczywiście w firmie Ronal funkcjonuje system hierarchii i z pytaniami i problemami zawsze można udać się do swojego bezpośredniego przełożonego, jednak jeśli sprawa jest bardziej skomplikowana to nigdy nie zdarzyło mi się odbić od drzwi kierownika działu w którym mam przyjemność pracować, tylko tam również mogłem liczyć na pomoc i zrozumienie. Moim zdaniem to jest jeden z lepszych pracodawców w Wałbrzychu, jak nie w powiecie ponieważ dojeżdżają tutaj do pracy ludzie z dalszych miejsc. Gdyby to się nie opłacało to by znaleźli sobie coś bliżej swojego miejsca zamieszkania a i osoby które się zwolniły nie wracały by do pracy w Ronalu. Takie przypadki też mają miejsce.

Zbyszek
Były pracownik
 Pytanie
@Piotr

Ocho albo jakiś kierownik pisał ten post albo (usunięte przez administratora) kierownika. Ale po tym jak chwali sam siebie to napewno kierownik. Jeśli chodzi o dofinansowanie posiłków to jest to od trzech miesięcy a do tego tak to jest rozwiązane żeby pracownik nie wiedział ile za co płaci a w bufecie tylko zacierają rączki na te kasę. Bez tego bufet świecił pustakami. Odzież się należy ale w ostatnim czasie jakość ubrań i obuwia jest tragiczna. Jakie pikniki rodzinne? To pośmiewisko a nie pikniki. Program sugestii jest i ludzie pierdoły piszą żeby tylko punkt dostać i uzbierać ma ten talon na balon. A kierowcy i tak nagradzają swoich ludzi i to oni najwięcej zyskują. Jeśli chodzi o rozwiązanie problemów z przełożonymi to jest tak że jeśli oni nie mają z tego nic albo im to nie przeszkadza to w ich mniemaniu problemu nie ma. A jeśli się okaże że oni będą musieli się bardziej zainteresować coś żeby rozwiązać jakiś problem chce im się po prostu nie chce i odbijają piłeczkę. Czasami trzeba po prostu idę kierownika albo samemu ruszyć cztery litery i próbować rozwiązać problem. Jeszcze tylko wspomnę a ostatnich obniżkach podwyżek bo inaczej tak jak można nazwać. Każdy pracownik dostał podwyżkę 3 zł do godziny a jednocześnie z premii zostali zabrane 2 zł. Wszystko po to żeby uciszyć temat podwyżki inflacyjnej której nigdy nie było a zwykłych podwyżek w ostatnim czasie coraz mniej. W ronalu ludzie pracują przez tak zwane zasiedlenie. Nie chce mi się po prostu zmieniać pracy i szukać nowej a większość pracowników to są wieloletni pracownicy którzy są tu z przyzwyczajenia. Nowych pracowników to nie widziałem od lat a jak przyszli to szybko uciekali. Serdecznie pozdrawiam kolegów z którymi jeszcze do niedawna pracowałem. A kierownikom dyrektorom i prezesowi w nowym roku życzę żeby się ku..wa ogarnęli i zaczęli szanować tych co jeszcze tam zostali. Panie prezesie zacznij pan myśleć też o ludziach a nie tylko o tym żeby się wybić jeszcze wyżej tam do Szwajcarii na na jakiś ciepłe stanowisko za lepsze pieniądze.

Arek
Pracownik
@Piotr

Piękna wyuczona regułka jakich wiele. Same mało istotne bzdety. Równie dobrze można napisać, że jest parking darmowy, jest światło i woda w kiblu. Warto dodać, że drzwi się otwierają i okna także. Pikniki są robione nie dla pracowników i ich rodzin, a ze zwykłego przymusu. Opłaca się pracować członkom rodzin na ciepłych posadach. Żaden człowiek nie związany z "rodziną" chyba jeszcze nigdy nie awansował jakoś szczegolnie. Szkolenia BHP są obowiązkowe, więc nikt łaski nie robi. Przez 8 lat nie miałem żadnego szkolenia podnoszącego kwalifikacje, UDT na wozki musialem za swoje robić.

Rodzina
Pracownik
 Pytanie
@Arek

(usunięte przez administratora) bzdury. O co Ci tak właściwie chodzi z rodziną?

Arek
Pracownik
 Pytanie
@Rodzina

Znasz ten zakład i wiesz zapewne kto zajmuje atrakcyjne stanowiska. Niektóre nazwiska można spotkać zdublowane. Np. brat kierownik i brat majster. Jakie stanowisko zajmuje zięć pewnej Pani z biura? Można mnożyć takie przykłady w nieskończoności. Córka byłego dyrektora, i kilka innych osób z kontroli jakości. Szwagrowie, ciotki i ojcowie chrzestni, tato z synem. Oczywiście nie oceniam ich pracy tylko stwierdzam fakt. Pewnie będąc kimś ważnym, także zatrudniłbym znajomych i rodzinę.

Rodzina
Pracownik
@Arek

Powiedzenie że nie ma żadnych awansów poza rodzinami to chyba przesada, bo jednak są

Zbyszek
Były pracownik
 Pytanie
@Rodzina

Oczywiście że są inne awanse. Najczęściej są to koledzy, (usunięte przez administratora) i donosiciele kierowników. A może ktoś się wypowie co się wydarzyło na odlewni w W14? Ponoć wszyscy kierowcy się zwolnili. Nawet ten (usunięte przez administratora) pan T. K-J. Który lizał stołki w Szwajcarii. A najlepsze że chłopaki z W14 mówią że nie ma chętnych na stanowisko kierownika odlewni. Za dużo pan T.K-J tam na oszczędzał i żeby powrócić do starej jakości długo czasu trzeba i cierpliwości. To co może któryś kierownik się wypowie?

Stefan
Pracownik
@Zbyszek

@Zbyszek, z tego co deklarujesz to jesteś byłym pracownikiem, może za krótko pracowałeś żeby się zorientować co i jak. Nie wiem jak można nie wiedzieć co ile kosztuje w bufecie jak cennik wisi i jest dla wszystkich dostępny. W programie sugestii są nagrody roczne liczone w tysiącach złotych, może tylko Twój pomysł był warty talonu na balon. Co do podwyżki, którą nazwałeś inflacyjną to jak też chciałbym aby była większa ale to chyba nie zarząd Ronal odpowiada za inflację. Wychodzi na to, że jestem jednym z tych co pracują tu jak to napisałeś przez tzw. zasiedlenie ale prawda jest taka, że jak szukałem innej pracy to jakoś takiej za 4000 do 4800 netto nie mogłem znaleźć.

Tomek
Pracownik
@Arek

Ja też nie do końca wiem o co Ci chodzi z tą rodziną, już tu parę lat jestem i nie słyszałem żeby kierownik i majster mieli to samo nazwisko. W dodatku w ostatnim czasie jak jest coś do obsadzenia to pojawia się komunikat o rekrutacji wewnętrznej, każdy może się zgłosić. Jakby chcieli brać tylko swoich to by takiej rekrutacji nie było.

Mirek
Pracownik
@Administrator

Na pewno warto spróbować, nie każda praca jest dla każdego. Jak kilka lat temu spróbowałem i pracuje do dziś. Zarobki jak na warunki w Wałbrzychu są całkiem dobre. Sama praca jak zawsze nie każdemu musi pasować, bo to jednak system zmianowy ale tak jest w większości fabryk. Zresztą mam znajomych co odeszli a później wrócili, czyli gdzie indziej lepiej Im nie było.

Markus
Pracownik
 Pytanie
@Stefan

Za inflacje zarząd nie odpowiada ale jakoś w innych zakładach pracownicy dostaja podwyżki co roku a w.ronalu co dwa lub trzy lata. To zależy jak bardzo chodziłeś za kierownikiem. A może pochwalisz się ile nadgodzin robisz na te 4800zl? No chyba że jesteś jednym z ulubieńców majstra albo kierownika to wtedy przychodzisz do pracy na pogaduszki albo odpocząć. Kolega Zbyszek poczęści ma rację. I również uważam że przy czterech brygadach powinismy dużo więcej zarabiać.

Stefan
Pracownik
@Markus

Czytasz ale wybiórczo, napisałem 4000 do 4800. To jest oczywiście uwarunkowane tym jak dużo jest dni roboczych i ile nadgodzin przepracujesz. Jak są jakieś firmy gdzie tak na wejście za 168 godzin płaci się 4000 netto to napisz proszę ich nazwy i ja się pierwszy przeniosę. Nadgodziny a i owszem robię, czasy są jakie są, ceny rosną, raty kredytów też, można dorobić to dorabiam zamiast płakać na forum.

100% prawdy
Pracownik
@Zbyszek

Każde słowo to prawda. Zatrudniają teraz przez agencje AAS umowa zlecenie 26zł/h zmiana dzienna 31zł/h godziny nocne. Pracownicy z agencji uciekają po jednym max dwóch dniach. Niestety dyrekcja narzuciła iż 15% załogi mają stanowić pracownicy agencyjni wiec na poprawę niema co liczyć.

Monika
@Stefan

Czyli te kwoty co piszesz, to jest płaca miesięczna w Ronalu? A od czego zależy, czy w danym miesiącu będzie to 4,8 tys. czy jednak mniej? To nie jest podstawa pewnie...

1
Lakiernik
Pracownik

(usunięte przez administratora)na lakierni są bezkarni,panie dyrektorze jak można się tak dać omamić ,czyli na legalu można brać co się chce z lakierni i nie ponieść za to konsekwencji tak mamy to rozumować.

Niedoceniony
Pracownik
@Lakiernik

Ciebie za parę rękawiczek wartą 2 zł wywalą z roboty, a ich za grube tysiące nie, widocznie mają dobre chody u kierownictwa,że nie wyciągną jakichkolwiek konsekwencji.

Lak w06
Pracownik
 Pytanie
@Lakiernik

Panie Dyrektorze, czy coraz niższa premia i brak dodatku za sprzątanie za styczeń jest w jakiś sposób związane z tą "przedsiębiorczością maskową"? Czy możemy sobie rekompensować słabsze wynagrodzenie pobierając maski (nawet w trochę większych ilościach)?

Lakiernik
Pracownik
@Lak w06

Dwie osoby na lakierni sobie same zrekompensowały słaby dodatek za sprzatanie.

Obcykany
Pracownik

Panie Prezesie,nigdy nie będzie Pan taki jak K.B . Dyrektor Piotr.S ,nigdy nie będzie miał takiego poważania jak Janusz . D .Firma kwitła za starych rządów ,teraz jak się patrzy to aż serce się kraje .Panowie nie nadajecie się ..zmieńcie branże .Niech wróci stary zarząd

Athlon35
Były pracownik
@Obcykany

Fakt miałem okazję pracować, za starej kadry i za nowej, powiem tak za starych rządów nie było takiego (usunięte przez administratora) jak teraz, pomysły z (usunięte przez administratora)

Dorota
@Athlon35

jest szansa, żebyś w skrócie omówił te różnice, żeby osoby niewtajemniczone wiedziały co i jak? Z tego co piszesz sugerujesz coś negatywnego ale fajnie byłoby móc mieć jasność w temacie

Tomek
Pracownik
@Dorota

Po co pisać o tym co było i nie wróci. Ludzie którzy nie mogą dostosować się do nowych zasad panujących mają ogromny problem. Ciągle nie mogą uzmysłowić sobie, że to już było. A opowiadanie baśni jak to było 15 lat temu nikomu nie pomaga.

Luj
Pracownik
@Tomek

Ta słuchanie kiedyś to było. Najlepiej w świecie to stać w tym samym miejscu co 20 lat temu i niczego nie zmieniać

Monika
@Luj

A tutaj chyba nie było pytania o przeszłość, tak tylko chcę zauważyć. Sama bym chciała wiedzieć, jak jest teraz tam w pracy, a nie jak było. Jakie stawki i atmosfera, masz jakieś aktualne informacje czy po prostu już tam nie pracujesz?

Romek
Pracownik
@Luj

"Bo my stoimy tak gdzie wtedy, a oni tam gdzie stało (usunięte przez administratora) Narzekają ci, co chcą coś za nic. Tyle

Arek
Pracownik
@Monika

Stawki zależne są od działu i stanowiska, do tego są tajme. Możesz liczyć na dodatki funkcyjne, one oczywiście są jawne. Atmosfera, to zależy jaki kto ma dzień i jaki dział. Trzeba robić swoje i nie patrzeć na innych, już tym bardziej porównywać z innymi.

Renata
@Arek

czy przez "tajne" rozumiesz że jest odgórny wpisany w umowie zakaz rozmawiania między sobą o oferowanej stawce i pracownicy nie wiedzą ile kto ma ?

Sew
Pracownik
@Renata

Tak jest.

Dorota
@Sew

Poważnie z tym piszecie? no i co to ma mieć na celu i jakie są konsekwencje złamania tego?

Athlon36
Były pracownik
@Luj

Z tym że ronal stoi w miejscu i stać będzie jeśli chodzi o warunki zatrudnienia, taka jest prawda, sam kierownik jak byłem ostatnio dzień w pracy to powiedział że dobre lata ronala dawno minęły, i powie to każdy kto pracował w tej firmie i się od niej uwolnił

Pracownik007
Pracownik

najgorsze w tej firmie jest to że karzą przychodzić do pracy. nie mogą płacić za narzekanie w internecie. co to za firma trzeba poszukać inne lepszej i jeszcze tolerują tych zadowolonych z pracy i pracujących zwolnić ich wszystkich. Należy zatrudniać i nagradzać tylko tych co piszą negatywne komentarze, przecież wiadomo że to dzięki nim jest tak dobrze. To oni są motorem postępu i tworzą miejsca pracy oraz poprawiają atmosferę w pracy a zarabiają tyle co ich koledzy, to niesprawiedliwe. Koniec tego niech wszyscy niezadowoleni i nie chcący pracować powstaną i idą do lepszej mniej wymagające lepiej płatne pracy która czeka na takich wspaniałych ludzi z otwartymi rękami tuż za rogiem. Przecież jest wiadome że wszyscy pracodawcy chcą mieć takich ludzi u siebie aby i im było lepiej dlaczego tylko Ronal ma być ten wyjątkowy podzielmy się kwiatem zakładów. Uwolnijcie siebie i swoich przełożonych majstrów od tego cudownego ciężaru pracowania z wami. Świat czeka na was z otwartymi rękami.

Kamil
Pracownik
@Pracownik007

Prawda znam takich z jednym pracuje. Cały dzień człowiekowi psuje.

Obcykany
Pracownik
@Pracownik007

Ronalu nie bądź samolubny oddaj wszystkich „Bohaterów internetów” innym. Podziel się ze światem tymi wspaniałymi ludźmi którzy potrafią tak wspaniale zatruwać życie innym w pracy i poza nią

Prawie Prezes
Pracownik
@Obcykany

Haha dobre, zapraszam bohaterów internetow do sibie dostaną opinie odpowiednią do swoich życiowych umiejętności by móc poprawić los innych

Athlon35
Były pracownik
@Prawie Prezes

Super to ja się zgłoszę

Prawie Prezes
Pracownik
 Pytanie

Kokilarnia na W06 rozpada się w oczach czy Pan prezes "syndyk" ma jakaś propozycje dla tych, którzy jeszcze zostali, zanim odejdą? Robert.... Może zabierzesz głos. A może jakieś roboty na kokilarnię wjadą i zastąpią wykwalifikowanych ludzi?!!!!! Jakoś tego nie widzę. . Czy pan Cyrwus zdaje sobie sprawę że " ronal "to LUDZIE a nie tylko słupki, cyfry i Zysk!!!!!!????

Obcykany
Pracownik
@Prawie Prezes

Królikarnia ...temat rzeka.Ten dział czy lepiej powiedzieć poddział ,już dawno powinien mieć szefa który steruje i odlewnią i Odlewnią.Sukces gwarantowany .

Dorota
@Obcykany

skoro tak sądzisz to kto mógłby mieć na to realny wpływ, żeby do takiej osoby się udać i to ogarnąć? pracownicy jako grupa mogliby coś wspólnie zdziałać w tego typu sprawach?

xx
Kandydat
 Pytanie

Witam mam pytanie Jak wygląda wynagrodzenie na poczatek czy są jakieś dodatki ? Czy Polecacie tą firmę?

Pracownim
Pracownik
@xx

Zależy na jakim dziale,na lakierni dostaniesz 7zl/h. Za miesiąc 2900-3200 przy dobrych wiatrach.

Obecny
Pracownik
@Pracownim

A na obróbce ręcznej 4000-5000, wszędzie zarobisz więcej niż na lakierni. Na lakierni zarabia tylko wodzu i jego (usunięte przez administratora)

xx
Kandydat
 Pytanie
@Pracownim

Jak 7zl/h to jaka umowa zlecenie ?A jakie warunki w pracy

1
Gala
Pracownik
@xx

7zl/h + premia

Ted
Były pracownik
@Pracownim

Panowie na lakierni, biadolicie, narzekacie, gadacie dużo a mało robicie w tym zakresie żeby więcej zarabiać i dodatkowo sprzątacie te syfy, szlamy i inne (usunięte przez administratora) z tej zapyziałej lakierni a nie potraficie się zbuntować i za sprzątanie tego szkodliwego dziadostwa zażądać większych pieniędzy albo niech wynajmą sobie firmę specjalistyczną to Prezes dowie się ile takie sprzątanie w okresie urlopów sierpniowych kosztuje. Ronal to bogata i potężna firma światow i ich staś na takie wydatki ale jak znaleźli (usunięte przez administratora) bez mózgu to tak macie. Powodzenia w tym smierdzącym (usunięte przez administratora) życzę i kolejnych wakacji w piwnicach i kabinach lakierniczych.

Nikt
Pracownik
@Ted

Pamiętaj proszę, że dla niektórych Panów ta praca i płaca jest zbawieniem. Złapali Pana Boga za nogi i się trzymają W każdej jedynej firmie wielu z nich miesiąca by nie przepracowali. Dodaj do tego czasami bardzo słabe wykształcenie i już wiesz dlaczego tak jest w tej firmie. 8 czy 10 lat prania mózgu zrobiło swojej. Narzekać zawsze warto, nawet jak jest dobrze. Na płace nie nożna narzekać bo jest sporo ponad przeciągną, a pracować trzeba jak w każdej innej firmie.

Robert
@Nikt

Jak sporo ponad przeciętna to ile płacą? Podasz widełki wynagrodzenia? Chce się zatrudnić i właśnie zastanawiam się czy warto pod względem finansowym.

Pracownik
Pracownik
@Robert

Pod żadnym względem nie warto się tam zatrudniać. Chyba że nie szanujesz sam siebie, lubisz głupio i ciężko pracować. Stawka zależy od konkretnego działu i tego czym i jak przekonasz do siebie przełożonego. Zresztą możesz tutaj trochę poczytać.

były pracownik
Były pracownik
@Robert

Płacą byle jak podstawa jest marna nadrabiali premią dlatego jeżeli ktoś ma jaja szuka pracy gdzie indziej mówię tutaj również o administracji. Zostają Ci którzy są słabi i przede wszystkim można nimi manipulować Niektórzy siedzą prawie dwadzieścia lat szczerze mówiąc nieporadni życiowo którym nie przeszkadza że ledwo przędą od 1 do 1 ale co tam obiadek u mamusi i jakoś przetrwa stary koń Chcesz się rozwijać przede wszystkim finansowo daj sobie spokój z tą firmą.

Obcykany
Pracownik
@były pracownik

Ale głupoty gadasz ja pracuję długi czas i nie jestem nieporadny .

Ja
Pracownik

Oby po zmianie zarządu coś się zmieniło na lakierni w06 a najlepiej kierownik. Co miesiąc gorsza premia i gorsza atmosfera

Zenek
Pracownik
 Pytanie
@Ja

Ty tak na serio liczysz na zmiany na lepsze?

pracownik
Pracownik
@Ja

Mam nadzieję że wymienią kadry na w06 bo w tej chwili jest dramat!!!!

On
Pracownik
@pracownik

Opisz co się stało.

Ronaldinio
Były pracownik
@Ja

Juz tak nie narzekaj na kierownika złoty czlowiek wszystko robi dla pracowników:)

Obcykany
Pracownik
@Ja

To nie Kierownik jest winien ,zarząd szwajcarski ma nas w (usunięte przez administratora)

Administrator

Jak wygląda praca na stanowisku Kierownik działu? Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w firmie Ronal Polska sp.zoo?

Obcykany
Pracownik
@Administrator

Praca Kierownika to fuul obowiązków, zapewnienie stabilnej produkcji ,utrzymanie zadowolenia pracowników ,pozyskiwanie nowych pracowników ( to masakra ciężki temat ,bo wiadomo kasa ) Realizacja zadań przełożonych w określonych terminach .Znoszenie kaprysów i wiecznego niezadowolenia zarządu .

1
Iwona
@Obcykany

Jakiego typu obowiązki ma się na tym stanowisku?Tak konkretnie? W sensie kierownik jest odpowiedzialny za rekrutację? On pojawia się na rozmowach czy jak? Jak z wynagrodzeniami? Są adekwatne do ilości obowiązków?

Marek
Pracownik
 Pytanie
@Iwona

Rozumiem, że to pytanie to jakiś żart. Jak można o to pytać ludzi na forum? Ile zarabia kierownik...bez jaj, zarobki są utajnione jak w każdej innej firmie. Kierownik robi to co ma zapisane w umowie o pracę.

Fred
Pracownik
 Pytanie

Kołchoz,kołchoz i jeszcze raz kołchoz!!Jeden z gorszych zakładów na Wałbrzyskiej strefie.Płacą mniej niż zarabia ekspedientka w biedronce.Stawka to 10 zł brutto dla nowego pracownika.Trzeba nie mieć ambicji i szacunku dla samego siebie żeby pracować za takie pieniądze!!!4- brygadówka,praca w weekendy,gorąco jak biabli szczególnie na odlewni.Zero szacunku.Odradzam aplikowanie do tej firmy chyba że chcesz zostać (usunięte przez administratora)

Monika
@Fred

Jak to 10 pln, jak to się ma do stawki minimalnej niby?

Fred
Pracownik
@Monika

Zarobisz trochę wiecej jak minimalna bo dają premie do tej nędznej stawki i w sumie wychodzi około 21,50 zł brutto na godzinę czyli i tak śmiech na sali.Ale przykładowo wychodząc na nadgodziny nie płacą 100% z całości tylko ze stawki a premia liczona jest raz.Dziwię się że ludzie tam pracujacy dają się tak robić w h.ja.2022rok i stawka 10 zł/h brutto na umowie aż niewiarygodne.Takie rzeczy tylko w ronal.????

Pracownik
Były pracownik
@Monika

Piszący pomylił stawkę podstawową z minimalną płacą. Ronal jak każda firma podpisuje umowę na niską stawkę podstawową a później dolicza bonusy. Paradoks polega na tym, że bonusy są większe niż podstawa. Ma to znaczenie przy kredytach i ewentualnych wypadkach ponieważ premia może być większa bądź mniejsza. Suma sumarum zarabia się więcej niż minimum krajowe.

Były
Były pracownik
@Fred

W Ronalu nie ma premi jest tylko nagroda !!!

Fred
Pracownik
@Były

Zwał jak zwał,generalnie ta firma to jedna wielka porażka.Wolałbym pracować w zieleni miejskiej niż wrócić do tego gównianego zakładu!!

Fred
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Jak każda firma??pierwsze słyszę.Podaj nazwę choć jednej firmy która daje takie stawki pracownikom bo ja takiej nie znam.10 zł na h brutto to kur.a rozbój w biały dzień!!!!Dziwię się że Ronal znajduję jelenii którzy chcą tam pracować.Ale widocznie to kwestia ambicji!

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Fred

Napisz tutaj jaką wypłatę netto dostajesz na konto przy stawce 10 zł. Mogę zgadywać, że koło 4000 zł netto w górę. Po co więc pianę toczysz? Pochwal się dodatkami, bo dziwnie i nich nie wspominasz.

Były pracownik
Były pracownik
@Fred

Pracowałem przez ponad 14lat i żyje. Idzie się przyzwyczaić.

Hałabała
Pracownik
@Pracownik

4 tys dostajesz jak miesiąc jest długi i z grafiku wypada ci 188 godzin. Mógłbyś rozwinąć temat dodatków.

Fred
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Przy stawce 10zł wypłata netto 3700 zł przy 192 h mam się śmiać czy płakać??Słuchaj jak jest Ci tam tak dobrze,zadowalają Cię zarobki 4 tyś netto za tą pracę którą się tam wykonuje w tych warunkach,pracując po 12h w weekendy to sobie tam pracuj nawet do emerytury.Z drugiej strony muszą być ludzie z takim podejściem jak ty w przeciwnym razie nikt by tam nie pracował.Wszystko kwestia ambicji.

Były
Były pracownik
@Fred

Na odlewni w 10 kierownik zajmuje się tym żeby slusarz mu rzeczy do nowego domu budował. Rządzi z tylniego fotele technolog i swoich wpuszcza na stanowiska

Dorota
@Były

rzeczy do domu budował? to jest jakaś przenośnia czy naprawdę sobie jakieś zamówienia tu w zakładzie ludzie robią? chociaż to by było chyba zaskakujące, jakby za to zapłacili?

anonim
Pracownik
@Fred

Mylisz się kolego , nie 10 zł brutto tylko 9 zł brutto

Athlon35
Pracownik

Nie wróżę sukcesu firmy za rządów tych dwóch jegomości, w szczególności jegomościa z w06, panie dyrektorze chce pan robić rewolucje w utrzymaniu ruchu, ale proponuję samemu też wziąć udział w tych rewolucjach, bo jak się spełnią słowa co po niektórych chłopaków to trzeba będzie wziąć torbę pod pachę i samemu usuwać awarie, bo nikt wam za te "kokosy" pracować nie przyjdzie, bo w biedrze na kasie mają więcej, dobrze że uwolniłem się, tylko szkoda mi chłopaków bo będą musieli użerać się z g#$&*nymi pomysłami pana i władcy z papieru. A dla nowych kandydatów mam radę nie wierzcie, w tą ich ofertę na znanym portalu z pracą, bo to stek bzdur, atrakcyjne zarobki może i są, pod warunkiem że weekend zamiast z rodziną wolisz spędzić w pracy na nadgodzinach, to jest to praca dla Ciebie.

Pracownik UR
Pracownik
@Athlon35

Stek bzdur drogi kolego to chyba wypisujesz Ty. Skoro jesteś byłym pracownikiem to pytanie brzmi czy faktycznie to Ty uwolniłeś się od firmy czy firma uwolniła się od takiego pracownika jak Ty. Większość, żeby nie napisać że wszyscy z kim rozmawiałem na temat zmiany systemu pracy jest z takiej zmiany zadowolona. Nie pisz kłamstw.

Athlon35
Były pracownik
 Pytanie
@Pracownik UR

Zapytaj się swoich kolegów tak za pół roku czy są zadowoleni z systemu? Jak będą musieli robić robotę za automatyków, dlaczego elektrycy nie zgodzili się na szkolenie podstaw automatyki przez Pana D? Bo wiedzą z czym to się później będzie wiązało, dwa razy więcej roboty za takie same pieniądze. Widać za krótko pracujesz, i jeszcze nie do końca znasz struktury zakładu.

Pracownik UR
Pracownik
@Athlon35

Dziwi mnie to co piszesz. Prawnicy powinni chcieć się rozwijać. Jeżeli nie chcą, a pracowała im to umożliwia to świadczy tylko o nich. Niech później nie marudzą, że jedni zarabiają więcej od drugich. Doskonale wszyscy wiemy jak wygląda praca elektryków i automatyków. Później chodzą tacy w nocy albo nad ranem jak jest jakaś awaria ze śpiochami w oczach i odciśniętymi śladami na twarzy.

Agata
@Pracownik UR

A jak to jest, firma często uwalnia się od pracowników? czy to raczej pracownicy rezygnują i szukają lepszej oferty?

Tomek
Były pracownik

To nie te czasy gdy trzeba było mieć znajomości żeby się zatrudnić. W tej chwili w markecie lepiej można zarobić. O podwyżkach nie ma co marzyć bo ciągle dostają ci sami, czyli (usunięte przez administratora)kierownika.

Weronika
@Tomek

ok, Podwyżki tylko dla pupili kierownika, ale jak masz doświadczenie w firmie to jaka jest opcja że samemu stanie się kierownikiem? Nawet na innym sklepie?

Tomek
Pracownik
@Tomek

Od zawsze było tak, że sami ziomale dostawali podwyżki. Niestety nie jest to nic dobrego. Tak długo jak się ludzie godzą na takie traktowanie to nic się nie zmieni. Wszysto mogło by się zmienić gdyby dyrektor i prezes zdobyli się na odwagę i zwolnili kilku kierowników wraz z ich rodzinami. Do tego kilka "szczerych" rozmów z resztą kardy managerskiej. Niestety to się nigdy nie wydarzy, więc będzie jak było.

Krystyna
@Tomek

Nie przesadzasz trochę ? A moze ci bardziej zaangażowani dostają jakieś podwyżki?

Tomek
Pracownik
@Krystyna

Po 9 latach pracy tutaj nie widać już zaangażowanych ludzi. Na moim dziale kierownik miał układy z pewnymi ludźmi których ekstra nagradzał. Trochę to żenujące było, bo każdy o tym wiedział, a i sami zainteresowani nie kryli tego.

Helena
@Tomek

A Ty dostałeś jakąś podwyżkę pracując tam od tylu lat?

Tomek
Pracownik
@Helena

Oczywiście. Na początku miałem stawkę coś koło 6/7 zł brutto za godzinę, potem wpadło po 50 groszy i po 1 złoty. Przy przedłużaniu umowy. Kierownik sam z siebie nigdy nie dał, chyba że był zmuszony. To miało miejsce raz czy dwa w okresie 8 lat. Suma sumarum stanęło na 11 brutto za godzinę. Ogólnie rzecz biorąc, różnica w zarobkach na podobnych niskich stanowiskach na różnych działach mogła wynieść nawet 1500 zł netto.

Robert Kozak...icz
Kandydat
@Tomek

Znajomości:-)ogłaszają się na olx,zatrudniają Ukraińców i Hindusów bo nikt tam nie chce pracować.Takie to trzeba mieć znajomości żeby się tam zatrudnić????????

Athlon35
Pracownik

Po 8 latach z ciężkim sercem, ale przyszedł czas na zmiany, w nowej firmie na próbnym na rękę dostanę tyle że tutaj mogę tylko pomarzyć o takiej kasie, czas spędzony może nie był zły, i nie uważam go za stracony, ale z takim podejściem to każdy szanujący się pracownik szybko odejdzie, nie tędy droga panie dyrektorze i panie prezesie, o pracownika trzeba dbać chyba że macie od górne wytyczne żeby zamknąć ten (usunięte przez administratora) zresztą mnie to już nie dotyczy odpracuje 3 miesiące i nara.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Athlon35

Firma nie pozwoliła Ci szybciej odejść, czy nie chciałeś?

Athlon35
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Chciałem byś fair w stosunku do mojego kierownika, bo tak naprawdę nie wiem gdzie mnie za chwilę życie poniesie, a może będę potrzebował wrócić? Dlatego nie chciałem palić mostów, choć jeśli dalej tak będzie dyrektor z prezesem rządzić, to za chwilę ronal zniknie z map wałbrzyskiej strefy

Agata
@Athlon35

Rozumiem, dobre podejście :) a pracodawca tez był fair? Tzn nie robił problemów z urlopem czy l4?

Athlon35
Pracownik
 Pytanie
@Agata

Akurat urlop to wykorzystałem ten który mi przysługiwał, więc nic im do tego w innej sytuacji by mi za niego zapłacili, a co do L4 to akurat naj mniej mają do gadania, co zwolnią mnie? To w tym wypadki pójdą mi tylko na rękę

Agata
@Athlon35

No też racja... a jak tam z nadgodzinami? Zdarzały się jakieś?

Athlon35
Pracownik
@Agata

Nadgodziny są cały czas, gdyby nie to to nawet się tutaj 4tys zł, nie zarobi taka jest realna prawda

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

    Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 3 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. pracuj.pl 4 476 708
  2. GoWork.pl 3 989 574
  3. linkedin.com 3 495 960
  4. olx.pl - praca 3 386 448
Ronal Polska sp.zoo
Przejdź do nowych opinii