RONAL POLSKA SP ZOO

Jelcz laskowice

Opinie o RONAL POLSKA SP ZOO

jestem za

poczytałem i trochę mi do śmiechu było a trochę tak nieswojo...powiem Wam ludzie, że to jak tu jest od nas samych zależy, pracuję od kilkunastu lat, fakt, lekko nie jest, praca zmianowa dokucza czasem, pracujące dwa weekendy, trzeba dźwigać, ale gdyby tak się dało, że kasa z nieba lecieć będzie to byśmy wszyscy w chacie siedzieli, pokory trochę Panowie, Kierownictwo faktycznie jedno lepsze, drugie gorsze, słyszy się opinie od innych ale ceni się wysokie zarobki, nie oszukują, odprowadzają składki jak należy, Ukraińcy nie przyszli to dlatego, że chciano nas wykiwać ale dlatego, że nas POLAKÓW brakuje! jesteśmy leniwi i wybredni, taka karma, narzekanie mamy we krwi, paluszek i główka to szkolna wymówka...chcielibyśmy leżeć i po pięć tysi na konto dostawać. tak się nie da. mamy najlepsze ubezpieczenie grupowe, najwyższe bony na święta w gotówce, nadgodziny płacą 100%, nie 50%, jest dyspozycja i premia większa jak średnia krajowa. w tej sytuacji przymykam oko na to co mi się nie podoba, z ludźmi za dużo nie dyskutuję, bo z każdej pierdoły robi się ferment typu tata a marcin powiedział, masakra ile wersji człowiek jest w stanie dorobić do tej pierwotnej. płacą za pranie ciuchów i jeszcze mydło dają, dowożą do roboty, karnety do siłowni i na basen, do tego fajny system nagród pracowniczych za ciekawe pomysły, nawet 2500 można zgarnąć jak się ktoś mózgownicą ruszy, nagrody za wykrycie wad, naprawdę 10-go jest się zadowolonym. każdy dział poszukuje pracowników, idźcie, zgarnijcie 2000 za polecenie, zostańcie choć rok i potem swoje zdanie tu przytoczcie, te beznadziejne opinie pochodzą od ludzi, którzy albo pracowali miesiąc albo tak nawalili, że się z nimi ronal pożegnał a teraz zrozumienia na forum i poparcia szukają, ten kto tu długo pracuje nie narzeka, cieszy się z nagród za wieloletnią pracę, ostatnio było po 180 zł za rok, kupa kasy, kto tyle zapłaci? autoliv a może elica? nigdy, nie wierzcie w to, tylko ten co tu na dłużej miejsce zagrzeje jest w stanie wydać wiarygodną opnię, idźcie i sami się przekonajcie, póki jeszcze pracowników szukają

Łysy
@jestem za 26.09.2017 14:12

Polacy przyszliby pracować ale za godne pieniądze. Dla przykładu w Niemczech ciapach zarabiają dużo więcej w Ronalu niż Polacy w Polsce. A co do zarobków to nuważasz za dobre aby godnie żyć ? Dobre pieniądze to 3200 zł na rękę? Nie bądź desperatem! Jesteśmy 15 lat w uni europejskiej i powinniśmy zarabiać jak zarabia się w uni, a my daleko z tyłu. Wykorzystać tego robola do bólu za darmo najlepiej!!!

...

czY MOGA PRACOWAC W ronalu KOBIETY???

Łukasz

Od czego tu zacząć? Ogólnie kołchoz. Fakt. Dziesiątego wypłata na koncie jest zawsze. System czterobrygadowy zabiera z życia 2 wekendy. Za to jest 5dni wolnego w tygodniu. Kierownictwo.... co dział to inny kierownik. Kazdy z nich ma swojego zastepce i td. Czyli banda darmozjadow. Jeden lepszy inny gorszy. Chyba na lakierni najbardziej normalny. Praca ciężka. Na kazdym dziale. Od odlewni po kompletacje. Niby koła z aluminium a ciezkie jak nie wiem. Czy polecam? Cięzko określić. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Manik

A jak w Ronalu wygląda praca kierowcy CE ktoś powie? To ich transport czy zewnętrzna firma? Jeżeli zewnętrzna to skąd?

Mirek

Ludziska jak jest na obróbce mechanicznej bo mam iść tam do pracy podpowie ktoś

TwórzcieZwiązkiZakładowe

Do Zarządu Ronala: Skoro wolicie zatrudniać Ukraińskie bydło na Polskiej ziemii, a Polaków gnębicie, szantażujecie i wyrzucacie z pracy, to Wyp..dalajcie na Ukrainę z tym całym swoim obozem !!! @abc -Trzymaj się twardo chłopie. Pozdro.

abc

RONAL jako taki się skończył. Nachalnie sprowadzają Ukraińskich kundli, a na Polaków szukają haka, aby wywalić z roboty. I to dotyczy każdego wydziału. Starzy pracownicy mogą zapomnieć o jakichkolwiek podwyżkach. Staż pracy we firmie nie ma żadnego znaczenia. Nagany i Dyscyplinarka za byle co. Atmosfera wśród załogi Wroga, podsycana przez Majstrów i Kierownictwo. Mobbing, oszustwa finansowe na szkodę pracownika, szykany, poniżanie, zastraszanie, konfidenctwo, wyzwiska, plotkarstwo. Omijajcie ten Syf kilometrowym łukiem.

rozmowa kw.

Rozmowa wygląda mniej więcej tak: jak się pan nazywa?.. podajesz imię, nazwisko.. nie znamy pana... co najwyżej praca jako robol...

bez znajomosci

Prace w biurze tylko dla znajomych, znajomy wciąga znajomego, nie trać czasu szukaj sprawiedliwych firm, poza tym kierownicy nie przyjmą doświadczanego inżyniera bo są idiotami po podstawówce, co napisał kolega wyżej, w Ronal najważniejsza wartości są: ZNAJOMOSCI.

Znajomir

Praca wyłącznie po znajomości... CV w ogóle nie są rozpatrywane, lądują w koszu,

olo

Do Tomek. Raz w miesiącu sobota, niedziela 12 godz. od 6.00 do 18.00 i drugi weekend od 18.00 do 6.00. Co do kodeksu pracy to mieszczą się w godzinach bo raz w miesiącu 5 dni wolnego od pon do p-tku. Sklep otwarty jest od 9 do 15. Stołówka czyli miejsce gdzie możesz zjeść posiłek przygotowany przez siebie w domu czynna cała dobę. A co do zmian to dni robocze trzy zmiany po 8h, a sobota niedziela dwie po 12h. Widziałeś może Ronal sprzed bramy więc po co zabierasz głos.

olo

Malwinka to ja ci życzę powodzenia zap.......lać na lince albo zawieszaniu przez pośrednika 8 lub 12godz za 1600 a facet który robi z tobą na zmianie to samo tylko przez Ronal ma 3000 + dodatki np. na święta, przy najmniej do niedawna tak było i w co wątpię że coś się zmieniło(taka sytuacja trwa nieraz miesiącami a nawet latami że pracują ci sami ludzie obok siebie). Praca w postoje przedświąteczne lub np. takie święta jak 3 maj to przy sprzątaniu pracuje ok 80% ludzi od pośrednika a reszta wolne, bo ktoś musi pracować..., przy najmniej do niedawna tak było i wątpię że coś się zmieniło. Popracujesz może chociaż tydzień to wtedy dojrzejesz i dorośniesz jaka to wspaniała praca przez pośrednika(tylko pośrednik na tobie zarabia oraz Ronal bo nie interesują go sprawy kadrowe). Na pewno powiesz "ale ludzie tam pracują przez pośrednika", pracują bo nie maja pracy i wyjścia. Widocznie jesteś bardzo mało doświadczona lub reprezentujesz pośrednika:), więc nie udzielaj się.

RRR

Ronal nie ma nic do zaoferowania oprócz całkiem niezłych zarobków. Pracowałem kilka lat na odlewnii i szczerze nigdy nie wróciłbym tam. To co się dzieje na tym dziale to jest jeden wielki cyrk, dyrektor tego działu zrobił sobie z niego jeden wielki folwark, majstrowie grają tak jak zagra kierownictwo, na porządku dziennym jest zabieranie pieniędzy. Zapierdziel niezły, w okresach letnich przy 40 'C na hali gdzie pot leci po d*pie strumieniem. A już całkowicie nie polecam Topialni na odlewnii, kierownikiem tam jest kompletny świr tzw LAJKONIK. Pozdrawiam TT

slepy

sa idioci w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tam np jak łukasz mazur z OR ze zmiany tomasza D. zobaczy koło to sie spuszcza na lince ha ha ha

m

pozdrawiam majsta konfidenta z recznej

CRS_Ronal Polska

A co nt. polityki prorodzinnej w firmie ronal?

Nikly

Dokladnie. O awansie nie ma co marzyc. Kierownikami, brygadzistami sa typki ktorzy pracuja tam od powstania Ronala w Jelczu, kadra na wyzszych stanowiskach jest stala, nie ma tam praktycznie zadnej rotacji. No chyba ze masz kogos w siedzibie w Walbrzychu ;D To wtedy sie wkrecisz.

produkcja
@AAAA 14.09.2014 13:44
Ja tak że pracuję w Ronalu i powiem Tobie tak awans ? na kierownika zapomnij trzymają się tam rękami i nogami na kierownika zmi...

no tak !!! bo kto dobrowolnie opuści koryto ?

Nikly

Prawda jest taka ze w żadnej fabryce w Jelczu, Oławie i okolicach nie zarobi się tyle co w Ronalu. Praca jest rzeczywiście ciężka ale jak ktoś ma jaja to na pewno da rade. Trzeba mieć trochę samozaparcia. Kierownictwo jak kierownictwo czepia się wszystkiego. Ogólnie nie ma co narzekać, nie żałuję że pracuje w Ronalu.

młody

Witam. Chciałbym spytać się czy aktualnie są jakieś przyjęcia w Ronalu i na jakie zarobki może liczyć nowa osoba ??

ggf

Do podstawy będziesz miał premię produkcyjną do tego dodatek za godziny nocne ,nadgodziny ,oraz masz możliwość otrzymania premii od kierownika .A co do bonów otrzymujesz raz do roku w grudniu .Praca tak że w weekendy więcej info otrzrymasz na rozmowie z kierownikiem jak się załapiesz .

?

Zarobki mogą wzrosnąć ale nie muszą wszystko zależy o kierownika ,czyli od jego humoru !!!!!

jam

POpieram 3majcie się

zorientowany

(usunięte przez administratora) /> no no pozdrawiam

karuzo

Ja pracowałem na odlewni 6 lat od 2001 do 2007roku zaczynałem pracę jako zwykły operator po jakims czasie byłem pomocnikiem,ustawiaczem i coś tam jeszcze w tamtym okresie nie zarabiałem wiele a pot leciał po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak cholera zły zawsze byłem że inne działy takie jak obróbka ,lakiernia czy pakowalnia mają lżejszą robotę a zarabiali znacznie więcej niż chłopaki na odlewni którym zresztą wielki szacun bo naprawde robią kawał dobrej i ciężkiej roboty a po dziś pracują tam moi znajomi i jestem pewien że pamietają starego Karuzo i myślę że jak bym wrucił do kraju co raczej tego nie zrobię (bo mi tu dobrze i łatwiej),to myslę że porozmawiał by z kierownictwem odlewni z (usunięte przez administratora) i mógł bym wrucić pozdrawiam cała ODLEWNIE

EBEŚ

W RONALU NIE BYŁOBY ZLE GDYBY KRETYNI PO PODSTAWÓWCE NIE ZAJMOWALI STANOWISK KIEROWNICZYCH!!!!

M

zamiast lamentowac zorganizujcie sie w zwiazek zawodowy, prawnie chronieni, mozecie rozwiazywac wszystkie problemy w miejscu pracy, skoro i tak nie macie nic do stracenia to czemu nie sprobjecie zmienic czegos w pracy? pogadajcie ze soba i zacznijcie dzialac, na strefie sa chlopaki z Toyoty to wam pomoga i podpowiedza jak zorgaznizwoac zwiazek bezpiecznie

olo

Porażka. Podobno "majstrem" na odlewni jest prostak po podstawówce. Po 10 latach pracy na niczym się nie zna tylko udowadnia codziennie swoją indolencję . Zwykły żul co logicznie po polsku dwóch zdań nie potrafi złożyć . Idiota , kierujący taką grupą ludzi - mamy 21 wiek Co to jest?

M

z rozmow z ludzmi z Jelcza to tam jest raj na ziemi, zadnych problemow, zadnych podwyzek po prostu super....a i zwiazku zawodowego tez nie maja, bo tak jest super

Przemo

Ja tam byłem 30 minut, zrezygnowany i ze współczuciem patrzyłem jak koleś ok. 50lat dźwiga felgę żeby wyrobić normę(z kroplami potu na czole). To jest nieludzkie.

Sadystyczne normy

@anonim 04.03.2009 17:16
pracuje tam już 3 lata i niemoge powiedziec nic zlego o Ronalu.

tam ludzie przez pośrednika nie powinni robic tylko przez zakład po co ten posrednik

produkcja
@anonim 04.03.2009 17:16
pracuje tam już 3 lata i niemoge powiedziec nic zlego o Ronalu.

bo pewnie siedzisz WYŻEJ niż zwykły szary pracownik! nędza, nędza, jeszcze raz nędza!

Słowa kojarzące się z tą firmą to (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):STRESUJACA Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... SŁABA. Atmosfera i ludzie tam pracujący są ...SWIRY . Od jakiej stawki można negocjować pensję?1500 Najbardziej w tej firmie podobało mi się: ...NIC .; Najbardziej w tej firmie nie podobało mi się w: ...WSZYSTKO UCINANIE PIENIEDZY ZA CO KOLWIEK .

Zostaw opinię o RONAL POLSKA SP ZOO - Jelcz laskowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie RONAL POLSKA SP ZOO