Opinie o RONAL POLSKA SP ZOO w Jelcz-Laskowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie RONAL POLSKA SP ZOO. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w RONAL POLSKA SP ZOO o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RONAL POLSKA SP ZOO w Jelcz-Laskowice

Nico

Proszę Ludzi by nie pracowali w tej firmie mówię to to po wieloletniej współpracy z tym zakładem,Panowie nie polecam wam stanowczo współpracy z działem Linii Obróbki Ciepłej bo tam Bd zdani samo na siebie nikt wam nie pomoże.

Riki

Jaką umowę dają na początek?

Mario

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad podjęciem pracy w Pastwa firmie na utrzymaniu ruchu. Proszę o informację jakie zarobki w tym dziale i jaki panuje system pracy? Z góry dziękuję za uzyskane odpowiedzi.

Johny z W-cha

Hej. Chłopaki. Pytanie od kolegów z Wałbrzycha. Napiszcie co tam się u Was dzieje. Wiemy o związkach zawodowych, strajku, rozmowach ale te informacje to tylko niepotwierdzone plotki. Oczywiście zarząd i kierownicy milczą i nie chcą nic mówić. Zwożą tylko Wasze koła i gonią do roboty. Garstką ludzi która została chcą puścić pełną produkcję. A pieniędzy jak nie było tak nie ma. Zero szacunku dla naszej pracy i do starych pracowników. Pan nowy prezes ma wszystko i wszystkich gdzieś. Już nawet kierownicy się zwalniają, taki bajzel. Jako jedyna firma na wałbrzyskiej strefie nie dostaliśmy podwyżek inflacyjnych. Dajcie znać co u Was.

Kuba
@Johny z W-cha

I cisza. Mają nas w nosie. Dostali co chcieli a u nas dalej KRYZYS. Zero myślenia o ludziach, którzy ciężko pracują na firmę. Jakieś ochłapy w postaci groszy na kluczu i kasy na obiad. Najważniejsze, że znalazła się bańka na zakup budynku na wrocławskiej. Poczytajcie sobie w Google o zakupie byłego przedszkola przez naszą firmę. Dramat

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RONAL POLSKA SP ZOO. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Technik ds. napraw / Szlifierz / Polernik
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Operator wózka widłowego z UDT
Jelcz-Laskowice
Instore Solution Services Polska sp. z o.o.
logo firmy Kontroler jakości
Jelcz-Laskowice
Instytut Mechaniki Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik kuchni/ Pomoc kuchenna
Compass Group Poland
Zbyszek

Witam. Jeśli chodzi o dofinansowanie posiłków to jest to od trzech miesięcy a do tego tak to jest rozwiązane żeby pracownik nie wiedział ile za co płaci a w bufecie tylko zacierają rączki na te kasę. Bez tego bufet świecił pustakami. Odzież się należy ale w ostatnim czasie jakość ubrań i obuwia jest tragiczna. Jakie pikniki rodzinne? To pośmiewisko a nie pikniki. Program sugestii jest i ludzie pierdoły piszą żeby tylko punkt dostać i uzbierać ma ten talon na balon. A kierowcy i tak nagradzają swoich ludzi i to oni najwięcej zyskują. Jeśli chodzi o rozwiązanie problemów z przełożonymi to jest tak że jeśli oni nie mają z tego nic albo im to nie przeszkadza to w ich mniemaniu problemu nie ma. A jeśli się okaże że oni będą musieli się bardziej zainteresować coś żeby rozwiązać jakiś problem chce im się po prostu nie chce i odbijają piłeczkę. Czasami trzeba po prostu iść do kierownika albo samemu ruszyć cztery litery i próbować rozwiązać problem. Jeszcze tylko wspomnę a ostatnich obniżkach podwyżek bo inaczej tak jak można nazwać. Każdy pracownik dostał podwyżkę 3 zł do godziny a jednocześnie z premii zostali zabrane 2 zł. Wszystko po to żeby uciszyć temat podwyżki inflacyjnej której nigdy nie było a zwykłych podwyżek w ostatnim czasie coraz mniej. W ronalu ludzie pracują przez tak zwane zasiedlenie. Nie chce mi się po prostu zmieniać pracy i szukać nowej a większość pracowników to są wieloletni pracownicy którzy są tu z przyzwyczajenia. Nowych pracowników to nie widziałem od lat a jak przyszli to szybko uciekali. Serdecznie pozdrawiam kolegów z którymi jeszcze do niedawna pracowałem. A kierownikom dyrektorom i prezesowi w nowym roku życzę żeby się ku..wa ogarnęli i zaczęli szanować tych co jeszcze tam zostali. Panie prezesie zacznij pan myśleć też o ludziach a nie tylko o tym żeby się wybić jeszcze wyżej tam do Szwajcarii na na jakiś ciepłe stanowisko za lepsze pieniądze.

Starypracownik
@Zbyszek

Ronal nie jest najlepszym pracodawcą w Wałbrzychu a jednym z najgorszy.Pracowników z wieloletnim stażem nikt nie docenia. Brak wysługi lat. Ludzie którzy odchodzą raczej nie wracają jedynie desperaci .Dopłata do posiłku super jest od Listopada 2022 i wynosi 90 zł porównajmy to z innymi zakładami na WSSE, które mają to od lat żarty !!!!. Może czas zacząć doceniać ludzi Finansowo .Doceniać ich doświadczenie , zaangażowanie.

Łucja
@Starypracownik

oprócz tych rzeczy o których piszecie to można do wypłaty wyrobić jakieś premie? Albo kartę sportowa dostać?

Wózkowy

Witam, pracowalem na odlewni ok. 3 lata, zwolniłem się tylko.dlatego że wyjechałem z granice. Jak się zwalniałem stary S. oferował mi podwyżkę ale odmówiłem. Ogólnie na odlewni jak dla mnie nie było źle, jeździłem z kadziami jak miałem dobrego korbowego to maszyny w 20 min zalane i 40 min przerwy:)( na drugiej i nocce oczywiście:)), na pierwszej się ściemniało z miotłą. Majster R. Nie gonił ale również mam wrażenie że za mną nie przepadał bo ciągle coś mu nie pasowało bo nigdy nie przyznał mi dodatkowej premi i często coś tam majaczył w moim kierunku, mimo tego że nie popełniałem błędów a rowniez wykazywałem inicjatywę samodzielnego działania w różnych aspektach ( jak np. Usuwaniu błędów z szaf sterowniczych piecy) Kierownik lajkon zrobił zebranie i test z wiedzy o pracy. Z grupy gdzie ja byłem nawet nie rok więcej wiedziałem niż ludzie po 15 latach :D za to również dal mi premie. Poprostu praca mi się podobała i naprawdę ja lubiłem. Szczerze, gdyby nie 5 lat studiów wrocil bym tam na odlewnie i jazdę z kadziami :). Pozdrawiam starych lisów z ramp i odlewni :)

Albatros

Ronal . Średniowieczny styl zarządzania. Te same pomysły od lat . Trzon załogi to wieśniaki wykazujące się analfabetyzmem .

@Albatros

Tak z ciekawości tylko wiadomo skąd tego typu zastój tutaj, skoro średniowiecze przytaczasz? I na podstawie czego komukolwiek aż tak intelektu ujmujesz pisząc o tym całym analfabetyzmie?

Kriss

Z tego co wiem W6 ma już związki a to nie są związki wewnątrz zakładowe tylko OPZZ.Cierpliwości,niech to wszystko się dobrze rozkręci a będzie lepiej! Jeszcze parę lat wstecz związki w Ronal-u to były marzenia ściętej głowy!!!

Zigi
@Kriss

I co rozkręciło sie? Bo z tego co widze to związki mają w poważaniu pracowników i tylko zgadzają się na wszystko co im pan prezes podsunie do podpisania. Zgarniają kasę i dodatkowy urlop i kładą laskę na nas. Część ludzi poszła po rozum do głowy i wypisała się z tej bandy nieudaczników.

steron

Pracuję w ronalu długo, to co się teraz dzieje, to takiego syfu nie było nigdy. Ludzie uciekają, Ci co zostali, mają wywalone na wszystko, robią swoje (albo i nie) i do domu, kierownicy walczą ze sobą, od groma ludzi, którzy są ciul wie od czego, tylko się przypieprzają (muszą się wykazać u kierownictwa) - to przez nich jest jak jest. Dyrektor - szkoda gadać, chyba jeszcze nie wie, że jest już nim jakiś czas - dalej rządzi J. C. Raz zwalniają ludzi, za chwilę do nich dzwonią, żeby wrócili. Większość zakładu pracuje w ruchu ciągłym - dwa wekendy pracujące po 12h, dwa weekendy wolne, + tzw. wolny tydzień. Lakiernia, kontrola wyjściowa i kompletacja pracuje w trybie 3 -zmianowym, od poniedziałku do piątku, wolne wszystkie weekendy.

Renata
@steron

Tydzień wolny? Dosłownie przed tydzień nie chodzi się do pracy? Czy jak to wygląda?

@Renata

"Wolny Tydzień" to tylko umowna nazwa. Chodzi o 5 dni w tygodniu wolnych od pracy, ponieważ jest to system 4 brygadowy/zmianowy (jak za komuny) i siłą rzeczy jedna zmiana '"odpoczywa" podczas gdy pozostałe pracują. De facto, kierownicy nachodzą, stręczą i próbują wymusić na pracownikach dodatkową obecność w pracy na nadgodzinach. Ten system wygląda dokładnie tak: 1 zmiana (sob-nd-pn-pt), weekend (sob-nd), 3 zmiana (pn-pt), weekend (sob-nd), 2 zmiana (pn-nd), "wolny tydzień" (pn-pt).

@Whistleblower

Ciężkie się do wydaje. I ludziom to odpowiada? Da radę normalnie tu do tego przywyknąć?

@steron

To jest prawda pracował (usunięte przez administratora) lat i nic nie mam zarobki coraz mniejsze a roboty za 4 bo niema ludzi wszyscy uciekają to nie jest co było kiedyś to jest koniec .to w Biedronce więcej mają.

@Były

To o jakiej stawce biedronkowej myślisz, że serio niby więcej?

Whistleblower

Państwowa Inspekcja Pracy we Wrocławiu, powinna gruntownie i regularnie kontrolować zakład RONAL POLSKA w Jelczu-Laskowicach, aż do wyczerpania zakresu kompetencji. Skala przestępstw wynikających z łamania praw pracowniczych wyczerpuje zapisy zawarte w Kodeksie Pracy i/lub Kodeksie Karnym. Ponadto tolerowane są przestępstwa narkotykowe, polegające na obrocie i udzielaniu środków odurzających i psychotropowych. A to sprawa dla CBŚP.

@Whistleblower

Pewnie była już nie raz i nic nie wykryła. Już nie warto nic z tym robić tylko czekać aż ktoś zginie w wypadku.

@Marek

Ej nie pisz lepiej takich rzeczy, to trzeba odpukać serio. Jak to możliwe, że niczego nie wykryli? Nie chcieli?

Czy pracownicy RONAL POLSKA SP ZOO mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Ludzie przestali się zapisywać na ten spęd co nazywali integracją a zakład zamiast coś wymyślić to olał system i robi tylko pracownikom biurowym na zameczku,hotelu na wypasie

Whistleblower

Pracownicy przestali się zapisywać na integrację, z powodu bardzo złej atmosfery wywoływanej nagminnym mobbingiem, oraz ubogiej organizacji i menu (celowo) zawierającego m.in."Pajdę ze smalcem i skwarkami", żeberka i inne śmieciowe przystawki. W dodatku wszystko wyliczone na kartki jak za (usunięte przez administratora) ! Pracownicy nadzoru i biurowi, oczywiście osobno na salonach, pełen luksus i przepych. Że tak ujmę "do zgonu".

Takie złe te integracje były? Co się tam działo?

Mogą i mają, ale w związku z atmosferą nie chcą.

Korki

Na firmie słychać opowieści że odlewnia leje tylko złomy i testy i wiecie co? Opowieści są prawdziwe. Nowy kierownik Pan T J-K nie ma zielonego pojęcia o odlewaniu kół. Dla niego liczą się tylko oszczędności. Oszczędza na wszystkim tylko nie na tym co trzeba. A skutki są opłakane. Jak pracuje tu blisko 20lat jeszcze takiego g.w.n.a nie laliśmy. Bracia S wracajcie i ratujcie resztki tego co zostało z odlewni. A co do pana Dyrektora to człowiek bez własnego zdania. Dosłownie jak nasz Dudek -KUKIEŁKA prezesa. Ludzie uciekają jak szczury z tonącego statku. Ale za to przybywa Kadr i słupów którzy tylko kręcą się po hali i patzra kogo za co pod..bać.

XXXXX

A tak konkretnie podając sumę na rękę podstawa + premia to ile Brutto

Oleg
@XXXXX

Narazie to zwalniają A nie przyjmują

@XXXXX

Podając zarobki brutto to tak jakbyś podawał w cm długość penisa razem z kregosłupem ????

@Pandos

Czemu tak twierdzisz?

@Pandos

Niestety nie ma innej opcji. Przecież to nie kłopot sobie policzyć, zajmie to kilka sekund.

@Alicja

@Alicja to taka przenośnia bo pracownicy powinni wymieniając się informacją o zarobkach powinni poruszać się w netto.Ciebie też nie interesuje ile tam jeszcze jest dołączonego kregosłupa bo z tego nie skorzystasz bezposrednio

@Adam

Ale po co liczyć z netto na brutto.Lub odwrotnie jak można zapytać o netto i wiedzieć ile jest do dyspozycji w kieszeni. No chyba że to liczenie ma potwierdzić skalę kradzieży dokonywanej zuchwale...w biały dzień...z Twojej ciężko wykonywanej pracy.

Kostek

@Zamolilemq Firma dobra ale jednocześnie wymagająca wiec nie dziwi mnie, że oczekują sumiennej pracy za którą dobrze płacą.

@Kostek

Jeżeli tak dobrze płaca to dlaczego nie ma chętnych do pracy .

@Kostek

Przepraszam że pytam. Co firma robi....?

Karuzo
@Marek

Odlewa felgi aluminiowe do samochodów

Dee
@Kostek

Co za głupoty gadasz płacą jak wszędzie a oczekiwania mają kosmiczne nie mówiąc jaki tam jest (usunięte przez administratora)

Osioł
@Kostek

Dobrze płacą to jakiś żart tyramy dźwigamy felgi a jak nie idą się złapać nadgodzin to ledwo co najniższą krajowa, podwyżki minimum nie wcześniej niż dwa lata 1zł

Mieczysław
@Osioł

Czyli co, zarobek nie rekompensuje włożonego w pracę zdrowia i wysiłku? "Ledwo co najniższa krajowa", ile obecnie wynosi, żeby była jasność?

Były pracownik.

(usunięte przez administratora) Wszyscy latają koło niej jak dzikie kundle. Brygadzistami robi pracowników którzy nie mają pojęcia o obsłudze pieców. Doświadczeni fachowcy muszą (usunięte przez administratora) na lince. (usunięte przez administratora)

@Były pracownik.

Brygadzisci chodzili i pytali pracowników jak obsługiwać piece i usuwać awarie. (usunięte przez administratora) Adrianne.

Lol

Na czym polega praca wakacyjna na postoju?

Jakie wartości są cenione w RONAL POLSKA SP ZOO?

Pornus

Żadne.

Gosc
@Pornus

Haha odpowiedź na poziomie... "Żadne... "

rudik

witam, mialem okazje pracowac w 1 walbrzychu a potem w w03 landau, czytam i moge potwierdzic ze wszelkie opinie o przenoszeniu bledow z odlewni i obrobki na lakiernie i qs sie zgadzaja

Pedro

Premia jest z reguły za dobrze wykonana pracę więc pewnie trzeba zweryfikować swoją pracę! Firma zasługuje na dobrą opinię, ja polecam.

@Pedro

W Ronalu nie ma premii jest tylko nagroda .

Mściciel

(usunięte przez administratora) w 2015 dali mi na umowie 6 zł brutto i wydymali mnie na kase umowe mam do dziś i obiecuje że ją wykorzystam

@Mściciel

Nie chwal się kolegom ile masz, bo cię dojadą z zazdrości.

Zostaw merytoryczną opinię o RONAL POLSKA SP ZOO - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w RONAL POLSKA SP ZOO?

Zobacz opinie na temat firmy RONAL POLSKA SP ZOO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RONAL POLSKA SP ZOO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 20 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RONAL POLSKA SP ZOO