Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

4 Brygady

Zwykły (usunięte przez administratora) kompletnie nie liczący się z ludźmi. Kilka razy w roku zmieniany system pracy raz 3 brygady raz 4, wszystko za sprawą nieudolnych planistów, którzy nie potrafią zaplanować produkcji i każą odlać ponad 20 tysięcy niepotrzebnych kół. Kiedy pali się (usunięte przez administratora) bo nie ma co wysłać do klienta zwykli pracownicy muszą cierpieć za ich nie kompetencje i zostają wprowadzone 4 brygady, aby ratować wysyłki. Co skutkuje praca w weekendy po 12 godzin na dwie zmiany. Niech Pan Karol S i Maciej M wezmą teraz swoje rodziny i zapraszamy na produkcję. Dlaczego my mamy poświęcać czas ze swoimi rodzinami? Kto popełnił błąd, przecież nie my. Może Pan Dyrektor i Pan Prezes zainteresują się nieudolnością tych dwóch Panów.

Ciekawy
@Pracował

Dlaczego tak?

Widzieliście, że Ronal Polska sp.zoo poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Oczywiście że wiemy. Ludzie szukają pracy będąc jeszcze zatrudnionymi w Ronalu i jak znajdą to się zwalniają. Często zmieniają pracę na taką która jest jeszcze bardziej oddalona od ich miejsca zamieszkania niż Ronal.

Hej, potrzebuje się rozeznać w zarobkach specjalisty ds. rozwoju i utrzymania systemów IT/OT. Otóż w ofercie piszą, że zarobki zależą od doświadczenia przy czym piszą ze jest ono wymagane ale nie określają konkretnie ile. Czy rok to minimum? A jeśli tak to ile zarobi osoba z rocznym doświadczeniem a ile taka co ma już z piec lat za sobą?

Wiadomo co się stanie. Będą udawać że się nie znają i nie będą podawać sobie ręki.

MS,B

haah Ronal W006 : ) Pracuje ok. 6 m-cy, myślę, że wystarczająca na wyrobienie sobie zdania pracodawcę jak najbardziej polecam zależnie od działu, ale na kopiowaniu, na której. Zmianie pracuję, jak najbardziej jest, ok, idzie się dogadać majster i kierownik bez problemowi. Co do zasady jest tak, że, jak nowy pracownik jest, zatrudniony wśród starych wieloletnich pracowników to oni mają na młodego w.....e ale, to NIE w Ronalu :) od pierwszych dni można śmiało powiedzieć, że służyli radą i ogólnie rzecz biorąc, zaopiekowali się mną czym się miło, zaskoczyłem, na pytania śmiało odpowiadają, doradzają a, jak jest potrzeba to, pomogą. Tak jak wcześniej wspominałem, nie miałem, problemu z załatwieniem w firmie czegokolwiek, wiadomo jak to w pracy nie wszyscy się, kochają, ale atmosfera jest ok, Co do samej pracy średnio-wymagająca jak się jest, ogarniętym można, dużo czasu dla siebie wygospodarować. Co do ciuchów nie ma, problemu wymieniają, jak się zużyją bez problemowo : ). Natomiast co do stołówki pracowniczej w mojej ocenie nie spełnia standardów stołówki pracowniczej drogo jakość średnia (kompot mega : ) co do kasy każdy zarabia inaczej kwestia doświadczenia nw czego, ale tak jest, myślę, że nie ma tragedii, ale szału też nie, duży minus dla palących jedna palarnia na zewnątrz bez ławeczek i zadaszenia:| natomiast chwil na fajkę nie brakuje-pewnie zależnie od działu i od charakteru pracy.

Wiki Nowy wpis

widziałam ofertę dla specjalisty ds. kadr. Praktycznie wymagane 4 lata doświadczenia w zawodzie już mam, dlatego chce podjąć się rekrutacji. przed tym jednak ciekawi mnie powód naborów. czy ktoś go zna? dodatkowo jakiej atmosfery na samym dziale można się teraz spodziewać?

4 Brygady

ZZZ
@4 Brygady

Zgadza się! Przez nieudolność działu planowania produkcji zarząd wyciera dvupy lakiernią. Nic człowiek nie może zaplanować bo zaraz będzie tak, że co miesiąc będą wprowadzać inny wymiar pracy.

@4 Brygady

Jak możesz. To są wspaniali ludzie, świetnie wykształceni, z wysokim poziomem odpowiedzialności za to co robią. Skromni, elokwentni, kulturalni. Liczą się z ludźmi, słuchają ich. Bez zbędnej zwłoki wdrażają wszelkie pomysły ułatwiające pracę. Firma nie docenia geniuszu tych ludzi. Jeszcze trzeba im dać trochę czasu.

Czlowiek na ostatnim miejscu

Dokładnie, masz 8 dni pracy pod rząd w czym dwa dni 12 godzinne bo ktoś wpadł na genialny pomysł dostrzałek i narzucania ludzia w jaki dzień muszą na nie przyjść. W ogóle nie liczą się z ludźmi i z ich zdrowiem. Firmę stać żeby zapłacić ludzią postojowe skoro stac ich aby utrzymywac swoich przydupaso na specjalnie stworzonych niepotrzebnych nikomu stanowiskach. Jednak wolą dać ci do wyboru wypisanie urlopu, abyś przypadkiem w cieple letnie dni za duzo wolnego nie wziął lub totalne wykończenie organizmu, przyjście do pracy i dźwiganiem coraz cięższych i większych kol po kilkanaście ton na zmianę. Bym zapomnial, że będzie trzeba wypisać urlop za święta wielkanocne, żeby móc zasiasc z rodzina przy stole bo z grafiku wychodzi dzień pracujący. Człowiek jest nie ważny.

Jestem numerem
@4 Brygady

Najgorsze że ta zmiana na system czterobrygadowy wypada teraz kiedy mają nadejść ciepłe dni i co, teraz zamiast korzystać i tak jak pisali inni spędzić czas z rodziną to będziemy w pracy. No nic, trzeba brać przykład z kolegów którzy zmienili pracę, albo są w trakcie. W innych działach się nie patyczkują jeśli chodzi o tą kwestię. No i tak, również uważam że ktoś z osób decyzyjnych powinien w końcu zwrócić swoją uwagę na dziwne stanowiska. A jeśli mamy robić nadgodziny to niech nam zapłacą dodatkowo jak na obróbce ręcznej za przyjdzie na wolnym tygodniu.

Ja ci wytlumacze

Czego ty nie rozumiesz ? Trzeba ci to wytłumaczyć? Chodzi o fakt że takie decyzję są podejmowane na ostatnią chwilę bez rozmowy z pracownikiem. Ludzie planują różne rzeczy na dużo do przodu, a takie zmienianie systemu pracy kilka razy do roku nie daje możliwości ludzia normalnie żyć i czegoś planować. Nie tylko praca człowiek żyje. Nie system 4 brygadowy jest problemem tylko wprowadzanie go na ostatnią chwilę i nie danie ludzia czasu na dopasowanie się do tej sytuacji żeby ustawić sobie choćby zmiany z żoną i podzielenie się opieką nad dziećmi.

@Ja ci wytlumacze

Zawsze tak były podejmowane dechzje, a przynajmniej od kiedy pamiętam. Nie pamiętam także, aby ktokolwiek pytał się nas czy nam pasuje. Ta sytuacja to nic nowego. Pamiętam jak pracowałem tutaj kilka miesięcy po 12 godzin. NIK się mnie nie pytał czy wyrażam zgodę na to, czy moja żona jest szczęśliwa, czy mam co z dziećmi zrobić. Tak ta firma działa i nie oczekuj żadnej logiki czy odrobiny kultury.

Joda Nowy wpis
@4 Brygady

Czy pracował u was niejako Marcin Mazurkiewicz kto to jest?

Pracował Nowy wpis
@Joda

PracowaŁ, i to najważniejsze.

Ciekawy Nowy wpis
@Pracował

Dlaczego tak?

Przyjaciel Roberta.K

Kompletnie nie polecam. Byłem pracownikiem Odlewni i topialni to praktycznie jeden dział może nie pracowałem długo ale zawsze. Majstrowie ok koledzy z brygady też nie mam nic do zarzucenia ale już wyżej np. pan technolog Darek albo szeryf naczelny topialni który nie wie co to praca bo kompletnie nie robi nic prócz kablowania na swoich pracowników ,traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) dosłownie . PANOWIE KARMA WRACA ze szczerymi pozdrowieniami ptak wam w pysk

@Przyjaciel Roberta.K

Pracował w firmie jeden As na kierowniczym stanowisku. Już go nie ma i przez rok nie mógł w Wałbrzychu pracy znaleźć. Najgorsze w tym było zachowanie jego kolegów. Całą sytuację podsumowali jednym zdaniem "dał się złapać". W żadnej firmie nie widziałem tak niekompetentnej kadry zarządzającej. 8 osób na 10 nigdy nie powinna objąć takiego stanowiska, powinny mieć zakaz zarzadzania zarówno majątkiem firmy jak i personelem. Prezes powinien każdego kierownika na rok postawić na równi z pracownikami na lini produkcyjnej. Kazać wykonywać wszystkie obowiązki i polecenia majstrów. A po roku takiej pracy zapytać się, czy to się dzieje jest normalne. Jeszcze kilka lat temu raporty z produkcji były pisane ręcznie na kartce papieru, bo 4 majstrów nie miało żadnej wiedzy z zakresu obsługi komputera i arkusza kalkulacyjnego. Szkolenie na liderów niewiele zmieniło, za wyjątkiem wręczenia kartki papieru.

Pracus

O jakim dziale konkretnie mówisz?

Niestety nikt na nie nie odpowie. Jest ichbtak mało, że szybko dojdą kto to zrobił. Trzeba pytać o to na procesie rekrutacji.

Mnie akurat interesuje technolog w dziale Odlewni, może tu będzie łatwiej potwierdzić zarobki? fakt faktem co w tym złego gdyby odkrył kto napisał? pracownicy maja zakaz rozmawiania o takich zarobkach nawet jeśli ktoś wyrazi na to zgodę?

Oczywiście, że tak. Zakaz rozmawiania o zarobkach jest po to żeby nie móc pójść do kierownika i powiedzieć że kolega X zarobił tyle a ja zarobiłem tyle i dlaczego jest taka duża różnica skoro oboje pracujemy na tym samym stanowisku, tyle samo czasu i mamy takie samo wydobycie. Między sobą można mówić, ale wyżej znając kwot nie pójdziesz.

Problemu by nie było gdyby zarząd nie dyskryminował pracowników. Stawki są ustalane na podstawie znajomości i drzewa genealogicznego rodzin kierowników i innych ważnych ludzi. Lepiej nie wiedzieć czemu zarabiasz tysiaka mniej niż kuzyn, brat czy szwagier. Zakas rozmow o zarobkach nie jest zgodny z kodeksem pracy. Nie wiem jak są ustalane stawki na innych stanowiskach.

Nikt

To ciekawe nie da się raczej trzeba zmienić zakład lub podejście nie rozwalisz tego. Ciężki żywot człowieka

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno

Obecny

Nie

Oczywiście, że warto pracować w firmie Ronal. Firma pracownikom zatrudnionym na stałe zapewnia dopłatę do posiłków na stołówce. Dodatkowo każdy ma na swojej karcie pieniądze na napoje i przekąski. Są organizowane pikniki rodzinne z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Istnieje program sugestii i wpisując swoje pomysły można uzyskać punkty, które wymienia się na różne vouchery. Firma zapewnia szkolenia z BHP i innych tematów dzięki którym każdy wie co należy do jego obowiązków i wie jak należy postępować w pewnych sytuacjach. Dzięki temu każdy pracownik pracuje świadomie na swoim stanowisku co skutkuje mniejszą ilością problemów w procesie produkcji i większą wykrywalnością wad. Należy również pamiętać że każdy pracownik do roku dostaje odzież ochroną. Nie mówię tutaj o dwóch koszulkach i parze spodni i parze butów. Jest tego więcej. Oczywiście w firmie Ronal funkcjonuje system hierarchii i z pytaniami i problemami zawsze można udać się do swojego bezpośredniego przełożonego, jednak jeśli sprawa jest bardziej skomplikowana to nigdy nie zdarzyło mi się odbić od drzwi kierownika działu w którym mam przyjemność pracować, tylko tam również mogłem liczyć na pomoc i zrozumienie. Moim zdaniem to jest jeden z lepszych pracodawców w Wałbrzychu, jak nie w powiecie ponieważ dojeżdżają tutaj do pracy ludzie z dalszych miejsc. Gdyby to się nie opłacało to by znaleźli sobie coś bliżej swojego miejsca zamieszkania a i osoby które się zwolniły nie wracały by do pracy w Ronalu. Takie przypadki też mają miejsce.

Zbyszek
@Piotr

Ocho albo jakiś kierownik pisał ten post albo (usunięte przez administratora) kierownika. Ale po tym jak chwali sam siebie to napewno kierownik. Jeśli chodzi o dofinansowanie posiłków to jest to od trzech miesięcy a do tego tak to jest rozwiązane żeby pracownik nie wiedział ile za co płaci a w bufecie tylko zacierają rączki na te kasę. Bez tego bufet świecił pustakami. Odzież się należy ale w ostatnim czasie jakość ubrań i obuwia jest tragiczna. Jakie pikniki rodzinne? To pośmiewisko a nie pikniki. Program sugestii jest i ludzie pierdoły piszą żeby tylko punkt dostać i uzbierać ma ten talon na balon. A kierowcy i tak nagradzają swoich ludzi i to oni najwięcej zyskują. Jeśli chodzi o rozwiązanie problemów z przełożonymi to jest tak że jeśli oni nie mają z tego nic albo im to nie przeszkadza to w ich mniemaniu problemu nie ma. A jeśli się okaże że oni będą musieli się bardziej zainteresować coś żeby rozwiązać jakiś problem chce im się po prostu nie chce i odbijają piłeczkę. Czasami trzeba po prostu idę kierownika albo samemu ruszyć cztery litery i próbować rozwiązać problem. Jeszcze tylko wspomnę a ostatnich obniżkach podwyżek bo inaczej tak jak można nazwać. Każdy pracownik dostał podwyżkę 3 zł do godziny a jednocześnie z premii zostali zabrane 2 zł. Wszystko po to żeby uciszyć temat podwyżki inflacyjnej której nigdy nie było a zwykłych podwyżek w ostatnim czasie coraz mniej. W ronalu ludzie pracują przez tak zwane zasiedlenie. Nie chce mi się po prostu zmieniać pracy i szukać nowej a większość pracowników to są wieloletni pracownicy którzy są tu z przyzwyczajenia. Nowych pracowników to nie widziałem od lat a jak przyszli to szybko uciekali. Serdecznie pozdrawiam kolegów z którymi jeszcze do niedawna pracowałem. A kierownikom dyrektorom i prezesowi w nowym roku życzę żeby się ku..wa ogarnęli i zaczęli szanować tych co jeszcze tam zostali. Panie prezesie zacznij pan myśleć też o ludziach a nie tylko o tym żeby się wybić jeszcze wyżej tam do Szwajcarii na na jakiś ciepłe stanowisko za lepsze pieniądze.

Arek
@Piotr

Piękna wyuczona regułka jakich wiele. Same mało istotne bzdety. Równie dobrze można napisać, że jest parking darmowy, jest światło i woda w kiblu. Warto dodać, że drzwi się otwierają i okna także. Pikniki są robione nie dla pracowników i ich rodzin, a ze zwykłego przymusu. Opłaca się pracować członkom rodzin na ciepłych posadach. Żaden człowiek nie związany z "rodziną" chyba jeszcze nigdy nie awansował jakoś szczegolnie. Szkolenia BHP są obowiązkowe, więc nikt łaski nie robi. Przez 8 lat nie miałem żadnego szkolenia podnoszącego kwalifikacje, UDT na wozki musialem za swoje robić.

Rodzina
@Arek

(usunięte przez administratora) bzdury. O co Ci tak właściwie chodzi z rodziną?

Arek
@Rodzina

Znasz ten zakład i wiesz zapewne kto zajmuje atrakcyjne stanowiska. Niektóre nazwiska można spotkać zdublowane. Np. brat kierownik i brat majster. Jakie stanowisko zajmuje zięć pewnej Pani z biura? Można mnożyć takie przykłady w nieskończoności. Córka byłego dyrektora, i kilka innych osób z kontroli jakości. Szwagrowie, ciotki i ojcowie chrzestni, tato z synem. Oczywiście nie oceniam ich pracy tylko stwierdzam fakt. Pewnie będąc kimś ważnym, także zatrudniłbym znajomych i rodzinę.

Rodzina
@Arek

Powiedzenie że nie ma żadnych awansów poza rodzinami to chyba przesada, bo jednak są

Zbyszek
@Rodzina

Oczywiście że są inne awanse. Najczęściej są to koledzy, (usunięte przez administratora) i donosiciele kierowników. A może ktoś się wypowie co się wydarzyło na odlewni w W14? Ponoć wszyscy kierowcy się zwolnili. Nawet ten (usunięte przez administratora) pan T. K-J. Który lizał stołki w Szwajcarii. A najlepsze że chłopaki z W14 mówią że nie ma chętnych na stanowisko kierownika odlewni. Za dużo pan T.K-J tam na oszczędzał i żeby powrócić do starej jakości długo czasu trzeba i cierpliwości. To co może któryś kierownik się wypowie?

@Zbyszek

@Zbyszek, z tego co deklarujesz to jesteś byłym pracownikiem, może za krótko pracowałeś żeby się zorientować co i jak. Nie wiem jak można nie wiedzieć co ile kosztuje w bufecie jak cennik wisi i jest dla wszystkich dostępny. W programie sugestii są nagrody roczne liczone w tysiącach złotych, może tylko Twój pomysł był warty talonu na balon. Co do podwyżki, którą nazwałeś inflacyjną to jak też chciałbym aby była większa ale to chyba nie zarząd Ronal odpowiada za inflację. Wychodzi na to, że jestem jednym z tych co pracują tu jak to napisałeś przez tzw. zasiedlenie ale prawda jest taka, że jak szukałem innej pracy to jakoś takiej za 4000 do 4800 netto nie mogłem znaleźć.

@Arek

Ja też nie do końca wiem o co Ci chodzi z tą rodziną, już tu parę lat jestem i nie słyszałem żeby kierownik i majster mieli to samo nazwisko. W dodatku w ostatnim czasie jak jest coś do obsadzenia to pojawia się komunikat o rekrutacji wewnętrznej, każdy może się zgłosić. Jakby chcieli brać tylko swoich to by takiej rekrutacji nie było.

Mirek

Na pewno warto spróbować, nie każda praca jest dla każdego. Jak kilka lat temu spróbowałem i pracuje do dziś. Zarobki jak na warunki w Wałbrzychu są całkiem dobre. Sama praca jak zawsze nie każdemu musi pasować, bo to jednak system zmianowy ale tak jest w większości fabryk. Zresztą mam znajomych co odeszli a później wrócili, czyli gdzie indziej lepiej Im nie było.

Markus
@Stefan

Za inflacje zarząd nie odpowiada ale jakoś w innych zakładach pracownicy dostaja podwyżki co roku a w.ronalu co dwa lub trzy lata. To zależy jak bardzo chodziłeś za kierownikiem. A może pochwalisz się ile nadgodzin robisz na te 4800zl? No chyba że jesteś jednym z ulubieńców majstra albo kierownika to wtedy przychodzisz do pracy na pogaduszki albo odpocząć. Kolega Zbyszek poczęści ma rację. I również uważam że przy czterech brygadach powinismy dużo więcej zarabiać.

@Markus

Czytasz ale wybiórczo, napisałem 4000 do 4800. To jest oczywiście uwarunkowane tym jak dużo jest dni roboczych i ile nadgodzin przepracujesz. Jak są jakieś firmy gdzie tak na wejście za 168 godzin płaci się 4000 netto to napisz proszę ich nazwy i ja się pierwszy przeniosę. Nadgodziny a i owszem robię, czasy są jakie są, ceny rosną, raty kredytów też, można dorobić to dorabiam zamiast płakać na forum.

100% prawdy
@Zbyszek

Każde słowo to prawda. Zatrudniają teraz przez agencje AAS umowa zlecenie 26zł/h zmiana dzienna 31zł/h godziny nocne. Pracownicy z agencji uciekają po jednym max dwóch dniach. Niestety dyrekcja narzuciła iż 15% załogi mają stanowić pracownicy agencyjni wiec na poprawę niema co liczyć.

@Stefan

Czyli te kwoty co piszesz, to jest płaca miesięczna w Ronalu? A od czego zależy, czy w danym miesiącu będzie to 4,8 tys. czy jednak mniej? To nie jest podstawa pewnie...

Bambik

Jak.to jest praca na akord.... czym więcej pracownik zrobi tym większe powinien dostać wynagrodzenie a że ludzie nie zrobili szkoły to ich niedyskwalifikuje do tego by zarabiać, tam raczej chodzi o to by ludzie robili jakościowo i ilościowo by firma funkcjonowała i raczej ci co tam pracują przekazują wiedzę wyuczona w firmie a nie w szkole...

@Bambik

Moje pytanie było bardzo proste. Ile ma zarabiać pracownik pracując po 8 godzin aby nie płakał ze mu mało? Czy podwyżka spowoduje, że nagle zacznie lepiej wykonywać polecenia przełożonego (nie chodzi o szybkość czy ilość odrobionych kol). Czy wtedy będzie mniej złomów, mniej kombinacji, kradzieży, skończąsie układytowarzyskie? Nie nic się nie zmieni, za 3 miesiące nadal będą płakać, że im mało. Problem leży w zatrudnianiu członków rodzin i skupianiu się na ich komforcie pracy. Wystarczy spojrzeć na nazwiska.

Stefan

Warto, jestem tu już 3 rok, naprawde swietne warunki. a najwazniejsze, że zawsze mozna dogadac sie z kierownikiem. Dobra kasa, dobray sytem motywacyjny i bonusy. Pozdrawiam całą ekipę :)

@Stefan

Możesz coś napisać na temat bonusów i systemu motywacyjnego, bo chyba jesteś jednym z nielicznych który takie ma. Jak jesteś z rodziny to mógłbyś innych nie denerwować takimi informacjami. 8 lat zero bonusów i brak systemu motywacyjnego. No, ale cóż.....

@Adam

Pytanie teraz tylko czy potrzebowałeś tej całej motywacji? Jakie były Twoje wyniki przez ten okres? Czy kiedykolwiek zwracano uwagę na to, że należy je jakoś podkręcić? Zauważyłem przy tym, że jak jest teraz oferta dla młodszego elektryka oraz dla eksperta ds. symulacji magma, to w tym pierwszym przypadku w ramach porównania nie ma opieki oraz elastycznego czasu pracy, dlaczego?

Przez ten okres nikt nie rozmawiał o efektach mojej pracy, nie było żadnych spotkań oceniających, nie było żadnego planu rozwoju. Niestety także nigdy nie słyszałem o jakichkolwiek wynikach pracy. Chodzi tutaj zarówno o mnie jak.i całą halę produkcyjną. Czy potrzebowałem motywacji, nie, jestem dorosły, mam żonę i dzieci, znałem zakres obowiązków i konsekwencje za ich brak whkonania. Słyszałem o bonusach, ale one były dla przyjaciół i rodziny kierownika. Niestety także przez ten czas nikt nie wspominał że jakichkolwiek system istnieje.

Wonsky30

Absolutnie odradzam wykorzystywanie ludzi wraz z ich poniżaniem ludzie pracujący tam udają kolegów a za koło to zabija drugiego Ogólnie najgorsza praca w moim życiu dziękuję Bogu że tam nie muszę niewolniczyc

9082@

Ja pracowałem 3 miesiące-chwalili mnie,Robiłę nadgodziny a gdy tylko popełniłem błąd.Zostałem zwolniony

@9082@

Jaki błąd? Możesz mi napisać czego lepiej nie robić albo na co uważać? A przez te 3 miesiące jak konkretnie Twoja robota wyglądała, że chwalili? Za co? Ja o utrzymanie ruchu pytam, bo szukają teraz do działu. A Ty gdzie robiłeś?

@9082@

Przez osiem lat jak pamiętam nikogo nie zwolnili za popełniony błąd. Zwolnili, a i owszem osoby które nie przyznały się lub kłamały w kwestii przyznania się do błędu. Były ciężkie wypadki, drogie w naprawach. Nikogo nie zwolnili za te błędy.

Tak jak ktoś powyżej podpytywał, o jakie konkretnie błędy mogło w zasadzie chodzić? jakie to ciężkie wypadki drogie w naprawach i czemu ludzie się do nich nie przyznawali, skoro tak jak podkreślacie nikogo jednak za nie nie zwalniali?

JZZ
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Może społeczniaki ze związków zorganizują spotkanie z pracownikami, na którym wyjaśnia dlaczego działają na ich niekorzyść, zamiast chowac sie jak szczury? Czy nie powinno być na odwrót?

Opowiecie mi o pracy na Odlewni? Wiem, że parę tygodni temu poszukiwali do niej kogoś na stanowisko Kierownicze, niestety nie spełniam takich kompetencji. Czy ktoś ostatecznie został już wybrany? Ciekawią mnie zmiany na dziale, czy jakiekolwiek nastąpiły?

Kiedyś padło zapytanie o zarobki na kontroli jakości, lecz przy tym została postawiona odpowiedź, że nikogo takiego nie szukają, teraz jak widać jest inaczej. jeszcze przez dwa tygodnie ma wisieć oferta na takie stanowisko. również w niej zarobki nie są uwzględnione. Z opisu wiadomo tylko, że wyplata jest miesięczna. A czy można przy tym brać jakieś zaliczki?

Jakie zaliczki? Chcesz wypłatę podzielić na tygodnie i co tydzień lub 2 prosić o wypłatę? Nie słyszałem o takim rozwiązaniu.

Walduś kiepski

Tak, tak! Jak najbardziej! Przecież widać po ostatnich wpisach jak tu jest wspaniale, więc oczywiste jest to że na każdym dziale kierownik ma torbę z hajsem i na początek tak do 300tysi można wziąć zaliczek(na mieszkanie czy coś) Z resztą do 300tysi to nie pytają na co dopiero tak od bańki to prezes pyta kiedy oddasz.

@Walduś kiepski

Korzystając z możliwości jaką daje ta strona złożyć Wszystkim pracownikom firmy Ronal Group wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów, dużo zdrowia i spełnienia postawionych celów, aby Firma działała prężnie i miała dużo zamówień w 2024 roku. Życzę Wszystkim szampańskiej zabawy dzisiejszej nocy!

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Ronal Polska sp.zoo?

HWG

Niestety prawda o tym zakładzie jest brutalna, za kilkaset złotych więcej każdy z nas sprzedaje tu swoją godność. Atmosfery nigdy nie było, i nikt nie pracuje aby powstała każdy pracownik to zadufany egoista, patrzy tylko na siebie i za każdy rodzaj benefitu nie będzie się liczył z nikim i z niczym żeby go otrzymać. Tylko czy w jakimś innym zakładzie jest inaczej, raczej to znak czasów każdy potrzebuje zarabiać pieniędze nikt UE chodzi do pracy dla ideii i w celach towarzyskich. Może kiedyś faktycznie ktoś dostrzeże taki wpływ niestety jeszcze nie teraz i z 11 letniego doświadczenia wnioskuje że nie prędko :(

Nie. W tym zakładzie nie jest to priorytetem, a bynajmniej nie wśród ludzi na produkcji. Ale w ogłoszeniach o pracę to hasło brzmi atrakcyjnie.

A czym się zajmuje taki zastępca kierownika działu Odlewni? Od paru dni taka oferta widnieje. Zastanawiałem się przez moment czy można na takie stanowisko awansować, ale jednak piszą w wymaganiach o pięciu latach doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Ciekawi mnie proces rekrutacyjny w takim razie, z ilu etapów się składa i jak kandydat może być weryfikowany? Stawki pewnie ustalane są indywidualnie, skoro nie podają widełek?

Ogłoszenie atrakcyjne. Z tego co pamiętam przez kilka ładnych lat nikogo obcego nie wzięli na kierownicze stanowisko. Dział ciężki, praca odpowiedzialna. Warto wysłać aplikację.

MS,B

cze, a o referencie co mi napiszecie? wiem ze szukają, tu głównie o produkcji ludzie piszą, mnie info o biurze jest potrzebne. Chodzi konkretnie o te ofertę z tym ciągłym doskonaleniem procesów. Nie podają stawek wiec nie mam pojęcia jak się do niej odnieść. może na rozmowie ktoś był i mu powiedzieli ile średnio wpada? Dacie znać?

a-z

Jakie są stawki na odlewni? Na jakie zarobki mogę liczyć przyjmując do pracy w zakładzie na ul. Wrocławskiej? Są jakieś dodatki, szkodliwe, premie frekwencyjne?

Atek

Witam na jakie zarobki mogę liczyć w kontroli jakości

@Atek

Pytanie na jakim stanowisku i ile nadgodzin wyrobisz.

@Atek

Nie szukają nikogo na to stanowisko.

@Michał

Wtedy może i nie ale tak ogólnie? Zastanawiam się tez jak duży może to być dział? Chodzi mi o to wtrącenie o tym, że to zależy do stanowiska, jakie wiec są możliwe? kontroler / specjalista? Kto jeszcze?

Nela

Cenne, że jest komu tutaj odezwać się do pytających i wątpiących :-) Mogę zapytać o stanowisko specjalista ds. BHP, na które firma szuka teraz kandydatów? Interesują mnie oczywiście zarobki, dodatki, kwestia tych dopłat do posiłków, które tu jedni podnoszą, a inni dementują :)

@Nela

Obawiam się, że żaden pracownik biurowy nie napisze tutaj o stawkach czy dodatkach. To by zabiło checido życia resztę zwykłych pracowników. Zapewne na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko powiedzą.

@Adam

W jakim kontekście padła ta opinia? Myślicie ze wszyscy biurowi mają lepsze stawki z czego byłoby to wynikać? U nich tez występują podwyżki? Bardziej te indywidualne czy tez grupowe?

Andżela

Tu chyba nie chodziło o równorzędne kwoty tylko procentowy przyrost odnośnie podwyżek? Swoją drogą ile w tym biurze zgarnia się na kadrach? Widzę, że są oferty ale żadna z nich teraz do niego nie kieruje. Nie ma tam zbyt dużych rotacji?

XYZ

Chciałbym wysłać cv na stanowisko Specjalisty ds. rozwoju i utrzymania systemów IT/OT, zdradzicie coś na temat warunków? Jest coś istotnego, o czym potencjalny pracownik powinien wiedzieć, żeby potem rozczarowania nie było? Nie ukrywam, najbardziej chciałbym przeczytać coś na temat wynagrodzenia/widełek. Jakieś benefity oferują, podwyżki, premie? Ponoć można pracować hybrydowo, ile dni jest pracujących w biurze? Pozdro!

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Ronal Polska sp.zoo?

Anonim Tom

Witam prosił bym o konkrety jakie są stawki na poszczególnych działach, jak wygląda praca, urlopy.

@Anonim Tom

Stawki są ustalane indywidualnie na każdym dziale. Urlopy, jak w każdej firmie przyznawane zgodnie ze stażem pracy, oczywiście jeden to minimum 10 dni roboczych ciągiem. Praca zgodnie z kodeksem pracy, w zależności od działu i stanowiska od jednej zmiany do 4 brygad. Czyli jak w każdej fabryce. Zakres obowiązków zależny od działu i stanowiska. Wykonujesz polecenia przełożonego i to wszystko co.mozna napisać.

Praco

Dramat ludzie błagają o 1 zł podwyżki od 10 lat i nic z tym nie robią chwalą się że dali 14% podwyżki ale z 10 % premi nie zapłacą dramat... (usunięte przez administratora) nie dbają o pracownika

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042