Opinie o OPteam Poland w Katowice

Opteam Poland jest firm

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPteam Poland w Katowice

bolo

Witam, byłem zatrudniony przez tą firmę w Finalndii w branży samochodowej - praca nie najgorsza, parę nadgodzin też się trafiło. Ale .... właśnie duuuże ale. Miałem pracować jako osoba do przeszkolenia na stanowisku programista robotów. Wyjechałem do Fin z nadzieją, że w końcu zacznę pracować w zawodzie, i cooo? Wszystko od początku było jakoś nie tak. Może nie ze strony agencji ale ze strony klienta, dla którego pracowałem bo zanim zacząłem rzeczywiście pracować w kierunku związanym z robotami upłynęło dwa miesiące. Dwa dłuuugie miesiące bez żadnej konkretnej informacji czy planu. Gdy zacząłem upominać się o swoje w końcu coś ruszyło - pseudo szkolenie, które po tygodniu zostało przerwane (a ta informacja dotarła do mnie dopiero po 2 tyg.) Nadmienię, że agencja szukała ludzi z doświadczeniem w programowaniu robotów ale także ludzi z doświadczeniem w obsłudze robotów z opcją przeszkolenia w programowaniu - czyli mnie! Co się okazało? Okazało się, że firma klient (Valmet) miała informację w CV przekazanym przez agencję, że mam 4 lata dośw w stricte PROGRAMOWANIU robotów, co było totalną nieprawdą. Ta informacja została dodana przez agencję w PL. Na dodatek moje ostatnie stanowisko pracy zostało zmienione właśnie pod tego klienta (wzmianka o dośw przy robotach spawalniczych - kłamstwo) Wszystko dlatego, że pani z agencji w PL nie poprosiła mnie o CV tylko spisała info z profilu na LinkedIn dodając coś tu coś tam!!! Także firma klient mogła mi jedynie zaproponować (z litości chyba) pracę na stanowisku zupełnie podrzędnym - którego ja nie przyjąłem. Od pozostania bez środków do życia uratowała mnie tylko wystarczająco długa poprzednia praca w Irlandii, dzięki której dostałem teraz zasiłek. Autorką i główną zawinioną całej mojej sytuacji jest pani z biura w Katowicach - A. P. - Przytulam panią!!!

marcin

Nie polecam.Pojechałem tydzień temu właśnie do virrat na prefabrykaty.Po przejściu procedur rekrutacyjnych przez Panią A.P. z Katowic pojechałem pewny swego.Na dzień dobry po 4 godzinach pracy usłyszałem wraz z kolegą iż nie nadajemy się do pracy.Po czym gładko Pani Gabriela L. bez słowa drogą telefoniczną bezczelnie zapytała kiedy wracamy do Polski.Przestroga dla kolejnych chłopaków którzy jadą 25.05 i 06.06-POMYŚLCIE czy warto?teraz siedzę tu i walczę o swoje.OPTEAM?Firma legenda....teraz już tak.

marek

Jadę do virrat na prefabrykaty.Był tam ktoś?Zna ktoś warunki?

traczu

Opteam Poland Sp. Z o.o. jest częścią międzynarodowej firmy rekrutacyjnej z kapitałem fińskim, która poprzez sieć biur, zlokalizowanych w Finlandii, Polsce, na Słowacji i na Filipinach świadczy usługi rekrutacji oraz doradztwa personalnego w różnych sektorach gospodarki, także nie jest to pierwsza lepsza agencja pracy.

Pracownik Produkcji

Rozmowa przez Skype, sprawdzono znajomość języka angielskiego, była informacja o warunkach pracy i płacy .Padły pytania o posiadane doświadczenie zawodowe, certyfikaty.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
DFK

Niekompetentna ta pani.składam CV otrzymuję telefon,rozmowa kwalifikacyjna przez skype i...no właśnie praca od 01.2015 a gdybym jej za język nie ciągnął to nic bym nie wiedział a i nic nie wiem mimo że już prawie luty nie spieszą się by poinformować kandydata czy dostał pracę czy nie.A człowiek czeka i traci czas i pieniądze.Co najwyżej mierne podejście .Odradzam myślę że to ściema zwodzą kandydatów i tyle

harnik

jeśli ktoś nie wierzy w to , że Opteam to porządna firma to wystarczy spojrzeć na to jakie zdanie mają o nich firmy współpracujące. Zarówno te związane z przemysłem, energetyką jak i budownnictwem. Ich ilość nadal się powiększa i nie widać , aby ta tendencja w najbliższym czasie miała się odwrócić .

figopl

WITAM MAM OPCJE WIJAZDU DO FINLANDI JAKO MONTER RUSZTOWAN PRZEZ FIRME OPTIMA CZY KTOS BYL NA PODOBNYM STANOWISKU JAK PRACA TAM WYGLADA ODPISZCIE COS DZIEKI

bolo

Witam, Mam ofertę pracy w Finlandii przez tą agencję jako operator/programista robotow w Valmet Automotive w Uusikaupunki. Czy ktos ma aktualne dane na temat tej pracy?

Mark

A jak jest z tym dojazdem do pracy rzeczywiście trzeba 7-8km z buta dopieprzać?Mi teraz proponują wyjazd za 1400euro na rękę na jakąś hutę i nie wiem co robić.

Przemo

Ja mam 7 miesieczne doswiadczenie w pracy przez Opteam. nie bylem rekrutowany przez Polskie biuro, tylko bezposrednio w Finlandii, bo kolega tu pracuje. Kokosow nie ma, ale dobre zycie jest. Praca jak praca. Jak ktos lubi narzekac, zawsze bedzie. Bank godzin, jest w uzyciu, co jest dobre na zjazdy poza urlopami. Nadgodziny sa czasami, lecz nie jest to zapewnione. Na zdrowy rozum, kazdy, kto kiedykolwiek mial swoj biznes, wiec co to znaczy placic pracownikowi nadgodziny, kazdy by chcial dostac, ale firm na to nie stac. FInowie maja takie pensje jak my. Na reke dostaja od 1800 euro w gore. My mamy min okolo 1500 gdy trzeba zaplacic za mieszkanie (FInowie sami sobie placa za wynajem). Ja bylem zadowolony. Jesli jeszcze bedzie szansa wyjechac przez opteam, bede zainteresowany.

Sebek

Ja tam i z opteam i z barony do finlandii jeździłem, aż w końcu bez pośredników się do firmy załapałem fińskiej na stałe, zawsze miałem tak samo 3200 euro na rękę , za chatę ńigdy nie płaciłem , wyżywienie we własn ym zakresie a wszystkie uciechy samochodem z polski sobie przywożę . Więc nie rozumiem niektórych cymbałów co myślą że im się od pierwszego tygodnia wszystko należy a pajac jeden z drugim po angielsku tylko ok i mtv , gdzie o fińskim już nie wspomnę. Więc nie dla psa kiełbasa. Pozdrawiam Polaów co się w Finlandii ustawili tak jak ja ...

z Barony
@Sebek

się Sebek ustawiles ;)

luka

Słuchaj kolego ja pracuje już we Finlandi 4 lata i nie narzekam.a co do twojej wypowiedzi to sie nie zgadzam ze polacy sa gnani do roboty i ze fini sie znecają nad polakami,wrecz przeciwnie są bardzo pomocni i zawsze skorzy do pomocy tobie.Pomagaja zawsze jak ich poprosisz jeszcze nikt mi nie odmowił pomocy wczym kolwiek.Ja własnie bym polecił Finlandie jako kraj do pracy. pozdrawiam

Praca w Finlandii

Praca w Finlandii nie jest lataa praca. Ludzie czyli finowie to narod malo przyjacielski. Z prawnych finskim tez nie jest latwo, wiec jezeli wybierasz sie do Finlandii do pracy , lepiej zebys dobrze zdal ježyk finski. Jezeli Znajdziesz sie w klopotach nie poradzisz sobie finansowa Wszysto tak bardzo drogie, ze jest wielka niemozliwoscia zebrac adwokata do pomocy prawnej.Wiemy i odczulismy to na wielu pracownikach , ktorzy przyjechali tu do pracy. Do dzisiaj nie moga sobie poradzi czy dlugami, ktore sala im ta obiecano wspaniala praca Nie przyjezdzajcie do Finlandii raczej wybiezcie Hiszpanie, Francje , albo inne kraje . Ludzie tutaj absolutnie nie przychylni i malo goscinni. bardzo trudno z tymi ludzi sie kontaktowac sa malo pomocni i przyjacielscy. Pracy bedziecie Przesladowani dostaniecie bardzo male pieniadze , a prace wykonacie za trzech. Za wynagrodzenie nie bedziecie wstanie nic osiagnac. Jedzenie bardzo drogie jak zreszta wszystko inne. Jednym slow eteen ich rynek pracy to jeden z najgorszych i nieoplacalnych do normalnego funkcjonowania . Proponujemy z bardzo dobrze rozwazyc inne lepsze mozliwosci wybrania pracy, a Finlandie zostawic na ostatnio miejscu. Jest to kraj gdzie zyje sie tylko dobrze ludziom gdzie zarabiaja 6000 tys miesiecznie. Nikt tutaj Wam tyle nie zaoferuje. Tylko ewentualnie lekarzy moga tyle zrobic, ale i Oni maja lepsze szanse Nähdään pian!. Norwegia to kraj bardzo normalny gdzie sie zarabia i zyje dostanie. Tak naprawde Finlandia nie jest krajem gdzie z tak males pensji , ktora oferuja firmy mozna utrzymanie mieszkanie, oplacac rachunki, dobrze zjesc itd. Wszystko nienormalnie! Drogie nawet w Lidlu juz wszystko zdrozalo. Oszczegam, zycie to nie tylko praca ale rowniez zyjemy poza praca, a w Finlandii jest to raczej niemozliwe!,,, Mieszkamy tutaj juz tak wiele lat , ze mozemy Was naprawde tylko ostrzedz zebyscie wybrali sobie cos lepszego od Finlandii !!! Jest to chyba ostatnio miejsce na dobra prace i zarobki oraz utrzymanie sie z pensji co jest niewatpliwie bardzo wazne. Pozdrawiam serdecznie wszystkich tych , ktorzy sie ze mna co do tego zgadzaja i sa takiego samego zdania. Jezeli cos weidzie na ten temat to nich ostrzegna wszystkich innych przed przyjazdem do pracy do Finlandii . Naprawde nie warto zatanowcie sie nad wyborem!

lukas

Może ktos wie jak tam jest z tymi rotacjami, bo na forum niepokojąca cisza, może te ogłoszenia z opteam sa fikcyjne.

tomek

na reke, czytaj: netto po odjeciu oplat za mieszkanie, zwiazki zawodowe i czasami za jakies przeloty

Anna Matyska

Dzien dobry! Trafilam na strone ponieważ poszukuja Polakow ktorzy pracowali lub pracuja w Finlandii. Pracuje na Uniwersytecie w Tampere w Finlandii (zrobiłam tutaj również doktorat, kierunek antropologia spoleczna, w Polsce studiowałam w Lodzi), i obecnie zaczynam projekt badawczy nt polskich pracownikow w Finlandii i innych krajach skandynawskich (generalne spostrzezenia nt Finlandii, warunkow pracy w porownaniu z Polska czy innymi krajami, motywow wyjazdu, czy wyjazd sie oplacal itp. ). Interesuja mnie osoby ktore pracowaly lub pracuja w Finlandii tymczasowo, lub osoby ktore postanowily zostac w Finlandii bardziej na stale ale maja doswiadcznia z praca tymczasowa. Szukam osob które moglby podzielić się swoimi doświadczeniami – przeszlymi lub obcenymi. Badania sa oczywiście absolutnie anonimowe (imiona, nazwy firm, miejscowości sa dla mnie nieistotne, liczy się raczej generalne doswiaczenie, przeszle lub obecne). Gdyby ktos byl zainteresowany kontaktem, proszę dac znac. Podaje mój uniwersytecki adres mailowy: anna.matyska@uta.fi. Sredecznie pozdrawiam, i z góry dziekuje za wszelka pomoc! Anna Matyska

kuukiell
@Anna Matyska

Wyczytałem z tego postu, że zrobiła Pani doktorat w Tampere. Również jestem zainteresowany doktoratem, tylko że z nauk ścisłych. Czy mogę prosić o kontakt? mail? miałbym kilka pytań odnośnie aplikowania i stypendium itp. Mój mail to kuukiell@wp.pl Dziękuję i pozdrawiam

tomek

ZAkwaterowanie zapewniaja na twoj koszt, placa na czas, wszystko tak jak mowia, ale ci w Finlandii co sa, bo w POlsce nie bardzo maja pojecie jak to dziala. Ja bylem zadowolony, choc nie bylo kokosow. 1,5-2 tys euro na reke co miesiac bylo. zalezy ile sie przepracowalo

bambo

witam kolege; dachu; tez mam oferte jako operator gdybś wyjehał bo ja narazie mam prace to się odezwij jak to w realu wygląda pozdrawiam

dachu

witam :) czy ktos pracował przez opteam jako operator wozka ? :) jak u nich z placą oraz zakwaterowaniem ? :) Z gory dzieki za info :)

Lepski

A ja mialem z dodatkami oko 17 eurosow brutto na godzine, czesto bank godzin, nadgodziny, gdzie ty uchen jestes? Tak czytajac twoja wypowiedz nasunelo mi sie ze albo jestes mlodym lbem poczatkujacym i nie zadowolonym z zycia albo po prostu wszedzie dobrze gdzie nas nie maco nie! Spawacz to spawacz, w suomi nie ma stawek lepszych dla tiga, sa lepsze za twa jakosc, ilosc, lata pracy. Jak znasz angielski to sam sie dowiedz na hali co i jak, koledzy sa pomocni, kasdy ci podpowie, co zrobic by stracic prace. Teraz w polsce mam tez takie stawki a opteamowi dzieki za nie dlugi, ale bogaty w doswiadczenie czas pracy najlepsza praca jaka mialem to wlasnie tam! Pozdrawiam kolegow ze stoczni, cielaka za szanspowrotu do polski,

Zostaw merytoryczną opinię o OPteam Poland - Katowice

• Jak się pracuje w OPteam Poland?

Zobacz opinie na temat firmy OPteam Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OPteam Poland?

Kandydaci do pracy w OPteam Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OPteam Poland