ISSP
counter
3 116 226 5 1
ania

Dalej wysyłają te listy ze nie byliśmy zameldowani na terenie Niemiec i trzeba zapłacić podatek?

Dorota Nowy wpis

Cześć, wiecie może na jaką stawkę może liczyć Informatyk w ISSP? Chciałabym wiedzieć, czy warto aplikować. Być może jakieś inne plusy i minusy nasuwają wam się na myśl - piszcie śmiało.

...... Nowy wpis

Katastrofa nie polecam tej firmy ludzie są robienie w (usunięte przez administratora)

Zbigniew Nowy wpis
@......

Dlaczego konkretnie nie polecasz tej firmy? Twój wpis nie ukrywam, że jest dla mnie nieco mało zrozumiały, więc może wyjaśnisz mi co dokładnie miałeś na myśli? Liczę, że dowiem się tego właśnie dzięki Tobie. Jesteś chętny do merytorycznej dyskusji dzięki której pomożesz wielu osobom?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 112 dni.

Czym ISSP zachęcają? Jakie mają dodatki?

ania

@ania

Właśnie dostałem taki list, ze za okres półtora miesiąca kiedy byłem ich pracownikiem chcą żebym zwrócił im 257 euro, bo okazało się, ze mnie nie zameldowali i teraz ściga ich niemiecki urząd skarbowy... Ciekaw jestem czy w ogóle byliśmy ubezpieczeni... W poniedziałek idę do prawnika od niemieckiego prawa pracowniczego.

bartek
@Były pracownik

Też dostałem niby od LIS GmbH, pracowałem w 2015 roku xd. Co z tym zrobić ?

@bartek

Olać albo zgłosić na policje jako próbę wyłudzenia. Zobacz wątek na LPS - też na gowork. :D PS Gdyby finanzamt miał jakieś obiekcje co do Twojego rozliczenia, to sam by wysłał pismo na Twój adres, a nie jakiś LIS któremu sami dobrali się do tyłka i szukają teraz frajerów którzy spłacą za nich ich niekompetencje lub próbę oszustwa niemieckiego urzędu...

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

JA
Kandydat

NIE POLECAM! BLOKUJĄ ADRESY MAILOWE, PANIE Z BIURA OPRYSKLIWE ! POMIMO TEGO, ŻE AGENCJA JEST P OTO BY ZNALEŹĆ PRACĘ ODRZUCAJĄ KANDYDATURĘ! KPINA! SZEFOSTWO NA SKARGI NIE ODPISUJE! SAMI SOBIE WYSTAWIAJĄ OCENĘ! MAŁO TEGO KASUJĄ NIEWYGODNE NA ICH TEMAT OPINIE!

Wiku
Użytkownicy czekają na odpowiedź 304 dni.

Hej, mógłbyś podać nazwę firmy, w której pracujesz?

Kicia26
Użytkownicy czekają na odpowiedź 318 dni.

Mam właśnie jechać do pearl buggingen, na komisjonowanie. Czy warto?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 335 dni.

Co wchodzi w socjal ISSP?

Adam

Omijać z daleka, brak kompetencji, mieszkanie syf i kłamstwo

Kinga

Czy tam pracują raczej sami Polacy?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w ISSP?

daleko od nich
@Pytanie

Takich to najbardziej chcą i najlepiej bez wygórowanych wymagań.Bez doświadczenia to będzie duże prawdopodobieństwo ,ze się nie orientuje jakie są stawki w de za dana prace i sypną 700 euro wypłaty.

Krysia
@Pytanie

tak, wyjehałam bez doświatczenia i moge powiedzieć że to nie była zła praca i nie 700 euro a 1100 to w polsce nigdzie tyle nie dostane za chodzenie po magazynie pozdrawiam

wojtek
@Krysia

Jak weżmiesz nadgodziny to przekroczysz . Generalnie zarabiam na magazynie w polsce 3500tyś miesięcznie bez nadgodzin któregoś miesiąca wziełem nadgodziny 4 dodatkowe dni wypłata 5676zł i nie musiałem wyjeżdzać z polski i być na łasce jakiegoś koordynatorka który ma albo nie ma dla mnie czasu jak mam pronlem.

bob

pozdro dla idiotów ktorzy im zaplaca xD

Sopel87

(usunięte przez administratora) i naciągacze. Przepracowałem u nich miesiąc, po czym dostałem pismo o karze, której nie zapłaciłem. Teraz po ponad 4 latach wysłali pismo, że w wyniku kontroli finanzamtu mam im zapłacić 213 euro, bo złą klasę podatkową mi ustalili. Dołączone pismo z niemieckiej firmy rozliczeniowej bez podpisu i pieczątki zawiera klauzulę, ze zgadzam się by zajmowali sie moimi rozliczeniami w Niemczech. Śmiech na sali. Nawet " wałków" nie potrafią uwiarygodnić porządnie :D

Ilona
@Sopel87

Mam taka sama sytuacje mi tez po 4 latach przeslali i upieraja sie zeby im przeslac podpisane pelnomocnictwo i szczerze to nie wiem czy mam cos rodzic z tym czy nie, podobno jesli nie podpisze pelnomocnictwa predzej czy pozniej bede musiala zaplacic to co mi naliczyli a to prawie 600€ za 3 miesiace pracy, pomozcie co z tym dalej robic

Basik
@Sopel87

Właśnie mój mąż też to dostał. Jakaś kpina, przecież od tego są osoby odpowiedzialne. JAk myślisz będzie z tego jakaś grubsza afera?

Ewa
@Sopel87

Też dostalam po 4 latach pismo ze zła klasa podatkowa była i mam na konto lpsu przelać 1500euro... żenada

Ilona
@Basik

Moim zdaniem bedzie afera bo takich osób jak my jest bardzo duzo, dokladnie jesli urzad skarbowy ma jakies zastrzezenia do nas to sam powienien do nas napisac a nie lps i dlaczego na konto lps kase karza wysyłac skoro to niby urzad chce piedziądze. moje zdanie to lps zle wyliczyl podatek urzad go sciga i teraz szukaja głupich zeby pomogli lps splacac ten dlug i albo im sie uda "Nas" przekonac sposobami do zaplaty albo beda musieli sami zaplacic kare za szwindle. moj prawnik narazie nie kazal nic robic ma sie dowiedziec od znajomych z niemiec ktorzy takim czyms sie zajmuja co z tym dalej jesli bede cos wiedziała to napisze i rowniez prosze o kontakt ilonajakobczyk@wp.pl

Sopel87
@Sopel87

Nic ludzie nie płaćcie. To jest próba wyłudzenia kasy. Ja dawno jestem rozliczony za ten okres czasu w niemieckim finanzamcie i jakby na serio coś się nie zgadzało to uwierzcie, że pierwsi by już dawno pismo do mnie wysłali, jeżeli chodzi o ściąganie kasy to niemieckie urzędy się nie patyczjują i momentalnie by mnie ścigali. ISSP próbuje szukać jeleni, którzy zapłacą, bo sie wystraszą. Tak samo miałem zapłacic ich smieszna kare 500zl po zwolnieniu. W liscie straszyli sądami. Do dzisiaj nikt sie nie odezwal. Istnieje tez opcja, ze faktycznie ktos sie za nich zabral i mieli kontrolę, ale to już z ich problem i oni kary placai szukaja jak sobie to wyrownac.

Agi
@Sopel87

Ja się nie rozliczlem bo myslalem ze nie musze.

Anna
@Sopel87

Z tą karą 500 zł to już nudne i nie mam zamiaru płacić bo to czysta kpina i mam nadzieję że wkoncu im się ta firma rozpadnie. A ludzie niech się trzymają z dala od tej firmy.

Gość
@Sopel87

I jak wysylal ktoś im upoważnienia

Monika
@Sopel87

A powiedz, czy wiesz, za co ta kara. Te wezwania do zapłaty brzmią nieco niepokojąco. A na czym polegała Twoja praca w ISSP?

Ano
@Monika

Ja i moi znajomi też otrzymaliśmy listy po 4 latach. Także uważamy, ze jest to próba wyludzenia

Kris
@Ano

Bylem pracownikiem na przełomie 14/15 roku. Razem 16miesiecy i mam zaplacić zalegly podatek 3300€ bo tak wyliczył Finazamt. A najlepsze jest to ze mam to przelac jak wszyscy na ich polskie Konto. Zagłebiłem sie w temat i.. Finanzamt ma sprawe do Firmy a nie do pracownikow. Po drugie istnieje coś takiego jak termin przedawnienia. Na terenie DE jest to 3 lata. Wiec niech mnie cmokna! Po 3! Moja i 13innych osob sprawe przeja adwokat z prawa pracy. Po poinformaniu firmy o tym fakcie jestem na czarnej liscie. Jak tylko podaje swoje nazwisko rozmowa się konczy. Wiec wiadomo.. LPS i ISSP najgorsze firmy.

trurl
@Kris

Witam. Jak sprawa się potoczyła?

Mac
@Kris

@Kris wysłali do mnie to samo. Zastanawiałem sie jakie konsekwencje poniesie upoważnienie ich tym pismem do czegokolwiek. Nie rozliczałem się ze skarbowka żadna pracowałem tam mniej niż 6 miesięcy i zarobiłem mniej niż te 4000 euro z hakiem które było limitem wiec nie musialem to było w 2014 wiec i tak nastapilo przedawnienie. Czy możesz mi napisac jakies informacje może posiadasz takowe o następstwach upoważnienia tych prawnikow przez nich wynajętych do czegokolwiek?

@Mac
@Kris

Z chęcią podłączyłbym się z wami do tego prawnika jako 14 osoba jeżeli by to nie był problem. Napisz proszę tutaj odpowiedz jeśli będzie trzeba wysle ci mój e-mail i przejdziemy na priv.

sonny
@Ilona

Witam za mój podatek został rozliczony prze firme Euro-Tax i takie dostałem . To co LPS zada wymaga o niezlej przepisanej grupie podatkowej jest to bajka i naciąganie ludzi na pieniądze. NIE DAJCIE

Nie wysyłaj żadnego pełnomocnictwa

wera

nie płacic

wera

Dzisiaj dostalam od nich to smieszne pisemko z kwota do zaplaty 1000 euro.Oni nas maja chyba za idiotów.Kto normalny zrobi przelew na ich konto?Nie dostałam pisma z niemieckiej skarbówki ,wiec nie ma tematu.Problem to mają oni nie my.Po za tym jak napisał wczesniej ktoś wszystko uleglo przedawnieniu.A teraz słów kilka do agencji Oszukiwaliscie ludzi i dalej to robicie,w koncu sie za was ktos wziął.Mam nadzieje ,ze splata dlugu doprowadzi tę wasza pseudo agencje do bankructwa.Nie pozdrawiam

Helena

Ja pojechałam 2 razy i było ok, ale za to po 2 razie mam do zapłacenia nowo naliczoną niedopłatę. Za 3 razem dojeżdżałam. " Koordynatorka" nie zna się na niczym i pseudo Dyrektor, bo tak karze się tytułować. Okradali na godzinach, do tego do dzisiaj, żeby mieć zwrot za dojazdy do pracy nie mogę się doprosić zaświadczenia. Dojeżdżałam do zakładu 56 kilometrów z miejsca zamieszkania. Wychodzi na to , że przez 3 miesiące mieszkałam na ulicy w Halle. Pewnikiem zostanie tu część mojego wpisu usunięta, ale trudno, prawda boli. Szczerze kiedyś polecałam tę firmę bo było fajnie oprócz patologii z którą się mieszkało było ok. Teraz wręcz odradzam. Zależy też od koordynatorów

Tomasz

Witam wybieramy się ze znajomymi do bonem komisjonowanie w kik. Prosiłbym o jakieś opinie zarobki its cokolwiek żeby nie wpaść na minę jest to nasz pierwszy wyjazd za granice

Nie wiem
@Tomasz

Zależy czego oczekujecie, jak chcecie prace na kilka miesięcy to spoko, na dłużej to raczej nie, zresztą to i tak tymczasówka. Plusem jest to ze mielismy tam wysokie premie, po 500 euro samej premi czasem wyszlo ale to juz zalezy od tępa pracy pozdrawiam

Kk
@Tomasz

Hej my też się wybieramy na inwentaryzację w kik czy warto tam pracować I jak mieszkania ?? Z góry dziękuję: )

Lui
@Kk

Mieszkania średnie Koordynatorka spoko Czy warto to każdy sam musi ocenić, dla mnie tak

Zbigniew
@Nie wiem

Z tego co piszesz praca jest sezonowa, ale można dobrze zarobić. Czy mógłbyś dodać jaki jest standard zakwaterowania i czy mieszkanie załatwia pracodawca?

@Kk

jak dawniej jeździłam na inwenty było ok, ale dużo się pozmieniało. A za inwentaryzację masz umowę polską, to dotyczy niemieckich umów

elo

zaczynają wydzwaniać po ludziach i straszyć o zapłacenie pieniędzy z ich śmiesznych pisemek. nie płacić tego!

ISSP - LPS to patologia

Pojechałem raz i nigdy więcej. Chciałem zobaczyć jak to jest i ewentualnie później przejść bezpośrednio do niemieckiej firmy. Nie ma to jednak sensu, Lepiej wychodzę finansowo po przeprowadzce do Wrocławia i pracując na miejscu. Stawki płacone przez ISSP/LPS są po prostu śmieszne. Od stycznia 2020 zarabiam więcej we Wrocławiu niż w Niemczech przez LPS. No i mieszkam kulturalnie sam, a nie w patologicznych warunkach.

gość
@ISSP - LPS to patologia

Ile płacisz za wynajem we wro?

Lui
@ISSP - LPS to patologia

no nie do końca się zgodzę, fakt, czasem ludzie (usunięte przez administratora) ale nie da się w polsce wynajmując mieszkanie zarobić więcej no chyba że masz jakiś kurs na wózek czy coś w tym stylu ale mieszkania są tak drogie, że lepiej się tam przemęczyć w gorszych warunkach a po 500/600 euro miesięcznie da się odłożyć

Michał

Ostrzegam przed tą agencją dostalismy umowy w języku niemieckim na których bylo całkiem co innego niż nam przedstawiono . Probowalismy się kontaktować w celu wyjasnien kontakt zerowy . Nie polecam szczerze i zawsze przestrzegam aby czytać wszystko ze zrozumieniem zanim się cokolwiek podpisze.

Kasia

Witam, czy ktoś napisze coś o pracy w Neuss przy komisjonowaniu mebli? Wyjazd z firmą LPS.

Franz
@Kasia

Zarobisz 900 eurasów szał piz....dy

Zostaw merytoryczną opinię o ISSP - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.