Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

Robot

Dlaczego nie można komentować wpisów na blogu legalnego zarządu

ZMP
@Robot

Też jestem ciekawy, ale chyba każdy kto skończył 4 klasy podstawówki wie że nie byłyby to komentarze przychylne "legalnemu zarządowi" (chyba że pisali by je sami lub ich dzieci).

Lech

Zgadzam się

Eryk

Właśnie

Tilt

ZMP
@Tilt

"Tilt - Jeszcze będzie przepięknie" .... Ja mam nadzieję.... Pierwszy raz pracując w ZM POSTĘP (a pracuję więcej niż kilkanaście lat) dostałem wypłatę 3 dnia miesiąca. Do tej pory zawsze słyszałem że nie ma pieniędzy, ze klienci nie płacą i zbieramy pieniądze ... Tylko jakiś głupek może uwierzy że tą wypłatę zrobił tzw. "legalny zarząd" który tylko bloguje i utrudnia normalne funkcjonowanie firmy. Jest szansa tylko trzeba ja wykorzystać!!! Jeżeli nie teraz to nigdy. Trzymajmy się!

~
@ZMP

Też pracuję kilka lat, ostatnio nie słyszałem tych tekstów co Ty. W sumie skoro dostajesz tak wcześnie to raczej jesteś biurowym pracownikiem nie produkcyjnym. Piszesz o szansy - możesz jakieś konkrety? Na co jest szansa? Chyba, że Ty jesteś w tej grupie która sprzedaje akcje to faktycznie musisz to wykorzystać. Jak możesz to podaj cenę za jaką sprzedajecie, będziemy wiedzieli ile ta szansa jest warta.

tak jak wcześniej
@~

Szansa jest na to żeby normalnie pracować i zarabiać. Ja akcji nie mam. Ja chcę zarabiać i co miesiąc mieć wypłatę. Skoro pracujesz kilka lat to chyba wiesz że biura maja kilka dni wcześniej wypłatę niż fizyczni ale jeszcze nigdy nie było 3 . W odpowiedzi na pierwsze pytanie: jeżeli nie słyszałeś tych teksów to włącz yotu.be jak w linku co wcześniej :-)

Zegar
@~

Typowe odwracanie kota ogonem

Tilt
@Zegar

"Zegar" ale nick....., może odwrócisz czas i "legalny zarząd"wróci ... NIEDOCZEKANIE

Qfuck

Fałszywe oskarżenie (pomówinie) – art. 234 k.k.

zainteresowany

Mam pytanie w czym i kiedy ów człowiek Cię oszukał. To po pierwsze, a po drugie jest teraz tyle szkół weekendowych gdzie można podnieść swoje wykształcenie i może czas pomyśleć? Nazwiska piszemy z dużej litery ale to jest wiedza na poziomie szkoły podstawowej, może warto zainwestować w siebie?

ZMPraca
@zainteresowany

zainteresowany: sadząc z wypowiedzi to słowa byłego H czyli szkoła weekendowa a jak mawiał mój dziadek "Biada jak pan powstanie z dziada" H zainwestował - skoda że na marno. Na dużą literę trzeba sobie zasłużyć.

Czerwone
@zainteresowany

To pomyśl ale w sumie i tak to nic nie da Pewnych rzeczy nie da się przykryć i tak wyłażą

TP

Widzieliście to niby „polecenie służbowe” wczoraj? 10 lat pracuje i na nim nie podpisał się Cieślar. Ktoś grubo kombinuje. Patrzcie na inne dokumenty w firmie!! Wyglada to na mocno podejrzanie. Ktoś się powinien tym zainteresować !

Lulek
@TP

TP chyba nie wiesz co piszesz!

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

Leszno
Beben

Jak by nie bylo pracować trzeba. Najważniejsze żeby robota była, wypłata i ZUS zaplacony. Chyba się ze mną zgadzacie?!?

Arisa

To jest jakaś kpina co tu wypisujecie ... Jesli Luma jest w pełni legalna to po co ten cyrk ? Jesteście żałośnie śmieszni .

Seba
@Arisa

Jeśli ktoś mówił o działaniach gangsterskich to właśnie działania Lumy takie są !

Kdh 500 i już

Jest "baca", ciekawe gdzie jest gorczyca i cieślar i nasza wypłata. (te nazwiska już tylko z małej litery ...) Zbliża się kolejny termin wypłaty znowu będzie deklaracja środki mamy tylko nie wypłacimy bo.... może znowu Luma zapłaci.... Jakoś poprzednio nie dostałem przelewu od tzw. "Legalnego Zarządu" może tym razem będzie inaczej.... Wszyscy pracownicy czekają!!! Jest zysk ze złomu :-) to wypłata też będzie .... albo ... pomocna (0) odpowiedz

?
@Kdh 500 i już

kto jest właścicielem luma sa ?

Pier
@Kdh 500 i już

Idź się z osłem napij wódki ,bo dla takiego barana innego kompana poprostu nie ma!

KDH 500

Do "terefere": C.Gor czy K.Gor pod dyktando C.Gor ... takie dylematy wieczorne... Idę napić się wódki z Pier - najlepszy osioł i baran w pobliżu ;-) A wracając do tematu czy tzw. "legalny zarząd" zlecił przelewy na wypłaty czy znowu czeka na pomoc Lumy (której KRS nawet już zna... a połowicznie nawet sprzedał jej swoje akcje)

terefere
@KDH 500

Nie trafiłeś. Nie jestem żadną z osób które wymieniłeś.... a Informacje pisane przeze mnie wcześniej można wygooglować, są dostępne. Dla wszystkich, nie tylko dla mnie. Pozdrawiam w ten piękny dyniowy wieczór :D

Pier
@KDH 500

Z ciulami nie pije!

nowy wpis na blogu wiele wyjaśnia

Baca
@Piotr

Cóż chyba niezbyt wiele. Szkoda, że nie podają ile jest warta akcja zakładu teraz. Może jskieś sumy się pojawią na blogu, to wiele by wyjaśniło. Kto ile zarobił i ile stracili pracownicy ktorzy mają jeszcze udziały w tej firmie.

Stary
@Piotr

To znaczy ? Co wyjaśnia ?

Prasiarz
@Stary

Nowy wpis na blogu? Chyba "chwytanie się brzytwy" przez odciętych od koryta. Na razie pracownicy zarabiają swoje pomimo wysiłków blogerów którzy robią wszystko by zniszczyć firmę !

Stary

Ludzie, co za brednie piszecie ??

zainteresowany

Ci co piszą że jest fatalnie i źle sie dzieje to chyba mają problemy z oczami. Wypłata była jak powinna, praca taka sama, godziny takie same. że na bramie kontrolują? jak nie mam nic na sumieniu to się nie boję. Dziwne to jest to, że ci dwaj byli prezesi przyjeżdżają z komornikiem, policją i wynoszą się tak szybko jak przyszli. chcą nam firmę rozebrać czy co?

KDH500 dla tych co wiedzą
@zainteresowany

Jest "zainteresowany" , jest "baca", ciekawe gdzie jest gorczyca i cieślar i nasza wypłata. (te nazwiska już tylko z małej litery ...) Zbliża się kolejny termin wypłaty znowu będzie deklaracja środki mamy tylko nie wypłacimy bo.... może znowu Luma zapłaci.... Jakoś poprzednio nie dostałem przelewu od tzw. "Legalnego Zarządu" może tym razem będzie inaczej.... Wszyscy pracownicy czekają!!!

Rozmaryn

Nawiazując do ostatniego wpisu na blogu może były pan prezes pochwali się ile zarabiał jego syn pracujący w zakupach a ile zarabiają wieloletni pracownicy pracujący w działach księgowym i handlowym. Nie oni pewnie godzili się na wszystko bo takie straty w tej firmie wstyd prosić o podwyżkę

Baca
@Rozmaryn

Rozmaryn ależ Ty jesteś zawistny, jeżeli jesteś pracownikiem firmy to masakra. Innym synom też tak zazdrościsz? Jeżeli źle zarabiasz to dlaczego się nie zwolnisz.

nie dla HL
@Baca

Zazdrościmy tym miśkom którym "Baca słoma z butów" zrobił ciepłą posadkę. A nie zwalniamy się bo chcemy pracować i zarabiać za to co robimy a nie za to kto nas wys.... Rozmaryn trzymaj się. Drugiej takiej ciepłej kluchy w tej firmie już nie będzie.

TorcidaMagazyn

Ja tak czytam o tej Lumie i źle to nie wyglada. Zobaczcie na stronie jakie w tej grupie są firmy. Może w końcu będzie kasa na jakiś rozwój a nie tylko na drogie BMW dla byłego finansowego.

PoCo
@TorcidaMagazyn

Jestes spokojniejszygdy znam Twohe IP 5.182.248.187,mimo ze masz zmienne.

ReTorcida
@TorcidaMagazyn

poczytaj jakie są kulisy przejęcia huty łaziska, poczytaj o firmie Gemi, poczytaj kto w jakiej firmie ma udziały. Zapewne dowiesz się że w jednej z powiązanych spółek z Luma pracownicy toczą spór zbiorowy o dodatki do wypłat z tytułu pracy w systemie czterobrygadowym, jeśli praca wypada w dni wolne. pracownicy walczą o premie, bo chodzą z gołym akordem i dostają max 2000 zł. Spółka obiecała 1000 zł premii na święta w zamian za odstąpienie od sporu zbiorowego..... Poszperaj, jest więcej takich "kwiatków".

@TorcidaMagazyn

tylko jeden macie służbowy samochód? Na parkingu przy wejściu głównym dawniej stały 3, BMW X5, AUDI Q7 i jakiś stary JAGUAR - myślisz, że pozostałe to kupili za swoje czy dostali od pracowników? Jeszcze jedno pytanko jaka jest różnica pomiędzy BMW X5 a AUDI Q7 - znasz może odpowiedź, chodzi oczywiście o koszt zakupu :-)

Gucio

Nowa informacja rozwiewa pewne wątpliwosci,ale rodzi też pytania. Co ten rudy członek z ramienia Lumy robi dalej na zakładzie?Dlaczego dalej miśki mają zielone lekcje i kiedy ten cyrk się skończy? Wystawianie klientów spółki na próbe cierpliwości nikomu nie wyjdzie na dobre!

Rita

Byle robota była. Firma chodzi. To najważniejsze. I zauważyłem, ze wszyscy ode mnie rzadziej na fajkę chodzą.

Blender
@Rita

Co za bzdury,a jak dostaniesz 1600 wyplaty to tez sie bedziesz cieszyl. Skoro wszedzie tam gdzie luma zapuscila macki jest ten sam problem,to dlaczego tu mialoby byc inaczej. Kwestia czasu i wszyscy sie przekonamy,a na koniec samozwanczy prezes z powodow osobistych złoży rezygnacje i profesjonalnie pojdzie dalej spełniajac swoja misje w innych zakladach .

Pracownik Granatowy

To to zgłoś! Ludzie, czasy niepewne, nie wiadomo jak obecna sytuacja wpłynie na umowy które z wieloma pracownikami produkcji są zawarte na czas określony, a wy bijecie pianę. Nie wiadomo czy sytuacja zamieszania wokół Zarządu nie odbije się czkawką na relacjach ZM Postęp - Klient. Jak to padnie to już żadne L4 nikomu nie będzie potrzebne. Wiele osób choruje od dawna, szkoda że szukasz w tym sensacji i podburzasz do sam nie wiem czego. Sytuacja i tak jest już napięta...

NICK

Ostatnio coś sporo osób jest na L4, przypadek? ZUS się za nich powinien zabrać!

emigrant

dajcie link do bloga byłych prezesów

Pomocny
@emigrant

DrugaZmiana

Ja tam nie wiem i się nie znam, ale wczoraj zwolnieni byli prezesi przyjechali do spółki z policją, komornikiem i bandą osiłków. Zostali odprawieni z kwitkiem, to dla mnie jasny sygnał, ze nie mówią prawdy . Ja nie wierze w te bzdury wypisywane na ich blogu. Firma normalnie działa, nowi zapłacili wypłaty z nowej firmy. To najważniejsze. Pamiętam jeszcze jak prezes mówił załodze i zarządowi, ze sprzedał i spółka się rozwinie. Później mu się zmieniło. To jest ciekawe dlaczego.

Pierwszazmiana
@DrugaZmiana

A czytałeś załącznik?

Kubuś

Trolle Kubiaka liczą chyba na extra premie

zainteresowany

Nie rozumiem skąd ten ból D#PY? Ta wzmożona ochrona, przed kim jest? Tak kradniecie na produkcji, czy o co chodzi? Czy te misie w dresie zmuszają was do pracy za miskę ryżu i śrubują wam normę jak u kitajców? Czytając ze zrozumieniem to, co piszecie i co TVP pokazała to moim skromnym zdaniem wygląda to tak, że zmieniły się świnie przy korycie a ta ochrona jest po to by od tego nie zostać odciągniętym. Jak więc tłustym wieprzom na tym interesie zależy to pewnie kręci się on całkiem ok i znajdzie się u was praca na prasach? Dowiem się w końcu, jaką ścieżką można w Postępie się przyjąć? ...Ech, chyba szkoda czasu, wygląda na to, że prościej będzie do Pani Czesi czy Wiesi do kadr zadzwonić pod warunkiem, że jej nie zwolnili hyhy;)

pracownik produkcji
@zainteresowany

Ktoś Ci odpowiedział a Ty plujesz jadem..... ehhh, zadzwoń do kadr, wejdź na oficjalną stronę Postępu i sprawdź, może w zakładce z ofertami pracy znajdziesz coś dla siebie. drogi kontaktu szukaj na stronie. Zawsze możesz zadzwonić na numer ogólny i poprosić o rozmowę z szefem produkcji, on jest najbardziej zorientowany kogo na produkcji potrzeba....

@pracownik produkcji

Bardzo dziękuje za cenne wskazówki i na pewno się do nich zastosuje. Pozdrawiam! PS Agresywny ton mojej wypowiedzi miał na celu wprowadzenie zdrowego rozsądku dla pracowników którzy za bardzo się stresują.

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 8 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A