Reklama

Reżyser – kim jest i czym się zajmuje? Zarobki i wymagania na stanowisku

reżyser

Reżyser – kim jest?

Człowiek dbający o całokształt konkretnego przedsięwzięcia, np. filmu.

Reżyser – czym się zajmuje?

Głównym zadaniem reżysera jest zapewnienie danemu dziełu spójności. Osoba ta dba o dopasowanie do siebie m.in. gry aktorskiej, muzyki oraz oprawy plastycznej. Swój pomysł na realizację scenariusza przedstawia aktorom i pozostałym współpracownikom. Dokładny zakres obowiązków reżysera zależny jest od wybranej ścieżki kariery. Przykładowe stanowiska to m.in. reżyser filmowy oraz reżyser światła.

Reżyser – wymagania na stanowisku

W pracy reżysera bardzo dużą rolę odgrywa twórcze myślenie. Dodatkowo należy posiadać rozległą wiedzę z różnych dziedzin. Reżyser powinien wyróżniać się także zaangażowaniem, umiejętnością zarządzania zespołem oraz komunikatywnością.

Reżyser – ile zarabia?

Zarobki reżysera zależne są od wielu czynników, m.in. od jego doświadczenia. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również wybrana ścieżka kariery. Przykładowo, pensja reżysera filmowego oraz reżysera telewizyjnego mogą znacząco się od siebie różnić.

Reżyser – jak nim zostać?

W zawodzie reżysera można pracować po ukończeniu szkoły wyższej na kierunku reżyseria.

Praca na stanowisku reżysera jest dostępna w wielu miastach Polski, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Poznań, Białystok, Szczecin.

Oceń artykuł
3.5/5 (11)