SMS do cioci sposobem na nocleg w górach?

Jakie są sposoby na nocleg w górach w czasie epidemii COVID-19? Tegoroczny sezon zimowy na pewno nie będzie tłoczny. Przedsiębiorcy wymyślają jednak różne sposoby, aby przetrwać w tym trudnym czasie. Jednym z nich jest SMS do cioci.

sposoby na nocleg w górach

SMS do cioci? Darmowe degustacje? Schowki na narty, które można osobiście pilnować w nocy? To tylko garstka pretekstów wymyślonych przez sprytnych i jednocześnie zdesperowanych przedsiębiorców i ich klientów. Kryzys, jaki dotknął branże gastronomiczne i hotelarskie przez epidemię koronawirusa w Polsce, zmusił ich do kreatywnego myślenia i szukania pomysłów, które pomogą przetrwać im ten trudny okres.

Ważne: Ograniczenia mają potrwać najprawdopodobniej do 18 stycznia. Czy powyższe sposoby na nocleg w górach uratują gastronomie i sezon zimowy?

Sposoby na nocleg w górach: SMS do cioci

W okresie świątecznym polskie góry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W hotelach robiło się tłoczno, a restauracje “pękały w szwach”. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Zamknięte od już dwóch miesięcy lokale gastronomiczne i hotele każdego dnia walczą o przetrwanie. Dopiero po 18 stycznia 2021 roku, czyli po feriach, właściciele tych obiektów mogą  liczyć na poluzowanie niektórych obostrzeń. Przedsiębiorcy szukają sposobów, aby przetrwać ten czas. Jednym z nich jest właśnie SMS do cioci. Na czym to polega?

SMS od cioci: jak zorganizować nocleg w górach w czasie epidemii?

Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, SMS do cioci polega na wysłaniu wiadomości tekstowej do tak zwanej “bliskiej krewnej” (czyli w rzeczywistości obcej właścicielce pensjonatu czy kwatery) z prośbą o odwiedziny. Oczywiście tylko i wyłącznie w celach rodzinnych. Co więcej, na różnych forach w internecie można znaleźć wzór takiego SMSa do cioci, dzięki któremu zorganizujemy sobie nocleg w górach.

Jakie są jeszcze sposoby na zorganizowanie noclegu w górach?

“Rzeczypospolita” wyjaśnia, że rośnie również grono członków klubów sportowych, którzy podczas przygotowywania do zawodów mogą meldować się w hotelach czy pensjonatach. Ponadto restauracje organizują darmowe degustacje czy np. zamknięte szkolenia kulinarne. Polegają one na tym, że klient płaci rachunek dopiero wtedy, gdy opuszcza lokal. Taki zabieg ma za zadanie uniknąć spotkania z sanepidem czy policją.

Kolejnym sposobem na zorganizowane noclegu w górach, oprócz SMSa do cioci, jest zaoferowanie przez hotele, pensjonaty czy kwatery “schowku na narty”, w którym można pilnować swoich rzeczy nawet przez całą noc.

Sposoby na zorganizowanie noclegu w górach: co na to prawnik?

Adwokat Marta Kosecka w rozmowie z “Rzeczpospolita” mówi, że nie pochwala bezprawnych działań. Przypomina jednak, że od dwóch miesięcy polscy przedsiębiorcy świadczą usługi jedynie na wynos, a do dzisiaj nie otrzymali żadnego wsparcia od państwa. – To popycha ludzi do wykorzystywania każdej sytuacji, by zarobić, przetrwać i się utrzymać – wyjaśnia.

Mieszkasz w województwie łódzkim i szukasz pracy? Koniecznie sprawdź nasze oferty na stronie -> Praca Łódź

Oceń artykuł
5/5 (1)