Reklama

Outsourcing księgowości do biura rachunkowego, usługa tylko dla małych firm?

Outsourcing księgowości to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Na czym polega w praktyce? Czy z tego typu usług mogą korzystać jedynie małe firmy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega outsourcing księgowości?

Jak wspomniano we wstępie outsourcing księgowości to rozwiązanie, które systematycznie zyskuje na popularności. Na czym polega w praktyce? Otóż, jest to usługa polegająca na powierzeniu obsługi księgowej firmy podmiotowi zewnętrznemu. W efekcie przedsiębiorstwo może odnieść wiele różnych korzyści, a istotne jest także to, że na zewnątrz zlecić można zarówno wszystkie czynności związane firmową księgowością, jak i realizację konkretnych procesów. W efekcie outsourcing księgowości to elastyczne rozwiązanie, które można dopasować do potrzeb oraz specyfiki działania danej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu księgowości?

Co wpływa na rosnącą popularność outsourcingu księgowości? Przede wszystkim zalety tego rozwiązania, wśród których wymienić należy między innymi:

  • możliwość skorzystania z usług specjalistów, którzy dzięki posiadanej wiedzy oraz doświadczeniu gwarantują nie tylko prawidłowe prowadzenie księgowości, ale mogą również zaproponować rozwiązania, które będą korzystne dla danej firmy;
  • redukcję kosztów, ponieważ outsourcing księgowości jest z reguły tańszy niż utworzenie i utrzymanie etatu księgowego w firmie. Pod uwagę należy wziąć w tym przypadku nie tylko koszty wynagrodzeń, ale również zakup sprzętu, czy odpowiedniego oprogramowania;
  • uwolnienie czasu, co jest istotne szczególnie w przypadku przedsiębiorców, którzy do tej pory samodzielnie prowadzili firmową księgowość. Dzięki outsourcingowi będą mogli poświęcić się rozwojowi swojego biznesu;
  • możliwość skorzystania z dodatkowych usług, których przykładem może być doradztwo podatkowe, czy obsługa kadrowo-płacowa firmy;
  • rozwiązanie problemów z rekrutacją do działu księgowego, ponieważ znalezienie odpowiedniego specjalisty szczególnie w przypadku małych firm nie jest proste.

Kto może skorzystać z outsourcingu księgowości?

Jedną z zalet outsourcingu księgowości jest dostępność, która oznacza, że skorzystać z tego typu usług mogą zarówno małe, jak i duże firmy. Co istotne, outsourcing to rozwiązanie, które jest dedykowane nie tylko dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ale również różnego rodzaju spółek. Oznacza to, że w ramach outsourcingu realizowana może być także pełna księgowość, która jest wymagana między innymi w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. W przypadku dużych przedsiębiorstw istotne jest natomiast to, że outsourcing księgowości może obejmować również obsługę kadrowo-płacową firmy. W efekcie przedsiębiorstwo może korzystać z kompleksowych usług zewnętrznych, a co za tym idzie mieć pewność, że wszystkie procesy realizowane są terminowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Outsourcing usług księgowych – jak wybrać biuro rachunkowe?

Decydując się na skorzystanie z outsourcingu usług księgowych należy nawiązać współpracę z odpowiednim biurem rachunkowym. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze? Otóż, istotna jest przede wszystkim jakość świadczonych usług oraz doświadczenie specjalistów zatrudnionych w danym biurze. Kwestie te zweryfikować można nie tylko kontaktując się z nim, ale również dzięki zapoznaniu się z opiniami w Internecie. Ważnym aspektem jest także szerokość oferty, ponieważ dany podmiot może oferować nie tylko usługi księgowe, ale również doradztwo podatkowe, czy outsourcing usług windykacyjnych, co umożliwia kompleksową obsługę firmy. Przykładem może być oferta dostępna pod linkiem: https://centrumksiegowe.pl, której zaletą jest także indywidualne podejście do każdego klienta. W efekcie współpraca odbywa się na partnerskich zasadach, co jest kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze biura rachunkowego.

Podsumowując należy stwierdzić, że outsourcing księgowości to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nie tylko małe firmy. Również duże przedsiębiorstwa i spółki mogą bowiem uzyskać w ten sposób wiele różnych korzyści.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
0/5 (0)