Reklama

Zielona przyszłość Polski! Co z energią odnawialną w naszym kraju?

Ekologia to już trend, który na stałe zadomowił się w praktycznie każdej strefie naszego życia, w tym także w gospodarce i biznesie na światowym szczeblu. Jesteśmy właśnie światkami transformacji nie tylko nastawienia społeczeństwa do ekologii, ale także transformacji energetycznej w naszym kraju. Przyszłość polskiej energii maluje się w zielonych barwach!

Zielona energia

Jak się okazuje, niepewna sytuacja na światowych rynkach, z którą spotkaliśmy się w ostatnich latach w związku z wojną w Ukrainie, pokazuje, że stabilnością energetyczną Europy można w tym momencie bardzo łatwo zachwiać. Problemy z dostawami gazu ziemnego, czy obostrzenia dotyczące ograniczenia wydobycia węgla kamiennego pokazały, że ceny energii elektrycznej mogą skoczyć nawet z tygodnia na tydzień o kilkaset procent. Takie procesy oddziaływują również na szereg powiązanych sektorów. Automatycznie wzrastają bowiem koszty produkcji, transportów i magazynowania, co przekłada się z kolei na podwyżki cen produktów i usług, które dotykają konsumentów. To właśnie dlatego Polska coraz odważniej spogląda na odnawialne źródła energii, jako sposobu nie tylko na tańszy prąd, ale także na niezależność energetyczną. Przeczytamy o tym na portalu top-oze.pl:

Rynek odnawialnych źródeł energii (OZE) jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię oraz zwiększającymi się kosztami paliw kopalnych, coraz więcej państw decyduje się na inwestycje w OZE. Energetyka odnawialna to nie tylko kwestia ochrony środowiska, ale także szansa na rozwój gospodarczy i niezależność energetyczną.

Odnawialne źródła energii a biznes

Odnawialne źródła energii są również niezwykle istotne dla przedsiębiorców, którzy coraz częściej dostrzegają zalety finansowe takich rozwiązań. Robert Rutowicz z Polenergii Sprzedaż zauważa, że w najbliższym  czasie będziemy  światkami prawdziwego wybuchu popularności branży OZE:

Znaczenie OZE będzie w kolejnych latach rosło. Po zmianie ustawy 10H, która blokowała rozwój farm wiatrowych, będziemy świadkami boomu na zieloną energią. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście jej wykorzystania w biznesie, ale także w skali makro. Im bardziej zróżnicowany miks energetyczny, tym większa konkurencyjność polskiego biznesu na rynku unijnym i międzynarodowym.

Oceń artykuł
0/5 (0)