Reklama

Magazynier: CV i list motywacyjny. Pobierz wzory w PDF

CV magazyniera to podstawowy dokument dla osób poszukujących pracy fizycznej na hali. Nie każdy wie, że jego schemat powinien różnić się w zależności od zawodu. Co powinno znaleźć się w CV magazyniera? W artykule znajdziesz wskazówki. Przygotowaliśmy także gotowe wzory CV i listu motywacyjnego.

CV magazynier - praca na magazynie

Nie każdy pracodawca wymaga, aby magazynier wysłał CV. Wielu pracowników hal otrzymuje pracę ze względu na posiadane kontakty lub w oparciu o samą rozmowę rekrutacyjną. Jeśli aplikujesz na stanowisko przez Internet, pracodawca z pewnością będzie oczekiwał CV. Magazynier z doświadczeniem będzie mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami. Jeśli nie masz doświadczenia, w zdobyciu pracy pomoże Ci list motywacyjny. Jak napisać CV i list motywacyjny, które zagwarantują Ci zatrudnienie?

Jak napisać CV — magazynier? Odpowiedź na konkretne oferty pracy

Podstawową zasadą pisania CV, niezależnie od zawodu, jest umiejętność dostosowania życiorysu do ogłoszenia. Jeśli pracodawca określa wymagania, postaraj się im słownie sprostać. Przykładowe oferty pracy na stanowisko magazyniera wyglądają tak jak ta poniżej. Postarajmy się dostosować do tej konkretnej przykładowe CV magazyniera.cv magazynier - przykład oferty

Magazynier a CV dostosowane do oferty 

 • Profil kandydata z doświadczeniem 

Maciej. Lat 22. Ukończył szkołę zawodową na profilu budowlanym. Wcześniej przez dwa lata pracował na magazynie produktów outletowych znanych marek.

Wymagania w ogłoszeniu wskazują na to, co robi magazynier w wybranej firmie. Jak Maciej powinien odpowiedzieć na te oczekiwania, tak, by nie wskazywać na celowe działanie? Jeśli pracodawca zaznacza w obowiązkach „rozładunek”, Maciej nie napisze w umiejętnościach „rozładunek”. Może to ująć w innych słowach. Np. „przyjmowanie dostaw”, czy „odbiór i rozłożenie dostaw”. Informacje o obowiązkach w CV magazyniera dostosowane do powyższej oferty mogą wyglądać następująco:

 • Przyjmowanie dostaw towaru —-> Rozładunek dostaw.
 • Rozkładanie towaru w magazynie —-> Sortowanie towaru według przyjętych standardów.
 • Przygotowywanie towaru do wysyłki —-> Nadawanie wysyłek.
 • Obsługa systemu do ewidencji towarów i wyrobów —-> Prowadzenie dokumentacji towaru w firmowym systemie.

Powyższy sposób ułatwia odpowiedź na oczekiwania pracodawcy bez przepisywania wymagań z ogłoszenia. 


Poszukujesz nowego stanowiska? Na GoWork.pl znajdziesz oferty pracy z całej Polski, także z Radomia. Sprawdź zakładkę praca: Radom


CV a magazynier bez doświadczenia

Jeśli nie masz doświadczenia, skup się na tych umiejętnościach, które zdobyłeś w szkole. Spróbuj się doszukać w swoim życiorysie czynności, które powielają się z obowiązkami magazyniera. Jeśli pomagałeś kiedyś wujkowi w rozładunku towaru w jego sklepie, to już stanowi dobry argument do zatrudnienia właśnie Ciebie. Jeśli nie posiadasz doświadczenia, to prawdopodobnie jesteś osobą młodą. To oznacza, że masz dwa atuty. Po pierwsze ucząc się, kosztujesz pracodawcę mniej. Po drugie: masz dobre zdrowie i siłę do pracy fizycznej.

Przykładowe CV: magazynier. Omówienie i wskazówki

Poniżej przedstawiamy przykładowy dokument. Na jego podstawie możesz stworzyć własne CV lub pobrać wzór CV magazyniera i zamienić przykład na własne dane w programie do edycji. 

 

CURRICULUM VITAE

Maciej Lato

Numer telefonu: 323-614-054

Adres e-mail: maciej.lato@mail.pl

Profil social media: pl.linkedin.com/in/maciej-lato-88365034


Języki:

 • angielski A1

Kursy/certyfikaty:

 • Uprawnienia na wózek widłowy

Zainteresowania:

 • Zdrowe odżywianie
 • Kulturystyka

Doświadczenie zawodowe

 1. Data: od 06.2020 do 06.2021 

Nazwa stanowiska: Magazynier

Nazwa firmy: Magazyn „Tor-ba-cz”

 • Przyjmowanie towaru
 • Ocena zgodności przesyłek
 • Skanowanie towaru
 • Utrzymywanie porządku na magazynie
 • Transportowanie towaru wózkiem widłowym na terenie hali

Umiejętności:

 • Rozładunek dostaw
 • Sortowanie towaru według przyjętych standardów 
 • Nadawanie wysyłek
 • Prowadzenie dokumentacji towaru w firmowym systemie
 • Planowanie pracy i podział zadań  

Edukacja:

Data: od 2016  do 2019 (ukończone)

Nazwa uczelni: Zasadnicza Szkoła Zawodowa Budowlana

Profil/kierunek nauczania: Murarz

Nauczanie z zakresu:

 • Rozkładanie rusztowania
 • Znajomość technik murarskich
 • Rozładunek palet

 • Choć magazynier to praca fizyczna, w przykładzie zawarliśmy informację o języku. Jeśli pracujesz w dużym mieście i znasz języki obce, choćby w najniższym stopniu – koniecznie o tym napisz. Zdarza się, że w miastach takich jak Warszawa część pracowników jest zza granicy. Znajomość angielskiego pomoże w komunikacji z nimi. Będzie to dużym atutem dla pracodawcy.
 • Wskaż swoje zainteresowania. Pracodawcy cenią osoby z pasją. Dobrze, jeśli Twoje zainteresowanie ma jakieś powiązanie z pracą magazyniera. Zdarza Ci się biegać dla zdrowia? Napisz, uprawiasz sport. W powyższym przykładzie kandydat interesuje się kulturystyką. To oznacza, że prawdopodobnie poradzi sobie nawet z ciężkimi paczkami. 
 • Zastanów się, co dała Ci edukacja i poprzednia praca. Umiejętności magazyniera w CV wcale nie muszą mieć źródła z pracy w branży. W przykładzie, mimo że kandydat ukończył szkołę budowlaną, miał już kontakt z paletami. To buduje doświadczenie.

Cel zawodowy – magazynier

Aby zwiększyć swoje szanse, na samym początku CV możesz napisać podsumowanie Twojej kandydatury. W kilku prostych zdaniach napisz kim jesteś, jakie masz doświadczenie i jakiej pracy szukasz.

List motywacyjny: magazynier. Jak napisać?

Pracodawcy rzadko wymagają listu motywacyjnego od kandydatów na stanowisko magazyniera. Zatem jeśli sam wyjdziesz z inicjatywą i dołączysz do swojego CV list motywacyjny, to z pewnością zrobisz na pracodawcy dobre wrażenie. Pokażesz, że naprawdę zależy Ci na tej pracy. List motywacyjny magazyniera to także dobry sposób na zwiększenie swoich szans na zdobycie posady dla osoby bez doświadczenia. 

Co uwzględnić w dokumencie? 

W liście motywacyjnym nie zaczynaj od standardowych słów: W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę zgłaszam swoją kandydaturę… Zacznij dynamicznie od przedstawienia siebie np.: Przez ponad dwa lata pełniłem stanowisko magazyniera w firmie ………… .

Napisz:

 • dlaczego szukasz nowej pracy;
 • dlaczego wybrałeś akurat firmę, do której aplikujesz;
 • rozwiń swoje doświadczenie;
 • czym się wyróżniałeś w poprzedniej pracy;
 • co możesz zaoferować nowemu pracodawcy, 
 • jaką jesteś osobą i jakie masz umiejętności miękkie;
 • wykaż gotowość do spotkania rekrutacyjnego.

List motywacyjny magazyniera: wzór

Poniżej przedstawiamy przykład listu motywacyjnego. Został on opracowany na podstawie powyższych wskazówek. Wzór listu motywacyjnego dla magazyniera (podobnie jak CV) można pobrać i edytować wpisując własne dane i doświadczenie. 

Pobierz: list motywacyjny magazynier – wzór


List motywacyjny: magazynier

Miejsce, data

Imię i nazwisko

Adres

Dane kontaktowe

Nazwa firmy

Adres firmy

Dane kontaktowe firmy

Szanowni Państwo,

Przez ponad 2 lata pełniłem stanowisko magazyniera w firmie „Tor-ba-cz”. Starannie wypełniałem wszystkie swoje obowiązki. Odszedłem z firmy w poszukiwaniu jeszcze bardziej odpowiedzialnego stanowiska, gdyż pragnę wykorzystać poznane umiejętności oraz nauczyć się nowych. 

Poprzednie stanowisko nie dawało mi już większych możliwości rozwoju. Chciałbym pracować w Państwa firmie, ponieważ oferujecie jasno wytyczoną ścieżkę awansu. W przyszłość chciałbym zostać kierownikiem magazynu. Wierzę, że przez swoją odpowiedzialność i zaangażowanie zasłużę na awans. W poprzedniej pracy zajmowałem się głównie rozładunkiem oraz ewidencją towarów. Potrafię obsługiwać skaner oraz mam uprawnienia na wózek widłowy. Powyższe umiejętności czynią ze mnie odpowiedniego kandydata na to stanowisko. 

Jestem osobą charyzmatyczną i z poczuciem humoru. Doskonale odnajduję się, pracując w zespole. Ponadto w wolnym czasie spędzam czas na siłowni, trenując. Nie mam zatem problemu z przenoszeniem nawet ciężkich paczek. 

Do listu motywacyjnego załączam także CV. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej aplikacji i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Z poważaniem


Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki oraz wzory pomogą Ci zdobyć wymarzone stanowisko magazyniera!

Oceń artykuł
0/5 (0)