2 Dodaj opinię
2 682 2396 5 1

Opinie o Carry Sp. z o.o.

Hello Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Jak u Was z premiami? Dostaliście?

xd Nowy wpis
@Hello

tak, jak co miesiąc

J Nowy wpis
@Hello

Dolaczam sie do pytania, ale dokladbiej mi chodzi tu o SD. Dostaliscie cos oprocz tych 100 zl przyznawanych od KS? Dzial VM dodal cos jeszcze?

999 Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse

Często do was przyjeżdża kierownik regionalny TW?

Zawiedziona
Nazwa działu: Handlowy

Aplikowałam do Carry, miałam pierwszy etap przez telefon. Niezależnie od decyzji miałam zostać powiadomiona o decyzji, niestety telefonu się nie doczekałam. Po co takie kłamstwa, człowiek czeka na telefon i odmawia innych ofert, bo przecież mieli dzownić, a tu odpowiada echo. Zero profesjonalizmu. W zasadzie to pokazuje jakie jest podejście do ewentualnego pracownika.

Taja
@Zawiedziona

Ty sie ciesz ze sie nie odezwali, nikt normalny nie aplikuje do tej chorej firmy

hulk
@Zawiedziona

na jakie stanowisko?

Hulk

Ludzie jacy trafiają na Salony to jakaś porażka, firma zanim da umowę na 3 mc powinna dać przed na 1 mc na zlecenie, żeby zobaczyć czy taka osoba w ogóle przyjdzie do pracy, oraz czy nie ucieknie po tygodniu. To wstyd że ludzie nie mają szacunku do pracy, do swoich przełożonych, do kolegów z pracy. Nikt ich na siłę z ulicy nie ściąga, sami składają swoją aplikację a tym samym chęć udziału w rekrutacji, a później zachowują się jakby ktoś im krzywdę robił bo wymaga się tego co podpisali w umowie i zakresie obowiązków. Swoim zachowaniem zaburzają pracę Salonu i normalnie pracujących ludzi, bo tacy którzy pracują normalnie i nie stwarzają problemów też są. Ta rotacja pracowników i absencje robi się na prawdę chora, nie można normalnie pracować.

Taja
@Hulk

A czego ty sie spodziewasz? Normalne osoby nie pracują juz dawno w tej firmie, kto robi teraz za 1600 zł z hakiem, jaka płaca taka praca proste!!! Boguś prezes carry razem ze swoim „kierownikiem sieci” to niedługo z ręka w nocniku sie obudza

A.
@Taja

Ale przepraszam bardzo, zarobki nie są ukryte. Jeśli ktoś zgadza się na takie warunki to do kogo pretensje! Praca w godzinach otwarcia galerii, do późnych godzin i soboty... Po co podpisuje umowę, żeby po tygodniu stwierdzić że jednak nie!? A reszta zespołu nagina: instrukcje, klienci, inwentaryzacja... Każda para rąk potrzebna. Taki pracownik widmo tylko gitarę zawraca.

hulk
@Taja

Skoro taka marna płaca to po co ludzie umowy w ogóle podpisują, przecież jest tam napisana stawka, jak za mało jak nie pasuje nie przychodź do takiej pracy. Już nie mówię o małolatach bez doświadczenia, którzy chcą miliony zarabiać a nie mają nic do zaoferowania, najpierw trzeba coś sobą reprezentowac żeby zarabiać, najpierw trzeba doświadczenie zdobyć, nawet za takie marne grosze, lepsze to niż stanie pd blokiem albo wysiadywanie w galerii z koleżankami. Są studenci ,którzy nawet za takie marne grosze pracują zeby odciażyć rodziców, przychodzą do pracy po szkole lub przed, w weekendy, i nie narzekają na nic, mają szacunek do pracy i swoich przełozonych, także można to kwestia człowieka i nastawienia.

Nazwa działu: Finanse

Wiecie ile zarabia starszy sprzedawca?

Eliza
@0000

Z tego co wiem zarabia tak samo jak sprzwdawca chyba że ma młodszego zastępcę to ciut wiecej o 70 zl netto ????????????????

H
@0000

Nie ma takiego stanowiska, chodzi Ci o starszy zastępca kierownika?czy sprzedawca zastępca kierownika?

@0000

Już wiele osób o to pytało tutaj. Wszystko zleży.

Nazwa działu: Finanse

Pani od inwentaryzacji podobno jakas nowa jest się czego bać?

k
@1111

Z tego co słyszałam to tak. Poza tym jest bardzo dokładna i inwentaryzacje trwają długo.

@1111

Jest bardzo miła nie ma się czego bać.

Jest ok
@1111

Nowa Pani jest bardzo sympatyczna;rzetelnie przeprowadza inwentury, jak trzeba to bierze i też pomaga w skanowaniu, nie ma się czego bać.

młodaambitna
@1111

Moim zdaniem nowa pani z inwentaryzacji sprawdza się lepiej od panów, widać że pani podchodzi poważnie do swojej pracy, wszystkie różnice wyjaśnia na bieżąco, w końcu dokładnie zrobiona inwenrura

Klaudia
Nazwa działu: Handlowy

Wiecie jakie zarobki są na stanowisku dekoratora?

@Klaudia

Też jestem ciekawa pewnie zależy też od utargow

Z tego co mi wiadomo 1800

aiko

przeciętnie 2250 brutto i premia 150 brutto

Leszek
@aiko

Są jeszcze innego rodzaju dodatki do pensji podstawowej? Ciekawi mnie, czy poza przedstawioną premią można liczyć np. na nagrody roczne bądź bony świąteczne. Z góry dzięki za informacje.

Bonusy
@Leszek

Tylko premia, o ile nie zachorujesz i nie pójdziesz na L4. W święta możesz liczyć co najwyżej na życzenia. Czasem rzucą jakąś zniżką na towar, ale bardzo rzadko.

TakNie

Nie polecam pracy w Carry. Zwalniają z dnia na dzień bez podania konkretnego powodu. Traktują pracowników jak roboty. Tak źle, tak nie dobrze. Oczekują wszystkiego, a w zamian nie dają nic. Nowo przyjete osoby zwalniają się po miesiącu. Grafiki zmieniane są po kilka razy, trzeba przychodzić wcześniej by mieć przerwę. Pracowników jest za mało, a pracy coraz więcej. Zwalniają osoby pracowite, które chcą pracować i coś z siebie dają.

@Pracownik

Z doświadczenia wiem że jeśli Ci nie przedłużyli umowy to coś musiało być na rzeczy. W czasach gdy brakuje rąk do pracy z dobrego pracownika się nie rezygnuje???

Tak3Nie1
Dzięki Bogu były pracownik
@Pracownik

Owszem, dobrze działająca firma nie rezygnuje z dobrego pracownika, a patrząc na sposób działania CARRY można mieć wątpliwości co do sposobu jej funkcjonowania. To tak kulturalnie ujmując :)

Tak6Nie
@Dzięki Bogu były pracownik

Niestety ja mam inne wrażenie w stosunku do pracownik - firma. Praca ciężka, niska pensja to fakt i lekko nie jest. Ale dzisiejsi pracownicy to też jakaś porażka same wymagania począwszy od wynagrodzenia, grafik i obowiązki w pracy. A od siebie nic nie dadzą. Firma ma być szczęśliwa bo łaskawie przyszedł do pracy. A jak ma ochotę i trochę popracuje to już powinien dostać medal za pracę! Współczuję pracodawca i kierownikom pracować w dzisiejszych czasach.

Tak6Nie

Masz rację.

Dzięki Bogu były pracownik

Tutaj też masz 100% racji

@Pracownik

Nie rozumiem co to znaczy zwalniają z dnia na dzień?Kierownicy nie mogę zwolnić "sobie "pracownika od tak,są odpowiednie procedury. Najpierw pracownik powinien dostać upomnienie ustne od Kierownika przy świadku(dobrze jak jest to osoba z kadry zarzadzajacej)i wtedy sporządza się notkę z opisem całej sytuacji,wysyła do Kierownika sieci i kadr,notka powinna być dołożona do dokumentów pracownika.Podczas rozmowy Kierownik powinien wysłuchać pracownika,dlaczego tak zrobił, postąpił, itd.Powinien powiedzieć co mu się nie podoba,co do poprawy i określa czas na poprawę dla pracownika.Jezeli pracownik cały czas popełnia te same "błędy" wtedy od razu dostaje wypowiedzenie(np:skargi klientów,nie wykonywanie poleceń służbowych,desorganizacja pracy salonu czyli notoryczne L-4)Może się tak zdarzyć, że pracownik zostanie zwolniony bez upomnienia (stawienie się do pracy pod wpływem,specjalnie zniszczenie mienia firmowego).Jezeli Kierownik ma odwagę cywilną to powinien powiedzieć jaki jest powód wypowiedzenia,bo kadry rzadko kiedy same z siebie przesyłają wypowiedzenie bez wiedzy i zgody Kierownika

@Kaka

Człowiek przyszedł, zrobił co ma zrobić pod koniec dnia, żegnam nie przedłużyli Ci umowy i do widzenia.

@Pracownik

Zgadamy się, tak jest, a osoba wyżej to chyba nie opisuje naszej firmy tylko jakąś inną, normalną Carry działa w sposób absurdalny i totalnie nieracionalny

aiko

Hej. Jak się pracuje w Koszalinie? chcę aplikować

@dzikuska

Dobrze, jak wszędzie :)

fiołek

Ja pracowałam. Praca mogłaby by ok, gdyby było z kim pracować. Mało ludzi,ale terazbędzie każdej branży braki personalne. Z drugiej strony dział kadr skrajnie "konsekwentny" . (usunięte przez administratora). No tak,tylko jak to zrobić?

Kasia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Pracuje w Krakowie i u nas tez zostały zlikwidowane umowy zlecenie dlatego wszyscy pracownicy z UZ się pozwalniali

De
Nazwa działu: Handlowy

A moim zdaniem nie warto pracować w ciazy w Carry, z prostego powodu- po ciazy i tak Ci firma nie przedluzy zatrudnienia...wiec po co sie starac, nadwyrezac, przychodzic do pracy jak i tak mamy zapewnione 100% pensji. Carry tego nie doceni i tak.

@De

U mnie na salonie wszyscy pracownicy mają umowy na czas nieokreslony i większość pracowników w innych salonach też,więc nie ma powodu obawiać się powrotu do pracy:)

U nas też :)

Szok!

Bzdura

@Szok!

A skąd wiesz?

@Szok!

U nas w mieście są dwa salony Carry,wszyscy pracownicy mają umowy na czas nieokreślony, a jedna dziewczyna wróciła z macierzyńskiego i dalej pracuje.Więc co jest bzdurą ,precyzyjnie proszę:)

Co poszło nie tak?
@Kaka

Firma ma duży problem z rotacją pracowników więc daje długoterminowe umowy żeby zatrzymać ludzi, to żadna laska z ich strony, są miasta gdzie nie ma ludzi do pracy lub też uciekają z niej po kilku dniach pracy, to duży problem dla firmy.

Co poszło nie tak?

Nie sądzicie że rotacja pracowników na Salonach to już grube przegięcie, do tego absencje, a firma jeszcze potrafi mieć pretensje o estetykę do ludzi, którzy ledwie zipia.Co poszło nie tak w tej firmie?

M

Kiedy zrozumieją że estetyka nie idzie w parze z promocją

Dziwne
@M

Zamiast patrzeć na wyniki sprzedaży patrzą na ESTETYKĘ, co poszło nie tak w tej firmie?

@M

Ja zwracam uwagę na estetykę zawsze!

TakNie1
Roman
Nazwa działu: Handlowy

Firma, w której wymagania są wy....jechane w kosmos w porównaniu z płacą - dlatego rotacja jest na poziomie wymiany CAŁEJ ekipy /kwartał. I nie to, że Carry zwalnia - za te pieniądze pracownicy sami się zwalniają. Jedyna znana mi firma w której płaca po okresie próbnym jest TAKA SAMA jak na nim. Brak jakichkolwiek benefitów/programów motywacyjnych ( np. są wymagania dotyczące stroju, ale żadnych zniżek pracowniczych na jego zakup). Grafik żyje własnym życiem przez cały miesiąc. Kierownik pod koniec kwartału sam kupuje papier do drukarki i toaletowy, worki na śmieci, długopisy itp. Jednym słowem: NĘDZA.

kropka
@Roman

E, u was kierownik kupuje, a my musimy się składać xD

Patisoneq
@Roman

Oooo i tutaj bardzo konkretnie napisane ???? fakty są takie a nie inne... Jak na tak duża firmę to rzeczywiście jest 100 lat za murzynami co mnie bardzo dziwi bo przeważnie tego typu firmy idą cały czas do przodu i się rozwijają ???? tutaj pracuje się na Dosie... Nie ma podglądu na inne sklepy... Strona internetowa jest też godna pozalowania... Brak jakiegokolwiek socjalu, gdzie większość firm od strzału zapewnia choćby cherbate czy kawę czy cukier dla personelu... Nie wspomnę już o akcesoriach biurowych czy środkach czystości... Szary papier do (usunięte przez administratora) za przeproszeniem ???? może jakieś ubezpieczenie dla pracowników? Ale po co ???? bez też można żyć! Zero jakiegokolwiek systemu motywacyjnego... Duża rotacja pracowników no ale czym tego pracownika zachęcić? Dziwne to wszystko jest strasznie!

Tak5Nie
@Patisoneq

To nie jest dziwne, to jest żenujące, prowadzić firmę i nie interesować się jak czują się ludzie którzy tu pracują, jacy są, czego im potrzeba, jakie mają problemy, może by tak wejść w ich rolę i zobaczyć jak realnie wygląda ich praca, i zadać sobie pytanie czy chciałbym żeby moje dziecko tu pracowało? Świat i zarządzanie się zmienia, tutaj czas się zatrzymał i to jest problem tej firmy, drugi problem to brak dialogu na linii sklep -zarzadzajacy.

Tak4Nie
Kierowniczka salonu xyz
@Roman

Nie wiem jak to robicie, ze zuzyjecie caly papier toaletowy... Ja juz 2x na ostatnich zamowieniach kwartalnych mie wpisywalam papieru, bo mamy takie zapasy, nie mieszcza sie nam na magazynie te wszystkie rzeczy. Jedyne co to brakuje tasmy klejącej zawsze zwyklej, zawsze sie konczy przy zwrotach, a dodam, ze oszczędzamy i tniemy male kawalki.

Dziwne
@Kierowniczka salonu xyz

To wszystko zależy od salonu, ile ludzi pracuje, jacy są, co wynieśli z domu, u mnie też papieru nie brakuje, ale rolki termiczne są drogie i przez to muszę zawsze okroic zamówienia kosztem czegoś innego, bo mamy duży ruch i rolki szybko schodzą.

mmm
Nazwa działu: Handlowy

Śmiech na sali, (usunięte przez administratora). Grafik zmieniany co chwilę, różne dziwne wytyczne, wymagana idealna estetyka podczas wysokich promocji, nie wspomnę o zarobkach. Wymagania Bóg wie jakie...Brak jakichkolwiek benefitów. Nie polecam pracy w tej firmie.

M
@mmm

Ciekawe kiedy zrozumieją że estetyka nie idzie w parze z promocją.

SZCZERA

Firma godna pożałowania!!! (usunięte przez administratora)!, (usunięte przez administratora)niemająca nic do zaoferowania, pensja marna, wieczna rotacja pracowników, grafik wiecznie zmienny, nie idzie nic zaplanować, kadry wiecznie się czegoś czepiają, obowiązków tyle że nie ma czasu zjeść normalnie, jak mają pomóc to robią lachę, na RKS nie ma co liczyć, mówi jedno, a robi drugie, dba tylko o swój interes!!! Osobiście nie polecam, wręcz odradzam szkoda czasu i zdrowia....

Tak5Nie
Czekająca

A ja czekam aż osoby, które sprawdzają raporty na panelu VM oprócz swoich uwag czyli głównie wytykania błędów napiszą co jest zrobione DOBRZE, FAJNIE, KREATYWNIE, w firmie w której poprzednio pracowałam normą było pokazanie mocnych stron, czasami zbierane są też zdj Inspiracje z Salonów, podpisywane skąd są i wysyłane do Wszystkich, to duża motywacja znaleźć się wśród wyróżnionych sklepów, szkoda że tutaj dział VM tego nie praktykuje i nie docenia w ten sposób talentów VM na Salonach.

Ona

Z dala od takiej pożal się boże firmy! (usunięte przez administratora). Ciągłe pretensje, ciągle zmieniany grafik, jak przegapisz przerwę to już jej nie masz mimo że na 12.5h jesteś. Przepisy BHP to na niby, bo każą podpisać bez żadnego szkolenia. Ciągłe zmiany np każą zrobić wyspę tak i tak, jak już wszystko zrobicie to zaś im się odmienia i chcą, żeby wszystko pozmieniać. Zapomnij o L4, ja po roku pracy tylko raz byłam a i tak zostałam zwolniona. Teraz jestem szczęśliwa, że się uwolniłam od nich. Aha żadnych zniżek na ich odzież, żadnych bonów na święta jedynie co to zniżka na 5 rzeczy w grudniu, czyli nie dostajesz kasy a jeszcze musisz wydać...

Klientka z Wrocławia
Nazwa działu: Handlowy

Chciałam dodać swoją opinię dotyczącą pazerność firmy. Niedawno kupiłam bluzkę, w domu okazało się, że ma małe dziurki. Reklamowałam jednak nie została uznana moja reklamacja. Myślę, że moja strata wzbogaci konto firmy a szkoda ponieważ już nigdy nie wejdą do tego sklepu. Klientka Magnolii we Wrocławiu.

Andzia

A powiedźcie mi jak to jest z zarobkami jak jest się poniżej 26 roku życia i zrezygnuje z pitu? Chodzi mi o umowę o pracę. W swojej poprzedniej pracy musiałam złożyć pisemko, żebym miała większa wypłatę, zamiast otrzymania zwrotu pit i nie powiem było mi to na rękę.

Katarzyna
@Andzia

Także chciałabym to wiedzieć. Całkiem sporo pracowników Carry zabiera tu głos, a więc mam nadzieję, że ktoś zechce o tym opowiedzieć. A pracujesz już Carry, czy może dopiero myślisz, by spróbować tam swoich sił? Jestem ciekawa.

@Andzia

Złóż wniosek do kadr, jeżeli nie złożysz zwrot podatku zostaniesz przy rozliczeniu pitu.

xd
@Andzia

u nas dużo osób jest poniżej 26 roku życia i nawet firma nie dała oświadczenia żebyśmy się nie rozliczali. mają to gdzieś

@xd

Nie dali oświadczenia,bo nie mają takiego obowiązku. W ustawie jest napisane,że od 01.08.19 pracownicy sami mają zgłaszać swoim pracodawcą, że chcą korzystać z zwolnienia z podatku,a od 01.01.2020 firmy mają już obowiązek same tego pilnować bez oświadczeń

Korpo
@xd

Z całym szacunkiem, ale wystarczyło w odpowiednim czasie napisać maila i wysłać oświadczenie :)

Korpo

xd
@Korpo

niektóre firmy miały to narzucone aby złożyć takie oświadczenie

@xd

Jak coś nie jest sankcjonowane prawnie to firma sama z siebie nie daje, też czekałam na info z kadr w tej sprawie, myślałam że wysla wnioski dla salonów.A tu nic, BRZYDKO!

@xd

Firmy nastawione pro pracowniczo dały znać @ swoim pracownikom, więc jednak można, trzeba tylko chęci i postawy pro....

Salon

Ciekawe kiedy firma odpuści WZOROWĄ ESTETYKĘ, podczas promocji, a nie doprowadza do szału ludzi ciągłymi raportami zdjęciowymi.Moze niech tak w końcu składy osobowe dostosują do realiów na Salonach, a nie Sorry, przecież nawet nie ma z czego dostosować bo ludzie nie chcą tu pracować, rotacją na poziomie zenujacym. A wystarczy tworzyć przyjazne miejsca pracy, i dzielić się utargiem, może wtedy sytuacja się zmieni ????

Weronika

Pytanie do osób, które aktualnie pracująca w firmie Carry- czy we wszystkich salonach likwidowane są stanowiska na umowę zlecenie, na rzecz przyjęcia osób na umowę o pracę? Czy może w jakiś salonach w dalszym ciągu zatrudnieni są pracownicy na podstawie umowy zlecenia?

Kitku
@Weronika

W naszym salonie ma się zmniejszyć obsada zleceń. Docelowo maja być tylko 3.

@Weronika

Osoby na umowę zlecenie mogą przejść na umowę o pracę, na cały etat,pol,3/4.

kkkkk
@Weronika

likwidują zlecenia bo dla firmy to są duże koszta

TakNie

Serdecznie nie polecam pracy w Carry. Szkoda czasu nawet przychodzić na rozmowy kwalifikacyjne. W sklepach jest ogromna rotacja, co chwilę przychodzą nowi pracownicy, ale że nie da się normalnie w spokoju popracować w tej firmie zaraz odchodzą i znowu na chwilę przychodzą nowi- i tak w kółko. Jestem już prawie byłym pracownikiem Carry i mogę przyznać, że praca sama w sobie nie jest ciężka ale atmosfera, wymagania, wynagrodzenie pozostawiają wiele do życzenia. Stanie po 11 godzin na nogach, gdzie nie ma czasu na przerwę, bo jest za mało pracowników na zmianie i za to najniższa krajowa. Ciągłe zmiany ustawienia sklepu, ludzie od VM niegrzeczni, ciągle mają jakiś problem, instrukcje często nieczytelne. Firma jest tak zacofana, że nie akceptuje statusu studenta. A prawda jest taka, że gdyby nie młodzi ludzie - studenci między innymi -nie miałby kto tam pracować. Absurdem jest dla mnie cała organizacja pracy... Ciągłe zmiany grafików, praca kilka dni pod rząd po 11 godzin, pójście na zwolnienie lekarskie jest traktowane jak przestępstwo. Kierownicy więcej mogą i nie liczą się ze zdaniem innych. W teorii mają wypracowywać cały etat, a w praktyce w miesiącu są w sklepie po około 100 godzin. Polecam przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną do nich przeczytać te opinię i poważnie się zastanowić przed podjęciem pracy.

Tak12Nie
Królowa
@pracownik

Przecież akceptują status studenta.Zlecenia głównie mają status studenta.O co Ci chodzi?

TakNie2

Młodaambitna
@pracownik

Większych bzdur nie słyszałam, jak kierownik może być w pracy tylko 100h, kto za niego niby zamyka i otwiera? Instrukcje z VM nie są nieczytelne, raczej wymagają czytania ze zrozumieniem, zresztą zawsze w razie wątpliwości można zadzwonić i zapytać o co dokładnie chodzi. Pracuje w Carry blisko dwa lata i jak czytam komentarze ludzi na temat Carry to zastanawiam się czy faktycznie pracujemy w tej samej firmie. Nie mogę powiedzieć złego słowa o pracy, fakt płacą słabo, ale to nie jest jedyna firma w Polsce, z taką pensją.

Tak2Nie1
Królowa
@Młodaambitna

Wiesz są różne Salony i różni ludzie pracują , jeden KS jest uczciwy i działa wg kodeksu pracy a inny nie, różne historie się zdarzają, w moim salonie poprzedni kierownik też kombinowal.

Młodaambitna
@Królowa

Jestem tego świadoma, ale to wynika z nie uczciwości ludzi, a nie z samego Carry. Mam wrażenie że większość ludzi wini za wszystko firmę, a nie widzi swojego zachowania, pracownicy sami tworzą opinie o swoim salonie.

Ja 123
@pracownik

Widzę tutaj praktycznie same negatywne opinie o tej firmie. Dla mnie praca jak każda inna, wszystkiego są plusy i minusy. Nieraz w pracy trzeba robić bezsensowne rzeczy, ale to normalne. Jestem studentem od 2 miesięcy dorabiam sobie parę groszy w tym sklepie i mi się podoba. Może niektórzy mają za duże wymagania co do pracy. Fakt pieniędzy nie ma jakoś wybitnie dużo ale zawsze jak się komuś nie podoba to może odejść a nie wylewać żale w Internecie. U mnie w salonie kierownictwo i załoga jest w porządku, nie ma na co narzekać.

@Ja 123

Skoro jesteś studentem i tylko sobie dorabiasz to prawdopodobnie nie interesują Cię żadne terminy i wytyczne, stoisz, składasz ubrania i do domku. Więc nie dziwne że nie rozumiesz negatywnych opinii. Pracuję prawie 2 lata i zgadzam się że wszystkimi niestety

Tak7Nie
aga
@Pracownik

Dokładnie, jak ktoś nie jest funkcyjnym to nie rozumie co przechodzimy, jak ciężko się wyrobic przy tak OKROJONYCH składach, najlepiej przyjść poskładać ubranka, zrobic to co paluszkiem pokarzą bo samamu trudno o własną inwencję, i do domku !

Kejt
@pracownik

prawie wszystko prawda... z tym, że ja będąc kierownikiem wyrabiam jakieś 200 a płacone mam za 160 ... w dni wolne w domu robię grafiki, tego już do czasu pracy nie wliczam. A pracuję tak bo jestem zaangażowana w to co robię sama dla siebie, a nie dla Carry. Jeśli trafiłaś na kiepskiego kierownika to miałaś pecha, ale nie możesz pisać takich bzdur bo to nie jest reguła.

Tak6Nie3
@Młodaambitna

Wydaje mi się, że piszą tu osoby które nie do końca wiedzą na czym polega specyfika handlu.

@pracownik

Praca w sklepie to chyba od razu wiadomo, że na nogach, no chyba że na kasie w supermarkecie, ale wtedy pisałabyś, że ciągle siedzisz i bolą cię plecy. Firma nie akceptuje statusu studenta? Chyba coś ci się pomyliło, bo u nas jest wielu studentów i nikt z tego powodu problemu nie robi. Zmiany w grafiku - no coż, jak coś komuś wypadnie, L4 (nota bene nie wiem skąd takie przekonanie, że nie można chorować?), weekend, więc ja się już nie dziwie, że może coś się zmienić. Tak już jest w takiej pracy - trzeba było iść gdzie indziej a nie teraz lamentować. Praca w handlu jest ciężka nie wiem skąd przekonanie, że jest dla każdego i każdy się nadaje.

Starlady
@pracownik

Co za absurd,KS (usunięte przez administratora) za 3 i wyrabia swoje godziny ,organizacja pracy należy do KS więc jak twój nieudolny robi takie zmiany to tylko jego wina Są wytyczne grafikowe owszem,ale są normy godzinowe których się nie przekracza.Przerwy są 2 albo 3 w zależności od ilości godzin . Owszem,są gorsze dni ,gdy nakładają się zwroty,instrukcje itp ale praca do najtrudniejszych nie należy,nie ośmieszajcie się . Z ludzmi z vm trzeba umieć gadać grunt to wszystko ułożone od linijki;)jak dla mnie minus jedyny to stawka jaką płacą ,na każdym poziomie dość słabo...

niewazne
@Starlady

No tak, trzeba wiedzieć jak gadać z VM. Po prostu trzeba udawać idiotów by im było lepiej, bo ta firma tak traktuje sprzedawców. Wymagają kultury i dokładności a sami tego nie przestrzegają. Racja, wiele zależy od KS. Na moim salonie jest w miarę okej, ale nie do końca - jak w każdej pracy. Ale sama rozglądam się za czymś innym z jednego powodu - mam szacunek do siebie i jak ktoś też coś takiego ma to polecam zrobić to samo.

@niewazne

Firma nie organizuje szkoleń z VM a później się dziwią że ludzie nie czaja tego, danie samego podręcznika to trochę mało. Kreatywność owszem jest ceniona ale tylko do granic wytycznych firmy spróbuj zrobić coś od siebie nawet jeśli jest zgodne z zasadami VM. Duża rotacja pracowników też nie ułatwia sprawy z utrzymaniem poziomu na Salonach. Centrala zachowuje się jakby była osobnym bytem a przypominam że jesteśmy jednym organizmem, i żebyśmy płynnie funkcjonowali musimy się szanować i rozumieć, a póki co wewnętrzny PR woła o pomstę do nieba.

@Młodaambitna

Etat to 160 godzin, nikt nie zapłaci za 100. Większej bzdury nie słyszałam.

Oj
@pracownik

U nas kierowniczka wciąż ma ponad normę godzi, gdzie tak jest, że sto??? Zastępca wciąż na L4,a jak już jest w pracy to niewyraźnie wygląda. Nowe osoby uczciwie zaczynają, ale ogólnie większość olewa pracę jak nie ma kierowniczki. Obgaduja ja,jak odejdzie albo sami zobaczą jak jest w innych firmach to wtedy będą żałować

Były pracuś
@Królowa

Jeśli kierownik decyduje się na nieuczciwe podejście do grafiku to musi być totalnie nierozsadny... (łagodna wersja). Przecież to on odpowiada za to,nikt inny. Kierownik za wszystko odpowiada i dostaje z każdej strony. Kogoś nie chcą z powodu dużej absencji to kto musi posiedzieć pracownikowi? Stresująca robota, można się rozwinąć, ale szkoda zdrowia,... dziwne czasy, bo ludzi mało do roboty

BlaBlaBla
@Kejt

Witam, jak możliwe, że 200h,jeśli to niezgodne z kodeksem? Chyba 200h,ale następnego miesiąca masz mniejszą normę. Co jak co,ale Carry ma hopla na punkcie grafik wg kodeksu. Wręcz poszli w drugą skrajność . To akurat plus dla firmy, choć czasem miałam ochotę przyjść pomóc zmianie,a nie mogłam, bo np.za dużo godzin w tygodniu

Ktoś

Na umowę o pracę nie

Obecny pracownik
@G.

Jeżeli się dobrze kombinuje to proszę się nie martwić ale zapłaci.

maneo
@BlaBlaBla

Dokładnie, fałszowanie czasu pracy jest samkcjonowane, za to można mieć poważne problemy, na kierownika trzeba się nadawać, mieć dużą wiedzę oraz być uczciwym wobec zespołu oraz firmy w ,której się pracuje nawet jesli polityka tej firmy nie zawsze jest taka jakbyśmy chcieli, podpisaliśmy umowe o pracę wraz z zakresem obowiązków, tyle w temacie.

Gal
@BlaBlaBla

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - nie wpisując się do grafiku. I jest to wyłącznie wola tego kto przychodzi bo przychodzi za darmo.

Xxx
Nazwa działu: Handlowy

Carry to nie firma to (usunięte przez administratora) którzy kombinują jak umieją.Najnozsza krajowa a premia to max 100zl.Ostatnio mi jej wgl nie przyznali bo miałam tydzień L4 gdzie w regulaminie mają że premia nie przysługuje komuś kto ma 14dniowe L4.Tlumacza to że L4 było brane w okresie wyprzedaży.Kurwa mac tam wyprzedaż jest cały czas !!!!Poza tym zaznaczanie w których miesiącach nie można brać urlopu 14dniowego jest niezgodne z prawem.

Premia
@Xxx

A premia to czasami nie zalezy od kierownika ? U nas kolezanka byla tyszien na l4 dostala 50%premii

Nick
@Xxx

Dzika firma. Zabierają ci premię jeśli pójdziesz na L4. Możesz być naprawdę dobrym pracownikiem i dawać z siebie wszystko ale jak się człowiek pochoruje - jak teraz w tą pogodę gdzie każdy zaraża każdego - to mają to daleko w d i premię ci zabierają. (usunięte przez administratora) Wykorzystują ludzi - za takie pieniądze taka praca? Litości. Odeszłam od tej firmy i to jest najlepsza decyzja jaką podjęłam.

Xxx
@Premia

Podobno przyszedł nowy e mail najprawdopodobniej na skrzynkę kierownika,że premia już teraz nie jest przyznawana osoba będącym na L4 podczas wyprzedaży .Problem w tym że teraz im się to przypomniało a wyprzedaż jest cały czas !

PracownikCarry1
Nazwa działu: Handlowy

Cześć. Czy ktoś się orientuje jak to jest z pracownicami w ciąży? Nie doszukałam się nigdzie informacji, pracownica w ciąży nie powinna pracować w takich warunkach, ale czy firma oddelegowuje do domu czy zmuszają, by pójść na L4? Co jeśli lekarz nie chce wypisać L4? Bo to obowiązek pracodawcy zapewnić inne stanowisko lub wysłać pracownicę do domu z zachowaniem wynagrodzenia.

Domina
@PracownikCarry1

Skoro lekarz nie chce wypisać L4 to znaczy, że nadajesz się do pracy. Ciąża to nie choroba. Zgłaszasz kierownikowi, że jesteś w ciąży, pokazujesz odpowiedni papier i wtedy pracujesz po 8 h., bo na więcej nie pozwalają przepisy. U nas osoby w ciąży pracowały ,, w takich warunkach " ( ? ) i jakoś korona im z głowy nie spadła.

Tak2Nie1
Ciąża
@Domina

Owszem ciąża to nie choroba, ale nie każda dziewczyna w ciąży dobrze się czuje. A takie stanie na nogach przez 8h też wcale nie jest łatwe. Szczególnie jak są zawroty głowy, mdłości i wymioty. A nie każdy lekarz chce dawać L4 bo się boi szczególnie lekarze na NFZ. A nie oszukujmy się praca w carry nie jest łatwa. Noszenie ubrać z przymierzalni, targanie kartonów. To się tak wydaje. A pierwsze miesiące ciąży są szczególnie narażone na poronienie. A nikt przecież nie pozwoli iść usiąść na zaplecze albo iść wcześniej do domu bez zaświadczenia przyniesionego od lekarza.

@Ciąża

Ciąża i L4 w Carry to jak dżuma, tyfus lub trąd. Od razu osoba jest do zwolnienia. Nie ma powrotów po macierzyńskim tylko od razu wypowiedzenie. To jest chora firma! I nigdy nic się nie zmieni!

@Ciąża

Wysyła się zaświadczenie do firmy,potwierdzające ciążę i od tego momentu pracuje się po 8 h,jednak nie dłużej niż 4 h przed ekranem komputera.W Carry pracują w większości same kobiety więc czy nie powinno być trochę lżej?Ja jako kierownik gdy dowiaduje się, że pracownik jest w ciąży to nie deleguje jej do liczenia dostawy ani dźwignia manekinów,tylko zlecam inne prace. Nie rozumiem dlaczego nosicie ciuchy z przymierzalni,nie macie stojaka na kółkach,którym można jeździć po salonie?

Martini12
@Kaka

Rozumiem, że jak pracownik przedstawi papier, to jako kierownik możesz jej zlecać inne zadania, gdy jest więcej osób na zmianie, co jeśli jednak taka osoba jest akurat od rana sama i dostaje wytyczne z centrali, że ma coś zrobić na już lub są we dwie a jedna os. nie da rady dac wysoko torsu na półkę. Ciężarna musiałaby wtedy pomóc. Druga sprawa, raczej interesuje mnie co w syt. gdy lekarz daje zaświadczenie że pracownica noe powinna wykonywać swojej pracy ale nie daje L4 bo nie ma wskazań, jednak są przeciwwskazania do wykonywanej pracy ? Wtedy pracodawca nie może pozwolić, żeby dalej przychodzila do pracy lub musi zmienić stanowisko, ale na jakie?? Raczej w carry nie ma tej możliwości

pracuje tu
@Ciąża

Kurcze jakie to nie sprawiedliwe, są osoby, które chodzą na L4 bo już pracować im się nie chce, ZDROWE, a tu dziewczyna w ciąży musi pracować, moim zdaniem praca na sklepie jest za ciężka dla kobiety w ciaży, butik gdzie masz 5 sukienek na krzyż ok ale nasze salony NIE. Szukaj innego lekarza.

@Martini12

Pracodawca ma obowiązek dostosować stanowisko pracy do pracownicy w ciąży, by wykluczyć lub ograniczyć zagrożenie dla zdrowia z zachowaniem bezpieczeństwa pracy.Jezeli nie jest możliwe skrócenie godzin pracy lub dostosowanie warunków pracodawca musi przenieść pracownika do innej pracy(może wykonywać obowiązki nawet poniżej swoich kwalifikacji jednak musi zachować swoje dotychczasowe wynagrodzenie)Lecz gdy nie ma możliwości przeniesienia do innej pracy to musi ja zwolnić z obowiązku pracy na czas niezbędny z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

@Martini12

Jeżeli chodzi o pracę z pracownikami w ciąży, to najdłużej pracowałam z koleżanka w 5 miesiącu, dobrze się czuła nie miała przeciwwskazań. Jednak wymagało to innej organizacji pracy praktycznie całego zespołu.Zaloga to same kobiety więc nie było problemów z pomocą, i nie mówię tu o wykorzystywaniu swojego stanu.Jestem jednak wstanie zrozumieć, że można źle się czuć i jedyne o czym marzyć to własne łóżko,a nie po raz enty odpowiadać na pytanie czy wszystko jest przecenione na 50% :)

buzka

cześć. ktoś mi odpowie dlaczego wciąż są ogłoszenia na kierownika i zastępce skoro są w sklepach zajęte etaty? chcą zwolnić naszą kierowniczkę? W sumie nie będę płakać,ale nowa też nie wiadomo kim będzie

Kasia.
@buzka

Bardzo prawdopodobne, że mogą zwolnić. Słyszałam już o kilku zwolnieniach kierowników w ostatnim czasie.

Gyt
@Kasia.

Z tego co wiem sami odchodzą. Za mojej kadencji było trzech . Tej pracy trzeba się poświęcić i mieć nerwy ze stali

@buzka

Rekrutacja ciągła do innych sklepów.

@buzka

Ze względu na dużą rotację pracowników Salonów, firma asekuruje się i na bieżąco zbiera CV poprzez różne strony, przez to działanie niektórzy pracownicy myślą że na ich miejsce szukani są nowi pracownicy.

@buzka

Oni tłumaczą to tym, że gromadzą bazę danych, ale wszystkiego można się spodziewać. Ukrytych rekrutacji również. Firma nie umie docenić pracowników i wiecznie kombinuje.

Pracownik.
@buzka

Zawsze są ogłoszenia, firma sobie buduje bazę potencjalnych kandydatów w razie "w". Nie znaczy to, że zaraz kogoś zwolnią.

Blondi

Czy ktoś wie co się stało z RKS Kraków? Nie przyjeżdża, nie sprawdza, nie pomaga...

Północka
@Blondi

Północ też nie ma od kilku miesięcy. Szkoda, bo wsparcia brak

@Północka

Wsparcia? od kiedy to RKS daje wsparcie, dla mnie idealna sytuacja to gdy nie ma takiej osoby, bo i tak załatwia się wszystko przez Centrale. Osoby na tym stanowisku nie potrafia motywować zespołów, są wysyłani na zwiady czy aby na pewno standardy sieci są spełnione, nawet nie pytają nikogo jak się pracuje co wam potrzeba? stanowisko bez sensu, niczego nie wnosi, jak salon jest ok to nie trzeba go sprawdzać kazdy wie co ma robić.

Abc
@Blondi

Pewnie nadal sobie jest gdzieś tam, on zwykle nie pomaga i rzadko przyjeżdża, to już standard.

@Abc

Nie narzekajcie na rks krakow... zapomnialyscie jaka byla poprzedniczka ?

jestem na Nie

To tylko w tej firmie, w momencie kiedy salon ma problemy z absencjami, gdy przez absencje okrojony jest już i tak mały skład , dostaniesz na raz do zrobienia ZWROTY KOLEKCJI, DOSTAWY, INWENURE SKANOWANĄ, INSTRUKCJĘ VM DO ZROBIENIA oraz Wprowadzenie promocji -50%. Doprowadzają ludzi do momentu zajechania i wypalenia zawodowego, zdarzają się już ucieczki na L4 bo ludzie mają dosyć pracy, tej pracy. Zadania do wdrożenia powinny być realne i dostosowane do sytuacji na Salonie. W pogoni za zyskiem z chciwości ktoś tu zapomnia o LUDZIACH a bez nich Salony nie będą funkcjonować!

Moje

Moje wrażenia z pracy w carry. Całkiem możliwie by bylo,gdyby na sklep było 10 etatów, a nie 5. 5 etatów na zmianę Przymierzalnia cały dzień musi być obsługiwana- to mamy 1 osobę, 3 strefy- 3 osoby, i 1 sprzedawca lub dwóch na zmianę, 1 osoba przyjęcie towaru ( leczenie, klipsowanie, wieszakowanie). Oczywiscie współpraca całego składu. Wtedy ,gdy odpadnie ktoś z powodu choroby lub innego nie będzie tragedii,a zespół spełni oczekiwania zarządzających... no i to przegięcie z L4, że człowiek boi się chorować,bo zaraz są pytania. Byłam świadkiem jak kierownik musiał się tłumaczyć kadrowej z L4 ludzi... i teskst:"musi pani wpłynąć na pracowników ". Dziwne

@Moje

A mi się dobrze pracuje.

Zostaw opinię o Carry Sp. z o.o. - Poznań

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie