Carry Sp. z o.o.

2 Dodaj opinię
Carry Sp. z o.o.
2 693 3167 5 1

Opinie o Carry Sp. z o.o.

Dajcie znac czy macie przedstawicieli na jutrzejsze zebranie Ciekawe czego bedzie dotyczylo. Myślicie że będą zwalniać?

Zastępca
@Pracownik

Raczej tak my już mamy wypowiedzenia.

A
@Pracownik

Niestety nie. Tylko z uwagi na utrudnienia zaistniałe w ostatnim czasie. W innych okolicznościach chętnie bym chciała wziąć udział w spotkaniu.

@Pracownik

Zostanie przedstawicielem załogi jest dobrowolne, tutaj cała ta propozycja wyszła dzisiaj z zaskoczenia, a zebranie już jutro od rana, jak dla mnie za mało czasu na zorganizowanie chociażby transportu, ludzie boją się teraz ruszać gdziekolwiek, więc nie wiem czy ktokolwiek z salonów tam pojedzie. Tak czy siak zadecydują co chcą, są czyści bo wyszli z propozycją, a że ciężko było z wdrożeniem jej w obecnej sytuacji, no cóż taki drobiazg. Jak zawsze wszystko na ostatnią chwilę na łapu capu i nie przemyślane. Przecież mamy siedzieć w domach a nie jeździć po kraju,niektórzy mają daleko do Poznania.

Tak9Nie
@Pracownik

Każdy pracownik powinien z kadr mieć już maila na swojej prywatnej poczcie ,proszę sprawdzić:)

@Zastępca

Z jakiego regionu jesteście i jak dużym salonem Co macie podane w powodzie wypowiedzenia

Jaki sklep (województwo)?

KTOŚ
@Pracownik

nie będą chcą korzystać z ustawy rządowej do tego jest potrzebna też inf.dla wszystkich pracowników. Każdy musi wiedzieć jaka jest sytuacja i co firma planuje zrobić.Niestety koronawirus zakłócił i ograniczył działalność w każdej firmie.Są skutki jakie są teraz trzeba robić co się da aby w porę po zakończeniu pandemi wyjść na swoje.

@Zastępca

Wszyscy pracownicy ze sklepu dostali?

@Kaka

u nas na salonie dostały tylko funkcyjne

Aneta
@Zastępca

Jakim cudem Centrala Ci wręczyła wypowiedzenie, skoro wszyscy teraz siedzimy w domach ?

masz rację
@Aneta

no właśnie czy to nie prowokacja???u nas nikt nie dostał o co chodzi

Sz
@Zastępca

Jak to dostałyście już wypowiedzenia? W jaki sposób? Może wam się umowy kończyły ? Albo skonczyl wam sie czas umowy najmu galerii ?

Sz
@Qawzse

Jest na to jakaś reguła ? Dlaczego osoby funkcyjne u was tylko dostały zwolnienia? I jaki macie podany powód zwolnienia?

Nana
@Aneta

nie przejmuj się tym to przeciwnicy którym żyła skacze że jeszcze tu pracujesz.

Barbara
@masz rację

nie to wprowadzenie zamętu.Najgorsi są tacy w tej firmie byle resztę stresować.U nas też bez zmian i nikt nie został zwolniony.

@masz rację

Może im chodzi o nie przedłużenie umów, niektórzy mylą pojęcia. Po za tym dopiero to zebranie jeżeli nie doszłoby do porozumienia miało w efekcie dać decyzję o ewentualnych zwolnieniach grupowych. Jest to wyraźnie napisane w obwieszczeniu jakie dostali ks na maila z kadr, trzeba po prostu dokładnie i spokojnie czytać.

@Sz

Nie napisałam, że u nas dostały zwolnienie, odpowiadałam na komentarz odnośnie maili z centrali ze u nas dostały tylko funkcyjne ;P

Olga
@Qawzse

Tak właśnie wygląda czytanie tutaj co niektórych ze zrozumieniem, a później nakręcają się, coś tam gdzies usłyszą, coś tam dodadzą, najważniejsze co w TV ktoś powiedział, ale konkretnych info nie widać. Szkoda czasu na to miejsce.

Magda Nowy wpis
@Olga

tak bo większość tych osób uważa się za takich co wszystkie rozumy pozjadali a prawda taka że tylko zgadujä i tracą czas na forum.

Hmmm
Nazwa działu: Marketing

Jak tam dziewczyny? Wiecie coś? Jutro w Poznaniu ma być zebranie całego zarządu. Ponoć wypłata w tym miesiącu ma być normalna, lecz co będzie w następnym miesiącu nie wiadomo... to zebranie nie oznacza niczego dobrego, myślę, że nas pozwalają . Oczywiście nie chce siać paniki ale mam złe przeczucia:(

Starszy Zastępca
@Hmmm

Tez się stresuje. Jak wszyscy z naszego salonu. Jak ktoś się wybiera jutro do Poznania to niech da szybko znać.

@Hmmm

Musieli powołać przedstawicieli załogi żeby móc skorzystać z tarczy antykryzysowej. Przedstawicielom przekażą porozumienia zmieniające. Pytanie tylko czy ze sklepów ktoś tam w ogóle się pojawi, trochę późno dali znać i w obecnej sytuacji może być ciężko o dojazd. Ale Oni wg prawa dali taką możliwość więc są czyści. To jest tylko formalność przedstawiciele załogi nie mają realnego wpływu na ich decyzję, ale powołanie przedstawicieli jest niezbędne żeby skorzystać z pomocy rządowej w tym czasie. Jak ktoś był i ma rzetelne info to dzielimy się.

Królowa
@Hmmm

Zwalniać może od razu nie, ale w tym czasie mogą zastosować inne rozwiązania nie koniecznie korzystne dla pracowników, po to powołanie przedstawicieli załogi żeby im to przedstawić. Pytanie czy z salonów ktoś w ogóle się zgłosił i pojechał do centrali. Jak dla mnie sama podróż w tym czasie jest wyzwaniem, i jeszcze informacja na ostatnią chwilę czyli dzień przed. Trochę słabo z organizacją. W obecnym czasie mocno aktywne są kadry, moje pytanie co z rksami przecież to oni sprawują opiekę nad salonami?

Tak4Nie2
Xxxx
@Hmmm

Ale przeciez zebranie nie ma dotyczyć żadnych zwolnień tylko odnośnie tarczy antykryzysowej. Firma chce skorzystać z zapomogi od rządu w sprawie dopłaty do wynagrodzenia, opłacania składek ZUS.

Alloha
@Xxxx

Okaże się dzisiaj ale zebranie będzie dotyczyło dofinansowania do pensji z tarczy antykryzysowej jak i zwolnień grupowych

KTOŚ
@Salon

czekali za ustawę to rząd się opierniczał.Nie mogli nic wcześniej mówić bo sami nie wiedzieli co i jak będzie przyznawane.Każda firma chcę i na obowiązek ratować biznes w tych ciężkich czasach które nastały.

malina
@Królowa

a od kiedy jest ustawa ?? to jak późno? nie przez firmę tylko przez rząd!!!!

@malina

Kochanie zmień ton wypowiedzi. Ustawa ustawą ale organizacja wyłonienia przedstawicieli załogi jak widać zrobiona została na szybko i jak tu piszą niektóre osoby nie dostały info na czas.

Tak3Nie2
@KTOŚ

Jeżeli powołuje się przedstawicieli pracowników to raczej po to żeby ciąć a nie przyznawać cokolwiek.

znana
@Cześć

większość firm czekała na to i zbyt późno to było ogłoszone więc o co Tobie chodzi.Nie można wszystkich naraz zaprosić trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa nie słuchacie tv.?

Tak1Nie2
Hulk

Kochanie przeczytaj sobie dokładnie i ze zrozumieniem obwieszczenie jakie wysłała pani z kadr na maila wtedy też bedziesz"wrozka", tutaj nie trzeba być wróżka wystarczy troszkę inteligencji.

@znana

Dziewczynko troszkę więcej inteligencji by Ci się przydało i samodzielnego myślenia. Słuchaj tv we wszystkim to wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Tv na każdym kroku straszy, wprowadza panikę, wiele treści jest przekłamanych.

Hulk

Ha, ha, ha, ale poziom nie doinformowania, a wystarczy czytać ze zrozumieniem i wszystko jasne. Jeżeli wprowadza się przedstawicieli załogi to po to żeby wprowadzić rozwiązania, które nie są korzystne dla pracowników, i może to być zmniejszenie pensji a w najgorszym wypadku zwolnienia grupowe.

you
@Hulk

no trudno tak bywa najwyżej pracy będziesz szukać ja jednak też wierzę że będzie dobrze i nie słucham pesymistów na tym forum

Natalia
@Hulk

skoro wiesz wszystko najlepiej to po co przedstawiciele??szkoda czasu

@Salon

jasne epidemia to też pewnie bujda na całym świecie tylko kłamią.Szkoda tylko że ma tyle negatywnych skutków i ludzie cierpią ale co tam są przekłamani przecież. Chcesz usłyszeć tylko to co sam sobie zaprojektujesz.

Jadwiga
@Salon

Chłopcze ja jednak też posłucham tv chcę być przezorna.Jestem kobietą dojrzałą i mam dzieci więc słucham tv bo chcę im zapewnić bezpieczeństwo.Jak dla mnie sprawa jest poważna i jestem z tych co odpowiedzialnie podchodzą do życia.

Patrycja z salonu
@Hulk

niby każdy czyta ze zrozumieniem to po co tyle pytań na tym forum.Brak inteligencji?chyba wszystkimi ubliżasz nie ładnie to nie odpowiedni czas.

KASIA
@Salon

ludzie umierają to jest przekłamanie.Ja raczej też wolę słuchać telewizji to nie są żarty i powód do żartów trzeba zaleceń przestrzegać dla własnego dobra chyba że niektórym na tym nie zależy to inna sprawa

KASIA
@Xxxx

też to słyszałam z kadr więc się nie martwię na zapas.Nie ma co siać paniki.Tu każdy piszę co innego niesprawdzine informację tylko puszczają w eter...

Anka Śląsk
@Salon

napisze tak ja obecnie mam kwarantannę i chciałabym bardzo żeby to wszystko było przekłamane.Bo sama nie wierzę w to co się dzieje. Mój brat się zaraził obecnie przebywa w szpitalu i każda chwila dla nas jest wielką niewiadomą co będzie.Dla mojej mamy każdy dzień jest wielkim wyzwaniem i modlitwą do Boga.Bardzo bym chciała żeby to była tylko panika,że tylko nas straszą a jutro wszystko będzie jak dawniej.Ale niestety rzeczywistość jest inna i z własnego doświadczenia wiem że każdego może to spotkać w każdej chwili.Potraktujcie to jako przestrogę i mimo wszystko uważajcie na siebie bo sprawa jest bardzo poważna i nie róbcie sobie z tego żartów bo są ludzie którzy walczą o życie. Pozdrawiam Anka Śląsk

Bolek
@Salon

tak pewnie wirus jest nieszkodliwy,ludzie nie umierają na COVID 19, a statystyki są zakłamane

Marzena
@znana

nie mają telewizji to pokolenie z telefonem w ręku fb,istagram i takie tam nie dziw się bezpieczeństwo takie słowo dla nich nie istnieje

Paula
@Salon

chciałabym w to wierzyć jednak sytuacja nie jest za wesoła bo gdyby tak było dawno wrócilibyśmy na swoje salony.Ja jednak obawy mam tym bardziej że wzrosła fala bezrobotnych w urzędach pracy i człowiek się martwi co będzie dalej.Moja ciotka tam pracuje i stwierdziła że w tak krótkim czasie w swojej całej kadencji nie widziała tylu wniosków.Dla mnie to jest powód do strachu i lęk co nas czeka.

@Natalia

Czytaj tekst ze zrozumieniem.

@Patrycja z salonu

A nie macie kierowników i rksow żeby zapytać? Ewentualnie są też informacje na stronie rządowej, tam jest wszystko z pierwszej ręki napisane i dotyczy obecnej sytuacji. Tutaj jak widać mało co kto wie.

@KASIA

Proszę czytać ze zrozumieniem treść wypowiedzi, nikt nie napisał że wirus to przekłamanie, ale że wiele treści na temat niego już owszem, siedzenie i ciągle oglądanie tv w tym temacie jest mocno szkodliwe dla zdrowia psychicznego, cokolwiek się stanie nie mamy wpływu na to. Są też państwa np Szwecja i Czechy, które nie wprowadziły takich obostrzeń jak u nas i nic złego się nie dzieje, tam ludzie też nie panikują i spokojnie podchodzą do sytuacji.

@Marzena

No tak lepiej całymi dniami oglądać tv i się nakręcać strachem, nie mamy wpływu na sytuację a sianie paniki nie pomaga nikomu w niczym. To marnie świadczy o ludziach że wierzą bezmyślnie we wszystko co zobaczą w TV. Myśleć można też samodzielnie.

Nola
@Marzena

A skąd taka pewność, widać tutaj pogardę do tzw pokolenia, tylko dlatego że nie sieją paniki i nie dają się łatwo zastraszyć. Brawo! Spokojne podejście do sytuacji nie uleganie zbiorowej histerii to właśnie oznaka dojrzałości.

Nola
@Paula

Wzrosła fala bezrobotnych bo praktycznie wszystkie nieczynne sieciowki w pierwszej kolejności nie przedłużały umów, które się akurat kończyły.

salon xxy
@Xxxx

ja też to słyszałam i to od kogoś ważnego z tej firmy więc przestańcie się nakręcać i przekręcać bo wychodzi z tego chaos.Trzeba czekać sprawa nie jest łatwa i złośliwym komentarzom dziękujemy.

Majka Nowy wpis
@Nick

na bieżąco wypadałoby być bo to jest światowa klęska. A rządzić za firmę niekoniecznie.Spokojnie czekać a nie wychlać się .

Dreamteam

Piszę do Was z pytaniem bo niestety RKS jest słabo doinformowana... Czego dotyczy jutrzejsze spotkanie w centrali? Czy firma pokryje koszty podróży? Czy stworzy bezpieczne warunki na takim spotkaniu? I czy dostaliście w końcu tego tajemniczego maila bo nasz zespół wciąż nie otrzymał... I w końcu, czemu to spotkanie nie odbędzie się drogą elektroniczną?!

@Dreamteam

Kadrowa na pocztę prywatną kierowników tych co nie mają Rksa wysłała obwieszczenie o wyborach czyli dlaczego te zebranie się odbędzie i co na nim będzie głosowanie.Jeżeli nie ma zgody od przełożonego żeby przyjechać na miejsce swoim prywatnym autem to koszty nie będą zwrócone. Więc jeżeli jedziecie autobusem,pociągiem to zachowajcie bilety i zapytajcie na miejscu jak z rozliczeniem tzn.czy będzie ta wizyta zaliczona jako delegacja.Firma na pewno zachowa wszelkie środki ostrożności, każdemu przecież zależy na zdrowiu.Pod obwieszczeniem potrzebne są fizyczne podpisy przedstawicieli załóg sklepowych,a to on line było by ciężkie do zrealizowania

Dreamteam
@Kaka

No to szkoda że RKS nie poinformowała o tym jak należy, bo z naszego zespołu nikt się nie zgłosił bo czekaliśmy na maila który dostaliśmy po 15 a czas na zgłaszanie się był do 15..

@Dreamteam

Powinniście być poinformowani wcześniej żeby chętni do zostania przedstawicielami załogi mogli się zgłosić. To wszystko działo się szybko i na wariackich papierach jak widać nie do wszystkich dotarło info na czas. Ciekawe czy z salonów tam się ktoś w ogóle pojawił.

Jack
@Dreamteam

to może RKS zasnęła albo już jej podziękowali

Dreamteam Nowy wpis
@Jack

RKS dzwoniła ale jej info było na zasadzie "przyjdzie mail nie wiem o czym, będzie spotkanie nie wiem jakie itp" . Od osoby która była na tym zebraniu wiem że mamy dostawać połowę wynagrodzenia (bądź jeśli u kogoś będzie to mniej niż najniższa krajowa to ma dostać najniższą krajową) o ile rząd dofinansuje nasze wypłaty, natomiast jeśli firma nie otrzyma pomocy od rządu to będą grupowe zwolnienia

mmm Nowy wpis
@Dreamteam

Rks nic nie wie,kadry tego nie potwierdzają czyli ktoś znowu roznosi pierdoły jak zwykle co za ludzie

Kaśka

Witam.czy ktoś wie co zostało ustalone na spotkaniu?Wszyscy gdybacie a może ktoś by powiedział jakiś konkret bo firma niestety milczy a RKS nic nie wie.Pozdrawiam

@Kaśka

Tutaj raczej konkretnej informacji nie otrzymasz, towarzystwo się kłóci jak widać, proponuję zachować spokój i czekać na informację, i rozwój wydarzeń, nie mamy na nic wpływu pozostaje zachować cierpliwość. Sytuacja jest trudna a ludzie zaczynają być nerwowi bo nic nie wiedzą.

Ks
@Kaśka

Pytałam dzis kadrowej kiedy otrzymamy informacje, odpisała "Proszę oczekiwac" Takze czekać tylko nam zostało i wierzyć

Rita
@Kaśka

Sama się zastanawiam, przypuszczam że jak same nie zadzwonimy to nic nie dowiemy się. Szczególnie że nie ma RKS i KS

Małgosia
@Kaśka

jeżeli firma milczy to musisz czekać i nie szukaj odp.na forum bo tu każdy co innego wie a w rezultacie nic nie wie.

Carry worker
@Rita

A czemu nie ma RKS i KS?

Piotrek.

Na zachodzie firmy w padły na pomysł że pracownikom daj towar z rabatem 60-80% a oni sprzedają go potem w Internecie. Tylko osoby na tzw umowie zlecenie. Dlaczego w Polsce tego nie można wprowadzić . Oby dwie strony z tego będą mięć korzyści .Firma będzie udzielać rabatu w zależności od ilości wziętego towaru. Osoby które liczą na pakiet tarczy z rządu Polskiego mogą sie przeliczyć. Cała branża odzieżową wypowiada umowy o pracę. Najlepiej jest iśc na L4 przerwać urlop i siedzieć ile sie da. Lepiej mięć cos zapłacone niż dostać wypowiedzenie. Takie jest moje zdanie . Jest to przykre co się dzieje

@Piotrek.

Branża odzieżowa stara się zachować miejsca pracy ile może, jak sobie wyobrażasz że zwolnią wszystkich, nie mogą bo kto wejdzie na sklepy po otwarciu galerii, ludzi z ulicy pierwszych lepszych nie wezmą. Cięcia owszem mogą być ale nie wszystkich, niestety cześć straci lub już straciła pracę ale jest to sytuacja nie zawiniona przez żadną ze stron, i trzeba też zrozumieć pracodawcę że to on w głównej mierze ciągnie ten wóz, i w tym momencie wszystkiego sam nie uciągnie, a rozwiązania rządu i pomoc to kropla w morzu potrzeb.

Pats

Dostał ktoś na maila listę do głosowania z kandydatami?

Alloha

Milr

Nie

Jal
@Pats

Nie dostałam nic, wiec albo była jedna osoba, albo nikt...

Aneta
@Jal

Musiał ktoś być, bo bez reprezentanta salonów(oraz magazynu i kadr)nie mogliby się ubiegać o dofinansowanie z programu rządowego.

Ma
Nazwa działu: Handlowy

Mam pytanie czy wiecie czy firma będzie wypłacać opiekę na dziecko że względu na zamknięte przedszkole czy postojowe wynagrodzenie?

@Ma

Z tego co mi wiadomo to nie pracodawca płaci tylko ZUS i to do zusu musisz złożyć wniosek, wszystko jest na stronienie ministerstwa itp

wiem
@Ma

opiekuńcze wypłaca ZUS także musi być płacone

@Ma

Podczas postoju nie można brać opieki.

Marta
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

I jak po spotkaniu, wiadomo coś?

Dziś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Macie jakieś informacje z centrali odnośnie dzisiejszego głosowania,spotkania. Dostał ktoś na maila info?

xd

czy coś jest już wiadomo po tym zebraniu?

TakNie

Nie macie żadnych info odnośnie zebrania?

Pracownik111

Czy w obecnej sytuacji kierownicy mają dostęp do poczty sklepowej bądź ź kierowniczej? Czy dostają tam jakieś info?

@Pracownik111

Nie dostajemy żadnych wiadomości na poczty sklepowe,kadry kontaktują się z nami telefonicznie

@Pracownik111

Nie, jedyne info to, że odezwa się do ks jak już będzie można wejść na sklepy. Czekamy wszyscy, centrala też.

tak
@Pracownik111

tak każdy ma swoje hasła a linki do poczty każdy też zna więc nie ma problemu z przepływem inf z firmy.Ważne inf są przekazywane z centrali. Centrala pracuje zdalnie z domów

Tak1Nie5
Jaki
@tak

A podasz mi link do poczty?

Jaka
@tak

A podasz ten link ?

?

Czy już coś wiadomo?

Ktoś coś może już wie?

Serat
Nazwa działu: Handlowy

Jutrzejsze zebranie związane z tego co wiem będzie ze stworzeniem związków zawodowych w poszczególnych grupach centrala, magazyn, sprzedawcy, których dotychczas nie było w celu uzyskania dofinansowania z tzw tarczy antykryzysowej.

@Serat

Nie związków zawodowych a przedstawicieli załogi a to istotna różnica powołano tylko na potrzeby wprowadzenia tarczy antykryzysowej bez tego nie można jej wdrożyć. Firma nigdy nie tłumaczyła się że swoich działań, gdyby to nie było konieczne nie powoływaliby tych przedstawicieli ale teraz jest to konieczne i potrzebne im.

Pats

Wybiera się ktoś ze Śląska na zebranie w Centrali ?

Ala
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Sprawdzaliście skrzynki meilowe?

TakNie

Co myslicie o organizowanym na jutro zebraniu w centrali w Poznaniu związku z tarcza antykryzysową?

Młoda

LUDZIE BEZ PANIKI BĘDZIE DOBRZE.JEŻELI NIE WIERZYCIE W SWOJĄ FIRMĘ TO NIEZASŁUŻYLIŚCIE ABY TU PRACOWAĆ. CZY KTOŚ Z WAS MA JAKIEŚ OFICJALNE INFORMACJE Z FIRMY ABY TAK SIĘ OBAWIAĆ???PO CO WPROWADZAĆ TAKI CHAOS CIERPLIWIE I W SPOKOJU TRZEBA CZEKAĆ. JA CZEKAM BO MI NA TEJ PRACY ZALEŻY I WIERZE W CARRY.

Tak7Nie3
@Młoda

XDDD a w co tu wierzyc i na co zasluzyc? Firma utrzymuje sie dzieki wiecznej promocji. Zawsze nas traktuja jak zlo koniecznie. Nie dali nam premii ktora nam sie nalwzy za przepracowany miesiac luty. Kiedys robili jakies chore rozliczenia. Zalosne. Firma z dykty.

Tak6Nie4
Misia
@Młoda

Też uważam, że należy czekać na oficjalne informacje. Nie ma co siać paniki.

@Młoda

Może dla tego ze od nas ze sklepów nie przedłużają już umów i dziewczyny zostają bez niczego...

Młoda
@Pracownik

jak ci się nie podoba to zrób miejsce o niezatruwaj powietrza

Kalina
@Qawzse

bo tu wyższa konieczność zaistaniala nie ma możliwości świadczenia pracy dalej bo salony mamy zamknięte.Zakaz odgórny narzucony przez rząd i nie wiadomo na jak długo.To dlatego firma w obliczu takiej nadzwyczajnej sytuacji podejmuje takie kroki.Ja też się martwię o pracę ale z drugiej strony rozumiem firmę nikt nie będzie komuś płacił za darmo.Nie mamy możliwości świadczyć pracy wszystko nam pozamykali to za co ma nam płacić firma i za co ma nas utrzymać. (usunięte przez administratora)

@Kalina

Istnieje coś takiego jak zasoby ludzkie w firmie, czyli pracownicy, o których należy dbać nawet w takich sytuacjach, a zwolnienie to już ostateczność i wyższa konieczność. Firma do tej pory dobrze prosperowała, a nawet bardzo dobrze, więc na pewno ma środki na pokrycie pensji. Bo nawet na tym postoju ciągle jesteśmy pracownikami, mamy ważne umowy, na postoju nie można nas zwolnić i trzeba zapłacić wynagrodzenie za ten czas. Nie dajcie się też omamic lękowi, bo na pewno za jakiś czas wszystko wróci do normy, a teraz warto odpoczywać i zbierać siły. Firma powiadomi nas o ponownym otwarciu sklepów.

Tak8Nie
Marysia
@Qawzse

będą później rekrutować na nowo w tym są najlepsi :):):)

Magda
@Pracownik

to szukaj szczęścia gdzie indziej zobaczmy czy znajdziesz lepsze w dobie tego co się dzieje wokoło.Nic na siłę ci co chcą niech zostają ci co niechcą niech odchodzą wybór jest prosty.Oni sobie znajdą na twoje miejsce ludzi bez obaw ciągle rekrutują są w tym wytrenowani.

@Kalina

Nie mówię ze tego nie rozumiem, chodziło mi o to że jest panika i POTWIERDZONE info o tym ze tracimy prace. weź pod uwagę, że w firmie nie pracuje dużo młodzieży, tylko osoby starsze które mają dzieci, kredyty i inne takie. wszystko idzie w górę cenowo, a one z dnia na dzień zostają bez pracy, i może jak się skończy to firma znów MOŻE podpisze umowę. I tak źle i tak nie dobrze, obie strony są pokrzywdzone i nic tego nie zmieni, musimy czekać ;)

@Marysia

Z tą rekrutacja to różnie bywa, nie łatwo o kompetentne i pracowite osoby, lepiej docenić tych, którzy są już sprawdzeni, bo wbrew powiedzeniu że nie ma ludzi nie zastąpionych, ja uważam inaczej, są ludzie, którzy swoim doświadczeniem i osobowością wnoszą tak duuuuuzo że zastąpienie ich pierwszym lepszym człowiekiem z ulicy może nie być trafna decyzja a wręcz katastrofa. Sami pewnie nie raz byliście świadkami jak z rekrutowane osoby nie nadawały się, uciekały po kilku dniach albo od razu wiały na L4 bo ich praca przerosła. Także z tymi rekrutacjami to różnie bywa i wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiednich ludzi, lepiej szanować to co się ma.

Tak7Nie
Misia
@Qawzse

Ale czy to wina sklepu czy zaistniałej sytuacji? Niestety wiele osób straci pracę, patrz mali i średni przedsiębiorcy, gastronomia, sklepiki, hotele. Każdy z nas przeżywa to co się dzieje. Wiadomo, jest przykro jak ktoś traci pracę, ale może to chwilowe i jak się ta epidemia skończy znów będzie normalnie. Ja wolałabym nie mieć pracy przez miesiąc niż leżeć na OIOMie albo martwić się, że rodzina jest chora.

A
@Ola

Zgadzam się. Nie każdy nadaje się do naszej specyfiki pracy. Niektórzy byli oporni na naukę cm, a niektórym nerwy siadały na poprawianie estetyki która nie ma końca. Pomijam już fakt że nie każda rekrutowana osoba godziła się na warunki pracy

Me Myself and I
@Ola

Masz absolutną racje, jeżeli chodzi o rekrutację to jest bardzo ciężko znaleźć dobrego pracownika, to jest tak jakby znaleźć dobrego lekarza czy kosmetyczke wiec wiem z własnego doświadczenia ze najlepiej szukać osób które gdzieś tam juz pracowały w jakimś sklepie. Wiem , że nie zawsze się znajdzie i trzeba dać szansę tym od razu po szkole. Jakbym miała zliczyć ile dziewczyn przewinęło się w salonie od tamtego roku i ile naprawdę nadawała się do tej pracy... 1 się nadawała a 10 pracowało i oczywiście po miesiącu L4 albo po prostu stwierdziły , że praca jest dla nich za ciężką... Szanuj pracowników, tak szybko odchodzą :)

masakra
@Ola

zgadzam się ludzie jacy przychodzili to jakaś porażka.Teraz po tym wszystkim może nauczą się doceniać pracę bo trudno o nią będzie.

Wiktoria
@Me Myself and I

teraz sytuacja będzie odwrotna .Już nie będzie wiecznego narzekania.Przez tą sytuację z gospodarką wszystko się w Polsce zmieni.Szacują bardzo wysoki wzrost bezrobocia niestety.Pracownik będzie musiał zmienić nastawienie bo z pracą będzie nie łatwo.

@Wiktoria

Czy ja wiem czy aż tak się zmieni, ciągle jest 500+ dla wielu ludzi jest to źródło utrzymania , w handlu, gastronomi itp głównie pracują studenci a im nie zawsze zależy na pracy bo nie muszą być jeszcze w 100% samodzielni. Tak na prawdę pracę utrzymają kompetentni pracownicy, którzy i tak już dorobili się stałych umów, takich pracowników którzy są sprawdzeni i wieloletni szkoda jest utracić, dlatego warto jest być solidnym wtedy nawet w ciężkich warunkach jest większa szansa na zachowanie etatu. Firmy z solidnymi ludźmi mają większe szanse na przetrwanie. Bez takich ludzi zarówno w sklepach jak i centrali i na magazynie, firma już dawno by poszła z torbami.

milas
@Salon

a skąd wezmą na studia?rodzice mogą nie zarabiać i ne będą wstanie pomagać.A studia nie są tanie. pieniądze z nieba nie lecą!

Centr.
@Młoda

Powiem wam tylko tak, kto może niech idzie na l4 i ciągnie..... tylko tyle mogę wam powiedziec, zebyscie mieli na chleb.

@milas

Jak komuś zależy na pracy i jest solidny to zawsze sobie poradzi. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

@milas

Niestety ale większość studentów z jakimi miałam wątpliwą przyjemność pracować była utrzymywana przez rodziców a jakosc ich pracy wolała o pomstę do nieba, natomiast nie liczna grupa młodych ludzi, którzy muszą sobie radzić bez pomocy rodziców poradzi sobie bo są nauczeni zaradności. U mnie na salonie solidne zleceniowki studentki przeszły na UP i pracują nadal bo tego chcą i są rzetelne.

A.
@Centr.

Zawsze zachowywalam się fair w stosunku do pracodawcy. Nigdy nie brałam niepotrzebnie zwolnienia. Jak wziąć L4 teraz skoro i tak siedzimy w domach

Przerażona
@Centr.

Czy to oznacza, że możemy zostać bez środków do życia? Będą zwolnienia? Skąd taka rada?

@Przerażona

Ktoś tutaj nie potrzebnie straszy, nie zostaniemy bez środków do życia, firma nadal funkcjonuje, jesteśmy nadal i ciągle pracownikami obowiązuje nas kodeks i prawo pracy. Także bez paniki, czekamy na decyzję rządu o powrocie do pracy, do sklepów. Proszę nie straszcie i nie umieszczajcie nie sprawdzonych informacji, i tak bez tego wszystkim jest ciężko. Dzięki.

Malopolska

A masz jakieś informacje w tym temacie? Może czeka na rozwój wydarzeń jak wszyscy.

Beata
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.
Nazwa działu: Finanse

Panie i Panowie czy ktoś z was wie, jak będą wyglądały nasze wypłaty, macie jakieś potwierdzone i pewne informacje z centrali?

Sugestia dla VM

Mnie w tej firmie brakuje opieki, wsparcia, szkoleń, że strony VM wobec dekoratorów. Na Salonach zdarzają się talenty i fajnie by było gdyby head vm brał pod swoje skrzydełka takie osoby, pomagał im się rozwijać, uczył, motywował, przekazywał swoją wiedzę, to jest człowiek z pasją i mega talentem a my na sklepach go wcale nie znamy. To przykre że talenty są zostawione same sobie a mamy człowieka w Centrali, który mógłby podzielić się wiedzą i zapalić innych pasją, bo VM to pasja i kreatywność. Ja wiem, że taki człowiek ma na pewno dużo pracy, ale takim doświadczeniem, talentem i energią powinno się dzielić z innymi, myślę że wielu dekoratorów tych, którzy pracują z pasją i zaangażowaniem byłaby bardzo zaszczycona mogąc uczyć się od tego Pana.

Tak11Nie1
@Sugestia dla VM

Zgadzam się! Ostatnio podczas wizyty w naszym salonie zrobił na nas ogromne wrażenie. Fajnie jakby centrala doceniła talenty VM :)

@Sugestia dla VM

Myśle ze główny vm który ma pod soba cala siec nie przyjedzie bo czujesz się nie doszkolona. Sa KPV od danego regionu, to z nimi powinnaś się kontaktować a np mój jest bardzo pomocy i bardzo dobrzw szkoli :)

Tak1Nie6
@Xxx

My na salonie też chciałybyśmy go poznać, to jest profesjonalista w swoim fachu od takiej osoby można się wiele dowiedzieć i nauczyć, szkoda że nie jeździ i nie robi treningów vm na sklepach. Ogólnie brakuje szkoleń vm oraz opieki nad talentami(dekoratorzy). Są na sklepach deko, którzy pracują z sercem a nie z obowiązku, i Ci ludzie zostawieni sami sobie mogą się zniechęcić do pracy, a szkoda bo o talenty nie łatwo i nie każdy taki talent ma. A dobry deko na sklepie to podstawa. Mam nadzieję, że pomimo wielu obowiązków dział vm przypomni sobie jak sam zaczynał i pomoże tym młodym ludziom, którzy są zainteresowani tematem w rozwijaniu się.

Tak6Nie
@Qawzse

Moja droga nie każdy region ma kpv, i daruj sobie ten złośliwy ton wypowiedzi i bez tego mamy teraz ciężko, więc powinniśmy być wobec siebie wyrozumiali, jeżeli masz ochotę na rzucanie jadem najlepiej zrobisz jak zamilkniesz.

Nazwa działu: Handlowy

a co będzie z urlopami? jeżeli ktoś ma w kwietniu urlop to mu przepadnie czy przesunie się na inny miesiąc?

@xd

Urlop nie przepadnie, jeżeli nadal będzie przestój to urlop zostanie przesunięty, żeby urlop miał moc prawna musi być wypisany i podpisany wniosek przez pracownika.

Alicja
@Kania

@kania właśnie urlopy są normalnie . Osobom które mają marzec kwiecień to przepada

wiem
@Alicja

przesunięte będą

@Alicja

a jak ktoś nie złożył wniosku o urlop to raczej on nie przepada

@xd

Liczą się tylko urlopy z których dział kadr dostanie podpisane wnioski, informacja potwierdzona przez panią z kadr.

@xd

Jeżeli nie złożyłas wniosku to urlop nie doszedł do skutku i będzie przełożony, jeżeli złożyłas wniosek jeszcze przed postojem to urlop jest ważny.

Marzena zastępca

Witam czy ktoś się orientuję jaka będzie wypłata za marzec? I czy premie za luty nam zwrócą?

Niki
@Marzena zastępca

te pytanie proponuje kierować do centrali a nie na forum tu każdy pisze co innego i każdy myśli że jest najmądrzejszy.Po co zgadywać kto ma racje. Uderz bezpośrednio do tych co nam płacą.

mm

LUDZIE Z CENTRALI

Xxx

Nie rozumiem oburzenia związanego z premiami. Ludzie, firma może jest jaka jest, ale logicznym jest ze w czasie kryzysu wolą opłacić czynsze, czy inne pilniejsze wydatki niż premie uznaniowe. Nas te 100-200 zl nie zbawi, a ich w skali całego kraju już może. Cieszmy się, że nie podjęli decyzji jeszcze o zamknieciu salonów. Bo lepiej być bez premii, niz bez pracy i stałego dochodu :) Jak się nie podoba to idzcie do innych firm, które już rozpoczęły zwolnienia kadry.

Tak10Nie6
@Xxx

Gdyby sytuacja miała trwać rok czasu to rozumiem, ale ten stan jest przejściowy i wiecznie trwać nie będzie, inne sieci w tym trudnym czasie mają fundusze i wspierają szpitale ect może być tak że sklepy po powrocie szybko nadrobią straty bo ludzie będą uzupełniac garderobę itp więc warto popatrzeć szerzej na sytuację i tak od razu nie pozbywać się ludzi poprzez nie przedłużanie umów.

Premia
@Xxx

Tutaj chodzi o zasadę. Umowa była inna. Pracodawca się wymiguje w tym momencie. Od 14 do 20 marca odpadło 6 dni handlowych. Natomiast w ubiegłym roku, ze względu na zakaz handlu w niedzielę odpadło ok. 30 dni. Mimo to, odnotowaliśmy wzrosty i myślę, że w większości salonów tak było. Zatem nie wciskaj tutaj kitu. Oczywiście, że nie ta praca, to inna. Bez łaski. Może kolejny pracodawca bardziej nas doceni. Ja bym się martwiła, czy po ponownym otwarciu galerii, zespoły masowo nie pójdą na L4. My też potrafimy okazać "wdzięczność". Jeszcze mam pytanie. Czy ktokolwiek skontaktował się w tej sprawie z kierownikami? Zapytał czy ktoś jest zarażony lub odbywa obowiązkową kwarantannę? Jakie działania zostaną podjęte po powrocie do pracy? Oczywiście nie, bo nadal traktują nas, jak zło konieczne.

Tak1Nie4
Ja
@Xxx

To może nas oświeć, które to firmy już rozpoczęły zwolnienia?

SS

ludzie z centrali na pewno -mają taką kasę że głowa boli siebie nie skrzywdzą

@Premia

Teraz to mogą wszystko poucinać i zwalać na koronawirusa, trudna sytuację itp jeżeli faktycznie jest taka konieczność powinni to udowodnić i przekazać informację zespołom poparta analizą finansową. Ale nie tutaj podejmuje się decyzję bezdyskusyjną, w momencie ucinania etatów dostajesz info na @ bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, skąd taka decyzja. Czy takie zachowania sprawiają że pracownik ufa pracodawcy, że czuję się bezpieczny? raczej wątpię. W tej sytuacji właśnie widać kto robi hajs i która gałąź jest najbardziej istotna bo robi utargi na wszystkich. Rozumiem jakby galerie były nieczynne rok, ale w tym wypadku premie były za Luty a wtedy nie było przestoju i zespoły pracowały rzetelnie na to.

@SS

A skąd wiecie, że rok nie bedzie trwać? Okej to bardzo pesymistyczna wersja, z malym prawdopodobieństwem, ale możliwa. Chodzi o to, że teraz nikt nic nie wie. Tracą utarg przedświąteczny, który zawsze po slabych miesiącach pozwalal nam się odbic jakoś. Wracamy do pracy Bóg wie kiedy. Nie jestem szaloną fanką firmy, tylko w tej sytuacji staram się zrozumieć dwie strony. Dobrze Poznań zabrał nam pieniądze, a sam ma ich dużo. W dalszym ciągu to nie nasze pieniądze i nie nam nimi rozporządzać. Nie jest fair to, że premii nie otrzymaliśmy, a oni jak zawsze oszczędzają na pracowniku zamiast na czymś innym. Tak, odbije im się to czkawką na pewno. Ale nastały ciężkie czasy dla nas wszystkich. Zamiast pluć jadem spróbujmy zrozumieć jeden drugiego, pomóc innym, a czas na rewolucje przyjdzie kiedy dym opadnie :) Zwolnienia rozpoczęło LPP, tylko nie w salonach, a w siedzibie firmy.

Tak3Nie1
optymista
@Hulk

jeżeli nie informują to dobry znak.Jeżeli nie wierzycie w swoją firmę i macie obawy to trzeba sobie postawić pytanie co ja jeszcze tutaj robię a nie siać paniki.Będzie dobrze trzeba to wszystko przeczekać nie mamy wyjścia.

@Xxx

Na większości salonów składy osobowe są już tak minimalne, że osłabianie ich jeszcze jest strzałem w kolano, tutaj nie ma już czego ucinać. Żeby ocenić faktyczną kondycję firmy oraz zasadność ich działań trzeba zobaczyć ich pełną analizę finansową. Właśnie w takiej trudnej sytuacji możemy zobaczyć jak ważne są zasoby ludzkie dla tego pracodawcy, to jest egzamin z tego jak sie zachowają wobec Nas w tym momencie, wyjdzie wszystko. Póki co nie przedłużają umów ,które się kończą w tym czasie , z możliwością podpisania nowej po odwołaniu epidemi, jeżeli nadal strony będą zainteresowane.Nie muszę chyba mówić jak miło musi być ludziom,którzy teraz siedząc w domach dostali telefon , że ich umowa nie jest przedłużona.Zasoby ludzkie w każdej firmie powinny być priorytetem zawsze a nie tylko jak jest dobrze i robimy utargi. Salony gdzie pracują zgrane zespoły z ludzkim KS na czele na pewno się z czasem wygrzebią i wrócą na prostą, mamy mnóstwo stałych klientów, którzy przychodzą również ze wzg na obsługę.

DF
@Xxx

nie tylko LPP ale nawet CCC które notuje drastyczne spadki na giełdzie. Masz rację teraz zaczęła się walka o przetrwanie dla każego z osobna.Czy warto skakać sobie do oczu? nie traćmy na to czasu nie warto.

firmy
@Xxx

nie ma co się dziwić że takie duże i potężne sieciówki jak np.LPP czy inni znane nie mogą sobie na to pozwolić już zaczynają działać to było do przewidzenia.Nie zarabiają z czego mają utrzymać wszystkich stanęła płynność finansowa,akcje firmy spadają a za chwilę stracą swoje oszczędności.Każda firma już zaczęła analizować i podejmować kroki niekoniecznie zadowalające swoich pracowników bo nie którzy będą mieli zredukowane etaty,inne umowy lub wogòle stracą pracę.

Wg

A to ile was jest w salonie że aż 4 osoby zwolnili. Może wam się skończyła umowa najmu i dlatego out.?

Pati
@Ola

no niestety w obecnej chwili i przy ograniczonym handlu polski rząd tylko dokłada 40% ,20% pracownik,40% pracodawca.Żebyśmy mogli chociaż część zarabiać miało by to sens.Myślę że będą zamykane salony a jeżeli to wszystko minie firma znowu wznowi rekrutację.wyjścia nie ma .Żadna firma teraz nie pozwoli sobie na dokładnie do interesu.Myślę że każdy z nas mając firmy tym samym by się kierował i trzeba spojrzeć prawdziwe w oczy takie są dziś przykre i niesprzyjajace nam okoliczności.

taka prawda
@Ola

ale pracodawca też nie wie jak dalej będzie i co będzie.Czy ty będąc pracodawcą utrzymywałabyś wszystkich pomimo braku możliwości zarobku.Myśle że nie.Dla wszystkich jest to trudny czas na podejmowanie trudnych decyzji najgorzej jak to potrwa 3 miesiące to wogòle nie dostaniesz nigdzie pracy bo będzie wszędzie ciężko.Gospodarka wywróci wszystkim życie do góry nogami.

@taka prawda

Ja bym tutaj takich czarnych wizji nie tworzyła, nie wszystko co mówią w telewizji to prawda, nie raz i nie dwa w Polsce były już różne kryzysy, w takich chwilach trzeba zachować spokój. Lpp to gigant i na pewno sobie poradzi, na bank mają odłożone pieniądze, stać ich nawet na pomoc charytatywna w tym czasie, więc wątpię żeby zwalniali pracowników. Nie należy wierzyć we wszystko co się słyszy w TV, już nie raz i nie dwa nas czymś straszyli, i nigdy się to nie spełniło. To właśnie strach i panika przedłużają działanie tej sytuacji.

Tak6Nie
@Pati

Zamykane salony, przecież mają umowy najmu podpisane to nie jest tak łatwo zamknąć, część galerii ma zawieszać czynsze na ten czas, także sieciowki nie zostają bez pomocy, państwo też uruchomiło program pomocy, więc nie zostają w aż tak trudnej sytuacji. Na prawdę nie straszcie już tak ludzi, nie jest tak źle jakby się wydawało.

hmm...
@Kasia

Carry też sobie poradzi może wielkim gigantem nie jest ale też nie jest firmą która jest w złej kondycji finansowej .Bez przesady

Ada
@Kasia

co to umów najmu będą negocjować warunki mają prawo są ograniczeni w handlu zobaczymy

Zosia

Ciekawe ,jak będą wyglądały nasze wypłaty za marzec . Czy może ktoś się orientuje?

clara

jakieś wiadomości z centrali co będzie dalej ktoś coś wie

@clara

ja wiem że będą minimalizować koszty i ogólnie że firma jest przygotowana i sobie poradzi.Tylko pytanie jak długo to potrwa bo jeżeli długo to dużo firma straci.

@Kasia

Nikt nie wie jak długo to potrwa, tylko decyzja rządu może tę sytuację zmienić i zakończyć. Więc czekamy.... Uczniowie na razie do świąt mają wolne, więc pewnie do tego czasu wszystko inne też będzie nieczynne jak do tej pory.

Kamila
@Hulk

nie będzie wesoło w kraju ekonomiści zapowiadają duży problem z gospodarką. Wszystkich to dotknie od największych firm po małe aż na końcu po zwykłego człowieka. Każdy dostanie po kieszeni.Nie będziesz mieć pracy nie będziesz kupował a firmy nie będą zarabiać i tak po szczebelkach.Taka nas przyszłość czeka przez najbliższe pare miesięcy. To są słowa analityków.

Pats

Czy rks Śląsk nadal pracuje ?

Nie :) opiekę nad Śląskiem przejęła centrela Niestety:(

Slask
@Pats

Nie pracuje-skończyła współprace z firma. I zostaliśmy bez regio. Ciekawe na jak długo?

Śląsk czy dolny Śląsk?

@Pats

Nie, w środę zakończyła współpracę z firmą

Zastępca

Dostaliście dzisiaj premie?

A wiecie co z premią

pipi
@Xxx

teraz będzie selekcja niestety zostaną wybrańcy

@Slask

Wiecie dlaczego ? Wielka szkoda ..

@Zastępca

Nie. Nikt z mojego salonu nie dostał. Ale z tego co widze to żaden sklep nie otrzymal premii Ale nie ma co sie dziwic, premia niby uznaniowa, wiec logiczne, że jak nie muszą to nie wypłacają ;)

hulk
@Pats

Może jej kontrakt się skończył, teraz w tym czasie firma nie przedłuża umów ,które się kończą. Jest mozliwość kontynuacji zatrudnienia jak wszystko wróci do normy, jezeli obie strony będą jeszcze zainteresowane.

Wiem
@hulk

kwestia finansowa jedni dostaną to co chcą a drudze niestety nie.Od cze