Opinie o Massimo Dutti w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Massimo Dutti. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Massimo Dutti o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Massimo Dutti w Warszawa

Dominika

@Massimowka, rozumiem, że poświęcenie w Twojej opinii nie koniecznie jest odpowiednio dostrzegane przez firmę Massimo Dutti. Proszę, abyś wypowiedział się w temacie, czy osoby, które poszukują pracy stabilnej i pewnej przyszłościowo mogą być pewni swojego długoletniego zatrudnienia w firmie Massimo Dutti? Zdarzają się sytuacje, że firma żegna się z doświadczonymi pracownikami? Czy raczej takie sytuacje nie występują u tego pracodawcy? Zachęcam do wypowiedzi.

Massimowka
@Dominika

Czy Pani Dominika jest wysłannikiem firmy, bo pytania brzmią jakby były wyjęte z ust regionalnych :)

@Massimowka

Jest to w zupełności prawda , ze firma dopóki cie potrzebuje jest miła, chwali cie , pomaga w rozwoju , jednak gdy juz ciebie nie potrzebują nie patrzą na twój staż, doświadczenie , sytuacje życiowa tylko bez mrugnięcia okiem wyrzucają cie za drzwi . Jest to firma fajna dla ludzi, którzy nie maja żadnych zobowiązań , są zawsze gotowi przyjść do pracy i jak niewolnicy poświecić sie jej!!!!! Grafik jest zmieniany non stop ze względu , ze HR nie chce sie przesłać wcześniej maila informacyjnego dotyczącego zmian sklepowych, wszystko przedstawiają ci jak w kolorowych bajkach , ale rzeczywistość nie jest taka- non stop folding, prasowanie , sprzątanie na magazynie , bieganie po rozmiarówkę na magazyn , sprzątanie przymierzalni , obsługa klienta , paczki on line, rozniesienia dostawy - obiecują full godzin a tak nsprawde z rocznym wyprzedzeniem godziny są juz zaklepane ! Awans , rozwój tak jeżeli bedziesz siedział cicho i łechtał wszystkich HR, którzy palcem i tak nie kiwną zeby ci pomoc !!!!

Dominika

@:), dziękuję za Twoją dalszą aktywność w wątku opinii na temat pracy w firmie Massimo Dutti. Jak myślisz, czy w najbliższym czasie zapowiada się, aby w firmie miały nastąpić zmiany, które automatycznie zmienią poziom wynagrodzeń na bardziej satysfakcjonujący dla pracownika?

Na rozmowie oferta pracy przedstawiona jako kraina mlekiem i miodem płynąca. W rzeczywistości jest to naprawdę ciężka robota, gdzie wszystkie Twoje działania muszą być nastawione na jak największą sprzedaż i realizację targetu. Co to dokładnie znaczy? Zazwyczaj jedna (choć zdarzało się, że były i dwie) osoby na dziale, do ogarnięcia folding, metki, zwroty na bieżąco, obsługa klienta, roznoszenie przymierzalni, latanie na magazyn i z powrotem po rzeczy czy zamówienia online. To wszystko spoczywa zazwyczaj na jednej osobie, podczas gdy kierownictwo załatwia "ważne sprawy" na zapleczu socjalnym bądź przy kasie. Nie zapominajmy o wysokich zarobkach - niecałe 10 złotych na rękę! Tutaj polecam wybadać temat, bo podczas mojej rozmowy kwalifikacyjnej podałam że moje oczekiwania finansowe to 1100 netto (przy czym dostałam odpowiedź od HRowca, że jest to jak najbardziej możliwe), a kilka dni później na umowie faktycznie dostałam 1100.. ale brutto. W ostatecznym rozliczeniu, za 170godzin dostajecie 1600 złotych. Premie są tak małe, że w okresie nie-wyprzedażowym, jakby ich nie było. Jeżeli studiujecie, uczycie się - zapomnijcie o elastycznym grafiku. Godziny są wciskane na siłę, grafik zmieniany bardzo często, a nieraz o tych zmianach nie jesteście nawet informowani - dostajecie telefon w wolny dzień, że gdzie Wy jesteście, skoro grafik się zmienił i jednak wolnego nie macie. Niejednokrotnie trzeba przyjść na dostawę na 6stą rano bądź zostać dłużej - nawet do północy, u nas zdarzało się że moi koledzy zostawali i do drugiej.. Obietnice awansów? Pewnie, ale na obietnicach się kończy. Kierownictwo tragiczne, telefony czy smsy dotyczące pracy były ignorowane, ciągłe życie w niewiedzy i wielokrotne dopraszanie się o swoje. Jednym słowem żenada.

Dominika

@Massimowka, nie nie jestem wysłannikiem firmy Massimo Dutti. Również nie mam żadnego związku z pracą w tym miejscu. Jestem tu po to, aby dbać o poziom dyskusji oraz o to, aby w wątku pojawiły się merytoryczne i uzasadnione opinie na temat pracy w tej firmie. Wątek jest czytany i przeglądany przez wiele osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy u tego pracodawcy, dlatego te opinie są dla nich pomocne przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Doradca Klienta

Rozmowa w miłej atmosferze. Dziewczyna opowiedziała jak wygląda praca: 6-21/21.30. Godziny różne w zależności od potrzeby, częste nadgodziny, 3 soboty w miesiącu pracujące. Miałam już doświadczenie z podobną marką tylko ligę niżej i widać, ze pomimo, że to sieciowka, to ma się styczność z drogim towarem. Niestety norma, to niepełny etat, a wiec praca dla studenta, a nie dla osoby, która samodzielnie chce się utrzymać. Za 3/4 etatu wychodzi 3900 brutto. Podobno da się nadgonić nadgodzinami, ale wtedy trudno określić, o której się skonczy prace. Powiedziano mi też, że praca wymaga podejścia do klienta (przyzwyczajonego do obsługi wysokiej klasy i było to czuć) oraz, ze praca wymaga sporej elastyczności tzn. grafik jest bardzo ruchomy (możesz dostać telefon, ze masz przyjść 2h wcześniej albo dostać info, że nie kończysz pracy o 15 tylko o 19). Jak za takie wymogi to płaca jest nie opłacalna. Na koniec dano mi test, by zobaczyć jak radzę sobie z dobieraniem stylizacji, na co kompletnie nie byłam przygotowana. Język nie jest wymagany aczkolwiek klienci zdarzają się obcokrajowcami Praca: możesz byc na magazynie, ale musisz być wielozadaniowa by być w każdej chwili gotowa na wyjście na sklep. Dodatkowo są tzw. challenge od których uzależniona jest premia. Od zaprzyjaźnionej osoby wiem, że praktycznie nie da się ich osiągnąć i premii praktycznie nie ma.

Czy dasz radę pracować z klientem? Czy jesteś osobą elastyczną? Czy jesteś dyspozycyjna? Czy masz wyczucie stylu? Interesujesz sie modą? Czy znasz markę?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Dominika

@Massimowka, myślisz, że praca w firmie Massimo Dutti będzie dobrym miejscem pracy, dla osób, które poszukują pracy stabilnej, stałej oraz rozwojowej? Firma ma zaplanowaną dla swoich pracowników jasną i przejrzystą ścieżkę rozwoju zawodowego? Możliwe są awanse na wyższe stanowiska? Napisz, proszę, co wiesz na ten temat.

Massimowka
@Dominika

Napisałam już wcześniej jak zmieniła się droga do awansu na przestrzeni tych lat i jakie maja szanse pracownicy ze stażem w porównaniu do pracowników z zewnątrz. Poświęcenie rzadko popłaca, obiecują złote góry czasem te same rożnym pracownikom na szczeblu jednego stanowiska, które są tylko mrzonka. Większość osób, które znam z paroletniej pracy i które zastrzegam maja ogromne doświadczenie i zapał do pracy zostało wielokrotnie zbytych i wykorzystanych (ale to w korpo nie jest nowością). Nie powinno dzieic, ze w sytuacji takiego obciążenia i coraz gorszych warunków pracy (w porównaniu do innych marek, które rzeczywiście są premium) tak wiele pracowników, czy na szczeblu regionalnym, czy na stanowiskach funkcyjnych zaczęło się zwalniać, bądź zostało zwolnionych. Z tych osób, które poznałam w sklepach w całej Polsce większość marzy o znalezieniu innej pracy.

Waldi

Myślę, że niektórym to najlepiej wychodzi narzekanie. Nie mając odpowiednich umiejętności trudno dostać się do pracy w dobrej firmie!!

wielki szit

byłem na rozmowie na stanowisko kierownika sklepu; rozmowa odbywała się w kawiarni jednej z dużych galerii, jedna z pan siedziała przy niedopitej kaffce w obrzyganej piana szklance, druga ubrana w strój w jakim na rekrutacje nie przychodzi się, spódnica z głębokim rozcięciem; nie zaproponowano mi nawet wody mineralnej, babka z rozcięciem myślała ze interesuje się tym co ma pod ta pożal się boże kreacja i cały czas się poprawiała co oczywiście rozpraszało mnie, dodatkowo natrętna kelnerka wcinala się w rozmowę nalegając na kolejne z pan strony zamówienie; na koniec oczywiście zapewnienie o informacji zwrotnej niezależnie od decyzji; i co ??? nic , do dziś nikt się nie odezwał; totalny brak szacunku do człowieka nie polecam współpracy z ta firma

Ewelina

Jesteście pewni, że nic dobrego o firmie nie można napisać? Może to gorszy czas firmie?

Gagarin

Massimo Dutti Wroclavia. Pracowalam na 1/2 etatu - w teorii, tak naprawdę wciskane na siłę nadgodziny, wbrew woli, odmowa przyjmowana jest źle. W praktyce wyrobione ponad 100h. Elastyczny grafik raczej w ogóle tam nie istnieje, mimo składanej dyspozycji i zapewnień, że grafik będzie dostosowany. Nie mogę narzekać na nic innego, ale grafik i poszanowanie dyspozycji to jednak podstawy organizacji, trudno jest spełnić czyjeś oczekiwania i przyjść do pracy gdy z góry i z wyprzedzeniem mówiło się, że ma się tego dnia np. egzamin na uczelni.

paolka

czytalam gdzies opinie,ze najgorzej pod wzgledem struktur kadrowych. niestety musze sie z tym zgodzic, udalo mi sie trafic na mily zespol, fajnie sie pracuje ale z kadrami cagle sa jakies problemy. problemem moze byc tez to,ze kadry wrecz odmawiaja kontaktu bezposredniego z pracownikiem, a polecaja kontakt przez swojego menedzera - ktory nie ma czesto pojecia na temat prawa pracy i omawianych kwestii i wszystko rozumie na swoj dopowiedziany przez siebie sposob - czesto rozwiazywanie jakiegos problemu przypomina gluchy telefon. polecam duzo cierpliwosci, bo ja chyba drugi raz bym się w to nie pakowała jakbym wiedziala, ze tak to wyglada.

karokaro

Chciałam zapytać, jak wygląda z zatrudnienie w MD w Warszawie, np. w Złotych Tarasach lub w Arkadii. Może ktoś coś powiedzieć o zarobkach, atmosferze, specyfice pracy, szansie rozwoju ? Chciałam aplikować i może uda mi się zaczerpnąć informacji od Was :) będę wdzięczna :) Pozdrawiam

Iza

W kwestii wysokości wynagrodzenia niestety na forum nikt nie pomoże. Najlepiej zgłosić się do firmy!

Dominika

@zawiedziona i jak byłaś może na rozmowie w Massimo Dutti? Jeśli tak to mogłabyś podzielić się informacjami na temat tego jak przebiegła rekrutacja? Jeśli nie byłaś jeszcze na rozmowie, to może warto aplikować i dowiedzieć się ile proponują.

zawiedziona

ile zarabia kierownik sklepu MD ? od jakiegoś czasu czaje się na tą firmę ale boje się o zarobki, nie chce się cofać finansowo, to chyba zrozumiałe. Obecny pracodawca niestety mnie oszukał i na stanowisku kierownika sklepu wielkopowierzchniowego zarabiam 2500 zł, moi pracownicy tylko o 300 zł mniej ode mnie ....

wde

caly czas tego asystenta kierownika sklpeu we Wrocławiu oni szukaja wiem ze oferuja tutaj m.in. umowę o pracę i stabilne zatrudnienie,pracę w młodym, dynamicznym i pełnym pasji zespole, rozwój zawodowy – 75% awansów wewnętrznych,szeroko rozbudowany pakiet socjalny

feb

a ile placa takiemu starszemu czy zastepcy?

M.D

Pracowałem w Massimo przez rok, po czym zrezygnowałem, gdyż musiałem wyjechać do innego miasta. Gdyby nie wyjazd, na pewno zostałbym tam na dłużej. Warunki pracy są znacznie lepsze w porównaniu do innych sieciówek, jednak wciąż jest to sieciówka, tyle, że bardziej 'luksusowa'. Praca przyjemna, bez stresu i natłoku pracy, choć wiadomo zdarzały się gorsze dni, tak jak wszędzie. Umowa o pracę, zarobki to 1100 brutto na 1/2 etatu + premia, która naliczana była od ilości utargu w tych dniach, kiedy pracowałeś. Więc całkiem sprawiedliwe, im więcej i lepiej obsługujesz, większą będziesz mieć wypłatę. Bony świąteczne, urodzinowe, karnet MultiSport. Elastyczny grafik, idealny dla osób studiujących dziennie. Masz sesję i chcesz pół etatu i ani godziny więcej? okej nie ma problemu.. potrzebujesz więcej godzin, większej wypłaty - też nie ma problemu. Jeśli chodzi o minusy, bo wszędzie się takie znajdą: - tak zwana ścieżka kariery.. zauważają, że dobrze pracujesz, bo doceniają pracownika, wpisują Cię na tak zwaną ścieżkę kariery( kierownik, VM, Kasjer Główny) Akurat ja byłem na VM. Niestety na wpisaniu na listę się skończyło. Żadnych szkoleń w tym kierunku, jedynie ciągłe obietnice, że w końcu coś się ruszy. - Trudny klient + agresywna sprzedaż ( można powiedzieć, że wszędzie na takiego można trafić, jednak akurat w Massimo z takimi notorycznie się spotkałem. Przychodzi osoba, która ma 'kilka groszy więcej' w portfelu i potrafi człowiekowi zepsuć humor na cały wieczór. Jeśli chodzi o sprzedaż to bardzo agresywna, doradzić klientowi to jedno, a przekonać go do zakupu bluzki za 300 zł, gdzie podobną dostanie dwa sklepy dalej trzy razy tańszą, to inna sprawa. Dlatego trzeba ciągle dbać o sprzedaż komplementarną już w przymierzalni, wykorzystując maksymalnie język korzyści,aby tak zareklamować produkt, żeby omamić klienta. Akurat tego typu sprzedaży nie popieram i to niezbyt podobało mi się w tej pracy.

nick
@M.D

Zróbmy poprawkę w wynagrodzeniu 1000 netto na 1/2 etatu+premia od sprzedaży oraz onlinu. A na temat bluzek za 300,gdyby osoba znała skład to by nie pisała takich bredni.Jak dużo brandów oferuję taki gatunek ubrań? I ciekawa jestem jak dużo bluzek jest w takiej cenie to po 1, a po 2 przeważnie to bluzki z jedwabiu i po 249,ale są wyjątki. Co ma się nie podobać. W takim razie idż do HM. Tam to nie będziesz tego potrzebował. To nie jest najlżejsza praca taka prawda sama zaczynałam od 1/2 i doszłam do managera. Ale też pamiętajmy ,że do wszystkiego trzeba się przyłożyć. W Warszawie sporo stresu.Struktury regionalne ciągle patrzą na ręcę i wymagają widocznych rezultatów.Ale to też da się zrozumieć. MD się wyróżnia jakością i materiałami. Większość produktów z bawełny,jedwabiu,lnu..

emdżi

Praca jak każda inna w branży odzieżowej, więc do najlżejszych nie należy. Niezła stawka godzinowa i sprawiedliwy przelicznik premiowy. Umowa o pracę. Pakiety socjalne: zdrowotny, sportowy, rodzinny itp. Elastyczny grafik nie każdemu podpasuje - ja przychodziłam raz na 4 godziny, innym razem na 12 godzin... Urlopy do wybrania bez narzucania terminów ale zablokowane na czas wyprzedaży. Obowiązki i ciekawostki: praca podzielona na strefy, wiedza dotycząca bezpośredniej obsługi klienta, wiedza o materiałach i ich pielęgnacji, świetne systemy magazynowania i zabezpieczeń, rozmiarówka damska i męska w sporym przedziale, częsta stylizacja manekinów i zmiany wystroju sklepu, świetny system kasowy, brak pracy za darmo - szczegółowe rozliczanie z czasu pracy. Jeśli ma się dobrego kierownika i zespół, lubi się ludzi i modę, ma się zapał do pracy to MD jest dobrym wyborem. Jednym z największych minusów jest powolna (ale klarowna!) ścieżka awansu - przejście z 1/2 na 3/4 etatu to też "awans"...

Nika

Nie zgodzę się z "wielkim syfem". Syf jak w każdej firmie ale do ogarnięcia :)Dużo zależy od ekipy na sklepie i od menagerów. Też pracowałam w Galerii Mokotów. Zarobki bardzo duże jak na odzieżówkę. "biii" może w Radomiu pracował a tam utargi mniejsze :P Gdyby nie spięcia na linii pracownik - kiero/region to bym dalej tam była.Tęsknie i żałuję ale atmosfera w pracy jest dla mnie najważniejsza

zuza

Gorąco polecam pracowałam w GM największym Massimo w Polsce. Praca do najlżejszych nie należy ale to jak w każdym sklepie z odzieżą, trafiłam na świetny zespół, stawka godzinowa genialna i dość elastyczny grafik. Umowa o pracę i bardzo ciekawy koszyk socjalny.

Zostaw merytoryczną opinię o Massimo Dutti - Warszawa

• Jak się pracuje w Massimo Dutti?

Zobacz opinie na temat firmy Massimo Dutti tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Massimo Dutti?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Massimo Dutti?

Kandydaci do pracy w Massimo Dutti napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Massimo Dutti