Opinie o Alexander Mann Solutions w Kraków

Alexander Mann Solutions to międzynarodowa firma, która swoją pionierską działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 roku w Wielkiej Bytanii. W Krakowie centrum operacyjne Alexander Mann Solutions istnieje już 10 lat.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alexander Mann Solutions w Kraków

Maja

@anonymous, czy możesz powiedzieć jakie są benefity w Alexander Mann Solutions? Czy po za tym pracodawca przyznaje premie? Atmosfera ok to znaczy, że można liczyć na dobrą współpracę z innymi pracownikami?

Jestem pracownikiem tejże firmy, dział sourcingu w siedzibie klienta- bardzo dużej organizacji. Odradzam. Stawki poniżej rynkowych a pracy OGROM. W naszym zespole powinno być ze 3 razy więcej osób żebyśmy byli w stanie się wyrobić z pracą. Oszczędzanie na pracownikach kosztem naszego przemęczenia i wypalenia. Firma ta skutecznie zniechęca do pracy w rekrutacji. Benefity bez szału, atmosfera ok. Ale na pewno nie jest to firma na długo.

Maja

@Ruda, mogłabyś powiedzieć coś więcej o pracy w Alexander Mann Solutions? Jak oceniasz warunki zatrudnienia? Jaka atmosfera panuje w firmie? To będą cenne informacje dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu.

Gutek

Jaką umowę dostaje się w firmie na starcie?

Ruda
@Gutek

Pierwsza umowa jest na 7 miesiecy.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
Maja

A czy ktoś już może podzielić się pierwszymi doświadczeniami zawodowymi w tej firmie? Czy na razie trwa jeszcze rekrutacja? Zachęcam do zabierania głosu na tym forum, bo jest to zazwyczaj pierwsze miejsce, gdzie opinii o pracodawcy poszukują potencjalni pracownicy. I bardzo często na podstawie przeczytanych tutaj komentarzy podejmują ostateczne decyzje.

Gaga

Niestety nie szanują ludzi.Potwierdzam. Bardzo długie oczekiwanie na odpowiedź. W moim przypadku prawie 2 miesiące. Najchętniej zatrudniają studentów i bardzo młodych ludzi.Słabe zarobki i wysokie oczekiwania. Bardzo dużo gadania i długie monologi liderów (mało konkretów).Dlaczego nie dostałam pracy? Nie wiem. Pani nie potrafiła mi tego wyjaśnić.

zdezorientowana
@Gaga

Miałam identycznie! Może przesłuchują tych wszystkich biedaków po prostu po to, żeby dział HR miał co robić...?

Rekrutacja

Rekrutuje ktoś może na stanowisko senior contracts and onboarding administrator? Byłam na rozmowie ponad tydzień temu i do dzisiaj brak odpowiedzi...

Antek
@Rekrutacja

Do mnie zadzwonili po 3 tygodniach z odpowiedzia i propozycja rozmowy. Mozesz probowac do Hr dzwonic.

Gosia

Przedstawiają się jako profesjonalna firma, dbająca o wizerunek i podchodząca do każdego z szacunkiem. Cał rekrutacja trwa około miesiąca, jeśli doliczyć podany przez nich czas oczekiwania na decyzję to może i dwa, albo i całe zycie bo decyzji można też nie usłyszeć. Rozmowy z rekruterem, rozmowa z native speakerem, godzinny test j. Angielskiego i w moim przypadku prawie 1,5 godzinną rozmowa z dwójką menadżerów. Prawie jakby się człowiek próbował do NASA dostać. Wszystko ograne bardzo miłą atmosferą, uśmiechnięci prowadzący rekrutacyjną rozmowę, ładne wnętrza, kawka, herbatka. I na koniec... głucha cisza. A zapewnień o tym, że na pewno oddzwonią, niezależnie od decyzji to nie zaliczyłabym na dwóch dłoniach. Szkoda słów.

zawiedziona
@Gosia

Miałam identycznie, podpisuję się rękami i nogami. Do dziś brak odzewu po ponad miesiącu (miałam wszystkie etapy). Na szczęście dostałam się już gdzieś indziej.

Alex

Na razie za mną rozmowa telefoniczna i test z j.angielskiego. Pani, która do mnie dzwoniła była bardzo miła. Cała rozmowa trwała ok. 20 min, przebiegała w połowie po polsku, w połowie po angielsku. Pytali mnie o to dlaczego aplikuje na to stanowisko, dlaczego AMS, sytuacja konfliktowa/trudna i jak ją rozwiązałem, czy nie przeszkadza mi rutyna w pracy, moje obowiązki w obecnej pracy i poprzednich, czy miałem doświadczenie pracować z dokumentami, oczekiwania finansowe. Druga połowa rozmowy to monolog Pani z HR o stanowisku i co oferuje firma. Pierwsza umowa na 7 miesięcy, jak jesteś (usunięte przez administratora) to następna będzie na czas nieokreślony. Dodatkowy dzień urlopu, wraz ze stażem w pracy zwiększa się też liczba dni urlopu i można mieć nawet 30 dni, jest jeden dzień na złe samopoczucie - nie trzeba na to L4, prywatna opieka medyczna w Luxmedzie, ubezpieczenie na życie w Generali, kursy j.obcych, szkolenia, benefity typu bilety do kina, multisport, praca od pon-pt 9:00-17:00 (można przyjść między 8 a 10), 30 min przerwy, która nie wlicza się do czasu pracy.

Alex
@Alex

Test z języka angielskiego 50 pytań abcd i dwa maile do napisania w 1h. Raczej prosty.

zmeczony

marnuja ludzki czas, rekrutacja trwa prawie miesiac, 3 etapy telefoniczne, 1 test przez internet, 1 rozmowa face to face z managerem w oddziale. a na koniec moga cie wybrac, moga cie nie wybrac, albo mozesz byc na stand by az sie zwolni stanowisko i czekac, czekac...

pytajaca

Hej, jak wyglada codzienna praca jako contractors payroll coordinator lub w finance billing?

Sss

Contractors Payroll Specialist czy ktoś wie jakie zarobki na tym stanowisku?

Jan

Jak zwykle w większości korpo. Wielopoziomowa rekrutacja, poświęcony czas i brak odpowiedzi z ich strony o wyniku rozmowy z lektorem, wyniku testu z angielskiego, nic, null, zero. Obiecanka, że w ciągu 2, 3 dnich odezwiemy się i poinformujemy co dalej. Dzisiaj mija ponad 10 dni i nic. Brak szacunku do kandydata, niech was szlag trafi.

Ciekawa

Czy ktos wie na jakie zarobki mozna liczyc w AMS? Na poczatek i ewentualnie po awansie na wyzsze stanowiska? Planuje aplikowac w czerwcu po ukończeniu studiów.Z góry Dziękuję!

Rozczarowana

Mam negatywne doświadczenia z AMS. Rozmowa telefoniczna niby ok, profesjonalna, miła, wszystko fajnie, ale potem... obiecywanie, że wrócą z informacją w ciągu 2-3 dni, wracają po ponad dwóch tygodniach. Rozmowa z lektorem? (w moim przypadku z lektorką) łatwa, ale czasami ci lektorzy brzmią tak, jakby rozmowa z kandydatami była dla nich karą, są czepialscy i pretensjonalni. Rozmowa na miejscu? Mam wrażenie, że część managerek, managerów w tej firmie ma nastawienie "ja i tak wiem lepiej, jakie jest twoje doświadczenie i wiedza, więc nie interesuje mnie co masz do powiedzenia". Nie zwracają uwagi na to, co mówi kandydat, decyzja zapadła już w momencie pobieżnego przeglądania twojego cv (ewentualnie musisz umieć się sprzedać, i dobrze włazić w pewne miejsce). Finansowo też kiepsko, wielka firma a jak płaciła 3-4 lata temu, tak płaci dalej. Projekty wcale nie są ciekawe, ci sami klienci od dawna, czyli nudne korporacje z kijem w tyłku. Sztywne, archaiczne już podejście do rynku i klapa jeśli chodzi o candidate experience. Może są firmy gorsze, które swoim nastawieniem pokazują, że kandydatami i kandydatkami wręcz gardzą, ale w przypadku AMS i tak dużo przydałoby się zmienić. Kiedyś ta firma budziła mój zachwyt, a dziś? Zaczyna ginąć na rynku, na którym rośnie co raz więcej, o wiele lepszych konkurentów.

rozbawiona
@Rozczarowana

hahahaha . . . z tej odpowiedzi idealnie wynika frustracja z powodu oblanej rozmowy rekrutacyjnej. Po tym jak to odreagowujesz widac ze jednak rekruterzy mieli racje ... emocje biora u Ciebie gore, malo to profesjonalne

@rozbawiona

Pewnie jestes z AMS i widze ze u ciebie jest slabo z AMS behaviors, szkolenia sa na EDGU po to zeby sie uczyc, a nie przewijac slajdy;)

Gosia
@Rozczarowana

Nie przejmuj sie, sa lepsze firmy i lepiej placa, naprawde duzo nie stracilas. Management w tej firmie, to istny koszmar, team leaderki czesto przychadza do pracy na kacu i totalnie nie ogarniaja co sie dzieje w zespole.

Beata

Pracuje zawodowo klikanascie lat, wiec mam porownanie i moge wypowiadac sie obiektywnie o tym pracodawcy. Najlepsza firma w jakiej pracowalam (wciaz tu pracuje i zamierzam napewno jeszcze dlugo). Kultura organizacyjna jest na niewiarygodnie wysokim poziomie, a to jak szanuje sie pracownikow i stara sie zrozumiec ich potrzeby jest dla znakomitej wiekszosci ludzi tylko marzeniem. Wg mnie to firma dla ludzi ambitnych bo rozwijac sie mozna na wielu obszrach, nietylko przez awans. Atmosfera pracy i cala masa udogodnien to jedne z wielu zalet. Narzekac na ta organizacje moze tylko ktos komu cos nie wyszlo i swoje osobiste frustracje odreagowuje na pracodawcy. Najlepszym dowodem jest bardzo wysoki procent osob wracajacych do tej firmy. Polecam zdecydowanie

Maja

@Ewa, rozumiem, że umiejętności, które zdobyłaś dzięki Alexander Mann Solutions, przydały Ci się w nowym miejscu pracy. Co jeszcze wpływało na Twoje zadowolenie wynikające z pracy w tej firmie? Twój komentarz na ten temat będzie wzięty pod uwagę przez osoby, które zastanawiają się nad aplikowaniem do tego pracodawcy.

@Maja

Maju, Owszem, uważam, że AMS bardzo dobrze przygotował mnie do nowych zawodowych wyzwań. Trafiłam na bardzo przyjazny i zgrany team i zapewne to również mocno wpływa na moje pozytywne odczucia. Mam wrażenie, że mój line manager zawsze brał pod uwagę moje preferencje co do kierunku rozwoju - bardzo ceniłam sobie to, że mogłam otwarcie rozmawiać o mojej karierze i perspektywach. Mogę też śmiało powiedzieć, że AMS ogólnie, jako pracodawca starał się brać pod uwagę głos pracowników (w poprzednich miejscach pracy spotkałam się z ankietami, które nigdy nie miały przełożenia na zmiany organizacyjne).

Maja

@basia, jesteś w trakcie procesu rekrutacyjnego. Możesz opisać krótko, co już masz za sobą? Jak długo po złożeniu CV czekałaś na pierwszy kontakt z Alexander Mann Solutions?

Maja

Ze strony Alexander Mann Solutions wiem, że firma ta oferuje swoim pracownikom lekcje języka obcego. Czy taka możliwość dotyczy wszystkich pracowników i jest sponsorowana w całości przez pracodawcę? Zachęcam osoby zatrudnione w tej firmie o wypowiedź w tej kwestii. Korzystacie z takich lekcji?

@Maja

Niestety jest trudno sie dostac, poniewaz liczba osob zawsze ograniczona. Pracuje w firmie 2 lata I zawsze brakuje miejsc.

Maja

@kandydatka, jakie etapy procesu rekrutacyjnego już za Tobą? Mogłabyś je pokrótce opisać osobom zainteresowanym pracą w Alexander Mann Solutions, które prawdopodobnie za jakiś czas wezmą udział w takiej rekrutacji? Proszę Cię również o późniejsze opisanie całości procesu jak już go zakończysz. Użytkownicy forum chętnie dowiedzą się treści pytań jakie usłyszałaś na rozmowie kwalifikacyjnej.

kandydatka
@Maja

Mialam tylko 1 rozmowe przez skype i dostalam oferte, tyle ze praca onsite u klienta.

Zostaw merytoryczną opinię o Alexander Mann Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Alexander Mann Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Alexander Mann Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alexander Mann Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 19 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alexander Mann Solutions?

Kandydaci do pracy w Alexander Mann Solutions napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alexander Mann Solutions