Opinie o Alexander Mann Solutions w Kraków

Alexander Mann Solutions to międzynarodowa firma, która swoją pionierską działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 roku w Wielkiej Bytanii. W Krakowie centrum operacyjne Alexander Mann Solutions istnieje już 10 lat.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alexander Mann Solutions w Kraków

ech

Rekrutacja jak do NASA na stanowisko klepacza... Pani z HR przemiła, profesjonalna. Najpierw rozmowa telefoniczna ok 20 min, potem testy językowe godzinne, potem rozmowa z lektorem, na końcu rozmowa biurze z dwóją supervisorów i testem niespodzianką. Mam nadzieję, że oddzwonią, chociaż sądząc po tym, że menedżer wyśmiewał moją dotychczasową pracę i wynik mojego testu niespodzianki - raczej czekam na odmowę.

@ech

brak odpowiedzi do dwoch tygodni.

Ina

A ten test to z czego?

@Ina

jedno zadanie na przeliczanie walut, drugie to pare pytan co do wykresu. daja kalkulator i kartke.

SHH
@ech

na jaką pozycje aplikowałeś/aś ?

@SHH

billing

@ech

@ech zadania były po polsu czy angielsku?

Po angielsku

Czy ktoś wie jak wygląda rozmowa w biurze do działu billing?

Podbijam, ktoś coś wie?

@Ewa

Pytają o doświadczenie. Nie dostałam żadnego pytania podstawowej księgowości o dziwo. U mnie była to zwykła rozmowa rekrutacyjna.

Acha

Rekrutacja trwała około 3 tygodni 3 rozmowy przeprowadzone telefonicznie plus test językowy. Czwarty etap rozmowa f2f w siedzibie firmy. Rekruterzy przemili, rozmowa trwała około godziny. 3 dni później otrzymałam informację,o rozpoczęciu pracy. Caly proces przeszedł sprawnie i konkretnie.Rekruter z pierwszej rozmowy przekazuje bardzo przydatne wskazówki, na co zwrócić uwagę podczas ostatniego etapu rozmowy Jestem na tak

Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydatów. Proces rekrutacyjny trwa miesiąc. Wszystko świetnie, super i wow (spełnienie wszystkich potrzebnych wymogów, a najważniejszym był bardzo rzadki język europejski) . Po przejściu wszystkich etapów, po 2 tygodniach telefon, że wybrali kandydata z większym doświadczaniem. Kpina

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
Lilu

Rekrutacja bardzo sprawna. Telefon, test z j. angielskiego online, rozmowa z native speakerem + rozmowa kwalifikacyjna z dwoma managerami- oferta pracy po 4h????

ania
@Lilu

na jakie stanowisko aplikowałeś/łaś?

Jakee

Rozmowa w biurze z 2 osobami. Po rozmowie od razu mi powiedziano ze przebiegla bardzo fajnie i mam wysokie szanse na zatrudnienie. Od 3 tyg czekam na telefon i dalej nic.. nie wirm czy to u nich norma tak taktowac ludzi?

klara

Czy firma przeprowadza background check przed ostatecznym podpisaniem umowy?

Jan
@klara

Przeprowadza tak, ze chce abys wyslala dokumenty z ostatnich 5 lat(dyplomy ukonczenia szkoly, dokumenty, ze pracowalas w firmie x y z)

Paulina

Witam, Chcę aplikować na pozycje Team Leadera, wcześniej pracowalam w State Street ( 9000 brutto), czy mógłby ktoś określić na ile można liczyć? Szczególnie koedy padnie pytanie...ile by Pani chciała zarabiać? Dzięki

@Paulina

Cześć, Na stanowisku LSSa zarabiam 6500 brutto, więc myślę, że Team Leader to raczej minimum 7500/8000zł. Atmosfera spoko. Pozdro

@Paulina

Poprawka - atmosfera dramat. Na etapie rekrutacji jest robienie wielkiego "wow". Potem prawda wychodzi na jaw, zostaje niedowierzanie i rozczarowanie.

AMS w Gdańsku - aplikacja na pozycję Business Intelligence Rekrutacja wielopoziomowa: najpierw miła Pani dzwoniła z biura HR w Gdańsku. Opowiedziała o stanowisku - pobieżnie i ogólnie. Test z języka angielskiego w domu - przesyłany jest link. Rozmowa z konsultantem zewnętrznym, który nie ma pojęcia kim jesteś. Rozmowa po angielsku. Test rozmowy. Rozmowa pobieżna i szybka. Pani trochę chaotyczna i rozgadana. Następnie rozmowa w biurze. W zależności od zespołu. Trafiłem na miłego chłopaka w wieku 30 lat. Sympatyczny i komunikatywny. Ładnie mówił po angielsku. Szef pracował z domu, połączył się przez skype. Odbiór - mało ciekawy, zamyślony. Angielski - polish. Rozmowa w biurze już nie była taka ciekawa - dużo gadania, mało konkretów. Pobieżne przedstawienie pozycji - operacje na danych. Brak przykładów pracy. Sami się pytali jak sobie wyobrażam stanowisko - pytanie dosyć trudne do odpowiedzi jak nie wie się dokładnie co ma się robić. Drążyli temat więc uważam ten punkt za bardzo dziwny. Test z excela. Pan chodził po pokoju i zaglądał przez ramię jak sobie radzę z zadaniami. Trochę to było denerwujące jak ktoś ci zagląda przez ramię jak coś robisz. Należy się uzbroić w cierpliwość i się nie przejmować. Co chwile jakieś komentarze. Stresowa sytuacja. Na pewno trzeba bardzo dobrze znać formuły w excel - vlookup, pivot (dosyć skomplikowane zadania, trzeba znać go bardzo dobrze), ifcount, i wiele innych. Jeśli ktoś nie pracował dokładnie z excelem w stopniu średnim, musi na pewno się mocno przygotować na to stanowisko. Osoby raczej nie po kierunkach finansowych i ekonomicznych, tylko innych. Na jedno stanowisko były 3 osoby tego dnia. Pewnie w tygodniu lub miesiącu - 10 lub 20. Mają duże pole do wyboru.

Czy rekrutacja zakończona pozytywnie? Jakie mniej więcej widełki sa?

Czy zadania z VBA rowniez były na rozmowie?

Widzę, że większość opinii pochodzi od osób, które nie przeszły pozytywnie procesu rekrutacji, więc chciałabym dołączyć się do wypowiedzi z punktu widzenia pracownika. Pracuję w AMS od ponad roku i mam zupełnie inne spostrzeżenia, tj. bardzo pozytywne. Proces rekrutacyjny był błyskawiczny, rozmowa F2F bardzo szczegółowa, dużo pytań technicznych - należy się przygotować. Test z angielskiego, weryfikacja znajomości języka to też elementy standardowej procedury. Pierwsza umowa na okres 7 miesięcy, kolejna - to już zależy od wyników - ja dostałam umowę o pracę na czas nieokreślony, z dobrymi warunkami finansowymi, z możliwością pracy zdalnej. Jest naprawdę niewiele firm w Polsce, które potrafią zaoferować podobne warunki, także jestem im niezmiernie wdzięczna. Oczywiście zależy to od klienta, ale jeśli dla niego to nie problem, to dla AMS'u też nie będzie. Praca w dużej firmie wymaga dobrej organizacji czasu i tzw. proactivity - nie liczymy na to, że ktoś nam będzie mówił ciągle co mamy robić, firma się rozwija i potrzebuje osób, które potrafią usprawniać procesy, uczyć się i dzielić wiedzą, proponować nowe rozwiązania. Dla tych z Was, którzy lubią czuć, że ich praca ma sens i, że mają realny wpływ na kształtowanie relacji i ulepszanie procesów, to świetne miejsce do zatrzymania się na dłużej. Duże możliwości rozwoju czy zmiany stanowiska. Ogromny plus to oczywiście ludzie - pracownicy AMS'u to rzadko przypadkowe osoby, pracują tutaj ludzie, którzy rekrutacje lubią i się na nich znają. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać motywację i rozwijać się w tym kierunku. Podejście do klienta biznesowe, ale pracownicy są "ludzccy", można tutaj naprawdę nawiązać bliskie nie-korporacyjne relacje z kolegami z pracy - to kolejna przewaga AMS'u nad wieloma innymi firmami RPO's. Poszukajcie zresztą pracowników AMS'u na Linkedinie - zauważycie, że większość z nich jest w firmie od kilku lat :) Pracy oczywiście jest dużo, to bardzo dynamiczne środowisko i należy się liczyć z koniecznością analizowania dużej ilości danych w krótkim czasie. Managerowie starają się pilnować jednak, żebyśmy nie "robili nadgodzin". Regularnie pojawiają się natomiast możliwości "dorobienia" w postaci wzięcia nadgodzin czy dodatkowej pracy na jakimś projekcie (wszystko rzecz jasna odpłatnie!). Podsumowując: + solidne warunki zatrudnienia (stabilna i "uczciwa" umowa, dobre warunki finansowe, na niektóre stanowiska możliwość home office lub podróży służbowych); + realne możliwości rozwoju i zwiększania kwalifikacji (na awans się nie czeka - trzeba samemu określić ścieżkę rozwoju i jej pilnować) + wpływ na usprawnianie procesów, relacje biznesowe, candidate experience + praca dla rozpoznawalnych marek + praca z nieprzypadkowymi osobami, które są zaangażowane w to, co robią i chętnie dzielą się wiedzą + menadżerowie, którzy pilnują Twoich praw i zachęcają do rozwoju - duża ilość pracy - firmy, dla których pracujemy mają bardzo duże zapotrzebowanie na usługi rekruterskie, więc trzeba się liczyć z dużą dynamiką pracy.

Jako pracownik, mam trochę inne spostrzeżenia. Proces rekrutacyjny - ok 6 tygodni. Po umowie o pracę na czas określony dostaje się kolejną na czas określony (Są przypadki, że jest na czas nieokreślony). Angielski - trzeba umieć się dogadać w tym języku, nie dukać. Ale na pewno nie trzeba mówić płynną angielszczyzną. AMS nie wyróżnia się na tle innych SSC pod względem warunków finansowo-socjalnych i o żadnej przewadze nad innymi firmami w Polsce ( ! ) nie ma mowy. Multisport, opieka medyczna, punkty kafeteryjne, dni pracy zdalnej (możliwe po kilku miesiącach) - standard w każdym korpo. Pracownicy, którzy się na tym znają? Są i tacy. Ale dla wielu to często pierwsza, druga praca. Ich profesjonalizm i zachowanie pozostawiają wiele do życzenia. Jest sporo fajnych ludzi też na szczęście, których potencjał tu się marnuje. W każdej firmie są osoby, które tam siedzą 10 lat, tak jak w AMS ludzie odchodzili po 2 miesiącach. Procesy są chaotyczne i traci się czas na wypełnianie trackerów i innych absurdów, bo tak taniej dla firmy niż zapłacić za narzędzia do tych celów (już ktoś pisał o tym). Atmosfera - zależy od zespołu i klienta. Czasami jest super i wesoło, czasami strasznie i ogromny stres. Zależy jak traficie. Podsumowując - na początek kariery OK. A jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie zawodowe i lubi się rozwijać - strata czasu.

KSEnia

Jakie widełki na stanowisko Recruitment Coordinator?z doświadczeniem w korpo ale nie w HR. Będę wdzięczna za informacje.

Maja

@Kandydatka, to znaczy, że zdecydowałaś się podjąć pracę w Alexander Mann Solutions? Od kiedy zaczynasz? Może mogłabyś powiedzieć innym użytkownikom jaka umowa została Ci zaproponowana na początek współpracy? @ja2, a możesz napisać coś więcej o pracy w Alexander Mann Solutions? Nie chodzi mi o dokładną kwotę wynagrodzenia, ale opinię odnośnie tego czy satysfakcjonuje Cię wynagrodzenie oferowane przez pracodawcę i czy jest adekwatne do wykonywanych przez Ciebie obowiązków.

Kandydatka
@Maja

Tak, przyjęłam ofertę, pracę zaczynam od listopada. Zaproponowano mi umowę o pracę na 7-miesięczny okres próbny (z tego co zrozumiałam jest to standard). Po okresie próbnym proponują umowę na czas nieokreślony (jeśli oczywiście chcą przedłużyć umowę)

@Kandydatka

Czy oferowane przez pracodawcę wynagrodzenie jest dla Ciebie satysfakcjonujące? Ciekawa jestem czy po za podstawowym wynagrodzeniem można liczyć na jakieś dodatki finansowe lub pozapłacowe. Może masz taką informację?

basia

Cześć, czy wiecie może ile dostaje sie na stanowisku Recruitment Coordinator? Jestemw procesie rekrutacyjnym

Janek
@basia

(usunięte przez administratora) sie zarabia na tym stanowisku, nie polecam tej firmy nawet na poczatek, totalna amatorka jezeli chodzi o team leaderow.

paula
@basia

o co dokladnie pytaja ,na rozmowie telefonicznej ?

Tyle ile sobie wynegocjujesz, byle poniżej 2900 na rękę

ja2

2900 na rękę?? Rany, ja wynegocjowałam sporo więcej :O

Pracowałam w AMS i jestem bardzo zadowolona z tego co firma mi dała, co dzięki niej się nauczyłam. Zanim po jednej niepochlebnej opinii zrezygnujecie z aplikowania pomyślcie ile osób zadowolonych z pracy w AMS decyduje się zostawić pozytywny komentarz - przypuszczam niewielki odestek. Osoby, które są sfrustrowane i niezadowolone o wiele chętniej zapiszą swoje uwagi. Żałuję, że niektórzy z nas mają podejście zero-jedynkowe. Menedżer spóźnił się 5 minut na spotkanie? Skandal! Rekruter miał przesłać opis stanowiska i nie przesłał? Niewiarygodne! Każą przechodzić przez wiele etapów? Niesłychane! Zarabiam marne grosze? Jak to może być! -Być może nie wiesz, że ta osoba od samego rana uczestniczy w spotkaniach, bo odpowada za nowy projekt i jedno z nich nieco się przedłużyło? -Tobie się nie zdarzyło o czymś zapomnieć? Przypomnij się grzecznie i sprawa załatwiona -Prawdopodobnie w tak dużej firmie, wszystkie etapy są uzasadnione i organizacji zależy na zatrudnieniu najlepszych -Czy sam nie zgodziłeś się na dane warunki przyjmując ofertę? Czy sądzisz, że jeśli zarobki znacnie odbiegałyby od konkurencji firma nadal dobrze by prosperowała? Uważam, że AMS bardzo stara się, aby zapewnić pracownikom dobre warunki pracy, a wiele zależy od samego pracownika, jego chęci i podejścia.

Zofia
@Ewa

no cóż Ewo, nie do końca, po grzecznym przypominaniu również odpowiedzi brak ;)

Pan przypominalski
@Ewa

Widać ze pani ewa z Hr Ams heheh. Pozdrawiamy pania panj ewo i prosimy o nie spoznianie i nie zapominanie o spotkaniach :)

obecny pracownik
@Ewa

Nie zgodzę się.... podczas mojej rekrutacji wszystko było "nie tak", i nie chodziło tu o jedno spóźnienie lub zapomnienie czegoś. Krakowski Talent Acquisition po prostu nie ogarnia. Po pierwszej telefonicznej rozmowie czekałam miesiąc na telefon od lektora, gdyż był przekładany 3 razy - raz pani z TA źle przekazała mój numer telefonu, potem wmawiali mi, że mój telefon był wyłączony, potem niby lektor zadzwonił na inny, alternatywny numer który podawałam miesiąc wcześniej w razie czego. Kolejny etap - rozmowa telefoniczna z managerami. Nie dostałam żadnego potwierdzenia na maila, musiałam sama pisać maila do administracji, przepraszali. Powiedzieli, że doślą do końca dnia. Znów nie dosłali. W dzień, w którym miałam mieć rozmowę o 12:00 nadal nie miałam maila, gdzie miałam mieć informacje o stanowisku i accouncie (bo wcześniej nie wiedziałam, na jaki account mnie wyślą). Po kolejnym mailu przypominającym dostałam zwrotkę o godzinie 11! Także w godzinę musiałam zapoznać się ze stanowiskiem i ogólnie przygotować do rozmowy. Nie dostałam informacji co to będzie za klient, na szczęście było nazwisko managera, więc sprawdziłam na LinkedIn pod jaki account podlega. Dzięki temu wiedziałam, na który mnie przeznaczyli! Ale to nie powinno tak wyglądać. Gdybym tego sama wszystkiego nie ogarnęła to nie przeszłabym pozytywnie procesu rekrutacji. Dodam, że gdybym w tamtym czasie miała inne oferty pracy, bez wahania wybrałabym inną. Także proszę, nie piszcie, że każdy ma prawo zapomnieć o czymś. W mojej rekrutacji zapomniano prawie o wszystkim.

Kandydatka
@obecny pracownik

To ja z kolei mam zupełnie inne doświadczenia z procesem rekrutacyjnym. Cały proces trwał 3 tygodnie (od wysłania CV do oferty), miałam rozmowę telefoniczna, tego samego dnia dostałam link z testem z angielskiego, po dwóch dniach miałam 30-minutową rozmowę z lektorem, na wynik i decyzję o następnym etapie czekałam jakiś tydzień (wtedy też dostałam info, do którego teamu mnie rozważają), potem rozmowa z managerami po kolejnym tygodniu i oferta po kilku dniach. Rzeczywiście prawie za każdym razem kontaktowała się ze mną inna osoba, ale informacje były przekazywane, więc nie mam nic do zarzucenia. Zobaczymy jeszcze jak będzie wyglądała praca tam, mam nadzieję, nie potwierdzą się niektóre negatywne opinie stąd, i że będę lepiej ogarniać ;)

Maja

@obecny pracownik, długo już pracujesz w Alexander Mann Solutions? Możesz powiedzieć jak oceniasz współpracę z firmą? Jaka umowa została Ci zaproponowana? @gal, jak Ci się pracuje w Alexander Mann Solutions? Wyraź proszę opinię o pracy w tym miejscu. Konkretne informacje i wskazówki będą pomocne dla osób, które planują podjąć pracę w tej firmie. Powiedz jakie są warunki zatrudnienia atmosfera pracy.

Maja

@Ania, może należałoby zgłosić pracodawcy, że jest więcej zainteresowanych uczestnictwem w kursie języka obcego? Korzystasz jeszcze z innych proponowanych przez Alexander Mann Solutions benefitów?

@Maja

Tak, korzystam z innych benefitow, zjadam darmowe jabłko co wtorek. AMS sie nie wyróżnia wśród innych firm Pakiet benefitów jest standardowy.

gal
@Ania

Taaa darmowe jablko xD jedno ! jak przynosza skrzynke to po 5 bananow w rece widze jak wynosza xD Bo za darmo to trzeba nabrac . Frutrianie!!

:O

Dziwna sytuacja... odnoszę wrażenie, że decyzja została podjęta PRZED rozmową kwalifikacyjna... czemu? Otóż, wszystko szło smooth jak nigdy dotąd.. aż tu nagle problemy z ustaleniem terminu spotkania (nie z mojej winy). Koniec końców, na rozmowie pojawia się jedna rekruterka (nazywajaca się inaczej niż miała - bez informowania mnie, że bedzie jedna), ukryta za laptopem, co prawda do notowania raczej, ale nie spotkałam się z tym w innych firmach (o barierach komunikacyjnych nie wiadomo? Patrząca w ekran - kontakt wzrokowy tylko chwilami, a nie lubie mówic do laptopa - wiadomo, że nie przyjmą i to formalność). Oczywiście nie muszę dodawać, że telefonu brak (co było do przewidzenia, ale mam już inną pracę). A i.. żadnych zadań do zrobienia w czasie rozmowy nie było, co jeszcze bardziej umocniło mnie w przekonaniu, że to taka tylko formalność, a negatywna decyzja pomiom spełniania wszystkich formalnych kryteriów została podjęta wcześniej (więc soft skills i osobowość nie mogly decydować). A dziwne, bo po tonie rozmowy i szybkości wczesniejszych etapów rekrutacji odnosiłam zupełnie inne wrażenie.

Madziax

Witam po rozmowie kwalifikacyjnej telefon po paru godzinach ze mnie przyjeli polecam mega pro

CDA
@Madziax

Na jakie stanowisko? I jak wyglądała rozmowa?

Maja

@Ja, pracujesz w Alexander Mann Solutions? Czy możesz powiedzieć coś więcej o pracy w tej firmie? Zachęcam Cię do napisania jakie warunki zatrudnienia proponuje pracodawca oraz jaka atmosfera panuje w firmie.

Maja

@Michał, składałeś już swoje CV? Jesteś po rozmowie? Koniecznie daj znać jak wrażenia i czy zdecydowałeś się na pracę w Alexander Mann Solutions. @Pracownik, mógłbyś powiedzieć jakie warunki zatrudnienia są proponowane przez pracodawcę? Jak oceniasz atmosferę pracy? Jak widzisz na forum zaglądają osoby zainteresowane pracą w Alexander Mann Solutions, więc te informacje będą dla nich przydatne. Zachęcam do wypowiedzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Alexander Mann Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Alexander Mann Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Alexander Mann Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alexander Mann Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 19 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alexander Mann Solutions?

Kandydaci do pracy w Alexander Mann Solutions napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alexander Mann Solutions