counter
2 58 505 5 1
RBTK

Będzie dalsza redukcja etatów w sklepach. Umowy na czas określony będą przedłużane tylko w wyjątkowych przypadkach. W niektórych marketach planują w najbliższym czasie zwolnić nawet 10 (!) doradców klienta. Jakie będą tego efekty wie każdy, kto ma choćby podstawowe pojęcie o tym, jak funkcjonują duże markety z elektroniką. (usunięte przez administratora)

Tak14Nie1
TKBR
@RBTK

W sklepach pozostają jeszcze promotorzy, którzy powoli stają się uniwersalną pomocą. Tutaj już nie chodzi o polecanie i sprzedaż własnych produktów, ale wszystkiego. Od postawy i asertywności promotora zależy, czy zgodzi się na taki stan rzeczy czy nie. To są te brakujące etaty na sklepach, w ramach których przenosi się ciężar wynagradzania z firmy MM na firmy zewnętrzne.

Tak6Nie1
Warszawiak
@RBTK

Firma celowo zaniża swoją wartość celem sprzedaży

Tak6Nie2
@Warszawiak

Jakieś konkrety?

Smutny
@RBTK

Pracodawca może ustalic nowy sposób premiowania pracowników, ale za porozumieniem ze związkami zawodowymi (jeżeli są) lub przedstawicielami załogi i określić w wewnątrz zakładowym regulaminie. Regulamin taki może być zawarty w układzie zbiorowym pracy (w załączniku do układu) bądź też w wydanym w wykonaniu postanowień układowych osobnym akcie.

MediaEkspert Nowy wpis
@Smutny

Moze ustalić jak najbardziej, ale nie taki który okrada pracowników, piszę o części ludzi którzy mieli pecha trafić do marketów które nie robią wogole planów, a oni co miesiąc wykonują swój-szczerze podziwiam ich ja po dwóch takich miesiącach bym się zwolnił, tak firma zabija motywację do pracy i robi z świetnego pracownika kogoś kto ma wywalone-a później pretensje

Tak5Nie
Jeszcze pracownik Nowy wpis
@MediaEkspert

Niestety nie rozumiem podejście pracodawcy względem najlepszych pracowników, w innej firmie co jakiś czas najlepsi sa zapraszani na jakieś spotkania, otrzymują godziwe pieniądze i generalnie są dumni, dobrze zarabiają i są doceniani. Tutaj ? możesz robić co miesiąc plany po 150 procent, być w skali kraju w czołówce i to wszystko w markecie który od roku nie ma 95 proc, do tego nie dostajesz pieniędzy za swoją pracę-jesteś traktowany jak śmieć, o awansie zapomnij-ludzie co tu się dzieje???? Kiedyś było hasło Nie dla (usunięte przez administratora) teraz niestety pracodawca wziął sobie to haslo przerobił- Dl (usunięte przez administratora) bo tylko taki się przykłada robi wszystko i ma nadzieję ze mu ochlap spodnie i na nadziei się kończy co miesiąc

Tak6Nie
Byly pracownik Nowy wpis
@Jeszcze pracownik

Oczywiście ze tacy powinni być doceniani, inna rzecz co innego sklep który zawsze z robi plany i zrobienie 100 procent to "bulka z maslem " ,ale wyrabiać z dużą górką tą cyfrę przy notorycznym braku planu sklepu nawet poniżej 90 proc sklepu, przy braku motywacji to jest wyczyn, takich doradców powinno się przenosicie do sklepów gdzie będą w końcu zarabiać i tam pewnie jeszcze robić lepsze wyniki, albo płacić (co pokazuje ze system premiowy obecny to porażka) i w końcu MM straci tych na którym powinno im zależeć. Pięć lat pracowałem i czerwiec był moim ostatnim miesiącem, byłem w ścisłej czołówce sklepu, ale niepewność czy będę miał na rachunki- i od kilku miesięcy nie było pomogla mi podjąć decyzję i rozstać się z MM ,fajnie wspominam niektóre rzeczy ,ludzi ,ale 2 -3 lata temu coś się zaczęło psuć, teraz to już kanał. Przesłanie tylko do niektórych - doceniajcie tych co Wam robią wyniki -bobtak szybko odchodzą ;) I do kierowników (nie podam skad jestem) ,jak macie zły dzień to siedźcie dalej w kanciapie i nie przenoście nastrojów na sklep, bo pracownik musi czuć się pewnie w pracy 8 mieć oparcie, a nie kierownika który ma okresy-jak ma dobry humor to chodzi i pogada, pośmieje się, zły biega czerwony i szuka do czego się przyje..czepic.

Tak5Nie

Nie da się już normalnie pracować, widać po opiniach innych osób, że zrobiło się nieciekawie. Niech centrala zrozumie, że Nikt tu nie będzie zachrzaniał jak osioł na nogach za 2 z kawałkiem na rękę bez żadnych premii. Nie róbcie tych chorych planów jak zobaczycie że macie do zrobienia jakaś chora sumę, po co dawać im zarobić jak oni nie dają nam. Obudźcie się ludzie i nie dajcie sobą pomiatać, bo was te Niemcy zjedzą. To jest Chora firma od zmiany zarządu.

Tak25Nie1
Dolnośląskie
@Pracownik

To ostatni miesiąc kiedy zrobiłem plan ,od przyszłego miesiąca odpuszczam calkowicie jak inni ,lub Ci którym starcza podstawa , trzy miesiące liczyłem na premie teraz znowu zabraknie bo prognozy na 85 i znów nie będzie dziękuję, nic-za moją kase Nawrat dostanie podwyżkę bo zaoszczędził - koniec od pierwszego przychodzę i będę bawił się z klientami w chowanego- jak Wy nas tak my Was -chcecie takiego wizerunku ok Zenek juz jest -dojdzie olewka klienta z pieśnią mozr mi Pan pomóc? "A ja na to jak ma lato " 5 lat w firmie nie wiedziałem że w tak krótkim okresie można tak zdeptać pracowników.

Tak22Nie
Krakowska
@Pracownik

U nas też już najlepsi odpuszczają od sierpnia i szukają pracy w innych firmach. Zresztą nie tylko w naszej galerii tak się dzieje, we wszystkich w krk tak będzie. Oczywiście z wyjątkami, którzy ze względu na sytuacje prywatną boją się teraz stracić pracę, lub są też wiernymi niewolnikami bez charakteru i ambicji. My mieliśmy teraz zmiejszony plan marketu, także domyślam się co czują Ci co wyrobili słupki w innych halach a dostaną extra (usunięte przez administratora)

Tak10Nie
@Krakowska

MM to prestiżowy pracodawca zagraniczny. Z takim doświadczeniem łatwo znaleźć pracę w innych firmach handlowych.

TakNie4
Emil Nowy wpis
@Gość

Przekonają się o tym święte krowy ,kierownicy którzy w tej firmie pracują od początku z takim doświadczeniem np drzwi do Amazona ,czy innej "fabryki" stoją otworem, tylko tam już nie będzie obijania się i chowania po kanciapach.

Tak1Nie3
Doświadczony

Powiem Wam, drodzy koledzy i koleżanki, kochani pracownicy (nie mylić z Zarządem, który ma na nas wszystkich wywalone), że niestety nie macie co liczyć na to, że będzie lepiej. Mogę się pochwalić(?!) ponad 15 letnim stażem na różnych stanowiskach w tej firmie. To co się dzieje na przestrzeni ostatnich kilku lat to jest równia pochyła. Nie widać najmniejszej szansy na to żeby sytuacja miała się poprawić. Nie liczcie na to, serio. Coraz durniejsze decyzje najwyższych władz w firmie, kolejne gwoździe do trumny o których wspominacie zresztą w komentarzach rozwalają w drobny mak to co wypracowaliśmy przez te wszystkie lata. To cholernie przykre, nie tylko dla naszych portfeli. Została tu jeszcze "garstka" wartościowych ludzi, świetnych sprzedawców, kierowników, może także kilku dyrektorów... a wielu, dzięki którym ta firma zawdzięcza tak ogromny sukces na polskim rynku już w niej nie ma bo albo nie wytrzymali tego psychicznie albo po prostu nagle zabrakło dla nich miejsca, zostali zwolnieni bo nie pasowali do nowej koncepcji, tabelki w excelu. Niektóre "mądre" głowy, najpewniej z działu HR czy też innych fajnych, nietykalnych (do czasu!) posadek z centrali (ale nie tylko!) wypowiadają się tutaj zapodając hasła typu "skoro jest tak źle to czemu nie poszukasz pracy gdzie indziej". Drogie święte krowy, zrozumcie, że tu pracują też ludzie, którzy zostawiają zdrowie, oddają wręcz życie i (usunięte przez administratora) ponad normę całymi miesiącami, ba - latami ! Identyfikują się z tą firmą i robią co w ich mocy żeby było jak najlepiej (nie tylko w ich portfelach). Osiągają rewelacyjne wyniki, mimo tak dramatycznego spadku ilości klientów czy też braku towarów. To oni są skarbem i esencją MM ! Nie są winnymi tego co się dzieje. Nie możecie ich traktować jak darmozjadów, niewdzięcznych (usunięte przez administratora) czy w końcu jak ostatnich kretynów bo wygasicie ten ostatni ogień, te ostatnie iskierki jakie pozwalają tej firmie trwać nadal. Zresztą do kogo ja to piszę, przecież wy i tak nic nie możecie. Wykonujecie tylko polecenia z góry, ma być szybko i konkretnie (bo zaraz będzie SPRAWDZAM!). Od razu wam powiem, że konsekwencje tych durnych, nieswoich decyzji poniesiecie WY, prędzej czy później... zobaczycie. Podzielę się z Wami jak ja to widzę: - trwa intensywny przegląd kadr, wszelkie umowy na czas określony nie zostaną przedłużone (z małymi wyjątkami) - są już wstępne prognozy ile etatów będzie do ucięcia dla każdej hali (w dużej mierze uwarunkowane tym co powyżej) - jak skończy się tarcza a rynek nie ruszy tudzież faktycznie zrealizujecie co piszą niektórzy "pierdziele nie robię planów bo i tak mi nie zapłacą" to na 100% będą zwolnienia - dojdzie do pogłębienia centralizacji i ostatecznego wprowadzenia Multi-Kulti (pracujący wiedzą o co chodzi) - poważnie rozważane jest wprowadzenie odpowiedzialności materialnej (ilu macie ochroniarzy?) - jeśli tak duże spadki będą kontynuowane to dojdzie do zamknięcia pojedynczych lokalizacji a większe hale będą cięły przestrzeń handlową - ci co przetrwają do stycznia mogą liczyć na podwyżkę, powiedzmy 200-400 zł brutto w zależności od regionu + oczywiście przejęcie obowiązków i planów osób, którym nie udało się przetrwać - dalsze podnoszenie planów jest pewne jak w banku ponieważ są hale, które realizują te chore cele ! I tutaj mały komentarz. Jeśli należysz do osób, które je realizują to wiesz co musisz zrobić żeby je wyrobić. Tak tak, nie możesz mieć sumienia... musisz upodobnić się do tych co sprzedają schorowanym emerytom garnki, odkurzacze i inne cudowne wynalazki na tzw. pokazach (taki mały Tip dla Ciebie, ci sprzedawcy od "pokazów" zarabiają 5 razy tyle co w MM). Hmmm a może nie robisz planów bo uważasz, że są nierealne ? Dowiedz się od kierownika, który sklep je robi. Zadzwoń i zapytaj o te czary. Może ktoś życzliwy Ci podpowie jak dobrze ukryć w cenie G+, jak odpowiednio postraszyć klienta lub jak sprzedać tyle usług (pakiety, prekonfiguracja, brak golasów, rabaty). Jako wisienkę na torcie dodam ciekawą wypowiedź dyrektora regionalnego. Mianowicie informuje on, że są kraje na zachodzie gdzie w MM nie płaci się za plany! Nie wypłaca się premii! ...a mimo to ludzie robią nieprawdopodobne wyniki w sprzedaży G+ i Usług. Można? Można! Podsumowując - jest masakra. Jeśli wydaje się, że jest bardzo źle to przychodzi kolejny dzień/tydzień/miesiąc i nagle okazuje się, że jest dużo gorzej. Tempo degrengolady jakby wzrasta. Firma idzie na (usunięte przez administratora) :( Jeśli jeszcze tu pracujesz to życzę Ci wytrwałości i dużo zdrowia bo spokoju i lepszych pieniędzy niestety nie doczekasz. Jeśli myślisz o pracy tutaj to naprawdę odradzam, poczytaj lepiej co się tutaj dzieje...

Tak59Nie2
Art
@Doświadczony

Dokladnie ! Plany tak wysrubowane, ze trzeba kombinowac jak ludzi oszukac, jak im wcisnac. Metody i triki czysto handlowe nie wystarczaja, trzeba klamac ludziom w twarz. Wystarczy, ze 1 czy 2 sklepy pokaza, ze potrafia zrobic plany, korzystajac z metod ponizej pasa zeby nie napisac wprost, ze podpadajacych pod (usunięte przez administratora) a pozostale zalogi innych sklepow sa mlotkowane, ze przeciez komus sie udaje ! To powoduje, ze sprzedawcy musza korzystac z coraz bardziej (usunięte przez administratora)metod zeby wyrobic plany. Nie wazne jak ale zrobcie zeby sie zgadzalo. Te wszystkue szkolenia i slodko-pierdzace nawijki sa dobre ale do wykonania normalnych, uczciwych planow a nie takich jakie sa teraz w tych naszych obozach pracy. Efekt jest taki, ze nie liczy sie klient i jego realne potrzeby tylko usluga i g+. Kazdy klient jesli juz da sie omamic i na to zlapac to nastepnym razem kupi u konkurencji lub po prostu w necie. Spirala sie nakreca a obroty leca na leb i na szyje... no to oszczedzimy znowu na pracownikach laczac ich plany z obrotem sklepu. Genialne zagranie... prawie nieczytelne.

Krakowiaczek
@Doświadczony

Zabraknie nam 4 proc do 95 :( ,dogadaliśmy się solidarnie w sklepie ze Gplus nikt z nas nie przekroczy 40 proc, koniec nabijanie kasy górze za nasze ukradzione premie

Tak11Nie21
Tez krakow
@Krakowiaczek

Nam podobnie ale my dogadaliśmy się solidarnie aby mocno przepracować miesiąc i odrobić te % w ultimo tak jak to miało miejsce w czerwcu. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Tak29Nie3
Krakowiaczek
@Tez krakow

My od pandemii wogole nie zrobiliśmy planu na 95 ,także cały czas po kasie,pomimo że 3-4 osoby ciągnęły ile mogły na nic, więc ultimo tu nie pomoże-nie ma opcji, a nam już nie starcza motywacji na moze tym razem-odpuszczamy przy wiemy ile dostaniemy i za co ,nie to samo za wyprowanie żył i nawet nie dziękuję,.

Tak10Nie19
Krakowska
@Tez krakow

Pozwolę sobie w to nie uwierzyć, gdyż znam część załogi ze wszystkich hal z krk i wiem, że są tam pracownicy, którzy też odpuszczają plany ze względu na brak premii za lipiec. Chyba, że to pobożne życzenie kierownika :)

TakNie27
@Doświadczony

Klienci są niezadowoleni z szybkości obsługi - zobacz portal z opiniami c...o (nie będę reklamował). Zatem są klienci, zakupy, dochody.

Pasaż Grunwald

Dziękujemy za zabranie kierownik z pasażu we Wrocławiu, mamy nadzieję ze mobbing się skończył tutaj ,niemniej współczujemy Galerii Dominkanskiej, zobaczycie dopiero co znaczy dyrektorem który na niczym się nie zna, od zawsze w media z nadania:)

Tak35Nie11
Do
@Pasaż Grunwald

Co tam sie u was dzialo? Czego mozemy sie spodziewac?

Tak14Nie1
KOMPLETNA BZDURA
@Pasaż Grunwald

Nie wiem, kto to napisał ale kompletnie się z tym nie zgadzam. Teraz to dopiero będzie... :(

Tak8Nie12
Poza firmą
@Pasaż Grunwald

Pracowałem z nim kilka lat, stara się zgnoic każdego kto ma własne zdanie i jest lepszy (o to nietrudno) w czymkolwiek, także dobrzy sprzedawcy uważajcie bo będzie się czepial o wszystko zeby udowadnia ze jednak jest się do czego przyczepić, a kobiety nie myślcie o dni opieki czy l4 na dziecko bo Was zajedzie. U niego najlepiej mają tępi średni wyrobnicy, nigdy nie docenił nikpgo oto się wyróżnia.

Tak15Nie5
Szczęśliwa

Tabelki ok ,ale jeśli robię plan to powinnam być traktowana jakbym go zrobiła, nie jak można wycisnąć więcej wykorzystać na 300 proc i nie zapłacić, nie można mnie karać bo mi się dziecko rozchorowało ,każdy kto ma coś do powiedzenia jest przez niego (usunięte przez administratora) nie ważne że ma rację, byle jego na wierzchu było, spytajcie ile kobietą się zwolniło przez niego ,dzisiaj reszta odetchnęła, to była nagonka jakiś syndrom odrzucenia, czy jak ktoś napisał odmienna orientacja. My się cieszymy, ale Dominikanskiej współczujemy- rada jeśli jesteś dobry ,dobra nie pokazuj tego !!!! Planu nigdy nie rób na 100 proc w połowie miesiące bo bedziesz miała większe co chwilę i reszta przez Ciebie dostanie po d ,nigdy Cie nie doceni za to, a będziesz potencjalnym zagrożeniem. I do kobiet.... ciąża, zapomnij o powrocie

Tak16Nie5
Dominikanska
@Pasaż Grunwald

No po dzisiejszym dniu widzę że zaczyna się kolesiostwa ,Ci co go znają latami będą mieli jak pączki w maśle, reszta bedzie na nich robić.

Tak12Nie4
Pracownik Adam
@Pasaż Grunwald

Jestem pracownikiem od ponad roku i chyba ktoś nie wie jak wygląda Mobbing do byłego dyrektora nie mam żadnych zastrzeżeń premie były zawsze wypłacane był pomocny nawet przy pracach magazynowych czy na markecie wpis powyżej to wyssane z palca bzdury .

Tak8Nie15
Marcin AGD
@Pasaż Grunwald

A tam gadacie. Krzycho był spoko, można było zawsze szczerze z nim pogadać. Powiedzieć co na serduchu leży. Inni by nie gadali tylko od razu by zwolnili.

Tak9Nie14
@Pasaż Grunwald

@pasaż grunwaldzki pierwsza moja myśl czy pracujemy w tym samym markecie, bo to o czym piszesz nie ma przełożenia w realu. Z tego co mi wiadomo, Dyrektor zawsze każdego wysłuchał, wiele razy nie jednemu z nas szedł na rękę. Zastanów się co piszesz, bo chyba nie znasz pojęcia "mobbing".

Tak8Nie12
@Dominikanska

Po pierwszym dniu wydajesz opinie? Na jakiej podstawie?

Tak2Nie10
Pasaż
@Pracownik

A ja to potwierdzam po kilku latach, ile u nas kobiet odeszło z jego powodu???? ,co robił z tymi które poszły na l4 ,zresztą to juz nie nasz problem tylko Dominikanow:) moze tam będzie inaczej, oby ,)

Tak10Nie5
@Pasaż Grunwald

A my zrobiliśmy, 120% planu. Kilka osób zrobiła swoje indywidualne i kasa jest.(usunięte przez administratora)

Tak3Nie5
Hahaha
@Misio

Cwaniaczki, powiesz to marketą w których brakuje ludzi? Zwolniono mase pracowników, a Ty teraz robisz na 736718191 działach. Każdy pracownik planowany obrót około 80-200 tys, teraz wyobraź sobie, że brakuje 5 osób. Ile. Market jest w plecy? 400tys do milona? A my mamy to zrealizować, nadrobić? Nawet jak się ludzie spinali!!! Brakowało minimalnie i co? I wielkie G**" a ultimo to samo, kolejne miesiące w zmniejszonym składzie nadrobisz? Chyba w snach

Tak3Nie3
Misio

W Warszawie kilka. Myślisz, że Nas jest dużo, na hali. Ogarniamy po kilka działów w pojedynkę.

Tak3Nie9

My zrobiliśmy 115%, planu, na Warszawie 5,zrobili 100%.

Tak4Nie7
@Misio

Trollu g zrobili nie 120 ,(jeśli tak to napisz który market) ,są takie gdzie od początku roku sklep zrobil RAZ 95 proc, reszta poniżej i co powiesz tym co robia w nim cały czas plany?????? Ze sa okradani za karę bo inni nie zrobili????

Tak8Nie
Misio

Czy ja Ciebie obrażam?. Babrajcie się we własnym bagienku i dalej narzekajcie. Skoro jest Wam tak źle, to po co siedzicie w tej firmie?

Tak2Nie9
Domonikanin
@Pasaż Grunwald

Już żałujemy ze do nas przyszedł, cały dzień biega między ludźmi i myśli ze pomaga?????? ,człowieku daj pracować-jak będziesz potrzebny to poprosimy-jak już chcesz się przydać to zapraszam do magazyny, porozwozić towar, ale nie przeszkadzaj-nie pomagasz przeszkadzasz!!!!! Moze warto pójść na jakiś kurs motywacji??? ,ale nie organizowany przez Media Ktoś powiedział jal Arek odchodzi- nie był idealny ale zatęsknicie - juz tęsknimy!!!!

Tak11Nie2
Byly pracownik
@Domonikanin

W tym markecie jest jeden problem do chwili gdy jeszcze niedawno pracowałem w nim (ale widzę że chyba jest aktualny), nie ma żadnej jasnej ścieżki służbowej, każdy pracownik ma pięciu kierowników nad sobą z czego każdy jest najważniejszy, do tego dochodzą zdegradowani kierownicy którzy mają normalne stanowiska sprzedażowe, a dalej sa "najważniejsi " i próbują rozstawiać innych, od tego dyrektor powinien zacząć, jasno ustalić ścieżkę pracownik-kierownik (jeden na pracownika z danego działu i tylko on) dyrektor, nie zdegradowany, nie od jakichś zakupów czy innych księgowych rzeczy. Tym.co mają stanowiska sprzedażowe przydzielić proporcjonalny plan, teraz inni mają podwyższony bo jak wiemy plan dzieli się na pracowników, a tu kolesiostwo sobie symbolicznie przydziela. Mogę życzyć starej ekipie normalności, uczciwych premii i normalnych warunków pracy.

@Byly pracownik

Dzięki..... Krzyś ;) potwierdzam:)

Tak7Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Misio

Czy ktoś Ciebie zmusza, do pracy w tej firmie?. Idź do konkurencji, dostaniesz odpowiedzialność materialną, za kradzieże, będziesz czyścił socjal, wywozil śmieci. Dostawy przyjmujesz sam. Wróciły pełne podstawy, fakt jest nas dużo mniej na halach, jest mnóstwo obowiązków, ale plany da się zrobić.

Tak3Nie12
Xxx
@Misio

Co z tego, że ja zrobię jak market nie zrobił? Robię od początku od otwarcia marketu i nie dostałem premii ani razu. Mam robić jeszcze za 5 innych osób żeby może dostać premie która wyrobiłem? Policz sobie każdy miesiąc od otwarcia, średnio po 800zl premii za każdy miesiąc. 4x800 = 3200 są osoby który miały więcej wyrobione niż ja i też nie dostały. Będziesz kierowniczku z tabelkami dalej bronił tego chorego systemu? Mówisz, że niektóre zrobiły spoko a ile nie zrobiło 100%? Bo te warunki na 95% to też idealny układ, co to jest 4% ale coś rzucimy żeby się nie ciskali. Ile sklepów zrobiło 100% w tym miesiącu? Pierwsza prosta rzecz dlaczego mam odpowiadać za innych skoro sam wykonuje swoje plany, zadania? Wytłumaczysz mi? Bo ja nie rozumiem sensu w tym, po za umiejętnym zabraniu pracownika na hallach żeby na pchać sobie kiesę wyżej. Przecież tylko pracownicy na halach pracowalinza 80% wynagrodzenia, centrala miała 100%. Wytłumacz (usunięte przez administratora) tym wszystkim ludzi tu sens zabierania im wypracowanych pieniędzy?

Tak14Nie
Misio

Czy ja Was obrażam?. Pytam, kto Was zmusza dalej tu pracować?. Konkurencja rekrtutje. Żegnam.

Tak3Nie17
@Misio

Czy ja Ciebie obrażam? ,pyram bo nie wierzę że ktoś normalny udaje ze jest ok, nie rozumiesz ze przyjmując się określono mi jasno podstawa plus prowizja od sprzedaży (ktora od 10 lat jest coraz mniejszą, a teraz mi ja calkiem zabierają) , ja swoje wykonuje od iluś lat ,teraz to zmieniono na odpowiedzialność grupową i mnie okradaja, a Ty piszesz ze jest ok ? I moze prędzej Ty się pożegnasz, a najlepiej z zarządzania całym bo myślę że jak będzie głośno to centrala z Niemiec zrobi z nimi porządek.

Warszawiak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy ktoś ma możliwość jeszcze raz opisania sytuacji do zarządu w Niemczech??? ,ta sytuacja to patologia, pracownicy są okradani (nigdy w innym kraju nikt by nie dopuścił do takiej sytuacji) -oni tam żyją w nieświadomości. Pierwszy sygnal ostrzegawczy powinien być kiedy skorzystali z tarczy obniżając wszystkim etaty do 80 proc, sobie zostawiając 100 ,znam duzo ludzi po zarządach, bankach w żadnym nie było takiej sytuacji-tam każdy miał solidarnie 80 ,w kilku wręcz prezesi przez zamknięcie pracowali za symboliczną złotówkę. Tutaj liczy się tylko jak okrasc pracowników.Jesli ktoś ma możliwość to podeślijcie po niemiecku tam niech się przyjrzą. Mi po ponad 10 latach w tej firmie chce się płakać jak dostaje wypłatę gdzie plany robię, a nic nie dostaje...

Tak15Nie1
Tomek

Czy naprawdę taki problem zrobić grafiki w terminie który przewiduje prawo ???? ,zawsze mamy się prosić?????? Moze zarząd chociaż na tych nierobów wpłynie bo to już całkiem olewanie pracowników

Tak20Nie2
ZACH
@Tomek

U nas też grafików na przyszły miesiąc jeszcze nie ma, ale za to jest zmiana grafiku na miesiąc bieżący...

Tak4Nie1
Mati
@Tomek

W Warszawie było to samo grafik z wielką laska na ostatnia chwile.

Tak6Nie1
Kamil
@Tomek

Za te grafiki pracodawca powinien dostać po czterech literach, nie dość że kierownicy siedzą w kanciapach i nic nie robią to jak spytasz o grafik to obraza

@Mati

Grafik proszę !!!

Tak6Nie4
Aga
@Tomek

Dziś jest 27- my a grafiku jak nie było tak nie ma. I weź tu sobie coś zaplanuj na przyszły miesiąc

Tytus
@Aga

Nie macie tak źle. Dziś mamy 31 a my w Gdańsku nadal nie dostaliśmy grafiku.

Gdańsk
@Tytus

To ignorancja pracowników, kierownik który za to odpowiada wieczorem powinien już nie pracować.

Tak6Nie3
KOLO
@Gdańsk

To nie jest ignorancja kierownika tylko tak go zawalili robota na juz czy na wczoraj, ze nie mogl pewnie sie tym zajac (malowanie trawy itp) Jesli ma zrobic grafik sensownie to potrzebuje wiedziec jakie beda akcje i musi miec troche spokoju ale kto by sie tym przejmowal, setki durnych pomyslow i nie starcza czasu na podstawowe zadania

Tak10Nie4
Gdańsk
@KOLO

Ktos tu sobie sam komentarze pisze, nieładnie- grafik mogłeś równie do zrobić w połowie miesiąca, na tydzień przed rozpoczęciem nowego powinien być u pracowników na mailu.

Tak4Nie4

King Cross Marcelin P-ń Centrala zabrała Nam wspaniałego dyrektora, który był z Nami od początku i jako jedyny z tych "wyżej" był ludzki. Szkoda, że dziekuje się wartościowym ludziom tylko po to, bo nie pasują do nowego systemu:'(

Tak8Nie5
Robin

Media Marktowi sie coś pomyliło chcieli być jak Robin Hood tylko ze odwrotnie. Zabierają biednym i dają bogatym :). Nowy system premiowy to system demotywacji pracowników

Kamil
@Robin

No Ci zabierają nie dość że biednym to jeszcze tym co dla nich pracują, a to najgorsze co może robić.....w t wypadku pracodawca slowo chyba nie pasuje

Tak7Nie
Plany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Macie juz plany na nowy miesiąc ???? ,Czy to normalnie ze czasami sa dostępne dopiero 5-10 go ?????? Skoro mam plan miesięczny chciałbym go znać przed jego rozpoczęciem, a tak się jeszcze nie zdazylo....

Tak5Nie1

Bardzo uczciwa platforma. Usunęliście 9 komentarzy pracowniczych, które wam nie odpowiadały.. Wstyd

Tak11Nie1

Ehh

Piszesz pracownicy działu i na początku wypowiadasz się „my” a dalej piszesz już „ja”. Moja propozycja pisz we własnym imieniu a nie w imieniu „grupy pracowników”. Najlepiej napisz z jakiego konkretnie jesteś marketu? To pewnie ktos bedzie mogl sprawdzic co tam sie u Was dzieje. problemy, które opisujesz np, marketu, w którym ja pracuje nie mają miejsca więc z mojego punktu widzenia gadasz bajki. Może zgłoś komuś w centrali jakie masz problemy a nie wylewaj swoje smutki w internecie. Ale widać też po tym co i jak piszesz, że większość wpisów z ostatniego czasu jest Twojego autorstwa :) Twoj sklep nie wyrabia planow i rozumiem, ze nie dostajecie premii i mozna sie wkurzyc. Ale opisujesz cala firme a bardzo duzo sklepow targety wyrabia i otrzymuje normalne premie popros swojego kierasa niech Ci pokaże liste realizacji targetu z innych marketów

Tak5Nie67
@Ehh

W którym z marketów nie obowiązuje nowy system premiowy? W którym z marketów nie było redukcji etatów po lockdownie? W którym z marketów nie ma coraz wyższych planów, biegania po całym markecie, szkoleń kasjerskich, kierowników nieuków i pracowników, którzy nic nie robią? Pytam, bo chciałbym się zatrudnić.

Tak41Nie2
@Pracownik

W jakiej innej firmie na ziemi nie bylo redukcji etatow? w jakiej innej firmie na ziemi nie bylo większych planów? W jakiej innej firmie na ziemi po lockdownie jest lepiej niż przed? Człowieku zejdź na ziemie. Jest Ci źle... zwolnij sie. Nie dorabiaj ideologii to tylko praca. Nie spełnia Twoich oczekiwań zmień to. Pracujemy u kogoś, ten ktoś prowadzi firme tak jak ma na to ochote, czego nie rozumiesz ?

Tak3Nie66
Ted
@Ehh

Czy ktoś nie ma prawa wyrazić opinii, że było lepiej a jest dużo gorzej? Jeżeli do tej pory praca spełniała oczekiwania, teraz się to diametralnie zmieniło to chyba jest coś nie tak. Po to są opinie żeby się nimi dzielić. Pozdrawiam

Tak41Nie2
@Ted

Czym innym jest opinia a czym innym jest hejtowanie wszystkiego, obrażanie wlascicieli, kierownikow i w zasadzie calego swiata

Tak2Nie59
@Ehh

Jeszcze w poprzednim wpisie pisałeś o marketach w MM gdzie są robione plany, a opisane tutaj patologie nie mają miejsce. Ponawiam pytanie - gdzie są takie markety? W MM już przed lockdownem mieliśmy dużą redukcję etatów. Wie to każdy, kto pamięta ilu było pracowników jeszcze 3 czy 4 lata temu. Na ten moment obsada w sklepach jest taka, że dalsza redukcja etatów będzie skutkować spadkiem przychodów. Nie wydaje mi się, żeby to był powód do chwalenia zarządzających firmą. Idea forum pracowniczego polega na tym, że pracownicy czytają i piszą opinie na temat danej firmy. Mogą to robić na przykład po to, by dowiedzieć się czy sytuacja w ich sklepie jak tak zła jak w innych albo po to, by ostrzec nowych przed zatrudnieniem się w nieodpowiedniej firmie. Mogą też liczyć na to, że skala negatywnych komentarzy skłoni zarządzających do zmiany polityki firmy. Domaganie się od długoletnich pracowników, którzy poświęcili firmie niekiedy całe swoje życie zawodowe, by potulnie milczeli i patrzyli biernie na dalszą destrukcję MM jest podle i irracjonalne. Obecny Zarząd MM nie jest właścicielem MM - nie może robić z nią tego, co mu się podoba. Został powołany w celu poprawy sytuacji w firmie, a nie w celu jej zniszczenia. Argument „nie wypowiadaj się tylko się zwolnij” jest tak jaskrawo niedorzeczny jak ostatnie poczynania zarządzających MM.

Tak41Nie3
@Pracownik

Jak wstawiasz cytat to niech bedzie on dokladny nie napisalem „nie wypowiadaj sie tylko sie zwolnij” ja napisalem ze jak jest Tobie źle to mozesz sie zwolnic. Wypowiadaj sie ile potrzebujesz. Ale robisz z siebie męczennika. Dalsza anonimowa rozmowa jest raczej bezcelowa. W takim razie pozdrawiam Cie serdecznie i walcz o swoje prawa. Ale nie walcz o moje o to Cie proszę.

Tak3Nie65
Poznań
@Ehh

Liczby mówią swoje, chyba jestes jedną z nielicznych osób, albo jestes kimś z zarządu

Tak53Nie2
nie lubie zarządu MM
@Poznań

Ehh zamiast pisać komentarze, lepiej trzymaj się stołka, bo zaraz go utracisz widząc co się dzieje w tej firmie!

Tak49Nie1
Maja
@Ehh

A ty nie jesteś anonimowy , jak tak Ci dobrze to się przedstaw i podaj market z którego jesteś? , jak tam tak dobrze to chętnie się przeniosę

Morale

Wpadłem na forum i nie wierzę, pracowałem w tej firmie ponad 10 lat ,rok temu nasze drogi się rozeszły, ale pamiętam ją jak porządną, dbają o o pracownikach, pensie i premie co miesiąc zawsze na czas, czytam i jestem w szoku jak można zniszczyć jedną z lepszych firm w Polskę, ktoś za to powinien odpowiedzieć.. Najlepszych sprzedawcom z każdego sklepu powinni zawsze doceniać i nieważne czy sklep robi plan czy nie, zal to czytać, trzymajcie się i uciekajcie stamtąd

Tak13Nie
Załamany
@Morale

W normalnej firmie po takim numerze zaprosiliby po np 3 osoby z każdego sklepu z najlepszymi wynikami na jakieś spotkanie w centrali, zrobili pokazówkę ze docenia się ludzi czy cokolwiek, a tutaj możesz być wybitny i poprzez to ze trafisz do sklepu który nie robi planu stlamszony i zniszczony, nie docenią Cie choćbyś robił plany za 2,3 osoby- to system w którym nie docenia się jednostek-mieliśmy już taki do 89 roku, odszedł wraz wojskami na wschód, ale wrócił jak widać. Tam też na przywódców brało się kogoś bez własnego rozumu kto wykonywał polecenia-najlepiej bez wykształcenia i posłusznego...teraz to sie dzieje w tej firmie

Spostrzeżenia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Nie pracuję dlugo ,plany robie ale mam doświadczenie z innych firm i naprawdę ktoś tu popełnia bardzo dużo błąd w zarządzaniu. Ale do sedna. Zeby być dobrym pracodawcą wystarczy spełniać kilka rzeczy. 1. Płacić za wykonaną pracę. - pracownik nie może być niepewny ile zarobi czy wogole cos zarobi jeśli w 100 procentach zrealizuje swój plan -tego nigdzie nie widziałam to (usunięte przez administratora) na skalę kraju ,owszem pracodawca może uzależnić od obrotu wysokość, ale na tzw podbiciu o jakiś procent i tyle. 2. Grafiki - bardzo duża część ludzi pisze ze do końca miesiąca nie zna grafiku -to niedopuszczalne- jest ustawowy termin ,są osoby odpowiedzialne i każdy ma jakieś plany-zawsze powinien być na czas. 3. Plany sprzedażowe powinny być dostępne przd rozpoczęciem miesiące- czasami się zdarza ze trafiają w drugim tygodnie miesiące-takze niedopuszczalne, wyobrażacie sobie inna pracw w której zaczynacie coś i dalej nie wiecie ile jest do zrobienia??? Te trzy rzeczy to podstawa Dochodzi jeszcze wiele innych czynników, mobbing ,straszenie, brak kompetencji kierowników którzy siedzą w tej firmie od początku i myślą że wszystko wiedzą, a to nieprawda. (Taki powinien dostać raz w roku plan na miesiąc-nie zaden okrojony i udowodnić ze jest kierownikiem z krwi i kosci tzw liderem -a nie zakompleksionym człowiekiem który mysli ze inni beda robię na niego) Umowa o pracę to kontrakt między pracownikiem, a pracodawcą. Niestety tutaj jest łamany przez tego drugiego. Przynajmniej ja się przyjmowałam i miałem zagwaranowaną premie od sprzedaży, ktos powie zmieniłoby się mozesz się zwolnić. Oczywiście ze tak tylko niesmak pozostaje bo mieliście dobrego pracownika który zawsze robił plan ,nie narzekał ale zmieniliście warunki w trakcie. Rynek w koncu się otworzy na dobrych sprzedawców, a Wy zostaniecie z kierownikami nieudacznikami, ludźmi co się chowają przed klientem i nie potrafią lub nie chcą robić planów bo są na chwilę i podstawa im starczy. Życzę zarządowi jednego-obybWas tak samo ktos potraktował.

Tak22Nie2
Obecny Doradca

Praca tu zrobiła się dnem i ciągłą gonitwą o plany. Brak perspektyw, brak premii bo plan zbyt wygórowany. Polecam wszystkim obecnie pracującym zacząć olewać te chore plany. Może ktoś zwróci na to uwagę. A Kierowniczkę z Lidla zapraszam na jakikolwiek dział żeby zobaczyła jak wygląda aktywna sprzedaż, Niemcy też wiele by się nauczyli bo mamy na prawdę kompetentnych ludzi w firmie, ale zbyt wygórowane wymagania potrafią stłamsić i zniszczyć każdego. Odradzam, nie da się już zarobić jak kiedyś.

Tak24Nie2
Obecny Pracownik

Obecny system premiowy to żart. Plany są tak wysokie że można uznać iż system premiowy nie istnieje. Dodam że przez okres 4 lat robiłem wszystkie plany na 100-120%. Zawsze daje z siebie wszystko a centrala chce więcej i więcej że w końcu plan robi się nierealny dla pracownika. Praca tutaj to ciągła gonitwa za planami. Wielu pracowników którzy wykonywali plany, pracowali na 100% myśli o odejściu.(usunięte przez administratora)Głównie się pogorszyło gdy zmienił się zarząd z polskiego na niemiecki i oderwana od rzeczywistości regionalna jezdzi po marketach. Jak chcecie ciągłej walki i nerwów to polecam mediamarkt. Jak chcesz pracować jak czlowiek i zarabiać i mieć spokojna głowę i uśmiech na twarzy to szukaj czegoś innego. Ogólnie mediamarkt teraz to dramat. Sam myślę nad zmianą pracy

Tak21Nie1
Ciekawy

Zastanawia mnie czy u Was też dyrektor z kierownikami (usunięte przez administratora) pracowników? Konkretnie-zaczynała się pandemia dzwonili do ludzi prosili zeby brac jak najwięcej urlopów, wybierać prawie do końca bo trzeba firmie pomóc, później najwyzej będziemy robić tak grafiki zeby komuś kto weźmie no dni wyszło z wolny 10 , ale durny pracownik słuchał, a później jak przyszło co do czego to pracownicy prawie na zero ,a na przypomnienia słów-Ja tak mówiłem?????? ,trzeba było nie brać. Mało tego sane darmozjady mają jeszcze zaległe urlopy!!!!!! Nie dość że jak już wróciliśmy po tych urlopach to jeździli z nami jak na szmacie żebyśmy przestawiali z konta w kont te same rzeczy, a sami siedzieli zamknięci w kanciapie popijając co nieco....,można niżej upaść?????? ,otóż jak widać mozesz sprawa premii, co niektórzy sa dobrzy w tym co robić i niestety jeśli osoba na dziale robi co miesiącem 40/50 proc parametrów to nie jest to tylko szczęście moze tak być msc, dwa ,ale nie rok czy dwa lata i w nagrodę nie ma premii bo reszta nie zrobiła, cały miesiąc jedziesz na 200 procent i na koniec - sory (usunięte przez administratora) ,moze za miesiąc- należę do tych cobplan mam zawsze zrobiony, ale jesli teraz zarząd, dyrektor czegoś nie wymyślą to nie ze przestanę, będę pracował jak inni bez,motywacji zapału i zaangażowania ,plan skończę na 40 proc i mam to gdzieś, mieliście pracownika teraz będę po prostu przychodził. Okres trudny się skończy w końcu firmy beda przyjmować ludzi i nikt kto będzie miał alternatywę nie zostanie tutaj pamiętając jak został potraktowany, Nawrat nie mow ze jesteś przyjacielem pracowników, nie rób z nimi zdjęć bo jesteś kimś kto ciągnie wynik i sklepy w dół. Pojedź tam gdzie ludzie od kilku msc nie dostają premii i spójrz w w oczy i powiedz moze za miesiąc kupicie dziecku nowa kurtkę, spodnie ,gdzieś wyjedziecie bo w tym miesiącu tatuś zrobił 150 proc ,ale g dostanie Wy już nas nie okradacie ,okradacie nasze dzieci i rodziny.

Tak38Nie1
Jurek
@Ciekawy

Tak było z urlopami

Tak22Nie2
@Jurek

Dokładnie, u nas taki jeden tak robił, dzwonił po ludziach i prosił, a teraz nie pamięta. Ogólnie takie kompetencje kierownicze ze szkoda gadać, od dwóch tygodni zalozyl białą koszulę i udaje prezesa ,a zero znajomości o pracy zespołu, zero wsparcia.

Tak21Nie1
A ja na to jak na lato
@Wroclaw

Potwierdzam tak bylo ,bierzcie do zera, później zrobimy grafiki ze będziecie mieli urlopy-pomożecie firmie itp ... teraz ,poproszę o jeden ,dwa dni z grafiku-alw jak ,dlaczego, po co ? Przecież nie masz urlopu... nasz qurcze WTF ,opamiętajcie się.

Tak18Nie1
Już były pracownik

Do wszystkich sprzedawców- uciekajcie stamtąd jak najszybciej! No chyba, że chcecie w niedługim czasie stać jednocześnie na kasie, na ratach, myć kible i pucować wypasione fury zarządu! To już nie jest praca- to jest jeden wielki bajzel!

Tak29Nie2
Piotrek
@Już były pracownik

Kiedyś bardzo mądry goral którego znałem powiedział, jeśli chcesz daleko zajechać musisz o konie dbać, karmić poić a one Ci się odwdzięczą ciężką pracą, jak tego nie będziesz robił będą słabe schorowane nawet czasami potrafią kopnąć właściciela jak wymaga ponad siły ,a przy pierwszej lepszej okazji uciekną. To był mądry człowiek-juz nie żyje ,przesłanie jego jest nadal aktualne i tylko je tu zostawię

Tak17Nie3
Zenek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Dzięki za kaskę! Fajnie jest z Wami współpracować! Oburzające jest to co Was spotyka i wiecie co???? A JA NA TO JAK NA LATO!!!!’

Tak14Nie3
Wroclaw

Dzisiaj z zebrania, dociskamy jest szansa itp, haha niewiele ponad 80 proc prognozy- pocalujcie nas w 4 litery-zero gwar, zero PS - my nie zarabiamy wy też nie będziecie

Tak31Nie1
@Wroclaw

Do szanownego Zarządu (Szanownego z premedytacją z małej) ,przekażcie pseudo kierownikom ze sprzedawca pracuje na planie miesięcznym, więc proszę się odwalić z planami weekendowymi, dziennymi itp, a rozliczać mnie na konie miesiąc, albo kwartału. Nic nie wiecie o motywacji zespołu-kompletnie zero

Tak19Nie1
Zawiedziony..
@Wroclaw

Co się dzieje z ta firma ? Czy oni myślą , ze ludzie będą za podstawę pracować ? Z tego co ludzie tu piszą widać , ze sytuacja jest podobna w całej Polsce ,

Tak16Nie1
Piotrek

Cele powinny byc nawet 2-3 godzinne

Tak12Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Media Markt Polska Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 58 ocen.