Opinie o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Media Markt Polska Sp. z o.o., jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Media Markt Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Doświadczony

Powiem Wam, drodzy koledzy i koleżanki, kochani pracownicy (nie mylić z Zarządem, który ma na nas wszystkich wywalone), że niestety nie macie co liczyć na to, że będzie lepiej. Mogę się pochwalić(?!) ponad 15 letnim stażem na różnych stanowiskach w tej firmie. To co się dzieje na przestrzeni ostatnich kilku lat to jest równia pochyła. Nie widać najmniejszej szansy na to żeby sytuacja miała się poprawić. Nie liczcie na to, serio. Coraz durniejsze decyzje najwyższych władz w firmie, kolejne gwoździe do trumny o których wspominacie zresztą w komentarzach rozwalają w drobny mak to co wypracowaliśmy przez te wszystkie lata. To cholernie przykre, nie tylko dla naszych portfeli. Została tu jeszcze "garstka" wartościowych ludzi, świetnych sprzedawców, kierowników, może także kilku dyrektorów... a wielu, dzięki którym ta firma zawdzięcza tak ogromny sukces na polskim rynku już w niej nie ma bo albo nie wytrzymali tego psychicznie albo po prostu nagle zabrakło dla nich miejsca, zostali zwolnieni bo nie pasowali do nowej koncepcji, tabelki w excelu. Niektóre "mądre" głowy, najpewniej z działu HR czy też innych fajnych, nietykalnych (do czasu!) posadek z centrali (ale nie tylko!) wypowiadają się tutaj zapodając hasła typu "skoro jest tak źle to czemu nie poszukasz pracy gdzie indziej". Drogie święte krowy, zrozumcie, że tu pracują też ludzie, którzy zostawiają zdrowie, oddają wręcz życie i (usunięte przez administratora) ponad normę całymi miesiącami, ba - latami ! Identyfikują się z tą firmą i robią co w ich mocy żeby było jak najlepiej (nie tylko w ich portfelach). Osiągają rewelacyjne wyniki, mimo tak dramatycznego spadku ilości klientów czy też braku towarów. To oni są skarbem i esencją MM ! Nie są winnymi tego co się dzieje. Nie możecie ich traktować jak darmozjadów, niewdzięcznych (usunięte przez administratora) czy w końcu jak ostatnich kretynów bo wygasicie ten ostatni ogień, te ostatnie iskierki jakie pozwalają tej firmie trwać nadal. Zresztą do kogo ja to piszę, przecież wy i tak nic nie możecie. Wykonujecie tylko polecenia z góry, ma być szybko i konkretnie (bo zaraz będzie SPRAWDZAM!). Od razu wam powiem, że konsekwencje tych durnych, nieswoich decyzji poniesiecie WY, prędzej czy później... zobaczycie. Podzielę się z Wami jak ja to widzę: - trwa intensywny przegląd kadr, wszelkie umowy na czas określony nie zostaną przedłużone (z małymi wyjątkami) - są już wstępne prognozy ile etatów będzie do ucięcia dla każdej hali (w dużej mierze uwarunkowane tym co powyżej) - jak skończy się tarcza a rynek nie ruszy tudzież faktycznie zrealizujecie co piszą niektórzy "pierdziele nie robię planów bo i tak mi nie zapłacą" to na 100% będą zwolnienia - dojdzie do pogłębienia centralizacji i ostatecznego wprowadzenia Multi-Kulti (pracujący wiedzą o co chodzi) - poważnie rozważane jest wprowadzenie odpowiedzialności materialnej (ilu macie ochroniarzy?) - jeśli tak duże spadki będą kontynuowane to dojdzie do zamknięcia pojedynczych lokalizacji a większe hale będą cięły przestrzeń handlową - ci co przetrwają do stycznia mogą liczyć na podwyżkę, powiedzmy 200-400 zł brutto w zależności od regionu + oczywiście przejęcie obowiązków i planów osób, którym nie udało się przetrwać - dalsze podnoszenie planów jest pewne jak w banku ponieważ są hale, które realizują te chore cele ! I tutaj mały komentarz. Jeśli należysz do osób, które je realizują to wiesz co musisz zrobić żeby je wyrobić. Tak tak, nie możesz mieć sumienia... musisz upodobnić się do tych co sprzedają schorowanym emerytom garnki, odkurzacze i inne cudowne wynalazki na tzw. pokazach (taki mały Tip dla Ciebie, ci sprzedawcy od "pokazów" zarabiają 5 razy tyle co w MM). Hmmm a może nie robisz planów bo uważasz, że są nierealne ? Dowiedz się od kierownika, który sklep je robi. Zadzwoń i zapytaj o te czary. Może ktoś życzliwy Ci podpowie jak dobrze ukryć w cenie G+, jak odpowiednio postraszyć klienta lub jak sprzedać tyle usług (pakiety, prekonfiguracja, brak golasów, rabaty). Jako wisienkę na torcie dodam ciekawą wypowiedź dyrektora regionalnego. Mianowicie informuje on, że są kraje na zachodzie gdzie w MM nie płaci się za plany! Nie wypłaca się premii! ...a mimo to ludzie robią nieprawdopodobne wyniki w sprzedaży G+ i Usług. Można? Można! Podsumowując - jest masakra. Jeśli wydaje się, że jest bardzo źle to przychodzi kolejny dzień/tydzień/miesiąc i nagle okazuje się, że jest dużo gorzej. Tempo degrengolady jakby wzrasta. Firma idzie na (usunięte przez administratora) :( Jeśli jeszcze tu pracujesz to życzę Ci wytrwałości i dużo zdrowia bo spokoju i lepszych pieniędzy niestety nie doczekasz. Jeśli myślisz o pracy tutaj to naprawdę odradzam, poczytaj lepiej co się tutaj dzieje...

Wyrobnik Gplusowy

Tak czytam te wszystkie Wasze opinie i zastanawia mnie jedno... Wszyscy narzekają a gdyby tak wziąć się w garść i się nie obrażać , tylko pracować na 100% możliwości, to wtedy jest większa szansa na zrobienie planów. Z postawą "anty" na początku miesiąca, niewiele można ugrać. Ci co robią 100% planu, cierpią przez malkontentów, którzy już od pierwszego dnia miesiąca wiedzą, że plan jest nierealny. Przez takie właśnie osoby on staje się nierealny. Są markety, które na spokojnie wyrabiają plany i to zarówno obrotowe jak i usługowe. Chcecie mi wmówić, że mają za niskie plany? Czas się zastanowić. Jeśli przychodzisz do pracy a nie pracować, to najwyższy czas coś zmienić. pozdrawiam. wieloletni pracownik wyrabiający plany ;)

Premia

Czy ktoś coś wie na temat premii? Pomimo niezrobionego obrotu większość wyrobiła swoje cele. Mają zamiar okraść wszystkich czy nagrodzą tych co swoje zrobili? Na markecie oczywiście cisza, czy to specjalne opóźnianie by ludzie w tym miesiącu nie położyli lachy?

Centralny

Przypominamy o sprzedaży G+ i usług. plany na 101 procent

Plany

Jak u Was z planami ? My po podwyższeniu idziemy na 60 % :):) Zarząd za tamten rok wypłacił sobie mega premie, a żaden pracownik nawet nie dostał dziękuję- mało tego robiąc 200 procent parametrów bylismy na samej podstawie bo sklep nie robił-ta fira to (usunięte przez administratora) potencjał jest ale zarządzający to wyzyskiwacze i barany.

Waws
@Plany

U nas tak samo, od roku było za dobrze, plany robione, premie były, trzeba było (usunięte przez administratora). Podnoszą plany, towarów jak na lekarstwo, banda (usunięte przez administratora), na pewno nie będę robił swoich targetów i nabijał kabzy prezesikom od 7 boleści!

Edzia
@Plany

My nie mamy szansy na 85 :( ,ja swoje plany już mam.na 150% i co z tego?, mam już dość tej firmy :(

Halina
@Edzia

To najbardziej boli, Ty swoje robisz ale co z tego? Najgorsze jest to że wszyscy wokół zarobią, oprócz tych którzy to sprzedali. Teraz straszą tym całym Grekiem że jeździ i słucha czy mówimy dzień dobry po 3 sekundach od wejścia klienta. A co to da? Nie ma premii nie ma motywacji do obsługi klienta.

@Halina

Proponuje akcje ogólnopolska o nie pisanie g+\ps, a idą najlepsze miesiące , zobaczymy kto będzie w (usunięte przez administratora)

Ks
@Wsio

Niestety, ale to się nie uda. Wystarczy żeby ze 2-3 dni były niższe nasycenie g+/ps i będzie się trzeba tłumaczyć z każdego sprzedanego towaru który wyszedł. Później pewnie indywidualne rozmowy z kierownikami i tłumaczenie czemu nie sprzedajesz i nikogo nie będzie obchodziło że masz już zrobione 120%. Będzie szukanie spisków i grożenie zwolnieniem za nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Wiem bo przechodziłem to już kilka razy. Najlepszym wyjściem iść na L4 masz spokój i kasa lepsza z tego.

@Ks

To idźmy wszyscy na L4 w grudniu :)

@Wsio

Gratuluje myślenia - chce więcej zarobić więc będę cały czas marudził a w grudniu pójdę na L4. I namowie innych… Brawo! Na pewno dzięki temu otrzymasz podwyżkę! I premię! Bo jesteś wyjątkowy…

Rychu
@Alojzy

Ty myślisz że podwyżkę dostaniesz i wyrobisz plany jak niema topowych modeli na sprzedaż bo jest problem z podzespołami człowieku na jakim ty markecie żyjesz i w te bajki wierzysz jeszcze w grudniu ja pierniczę hehehrh

@Rychu

Człowieku - jest październik a Ty już o grudnia psuciu myślisz? Deficyt towaru jest na całym rynku. A Ty wciąż tylko źle i źle… Jprdl piaskownica

Rysiek ze Słupska Nowy wpis
@Alojzy

Jeżeli jest deficyt na rynku towaru, to czemu plany są większe niż w zeszłym roku? Z jednej strony słyszysz o pandemii i dużych stratach, a z drugiej przychodzi mail od Alpaya że przetrwaliśmy kryzys i nie ruszyliśmy pieniędzy z funduszu kryzysowego. To coś tu jednak jest nie tak.

Krzysiek Nowy wpis
@Rysiek ze Słupska

Co myślicie o strajku i proteście w Warszawie ?

Nowe stawki

Wie ktoś może jak kształtować się mają nowe widełki płacowe??, jakieś przecieki ?

Norka
@Nowe stawki

Pewnie każdy dostanie z 5% podwyżki będzie dużo gadania, a tak naprawdę to zwykła inflacyjna

Wyrobnik
@Norka

To rewelacja. 12 lat pracuję i będzie to pierwsza podwyżka! Rewelacja!

Centrala
@Nowe stawki

Regulacji na niektórych stanowiskach należy spodziewać się raczej w dół. Dyrektorzy na kierownikow - autek służbowych nie będzie.

Ekspert -były kierownik
@Nowe stawki

Coś wiadomo ? Miały być nowe stawki od października, ten już tuż tuż i cisza.

P3xx
@Ekspert -były kierownik

Czego oczekujesz? Będzie podwyżka w styczniu. Niektórzy doradcy będą zarabiać po prostu najniższą krajową. Nie oczekujmy podwyżek jakichkolwiek od naszego zarządu, który ma nas daleko w rzyci.

Byly
@Centrala

I w końcu w MM krakow II doczekali się zwolnienia dyrektora, niedobitki, albo Ci, których nie zdążył zniszczyć się cieszą!

Była
@Byly

Przeniosłam się do innej galerii. Dyrekcja lepsza, ale co z tego, towaru w sieci nie ma, system premiowy wszędzie niezależny od nas, konkurencja wyrasta dosłownie obok nas. Powoli zwijamy żagle, wszędzie, czy tego chcemy, czy nie.

Wisła
@Była

Myśmy przeszli obok do konkurencji i finansowo lepiej teraz wychodzimy. Wszędzie są plusy i minusy. Niedługo ma przejść jeszcze jeden pracownik, to już w ogóle będzie wesoło :). Zaraz okres przedświąteczny, zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam wszystkich

Rychu
@Wisła

To dobrze oby. Wam się powodziło

Adam

Nie bedzie podwyzek

Itfd
@Adam

Skąd masz takie informacje?

Joanna
@Itfd

Będą podwyżki dla zarządu, dyrektorów i kierowników. reszta niech się cieszy, że pracuje jak w (usunięte przez administratora)

Kasia
@Nowe stawki

Od kiedy potencjalne podwyżki to wiem ale podobno wcześniej miały być rozmowy i mieliśmy poznać stawki. Myślicie ze kiedy poznamy? -otwierają u mnie Lidla i zastanawiam się bo są przyjęcia. Ale nie chciałabym popełnić błędu:(

Asia
@Kasia

Myślę ze niedługo się dowiemy

Halyna
@Asia

Teraz mam 3200 podstawę, jak myślicie ile dostanę? Do 3500 dojedziemy?

Olek
@Halyna

A jeśli można spytać jakie miasto a jeśli za szczegółowo to jaka część Polski, 3200 podstawa?

Halinka
@Olek

Elbląg

Nikt Nowy wpis
@Halinka

Pracownik czy nowo zatrudniony?

Bez ściemy

A ja pracuję już dość długo i lubię tą firmę. Jak czytam komentarze osób, które tylko szkalują, to zastanawiam się po co tu pracujecie? Tylko siejecie ferment i często piszecie bzdury, które są powtarzanymi zwykłymi plotkami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie podoba się, to odejdźcie tam gdzie uważacie, że będzie lepiej. Fakt, że czasem Zarząd podejmuje dziwne decyzje, ale nie ma dużej firmy, w której nie znaleźliby się dziwni ludzie. Wiem to, bo w kilku firmach już w życiu pracowałem i wiem też od wielu znajomych, jak wygląda praca, wymagania i kultura w innych firmach, nie tylko z naszej branży. Domyślam się, że niektórzy z Was mogli trafić też na dziwnego przełożonego i rozumiem częściowo frustracje. Ale wiem też, że jak się robi swoje i angażuje w 100% to zawsze wyjdzie się na tym dobrze. I Ekipa jest bardziej zaangażowana, kiedy nie ma w niej wiecznych narzekaczy, frustratów, plotkarzy itd. Fakt, że obecnie pracuję pod kulturalnym i pomocnym przełożonym i z fajną w większości Ekipą. Ale jestem też pewien, że najwięcej zależy od nas samych, od naszego nastawienia. Podsumowując - nie podoba się, to odejdź od razu tam gdzie wg Ciebie będzie Ci lepiej i nie nastawiaj innych negatywnie na otaczającą rzeczywistość. Życzę wszystkim pozytywnego myślenia i angażowania się a przez to dużo satysfakcji z pracy. ;)

Brawo! W końcu rozsądny głos, dziękuje! Powodzenia na 110%

Vik
@Bez ściemy

@Bez ściemy Super podejście, ale pozytywnym nastawieniem nie opłacę rachunków czy nie kupię jedzenia. Już wiem że w tym miesiącu sklep zamknie plan poniżej 85% i moja wypłata wyniesie ok. 2500 i wiem że praktycznie nic mi nie zostanie po zrobieniu comiesięcznych opłat i zakupów. Zbliża się grudzień wiadomo święta prezenty okres większych wydatków jescze do tego wszystko dookoła drożeje prąd, paliwo, jedzenie a moja wypłata przy tych planach na pewno się nie zmieni no to jak mam mieć inne nastawienie. Ekipa pracowników na moim sklepie jest naprawdę zgrana potrafimy sobie pomagać. Teraz widać że bardziej opłaca się iść na zwolnienie lekarskie niż pracować co już kilku pracowników wykorzystuje. Mija mi naście lat w tej pracy i faktycznie były lepsze i gorsze okresy, ale zawsze wypłata zależała od Ciebie i twoich wyników. Niestety ten miesiąc zaczął się bardzo dobrze jeżeli chodzi o usługi i gwarancję (wiadomo była akcja która pomogła) ale jeżeli wiem że za sprzedane usługi nie dostanę 1zl tylko wszystko pójdzie do centrali to jak mam mieć pozytywne nastawienie. Naprawdę lubię moją pracę, ale mam też rodzinę do utrzymania i za tą podstawę jest to niewykonalne i to jescze w takim okresie.

Oddany.

Marcin -MONgolia??? :)

@Vik

Rozumiem Twoją sytuację. Wiele osób ma na chwile obecną podobną sytuację w tym miesiącu. Jest dopiero połowa miesiąca - nie wiem na ile dziś idziecie, ale druga połowa powinna pociągnąć wynik do przodu. Z 80% do 90% da się dojść, z 75% do 85% tez… potem jest już niestety trudniej… mimo wszystko trzymam kciuki za premie na koniec miesiąca!

Haliniaaa
@Vik

Uuu 2500 to całkiem, całkiem ja dostanę 2200. Nie wiem co w listopadzie nie opłacić by kupić jedzenie

@Bez ściemy

@Bez ściemy - a cóż to za miasto z tym "super" przełożonym? U nas nigdy nie było i chyba nie będzie nikogo normalnego...

@Wyrobnik Gplusowy

Warto czytać ze zrozumieniem, napisałem kulturalny i pomocny. :) Tak, są tacy. Normalni, którzy pracowali na wszystkich szczeblach. Ale oczywiście nie wszędzie tacy są, dlatego pisałem głównie o skupianiu się na sobie i zastanowieniu się, co ja mogę dać dobrego dla firmy, w której decyduję się pracować. A jeśli się nie podoba, to pytanie jeszcze raz: PO CO TU PRACUJESZ, SKORO JEST CI ŹLE? Kredyty, rodzina..? No Ok, ale skoro tu jest źle to może warto iść tam, gdzie będzie Ci dobrze i nie narzekać na okrągło. No ale niektórzy wolą tylko ponarzekać.. bo tak łatwiej, bo są anonimowi. Brawo! :D Mimo wszystko i takim życzę znalezienia satysfakcji z pracy! ;) A co do miasta.. super miasto! :)

@Bez ściemy

Jak długo można wierzyć w coś czego nie dostaniesz? Ile miesięcy można robić plany z których i tak nic nie zarobisz? Jak można tak zaniedbać ciężka prace sprzedawcy i uzależnić premie od obrotu? Wytłumacz jak?

@Wsio

Może warto zadać te pytania przełożonemu? A jak nie ma on pomysłu jak pomóc, to może warto zmienić pracę? Przecież skoro tak jest źle, to co trzyma Cię w tym miejscu? Przecież nie jesteś chyba na siłę tu trzymany? :)

@Bez ściemy

Na siłe??? Nic na siłe. Poprostu chce być sprawiedliwie rozliczany z moich osiągnięć. Nie z osiągnięć sklepu. Bo na to nie mam wpływu.

@Bez ściemy

Mój przełożony zadaje to samo pytanie swojemu przełożonemu a tamten nie chce zadac tego pytania swojemu przełożonemu. Wiec coś tu nie gra.

@Wsio

To idź do pracy tam, gdzie jest wg Twoich potrzeb. Tu są takie warunki i na siłę (tak, na siłę) nikt Cię tu nie trzyma. Wybaczcie ale znam takich (głównie z poprzednich dwóch marketów, bo w obecnym mamy faktycznie fajny zespół Doradców), którzy wyrabiali plany bo stali głównie przy wyspie Apple lub byli tylko na TV bo był to dział w tym sklepie akurat frekwencyjny. Ale nic poza tym od siebie nie dawali, nie pomagali klientom przy drobnych produktach jak drukarki, kable czy baterie i później byli zdziwieni, ze frekwencja ogólna w sklepie słaba. A jak ma być dobra, skoro klient od kabla był olany? On już nie wróci z chęcią po duże zakupy w takie miejsce. I tacy właśnie narzekacze głównie tu wylewają swoje nieuzasadnione żale. Tak, nieuzasadnione bo znasz zasady gry. Jeśli one Ci nie pasują to idź pracuj tam gdzie jest po Twojemu lub załóż własną firmę. No chyba, ze lubisz po prostu narzekać (tak, jest wielu takich ludzi - taka trochę choroba psychiczna) to wtedy kumam.. zostań i udręczać siebie i innych dalej.. ale może lepiej nie? No nie, u nas byś nie został w markecie dłużej bo u nas się ludziom chce. :)

@Bez ściemy

Widzę te złote myśli z podręcznika dla akwizytorów. Obudź się! Brak towaru, ceny z kosmosu. Konkurencja nie zwalnia tempa. Chyba ze jesteś mistrzem od mówienia „dzień dobry”.

@Wsio

A Ty dalej swoje.. :) to co tu robisz? :) po co pracujesz w tej firmie? Idź popracuj tam gdzie jest super i opowiedz nam po kilku miesiącach jak jest tam cudownie, jak jest mnóstwo dostępnego towaru, nie ma żadnych problemów i Twoja postawa narzekacza jest ceniona i dzięki niej wszystko zmienia się na plus. :) i jeszcze jedno.. „dzień dobry” :p :D

@Bez ściemy

Podaj adres tego twojego super marketu, gdzie masz ten super zespół co pracuje do końca miesiąca na 110% wiedząc już w połowie, ze nic nie zarobią . Chętnie tam przyjadę i zobaczę. Ciekawe ile ci płaca za pisanie tych głupot? Pamiętaj nikt nie będzie pracował charytatywnie. A te wasze korpo zagrywki „jak ci nie pasuje to idź tam gdzie jest dobrze” na mnie nie działają. Jaka to jest motywacja dla pracownika?

Bez ściemy Nowy wpis
@Wsio

Na Ciebie nie działają bo tylko szczuć potrafisz, narzekać i pisać bzdurny hejt na firmę, w której pracujesz (pewnie gadać też ale raczej jestem pewien, że tylko w necie mocnego udajesz). Mam już tyle lat, że znam takich jak Ty, malutkich ludzi, którzy całe swoje życie tylko marudzą a nic z siebie nie dają. Twoja anty postawa to totalne (usunięte przez administratora) i pewnie dobrze o tym wiesz. Mogę się założyć, że jesteś nieszczęśliwy nie tylko przez pracę ale i w życiu ogólnie. A wyładowujesz się tam gdzie jesteś anonimowy. Ogarnij się i idź tam, gdzie będzie Ci dobrze.. no ale chyba nigdzie nie będzie, co? :)

Pracownik wieloletni
@Wyrobnik Gplusowy

Plan był robiony kilka razy do roku na markecie, skoro teraz jest drastycznie spadkowa tendencja klientów a plany wciąż mamy takie same bądź większe to mi tu nie (usunięte przez administratora)ze nie są robiony przez maruderów. Wcześniej ludzie(usunięte przez administratora)na indywidualnych jak najwiecej i i tak obroty nie były robione. Widać, ze komentarz pisze „wieloletni” chyba kierownik

@Wyrobnik Gplusowy

Przestan jarać to co jarasz bo Cię oderwalo od rzeczywistości, Jeśli sklep w tamtym roku dwa lub trzy razy wykonał plan na 100 proc, to jaką ma szansę przy minus 40 procentowej frekwencji????? ,przy większych planach??? Przestań bredzić bo czytać tego nie można, sam byś pierwszy jęczał gdybyś go wyrabiał kilka msc na 120 proc i nic nie miał bo zawsze brakuje 1-2 pric do 95 proc

Agata
@Wyrobnik Gplusowy

Milo ze gości z nami kierownik/ dyrektor ;) a odpowiadając na wiadomość powyżej - wielu pracownikow w wielu sklepach pracowało na 120% ( przypominam ze 4/5 etatu a plan nie byl pomniejszony) i kolejny miesiac wykrecajac świetny wynik i realizujac swoje cele dostalo 80% swojej podstawy... i co? Wina oczywiście lokalnie bo przecież braki towaru, braki w kadrze doradców, braki w kadrze zarządzającej, fatalny magazyn centralny, fatalna kampania reklamowa a raczej jej brak, brak rat 30,50, nie mialy na to wplywu? Nie dajmy sie zwariowac tu nikt sie nie obraza tylko ludzie otworzyli oczy, koniec wyzysku. Pewniakiem jest tez fakt ze obecny system premiowy to gwóźdź do trumny.

@Pracownik

Szkoda tracić czasu na tego Pana odrazu widac ze to nie pisal pracownik tylko jakis dyrektor i to ten jeden z ostatnich ktory jeszcze jest zaslepiony ew ktos z centrali ale oni sa raczej za wazni na udzielanie sie tutaj

Dyrektor
@Wyrobnik Gplusowy

Witajcie, To co czytam na tym forum ( od około 6 tygodni ) jest dla mnie straszne... Zarządzam jednym sklepem w dużym mieście i rzeczy opisywane przez Was nie mają u mnie miejsca. Pracuje w firmie od nastu lat, i zawsze docenienie drugiej osoby - za wkład, za wysiłek, za zaangażowanie - było dla mnie kluczowe. Jestem dumny z zespołu, który mimo wszystkich przeciwności zrealizował cel. Udało się osiągnąć wynik na poziomie 105% planu. Kilkunastu doradców wskoczyło w system premiowy i zgarnęło fajną kasę. Jednak do ostatniego dnia wspierałem zwłaszcza tych, którym do planu było daleko. Wiem, że są markety gdzie spadki sięgają 30-40% jednak nie demonizowałbym całej sieci. Na koniec trzymam kciuki za sklepy, w których pracujecie - bez Was nie damy rady! Złe momenty miną. Powodzenia i nie myślmy o powodzie dla którego nie zrobimy planów, tylko o sposobie jego realizacji. Powodzenia!

Kamila
@Wyrobnik Gplusowy

Ponad 50 reakcji-co znaczy ze pracownicy czytają to wszystko,super :) jeszcze dwa tygodnie temu nie słyszałam o stronie,teraz to u nas jeden z głównych szeptanych tematów i ludzie się zgadzają z tym - Wrocław odpuszcza plany na ile nie robią i tak szansy nie ma na premię, znajomi z Warszawy z którymi się przyjmowałam tak samo :) cóż Media samo zapracowało na morale :) Mam nadzieje ze konkurencją czyta je także -poqinna je wykorzystać czy to do podebrania najlepszych czy wręcz do reklamy w stylu "U nas się płaci za pracę " ;)

przedstawiciel handl
@Wyrobnik Gplusowy

To ciekawe w jakim markecie jest taka sielanka...cala siec sie sypie, pracownicy wysylają CV tam gdzie sie da, ze wspolpracy z MM wycofal sie juz nawet Electrolux.. Lg warunkowo wrocil do wspolpracy..z tego co wiem tez chcą powoli wycofac sie zMm... inni producenci tez juz tracą cierpliwosc.. za 2 lata MM zniknie z polski..Pozdr

Znaffca
@przedstawiciel handl

@przedstawiciel - Proszę nie siej dezinformacji. Electrolux to decyzja sieci ( kwestie handlowe ), LG został dogadany i w żadnym wypadku nie warunkowo... jak nie wiadomo o co chodzi...

....
@Wyrobnik Gplusowy

„Wieloletni pracownik wyrabiający plany” chyba w HR hahahahahaha

alex
@Wyrobnik Gplusowy

sklep jest zły. Kupiłem telefon, już trzykrotnie daję na gwarancję, mikrofon nie działa dobrze, w stanie niedziałającym zwracany jest trzy razy. Piszą, że zainstalowali oprogramowanie i przeprowadzili testy, wszystko działa))).

Malkontent gplusowy
@Wyrobnik Gplusowy

Przedstaw się z imienia. Napisz gdzie pracujesz to na szkolenie przyjadę.

Malkontentka
@Wyrobnik Gplusowy

Uwielbiam zwłaszcza takie miesiące, kiedy widzisz, że idzies na plan, a w połowie miesiąca dowiadujesz się, że jednak te plany uległy zmianie i to nie pomniejszeniu ;)

Prezes
@Dyrektor

Dyrektor z Wro??

Miki
@Wyrobnik Gplusowy

Jakie to markety wyrabiają „na spokojnie plany” 16 koła w g+ na pracownika?

Maus
@Miki

A jaki to problem?

Obiektywny
@Wyrobnik Gplusowy

Miałem poczytać więcej komentarzy ale ten mi wystarczy :( Pracuję w innej firmie, produkcja nie handel, i powiem wam że macie przerąbane. U nas też są tacy nadgorliwi. A jak wiadomo, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Też były normy, wydajności i korpoludki zasuwały dla 100 zł na maksa. I co się stało? Wydajności są po 100% ludzkiej wytrzymałości. Owszem, są do wykonania bez problemu, przez miesiąc, dwa, może trzy... A potem nie ma przebacz, nie jesteś u siebie w domu i sobie odpoczniesz bo MISJE wykonałeś i jesteś najlepszy. Z wiekiem przychodzi refleksja, pod warunkiem że ego nie wystaje poza czubek nosa. Mimo wszystko życzę wam powodzenia.

Nieważne.pl
@Wyrobnik Gplusowy

Zgadzam się.U nas na dziale mgd takich malkontentow brak.Co jakiś czas jest nowa osoba z marketu,przesunieta do nas magd.Obslugujemy magd,kabelki USB,kabelki tv i piloty,anteny,wszystkie gry i zabawki ,alkomaty,żarówki i wiele innych akcesorii nieskończonych.Pytanie .Jeśli ktoś jest od wszystkiego,to ile wie.Improwizacja może być przekonywujące.

Ktos
@Pracownik

I do tego brak zatowarowania sklepów i obsługi, a ludzie nowi kturzy sa zatrudniani kompletny brak wiedzy produktowej. A zaraz listopad. Brak konsol ( z zakazem nawet sprzedaży zmb agazynu centralnego) brak gier. I brak pracowników na kazdym dziale na pewno 2 pracownikow samych zrobi plan za nieobecnych. Iprsy tego typu reklamach https://youtube.com/watch?v=yyVWmfkcuag&feature=share

Sprzedawca
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Z dwoma bezpośrednimi przełożonymi, 2 etapowa

Pytania

Czy mam dzieci? Czy planuje je mieć? Czy mam drugą połówkę? Pytania na które odpowiedz twierdząca automatycznie by mnie dyskwalifikowała. O to nie mogą pytać ale przecież rozmów się nie nagrywa, w idzie się na nie po to by dostać prace. Wiec nie idzie się do sądu. Bardzo nieuczciwa praktyka wobec przyszłych pracowników. Usłyszeli to co chcieli

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Sadly true

W tej firmie zostali już na stołkach pozoranci którzy do konca będą udawać że coś potrafią i coś rozumieją.. Na nizszysz szczeblach zostali już Ci co boją się zmian i lubią gdy im w twarz plują... oraz ci co przychodzą, popracują kilka tygodni i i zwiewają z tego bajzlu... Nie ma towaru, a na półkach jakaś tandeta marek własnych... heheh Sorki - każdy dzień pracy w tej korpo to strata czasu.. Popracowałem, widziałem od kuchni i podziękowałem...

DO ZaRZADU

Jak ma być dobrze w tej firmie jak np regionalnym został na dolnoslasku facet który miał sprawę i wyleciał dwa razy z konkurencji za (usunięte przez administratora) To samo po miesiącu zaczyna robić tutaj. Spytam tylko SERIO ???, taki późniom zarządzania nadaje się tylko żeby opisać w prasie. Konkurencja wywala gościa, sprawa w sądzie, a MM witaj-zapraszamy do tresury pracowników???.

Byly
@DO ZaRZADU

Nie pracuje od roku,, ale takie praktyki mnie nie dziwią w tej firmie. Wzorce z dawnych czasów jeszcze mają.

BTB

Mam do Was pytanie, jestem od niedawna tutaj.Na dniach dzwoniła do mnie osoba z Warszawy zeby sprzedać towar X, poda nazwę firmy , wysłać jej fakturę. Ma podpisaną umowę..... no właśnie ale umowa jest podpisaną z nią - nie z naszym marketem, co bedzie jak nie zapłaci?

Kosa
@BTB

Nie rób tego. Póki jest ok to nic nikt nie powie, łącznie z Sebastianem czy drugim, ale jak coś nie wypali to usłyszysz. Procedur nie znasz???, po co wysyłałaś/eś. Jeśli już weź zgodę od jednego nich, wiem o kogo chodzi i ona wie dobrze ze tak nie można robić- ale później powie to po co się zgadzaliscie?

@Kosa

Ostatnio było przecież na teamsach pytanie od Grubego - na jakiej podstawie kilku gwiazdorów wysyłało towar bez wpłaty i umowy. I potwierdzam umowa jest podpisywana tylko na dany market. Chyba że są jakieś rozbudowane o czym nie wiem. Nie dajcie się wrobić w proszenia tej osoby, z pełną świadomością wrzucą Was na minę.

Kama

U nas z końcem miesiąca zwalnia się miejsce w b2b, robią łapankę. Przez chwilę zastanawiałam się, ale po przeczytaniu tutaj, zasięgnięciu języka stwierdzam że to jakieś jaja- przecież Ci ludzie przynoszą największe obroty do firm (czasami w dwa miesiące większe niż niektórzy latami) i mogą np nie dostać mikro premii bo jakiś buc Wy wymyślił sobie targety usług w dziale który ma robić obrót???? -na początku myślałam że to żart-ale wyszło że prawda. Także podziękuję- a do najlepszych zabierajcie swoich klientów i uciekajcie do konkurencji tam Was docenią. Osoba która wymyśliła jako czynnik premiowy procent usług powinna wylecieć dyscyplinarnie z firmy za działanie na jej szkodę.Spytajcie ludzi ile straciło MM obrotu przez to że nie chcą windować wyniku w obawie zeby nie dostać większego planu przez to usług. MM traci miliony. Dlatego odchodzi osoba u nas i dlatego jedni z najlepszych odeszli ostatnimi miesiącami. I dwa chcecie kogoś zachęcić żeby przynosiła setki tysięcy obrotu miesięcznie - to płaćcie uczciwie (docencie, dajcie nagrodę rocznąnajlepszym), a nie zabieracie premie bo jakiś buc na K ma urojone pomysły. Wiem jedno dzięki B2B kilka marketów w Polsce jeszcze działa-a miały być do odstrzału.(Nagle zaczęły robić ponad 120 proc wcześniej robiąc 70 -szanujcie tych ludzi bo dzięki nim inni mają pracę). Dlatego teraz słysząc może przeHDzeisz do B2B, gdzie zrobienie 300 tys obrotu nie gwarantuje mi wypłaty premii -nie dziękuję.

Byly B2B
@Kama

Nie polecam - nowy dział do wykorzystania pracowników bez godziwych pensji. Zobaczcie prywatne firmy które kupują od Was, popytajcie może tam szukają ludzi (ja znalazłem) i spytajcie ile byście dostawali za obrót który robicie tam ;(

Emil

Nie, to nie ja :) Ja nie narzekałem na zadania. Jak dobrze wiecie co miesiąc robiłem plany i to z bardzo dużą górką. Prawdę mówiąc wypowiadałem się pod inną nitką o b2b, pod innym nickiem, ale zawsze pozytywnie :)

Ja
@Emil

Żart.

Wkurzony
@Byly B2B

Co to za bezmózgi dają plan jak ktoś jest na urlopie ???, Sebastian weź pomysł człowieku bo ktoś Cię przeciągnie po sądzie pracy .Cały miesiąc mogę być na urlopie i dostanę 500tys ??? -jest tu jakiś prawnik w tej firmie od prawa pracy ???? I dwa wzrost przez pół roku z 100 tys ,do ok 500 tys ???, Noalny jesteś z tym swoim podnozkiem????. Każdy sklep powinien mieć te same cyfry -procent od obrotu!!!!

Gosia
@Wkurzony

Seba z drugim są na wylocie. Ten dział to pomyłka, brak towaru - samsungi dyrektor prywatnie do znajomych firm wysyla reszta ma ban -jak ma być dobrze ???

Max
@Gosia

Podobno kilku co robią wyniki dla b2b rozważa już oferty pracy, macie rację uciekajcie -ja tak zrobiłem i uwierzcie dobrych fachowców potrzeba na rynku

xd
@Max

Robię wyniki i się jakoś o mnie nie zabijają :D Nie siej fermentu

Xyz
@xd

Robić plan, a być z top 5 to różnica ;)

Xd
@Xyz

Skad wiesz ze nie jestem z top5...

Xyz
@Xd

Bo każdy z nich ma już po kilka ofert. Rozmawiałam z nimi ;)

Czarniutka

Całkowicie nie polecam pracę w tej firmie wyzysk zero kultury nie prawdomówność Katowice i Tychy.dno dna

Slow

Plany na ten miesiąc to jakieś nieporozumienie. Już teraz widać że są nie do wykonania i zostanie goła podstawa. Mam pytanie jak wyglądają podstawy u was? Patrząc na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE (sprawa C-624/19) z czerwca tego roku. Sędziowie stwierdzili w nim, że różnicując wynagrodzenie osób zajmujących to samo stanowisko wyłącznie na podstawie miejsca wykonywania obowiązków (lokalizacji zakładu pracy), pracodawca może narazić się na zarzut naruszenia nakazu równego traktowania w zatrudnieniu. Podstawa na tym samym stanowisku powinna być taka sama w każdym markecie, a coś wydaje mi się że różnice sięgają nawet kilku stów.

Lino
@Slow

No szaleństwo Warszawa ma zarabiać tyle co jakaś malutka wieś .. Ludzie puknijcie cię w głowę

@Lino

A Warszawa to co to jest? Miasto. Chleb kosztuje tyle samo

Witos
@Wsio

Dokładnie. Też mamy dzieci, koszty itd. A co Warszawka ma zarabiać drugie tyle? I tak macie większe podstawy i większe możliwości.. A plany mamy prawie takie same jeśli chodzi o g+.

Kito

To zapraszam do Warszawy Wynajem życie mieszkanie Zastanówcie się co piszecie

Witos
@Kito

Nikt Ci w MM nie każe pracować, to nie przymus. Idź tam gdzie więcej zarobisz i zastanów się co piszesz.

@Kito

Słoiku zaprosić to możesz na swoje kresy.

Zulugula
@Slow

W Biedrach, Lidlach, Teskach i innych marketach typu "mydło powidło" (czyli firmy które kształcą kadrę dla Media) pracownicy i sama centrala tę dyrektywę TSUE doskonale znają. Problem w tym że działy prawne odwołują się do prostej zależności Większe miastoWięcej pracywięcej obowiązków. Patrząc na tabelki obrotowe mniejszy market w mniejszym mieście potrafi zrobić większy zysk niż galeryjny market w dużym mieście. A szczytem wszystkiego były kombinacje z powierzchnią handlową i markety wolnostojące robiły pensję na "galerianki"

Legia Pany
@Zulugula

Zapomnieliście że każdy market stanowi oddzielną spółkę...

Zamzak
Kandydat

Witam, mam za niedługo rozmowę kwalifikacyjną w jednym z Warszawskich marketów na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta. Mam doświadczenie i ciekawi mnie jakie stawki są promonowane na Specjalistę w obecnej chwili i czy nie jest to szukanie pracownikó tylko na Q4 i wypad?! Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

@Zamzak

Idź - jak lubisz pracować z klientem to Cię zostawią. Stawek warszawskich nie znam…

Lll
@Zamzak

Najgorszy wybór firmy. Brak szans na rozwój. Premia niezależna od Twoich wyników. Atmosfera upadłego giganta

@Zamzak

Szczerze mówiąc to nie polecam pracy w tej firmie. Obskoczyłem kilka warszawskich hal w ramach zastępstwa, oraz byłem 2 lata na jednej - na każdej hali jest bardzo podobnie. Ciągły nacisk na wyrobienie swoich targetow, człowiek się napracuje po czym okazuje się ze swój plan wyrobiles, ale plan hali nie został osiągnięty i nie dostajesz ani złotówki. Dodatkowo nie raz spotkałem się z mobbingiem, a to ze strony dyrektorów, albo kierowników. Dlatego odszedłem z tej firmy i polecam każdemu kto ma choć trochę szacunku do siebie i swojej wykonywanej pracy. Praca tam to szkodzi zdrowiu psychicznemu i fizycznemu - przekładanie towaru z jednej półki na druga bo ktoś ma takie „widzimisie” a za tydzień mu się odwidzi - uważam za żałosne.

Niewolnik
@Zamzak

Jeżeli intetesuje Cię praca na 3/4 etatu, plany z kosmosu, (usunięte przez administratora) nieustanne przestawianie towaru, brak premii jeżeli cały market nie zrobi planu to startuj.

Eliza

Hej .wiecie moze czy mozna starac sie o pożyczkę w media markt? Bo slyszalam ze tak

Niewolnik
@Eliza

Źle słyszałaś. Podnieś te premie z podłogi. Zrób 2000 procent normy i obrót sklepu na poziomie 200 procent.

Olaf
@Niewolnik

(usunięte przez administratora) - jesteś wyzwolony! Idź gdzie chcesz i nie marudź! Dzięki Twojej decyzji innym będzie lżej!

Niewolnik.
@Olaf

@Olaf nie tyś mym panem, więc nie marudź o wyzwoleniu. Była mowa o pożyczkach w MM. Nie ma, podobnie jak podwyżek i rabatów pracowniczych. Z testowania gadżetów masz do wyboru paleciaka lub dwukółkę.

Pan Mietek od gwarancji

Już nie mogę doczekać się tej nowości którą planują wprowadzić do Media - Fotowoltaika is coming ????

Murzyn

Dajcie znać na ile prawdą jest ze podwyżki będą dopiero w styczniu. Mają nas za nic, dobrze bybylo dać znać jak wiele zależy od nas tych na dole, może tak sprzedaż Ģ+ by spadła.

Qwerty
@Murzyn

Tak. będzie w styczniu podwyżka minimalnej krajowej :-)))))

rozbawiona
@Qwerty

przecież nie strzelą sobie w kolano ogłaszając info w październiku. Dopiero co dostaliśmy maila z info o.powodzeniu w okresie świątecznym. Gorący okres dla handlu , zero info do stycznia do zagranie czysto strategiczne , teraz musieliby się liczyć z masowymi wypowiedzeniami umów a jak wiemy w grudniu potrzeba takich jak my zapalających od 8 do 23 po kilka dni z rzędu z wydajnością i uśmiechem na twarzy jak byś dopiero wszedł na halę sprzedaży po wypoczynku dwu dniowym.

Ciekawy

No niestety bardziej niż pewne że w tym roku podwyżek nie będzie.

Pewniak
@Ciekawy

W styczniu o 200 zł pewnie

Kiwk
@Pewniak

I to brutto. I raczej 150. Dobra nie ma co się podniecać. (usunięte przez administratora)

Ciekawy

Wrzucę zapytanie na czasie, czy ktoś już coś wie na temat nowych widełek dotyczących wynagrodzeń? Po spotkaniu dyrektorów decyzje już zapadły ale zero szczegółów.

@Ciekawy

Raczej nie zapadły. To nie tam jest decyzja - a na zarządzie.

Peps
@Adolf

My dostaliśmy info ze podwyżki od stycznia będą, ale nie wiadomo ile

Kua
@Peps

No jak to ile ? 5% :) Przecież nie dadzą podwyżek bardzo dużych z powodu covida, problemy z dostępnością towarów oraz z bardzo dużą ilością etatów.. Kierownicy i koordynacja dostanie zapewne od 10% do 15% ;)

Gzubek

Jak u was z planami, zrobiliście minimum 85%? U mnie w sklepie kierownicy założyli, że nie zrobimy obrotu. My się jednak nie poddajemy, a może się uda. Poznań pierwszy.

Peps
@Gzubek

Poczytaj sobie warunki premii kierowniczej ;) Oni mają wyrypane, że zrobicie do 100%. Jak próg 100 % jest osiągnięty to wtedy jest dla nich pozytywnie.

Hds
@Peps

Gdzie można przeczytać o premii kierowniczej? Wydaje się ze jest to największa tajemnica tej firmy

Kier
@Peps

Mamy od 95% usług i 100% obrotu.

Prps
@Kier

Ale ile% i od czego?

Pawia, Stary pracownik
Kandydat

Nikt nie pracuje z tych osób już pare lat :)

A ja na to jak na lato...
Klient

Czy to prawda, że w tej sieci promotorzy marek sprzedają również produkty innych marek? Czy to prawda, że jak tego nie robią, z oczywistych względów, to wypad ze sklepu?

Zorientowany...
@A ja na to jak na lato...

Prawda - promotor ma robić plany sklepu za wielki (usunięte przez administratora). A jak nie to wypad

Kama
@A ja na to jak na lato...

To już trochę nie tak, teraz jak brakuje ludzi wszędzie to nagle zaczęli trochę ich doceniać :)

Promotor
@A ja na to jak na lato...

Oczywiście. Muszę sprzedawać towary konkurencji, gwarancję, usługi. Nie dostaję za to ani grosza ale jeszcze mnie nie wywalili.

Covid

Czy to prawda ze w jednym Wrocławskim markecie są dwie osoby chore, w tym jedna ciężko na Covid i sprawa jest ukrywana? - nie poinformowano także pracowników którzy z nimi pracowali, mało tego podobno połowa chodzi, smarka i złe się czuje. Możecie to potwierdzić lub zaprzeczyć?

@Covid

Dlaczego jeśli ktoś się źle czuje to nie pójdzie na L4? Nie rozumiem.

@Covid

A czy Ty chciałbyś żeby o stanie Twojego zdrowia wszyscy dookoła?

Ilo
@Licman

Bo nie wszytskich stać na siedzenie sobie w domu A jak widać niektórzy tylko czekają na lockdowny zwolnienia bo się robić nie chce Przeziębienia są i nie znikną Nie każda choroba to covid

Wwss
@Covid

Pewnie znowu ktoś umrze jak w marcu

Nibi
@Adolf

Świadome narażenie kogoś na utratę zdrowia i życia jest karalne.

Il
@Nibi

Trzeba było się zaszczepić a jak nie, to siedz w domu i przymierać z głodu

@Ilo

Kogoś nie stać na l4, ale na poważne powikłania po nieprzeleżonym przeziębieniu już tak? :D Co Wy robicie ze swoimi życiami? :D

@Il

Nie życz drugiemu przymierania z głodu. Nigdy. Nawet jeśli nienawidzisz, bo "niezaszczepiony, komunista czy homoseksualista".

IL
@Licman

Nikt nikomu nie życzy przymierzania z głodu !! Chodziło o fakt ze nie można się teraz zamykać w domu czekać na kolejne lockdowny bo ktoś ma katar … Tylko normalnie zacząć żyć . Choroby wirusy zawsze będą Nie ineteresuje mnie kto ma jakie poglądy jeśli chodzi o szczepionki Każdy ma swój rozum I każdy jest odpowiedzialny za siebie ale ja znam bardzo dobrze ludzi ktorzy tylko czekają … niech zamkną … posiedzę sobie w domu a pensja będzie .

df
@IL

Jeżeli Ci ludzie pracują w sklepach które do ostatniego dnia walcza o 85% targetu i zalozmy ze jednak nie biorą tych "premii" to wcale im sie nie dziwię. Jak masz sie nazapier.... Caly miesiąc i nic za to nie wziac to lepiej siedzieć w domu na izolacji lub l4. Podobnie wyjdzie.

Pracownik z Wrocławia
@Licman

Bo jak idziesz na l4 to jesteś najgorszym sortem pracownika !

@Pracownik z Wrocławia

Rozumiem trząść portkami jak się pracuje w MM w mieście 50-200k mieszkańców, ale we Wrocławiu? W jednym z najlepszych do życia i pracy miast w Polsce? :D Ja bym się w ogóle nie przejmował i się nie przejmowałem (Łódź).

ania
@Covid

Co ty chcesz tu nieukrywać? Covid to ściema i władze firmy dobrze o tym wiedzą zacznij myśleć

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Media Markt Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 158 ocen.
Media Markt Polska Sp. z o.o.