Najnowsze

MAJ
23

Szykuje się rewolucja w systemie podatkowym?

Uszczelnienie podatku VAT znacznie zwiększyło wpływy do budżetu państwa. Teraz wicepremier Mateusz Morawiecki planuje uszczelnienie CIT-u. Tymczasem ponad 90% pracodawców uważa obecny system podatkowy za nieefektywny i wymagający zmian.

MAJ
22

Niemal co dziesiąta firma zaniża stawkę minimalną.

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy wykazały, że niemal co dziesiąty pracodawca nie przestrzega przepisów dotyczących płacy minimalnej, a w prawie 30% skontrolowanych firm, stwierdzono jakiekolwiek nieprawidłowości. Co więcej PiS chce, by to inspektorzy, a nie sądy, nakazywali przekształcanie umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.

MAJ
17

Kilka słów o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Coraz częściej – w odniesieniu do działalności firmy – można spotkać się z określeniem, że działa ona w oparciu o zasady CSR. Niestety wciąż ogromna część społeczeństwa nie wie, co to oznacza, mimo iż takich przedsiębiorstw przybywa i można się z nimi spotkać na każdym kroku. Czym zatem jest CSR oraz jakie niesie za sobą […]

MAJ
16

Koniec rocznych urlopów macierzyńskich?

Komisja Europejska przygotowała projekt zmieniający zasady urlopów macierzyńskich. Zgodnie z nim świeżo upieczone matki zamiast rocznego wolnego dysponowałyby tylko ośmioma miesiącami, kolejne cztery musiałby wykorzystać ojciec. To jednak nie koniec planowanych zmian związanych z urlopami.

MAJ
12

Ile zarabia polski urzędnik?

Wynagrodzenia osób zatrudnionych w samorządzie terytorialnym rosną. Zgodnie z danymi podanymi przez GUS, w 2016 roku urzędnik zarabiał średnio 4487 zł brutto, czyli o 138 zł więcej niż rok wcześniej.

MAJ
11

Bezrobocie w Polsce najniższe od 26 lat

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało najnowsze dane dotyczące bezrobocia. W kwietniu wyniosło ono tylko 7,7 proc. i było najniższe od dokładnie 26 lat, kiedy to w kwietniu 1991 roku wskaźnik ten wynosił 7,3 proc.

MAJ
09

10 sposobów by zadbać o pracownika

Sytuację na rynku pracy można porównać do pór roku. Aktualnie dla pracowników rozpoczęła się wiosna. W negocjacjach z pracodawcą mogą się oni pokusić o korzystniejsze warunki zatrudnienia. Dziś specjaliści w swoim fachu nie mają problemów ze znalezieniem nowego miejsca zatrudnienia. To, co jednak jest korzystne dla jednych, niekoniecznie musi takie być dla innych – w […]

MAJ
08

Firma Dan-Wood House zatrudnia pracowników w Białymstoku

Niedaleko Białegostoku, w Bielsku Podlaskim, swoją siedzibę ma firma Dan-Wood House, zajmująca się budową domów. Swoje przedstawicielstwa przedsiębiorstwo posiada także w Niemczech, Austrii i w Wielkiej Brytanii. Zatrudnia ponad 1100 pracowników i właśnie ogłasza rekrutację.

MAJ
04

Nawet 2/3 miejsc pracy zniknie przez roboty i automatyzację?

Nawet 2/3 pracowników w krajach rozwijających się (czyli również w Polsce) może stracić pracę w wyniku automatyzacji i robotyzacji – takie informacje podaje portal Business Insider, powołując się na słowa Jima Yong Kima, prezesa Banku Światowego.

KWI
27

Niepełnosprawni na polskim rynku pracy

W Polsce jest ponad 1,7 mln osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Niestety, zgodnie z informacjami GUS-u, tylko co czwarta z nich jest aktywna zawodowo. Problemem są przepisy i często podejście samych pracodawców.