Najnowsze

LIP
27

500+ dla emerytów? Nowy pomysł Ministerstwa Rodziny

Niewykluczone, że już wkrótce najbiedniejsi emeryci i renciści będą mogli liczyć na finansowe wsparcie ze strony rządu. MPiPS planuje wprowadzić jednorazowy dodatek dla wszystkich seniorów, których świadczenia nie przekraczają 1 500 zł brutto. Takich osób jest w Polsce prawie 2,3 mln.  

LIP
18

W jaki sposób GUS określa średnią krajową?

Zdecydowana większość Polaków zarabia dużo poniżej średniej krajowej. GUS, ustalając tę wartość nie bierze jednak pod uwagę wielu bardzo istotnych czynników. W jaki sposób zatem określany jest ten wskaźnik i czy istnieje alternatywa, która oddawałaby faktyczny poziom naszych zarobków?

LIP
13

Ukraińcy napędzają polski rynek pracy (INFOGRAFIKA)

Jeszcze kilka lat temu imigrant z Ukrainy podejmujący pracę w Polsce był słabo wykształcony i miał powyżej 40 lat. Dziś, do naszego kraju przybywają głównie ludzie młodzi, z których spora grupa posiada wykształcenie wyższe. Populacja naszych wschodnich sąsiadów nad Wisłą jest coraz większa i wciąż będzie rosła – nawet mimo wprowadzenia przez Unię Europejską ruchu bezwizowego […]

LIP
11

Masowe zwolnienia w bankach (INFOGRAFIKA)

Od kilku lat liczba osób zatrudnionych w bankach systematycznie spada. Jak donosi bankier.pl, już wkrótce z pracą w tych instytucjach może pożegnać się kolejne 40 tys. osób. Co wpływa na masowe zwolnienia w tej branży i jak pod względem ilości mieszkańców przypadających na jedną placówkę wyglądamy na tle Europy?

LIP
10

5 sposobów na dobry PR pracodawcy w Internecie

W ostatnich latach Internet stawał się coraz ważniejszym źródłem wiedzy oraz informacji związanych z każdą dziedziną i branżą – również z rynkiem pracy. Rosnące znaczenie millenialsów, będących za pan brat z nowymi technologiami sprawia, że pracodawcy, którzy chcą przyciągnąć uwagę kandydatów, muszą skupić się na kształtowaniu PR-u właśnie w sieci.

LIP
06

Praca zdalna – wady i zalety z punktu widzenia pracownika i pracodawcy

Praca zdalna to coraz popularniejsza forma zatrudnienia. Nie każda osoba ma jednak odpowiednie predyspozycje, by ją wykonywać – kluczowym czynnikiem jest tu samodyscyplina. Jak każda forma zatrudnienia, tak i ta, niesie za sobą korzyści, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

LIP
04

Pracownicy ZUS żądają podwyżek

Wbrew pozorom zarobki osób zatrudnionych w ZUS nie należą do najwyższych. Pracownicy tej instytucji chcą zatem otrzymać podwyżki w wysokości 700 zł miesięcznie. Na taki zabieg w kasach Zakładu brakuje jednak środków. Choć ich pensje urosną, to jednak nie o taką kwotę. Według minister Rafalskiej, tym, co może zwiększyć wynagrodzenia pracowników ZUS może być reforma […]

CZE
30

Czy matura otwiera drogę do lepszej pracy? (Infografika)

Jeszcze dekadę temu matura i studia uznawane były za czynniki, które ułatwiają zdobycie dobrego zatrudnienia. Czasy się jednak zmieniają. Dziś, brak matury nie jest równoznaczny z brakiem perspektyw – wręcz przeciwnie. Dotyczy to zarówno dalszego kształcenia, jak i pracy. Studia, a co za tym idzie również matura, tracą swoje znaczenie.

CZE
29

Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej pamiętajmy o stosownym, eleganckim ubiorze, nienagannej fryzurze. Te czynniki z pewnością mają wpływ na cały nasz wizerunek, to jak będzie nas postrzegała osoba rekrutująca. A czy jesteśmy gotowi na trudne i często podchwytliwe pytania, które mogą paść podczas spotkania?

CZE
27

Kolejne zmiany w systemie emerytalnym. Rząd szykuje wspólne świadczenia małżonków (infografika)

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych wprowadza szereg zmian, które finalnie mają zwiększyć wysokość emerytur Polaków. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna jedną z nich jest wprowadzenie emerytur małżeńskich, które mają zwiększyć poziom świadczeń wypłacanych przez ZUS. Jak ma to wyglądać w praktyce?