Najnowsze

WRZ
22

Skoczek na rynku pracy. Czy to dobry pracownik?

Jeszcze kilka lat temu skoczkowie nie cieszyli się dobrą reputacją wśród rekruterów. Ważniejsze niż posiadane przez nich umiejętności było to, iż nie przywiązują się do miejsca pracy. Dziś wizerunek tej grupy ulega zmianie, a jej przedstawiciele coraz częściej postrzegani są przede wszystkim jako wartościowi pracownicy.

WRZ
19

Ile naprawdę kosztuje Twoja pensja? (INFOGRAFIKA)

Wynagrodzenie zawarte w umowie o pracę różni się od tego, które trafia do kieszeni pracowników. Wbrew pozorom kwota brutto nie jest kosztem ponoszonym przez pracodawcę – w istocie jest on dużo większy. Co zatem na niego wpływa oraz jak wygląda kwestia odprowadzania składek w przypadku umów cywilnoprawnych?

WRZ
18

Lekarze domagają się skrócenia czasu pracy

Liczba lekarzy w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Wielu ze specjalistów łączy pracę w kilku placówkach, spędzając w nich nawet kilkanaście godzin. Zmęczenie i przepracowanie doprowadziło w ostatnim czasie do śmierci kilku medyków. Mimo iż lekarzy brakuje, to chętnych do podjęcia pracy w tym zawodzie również jest niewielu. Wszystko przez niskie zarobki rezydentów.  Teraz […]

WRZ
13

Developer Survey 2017 – co na swój temat mówią programiści?

Bez wątpienia programiści to jedni z najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Choć większość z nich jest zadowolona ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej, to i tak wielu programistów nie wyklucza możliwości zmiany pracy – między innymi takie wnioski płyną z badania Develop Survey Results 2017. 

WRZ
12

Co powinieneś wiedzieć o urlopie wypoczynkowym?

Urlop wypoczynkowy należy się każdemu pracownikowi zatrudnionemu na etat. Jego wymiar jest jednak różny i zależy od stażu pracy. Na niego z kolei wpływają między innymi lata edukacji. Co jeszcze warto wiedzieć o urlopie wypoczynkowym?

WRZ
06

„Praca dla więźniów” – założenia i efekty programu

W Polsce ponad 72 tys. osób przebywa w zakładach karnych. Program „Praca dla więźniów” aktywizuje ich zawodowo, spełniając również ważną funkcję resocjalizacyjną. Co więcej, zapewnia przedsiębiorcom dopływ pracowników, o których jest dziś wyjątkowo trudno. Wielu osadzonych pracuje jednak poza murami zakładu karnego, a to niesie za sobą ryzyko ich ucieczki.

WRZ
04

Rok 2018 rokiem podwyżek?

Ostatni kwartał roku zbliża się coraz większymi krokami. Wkrótce rozpoczną się dywagacje związane z 2018 rokiem. Wiele wskazuje na to, że dobra koniunktura gospodarki przełoży się na wzrost wynagrodzeń. W budżecie na kolejne 12 miesięcy, rząd uwzględnił podwyżki m.in dla nauczycieli, pielęgniarek czy służb mundurowych. Bardzo prawdopodobne, że podwyżki będą dotyczyć również firm prywatnych.

SIE
30

Spór o pracowników delegowanych – o co w nim chodzi?

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych, co najmocniej odbiłoby się na polskich pracownikach oraz polskiej gospodarce. To właśnie nasz kraj wysyła za granicę największą liczbę pracowników. O co jednak dokładnie chodzi w polsko-francuskim sporze, który dotyczy przecież całej Unii Europejskiej?

SIE
25

Płaca minimalna w wysokości 2100 zł? Pracodawcy protestują

MPiPS postuluje, by od początku 2018 roku minimalne wynagrodzenie wynosiło 2100 zł brutto. Na taką zmianę nie zgadzają się pracodawcy twierdząc, że ministerstwo wyżej niż dobro najsłabiej zarabiających ceni wpływy do budżetu państwa. Uważają oni, że wystarczająca okazałaby się podwyżka pensji o 50 zł.

SIE
24

Jakie problemy trapią polski rynek pracy? (INFOGRAFIKA)

Najniższe w historii bezrobocie oraz coraz większa liczba zarobkowych imigrantów mogłaby sugerować, że sytuacja na rynku pracy jest co najmniej dobra. Z drugiej jednak strony niski – w porównaniu do innych krajów Europy – współczynnik aktywności zawodowej może oznaczać coś zupełnie innego. Paradoks polskiego rynku pracy polega więc na tym, że mimo niewielkiego bezrobocia aż 13 […]