Po raz pierwszy Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się jesienią 2009 roku i od tego czasu jest on obchodzony co roku. W październiku w Kielcach odbyła się już dziewiąta edycja tego wydarzenia, ważnego dla całego rynku pracy.

Przebieg Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Kielcach

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w 2017 roku odbywa się pod hasłem „Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje”, w Kielcach zorganizowano wiele ciekawych wydarzeń. Przygotował je Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Obchody Tygodnia Kariery objęły organizację warsztatów doradczych, porad, targi pracy, bezpłatne webinaria i otwarte dyskusje oraz debaty. Wszystkie te wydarzenia były kierowane przede wszystkim do świętokrzyskich szkół i ich uczniów.

W realizację idei Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Kielcach włącza się wiele różnych instytucji, w tym Miejski Urząd Pracy w Kielcach i współpracujący z nim partnerzy. W ramach wydarzenia odbyły się w tym mieście między innymi dwa panele dyskusyjne w całości poświęcone karierze w komunikacji. Ze studentami spotkał się redaktor naczelny dwóch łódzkich tytułów prasowych i dawny korespondent wojenny, Marcin Kowalczyk. Dyskusja odbyła się w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji. Z kolei 26 października dokładnie w tym samym miejscu studenci mogli porozmawiać z Marcinem Olkowiczem, który jest dyrektorem generalnym Związku Firm Public Relations w Polsce.

Ogólnopolskiemu Tygodniowi Kariery w Kielcach towarzyszyły Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy, które odbyły się 24 października 2017 roku, w godzinach od 10 do 12:30 w Bibliotece Głównej Politechniki Świętokrzyskiej.

O OTK w Polsce

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywa się w wielu miastach w całej Polsce, nie tylko w Kielcach. Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2009 roku zawsze w trzecim tygodniu października na terenie całego kraju odbywają się akcje, których celem jest wspieranie rozwoju rynku pracy. Ogólnopolski Tydzień Kariery ma propagować świadome podejmowanie decyzji o ścieżkach kariery oraz promować usługi poradnictwa zawodowego.