Bon turystyczny 500 plus – od kiedy? Gdzie można go zrealizować? Sprawdź, jak złożyć wniosek

Bon turystyczny w wysokości 500 zł na wakacje na dzieci ma wejść w życie już na przełomie lipca i sierpnia. Dzięki niemu będzie można opłacić pobyt w hotelu czy wyjazd na kolonie lub obóz dla naszej pociechy. Powstaje również lista przedsiębiorstw, u których będzie można zrealizować bon. Sprawdź, gdzie ją znajdziesz oraz w jaki sposób złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenie. 

bon turystyczny wakacje 500

Bon turystyczny – dla kogo?

Bon turystyczny w wysokości 500 zł na wakacje przysługiwać będzie wszystkim rodzicom z dziećmi (niezależnie od ich poziomu dochodów) w ramach programu Rodzina 500 plus. Ze świadczenia będzie można skorzystać do końca marca 2022 roku od czasu wejścia ustawy w życie. Ponadto dzieci, które urodziły się pod koniec 2021 roku, również będą pod niego podlegać.

Bon turystyczny – – w jakiej formie?

500 plus na wakacje będzie wypłacane w formie kodu elektronicznego. Każdy posiadacz takiego bonu, będzie musiał przeznaczyć należne mu pieniądze na tylko i wyłącznie atrakcje turystyczne w Polsce i w takich placówkach, które dołączą do programu bonu turystycznego dla dzieci. Bazę tych instytucji tworzy właśnie Polska Organizacja Turystyczna.

Gdzie będzie można zrealizować bon turystyczny?

Z informacji Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, iż listę przedsiębiorstw, u których będzie można zrealizować świadczenie 500 plus na wakacje, znajdziemy na stronie internetowej tj. bonturystyczny.gov.pl. Na razie wiadomo, iż znajdą się w niej hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, a także organizatorzy kolonii i obozów harcerskich, organizatorzy obozów sportowych i rekreacyjnych oraz przedsiębiorcy i organizacje pożytku publicznego dostarczające usługi turystyczne.

Przedsiębiorcy dołączeni do tego programu będą podlegali wcześniejszej weryfikacji przez pracowników POT, a ich lista uczestników ma być na bieżąco aktualizowana.

Ponadto, jeśli przedsiębiorcy będą chcieli umożliwić swoim klientom opcję zapłaty bonem turystycznym za daną usługę, będą musieli zarejestrować się w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Bon turystyczny – gdzie i jak złożyć wniosek?

Jeśli będziesz chciała/chciał otrzymać bon turystyczny, musisz zarejestrować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) za pomocą profilu zaufanego, kwalifikacyjnego podpisu elektronicznego lub niektórych systemów bankowości internetowej i złożyć swój wniosek. Podsumowując, rejestracja wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku wniosku na 500 plus dla dziecka.

Przeczytaj również: Wymiar urlopu 2020 – co wlicza się do stażu pracy? Jak wygląda kalkulator urlopu wypoczynkowego?

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora