Reklama

Prognozy rynku pracy 2030. Co nas czeka? Sprawdź!

Rynek pracy 2030 przyniesie spore zmiany. W najtrudniejszej sytuacji będą osoby mniej wykwalifikowane i młode, które zajmują niższe stanowiska. Co jeszcze się zmieni? Raport McKinsey & Co przewiduje sytuację na rynku pracy w 2030 r.

rynek pracy 2030

Rynek pracy zmienia się dynamicznie, a obecnym czasie ogromny wpływ ma na niego epidemia COVID-19. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez McKinsey & Co (największą firmę doradztwa strategicznego), ponad 100 milionów pracowników w ośmiu największych gospodarkach świata będzie zmuszona zmienić zawód w przeciągu kolejnych dziesięciu lat. Rynek pracy 2030 – jakie są prognozy na przyszłość? Sprawdźmy.

Rynek pracy 2030: kto będzie zmuszony do zmiany zawodu?

Według raportu McKinsey & Co najbardziej zagrożoną grupą zmuszoną do zmiany zawodu w przyszłości będą osoby mało wykształcone, mniejszości etniczne oraz młodzi ludzie. Oznacza to, że jeśli nie zaczną się dokształcać i szukać pracy na wyższych stanowiskach, ich pozycja na rynku pracy 2030 będzie mocno zagrożona.


Zobacz też: Nastroje przedsiębiorców w Polsce – ostrzegają przed falą zwolnień!


Prognozy rynku pracy w 2030 roku: wyższe stanowiska zdegradują mniej wymagające zawody

W związku z tym, że, rynek pracy ulega dynamicznym zmianom, a inteligentne technologie coraz częściej zastępują ludzi na stanowiskach takich jak np. kasjer (kasy samoobsługowe), to udział zatrudnienia w mniej wymagających i niżej opłacanych zawodach ciągle spada. Za to bardziej wyspecjalizowane stanowiska zyskują na sile i mają większą szansę utrzymania dobrej pozycji na rynku pracy 2030.

Rynek pracy 2030: jeden na szesnastu pracowników będzie zmuszony do zmiany zawodu

Zgodnie z raportem McKinsey & Co jeden na szesnastu pracowników we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, USA, Indiach i Chinach będzie musiał się przekwalifikować.


Szukasz pracy w Radomiu? Aplikuj na nasze oferty -> Praca Radom

Oceń artykuł
3.7/5 (3)