Składki ZUS: zmiana terminu płacenia pomysłem z ostatniego posiedzenia

Zmiana terminu płatności składek ZUS to jeden z pomysłów, które padły na ostatnim posiedzeniu Rady Przedsiębiorców z udziałem przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Poruszono także temat automatyzacji, która miałaby ułatwić przedsiębiorcom rozliczanie z ZUS. 

Zmiana terminu płatności składek ZUS - składki

Ostatnie posiedzenie Rady Przedsiębiorców wraz z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) miało miejsce we wtorek 11 maja. W spotkaniu udział wzięła m.in. prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska. To już 23 posiedzenie tego typu. Tym razem podjęto na nim temat przesunięcia terminu płatności składek ZUS oraz automatyzacji rozliczeń przedsiębiorców z ZUS. 


Szukasz nowego miejsca zatrudnienia? Poznaj oferty pracy w Poznaniu


Kogo obejmie zmiana terminu płatności składek ZUS?

Przesunięcie terminu płatności składek ZUS nie będą dotyczyć tych płatników składek ZUS, którzy odprowadzają składki jedynie za siebie. Ta grupa osób, tak jak do tej pory, będzie musiała płacić składki do 10 dnia następującego miesiąca. Pozostali płatnicy do tej pory musieli odprowadzić składki do 15 dnia każdego miesiąca. Zmiany mają przesunąć tę datę o 5 dni i w konsekwencji wpłat trzeba będzie dokonać do 20 dnia następnego miesiąca. 

Prezes Gertruda Uścińska przedstawiła także strategię zmian na lata 2021-2025, jednak bez podania konkretnych terminów. Ponadto zapowiedziała automatyzację rozliczeń z ZUS, zapewnienie ZUS dostępu do rejestrów urzędowych, czy zmiany w reklamacjach klientów.

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora