Intel Technology Poland Sp. z o.o.

Gdańsk

Opinie o Intel Technology Poland Sp. z o.o.

mhm

w moim teamie pracuje się po 8h, jak siedzisz dłużej to możesz odebrać godziny wolne w inny dzień. managerowie są bardzo fair a tematy ciekawe. do wielu modułów to my z gdańska dostarczamy design i implementacje lub prowadzimy/uczymy teamy ze stanów. co do podwyżek, to rzeczywiście standardowo 3-5% a tylko co jakiś czas można ugrać coś więcej... (jak się wybijesz lub nadejdzie kolejka - tu trochę polityki i zarządzania tymi bardziej niezadowolonymi jest :( ). co do atmosfery pracy to tak naprawdę wszystko zależy od projektu i managera... ja trafiłem dobrze, chociaż wiem, że też nie wszystkim odpowiadał ten model managowania. ogólnie polecam, ale lepiej dobrze wypytać o wszystko. zastanawiam się też, czemu nikt z niezadowolonych nie poszedł z tym zadaniowym trybem i darmowymi nadgodzinami do Inspekcji Pracy..?

Tomasz
@mhm 25.09.2017 15:58

Przepracowałem w tej firmie prawie 6 lat w różnych projektach. Oczywiście jest może kilka projektów, gdzie ciśnienie jest mniejsze i można pracować po 8h i jeszcze to sobie odebrać. Na takich ludzi zazwyczaj krzywo się patrzy i o sensownych podwyżkach i awansach mogą zapomnieć. Prawda jest taka, że oddziały Intela poza USA dostają zadania wyrobnicze jak w fabryce parówek. Może mówię nieprawdę? Wystarczy zapytać ile produktów (nie mówie nawet o innowacyjnych projektach) zostało w Gdańsku wymyślonych od zera, wyprodukowanych i sprzedanych? Dlaczego tak duży site ma tak mało (usunięte przez administratora) inżynierów? Odpowiedź jest prosta. Tutaj trafiają zadania i projekty wyrobnicze a cała innowacje są robione w USA.

mariusz

Czy Intel poszukuje obecnie osoby na staż w zakresie testowania oprogramowania (manualnego)?

Bartek

W jakim srodowisku pracujecie? Linux czy windows? Jakich kompilatorow uzywacie i jak piszecie programy

Edyta

@ManNotFromITP a Ty możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w firmie? Co jest tak ważnego, jeśli chodzi o proces oceny rocznej? Każda dodatkowa informacja może być bardzo istotna.

fckgwrhqq2
@Edyta 09.10.2017 11:30

Ocena roczna, czyli tak zwany focal to jeden z najwiekszych patologii toczacych ta firme. Sa sobie 4 poziomy od 1 czyli 0% podwyzki, przez 2, czyli standard podwyzka kolo 3% przez 3 i 4 z odpowiednio wyzsza podwyzka. Budzet jest skonstruowany tak, ze nie jest sie w stanie kazdego nagrodzic, dlatego wiekszosc managerow robi tak, ze nagradza 2 osoby w zespole, reszta dostaje najnizsza mozliwa podwyzke i czeka na swoja kolej. Jest to strasznie frustrujace, bo pracujesz ciezko, zrobisz cos fajnego i dostaniesz 2.5% podwyzki, bo nie jest Twoja kolej. Takie cos rodzi frustracje i powoduje, ze ludzie odchodza, bo rynek placi wiecej.

Edyta

@ManFromITP dobrze, że poruszyłeś temat nadgodzin. Ważne, by na wątku pojawiały się rzetelne i prawdziwe informacje. To też dobra wiadomość, że w firmie można pracować również częściowo w domu. A może to też mocno zależy od działu/projektu przy którym się pracuje? Możesz też napisać coś więcej o tym, jak się dostać do Intel? Masz jakieś wskazówki dla osób, przed którymi jeszcze etap rozmowy kwalifikacyjnej?

Edyta

Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Software Validation Engineer. Ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o pracy w tym dziale? Niewiele na wątku informacji na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Możecie powiedzieć czego można się podczas niej spodziewać? Z ilu etapów składa się zwykle proces rekrutacyjny? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo pomocne dla osób, które zamierzają aplikować.

Cloud

Amd w ryzen wprowadzilo SME (Secure Memory Encryption), SEV (Secure Encrypted Virtualization) i w blizniaczym projekcie polecieli dev. Pytanie czy za nadgodziny czy z powodu zlej architektury ktora przyszla z gory. Ciekawe kiedy z cloda beda ciąć.

Krysia

ACT to nazwa restrukturyzacji w firmie, a tak naprawde zwolnienie 10000 pracownikow w sposob losowy i przy okazji w Gdansku zwolnili kobiety, ktore przszly z macierzynskiego i nie zdazyly sie zalapac na lepsza ocene na Focalu. Focal to coroczna ocena pracy, odbywa sie to na przelomie roku, musisz napisac dokument co sie udalo, co sie nie udalo itp. Nie ma to zadnego wplywu na podwyzke, bo to i tak jest w kolejnosci, no chyba, ze powinie Ci sie noga. Sa 4 poziomy, Successfull czyli standard, podwyzka 3% i standardowy pakiet akcji. AR czyli nizej, podwyzka 0% i koniecznosc pisania programu naprawczego. Do tego dwie oceny ponad tandard, odpowiednio wyzsza podwyzka, czasami wystepuje wraz ze zmiana grade na wyzszy, wtedy do podwyzki jest dorzucana podwyzka zwiazana ze zwiekszeniem levelu. :) @Nick, jak pracujesz jako kontraktor to jest troche lepiej, bo nie musisz lazic na miliony meetingow i dzieki temu mozesz nawet programowac. :)

Nick

to trochę lipa, ja pracują jako kontraktor w firmie M. dla Intela i na początek było 6kzł. W miare przepracowanych lat i podnoszenia doświadczenia był sukcesywny progres w tym zakresie.

Krysia

Polski management jest dużym problemem, jako, że firma się bardzo rozrasta to managerami zostają inżynierowie z kilkuletnim doświadczeniem, a ich "podopieczni" zostają kolejnym pokoleniem managerów stopniowo degradując kulturę zarządzania. Tempo pracy czasami zupełnie nie przystaje i moim zdaniem często nie jest potrzebne (management obiecuje rzeczy, których nie da się zrobić dostępną ilością ludzi w zadanym czasie). W nowych budynkach słabe open space, gdzie jest głośno, nie da się dobrze wygregulować klimatyzacji, bo po jednej stronie budynku jest gorąco, a po drugiej zimno. Z awansami i podwyżkami problem ponieważ dużo managerów nagradza ludzi w kolejności. Nie jest ważne jak ktoś pracował, tylko czy jest jego kolej. Powoduje to problem taki, że można dobrze pracować i dostać podwyżkę 3%, a osoba, która była słabsza dostaje 20% i wyższy grade, bo jest jej kolej. Jest to frustrujące i powoduje, że ludzie nie starają się być lepsi. Zawsze myślałam, że praca jest stabilna, niestety ACT pokazał, że tak nie do końca tak jest i można pracować dobrze, ale wpadając do złej rubryki w excelu (bo np. dwa razy z rzędu dostało sie successful w oczekiwaniu na swoją kolejkę na focalu) traci się pracę. Jeżeli chodzi o projekty, to ja byłam w samych ciekawych, ale można trafić do jakiejś masakry, w której nie można się rozwijać i naprawia sie bugi przez cały czas. Plusem jest to, że można spotkać wspaniałych ludzi, jak wszędzie zresztą, ostatnio wymienili ekspresy do kawy do tego w końcu można normalnie zaparkować. Zarobki to od razu po studiach 5k na rękę, ja po kilku latach doszłam do poziomu około 10k średnio na miesiąc razem z pakietami akcji i premiami. Ogólnie to wszystko zależy od tego gdzie się trafi i jaką ma się odporność na dużą porcję korpo bullshitu. :) Firma jest dobra dla dwóch typów ludzi: 1. Chcę pracować i nie potrzbuje się rozwijać i starczy mi 6 grade po kilku latach. :) 2. Zdobywam doświadczenie i idę gdzieś gdzie lepiej płacą oraz robią ciekawsze rzeczy. Ogólnie to mimo wszystko polecam, ja akurat nie pracowałam w soboty ani nie robiłam jakoś strasznie dużo nadgodzin. Może dlatego, że mam silny charakter i się nie dałam. :)

andrew
@Krysia 02.05.2017 15:09

co to jest ACT i focal, dla ludzi z zewnatrz nic to nie mówi

brat

No bez przesady firma bardzo spoko pracuje tutaj 7 lat. Jak dany projekt się nie podoba to można się przenieść. Siedzę zazwyczaj 8-9h dziennie ale można sobie pogadać przy kawce i generalnie jest luz! Jak masz talent i jesteś powyżej średniej to jest czas na rodzinę i hobby:) kasa mogłaby być wyższa ale wole to niż cisnąć crunche w weekendy

Raf

Prawda, że jak jest polski manager i polski zespół to będzie wyścig szczurów i beznadziejna atmosfera. U mnie los chciał, że trafiłem do obcego zespołu, mój manager był z Indii a zespół z Niemiec, Rosji, Francji... Po 1 roku pracy w polskim Intelu dostałem propozycję pracy w USA, w Oregonie. Siedzę już tutaj 2gi rok, po roku firma załatwila mi zieloną kartę a więc ja nigdy złego słowa nie powiem, ale jak pracowałem w polskim Intelu to w innych zespołach różnie się działo. Traf na "niepolaczkowego" managera a wszystko będzie dobrze.

devops
@Raf 03.10.2016 08:42

i unikaj płci nie technicznej jako menadżera. Jak nie chcesz mieć wrażenia że pracujesz w kaftanowym zespole. Gdzie zostaniesz poinformowany na pierwszym spotkaniu ze jesteś tu trybikiem i własne zdanie możesz mieć po mojej zgodzie.

spoko

Duże- nieuzasadnione tempo pracy,mierni managerowie zachłyśnięci amerykańskim stylem pracy nieprzystającym do polskich realiów, chaos w systemach i procedurach, wszem i wobec używany przez kadrę zarządzającą język stanowiący neologizmy od, których uszy puchną, brak miejsca, przestrzenie wąskie i małe jak dla szczurów. Rozsądne benefity.

Słaba atmosfera pracy, wyścg szczurów i gonienie terminów. Praca na krótki okres czasu bo człowiek czuje się wyssany z zapalu do pracy już po roku.

th

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda praca w księgowości pod względem korzystania z języka angielskiego? Czy używa się go na co dzień czy są to sytuacje sporadyczne?

|HR

Panie z HR nie powinny pic kawy:) a nie pisac takie bzdury

HR

Panie z HR nie powinny pic kawy:) a nie pisac takie bzdury

Dev

A o co pytasz?

Dev

Teraz ludzi pozwalniaja to i pracy przybedzie i dzien sie wydluzy;)

INTELBoy
@Dev 30.04.2016 19:39
Teraz ludzi pozwalniaja to i pracy przybedzie i dzien sie wydluzy;)

Polityka, traktowania ludzi jak zasoby a nie ludzie. Przykre to że pracujesz po 11 godz dziennie, a pozniej jak juz jestes nie potrzebny to goodbay. Dlatego nowi pracownicy są teraz ściągani z calej polski, bo fama się szybko roznosi po 3 city

AMD

Do pracy przychodzę o ósmej i wychodzę o ósmej, a czasmi dziesiątej. 12, 13, 14, lub nawet 15 godzin dziennie to tu standard i jest to w dobrym zwyczaju. Nadgodzin nie płacą. Oczywiście oficjalnie nikt o tym nie mówi, ale jak już zatrudnią, to maszyna wyrówna każdego do standardu pracy w gdańskim Intel. To nic, że to wbrew Regulaminowi Pracy i Państwowa Inspekcja Pracy mogła by się tu wykazać, gdyby miała w tym interes. Tak czy inaczej poleciały by same pionki z Polski, a firma umyła by ręce. Jak ktoś lubi tylko pracę i życia poza nią nie widzi, to zapraszamy. Zarobki mogły by być lepsze. Niektóre firmy w Gdańsku płacą więcej.

ManFromITP
@AMD 12.04.2016 20:40

Nie wierze, że pracujesz w Intelu po 13h! To jakiś bullshit. Pracuję w ITP już jakiś czas i na razie w 3-mieście to mój najlepszy pracodawca, bez porównania. Czas pracy? 8h? Bullshit! Można pracować znacznie krócej, nie trzeba sztucznie siedzieć 8h jak w niektórych firmach, żeby wysiedzieć. Jak zrobisz swoje to do domu. Albo pracujesz z domu, jak Ci sie podoba. Przynajmniej tak jest u mnie i jak rozmawiam z ludźmi różnymi co pracuja, to jest podobnie. Poza tym dobre benfity mamy, dobry dostep do jedzenia (pare restauracji na terenie kampusu Intela, codziennie oprócz tego kilka róznych foodtrucków przyjeżdża). Poza tym tutaj zarabiam najwięcej w całej swej historii pracy w 3-city. Więc nie gadajcie głupot, że jest tak źle. Mnie praca tutaj rozwija, moge pracować z różnymi ludźmi z całego świata, nie ma wiekszego stresu. Jest to dobre miejsce, gdzie trzeba coś umieć, żeby tu pracować. Osoby wiecznie narzekające i opieprzające się nie mają czego tutaj szukać.

ManNotFromITP
@ManFromITP 25.09.2017 17:03

Jestes z dzialu HR? Moze jestes na niskim grejdzie? Dlatego nie czujesz cisnienia? Opowiedz cos o tym dlaczego doswiadczeni ludzie odchodza do innych pracodawcow. O procesie oceny rocznej, prosze. O one on onach nie zapomnij.

dev

bez obaw, znajomosc tego jezyka na tych stanowiskach jest slaba :)

Zu

Czy w Intelu na wszystkich stanowiskach wymagany jest angielski? w sensie, czy codzienna komunikacja w firmie odbywa się po angielsku czy jest to sporadyczne i zależne od stanowiska?

software Apps

Wyzysk pracowników jest straszny, zarabiamy na premie menagerow sredniego szczebla, ktorzy sa w stanie zrobic wszystko aby sie wykazac u góry. Najlepsze jest to ze ci pseugo managerowie dostaja awans za to ze zarzynają pracownikow. Ale wszystko w białych rekawiczkach. A na szkoleniach pranie mozgu ze praca powyzej 12 godzin dziennie jest wyzwaniem a nie wyzyskiem. Trzeba się cieszyć z tego ze pracujesz w prestizowej firmie, ktora traktuje Cie jak zasób. A wspolpracownicy zrobia wszystko aby się wykazać... podstawianie swiń nie może Ci być obce jak chcesz tu pracować. A kim jest Team Lead w zespole, juz wyjaśniam to osoba ktora ma Cie cisnać na granicy prawa, bo menagerowie sredniego szczebla nie beda ryzykować ze ktoś pozniej Cie pozwie.

@Intel inside 21.10.2016 20:49
Miałeś pecha, że trafiłeś na projekt "mission impossible" i słabego kierownika. Muszę stwierdzić, że to jest margin...

Nieprawda, dobrze o tym wiesz. Gdanski odzial to patologia kierownicza, darmowe weekendy i wieczory. No chyba, ze nadajesz z dzialu hr i twoim zadaniem jest odkrecic zla opinie na temat intela, a to wtedy prawda, twoja prawda

@Intel inside 21.10.2016 20:49

I jeszcze jedno, na drzwiach macie takie fajne haslo: intel inside, amazing outside, tak, na zewnatrz jest ciekawiej:)

DataCenter

Hmm zobacz czy kupno sprzętu sie oplaca, bo podatki trzeba placic juz :) i z tego co się orientuje to wychodzi drozej niż w ecs

DataCenter

Faktem jest ze umowa po 3 miesiącach jest przedłużana na kolejny okres próbny. Celem takiego zabiegu jest jeszcze większe oddanie się pracownika w słusznej sprawie. To że odbierasz telefony w domu w godzinach nocnych, zdzwaniasz się nie meetinig po 18:00 nic nie znaczy. Przecież tryb pracy jest zadaniowy :):). co oznacza że zaplanować wyjazdu z rodzina nie można w weekend, albo zawsze bierze się ze sobą laptopa i pies albo sąsiad bawi się zamiast ciebie z dziecmi

RST
@DataCenter 13.03.2016 10:46

zapomniałeś dodać, że: bawi się z żoną, albo z dziećmi, gdy Ty rozmawiasz na lyncu ;)

Moze mi ktos wytlumaczyc jak w praktyce wyglada zadaniowy czas pracy w Intelu? Czy ludzie dużo siedza po godzinach czy zwykle wychodza po 8h. Czy w firmie funkcjonuje cos takiego work-life balance?

FPGA
@1234 06.03.2016 21:49

Odpowiedziales chyba sobie sam na pytanie:)

wciazPracujacywITP
@1234 06.03.2016 21:49

To zależy od zespołu do jakiego trafisz. W jednym jest 8h i worklife balance w innym się siedzi po godzinach i nic za to nie masz :-) Przy ponad 1800 pracownikach w jednej firmie (polski oddział) to cięzko jest powiedzieć, ze zawsze jest ok. Raz byłem w projekcie gdzie było super, a poźniej przeniosłem się do innego i już nie było tak fajnie ;)

dev

niezle sa dla przyjezdnych, dla lokalsow takie sobie :)

brodacz
@dev 08.02.2016 12:19
Firma jest ok, to polska kadra kierownicza jest odpowiedzialna za atmosfere w polskim oddziale. Oczywiscie nie wszedzie, ale ta...

Niestety maja usilne parcie na wykazanie ze można tanio i dobrze, ale kosztem pracowników. A kadra kierownicza próbuje brac glowki bardziej niz GEBELSINA. Ogolnie takiego wyscigu gryzoni nie widzialem w zadnej firmie a bagaż mam pokaźny:). Jak sobie podziele nadgodziny przez pieniadze ktore tu zarabiam to w wszytskich innych firmach mialem lepiej. Oczywiscie sa piłkarzyki konsola do gier na terenie ale jest wiecznie pusta, ale jest sie czym pochwalic w ogloszeniach o prace. Polaczki z wyzszej kadry wogle nie dbaja o pracownikow. Mozliwe ze w twoim dziale jest ok wiec sprawdz u kolegow jak sytuacja wyglada

@brodacz 28.02.2016 18:02

Pelna zgoda. Firma globalnie moim zdaniem jest ok. Gdanski oddzial to patologia w pelnym tego slowa znaczeniu. Ja w ITP juz nie pracuje, zmarnowany czas :(

xkfkx

Brutto na rękę... Nie będziesz dla nich warty nawet 2k, do IT biorą tylko myślących.

A ile jestes wart. Ocen sam.

Think twice

Martwilbym sie o cos innego. Czesto bywa tak ze intel daje umowe na 3 miesiace, potem na 6 (bo smieszny managier chce cie jeszcze sprawdzic) a potem jak projekt juz sie konczy to nie przedluza umow pod byle pretekstem i ludzie zostaja bez pracy. Smieszni ludzie zarzadzaja ta firma w Gdansku.

thgdfg

Widzę, że pracujesz w Intelu, możesz powiedzieć o ile mniej zarobię tam niż w dużym korpo we Wrocławiu? Ktoś pisał o 10 miesięcznie, u mnie w firmie to raczej dolna granica dla seniora, nie mówiąc o leadach, principalach albo managerach.

Grzes

a czy wiecie, ze jak w danym roku zlapiecie zla ocene to intel moze wam zarobki obnizyc i to znaczaco, jak w kolejnym zlapiecie dobra to zarobki nie podskocza:) Fajnie, nie:)

fdhz

Zastanawiam się czy wziąć udział w rekrutacji do Intela, bo myślę o przeprowadzce do Gdańska z dość odległego miasta. Czy ktoś się orientuje, jak wygląda praca na stanowiskach QA/Tester? Mam dwa lata doświadczenia w automatyzacji, Selenium, JMeter, SoapUI. Do tego oczywiście Java, Python, SQL, Linux itd. Jakie są stawki w takim wypadku w tym mieście i w tej firmie? Jak dużo się używa angielskiego? Rekruterka napisała do mnie maila całkowicie w tym języku, a widzę, że jest Polką - wysyłają zbiorowego maila czy Intel ma politykę taką, że nie pozwalają pracownikom mówić po Polsku?

max

Firma może i duża ale raczej nie poważna. Amerykańskość w najgorszym wydaniu.

dev

Wiecej zarabiam w nowej firmie niz w Intelu. Nie placa tam wiecej, zwlaszcza ludziom z Trojmiasta.

kk

Nie, nie są.

Nikiel

Z Intel ludzie masowo uciekają. Powodem tego jest praktykowana tu w Polsce, a niezgodna z Prawem Pracy metoda "pracy zadaniowej", a wygląda to tak, że wrzucają nam tyle zadań, że nie idzie się w ciągu 8 godzin wyrobić, a każą nam te zadania zrobić w ciągu tego samego dnia, więc konieczne jest zostanie do późna, czasami do nocy, a czegoś takiego jak nadgodziny tu nie ma. Niektórzy się śmieją, że pracują na dwa etaty za pensję jednego, a inni śmieją się z nas, że jeszcze tu pracujemy.

Strk

Do intela trafiłem z innego korpo i różnica jest kolosalna na plus. Wokół pełno ludzi od których można się uczyć, świetne godziny pracy, dobra pensja i atmosfera. Z całego piętra (50+ osób) w ciągu roku nikt nie odszedł.

Byly
@Strk 09.10.2015 19:29

Bullshit, dobrze o tym wiesz. Intel Gdansk to kopalnia pelna lemingow, ktore o zrobieniu kariery moga tylko snic. Cel istnienia leminga to one on one i rozmowa roczna po ktorej podyzwka jest nie widoczna, jesli wogole jest:)

No more intel
@Strk 09.10.2015 19:29

rozumiem, ze jestes nic nie robiacym managerem czyt. popedzaczem ciezko pracujaych inzynierow?

pytaczek

jaki rodzaj umów dają, na czas okreslony czy nieokreslony?

pracuje tam
@pytaczek 11.08.2015 23:50
jaki rodzaj umów dają, na czas okreslony czy nieokreslony?

3-miesieczny okres probny a potem umowa na czas nieokreslony, bez zadnego walenia w ch..a.

@pracuje tam 13.08.2015 00:37

3 msc, potem 6 msc, potem moze na stale, a jak koniuktora na rynku sie zmienia to nie przedluzaja, czasem kaza szukac sobie pracy w innych dzialach (wtedy czlowiek czuje sie jakby blagal o prace:)). Studentow trzymaja na stazach ile sie da. Polaczkowo.

kk

Witam, ja powiem tak... z tej roboty jestem zadowolony w kazdym wzgledzie. Chyba nic dodac nic ujac.

ttt

jaka wypłata jest?

Prezes

Jest coraz lepiej, w końcu chłopaki nauczyli się nie overcommitować zadań. Trochę to trwało i sądzę że będzie coraz lepiej. Dodatkowo płeć piękna zaczyna napływać szerokim strumieniem. Ja się niestety powoli stamtąd urywam bo już znudziły mnie tylko interesujące tematy a to już czas zarobić na emeryturę.

Zostaw opinię o Intel Technology Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o.