Opinie o Grape Up Sp. z o.o. w Białystok

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Grape Up Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Grape Up Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grape Up Sp. z o.o. w Białystok

Były

Firma sama w sobie jest okej, większość z tego to zasługa zwykłych pracowników. Ot taka lepsza kontraktornia, która próbuje wmówić że jest firmą konsultancką. Komunikacja zarządu nie do końca współgra z tym co potem się dzieje w firmie, a managerowie regularnie kłamią w żywe oczy bez zająknięcia czy drgnięcia powieki. Benefitów, premii itd. nie ma (nawet na święta czy rocznych), dostajemy jedynie trochę grosza do wydania na mybenefit - np na luxmed czy kody rabatowe. Pracę tutaj można polecić pod warunkiem, że nie jest to projekt pythonowy (jest tylko jeden w firmie) panuje tam micromanagement i bardzo niezdrowa atmosfera, oraz zrzucanie odpowiedzialności zwłaszcza przez managerów na członków zespołu. Niestety ten projekt ciągnie firmę więc nikt nic z tym nie robi, poza wywaleniem głównego managera który pijany prawie pobił innego pracownika. Managerowie starają się zadowolić klienta kosztem swoich ludzi, (usunięte przez administratora) siedzenie w wieczornych godzinach to norma przez co nie ma możliwości na zachowanie work life balance, a kilka osób skończyło na terapiach (co potwierdzaja poprzednie opinie). Odnoszę wrażenie, że część managerów znalazła się na swoich stanowiskach całkowicie przypadkiem, bo niczego sobie nie reprezentują, a „profesjonalizm” to pusty frazes w ich ustach, inni natomiast są świetnymi ludźmi i profesjonalistami, to na kogo trafimy to loteria. Pozostałe projekty są naprawdę fajne i można się w nich dużo nauczyć (choć obecnie jest ich coraz mniej), a managerowie tam są ludzcy i dbają o swoich ludzi. Sporo pracowników po otrzymaniu informacji, że będą przesunięci do tego projektu wolało zrezygnować z pracy niż tam trafić. Natomiast nic nie można zarzucić zwykłym pracownikom, developerzy i testerzy to świetni ludzie.

@Były

Zastanawiajace jest, ze jak pojawi sie konstryktywna krytyka, to od razu klikane sa flagi do weryfikacji. Firma nie potrafi sobie poradzic z rzeczywistoscia i woli tuszowac swoje braki

Ewelina

Pracę w Grape up zaczęłam stosunkowo niedawno. Najpierw jako stażystka, teraz junior QA. Od samego początku traktowana byłam z szacunkiem, zaufaniem, moje zdanie zawsze miało znaczenie i czułam się jak pełnoprawny pracownik (nie omijały mnie żadne wyjścia integracyjne czy oferowane benefity). W krótkim czasie zdążyłam poznać całą białostocką załogę, klika dni temu również część krakowskiej. Bardzo zaskoczyła mnie otwartość tych ludzi oraz brak barier i podziałów :) Jestem pod wrażeniem atmosfery panującej w biurze i między pracownikami - pomagamy sobie wzajemnie, dzielimy się wiedzą i umiejętnościami. Firma dba o pracowników - organizuje wspólne wyjścia czy warsztaty. W ciągu 1 miesiąca nauczyłam się więcej niż w poprzedniej pracy przez 4, a zdobywane doświadczenie jest przecież jedną z tych rzeczy, które cenimy najbardziej ;) Polecam z całego serca!

@Ewelina

Dzial HR jest bardzo aktywny i ma fantazje :)

Account Manager / BDM

Uwaga na praktyki rekrutacyjne w firmie Grape Up! Firma ta wykorzystuje proces rekrutacji do darmowego eksploatowania czasu kandydatów, pod przykrywką bardzo angażujących rozmów kwalifikacyjnych oraz zadań rekrutacyjnych, próbując zdobyć informacje od innych firm oraz eksperymentować w celu opracowania swojej oferty handlowej w GenAI. Widać, że firma nie ma pomysłu na sprzedaż swoich usług i wpadła na "genialny" pomysł, by uczyć się od innych, przerzucając koszty na kandydatów. Proces rekrutacji jest bardzo nietransparentny od początku i na każdym kroku pojawiają się czerwone flagi, które powinny wzbudzać wątpliwości wśród kandydatów. Na początku trzeba było bardzo długo czekać na jakikolwiek odzew po wysłaniu aplikacji. Następnie, po wstępnej rozmowie z rekruterką, trzeba było czekać tygodniami na informacje o kolejnym etapie, który nie był jasno określony. Okazało się, że należy wykonać testy predyspozycji, które według Grape Up miały zająć około 2-3 godziny. W praktyce, aby dobrze je wykonać, trzeba poświęcić około 4-6 godzin. Na pytanie, czy rekruterka sama robiła te testy, by sprawdzić, ile naprawdę zajmują i zweryfikować ich jakość oraz zasadność, odpowiedź brzmiała, że nie... Świetny profesjonalizm :) Po testach, musisz znów czekać tydzień, aż wymyślą szczegóły do następnego etapu, bo oczywiście nie mieli tego gotowego i improwizują. Poprosili o wykonanie prezentacji sprzedażowej, w której kandydat zaprezentuje usługi Grape Up - zastosowanie Generative AI w Customer Support w firmach samochodowych, na podstawie bardzo słabych i w większości nic nie wnoszących artykułów z ich strony oraz wiedzy z internetu (naprawdę!). Oczywiście, aby przygotować taką prezentację, trzeba zrobić dużo researchu i nie jest to praca na kilka godzin, biorąc pod uwagę, że prezentacja ma zająć około 30 minut. Sam współzałożyciel oraz szef działu rozwoju biznesu nie mają pojęcia, czym właściwie zajmuje się Grape Up i mają problem ze stworzeniem przekazu do swoich targetów. Takie kombinowanie w procesie rekrutacyjnym i wykorzystywanie czasu kandydatów do taniego badania rynku i pracy nad własną wartością propozycji to (usunięte przez administratora) połączone z niekompetencją. Rekrutują tak już od marca, więc przez ten czas zaprosili sporo kandydatów, którzy poświęcili im swój czas i jakimś trafem nadal nie mogą znaleźć idealnego kandydata na rolę, która tak naprawdę nie istnieje. Ogłoszenia są wystawione pod kilkoma nazwami, ale dotyczą tego samego procesu rekrutacji, który jest tylko przynętą dla ich własnych celów, ponieważ muszą sobie sami wypracować, co naprawdę chcą oferować klientom i czym ewentualnie Account Manager/BDM miałby się faktycznie zajmować. Uważajcie i bądźcie asertywni. Rekruterki tutaj mają taki szacunek do Waszego czasu, że mimo uczestniczenia we wszystkich etapach, nie będą miały nawet czasu, by sporządzić profesjonalny feedback, który same obiecują! Na przypomnienia wymawiają się brakiem czasu oraz łaskawie piszą feedback, który widać, że w ogóle nie był konsultowany z panelem rekrutującym (bo jest zdawkowy i od niechcenia), ale odpowiadają z litości. Przestrzegam innych kandydatów, by nie ulegali presji i negocjowali warunki na każdym etapie rekrutacji. Jeżeli coś ma absorbować Wasz czas ponad normalną rekrutację, róbcie to odpłatnie, bo firmy podobne do Grape Up będą bez skrupułów wykorzystywać Was nieodpłatnie do swoich celów.

Bdm Nowy wpis
@Account Manager / BDM

Masakra takie podejście

Były

Domi Nowy wpis
@Były

Mali Nowy wpis

Szukam pracy przede wszystkim stabilnej i gdzie wypłaty są na czas. Jako kandydatka na QA Tech Lead mogę liczyć na UoP na czas nieokreślony?

Wojciech

Jakiej grupie pracowników poleciłbyś pracę w firmie Grape Up Sp? Będzie to dobre miejsce pracy dla osób młodych, którzy poszukują pracy, gdzie mogą się rozwijać i pracować przy nowych projektach? Czy raczej jest to praca dla osób, które są już doświadczone i chciałyby wykorzystać swoją wiedzę przy projektach, które realizuje ta firma? Chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat.

Domi Nowy wpis
@Wojciech

oj Wojciech, Wojciech... od kiedy jestes mezczyzna? Przeciez (jeszcze) jestes kobieta :)

Firma Grape Up Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Python Cloud Developer. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Młodszy Specjalista SEM
logo firmy Administrator / Administratorka Systemu EZD PUW
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
logo firmy Specjalista AI (m / k) (122)
Oborniki Śląskie
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Konsultant SAP, SAP S/4HANA - obszar magazyn (MM)
DahliaMatic Sp. z o.o.

Wojciech

Jak sądzisz, czy są jakieś możliwości, aby poprawić atmosferę w firmie Grape Up? Masz może jakieś pomysły, dzięki którym można by było w jakiś sposób bardziej zjednoczyć zatrudnionych pracowników? Mógłbyś wypowiedzieć się jeszcze na temat zarobków, które oferuje pracodawca? Są one według Ciebie zadowalające? Odpowiedz, proszę.

@Wojciech

niestety nie, bo firma ma dobro pracowników oraz kandydatów daleko na liscie swoich priorytetow

Ewelina

@Ewelina

Dzial HR jest bardzo aktywny i ma fantazje :)

Wanda

Misją firmy Grape Up jest pomaganie przedsiębiorstwom w uruchamianiu działań w chmurze. Projekty oparte są na współpracy z międzynarodowymi klientami z różnych branż takich, jak motoryzacja, czy telekomunikacja. Do swoich struktur Grape Up poszukuje kandydata na stanowisko: Java Cloud Developer. Wymagane jest projektowanie i tworzenie aplikacji Cloud-Native przy użyciu Java i Spring na platformie Cloud Foundry PaaS oraz integrowanie różnych usług z aplikacjami w chmurze. Czy zaciekawiła Was ta oferta zatrudnienia?

@Wanda

Nie, nie interesuja nas tez posty wymyslone przez dzial rekrutacji i zarzad

Tomasz

poszukujecie do firmy osób na kierunek Fullstack Java/React Developer, które sa dopiero na poczatku swojej że tak to nazwe kariery jeżeli chodzi o programowanie?

@Tomasz

Uwazajcie tez na posty, ktore tutaj pisza z dzialu rekrutacji i zarzadu spolki. Zawsze jak pojawi sie negatywna opinia od razu postowane sa inne komentarze dziwnym zbiegiem okolicznosci. Cisza przez tygdonie a tutaj nagle tematy zastepcze :)

Kinia

Pojawiło się bardzo dużo ofert pracy i np. dla Senior Automotive Backend Developer. Czy te rekrutacje wiążą się z rozwojem firmy czy zwolnieniami? Dajcie znać bo chciałam przesłać CV i nie wiem...

Mania

Wasze zdania są podzielone co do jasnego systemu wynagradzania i atmosfery. Pojawiły się nowe oferty na qa tech lead. Co możecie powiedzieć o płatnych nadgodzinach, jest w ogóle coś takiego czy nie ma co liczyć?

@Mania

Firma nie ma polityki robienia nadgodzin. Jesli coś takiego się pojawią to do ustalenia czy odbiór czy płatne - można wybrać ale nie ma samowolki w robieniu nadgodzin i trzeba mieć na to zgode od manago. mi sie nigdy nie zdarzylo robic nadgodzin.

@Mania

Polecam. Pracuję w QA i bardzo mi się podoba. Czasami jest dużo do zrobienia, ale ważne jest, że nie ma nudy i czas w pracy mija szybko. Ogólnie firma ma pozytywne nastawienie i dba o work life balance między pracą a życiem prywatnym, przynajmniej w QA. Nie czuję też presji, że coś ma być zrobione na już z reguły mogę pogadać z managerem, że jeśli widzę, że się nie wyrobie i nie ma z tego powodu problemu. To nie jest moja pierwsza praca, więc mam już pewne porównanie z innymi firmami. Tutaj zdecydowanie wszystko wygląda i wypada lepiej, więc nie rozumiem tych negatywnych komentarzy.

Uciekajcie

Opinia podlega weryfikacji i jej treść jest obecnie niedostępna.

Jestem w procesie rekru w grape, wszedłem poczytać opinie i lekko mnie zaskoczyły. Bo rekrutacja przebiega bardzo przyjazne. A tu tak.. niezbyt? Zarówno technicznie jak i pm sprawili wrażenie bardzo otwartych i kompetentnych nawet z poczuciem humoru, wyluzowanych ludzi. Skoro pracujesz w tak złym projekcie to może warto go zmienić ? Czy wszystkie takie są? Albo czy chociaż próbowałeś i czy jest taka możliwość ? Bo na rekrutacji mówili że jest możliwość zmiany projektu jest ktoś umie odpowiednio do innego. Mówisz że dużo ludzi się zwalnia bo jest źle, ale na rynku jest gorzej ? Bo jak sytuacja na rynku Cię powstrzymuje to chyba jednak nie jest tak źle bo na rynku jest gorzej ? W komentarzu jedziesz po wszystkich od góry do dołu, wrażenie jakie się kreuje w mojej głowie to że jesteś słabym dev który nie potrafi sobie nic znaleźć, mało zarabia bo jest słaby i do innego projektu go przenieść nie chcą bo nic nie umie, na rynku pracy szukać nie będzie bo wie że i tak nie znajdzie.. (usunięte przez administratora) który pracuje i narzeka za plecami firmy. Czy tak jest? A co z widełkami w ogłoszeniach? Realne do osiągnięcia czy zawyżają żeby ściągnąć ludzi?

Uciekajcie
@Kandydat

@Kandydat Poprzednia opinia była niesprawiedliwa i faktycznie dotknęła wszystkich, niektórych przypadkowo na różne sposoby. Przesadziłem z przesadnym ubarwieniem, nie wszystko bylo moje i pewne elementy zostały zmienione, aby nie można było zidentyfikować autora. Jak pokazują reakcje do opinii, koleżanki i koledzy mają inne zdanie na temat firmy. Teraz żałuję wysłania opinii w emocjach, bo odbiega od rzeczywistości i częściowo opiera się na zasłyszanych informacjach lub wymyślonych, aby odsunąć podejrzenia ode mnie.

Nelka

witam. jest teraz dostępna oferta dla IT Managera. Którą byłbym zainteresowany. Po przeczytaniu jednej z opinii stwierdzającej, że część Managerów jest z przypadku, zaczynam się zastanawiać nad aktualnym procesem rekrutacyjnym. W jakiej formie będzie prowadzony?

Kornelia
@Nelka

Cześć! Powiedz mi czy jesteś może już po etapie rekru i możesz powiedzieć coś więcej? Ciekawi mnie po prostu jak faktycznie wygląda teraz rekrutacja na stanowisko IT Managera. Nie mogę niestety nigdzie znaleźć info :(

@Kornelia

Pracuje od 6 miesięcy jakoś, jak narazie firma spoko

Klara

Jeśli piszecie ze ludzie odchodzą a teraz maja powystawiane oferty z rozrzutem przedziałów płacowych w okolicy 10 tys to myślicie ze na spokojnie można zawołać więcej skoro na już potrzeba? Pojda na rękę i będą walczyć o pracownika?

Od dwóch lat nic się nie pojawia, dlaczego? widzę w ogóle ze ostatni wątek zahaczył o święta, które w zasadzie się zbliżają. To w tym roku co z ich okazji może być organizowane? Są wigilie i tym podobne? patrzę teraz po ofertach ale chyba nie ma niczego dla juniora? Jeśli fullstack z reacta zarabia od 11 do 16,8 tys brutto na uop to junior ile by miał?

Ywarow

Jasny system wynagradzania, jasna ścieżka rozwoju, feedback przekazywany na bieżąco, projekty raczej ciekawe i rozwijające. Ludzie i atmosfera w pracy na prawdę fajna. Polecam

Zoltan

W moim odczuciu to fajne miejsce do pracy. Wiele oczywiście może zależeć od teamu, do którego się trafi, ale ogólnie panuje tu dobra atmosfera, przekaz informacji jest sprawny, komunikacja otwarta, ma się poczucie wpływu, człowiek jest tu zaopiekowany i wysłuchany jeśli ma jakiś problem. Ze swej strony polecam.

Franciszek
@Zoltan

Super, a to zaopiekowanie, o którym wspominasz to także dobry pakiet socjalny? Można korzystać w ramach pakietu z prywatnej opieki lekarskiej albo dostać bony na święta? Bedzie teraz jakiś benefit dla pracowników?

ezra
@Franciszek

Jest opieka lekarska, chyba tylko.

Wanda

No nieźle, nadal macie to ciśnienie ze strony managerów niektórych projektów?

Managment nie potrafi zadbać o komfort swoich pracowników a jedyne co się liczy to skończony projekt do deadline'u i lizanie rowa klientowi żeby go przypadkiem nie urazić. Micromanagment, szantaże emocjonalne, poganianie batem i ciągły stres nie raz kończyły sie nieprzespanymi nocami, stanami lękowymi i pulsem jak po przebiegniętym maratonie po całym dniu dawania z siebie 120% a pod koniec dnia słyszysz że na jutro ma być zrobione. Nastęnego dnia budzenie się z pogryzionymi policzkami przez szczękościsk ze stresu. Nie wspominając już o odbiciu się tego wszystkiego na życiu prywatnym. (usunięte przez administratora)

Jako pracownik, który w firmie przepracował 2 lata z czystym sumieniem mogę firmę polecić... ale - nie do jednego projektu, a raczej nie do jednej (usunięte przez administratora). bo mimo ze przy danym projekcie pracuja az 3 zespoly projektowe to po rozmowie z kolezankami i kolegami stwierdzam ze tylko u tej (usunięte przez administratora)sa takie problemy... Projekt, który angażuje prawie 1/4 firmy jest po prostu ciężki - i nie chodzi tu o technologie - bo te są ciekawe i wiele się można nauczyć. Chodzi o atmosferę pracy, generowanie ciśnienia, ciągłą presję, mikromanagement - (usunięte przez administratora), która od samego rana zadręcza nas pytaniami "czy to dzisiaj będzie zrobione????" "uda się to zrobić na dzisiaj????????!!!", managerka, która ulega presji ze strony klienta i wrzuca na slacka taski z 10 wykrzyknikami i alertami.. biore taska, przepisuje na siebie po 15 min mam pytanie "czy to bedzie zrobione dzisiaj?" "na ktora uda Ci sie to zrobic"..... i jak tu nie czuc presji, kiedy nawet nie wczytalem sie w description... wytykanie najdrobniejszego bledu, oczekiwanie tlumaczenia sie i wyjasnien... kiedy zespół na retrospektywie zwraca jej uwagę - na presję, na ciśnienie które generuje, na mikromanagement odbija piłeczkę mówiąc "sama też mam ciężko".. sprawy zamiata pod dywan, uwaza ze to my nie mamy racji a nie z jej postawa jest cos nie tak. na spotkaniach zdecydowanie nie jest skupiona, bo w tle zajmuje sie dzieckiem - wiele razy czy to na ds, czy spotkaniach z klientem zapomniala zmutowac mikrofon i rozmawiala/ bawila sie z dzieckiem... (usunięte przez administratora) moja opinia nagowork to ostatecznosc, ale podnosilem temat wiele razy - i niestety byl zamiatany pod dywan, a my po prostu nie dajemy juz rady. tak jak wspominalem - firma i projekty w firmie sa na prawde wporzadku. ludzie, benefity, warunki pracy, zarobki - to wszystko sprawia ze jeszcze tu jestem i firme polecam znajomym. ale nigdy nie polece pracy do zespolu tej managerki. moze ktos sie w koncu tym zainteresuje.

inny pracownik
@pracownik

z wiekszoscia sie zgodze ale z dzieckiem to kolega przekolorowal troche

expracownik

smieszna firma, jak sie im pali pod nogami to placa nadgodziny, ba nawet sugeruja nadgodziny, jak projekt skonczony to obnizaja pensje, a za jezioro chetnie wysylaja bo na tym zarabiaja, a Ty zarabiaj stawki duzo tu mowic srednie jak na standardy USA, jednym slowem sprytni kapitalistyczni krwiopijci.

Zostaw merytoryczną opinię o Grape Up Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w Grape Up Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grape Up Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grape Up Sp. z o.o.?

Grape Up Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 156 ocen.
  • Gabrieli Zapolskiej 44
    30-126 Białystok