Opinie o Trakt Sp. z o.o. Sp.k. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Trakt Sp. z o.o. Sp.k.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Trakt Sp. z o.o. Sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Trakt Sp. z o.o. Sp.k. w Katowice

Baron

Duża część opinii prezentowanych tutaj jest przejaskrawiona i opiera się na negatywnych doświadczeniach z pojedynczymi współpracownikami. Trakt to spora firma, zatrudniająca ponad 100 osób i trudno oczekiwać, że każda osoba przypadnie nam do gustu. Ludzie są różni, jednych lubi się bardziej innych mniej. Firma realizuje duże zamówienia w postaci dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic, często współpracując z największymi firmami na rynku w Polsce. Tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze i liczy się czas, pojawia się czasami presja i oczekiwanie elastyczności od strony Projektanta, ale jest też świadomość w realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych w kraju. Trakt zapewnia terminowe wypłaty, zgodne z umową podpisywaną przy zatrudnieniu. Oferuje przestrzeń i warunki do komfortowej pracy, umożliwia pracę zdalną oraz elastyczne godziny pracy rozliczane za pomocą miesięcznego bilansu czasu pracy, Nadgodzinny są normalnie płatne. Ponadto firma oferuje dofinansowania do spotkań integracyjnych, owocowe poniedziałki, szkolenia z umiejętności miękkich czy też oferuje dofinansowania do szkoleń branżowych, organizowane jest także spotkanie rodzin i dzieci z okazji dnia dziecka, a także wyjazdowa impreza firmowa, czy spotkanie przy opłatku. Na co dzień styczność z Zarządem jest marginalna, każdy zespół projektowy posiada Kierownika, który odpowiada przed właściwym Dyrektorem, a ten przed Szefostwem. Sytuacje trudne, są incydentalne, ale zdarzają się. Jeżeli ktoś jest sumiennym pracownikiem i chce się rozwijać znajdzie tu swoje miejsce, natomiast jeśli ktoś nie odnajduje się w pracy w dużym gronie ludzi, cóż, nie ma problemu żeby rozwiązać umowę o pracę i szukać szczęścia i zadowolenia z wykonywanej pracy u konkurencji.

@Tomek

Szczerze mówiąc nie było jeszcze takiej sytuacji. Jak dotąd nie było żadnych "reklamacji" co do wysokości przyznanych premii. Ale gdyby tak się zdarzyło, to oczywiście zawsze "niedoceniony" pracownik może zwrócić się w tej kwestii do właściwego Dyrektora (DT lub DZ) lub ew. do mnie. Zawsze jesteśmy otwarci na pomysły zmierzające do usprawnienia pracy biura i chętnie bierzemy pod uwagę sugestie Pracowników.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Prokurent

To zależy tylko i wyłącznie od Pracownika. Niekiedy proponujemy taką umowę już po 3-miesięcznym okresie próbnym, niekiedy musimy poczekać trochę dłużej. Wszystko zależy od wiedzy i tempa jej uzupełniania, umiejętności rozwiązywania problemów technicznych ale także współpracy w zespole projektowym, rzetelności, ilości popełnianych błędów, dyspozycyjności, umiejętności posługiwania się oprogramowaniem.

Dzień dobry, czy w przypadku pozwu za naruszenie dóbr osobistych, wobec byłego kierownika w Państwa firmie (ta osoba na szczęście została zwolniona) mogę liczyć na udział (w procesie) Zarządu firmy w roli świadków? Nadmieniam, iż zachowania będące przedmiotem pozwu miały miejsce w Państwa firmie i były przedmiotem oficjalnych skarg oraz mojego ostatecznego opuszczenia firmy. Cieszy, iż finalną reakcją Zarządu było wykluczenie tej osoby z zespołu pracowników, ale chciałbym dochodzić swoich praw w procesie cywilnym.

Prokurent

Witam serdecznie, Jest mi bardzo przykro, że doszło do tego typu sytuacji. Staramy się zapewnić wszystkim Pracownikom miłą atmosferę w pracy, ale jak widać, nie zawsze to jednak wychodzi. No cóż, zespół prawie 150 osób to mieszanina charakterów i temperamentów. Jak widać, czasami mieszanina ta staje się wybuchowa. Generalnie jesteśmy zainteresowani wyjaśnianiem i doprowadzeniem do końca tego typu przypadków. Pragniemy doprowadzać do sytuacji, w których nigdy więcej się nie powtórzą. Sprawa, w której jeden pracownik firmy pozywa innego, jest bardzo poważna, dlatego bardzo proszę o osobisty kontakt w celu umówienia spotkania i omówienia sprawy osobiście.

Karolina Nowy wpis

Większość opinii na tym portalu jest przesadzona i z pewnością napisana przez niezadowolonych pracowników, którym nie było po "drodze" z firmą. Najsilniejszą stroną tej firmy jest ogromne doświadczenie projektantów i super atmosfera pomiędzy większością pracowników. Zawsze może być lepiej i czasami niepotrzebne są wrzutki właścicieli na forach różnych portali, ale ogólnie pracuje się tu dobrze i nie ma wielkich napięć. Ogromna część pracowników pracuje po kilkanaście lat i firma się stale rozwija więc świadczy to o jej stabilności a nie jak w komentarzach chaosie czy tyranii.

Pracownik Nowy wpis

W ubiegłych latach można było odczuć wiele działań na niekorzyść pracownika obecnie się o niego dba. Programy medyczne, docenianie poprzez premie zależne od realizacji projektu a ostatnio dostęp do darmowej wody. Szczerze polecam pracodawcę. Miałem okazję pracować u konkurencji i atmosfera była znacznie gorsza. Tutaj nie mamy doczynienia z korporacją która niestety cechuje się swoimi prawami.

Lilka Nowy wpis

Hmmm ok, ale czy te dodatki i dbanie o pracownika to tyczy się każdego pracownika, czy chodzi tylko o jakieś konkretne stanowiska? Obecnie szukają asystentki projektanta branży elektroenergetycznej. No i czy taki junior tez jest zadbany i ma te dodatki np. opiekę medyczną?

Pracownik Nowy wpis
@Lilka

Po okresie próbnym nabywa się wszystkie prawa jakie przysługują dłużne pracującym. Co moim zdaniem jest dość logiczne. Ponieważ jak się sprawdzisz to będziesz mieć np dofinansowanie od okularów. A jeżeli nie to drogi traktu i Twoje poprostu się rozchodzą.

Pracuje w firmie już kilka miesięcy. Początkowa obawiałam się negatywnych komentarzy jednak widzę że były pisane one przez osoby którym nie po drodze z wizją i wartościami firmy. Kontakt z zarządem marginalny. Odpowiada się za swoją pracę przed kierownikiem. Ciężka praca włożona w realizację projektów jest należycie wynagradzana. Pomimo braku informacji na rozmowie o pracę można liczyć na dodatkowe premie za wkład pracy. Firma wywiązuje się z obietnic zawartych w ogłoszeniu. Polecam pracowawce. Po krótkim stażu pracy rozumie dla czego niektórzy pracują tutaj już kilkanaście lat. Mam nadzieję że moja kariera również będzie maila się okazję tutaj rozwijać.

Ważna jest dla mnie kasa, tym bardziej, że mam sporo doświadczenia. Ile mogę dostać wynagrodzenia jako specjalistka ds. geofizyki? Dużo obowiązków jest w terenie? Pytam, bo wymagane jest prawo jazdy i nie wiem czy nastawić się bardziej na pracę biurową czy terenową.

Prokurent

Wybaczy Pani, ale nie będziemy prowadzić negocjacji przez internet na forum publicznym. Praca geofizyka łączy się z dużą ilością wyjazdów, niekiedy pracą w wydłużonym czasie, jest dość wymagająca fizycznie. Dlatego nie przewidujemy zatrudnienia kobiet w tym dziale.

Kierowca

Rekrutacja polega na rozmowie z kierownikiem, który obiecuje super wynagrodzenie , pierwsza wypłata powoduje niedowierzanie , wstrząs . Obiecane wynagrodzenie to mit

Pytań praktycznie nie było za wyjątkiem jednego o posiadanych uprawnieniach

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Dzień dobry, ile czasu trwa rekrutacja na dane stanowisko? Miesiąc czy więcej? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

Przeglądałem profil firmy na pracuj.pl i znalazłem ofertę dla asystenta projektanta branży telekomunikacyjnej. Czy studenci też mogą aplikować, czy raczej będzie to strata czasu? Chodzi mi o to, czy doświadczenie w podobnej pracy (wymienione wśród wymagań) jest niezbędne?

Prokurent

Zapraszamy studentów - zarówno do odbycia praktyk studenckich jak i do etatowej pracy. Proszę złożyć swoje CV, zaprosimy na rozmowę.

@Prokurent

Ale czy studenci mają od razu szansę na etat czy praca na etacie jest dopiero po praktykach? Czy każdego kto wyśle cv zapraszacie na rozmowę czy może kontaktujecie się z wybranymi kandydatami?

Prokurent

Witam, Możemy zaproponować etat. Zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną.

Aleks

Calm down. Nie ma potrzeby przeciągać wątku. Fani wyczuwają podejrzenie, że ludzie, którzy poproszą o lampę na biurko, mogą doprowadzić do sprzeczki z drugą osobą obok Twojego stołu i wpadną w kłopoty. A wiadomo, że w pokoju króluje wielkie światło i chwała.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Prokurent

Wszystkie niezbędne do wykonywania swojej pracy. Nie określamy "wydawki" a dostosowujemy narzędzia do potrzeb aktualnie wykonywanego projektu.

@Prokurent

Sprzęt do pracy zdalnej również? Ta opcja jest w firmie dostępna? Bo w ogłoszeniu na Specjalistę ds. Finansowych zaznaczono jedynie tryb pracy - stacjonarny. Zastanawia mnie też, co w rzeczywistości oznaczają dość popularne w ogłoszeniach słowa o dobrej atmosferze w pracy i zgranym zespole?

Prokurent

Na tym stanowisku nie przewidujemy pracy zdalnej, oprócz sytuacji przewidzianych w Kodeksie Pracy.

@Prokurent

A co z odpowiedzią na pytanie o panujące w firmie relacje? W jaki sposób witana jest w firmie nowa osoba i na jaką pomoc oraz od kogo może liczyć?

Prokurent

Nowa osoba w pierwszych dniach pracy jest "oprowadzana" po firmie, spotyka się z Zarządem i wszystkimi osobami, z którymi będzie współpracować. Początek pracy uzależniony jest od kompetencji pracownika. Jeśli jest to osoba, która może być włączona do pracy zespołu projektowego, trafia prosto do zespołu i tam pod opieką Kierownika Zespołu i kolegów z zespołu rozpoczyna pracę. Jeśli natomiast kompetencje pracownika są niewielkie i wymaga pewnego czasu, żeby uzupełnić swoje umiejętności - trafia do ZPT (Zespołu Pomocy Technicznej), gdzie wykonuje proste rzeczy na zlecenie poszczególnych zespołów projektowych i pod ścisłym nadzorem Kierownika Zespołu. Od tempa, w jakim pracownik uzyskuje odpowiednie kompetencje, zależy moment, w którym przejdzie na stałe do któregoś z zespołów projektowych. Wszystko zależy od chęci i zaangażowania pracownika. Nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Zależy nam na jak najszybszym wzroście kompetencji pracownika i aktywnej pracy w zespole projektowym.

Gabi
@Prokurent

A jaki jest minimalny oraz maksymalny czas pracy w ZPT? Czy pensja różni się w zależności od tego miejsca, w którym rozpoczyna się pracę? Pracując w zespole projektowym również można liczyć na wsparcie, szczególnie w pierwszych miesiącach? I nie chodzi mi tu tylko o pomoc współpracowników.

@Gabi

Nie określamy czasu pracy w ZPT. Niektórym pracownikom wystarcza 1-2 miesiące i jest to zapoznanie się z systemem pracy w biurze, niektórzy potrzebują dwóch lat żeby uzupełnić wiedzę. Wynagrodzenie nie zależy od tego, czy pracownik jest zatrudniony w ZPT czy w zespole projektowym - oceniamy kompetencje, zaangażowanie i jakość świadczonej pracy a nie zespół, w którym pracuje. Niezależnie od miejsca pracy, pracownik jest objęty pomocą starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Anka
@Baron

W końcu jakaś opinia nawiązująca do całokształtu firmy, a nie oceniająca jej przez pryzmat pojedynczego konfliktu pracowników.

@Baron

No sporo mi to rozjaśniło jeśli chodzi o pracę w tym miejscu, najbardziej jednak zainteresowała mnie kwestia nadgodzin, piszesz, że są one dodatkowo płatne, a jak często się zdarzają? Praktycznie codziennie czy są to pojedyncze sytuacje?

Dziki
@Baron

Wszystko co piszesz zgadza się niemal w stu procentach... Oprócz tego że negatywne doświadczenia pracowników nie dotyczą pojedynczych przypadków a WIĘKSZOŚCI!

Beata
@Baron

Piszesz, że można pracować zdalnie, a czy firma daje narzędzia jak komputer lub telefon? Tych pracowników też obejmują te benefity jak owoce, szkolenia i te różne spotkania?

@Paweł

Różne zespoły i branże mają różny zakres nadgodzin. Wynika to zarówno z ilości pracy jak i etapu przygotowywania dokumentacji. Nie jest jednak tak, że praca w nadgodzinach to wszechobecny standard i przymus, ale tak, zdarza się.

@Beata

Praca zdalna jest możliwa poprzez zabranie komputera i monitora do domu i połączenie z pracą poprzez oprogramowanie. Osoby będące w domu nie mają dostępu do benefitu w postaci owocowego dnia ;)

Adaś
@Baron

Szefie Ameryki nie odkryłeś, w każdej normalnej firmie teraz panują takie warunki jak opisujesz powyżej

@Paweł

To zależy w dużej mierze od woli Pracowników. Jeśli któryś z zespołów ambitnie przyjmuje na siebie większą ilość pracy, musi trochę więcej popracować w nadgodzinach. W takiej sytuacji otrzymują dodatek za godziny nadliczbowe i ekstra premie za wykonane projekty. Natomiast niektóre zespoły nie są chętne do takiej pracy, wolą pracować i zarabiać mniej. Przy 140-osobowej obsadzie biura jesteśmy w stanie tak rozparcelować pracę wewnątrz biura i do podwykonawców, żeby nie oczekiwać dodatkowej pracy w nadgodzinach. Tak więc bardzo dużo w tej kwestii zależy od Pracowników.

Zosia
@Baron

Niestety spotkanie rodzin i dzieci z okazji dnia dziecka po raz kolejny się nie odbyło. Może nowy Dyrektor zorganizuje w przyszłym roku.

Zażenowany

Jeśli jesteś pracownikiem Traktu, to naprawdę Ci współczuję podejścia, a właściwie braku podejścia do życia. Zwróć uwagę ile innych form rozrywki dofinansowuje lub finansuje w całości firma Trakt... a robienie jakichś personalnych wycieczek w stosunku do dyrektora... no prostu wstyd i żenada. Weź się zwolnij i idź popracuj gdzieś indziej jak Ci tak źle, że aż takie rzeczy tutaj piszesz. Pozdrawiam. Dla odmiany, zadowolony pracownik.

Prokurent

Droga "Zosiu", firma finansuje co kwartał spotkanie integracyjne w zespole (zespołach) projektowych. Ponadto raz w roku spotykamy się na 2-dniowej imprezie integracyjnej dla całej firmy. Dodatkowo każdy z pracowników co miesiąc ma pokrywane własne inicjatywy integracyjno-kulturalno-sportowe (rozliczane raz w kwartale). Naprawdę zapewnianie rozrywki nie jest naszym core biznesem. Uważam że ta ilość imprez integracyjnym pozwoli szybko zintegrować się nawet najbardziej odpornym na integrację pracownikom. Owszem, kiedy byliśmy dużo mniejszą firmą, organizowaliśmy jeszcze imprezy rodzinne z okazji Dnia Dziecka. Przy obecnym stanie zatrudnienia (ok. 150 osób) taka impreza staje się bardzo droga i czy nie lepiej wypłacić Wam te pieniądze w formie wynagrodzenia i premii. No chyba, że w najbliższym czasie zamierzamy zmienić profil działalności na projektowo - rozrywkowy? O czymś nie wiem? Pozdrawiam serdecznie.

Nela
@Prokurent

To ja dopytam, jak wygląda ten system premiowy? Łatwo dostać premię czy cele są zbyt wysokie?

@Nela

Premię dostaje KAŻDY zespół biorący udział w projekcie. Wewnętrznego podziału premii w zespole dokonuje Kierownik Zespołu oceniając wkład pracy i jakość tej pracy świadczonej przez każdego z członków zespołu. Ale generalnie praktyką jest, że każdy pracujący przy projekcie otrzymuje premię.

@Prokurent

Można wiedzieć, jaka pula pieniędzy jest do podziału, jeśli chodzi o tę premię? I czy dostaje się ją każdego miesiąca? Rozważam aplikację w to miejsce, więc każda taka informacja, tym bardziej związana z wynagrodzeniem, jest dla mnie istotna.

Prokurent

Pula pieniędzy jest różna, zależy od wielkości tematu i zysku osiągniętego z tego tematu. Premia jest rozdzielana pomiędzy pracowników przez Kierownika Zespołu, w zależności od udziału i zasług pracownika, po zakończeniu prac projektowych, ewentualnie jakiegoś etapu (np. PB). Zadaniem premii jest zachęta zespołu projektowego do szybkiego i skutecznego zakończenia prac projektowych. Gdyby premia była wypłacana co miesiąc, nie byłaby premią tylko stałym dodatkiem do pensji.

Mateusz Poljański
@Prokurent

Również rozważam aplikację do Państwa firmy, ale z uwagi na małe dziecko mam ograniczone możliwości pracy w nadgodzinach. Rozmawiałem z koleżanką, która pracuje w Trakcie i wg niej najkorzystniej finansowo wychodzi przesadna praca w nadgodzinach. Wg niej podstawą premii jest pracochłonność zespołu czyli jak ją zrozumiałem, ilość godzin poświęconych tematowi, im więcej tym więcej pieniędzy, im dłużej się siedzi tym więcej nadgodzin i okołoroczna premia również najokazalej wpada tym co siedzą długo. Wychodzi z tego, że nie liczy się jakość racy ale ilość.

@Mateusz Poljański

To nie tak. Oceniamy zarównonilość jak i jakość wykonywanej pracy. Nie wiem w jakim celu pisze Pan tę zasłyszaną opinię. Jeśli chce Pan aplikować o pracę - brak możliwości pracy w nadgodzinach nie stanowi żadnej przeszkody. Proszę złożyć aplikację a wszelkie Pana wątpliwości wyjaśnimy w osobistej rozmowie.

@Mateusz Poljański

Ile miesięcznie można wyrobić tu nadgodzin? Dużo wcześniej trzeba się zdeklarować, jeśli ktoś chce pracować więcej? Ile wynosi minimalna kwota tej premii rocznej?

Prokurent

Witam, to nie działa w ten sposób. Pracujemy w nadgodzinach wtedy, kiedy to jest niezbędne a nie "wyrabiamy" nadgodziny wtedy, kiedy mamy czas i ochotę. O konieczności pracy w nadgodzinach decyduje Kierownik Zespołu - zgodnie z potrzebami Zespołu. To jest praca zespołowa, więc wszystko musi być dokładnie skoordynowane. Na koniec miesiąca nadgodziny są weryfikowane przez właściwego Dyrektora. Ale cieszy mnie, że deklaruje Pan chęć pracy w nadgodzinach. Pracy mamy dużo, więc nie powinno być problemu z zagospodarowaniem Pana zapału do pracy. Jeśli chodzi o premie, to oprócz premii za projekty jest premia roczna. Jej generalny budżet jest zależny od osiągniętego dochodu, a więc jest pochodną jakości i tempa pracy Pracowników. Premia jest rozdzielana z uwzględnieniem "zasług" każdego z pracowników, w szczególności jakości i ilości świadczonej pracy, przyrostu kompetencji, zaangażowania w realizację projektów.

@Prokurent

A jak ktoś się czuje niedoceniany przez kierownika zespołu, który z treści poprzednich wpisów ma dość szerokie kompetencje i decyduje o wysokości premii, to do kogo może się zgłosić, by zweryfikowano zasadność kierowniczej decyzji? Bo czy zdarzało się, że argumenty pracownika przekonywały kierownika? Na ile liczycie się z uwagami pracowników, nie wspominając już o ich pomysłach na ulepszenia organizacji pracy?

@Tomek

Jakie narzędzia pracy zapewnia Trakt Sp. z o.o. Sp.k.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Prokurent

Witam, Firma udostępnia wszystkie niezbędne narzędzia do pracy. Jeśli stanowisko wymaga ciągłej komunikacji telefonicznej, to oczywiście zapewniamy telefon. Kwestia używania takiego telefonu do celów prywatnych nie stanowi problemu.

@Prokurent

Czyli na komputer służbowy też można liczyć? Jest laptop czy jak to wygląda? Czy w razie awarii sprzętu (nie z winy pracownika) firma ma jakiś serwis, który pomaga z naprawą usterek?

@Marta

No oczywiście. Projekty robimy w technice cyfrowej, więc nie wyobrażam sobie funkcjonowania firmy bez odpowiedniego sprzętu i oprogramowania komputerowego. Obsługą sprzętu i oprogramowania zajmuje się nasz dział IT i nie wyobrażam sobie pozostawienia pracownika bez pomocy w wypadku awarii sprzętu lub oprogramowania. W firmie pracujemy na komputerach stacjonarnych natomiast na wyjazdy pracownicy otrzymują laptopy, w pełni wyposażone w niezbędne oprogramowanie.

Sebastian Karpowski
@Prokurent

A czy to prawda, że firma ostatnio odchodzi od produktów Autodesku i stosuje oprogramowanie firm pokrewnych, z ubogim wsparciem technicznym i umiarkowanym poziomem kompatybilności z innymi produktami CAD oraz że poziom sprzętu komputerowego nie nadąża za najnowocześniejszymi technikami? Czy to prawda, że dalej korzystają Pańśtwo z pakietu Libre Office? Czy i kiedy pracownicy Traktu mogli skorzystać ze szkoleń z oprogramowania?

@Sebastian Karpowski

Nie wiem skąd Pan czerpie tej pomysły. Sprzęt i oprogramowanie jest dostosowane do potrzeb pracy wykonywanej przez nasze biuro. Po więcej szczegółów zapraszam na osobistą rozmowę.

aaa

Jaki jest zakres obowiązków ma osoba na stanowisku specjalista ds pomocy technicznej? Czy na to stanowisko jest potrzebne doświadczenie?

@aaa

Pomoc Techniczna jest zespołem, do którego trafiają pracownicy bez doświadczenia i praca w tym zespole właśnie ma służyć uzyskaniu niezbędnego doświadczenia i doszlifowaniu wiedzy. Po przekroczeniu pewnego progu kompetencji pracownik jest w naturalny sposób "wchłaniany" do zespołu projektowego, w którym pracuje na stanowisku asystenta. Dlatego nie wymagamy doświadczenia.

@Prokurent

Hmmm a mniej więcej to ile trzeba przepracować w dziale technicznym, aby pójść dalej? Jaki rząd wielkości? Miesiące, czy to raczej lata? I wchodzenie do działu projektowego oznacza z miejsca podwyżke, czy na nią tez trzeba poczekać?

Prokurent

Czas pracy w ZPT przed rozpoczęciem pracy w zespole projektowym zależy tylko i wyłącznie od pracownika - od tego z czym przychodzi i jak szybko się uczy. Mieliśmy osoby, którym wystarczyło 2-3 miesiące ale też takie, które musieliśmy zwolnić po 2-ch latach pracy w ZPT z uwagi na kompletny brak wzrostu kompetencji. Podwyżka jest automatyczna i oczywista.

@Prokurent

I jak wtedy jest duża ta podwyżka jak wzrost umiejętności jest widoczny? Czy te osoby pracujące 2 lata miały tak, że były ostrzegane lub informowane o braku postępu? Macie roczne oceny pracowników?

Prokurent

Tak, każdy z pracowników jest oceniany co najmniej raz w roku. Ocena jest przedstawiana pracownikowi przez kierownika zespołu. Podwyżka jest znacząca i nie sposób jej przeoczyć. Oczywiście pod warunkiem stosownego wzrostu kompetencji.

Lila

Witam serdecznie, chciałam zapytać o to, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pracą tutaj jako specjalistka ds. pomocy technicznej i czy może polecić. Byłoby też super, gdyby ktoś miał jakieś porównanie z podobnymi stanowiskami gdzieś indziej, bo ja dopiero raczkuję niestety. W ofercie zapewniają pomoc w okresie wdrożenia, a ile ono trwa i czy jest wystarczające dla takiej osoby właśnie, która nie pracowała jeszcze zbyt dużo? Czasem myślę, czy nie powinnam pomyśleć o jakimś stażu najpierw.

@Lila

Witam, Praca w Zespole Pomocy Technicznej jest właśnie rodzajem stażu, w trakcie którego pracownik dużo czasu poświęca uzupełnieniu wiedzy i doświadczenia, realizując prace dla różnych zespołów projektowych. Po pewnym czasie taki pracownik jest w naturalny sposób "wchłaniany" przez któryś z zespołów projektowych. Ten czas zależy od tempa, w jakim pracownik uzyskuje niezbędne kompetencje, jego motywacji i zaangażowania. Z reguły trwa to od 3-ch miesięcy do 1 roku. O ile oczywiście posiadane wykształcenie pozwala na pracę w naszych zespołach projektowych. Jeśli nie - to w tym zespole można pracować dłużej, realizując zlecenia różnych zespołów projektowych. Proszę się nie obawiać braku doświadczenia - praca w ZPT ma służyć właśnie temu, żeby to doświadczenie zdobyć.

@Prokurent

I ten staż jest płatny? Muszę o to zapytać, bo niestety praca za darmo by mi trochę nie odpowiada i nie mogę sobie na to pozwolić. A jeśli owszem to czy można poznać konkretną kwotę?

@Karolina

Oczywiście, osoby w Zespole Pomocy Technicznej są zatrudnione na umoę o pracę i dostają wynagrodzenie. Zapraszamy!

Dzień Dobry. Czy w najbliższym czasie jest szansa u Państwa na wakat dla projektanta branży sanitarnej? Czy w przypadku odległego miejsca zamieszkania dopuszczają Państwo pracę hybrydową?

@Kandydat

Witam, zawsze chętnie wzmocnimy nasze zespoły instalacyjne osobą o wysokich kompetencjach. Jeśli chodzi o pracę hybrydową - zależy od miejsca Pani / Pana zamieszkania. Proszę złożyć CV z określeniem miejsca zamieszkania, zastanowimy się. Nasze wieloletnie doświadczenie wskazuje, że osoby mieszkające w znacznej odległości od siedziby biura, po pewnym czasie tak czy inaczej szukają pracy bliżej miejsca zamieszkania. Więc naprawdę zależy to od Pani / Pana miejsca stałego pobytu.

Ula

Witam Widziałam ofertę na kadrowa Czy warto? Obecnie zarabiam 6 tys netto i pytanie czy tyle firma może zaoferować...

@Ula

Ma Pani niezłe wynagrodzenie w obecnym miejscu. Dlaczego myśli Pani o zmianie pracy?

Ulka
@Prokurent

Zmiana miejsca zamieszkania i daleki dojazd. Myślę nad wysłaniem Cv do Państwa natomiast czy 6 tys netto jest możliwe?

@Ulka

Proszę przesłać cv. Wynagrodzenie uzależniamy od Pani wiedzy i doświadczenia. Proszę zaznaczyć w cv jakiej stawki Pani oczekuje.

SIASIA
@Prokurent

Dzień dobry, Podczas rekrutacji na stanowisko do diału Kadr czym kieruje się firma podczas wyboru? Nie ukrywam, iż byłam u was na rozmowie i bardzo miło to wspominam, jestem osobą przywiązującą się zarówno do ludzi jak i do miejsc w których przebywam, szukam pracy w której mogłabym zostać na dłużej i zaprezentować swoją wiedze zdobytą podczas 20letniego stażu z zakresu Kadr i Płac. Pozdrawiam

@SIASIA

Witam Panią, cieszę się, że doceniła Pani atmosferę panującą w naszym biurze. Przy wyborze pracownika próbujemy uwzględnić w swojej decyzji wszystkie możliwe czynniki - zarówno te "twarde" jak wiedza i doświadczenie, jak również te "miękkie" - łatwość nawiązywania kontaktu, ocena charakteru pod kątem zgodności z tym, czego oczekujemy w biurze. Pracuje się wszakże w zespole ludzkim i umiejętności interpersonalne są również dla nas bardzo ważne. Jest oczywiste, że w ciągu krótkiej rozmowy nie jesteśmy w stanie "rozszyfrować" każdego charakteru a potwierdzeniem twardych kompetencji będzie dopiero praca. Ale staramy się wybrać kandydatów, którzy naszym zdaniem najlepiej wpasują się w zespół a ich kompetencje i chęć poszerzania wiedzy pozwoli na dobre wykonywania obowiązków. Rekrutacja na to stanowisko nadal trwa, napływa dużo zgłoszeń i dlatego chcielibyśmy porozmawiać jeszcze z kilkoma kandydatkami.

@Prokurent

Też byłam ciekawa zarobków. Czy możecie napisać chociaż, jakie są widełki w tej pracy? Nie musi być konkretna kwota, jeśli to problem.. No i czy poza zasadniczym wynagrodzeniem można liczyć na coś jeszcze, jakiś fajny socjal?

Prokurent

Witam, oczywiście mamy program socjalny o którym już tutaj szeroko pisałem. Odnośnie do widełek - proszę złożyć CV, porozmawiamy i wtedy zaproponujemy wynagrodzenie. Nie jesteśmy w stanie deklarować wynagrodzenia "w ciemno" nie znając kompetencji i doświadczenia kandydata.

Zuzka

Dzień dobry, widziałam ofertę na stanowisko asystenta projektanta inżynierii ruchu drogowego w Katowicach czy jest możliwość wykonywania pracy w Państwa oddziale w Skoczowie? Pozdrawiam

@Zuzka

Witam, siedzibą Zespołu Inżynierii Ruchu są Katowice i nie planujemy w najbliższym czasie tworzenia ZIR w Skoczowie. Przykro mi.

Karola

Fajnie się pracuje. Dużo ludzi więc mieszanka charakterów, ale ogólnie ludzie się dogadują. Pracodawca jest słowny, zawsze wywiązuje się z zobowiązań. Nie było przypadku niewypłacenia wynagrodzeń w terminie.

Wercia
@Karola

Fajnie że wypłacają w terminie. A jak z wysokością wynagrodzenia? Można dobrą stawkę wynegocjować? Widziałam że firma tutaj zabierała głos w sprawie takich negocjacji - prawda to że wynagrodzenie jest negocjowane indywidualnie?

@Wercia

Witam, generalnie stosujemy zasadę, że stawka powinna odpowiadać ilości i jakości pracy, którą na rzecz firmy jest w stanie świadczyć kandydat. Krótko mówiąc - czym wyższe kompetencje i doświadczenie, tym wyższe stanowisko jesteśmy w stanie zaproponować, a co za tym idzie - wyższą stawkę. Na tym polega "indywidualne" negocjowanie stawki. Natomiast premie, które są wypłacane do większości tematów i stanowią spory element płacy (nie ujęty w stawce zasadniczej) przyznaje Kierownik Zespołu na podstawie oceny pracy i zaangażowania pracownika w konkretnym temacie. W razie dalszych pytań - proszę o kontakt osobisty z firmą.

Czy firma Trakt Sp. z o.o. Sp.k. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Prokurent

Oczywiście. Zatrudniamy obecnie ok. 40% Pań, płeć nie stanowi żadnego wyznacznika wysokości wynagrodzenia. Pracowników oceniamy według kompetencji, rzetelności, pracowitości i doświadczenia a nie według płci.

@Prokurent

Dziękuję za odpowiedź! Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym dowiedzieć się czy jest tutaj możliwość pracy na umowę o pracę, czy tylko zlecenie? Szukam pracy w okolicy i fajnie byłoby jakby była możliwa taka umowa.

@Aleksandra

Wszyscy pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę. Inne formy współpracy są do rozważenia. Zapraszamy - szczegóły w REKRUTACJA na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia!

@Prokurent

Czy znajdę gdzieś szczegóły dotyczące wymagań na poszczególnych stanowiskach? Widziałam że firma szuka pracownika administracji i ciekawa jestem czy spełniam wymagania. Chciałabym też dopytać o elastyczny czas pracy wypisany w ogłoszeniu. Na czym dokładnie to polega?

@Aleksandra

Witam, w administracji zatrudniamy szereg pracowników różnych specjalności i w zależności od poszukiwanej specjalności precyzujemy wymagania. Są one różne. I nie mamy ich skatalogowanych, ponieważ dostosowujemy je każdorazowo do potrzeb firmy. Najlepiej jak Pani napisze aplikację na stanowisko, na którym chciałaby Pani pracować - szczegóły w zakładce REKRUTACJA na naszej stronie internetowej ewentualnie w ogłoszeniach, które dajemy w różnych portalach. Na pewno rozważymy Pani kandydaturę i poinformujemy, czy Pani kompetencje odpowiadają naszym oczekiwaniom. Elastyczny czas pracy polega na tym, że w każdym zespole (również w administracji) możemy przychodzić do pracy z pewną tolerancją (uzgodnioną z Kierownikiem Zespołu), ewentualnie wcześniej kończyć pracę - ważne jest to, żeby w ciągu miesiąca przepracować ustawową ilość godzin. Obecności rejestrujemy za pomocą Rejestratora Czasu Pracy, co pozwala w sposób rzetelny zliczać czas pracy.

Mirka
@Prokurent

Na stanowiskach biurowych odbija się jakąś kartę idąc na przerwę albo do toalety? Czy ten program rejestrujący to po prostu na komputerze jest zainstalowany i tak liczy?

@Mirka

No bez przesady. Żaden program, po prostu rejestracja czasu pracy (zamiast listy obecności). Odbijasz kartę przy wejściu do pracy i potem przy wyjściu. Nie ma potrzeby prowadzić jakiegoś szczegółowego rozliczenia, nasi pracownicy generalnie nie nadużywają przerw w pracy. Wiedzą, że nadużywanie przerw jest strzałem w stopę kolegów, którzy muszą nadrobić ich "absencję". A skąd pomysł że odejmujemy czas przebywania w toalecie? :-) To przesada!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Po 3 miesięcznym okresie próbnym na podstawie wniesionych kompetencji w wykonywaną prace jest możliwość uzyskania umowy o pracę na czas nieokreślony.

Iza

Czy podczas odbywanego trzymiesięcznego okresu próbnego pracownikowi przysługują wszystkie benefity oferowane przez firmę?

@Iza

Tak przysługują :)

PRACOWNIK _Pati

Możliwe jest zatrudnienie na czas nieokreślony już po roku pracy jeżeli taka jest sugestia Kierownika Zespołu, który w perspektywie takiego okresu jest w stanie ocenić pracownika.

Prokurent

Wszystko zależy od Pracownika. Zatrudnienie na umowie na czas określony ma na celu przekonanie nas do tego, że Kandydat posiada niezbędne kwalifikacje, w dobrym tempie nabiera doświadczenia i potrafi pracować w zespole. W wypadku doświadczonych Pracowników, często proponujemy umowę na czas nieokreślony już po 3-ch miesiącach zatrudnienia.

@Prokurent

Wszyscy pracownicy zatrudnieni są na umowę o pracę? Czy zdarzają się jakieś inne umowy? B2B jest możliwe? Na jaki okres wtedy jest umowa podpisywana?

@Aleksandra

Tak, wszyscy pracownicy są na umowach o pracę. Umowa B2B jest do rozważenia, wszystko zależybod tego, co Pani ma do zaoferowania. Proszę o kontakt mailowy.

Adrian
@Prokurent

Czy kwalifikacje nie są oceniane już podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Nie bardzo zatem rozumiem wzmiankę o nich w kontekście umowy o pracę na czas nieokreślony. Czy możliwe jest, by po zatrudnieniu u Państwa, kwalifikacje danej osoby były niższe, niż w trakcie przyjęcia do pracy? No chyba, że decyduje tempo nabierania doświadczenia i umiejętność pracy zespołowej, a wtedy warto wiedzieć, czy jest to jakoś mierzone, czy pozostaje ostatecznie kwestią czyjejś subiektywnej oceny? I kto zazwyczaj podejmuje u Was takie decyzje?

@Adrian

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która trwa nie dłużej niż godzinę, jesteśmy w stanie co najwyżej sprawdzić znajomość kilku obowiązujących przepisów. To jednak nie decyduje o zatrudnieniu. Dla nas ważne jest, w jaki sposób Kandydat kojarzy fakty, czy jest w stanie przeprowadzić sensowne rozumowanie nad rozwiązaniem technicznym, jaka jest Jego chęć pogłębienia swojej wiedzy oraz w jaki sposób to realizuje, w jaki sposób Kandydat współpracuje z innymi pracownikami w zespole projektowym. Proszę pamiętać, że realizujemy duże projekty infrastrukturalne, które zawsze wiążą się z koniecznością sprawnej pracy zespołowej. To nie jest zadanie dla "solistów". Żadnej z w/w cech nie jesteśmy w stanie zweryfikować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego moment podjęcia decyzji o zaproponowaniu umowy na czas nieokreślony jest poprzedzony obserwacją Pracownika w trakcie pracy. Nie ma żadnego opomiarowania dla oceny tych cech, niemniej jednak decyzja w tej kwestii zawsze jest podejmowana kolektywnie, na bazie opinii Kierownika Zespołu i właściwego Dyrektora. Myślę, że 35 lat doświadczenia pozwala mi twierdzić, że ocena Kandydatów (a ściślej Pracowników na umowie czasowej) gwarantuje nam i Pracownikowi obopólne zadowolenie z pracy w naszej firmie. W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze wstrzymujemy się z podjęciem decyzji o nieprzedłużaniu umowy, zawsze staramy się dać szansę Pracownikowi oczekując, że dostosuje swoje działania do naszych oczekiwań.

Kamil

Czy bez doswiadczenia mam szanse się dostać ?

@Kamil

Jak najbardziej tak. Jeśli Pana wiedza zdobyta w czasie studiów pozwala na rozwój i jeśli - przede wszystkim - ma Pan motywację do rozwoju swoich kompetencji inżynierskich, otrzyma Pan niezbędne wsparcie. Zależy nam na tym, żeby każdy nowy Pracownik jak najszybciej osiągnął poziom kompetencji wystarczający do twórczej pracy przy projektach. Tak więc wszystko w Pana rękach!

Zostaw merytoryczną opinię o Trakt Sp. z o.o. Sp.k. - Katowice

• Jak się pracuje w Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Trakt Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 9 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Trakt Sp. z o.o. Sp.k.?

Kandydaci do pracy w Trakt Sp. z o.o. Sp.k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Trakt Sp. z o.o. Sp.k.