Opinie o P.B. DOMBUD S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy P.B. DOMBUD S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w P.B. DOMBUD S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P.B. DOMBUD S.A. w Katowice

Pracownik dombut beton

Powiem w skrócie wstyd mi za dombud. Firma spada na dno . Większa połowa pracowników wieloletnich doświadczonych zarabia najniższą krajową. Rok czekania na podwyżkę i dali ochłapy. Za parę dni nowy rok , pensja minimalna idzie górę a DOMBUD będzie zwlekał z podwyżką rok żeby dać 1zł, 2zł brutto. Za 2 dni wigilia święta i NIEDALI NIC. 0 ZŁOTYCH NA ŚWIĘTA. WSTYT taka duża firma a brak: - brak podwyżek - brak bonów na święta - brak na Wigilie zakładową dla pracowników - brak socjalu - brak kasy na wczasy pod gruszą - brak na zabawy integracyjne DLA ZWYKŁEGO ROBOLA BRAK PIENIĘDZY ZA TO ONI MAJĄ BARDZO DUŻE ZYSKI I PEŁNE PORTWELE

@Pracownik dombut beton

Ile tej podwyżki dali w tym roku, może Pan napisać i jaka to teraz kwota? Czym firma tłumaczy, że na Święta nie było ani bonów, ani Wigilii, a latem na wczasy pod gruszą? Ciekawe czego wymagają w samej robocie?

Patryk

Praca za najniższą krajową , podwyżki to tylko żeby dobić do najniższej krajowej i tyle. Jedyny dodatek to tzw praniowe ale bardziej to premia za obecność w pracy i wynosi 600 zł za caly miesiąc , każdy dzień urlopu bądź L4 oznacza minus 30 zł z tej kwoty. Praca od 7 do 15 , chyba że pracujesz w dalszej odległości np. Opole , wygląda to tak przewóz jest 5.35 w pracy jesteś na 7.00 i od razu na zewnatrz cały dzień w deszczu poprawiasz kostkę która została źle ułożona przez podwykonawców czyli wszystko do poprawy , śniadanie o godzinie 10 i trwa 20 minut , później znów na zewnątrz, majster stoi z Tobą do 16 i nawet idzie do Toi Toi żebyś tam nie był za długo , żadnych przerw na ciepły napój , bo odpisują godziny. Powrót o 16.15 i jesteś w domu zależnie gdzie mieszkasz o 19, płacone za 9 godzin , jesteś poza domem ponad 13 godzin. Żadnych bonów , socjalu , kierownicy posiadają po kilka mieszkań auta służbowe , nowe skody Kamiq a Ty najwyżej naganę za wypicie kawy o 12.

Julian
@Patryk

W sam punkt.. przez Opole zwolniło się kilka osób.Aha Dombud to nie tylko Dombud S.A to także Mintex ,Beton.Baza na Siemianowicach.. I najlepsze jest to że sami sobie towar sprzedaja to taka karuzela VAT.. A ludzie po parę zł dostali podwyżki w listopadzie bo najniższa krajowa ich dogoniła, za to Jaśnie Pan Dyrektor Grzegorz oznajmił w Opolu że cyt.Dostaliscie na papierze podwyżki to o co wam chodzi..zostali tacy co nigdzie już nie pojadą 56+ Firma z zyskiem 800 mln wg KRS netto za któryś poprzedni rok..

Są firmy gdzie nie dostaje się nawet podwyżek z racji podniesienia najniższej krajowej więc widzę, że ten szczegół akurat u was wypada pozytywnie. Planuje śledzić rekrutację na stanowisko Pracownika Działu Rachuby, ponieważ poprzednie ogłoszenie zakończyło się ponad 2 miesiące temu. Ogólnie napisano, że zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin na umowę o pracę. Jakieś dodatki z racji takiego zatrudnienia na tym stanowisku należą się pracownikom, mam na myśli dodatki socjalne?

Rozgoryczony

Dramat... Po 15 latach w końcu czas coś zmienić... Stawka taka jak dla nowego pracownika i to "dzięki" podwyżkom najniższej krajowej... Majster czy kierownik mają za nic pracownika- a to on wykonuje najgorsza pracę. Smutne że trzeba po tylu latach odejść- nie sa w stanie nawet zatrzymać doświadczonego pracownika ????

@Rozgoryczony

Nie są w stanie, znaczy, nie mają np. pieniędzy, aby doświadczoną osobę zatrzymać? Czy nie chcą i pomimo, że pieniądze by się znalazły, to wolą wziąć kogoś świeżego? Czy poza stawką stała, to są premie? Może dodatkami da się dostać kilka stówek więcej co miesiąc?

Jan Nowy wpis

Dyrektor Grzegorz ma politykę jak to kiedyś powiedział..im pracownicy nie są potrzebni bo to koszta.. będą robić samymi podwykonawcami..to oficjalne słowa.. Stąd ludzi tych co zostali biorą głodem.. głodem ich sami pojadą po co zwalniać i jakieś odprawy dawać

Patryk

Julian Nowy wpis
@Patryk

Jak wygląda sprawa grafiku w P.B. DOMBUD S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Patryk Nowy wpis

Jaki grafik ? Pracujesz od 7 do 15 i zostajesz nadgodziny jeżeli potrzeba dla pracodawcy .

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Pracownik dombut beton

@Pracownik dombut beton

Jeden z poniżanych pracownikow

Ludzie zaczną odchodzic w tym roku na cały rok jedno ubranie i jedne buty,Do tego zerowa premia świąteczna,dali podwyżki na koniec roku i powiedzieli że to tyle,,,a chce napisać że ludzie którzy pracują po 20 lat nawet nie dorównały do najniższej krajowej było źle w tym obozie pracy ale teraz to już jest tragedia a najlepsze że zakład ma się bardzo dobrze tylko wiecznie są nienarzarci nie przyjmujcie sie do tego (usunięte przez administratora)

Pani

To ile zarabia taki robotnik budowlany, jak tu ktoś pisał, że takie słabe zarobki? Teraz jest to ogłoszenie, sprawdzilam na prośbę ojca, który szuka pracy, ale jednak zależy mu na zarobkach, jak każdemu, żeby były w miarę dobre. Chyba że to nie dotyczy tego stanowiska akurat?

@Pani

Dostanie 25 zł brutto na godzinę olej ta firme

Luiza

To faktycznie nie za dużo ... A na jakąś premię można chociaż liczyć? Moze ona by jakoś podniosła to wynagrodzenie? :) Czy tylko podstawa i nic więcej? Narzeczony szuka pracy i tak się rozglądamy, i myślimy...

Witam. Mam mieć rozmowę o pracę w tej firmie ale jest ktoś w stanie napisać coś o pracy w tej firmie i zarobkach. Pozdrawiam

Inżynier budowy

Nie polecam firmy, bardzo niskie zarobki, nie ma szans na podwyżkę, tylko obiecują a potem trzeba się prosić miesiącami… szkoda zawracać sobie głowę taka firmą, nie doceniają pracowników, dodatki praniowe, ubraniowe są obcinane przy chorobowym i urlopie. Stawki głodowe. Do tego nie ma żadnego socjalu, nie ma wczasów pod grusza, nie ma benefitów, to pierwsza taka firma gdzie samemu trzeba sobie nosić herbatę, ziarna do kawy, dostaje się stary sprzęt , słabe komputery bez autocada, bez worda, telefony stare. Pracowałem w wielu firmach ale ta jest sto lat za (usunięte przez administratora)

Prackwnik

po 3 latach pracy zaproponowali podwyżke o 1zl gdy tylko pada temat podwyżek wszyscy nabierają wody w usta ludzie w porządku praca też jedynie wypłaty to słaby żart 25 brutto to płacą w McDonaldzie nie na budowie serdecznie odradzam każdemu

Wika

Kilku osób teraz szukają, no i elektryków też. Przyszłam zapytać dla męża jakie zarobki są tu możliwe, bo w ofercie podali 3500-5300 i nie wiemy czy bardziej proponują tą dolną czy górna granicę? A może to zależy od doświadczenia kandydata? I czy jakieś premie do tego dodają? Ktos wie?

Malwina

Ktoś tam aplikował na robotnika budowlanego z oferty? Może ktoś potrafi powiedzieć, czy ogólnie mogą przyuczyć do tej pracy, jak ktoś ma mniej tego doświadczenia. Czy przychodzi się i od razu do pracy normalnie?

Krzysiek

Omijać szerokim łukiem 24 brutto ..jakieś pseudo 50% za nadgodziny Przy takiej stawce trzeba (usunięte przez administratora) wlezie żeby zarobić parę groszy a i żeby kierowniczek był zadowolony Stanowczo nie

Witam praca w firmie Dombud na prefabrykacji to jak w (usunięte przez administratora)stoi majster i goni , goni do roboty, Jednego niezdązyłeś zrobić a już następne zrób. Niezdązysz złapać dobrze oddechu i już widzi że się nudzisz i leci do ciebie z tekstem co nie masz co robić ,nudzisz się mało masz roboty, rób dalej. A jeśli chodzi o wypłatę to powiem 3000zł. Człowiek czeka na podwyżkę a tu po roku otrzymuje 1 zł lub co niektórzy 1,50 . A nowo przyjęty ma stawkętaką jak pracownik który pracuje 10 lat w tej firmie.

Pola

Te stawki to na rękę podajesz? Czemu tak gonią do pracy, są duże normy do wyrobienia czy o co chodzi? Premie chociaz czasem jakieś dają?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w P.B. DOMBUD S.A.? Chodzi o pracę jako Murarz, takie ogłoszenie jest na Lento.pl 21 czerwca.

Grzegorz

Odradzam zakup mieszkania w Dombud Katowice zwłaszcza wtedy gdy administratorem jest jego zależna spółka Dombud Development Sp. z o.o. a jest tak zawsze gdy dochodzi do wykupu nowych mieszkań przez klientów. Dopóki nie podpiszecie Państwo odbioru mieszkania deweloper usunie usterki które dostrzeżecie natomiast później przez kolejne 5 lat gwarancji Dombud Development nie zrobi nic ze zgłaszanymi usterkami objętymi gwarancją. Biorą pieniądze i nic nie robią ponieważ są zależni od Dombud Katowice pomimo tego że to Państwo ich utrzymujecie, to wyjątkowo bezczelna firma i trzeba przyznać że ma niesamowity tupet, po jakimś czasie przestają odbierać telefony od właścicieli mieszkań a ze zgłoszonymi usterkami które powinny być usunięte w ramach gwarancji nie robią zupełnie nic , można zgłaszać wielokrotnie tą sama usterkę a oni po prostu udają głupich a możecie Państwo być pewni że przez 5 lat usterek wyjdzie co niemiara ponieważ Dombud stosuje do budowy materiały o niskiej jakości.

Katarzyna

Też kupiłeś dom? Czy jesteś pracownikiem? Mąż miał aplikować do nich i przyszliśmy poczytać komentarze. Możesz dać znać, o ile wiesz, jak z tymi podwyżkami? Bo pisali że nie można dostać. Jak z terminowością wypłat?

Magdalena

W wymaganiach na stanowisko Blacharz-dekarz / Dekarz jest podany tylko brak przeciwskazań do pracy na wysokości. No a co z doświadczeniem? Kwalifikacjami? Nie sprawdzają tego? Powiedzcie, może ktoś tam akurat był w sprawie tej pracy.

Początek roku a dom bud jak zawsze miejący pracowników gdzieś i zero podwyżki to podwykonawcy którzy pracują pozostawali podwyżki bo ich szefowie wiedzą jaka jest sytuacja na rynku a domudowcy zero,,wogóle nie liczą się z pracownikami ludzie omijajcie tego pracodawcę z daleka

Dawid

A wiadomo dlaczego nie ma podwyżki i czy nie jest może przygotowywana? Bo zainteresowali mnie ogłoszeniem na murarza-tynkarza za 3800-5800 zł. Wie Pan, czy ta kwota to podstawa netto i do tego jest jeszcze jakaś premia? I co ma wpływ, czy dostanę 3800 czy 5800?

@Dawid

Dostaniesz stawkę godzinowa i ich praniowe 600 zł i tylko tyle a nie licz że będziesz tylko murował będziesz jeździł na szmacie,nosił płytki na 7 piętro,płyty itd w tej firmie jesteś pomocnikiem bo większość robią podwykonawcy a ty im wszystko musisz donieść i jeszcze po nich posprzątać

Dawid

W ogłoszeniu pisano, że można zdobyć doświadczenie zawodowe. Co jest więc przeważnie do roboty, czy to, po co się zatrudniam, czyli murarka i tynkowanie, czy przeważają prace związane z dźwiganiem czy sprzątaniem? I jaka jest teraz stawka godzinowa?

Dom bud dał podwyżki po 1zl i po 1.50 zł i niech ludzie powiedzą czy oni nie są śmieszni jak mają w dup....pracowników ludzi których pracują na nich śmieszna jest ta firma inflacja 18 proc a oni podwyżki po złotówce,,,Teraz dopiero ludzi odejdzie już nie ma komu pracować,ludzie harują jak woły masakra

knurów aleja lipowa

UWAGA TO CO DEWELOPER NAPISAŁ TO KŁAMSTWO NIC NIE ZOSTAŁO ZROBIONE ZAPRASZAM Minoł rok i gdzie to zostało naprawione to kłamstwa co pisze DOM BUD zapraszam do garażu to zobaczymy czy zostało naprawione posadzka w garażach pęka dalej 03.10.2022 dodane zdiecia z garażu NIE POLECAM TEGO DEWELOPERA A BUDUJE TRZY NOWE BLOKI W KNUROWIE ZASTANÓWCIE SIĘ PRZED ZAKUPEM NOWYCH MIESZKAŃ idą po kosztach najtańszy chłam zakładając drzwi,okna itp okna ze cza kocami uszczelniać lub taśmom zaklejać szpary bo wieje UWAŻAJCIE NA KUPNO MIESZKANIA SA O......... W SPRAWACH GWARANCYJNYCH MIESZKANIA SPRZEDAJĄ BUBLE BUDOWLANE PRZY ODBIORZE WCISKAJĄ NIEPRAWDĘ O DZIAŁANIU URZĄDZEŃ ZAINSTALOWANYCH W MIESZKANIU REKLAMACJE TO KPINA BARDZO DŁUGI CZAS NA NAPRAWĘ

Zostaw merytoryczną opinię o P.B. DOMBUD S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w P.B. DOMBUD S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy P.B. DOMBUD S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.B. DOMBUD S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy P.B. DOMBUD S.A.?

Kandydaci do pracy w P.B. DOMBUD S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

P.B. DOMBUD S.A.