Swsm (Śląska Wyższa Szkoła Medyczna)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Śląska Wyższa Szkoła Medyczna

Hej, na stronie biura karier widziałam teraz ofertę dla stylistki paznokci. Ma to być praca na 1 / 2 etatu przy czym wskazane są zarobki zależne od obrotu od 4,4 do 5,6 tys. zastanawiam się czy ten górny próg jest dość trudno osiągnąć? ciężko w ogóle będzie się dostać, jeśli pisaliście tu o jakimś gęstym sicie?

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Śląska Wyższa Szkoła Medyczna

Pracownik firmy - Firma

17.11.2023 01:11

Proszę przybliżyć specyfikę Państwa działalności dydaktycznej.

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna to pierwsza niepubliczna specjalistyczna wyższa szkoła medyczna na Śląsku i jedna z nielicznych takich placówek w Polsce. Szkoła dysponuje odpowiednio wyposażonymi pracowniami, posiada także pomoce dydaktyczne niezbędne w procesie kształcenia przedmiotów ogólnych i specjalistycznych. Program nauczania, nie pomijając teorii, nastawiony jest na kształcenie praktyczne. Kadra uczelni to zespół specjalistów teoretyków i praktyków, reprezentujących takie dziedziny nauki jak: medycyna, chemia i biologia. To osoby znające bieżące uwarunkowania i potrzeby rynku usług kosmetologicznych i dietetycznych. Zespół wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej stanowią, obok cenionych pracowników naukowych, nauczyciele akademiccy i praktycy, posiadający duże doświadczenie branżowe, zdobyte poza instytucjami szkolnictwa wyższego. Dzięki optymalnemu dopasowaniu programów nauczania do potrzeb pracodawców i rynku pracy, absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności praktyczne, pozwalające z sukcesem realizować różnorodne ścieżki kariery zawodowej.

Jak udaje się utrzymać tak wysoki poziom kadry, która cieszy się uznaniem studentów?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Doświadczenie biznesowe przedstawicieli kadry uczelni, pozwala im dzielić się aktualną specjalistyczną wiedzą praktyczną, a przy tym kształtować postawy przedsiębiorcze wśród studentów. Warto podkreślić, że kadra uczelni to przede wszystkim pasjonaci i zdolni dydaktycy. Stały monitoring satysfakcji i opinii studenckich o każdym z przedstawicieli kadry, pozwala uczelni zatrudniać jedynie tych, którzy są cenieni przez słuchaczy. Dzięki temu wykładowcami prowadzącymi zajęcia są jedynie osoby, które odnoszą sukcesy dydaktyczne, chcące i potrafiące rozwijać potencjał naukowy studentów. Staranny dobór kadry gwarantuje profesjonalizm i efektywność nauczania, a także partnerską atmosferę i otwartość na potrzeby każdego ze słuchaczy uczelni. Dzięki doradczemu podejściu i dzieleniu się własnymi doświadczeniami zawodowymi, absolwenci Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach z łatwością odnajdują się na rynku pracy. W uczelni istnieje ciało kolegialne – Uczelniany Zespół ds. Jakości Kształcenia – dokonujący okresowej oceny programów, oraz dbający o dobór treści i metod nauczania. Studenci mają możliwość konsultacji z wykładowcami, poza zajęciami objętymi planem nauczania. Dobre wyniki w nauce nagradzane są natomiast stypendiami naukowymi.

Jak wyglądały początki działalności uczelni?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Powstanie SWSM jest wynikiem współpracy wybitnych specjalistów z dziedziny nauk medycznych, cieszących się krajową i międzynarodową sławą. Ten zespół, dostrzegając potrzebę elastycznego kształcenia w specjalnościach zawodów medycznych, postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskiego i europejskiego rynku pracy. Pragnienie kształcenia - w nowoczesny sposób - doskonale przygotowanych teoretycznie i praktycznie absolwentów, stanowi podstawę obecnej misji Uczelni.

Co wyróżnia Państwa uczelnię na tle innych placówek obecnych na rynku?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Kilkuetapowy proces rekrutacji jest gwarancją wyboru najbardziej odpowiednich kandydatów. Nie chcemy zatrudniać pracowników bez odpowiednich predyspozycji, narażając ich tym samym na stres i wypalenie. To kwestia odpowiedzialności. Żaden kandydat chyba nie przepada za rozmowami kwalifikacyjnymi, które same w sobie są stresujące, przez co kandydaci rzadko bywają rozluźnieni, czasem są zamknięci, spięci i stanowią dla nas zagadkę. Aby ułatwić im rozwinięcie pełni swych możliwości, staramy się zachować swobodną, niezobowiązującą atmosferę. W przypadku stanowisk administracyjnych, pierwszym etapem jest zwykła rozmowa. Ma ona luźny, partnerski charakter, umożliwiający poznanie osobowości kandydata, a także przedstawienie mu specyfiki stanowiska. W zależności od tej specyfiki, często proponujemy rozwiązanie testu umożliwiającego nam zorientowanie się w predyspozycjach kandydata. W przypadku pozytywnej decyzji o zatrudnieniu, , proponujemy kandydatowi dni próbne, podczas których może on poznać zakres pracy, związane z nią zadania oraz ludzi, z którymi będzie współpracował. Dzięki temu nie tyle my poznajemy kandydata, co kandydat ma możliwość poznania nas. Dla nas niezwykle ważne jest to, żeby ludzie, którzy dołączają do naszego zespołu, czuli się w nim dobrze, a także by obowiązki zawodowe sprawiały im satysfakcję, dzięki czemu praca może stać się przyjemnością.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika na Państwa uczelni?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Nowy pracownik przechodzi szkolenie wdrażające oraz jest zapoznawany z osobami z poszczególnych działów. W początkowym okresie zatrudnienia pracownikowi przydzielona zostaje doświadczona osoba - opiekun, mogący służyć radą i pomocą. Dbamy o to, aby proces adaptacji w nowym środowisku przebiegał - w miarę możliwości - bezstresowo i w przyjaznej atmosferze.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Zespół od lat jest stały, a rotacja pracowników niewielka, dlatego nie mamy sprecyzowanych planów dotyczących zatrudnienia.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Śląska Wyższa Szkoła Medycznaikona wywiad

Każdy człowiek posiada silne i słabe strony, a także - często ukryte - talenty. Staramy się więc odkryć je, zdiagnozować, i w miarę możliwości, dostosować specyfikę zadań do predyspozycji pracownika. Środowisko, w którym działamy, dynamicznie się zmienia, więc staramy się dbać o rozwój kompetencji zespołu tak, aby był gotowy na podjęcie nowych wyzwań.

Ilona

Widzę, że każdy na coś narzeka. A ile można zarobić na początku jako pracownik dziekanatu?

Si Si
@Ilona

Bardzo niskie zarobki. Nawet wśród ludzi z ogromnym doświadczeniem, którzy pracują w firmie od wielu wielu lat.

Renata
@Si Si

Poważnie? A to ci z tym doświadczeniem to o ile więcej zarabiają od tych standardowych?

Si Si
@Renata

Pensje wiekszosci osob zatrudnionych w tej uczelni oraz w innych firmach należących do tych samych właścieli niewiele przekraczają minimalną krajową.

Renata
@Si Si

I do tych pensji już nie ma żadnych premii albo jakichkolwiek dodatków?

Kandydatka Nowy wpis
@Ilona

Minimalnie więcej niż minimalną krajową ;) O ile przejdziesz gęste sito rekrutacji i zdasz wszystkie testy i będziesz wybrana przez dwóch dziwnych smutnych panów...

Na jakie benefity liczy pracownik w Swsm (Śląska Wyższa Szkoła Medyczna)?

BULMA

Podobno można czasem wyjść na patio! No i są windy.

Renata Nowy wpis
@BULMA

"podobno"? a napiszesz więcej o tym "patio" wspomnianym? Wszyscy chodzą tam na przerwę czy coś? A jakaś inna strefa komfortu to też by tu była?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Śląska Wyższa Szkoła Medyczna? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Maria

Hej, chętnie dowiedziałabym się czegoś na temat możliwości awansu w Śląska Wyższa Szkoła Medyczna. Czy często się on zdarza? Jakie trzeba spełnić wymagania? Zastanawiam się czy pracodawca patrzy na ogół starań czy może trzeba się jakoś specjalnie wykazać.

Czarek

Idealnie z pewnością nigdzie nie jest więc jeśli nawet coś się nie podoba to może warto poprawiać?

Kamil

Zawsze można zmienić firmę. Po co to narzekanie?

Ola
@Kamil

A po co komous mówic zmień prace jeżeli przychodzi do nowej firmy i probuje cos osiagnac? Zmien prace zmien prace, latwo powiedziec ale tez bez sensu takie gadanie. Forum jest po to aby pisac o pracodawny, jezeli opinie sa zle to marudzi ale jak dobre to na to nie ma komentarza. Dajcie spokoj tym którzy chca sie podzielic swoim zdaniem, negatywna opinia to tez opinia a nie marudzenie a ty jezeli nie chcesz czytac takich opini to po co tu zgladasz?

Grażyna

Cześć, jakie masz zdanie o zarobkach w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej? Czytając Twoją opinię jestem mocno zniechęcona. Jednak z ciekawości dopytam.

aaa

Wszystkie powyższe opinie, te negatywnie nie odbiegają od panującej sytuacji. Po tygodniu pracy da się wyczuć kto jest na danym stanowisku i dlaczego... Po pierwsze, jak to często bywa jesteśmy wrzucani na głęboką wodę, lecz gdy to bezpośredni przełożony nie potrafi wytłumaczyć powierzonego zadania nowemu pracownikowi zahacza to o kpinę i ośmieszenie pracowników w oczach studentów. Po drugie, gdy już coś potrafimy jeśli takiego stwierdzenia można użyć, prędzej czy później ktoś zmieni "procedurę działania" i udowodni Ci że to co wychodziło Ci jako tako nie ma odzwierciedlenia i musisz poprawiać wszystko jeszcze raz. Zatem wszelkie próby jakiegokolwiek myślenia i ułatwiania sobie pracy nie wchodzą w grę, bo i po co pracować lżej i szybciej. Po trzecie, rotacja. Każdy kto ceni swoje zdanie i pragnie cokolwiek zmieniać, zostanie zwolniony lub sam się zwolni. Ponad półroczny staż w dziekanacie zakrawa o rekord. Wszelkie skargi studentów mają swoją podstawę w działaniach władz w stosunku do pracowników i ogólnego braku doinformowania. Po czwarte, nadgodziny to stała część całego bałaganu. Zawsze coś jest nie zrobione, zawsze musi być na już, zawsze dziś to ostateczny termin. Po piąte, podział obowiązków, a właściwie jego brak. Nie wiadomo kto, za co i kiedy jest odpowiedzialny. A jak cokolwiek nie zostanie zrobione co "należało do Twoich obowiązków" dostajesz bure i jak najszybciej masz prostować daną sytuację. Jedyny plus to współpracownicy, zawsze mili i pomocni mimo, że nieraz dostają za to po głowie. Wypłata marna ale przynajmniej na czas.

tt

wszystko zależy od stanowiska. są takie miejsca w firmie, gdzie pracuje się od poniedziałku do piątku, w wybranych przez siebie godzinach (8-16 lub 9-17) i żadne weekendy oraz nadgodziny nie dotyczą. największym plusem są możliwości rozwoju zawodowego. w wielu firmach pracowałam i tę muszę pochwalić wyjątkowo: atmosfera pracy jest naprawdę świetna, zarobki są super i wypłata zawsze na czas, komunikacja z innymi działami - bez zarzutu. szefowie to ludzie na poziomie, bardzo kulturalni i dobrzy. poza tym wielkim plusem jest też samo miejsce pracy - ładne, przytulne, komfortowo wyposażone biura, budynek w ścisłym centrum miasta, bezpłatny parking, blisko do przystanków i kilku galerii handlowych, na parterze budynku jest stołówka, poczta, bank. mało kto pali papierosy, więc zjawisko "obgadujących współtowarzyszy niedoli" jest tutaj wyeliminowane niemal do zera - co również jest ogromnym plusem. nie ma nic fajniejszego w pracy niż dobry team, na którym można polegać!

Rozbawione stworzenie
@tt

Krzysiu, weź daj spokój :D Żarty żartami!

x

zespół młody, ale stale się zmieniający... na stanowisko pracownika dziekanatu systematycznie trwa rekrutacja ze względu na dużą rotację.

x

Stawki są dość zróżnicowane. Trzeba się liczyć zarówno z pracą w nadgodzinach (nie zawsze płatnych) jak i w weekendy. Szeroki zakres obowiązków, stale dokładanych. Duża rotacja pracowników, młody zespół.

texia

stawki są objęte tajemnicą, ale na najnizszych szczeblach są wyższe niż podane w pierwszym poscie, nadgodziny płatne, wolne 9 dni w miesiącu; jest możliwość awansu, jeśli ma się predyspozycje. fajny, młody zespół pracowników.

zainteresowana

A teraz jakie stawki są proponowane?Mamy 2016 rok:)

nick

Praca za 1300-1500 zł netto. Brak ścieżek rozwoju, brak możliwości polepszenia warunków płacy. Po okresie próbnym trzeba się dopominać o stawkę wynegocjowaną na rozmowie kwalifikacyjnej (choć nie może ona przekraczać kwoty podanej na wstępie mojej opinii). Obowiązków w pracy bardzo dużo i są stale dokładane. Praca w dni weekendowe (zdarza się, że w miesiącu ma się tylko jeden w pełni wolny weekend). Pakiet socjalny nie istnieje, tak samo jak premie i wynagrodzenie za nadgodziny. System rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń bardzo mętny. Zespół pracowników bardzo fajny i zgrany (choć stale się wykrusza).

Zostaw merytoryczną opinię o Śląska Wyższa Szkoła Medyczna - Katowice

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna