Opinie o Śum (Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Śląski Uniwersytet Medyczny. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Śląski Uniwersytet Medyczny o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowice

Dżefrej

Właśnie ogłoszono podwyżki, nie są duże, wręcz symboliczne, dla pracowników na stanowiskach technicznych i robotniczych niewiele przekraczające 500 -600 zł, dla innych, zwłaszcza nauczycieli i innych pracowników naukowych powiedzmy trzy razy wyższe, ale jedno jest piękne, obsługa czyli portierzy, szatniarze, pracownicy gospodarczy czy sprzątaczki dostaną 75 zł!!! I te 75 zł podwyżki, zapewne brutto, to jak naplucie w twarz. Tym bardziej, że jak tu ktoś napisał trwa cicha redukcja na stanowiskach sprzątaczek gdy pracy im z pewnością nie ubywa. A na stronie związków zawodowych wycieczka do Wrocławia albo piknik na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Żenada. Ktoś zapomniał kto i po co go wybierał...

Małgorzata

Podobno jest hamulec na przedłużanie umów o pracę. Ktoś, coś?

Maria
@Małgorzata

Sprawa nieprzedłużania umów dla kolejnych pań sprzątających bez jakiegokolwiek uzasadnienia oraz zwiększanie zakresu obowiązków bez zmiany wynagrodzenia została w dniu 25 czerwca przekazana Społecznemu Inspektorowi Pracy z ramienia ZNP SUM. Kolejnym krokiem będzie Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Wspomnieliście, że zarobki elektryka to ok 3500 zł brutto. Czy do tej sumy dochodzą jeszcze jakieś dodatki pieniężne w postaci na przykład premii? Jak ze świętami, z tej okazji też jest coś wypłacane?

@Lolo Brygida

Mowa tu o świętach bożonarodzeniowych czy Wielkanoc też wchodzi w grę? Można jakoś zasłużyć jakimś zachowaniem na tę nagrodę? Ile dostaje się w ramach tej premii?

Olszewski

Uczelnia naprawdę spełnia moje oczekiwania. Cieszę się, że zdecydowałam się tu studiować, bo widzę, jak dużo się uczę i rozwijam.

Mirosława

Przeczytałam wszystkie opinie dodane tu w tym roku i widzę coś przerażającego. Uczelni nie oceniają tu pracownicy naukowi, ale fizyczni, problemy i błędne decyzje też punktują tutaj ci drudzy. Wszyscy widzimy absurdy i osoby, które nie tylko na swoich, ale w ogóle na żadnych tutaj stanowiskach nie powinny dostać pracy, ale ignorujemy to i żyjemy dalej z nadzieją, że nas akurat kolejny wiatr przemian ominie. A tamci? A niech sobie są, to nie mój dział. Można pośmieszkować i żyje się dalej. Solidarność SUM zaprasza na wycieczkę do Jaskini Głębokiej (sic!) i piętnuje nowy ład klimatyczny a ZNP jako sprawy bieżące ma chwalenie swojej byłej, odchodzącej i nowej, dopiero co wybranej przewodniczącej. Obok tego omijany przez wszystkich jest dramat pań sprzątających, którym z dnia na dzień dokłada się po całym rejonie zwolnionej koleżanki i oczekuje, że ogarnie to sama, na 3/4 etatu z 75 zł podwyżki, gdy robotnicy 10x więcej, i bez jakiejkolwiek zmiany stawki z racji PODWOJKENIA zakresu pracy. Wspólna firma, to powinno być wzajemne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i gra fair. Czy tak jest to każdy widzi wokół siebie.

Zuchwale Nowy wpis
@Mirosława

Nie dotrwajac do konca lektury wpisow aktualnego roku kalendarzowego, w tym miejscu chwile przystane... trudno sie nie zgodzic i bardziej poprawnym literalem oznaczyc. Widzimy sprawe tym samym okiem i dobrze widziec, ze nie jestem w osamotnieniu. Nie ma nas wielu i w pojedynke wiele nie zmienimy. Swiadomosc placy za prace jest dzisiaj zupelnie inna. Oczekiwania nadwyraz wygorowane do zdolnosci i poradnosci. Chciec to nie wyszarpac ale zapracowac. I nie interesuje mnie jak wiele osob mnie znienawidzi. Praca to nie pogaduchy i wyobrazenia o PRLowskich dniowkach w budzetowce. Nie te czasy prosze Panstwa. Niudacznicy tez juz nie moga liczyc na cieple posadki. Kto ta uwaza - jest w glebokim bledzie. Zasada jak w prywatnych przedsiebiorstwach - pracuj dobrze a do emerytury doczekasz. Ktos na lenia? Nie... nie tutaj. Troche godnosci Rodacy

Obserwatorka Nowy wpis

Obserwując całą tę beznadziejną sytuację zarządzaniem w Śum muszę stwierdzić że firma ta z długoletnim stażem wprowadza rygorystyczne zmiany.Nie licząc się przy tym z pracownikami fizycznymi dzięki którym ta firma w ogóle funkcjonuje.Chaotyczne pomysły nie mają sensu ani logiki.Ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia podejmują absurdalne decyzje.Ludzie na stanowiskach o wygórowanych aspiracjach zarządzają ŚUMEM lekceważąc przy tym siłę roboczą która na nich robi. A Oni tylko mobbingem zmuszają ludzi do niewolniczej pracy samemu przy tym nie robiąc nic pożytecznego.Żal na to patrzeć i tego słuchać ale karma zawsze wraca o czym się już nie jednokrotnie wszyscy przekonaliśmy!A na cudzym nieszczęściu szczęścia nikt nigdy nie zbuduje!

Obiektywnie Nowy wpis
@Obserwatorka

Patrzac obiektywnie nie jednak subiektywnie stwierdzam po przepracowaniu ok. 10 lat w "firmie", iz wielu staje tu na wysokosci zadania aby wszystko funkcjonowalo jak powinno. Wspaniala rada dla Wasc Panny/Pani - nie dostrzeglwszy tego proponuje wyzsza dojrzalosc obserwacji otoczenia, a zapewne umknelo Pani aby zwracac nadto uwage na doskonalosc w swej pracy. Zmiany zaistne dotycza holoty, co grosza do kieszeni bez wstydu przygarnac pragna bez oddania sie sprawie. Zlotniki i srebrniki mile widziane, bez fundamentow twardych zebrane. Liryki wystarczy. Chec pracy dobrej i wszystko jest jak byc powinno. I kasa tez zgadzac sie w portfelu bedzie. Nie narzekac, a do pracy od 7:30 przykladac sie proponuje ze starannoscia, a nie kawa w rece.

Sprzątaczka

Sytuacja coraz bardziej napięta, niestety słyszymy tylko, że szykują się duże zmiany. Jakie to zmiany, to możemy sobie w swoim gronie spekulować, bo nikt nas o niczym nie informuje. Narazie tylko pracy przybywa, zobaczymy kiedy to wszystko pęknie, bo nasza cierpliwość się kończy.

@Sprzątaczka

A co tu można zmienić? Firmę wezmą? Wystarczy spojrzeć na ochronę żeby widzieć "fachowość" i rotację pracowników (poza kilkoma chlubnymi wyjątkami), gdyby było inaczej, gdyby to było lepsze, to nie wracano by po 14 latach do portierów uczelnianych. Jakość obsługi to niebo a Ziemia. I co, teraz taka firma sprzątająca miałaby pracować na uczelni, nawet tylko na holach jak to się od lat mówiło? Wizerunkowo w dół, jakościowo w dół, w sensie bezpieczeństwa dopiero. Wersja druga, dadzą nam znów pełne etaty? To niesprawiedliwe, bo jeżeli na swój rejon mam dziś ok. 6 godzin a dodadzą mi dwie na ten drugi, to jak to ogarnąć? Będą takie kotki, myszki, to się zaczniemy zwalniać i będą sobie pomysłodawcy takich usprawnień sami latać z mopem. Mnóstwo wartościowych koleżanek straciło pracę a my nie jesteśmy myszkami z laboratorium żeby się na nas uczyć!

kkk
@Sprzątaczka

Zmiany jakie zmiany kierownictwo zmienia nie wierze

A. Nowy wpis
@kkk

Niech zaczną od tych ktorzy w biurach tylko ołówki ostrzą, bo nic innego nie potrafią

Trzeci

Zwolnić kilkanaście pań sprzątających, pozostałym dołożyć rejonów po tamtych albo kazać uczestniczyć w przeprowadzkach a na koniec wymyślić "dojazdowe" dyżury w dyrekcji, to naprawdę trzeba mieć... (Ust. o Kontr. Publ. i Wid.)

Franciszek
@Trzeci

Zwolnienia z oszczędności? Jak podejrzewam nie dołożyli kasy tym co dostali nowe obowiązki co. A dyżury jak płatne czy za friko?

Pani Sprzątająca 2 rejony sama
@Franciszek

Dyżury jako chwilowa zmiana rejonu, np. na tydzień, w końcu sprzątanie to sprzątanie, ale zawsze dyrekcja miała swoją ekipę. Sedno naszego wkurzenia to właśnie to, że przez lata pomijając sprawy dyscyplinarne było oczywistością, że komu kończy się trzyletnia czasówka dostaje etat na stałe. Plus minus z pojawieniem się nowej pani dyrektor administracyjnej zaczęły się "reformy", czyli nieprzedłużanie umów i dokładanie opuszczonych rejonów innym jako kolejnych metrów do obrobienia. Koleżanki, które odchodziły pisały pisma, pytały kierownictwo, nawet to najwyższe i nic. Robimy od paru lat na 3/4 etatu, a teraz mamy robić dwa razy więcej? Za jakie pieniądze? Za podwyżkę 75 zł brutto? Zapytałabym gdzie są związki zawodowe, ale to pytanie retoryczne. Pewnie nawet nie wiedzą, bo żyją w swoim świecie. Ostatnio np. "S" wytoczyła ciężkie działa o łamaniu praw pracowniczych i nierównym traktowaniu w walce o... klimatyzację w każdym biurze. Nie skomentuję.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Krojczy - Laminiarz (bez doświadczenia)
Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice
logo firmy Asystent Kierownika Projektu
Katowice
Egis Poland Sp z o. o.
logo firmy Sales Support
RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Eva

Nagle pojawiają się wpisy studentów zachwalających uczelnię, choć to portal dla pracowników. Dziwna sprawa... Każdy to zauważa, że dzieje się to akurat w momencie, gdy pracownicom nie przedłuża się umów, a pozostałym dodaje się pracy. Dawniej miałyśmy codziennie zebrania, na których można było omówić różne sprawy, obecnie pani kierownik jest tak bardzo zajęta, że lepiej się nie pokazywać w biurze. Co będzie dalej?

P.L.
@Eva

Obowiązkiem kierownictwa jest wyjaśniać nam takie działania, jakie obecnie mają miejsce, w tym nieprzedłużanie umów o pracę, bo nie jesteśmy kurami w kurniku, czekającymi na niedzielę, tylko ludźmi którzy oddają swój czas i zdrowie Uczelni czasem od wielu lat. Jeżeli się planuje jakieś reformy (???), to po pierwsze powinny o nich wcześniej wiedzieć związki zawodowe a po drugie należałoby chociaż w zarysie skonsultować je albo przedstawić załodze. Umowa o pracę jest umową dwustronną i należy się wzajemnie szanować. Kiedy bierzemy dyżury za kogoś, obrabiamy dodatkowe rejony, skracamy urlopy albo je przesuwamy, wszystko jest super, ale kiedy jedna po drugiej są zwalniane nasze koleżanki a inne same rezygnują nie ma komu stanąć przed nami i powiedzieć do czego to ma w zamyśle prowadzić.

Małgorzata

Podobno jest hamulec na przedłużanie umów o pracę. Ktoś, coś?

@Małgorzata

A co to za hamulec, dotyczy to wszystkich stanowisk? Wiadomo ile to ma potrwać? Czytając ofertę dla kierownika projektu widziałam, że dają umowę o pracę na okres próbny, a następnie na czas określony. Nie ukrywam, że szukam tej stabilności, więc będę wdzięczna za info.

Perła

Przynajmniej kilka pań w ośrodku ligockim nie otrzyma przedłużenia umów na umowy na czas nieokreślony choć wcześniej była to formalność. Tyle plotki. Z czego to wynika? Nie wiadomo.

Alex

Może przez większość dnia pracy po prostu nie ma co robić? Choć widzę z zeszłorocznego ogłoszenia na pracownika biurowego, że lista obowiązków długa, w tym pozyskiwanie środków na projekty związane z ochroną środowiska.

Manuela
@Perła

Jedne nie dostały przedłużenia umów, innym dołożono za tamte obowiązków a może tak na przykład "panu dronowi" ktoś zrobi wreszcie atestację stanowiska?

K.T.
@Manuela

To ja to pytanie sformułuje trochę inaczej. Na jakiej podstawie panie sprzątające przyjęte kiedyś do pracy na określone "rejony" mające określone metraże nagle bez zwiększenia zakresu obowiązków, etatu (wszystkie mamy 3/4 zamiast pełnego) a przede wszystkim wynagrodzenia otrzymują dodatkowe zadania po zwolnionych koleżankach? Jak można pracę wykonywaną do tej pory przez dwie czy trzy osoby nagle dawać jednej?! Dlaczego nikt nie ma odwagi jasno powiedzieć z czyjego pseudo reformatorskiego widzimisię zwalniane są nasze koleżanki? Nie mówi nam tego kierownictwo, nie mówią związki zawodowe, nikt nic nie wie. To są praktyki z byle firm produkcyjnych, gdzie człowiek jest zerem, ale u państwowego pracodawcy takie sytuacje NIGDY nie powinny mieć miejsca.

aarkadiusz

każda uczelnia państwowa w ofercie pracy wpisuje "stabilna praca", a w praktyce to wygląda tak, że stabilną pracę mają tylko osoby będące już na umowach na czas nieokreślony - ich nikt nie ruszy, choćby nie wiem co, bo boją się spraw w sądzie pracy, a osoby nowe najczęściej wchodzą w finansowanie z jakiegoś projektu i dopóki jest projekt są pieniądze na zatrudnienie, a potem - musisz sobie napisać projekt, zdarzają się więc przerwy w zatrudnieniu i tak się to kręci, ale w teorii "stabilna praca" ;)

Baby Blue
@aarkadiusz

Masz rację co do zasady, ale problem o którym tu piszą dotyczy w tej chwili tylko pracowników fizycznych, konkretnie sprzątaczek i traktując je w ten sposób uczelnia strzela sobie w stopę podwójnie. Z jednej strony traci szacunek i zaufanie znacznie większej niż panie sprzątające grupy, bo skoro dziś one, to może jutro my? Po drugie nie wyjaśniając co się dzieje, dlaczego nie przedłuża się umów a przede wszystkim na jakiej podstawie dokłada się komuś obowiązków bez podniesienia wynagrodzenia, naraża się na zgłoszenia do Inspekcji Pracy. Takie zrównanie traktowania pracowników w uniwersytecie z byle firmą produkcyjną, w której dziś jesteś, jutro cię nie ma, stanowczo wizerunkowo ŚUM-owi nie służy. I tak poszkodowani są wszyscy. Jedni tracą pracę, drudzy się o swoją boją, trzeci dochodzą do wniosku, że skoro tak, to trzeba olewać obowiązki, czwarci psują sobie reputację stabilnego pracodawcy a piąci imię związkowca, bo niestety związki tematu jak na razie nie tykają. Pytanie czy warto pozwalać sobie na takie eksperymenty biorąc pod uwagę ich cenę...

Maria

Borys

Wykładowcy są nie tylko niezwykle kompetentni, ale również przyjaźni i dostępni. Bez problemu można do nich podejść z pytaniem czy prośbą o pomoc

Julian

Zdecydowanie warto rozważyć tę uczelnię, jeśli planujemy karierę w medycynie

Julian

Chodzi o studia, nie o prace. Nie wiem po co ironia. Zycze wam wszystkiego dobrego jeśli chodzi o warunki zatrudnienia

Nikodem

Bardzo dobra uczelnia, daje duże możliwości!

Roma, tylko sprzątaczka

Nowa Pani (usunięte przez administratora) jest pół roku na stanowisku, ale nie znalazła czasu na spotkanie z tymi, których życie zawodowe tak radykalnie zmienia, za to sprawiła, że kilkanaście z nas szuka już nowej pracy, nie czekając na niczyją łaskę, bo robienie tego samego na kilku rejonach za te same pieniądze i w tym samym niepełnym etacie nie ma sensu. Plotki o szykowanych nam "dużych zmianach" nie wiadomo w jakim kierunku, ale za to w niedalekim, to tez jakaś gra w kotka i myszkę, bo traktuje się nas jak dzieci, które uciekną jak się im powie prawdę. Wizerunkowo traci uczelnia, organizacyjnie wszyscy.

Mariaaa

Niedługo kończę studia i jestem pewna, że to był najlepszy wybór - uczelnia daje świetne przygotowanie do zawodu.

Blanka

Doskonałe miejsce do rozwijania swoich umiejętności.

Lenka

Wykładowcy angażują studentów, a zajęcia są prowadzone ciekawie i z pasją. Dodatkowo, dojazd na uczelnię jest bardzo wygodny.

Lenka

ale ja jestem studentem i wypowiadam się jako student, jestem zadowolona a na traktowanie pracownikow wplywu nie mam

L
@Lenka

Osobiście skończyłam zawodówkę, ale mimo to odróżniam portale do oceny PRACODAWCÓW od portali do oceny UCZELNI, więc wybacz, ale jeżeli miałabym uwierzyć, że po latach bez wpisów studentów, nagle jest ich tu tylu, dziwnym trafem po wpisach zwalnianych pań, to musiałabym być bardzo naiwna. Nie jestem. Zatem te "studenckie" wpisy na GoWorku to albo zawstydzająca niewiedza, albo czyjaś akcja ratowania opinii albo... boty.

@L

To polecam sprawdzić bo przy dodawaniu opinii mozna zaznaczyć status INNE :) , to nie tylko portal dla pracowników

L
@Lenka

Inne nadal oznacza kogoś kto ocenia firmę, zakład pracy. Taka jest idea tego serwisu. Zresztą fajna uczelnia, która nie szanuje swoich pracowników, zwłaszcza kobiet już nie jest fajna. Nawet jak ma najlepsze akademiki na świecie. Tyle.

kierownik DS

Pracowałam w akademikach 30 lat na etacie sprzątaczki i już mam szczęście że jestem na emeryturze ale co się dzieje teraz to jest koszmar. Kierownictwo jest do wymiany nic nie robią tylko parzą kawkę i wcześniejsze wychodzenie z pracy to jest nagminne nowa dyrekcja która teraz objęła władze nie ma pojęcia o wykonywanej pracy sprzątania wymagania a w domu wiadomo że maras wyuczyli się studenty obejmują stanowiska żenada. Najprzód żeby ludzmi kierować to trzeba mieć pojęcie i porobić fizycznie.

P.Sz.
@kierownik DS

W jednym ośrodku sprzątaczkom dodają bezpłatnie po kilka cudzych rejonów do obrobienia, w innym każą nosić kartony przy przeprowadzce a jak ci się umowa kończy to nawet nikt nie ma odwagi powiedzieć dlaczego cię zwalniają. To nie są standardy państwowej firmy a co dopiero uczelni. Pozdrawiamy bardzo jak widać nową jeszcze panią dyrektor...

Melania

Studia tu to poważny krok w kierunku dobrej i ciekawej pracy, ale także czas, który po latach będzie się miło wspominać, bo studia tutaj to nie tylko obowiązki i egzaminy; to także najfajniejsze lata życia i znajomości na całe życie.

Kwiatek

Coraz gorzej się dzieje, pracy przybywa, kierownictwo nie ogarnia tego chaosu, najlepiej nie chodzić do biura, żeby nie przeszkadzać, słynne "podwyżki" to poniżenie pracowników fizycznych. Same musimy sobie szukać zastępstwa na czas urlopów, co już staje się bardzo uciążliwe, ponieważ sprzątaczek ubywa, a jeszcze przejmujemy ich działki. Zrobiło się bardzo nieprzyjemnie.

Lusia

Mówiąc szczerze tyko PIP może tu pomóc pracownikom fizycznym.Ogromny metraż do pracy ,(usunięte przez administratora),praca w trudnych warunkach 30 stopni,łamanie zasad BHP.Nowy personel wyższy piastujący swoje stanowisko nie przejmuje się w ogóle dobrem pracowników,nie bierze pod uwagę nawet nie wysłucha opini osób utrzymujących tę firmę w ładzie i porządku.Brak szacunku do pracowników i wykonywanej przez nich ciężkiej pracy.Jeszcze tak źle nigdy nie było.Poprostu łamanie wszelkich reguł obiecanki cacanki.

Dejsy

Kierunek bardzo ciekawy, a wykładowcy naprawdę robią świetną robotę.

Otis

Jestem przekonany, że absolwenci tej uczelni są doskonale przygotowani do wejścia na rynek pracy, dzięki wsparciu i wysokiej jakości edukacji, jaką tutaj otrzymujemy.

Klimek

Uczelnia bardzo mnie zaskoczyła pozytywnie, jakość nauczania jest naprawdę wysoka.

Zostaw merytoryczną opinię o Śląski Uniwersytet Medyczny - Katowice

• Jak się pracuje w Śląski Uniwersytet Medyczny?

Zobacz opinie na temat firmy Śląski Uniwersytet Medyczny tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Śląski Uniwersytet Medyczny?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Śląski Uniwersytet Medyczny?

Kandydaci do pracy w Śląski Uniwersytet Medyczny napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Śląski Uniwersytet Medyczny
1.4/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Katowice
  • NIP: 6340005301