WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU
counter
2 18 148 5 1
kandyyd

Witam serdecznie, na wstępie chciałabym podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się podzielić swoją szczerą opinią na temat atmosfery i pracy w WSB. Negatywne opinie o tej firmie są, w mojej skromnej ocenie, jak najbardziej uzasadnione. Namiastkę tego mogłam poczuć już na rozmowie kwalifikacyjnej, a po przeszło 3 tygodniach oczekiwania na odpowiedź zwrotną ( mimo innej umowy z rekruterem!) mam pewność z jaką firmą miałam przyjemność. Problemy tej instytucji widać już w procesie rekrutacji nowych pracowników, po przeczytaniu opinii na forum wszystko układa się w smutną całość.

Tak44Nie1
znajomi królika

Cyt Pracownika :"Na stanowiskach specjalistów pracodawca przede wszystkim stara się zatrudniać w oparciu o rekrutację wewnętrzną, dając pierwszeństwo przede wszystkim swoim pracownikom. Praca na stanowiskach specjalisty wymaga znajomości organizacji, a Uczelnie są organizacjami specyficznymi, w których trzeba przepracować minimum pełny rok akademicki, aby poznać rytm funkcjonowania organizacji." (usunięte przez administratora)-inni z większym doświadczeniem odpadli w przedbiegach. Nie należy dać zwieść się wpisom pozytywnym-niestety....Płaca mniej niż godna,już myślą że od stycznia trzeba wyrównać do 2600 brutto najniższe stanowisko.To dopiero będzie dramat.

Tak28Nie
zdezorientowany

Witam serdecznie, czy ktos z Państwa aplikował na stanowisko Kierownika Dziwłu Współpracy z Zagranicą? ja juz dawno wysłałem papiery ale bez odzewu. A Kryteria naboru były dość niskie, co mnie zaskoczyło. To pierwsza w moim życiu firma, która w ogóle sie do mnie nie odezwała. a Doswiadczenie mam sporo ponad 10-letnie.

żenada Nowy wpis
Klient

Nie wiem co gorsze, biuro karier gdzie nie mozna nic sie dowiedziec! czy dziekanat

TakNie1
Weronika
Klient

Niestety jestem bardzo zawiedziona uczelnią. Wytrzymałam jeden semestr (zarządzanie magisterka), gdyż poziom kształcenia okazał się bardzo niski. Jeśli ktoś chce się naprawdę czegoś nauczyć, to nie polecam tej uczelni. Niektórzy prowadzący to była kompletna porażka, podczas zajęć zdalnych zadawałam sobie pytanie - czy ja naprawdę płacę za to tak duże pieniądze? Kontakt z dziekanatem fatalny - nikt nic nie wie, na odpowiedź czekałam ponad 2 tygodnie, bądź pytania zostawały zamykane. Jedynie kontakt z działem z finansów w porządku - jeśli chodzi o pieniądze i płatności to odpisują od razu. Osobom, którym zależy na dobrej edukacji i rzetelnym sprawdzaniu wiedzy nie polecam tej uczelni. Jeśli zależy na papierku, to jak najbardziej.

Absolwent Nowy wpis
@Weronika

A widzisz, ja akurat skończyłam studia magisterskie na kierunku zarządzanie w WSB i jestem bardzo zadowolona. Studia to nie szkoła średnia, polegają w dużej mierze na samodzielnym zdobywaniu wiedzy przez studenta, niestety sporo osób o tym zapomina. Wykładowcy- tu się zgodzę bywają różni. Tak jak i wszystkie pracujące tam osoby.

Tak2Nie5
Mikołaj Nowy wpis
Kandydat
@Weronika

Ale przecież to jest forum pracowników szkoły a nie osób uczących się w niej!

mmm Nowy wpis
@Mikołaj

nie za dużo wymagasz(usunięte przez administratora) :)

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Czy można liczyć w WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU na prywatną opiekę medyczną?

Mk

Współczuję wszystkim pracownikom. Widać, że pracujecie za karę. Organizacji w uczelni nawet nie można skomentować, bo nie ma żadnego poziomu. Uczelnia powinna się nazwać "totalną dezorganizacją". Kontakt z wykładowcami jest poniżej 0. W większości pracują tam osoby z pretensjami do studentów i nie potrafiących poinformować a przede wszystkim - kształcić, bo podobno to uczelnia wyższa. Jeśli ktoś chcę się uczyć to nie polecam, no chyba że ktoś ma nadmiar pieniędzy. Ta śmieszna instytucja jest nastawiona tylko na zdzieranie opłat ze studentów.

Tak22Nie2
@Mk

oj tam, oj tam..... a co w tym kraju działa normalnie? już nawet nie dobrze - a normalnie? szkoła trzyma poziom trendu :)

Tak6Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Smutny

Niestety (usunięte przez administratora), znajomości i jeszcze raz znajomości. Niektórzy wykładowcy to są tylko,że kawkę piją z odpowiednią osobą. Biuro karier-porażka (od kiedy niema p.(usunięte przez administratora)), dydaktyka-plan zmieniany z dnia na dzień, it-śmiech na sali.

Tak14Nie3

Jak długo czekaliście na odzew z WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU? Oddzwaniają zawsze?

Ukrainka.
@Pytanie

4 dni od zgłoszenia. Na odpowiedź po romowie niecały tydzień.

Biuro Karier

Co tam się dzieje? Totalne (usunięte przez administratora) od jakiegoś czasu.

Tak9Nie
@Biuro Karier

jakiś przykład dać byś mógł :)

TakNie2
Aga

Jak szkoła radzi sobie podczas wirusa ?

Tak1Nie1
@Aga

Jak zwykle udaje, że sobie radzi

Anonim

Widziałem ogłoszenie na stronie uczelni na stanowisko specjalisty ds. Kontaktów biznesowych. W jakim dziale jest ta praca? Rozumiem, że w biurze karier? Czy ktoś może więcej powiedzieć na ten temat. Jak tam się pracuje itd?

@Anonim

Szukają kogoś, kogo będzie można obwiniać za problemy w kontaktach z pracodawcami a właściwie ich braku.

Tak26Nie2
nie polecam

wykładowców traktują gorzej niż studentów, bo student kasę przynosi i musi dostać zaliczenie bo poleci do managera albo dziekana, jeszcze jak byli na żabim kruku to jeszcze jako taki poziom był, a teraz to jakaś paranoja, i wtedy takich to prawników hr it na rynek wypuszczają mgr i lic inż. poniżej oczekiwań za grosze

Tak24Nie1
kandyyd

Tak44Nie1
Fioletowa
@kandyyd

HR to kolejna bajka w tej organizacji. Dosłownie: bajka.

Tak26Nie
Heh
@kandyyd

Wiesz, ten "rekruter" też taki trochę z przypadku, no i zajęty wszystkim innym, projektami itd. Pracownikom ciężko czasem uzyskać audiencję w tym Watykanie, nie dziwi mnie brak kontaktu z kandydatami. HR też jest na 3 piętrze budynku B :) Tam, gdzie pracują "najlepsi".

Tak21Nie
Teodorek
@Heh

Na 3 piętrze wszyscy z przypadku - informatycy bez podstawowej wiedzy dotyczącej IT (O DYREKTORZE JUZ NAWET NIE WSPOMNE), projekty, księgowość, można by wymieniać w nieskończoność

Tak24Nie2
@Teodorek

sami wybierani :)

Tak2Nie
Monika
@kandyyd

Pamiętajcie o zawarciu umowy przedwstępnej bo najpierw powiedzą że Was zatrudniają a potem dowiecie się że rekrutacja została anulowana taka moja rada ktora wypływa z autopsji. Brak etyki i dobrego HR

Tak12Nie1
Asia
@Monika

(usunięte przez administratora), a na jakie stanowisko rekrutacja została anulowana?

TakNie4
zainteresowana?

strasznie dużo obrazliwych komentarzy. Jakaś zgorzkniała ekipa... odpuszczam sobie, bo widać ze można nieźle wdepnąć i za chwilę być tu hejtowanym z nazwiska. Nie chcę żeby ktoś leczył na mnie swoje kompleksy … nie do zobaczenia

Tak1Nie20
@zainteresowana?

nic nie dzieje się bez przyczyny :)

Anka
@zainteresowana?

Obraźliwych?stwierdzenie faktów które miały lub mają miejsce.Rozumiem że wchodząc tu spodziewalas się miodu i cukrowej waty ????jaki pracodawca,takie opinie

Tak20Nie

Czy w WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

TakNie9
@Pytanie

jakie problemy??? :)

Tak9Nie
@mmm

Faktycznie jak tam masz problemy to się nie nadajesz. Jest tam kilka osób, które wszystko wiedzą. I nigdy nie służą pomocą.(usunięte przez administratora)

Tak10Nie
Mycha

Jak pracuje się w dziekanacie? Często widzę ogłoszenia, nawet teraz jest na stronie szkoły. Ile płacą? Jakie są możliwości rozwoju?

ewa
@Mycha

poczytaj wpisy i znajdziesz odpowiedź :) ogólnie nie polecam pracy w WSB, rachunków i życia nie opłacisz.Biedronka i Lidl proponuję więcej brutto.

@Mycha

No właśnie, "często widzę ogłoszenia". Sama sobie odpowiedziałaś, poniekąd.

Tak22Nie

krótko :)

Alicja
@mmm

Krótka jest Twoja wypowiedź ;) Rozumiem, że też miałeś/-aś styczność z pracą w tym miejscu. A możesz napisać, jak wygląda taki jeden, przykładowy dzień pracy? Czy dużo jest obowiązków, czy to też zależy od dnia?

Tak5Nie
mmm

a ile studenci jej zawdzięczają - przez tyle lat :)

@mmm

Fakt bo pewnie mówimy o dydaktyce. Nie padnie. Bo zaczynała z górą pracę.

Alya

No wreszcie coś o budynku A, już czuliśmy się zaniedbywani ;)

Tak11Nie

Tak3Nie
Meh

Jak już tak z nazwiska człowieka wywołujesz to może podaj jakiś merytoryczny przykład, o ile taki wogóle masz

Tak1Nie
Studenci

Coś zaczęło się źle dziać, bo jakoś pracowników nie ma na miejscu. Pewnie się pozwalniali. Same zmiany i to na gorsze. Dziekan jest nowy ale nie jest to zmiana na lepsze. Wręcz przeciwnie, zmiany w dydaktyce. Nowe twarze wszędzie w biurze karier wszyscy nowi, nie ma Pana Darka i Pani Kasi. Z nikim nie można nawiązać kontaktu. Firma opiera się na ludziach, a tych najlepszych tam już chyba nie ma.

Tak25Nie
bywa
@Studenci

Dziekan to już jest zmieniona jakiś czas:) Gorzej że nadeszły zmiany w zarządzie-wicekanclerz odchodzi do Poznania. Sam wiesz kto zajmuje miejsce. brrrrrr

Tak19Nie
@Studenci

Nie szanują pracowników, więc jest karuzela. Niektóre działy co chwilę wymieniają całe składy, a zarząd na to jak na lato. Grunt żeby hajs się zgadzał.

Tak19Nie
sfrustrowana
@bywa

siostry nie mogą rządzić to są robione sztuczne zmiany..

Tak7Nie
@sfrustrowana

Faktycznie tam opiera się wszystko na znajomościach i na lojalności wobec układu.

Tak10Nie
@sfrustrowana

Jak nie mogą skoro mogły ładnych kilkanaście lat...? Zmiany nie są sztuczne, są realne - dużo osób awansowało w związku z nimi (oczywiście bez zaskoczenia kto). To i tak pikuś przy tym jak parę miesięcy temu stworzono komuś naprędce kierownicze stanowisko po powrocie z kilkuletniego urlopu, to był majstersztyk!

@Meh

Oooo tak! To dopiero był majstersztyk. Awansować zaraz po kilku letnim urlopie, na stanowisko kierownicze, ba - bez żadnych kompetencji- a najczęstsza odpowiedź NIE WIEM. Tak można tylko będąc SIOSTRĄ ważnej siostry.

Tak13Nie
sfrustrowana
@Meh

i tak nic się nie zmieni, siostry nadal będą trzymać władzę, a te awanse są tylko kosmetyczne i tak awansowały osoby po słusznej linii władzy

Tak8Nie
@sfrustrowana

Tylko czekać kiedy któraś z zaufanych pań podmieni rektora :)

Tak12Nie
zdezorientowany

ciekawa
@zdezorientowany

A czy każda firma ma obowiązek kontaktowania się ze wszystkimi osobami, które składają CV? Chyba tylko z wybranymi... Może odpasłeś w przedbiegach z uwagi na oczekiwane wynagrodzenie ;)

Zdezorientowany
@ciekawa

Bardzo niemiła odpowiedź. Nie mam wygorowanych wymagań finansowych. Mnie chodziło o mechanizmy rekrutacji.

Bebe
@Zdezorientowany

Najprawdopodobniej nie przeszedłeś pierwszego etapu sitka - albo za wysokie oczekiwania albo po prostu Twoje CV nie zainteresowało przełożonego. Stanowisko obejmie ktoś z wewnątrz firmy więc może w ogóle nie miałeś szans. Zwróciłeś słusznie uwagę na niskie wymagania. Tylko w ogłoszeniu takie są. Brakuje chętnych więc tonący brzytwy się chwyta. W praktyce wymagania są spore.

Tak22Nie
Zdezorientowany
@Bebe

Dzięki bebe..no właśnie... rekrutacja wewnętrzna. Możliwe że masz rację. Gorzka to pigułka no ale w tym momencie to ich strata że nie zaprosili????. Życie toczy się dalej. Znam się na tej pracy więc szukam dalej. Jeszcze raz bebe dzięki za rzeczową odpowiedź.

Tak14Nie
niestety
@Zdezorientowany

prawda jest taka, że człowiek odpada w tzw progu wynagrodzenia :)

Tak23Nie
Ania
@zdezorientowany

Odpada się z dwóch powodów,nie bo nie i za wysokie progi (finansowe)na nasze nogi.Najlepiej podać zarobki netto 1600.to idealne rozwiązanie.

Tak23Nie
ciekawa
@zdezorientowany

ciesz się, że nie dostałeś tej pracy, nie warto za te pieniądze i z takim szefem :(

@ciekawa

Obowiązku nie ma. Ale klasa firmy w taki sposób jest oceniana.

Tak8Nie
Ewa
@Teodor

Zgadza się.Firmy odpowiadają teraz wszystkim, niezależnie od wyniku rozmowy.To jest teraz normą, chociaż jak widać nie w tej firmie.

Tak11Nie
znajomi królika

Tak28Nie
Obecny pracownik
@znajomi królika

Dlaczego to będzie dramat? Chyba to dobrze, że będzie podwyżka płac?

Tak2Nie23
Yyy
@znajomi królika

Bo awans zależy od tego z kim pijasz kawę, a nie od kompetencji. Ostatnio zwolniło się kilka stanowisk średniego szczebla, ciekawe dlaczego...

Tak27Nie1
Nauczy_cie
@Obecny pracownik

Dramat dla uczelni, bo trzeba będzie więcej płacić. Ale spokojnie, tak to zostanie przedstawione, że będziemy wdzięczni jak za las w słoiku.

Tak23Nie1
@znajomi królika

Fragment usunięgy przez administratora był dość istotny, dlaczego zniknął? Przyjmowanie ludzi na stanowiska po znajomości i niekoniecznie z kwalifikacjami to sama prawda. Usunięty przykład pewnej osoby był absolutnie trafiony, dostała menadżerskie stanowisko nie posiadając nawet doświadczenia w temacie, o stosownym wykształceniu nie wspominając (choć to połowicznie nadrobiła).

Tak23Nie1
Obecny pracownik
@Teodor

Jest to Uczelnia prywatna. Jeśli Ci się nie podoba, rynek pracy jest Twój. A kto Ci daje prawo do oceniania, kto ma jakie kwalifikacje? Skończyłeś HR? Zamiast wylewać swoje żale, warto zastanowić się nad swoimi kwalifikacjami. Stanowiska po znajomości? Każdy ma znajomych, nietrafiony argument....

Tak8Nie26
uuuuuups....
@Obecny pracownik

czy dobrze rozumiem- należy skończyć HR żeby wypuszczać ogłoszenia, które i tak są obsadzone ?Ot ....żelazna logika "zaufanych" pracowników.Przykro czytać takie wypociny wiedząc co się dzieje w strukturach. Nie pozdrawiam budynku B

Tak24Nie6
bla
@uuuuuups....

bla bla

Tak5Nie21
Heh
@uuuuuups....

Daj spokój, tam pracują same rekiny rynku pracy :D Zadowolone ze wszystkiego, a najbardziej same z siebie. Tam jest czas na kawę, na śniadanko, na ploteczki, tam nie ma obsługi, tam się dostaje premie, tam można awansować - nawet w tajemniczych okolicznościach, poza konkursem :D Powinni dobudować jeszcze jedno takie piętro żebyśmy wszyscy dostali swoją szansę :D

Tak23Nie4
Niemożliwe jest możliwe
@Teodor

Niestety z przykrością informujemy że bronimy nepotyzmu i układów.???? usunięty fragment był bardzo istotny bo zaprzeczył wpisowi pewnego pracownika (a poleceń służbowych nie należy ignorować).Pani która nie miała wykształcenia i przygotowania do prowadzenia projektów została zatrudniona . Pani która miała doświadczenie, ale nie jadła wspólnych posiłków i nie piła kawy w socjalu na 3pietrze-nie została zatrudniona.Osobiscie dziwię się że ktoś przyklepał ten angaż.Moze chcą mieć konia do kopania jak coś będzie nie tak?W tej firmie mają wszystko wykalkulowane,to może i ten ruch.

Tak17Nie3
@Niemożliwe jest możliwe

Tam szło o prywatę raczej, czasem tak jest, że ktoś potrzebuje pilnie transferu...

Tak13Nie3
@Niemożliwe jest możliwe

Ta Szkoła to jeden wielki układ.

Tak15Nie1
bywa
@Meh

wszystko mogę zrozumieć :) ale nie skok z biblioteki do projektów-szyte tak grubymi nićmi że ......nie napiszę bo zaraz usuną

Tak17Nie2
@bywa

Zauważ kto wgl tam pracuje. Przed ta z biblioteki poszła laska z biura dziekana, nie tak dawno do projektów przeszła osoba zajmująca się stypendiami. O angażowaniu do koordynowania różnych elementów projektów wyłącznie określonego towarzystwa "towarzyskiego" nie wspominając. Efekty transferów widzimy na codzień. Robione naprędce studia podyplomowe z ZP to chyba jednak trochę za mało, bo organizowania sobie i innym pracy nie można się nauczyć ze slajdów.

Tak16Nie2
Teodor

Tam nie ma zarządu. Są ludzie, którym wydaje się, że nim są. Doprowadzili Wydział Gdańsk do totalnej dezintegracji przez zarządzającą nim. Fe.

Tak20Nie4
Yyy
@Teodor

To fakt. Ta babka rozwaliła wszystko.

Fe

@zdegustowana

Podbijam pytanie

Tak7Nie
@Ania

Każdy pełni jakąś rolę. Ta babka to taki wiatr, który nie wie w którą stronę wiać. Nie wie, bo? Kanclerz nie powiedziała w którą ma wiać.

Zostaw merytoryczną opinię o WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU - Gdańsk

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU