Scanmed S.A.

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Scanmed S.A.

@Dawid

Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy za opinię i miłe słowa. Pozdrowienia na pewno przekażemy! Scanmed Kardiologia to sieć 13 jednostek szpitalnych zlokalizowanych w całej Polsce w tym właśnie w Bielsku Podlaskim. Zajmujemy się pełnym spektrum leczenia i diagnostyki Pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Sercem każdego z naszych ośrodków są pracownie hemodynamiki, gdzie wykonywane są zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej oraz elektroterapii. Od lat stawiamy na jakość i bezpieczeństwo, co potwierdzają między innymi otrzymane certyfikaty akredytacyjne Ministra Zdrowia. O tę jakość dba zespół ekspertów, z wiedzą, doświadczeniem i na co zwracają uwagę nasi Pacjenci!

Nowy Pracownik Warszawa

Chciałam podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami z rekrutacji do tej firmy. Pani Dyrektor, która mnie rekrutowała była bardzo profesjonalna, z ludzkim podejściem do pracownika. Rozmowa nie była stresująca, dostałam komplet informacji odnośnie pracy w Scanmed. Pracuję już kilka miesięcy i bardzo sobie chwalę, przede wszystkim możliwość nauki, nie przez szkolenia, ale codzienną pracę. Na prawdę dużo się dzieje, polecam.

Katarzyna

Ludzie narzekacie i narzekacie a wystarczy iść do konkurencji to się dowiecie...Pracowałam w tej firmie ok 5 lat nie uważam żeby było tak źle ..jak ktoś się nastawia żeby tylko jak najmniej pracować a dużo zarabiać to niech poszuka innej firmy innej placowki...Ludzie tak się nauczyli a to niedawne czasy ..niestety

Dawid
Klient

A ja chcem wspomnieć o placówce w Bielsku Podlaskim. Atmosfera przecudna, kultura w pełni, czyściutko, a salowe przesympatyczne nigdzie takich nie widziałem w żadnym szpitalu. Przy okazji pozdrawiam tako szczupłą blondynkę, I dziękuję za kawę. Jak leczyć serce to tylko tam.

Nowy Pracownik Warszawa

Nowy wpis

@Nowy Pracownik Warszawa

Dziękujemy za podzielnie się Twoim doświadczeniem i pozytywną opinią. Trzymamy kciuki za Ciebie! W trosce o doświadczenia Kandydatów w procesie rekrutacyjnym, dbamy o jakość i standaryzację procesu rekrutacji. Mamy maksymalnie skrócony proces rekrutacji, podczas rozmów informujemy o warunkach pracy, charakterze pracy, w przypadku jednostek medycznych jest możliwość obejrzenia gabinetów/oddziału. Zapraszamy do śledzenia naszych ofert pracy i aplikowania Kariera | Scanmed S.A. Istnieje również możliwość złożenia aplikacji nawet jeśli nie prowadzimy aktualnie naboru na dane stanowisko, przez wysłanie wiadomości na adres rekrutacja@scanmed.pl, z określeniem zainteresowań zawodowych/stanowiska, lokalizacji oraz dołączonym CV (w przypadku stanowisk medycznych nie wymagamy CV). Za pomocą powyższego adresu, można się z nami skontaktować i zapytać o wszelkie kwestie związane z rekrutacjami w naszej firmie, warunkami pracy. Z kolei jeśli chodzi o nasze podejście do rozwoju Pracowników, również wychodzimy z założenia, że najwięcej uczymy się poprzez praktykę i doświadczenie, współpracę z innymi, natomiast szkolenia to ok. 10% efektywnego uczenia się. Pracujemy w małych zespołach, organizacja ma płaską strukturę, w związku z tym jest możliwość brania udziału w różnych projektach, w stosunkowo krótkim czasie, co na pewno sprzyja rozwojowi zawodowemu. Oferujemy pakiet szkoleń na start dla nowych Pracowników, system szkoleń e-learningowych oraz szkolenia prowadzone przez naszych trenerów wewnętrznych.

Werty
Kandydat

Skandaliczna i nieprofesjonalna rekrutacja. Kandydat jest proszony o wykonanie zadania/analizy nad czym spędza 2-3 dni po czym na kilka minut przez spotkaniem z dyrektorem zatrudniającym...spotkanie zostaję odwołane. Co najważniejsze dyrektor oczekuje analizy, a dokładnie modelu prognozy finansowej dla społki giełdowej, z którą jest powiązany biznesowo. Po dostarczeniu modelu rekrutacja jest zamknięta. Unikać i jeszcze,raz unikać

@Werty

Proces rekrutacji przebiega inaczej w zależności od jednostki, do której jest prowadzony. Z naszej strony możemy zapewnić, że jest on maksymalnie skrócony, aby nie angażować czasu Kandydata. Do rekrutacji do jednostek medycznych Kandydat zapraszany jest bezpośrednio do placówki medycznej, dzięki czemu Kandydat ma możliwość zobaczenia m.in. potencjalnego miejsca pracy. Do jednostek administracyjnych, do naszych biur w Krakowie i Warszawie, w proces decyzyjny jest włączony Dział HR. Jeśli mamy potrzebę weryfikacji wiedzy merytorycznej, możemy poprosić o wykonanie zadania, którego efekt może być warunkiem do zaproszenia do kolejnego etapu rekrutacji. Jednakże rozwiązanie case study, nigdy nie wymaga poświęcenia kilku dni.

@Werty

Ze mną zrobili to samo, ale miałam rozmowę rekrutacyjną, szkoda, że nie przeczytałam tego posta wcześniej.

@Werty

Ale wiedziałam, że odp. na 2 pytanie to nie zwykłe i proste zadanie - budżetując kapitał pracujący, ale know-how pracownika (czyli chcieli cały model (wykonanie+forecast+budżet).

@Werty

Niestety znam osoby na wysokich stanowiskach znających pracownika rekrutującego.

Katarzyna

Papa
@Katarzyna

Dowiemy się czego? Tego, ze można pracownikowi zapłacić więcej niż najniższa krajowa? Czy tego, że chaos organizacyjny można opanować? Wiadomo, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ale warto czasami zawalczyć o to, by tam gdzie jesteśmy, było lepiej. Myślę, że Scanmed może być lepszym pracodawcą. I stać go na wyższą ocenę niż 1.9 na gowork. Oczywiście znajdziemy gorsze firmy, gorsze warunki, gorszych przełożonych. Ale czy o to chodzi? Czy to może być pocieszeniem, powodem do dumy? Odniesienie do stwierdzenia, że ludziom sie nie chce pracować, sobie daruję. Mi się chce.

@Papa

A co konkretnie byś zmienił w Scanmedzie? :P Jakie warunki zatrudnienia i jak one wyglądają obecnie? Przybliżysz ten temat?

Abudiba dab
@Papa

Tam nigdy nie będzie lepiej pracowałam w Krk nigdy podwyżki nie było chyba ,że wynikało to z podwyżki państwowej. Praca jak w kołchozie. Brak szacunku do pracownika tylko same wymagania.

@Katarzyna

Dziękujemy za opinię. Wprowadziliśmy w organizacji ankiety Exit Interview, ponieważ ważna jest dla nas opinia odchodzących od nas Pracowników/Współpracowników. To między innymi dzięki niej jesteśmy w stanie usprawniać procesy, świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej doceniamy, że poświęciłaś swój czas, aby opowiedzieć o swojej perspektywie kilku lat pracy w Scanmed na forum. Przy okazji możemy powiedzieć, że rekrutacje kierujemy również do byłych Pracowników/Współpracowników. Powroty do naszej organizacji zdarzają się znowu nie tak rzadko. Niejednokrotnie proces reboardingu trwa krócej i jest mniej stresujący, co jest na korzyść dla Pracodawcy i Pracownika. Zapraszamy do śledzenia naszych ofert.

@Abudiba dab

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że miałeś taki odbiór doświadczenia w naszej firmie. Jesteśmy organizacją z rozproszoną strukturą, a w Krakowie mamy znakomitą większość naszych Centrów Medycznych (również przy uczelniach wyższych, co nas wyróżnia w branży), Biuro, w którym pracują osoby na stanowiskach administracyjnych, m.in. w działach: HR, Księgowości, Kontrolingu Operacyjnego, Prawnym, BHP, IT, Sprzętu Medycznego, Materiałów Medycznych. W Krakowie jest też pełnoprofilowy Szpital św. Rafała, w którym zatrudniamy ponad 300 osób. Kwestia wynagrodzeń jest poufna, nie udzielamy informacji na forum. Wymagania są duże wobec Pracowników/Współpracowników, ponieważ w grę wchodzi jakość świadczonych usług medycznych, czyli ludzkie zdrowie i życie. Traktujemy się z szacunkiem i budujemy relacje oparte o zaufanie, jest to jedna z naszych Wartości w Grupie Scanmed.

Dawid

@Dawid

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Administrator Sieci w firmie Scanmed S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Elżbieta

Pracowałam w scanmedzie w Krakowskiej oddziale dłuższy czas i to co się tak działo wolało o kontrolę z Pipu. Brak dostosowanego stanowiska, wydzwanianie do pracowników na L4 że mają wracać, zarzucanie że symulują (oczywiście kontroli nigdy nie zrobili bo po co, lepiej pracownika obsmarować przed innymi), szantaże, wykorzystywanie pracowników (nieludzka ilość nadgodzin i krzywa mina za każdym razem kiedy chciałeś je wybrać) Niekompetentni przełożeni nie mający bladego pojęcia o tym jak wygląda praca ich podwładnych i nie mogący pomoc. Moje ulubione stwierdzenie "jak nie wiesz to dzwoń na helpdesk" a helpdesk odsyła do przełożonego i tak w koło Macieju. Porażka jednym słowem, najgorszemu wrogowi nie życzę pracy tam.

Abudibada

Nie polecam, wymagania z kosmusu a jak i tak jesteś w tym dobry to znaczy ,że za dobry więc trzeba Cie wyemilnowac podwyżek brak ,szacunku do człowieka brak. O urlopie tez.mozna pomarzyć. Pracodawca pierwsza klasa!

Franciszek
@Abudibada

Przecież każdemu należy się urlop, no chyba że pracujesz na zleceniu. Nie macie ustawionego grafiku urlopowego? Nie można w nieskończoność trzymać zaległego urlopu.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Czy w Scanmed S.A. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

fogo
Klient

Przede wszystkim to szpital, który (usunięte przez administratora) pacjentów. Najpierw przyjmuje na NFZ. Później po miesiącu od operacji wymagają kontroli....tylko że nie ma miejsc do lekarza. Zapłaciłem więc za wizytę 350 zł. Leksrz stwierdził, że konieczny jest rezonans...ale na prywatnej wizycie nie wypisze mi skierowania na NFZ. Czyli za rezonans muszę też zapłacić. Poleca mi żebym zarejestrował się do innego (sic!) lekarza i żeby ten dał mi skierowanie na NFZ...ale do innego lekarza są miejsca...za rok!!!! Po rezonansie oczywiście muszę znów do nich przyjechać na kontrolę...kolejne 350 zł a rezonans pewnie ze 600-700. Taki sobie wymyślili system żeby doić z chorych ludzi kasę.

PaPa

Przykro mi to pisać ale Scanmed jako pracodawca jest firmą marną. Stawki najniższe na rynku. Podwyżki tylko te wymuszone przez ustawy... Przekonanie kadry zarządzającej, że pracownik da z siebie wiele za tak niewiele - BŁĘDNE!

Urszula

Jak wyglądają zarobki w Scanmedzie? Czytałam w wątku, że pojawiły się co do nich zastrzeżenia.. Dlatego chciałabym się zorientować jaka stawka jest oferowana. Napiszecie?

Bida
@Urszula

To zdecydowanie zależy od działu. Ale jak to mówią: szału nie ma. Na najniższych stanowiskach dominuje najniższa krajowa. Premii brak. Na wyższych stanowiskach jest trochę lepiej ale nie zmienia to faktu, że w porównaniu z innymi pracodawcami, Scanmed wypada blado. Najgorsze jest jednak to, że ilość obowiązków jest niewspółmierna do wysokości zarobków. A to skutkuje ciągłym spadkiem jakości usług. Pracownicy czują się niedoceniani, motywacja spada, zaangażowanie również. Przykro patrzeć na to, jak odchodzą kompetentni i wartościowi pracownicy.... A pozostali często pracują w myśl zasady: jaka płaca taka praca.

Just
@Urszula

Zarobki bardzo słabe w porównaniu do obowiązków, których jest coraz więcej. Brak benefitów. Czasem ma się wrażenie, że gdyby nie najniższa krajowa pracodawca zamiast podnosić obniżałby wynagrodzenie.

@Just

A jakie obowiązki dochodzą? Wspomniałaś/eś, że jest ich coraz więcej. Co do zarobków w Scanmedzie to czy pensja, którą dostanie się na początku obowiązuje później już przez cały czas? Czy jest możliwość uzyskania podwyżki? Jeśli tak, to w jaki sposób można sobie na to zapracować?

Na szczęście już nie wasz pacj
Klient

Nie polecam żadnej przychodni scanmed. Jest to najgorsza placówka medyczna z jaką miałem styczność, a jako już pracownik medyczny odwiedziłem ich już kilka. Firma ta nie docenia i bagatelizuje pacjenta. Nie liczy się w ogóle z jego zdaniem, czy z jego obawami. Traktuje go jak śmiecia i do tego bezczelnie i arogancko traktuje. Nie trzyma się w ogóle terminów czy w ostatnim momencie, bez zgody ani poinformowania osoby zainteresowanej, zmienia terminy wizyt. Na prawdę z takim brakiem szacunku jeszcze nigdy się nie spotkałem. Pamiętajcie że NIE JESTEŚCIE NIEZASTĄPIENI. A innych przestrzegam i radzę jak najszybciej zmienić tą placówkę medyczną.

Werty
Kandydat

Skandaliczny i nieprofesjonalny proces rekrutacji. Unikać i jeszcze raz unikać.

Czy w Scanmed S.A. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Hr

Tak...

Pracownik DOK

Nie polecam pracy w Scanmed, ta firma nie potrafią docenić pracownika, a zwłaszcza nie polecam pracy w DOK. Zarobki tragiczne - w większości przypadków najniższa krajowa lub niewiele więcej. Nie dość, że pracownicy przez cały okres zanim pojawiły się szczepienia byli najbardziej narażeni będąc na pierwszej linii, to ciągle dodawane były i nadal są nowe obowiązki. Te dodatkowe obowiązki, wynikają z obecnej sytuacji związanej z pandemią i nieprzemyślanymi działaniami jakie firma zrobiła w ramach oszczędności. Premie już dawno zostały zabrane jak tylko rozpoczął się covid, a o jakichkolwiek podwyżkach można pomarzyć. Ciągle tłumaczą się pandemią, zmianami w zarządzie lub nowym inwestorem. Jedyny plus to atmosfera w zespole jeśli trafi się na fajnych ludzi i pakiet medyczny, który też pozostawia wiele do życzenia. Zanim jeszcze pojawiły się szczepienia i pracownik chciał sprawdzić czy po takim czasie narażania się i kontaktach z chorymi ludźmi ma jakieś przeciwciała na covid to nawet nie przysługiwała mu jakakolwiek zniżka i nadal nic się nie zmieniło w tym temacie.

Jaki jest wkład kierownictwa Scanmed S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Agata
@Pytanie

Żaden. Totalnie nikomu nie zależy na poprawie atmosfery w pracy. Zespół jest niezintegrowany. Poszczególne działy zamiast się wspierać, nieustanie wytykają sobie błędy. Duża w tym wina przełożonych/koordynatorów którzy toczą między sobą nieustająca walkę. Co przekłada się na nastroje panujące w poszczególnych zespołach i ich współprace... A dokładnie jej brak. Atmosfera się nie zmieni, dopóki ktoś z zewnątrz nie pokarze im krok po kroku, jak powinno sie zarządzać zasobami ludzkimi. Choć moim skromnym zdaniem, bez zmian kadrowych sytuacja się nie zmieni... Ps. Z innej beczki a może z tej samej???? Chciałabym bardzo pochwalić postawę scanmed-owego IDO, w mojej ocenie to jedna z nielicznych osób, której w firmie coś się jeszcze chce! I która zawsze służy pomocą. Dziękujemy za wsparcie!

Iza

Żaden

Ania
@Pytanie

O jakiej dobrej atmosferze mówimy? Zero integracji, przepływu informacji, spychoterapia. O ile szeregowi pracownicy DOK, działu medycznego i administracji starają się sobie pomagać i współpracować o tyle koordynatorzy widzą tylko wąski wycinek całości i na pewno nie pracują nad dobrą atmosferą w firmie. Mam wrażenie, że mało osób z kadry kierowniczej sobie ufa. Każdy jest nastawiony na wynik, boi się o stanowisko przez co wykonuje absurdalne polecenia tych jeszcze wyżej postawionych.

Amelia

Nie polecam pracy w Scanmed. Bardzo słabe zarobki, pracy bardzo dużo, obowiązki ciągle dodają premii zero. Problemy z kierownictwem zero pomocy ciągle tylko słychać macie to zrobić. Scanmed nie jest dostosowany do stanu epidemii, kwarantanna nam nie przysługują, nikogo nie obchodzi stan zdrowia personelu, brak maseczek itp to codzienność. Nie polecam zupełnie.

@Amelia

Witam, Nie wypowiadam się w temacie zarobków, bo nie wiem co to znaczy słabe. Pracy owszem jest dużo, a premie są rzeczywiście rzadkością. Ale proszę nie kłamać że brakuje maseczek....

TeżPracownik
@Pracownik

Zarzucanie komuś kłamstwa uważam za pochopne i bezpodstawne. Scanmed ma wiele działów. I niestety z własnego doświadczenia wiem, że ze środkami ochrony osobistej bywa różnie. A standardy higieny w miejscu pracy, zdecydowanie pozostawiają wiele do życzenia. Jednak to co martwi najbardziej, to dość luźny stosunek kierownictwa, do zagrożenia jakim jest epidemia koronawirusa. Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi bezpieczne warunki pracy. O czym Scanmed chyba zapomniał.

Dorota
@Pracownik

Na każdej placówce jest problem brak masek o lepszych środkach ochrony można zapomnieć, brakuje ich poprostu. Kwarantanny w tym momencie personelowi nie przysługują jak nie masz maski podczas pracy. Jedne dyrektywy wykluczają te drugie.... Traktują Cię w firmie jak mięso.... Nie polecam

harry
@TeżPracownik

to gdzie w takim razie jest bhpowiec? Chyba , że już dawno uciekł, jak prawie wszyscy jego poprzednicy. Fakt - praca w Scanmed była i jest porażką. Nie polecam !

Dorota
@harry

Bhp jest od pseudo szkoleń nikt w nich nie uczestniczył, ale listę obecności podpisujesz codziennie, że coś odbyłeś. Kpina!

@Amelia

Dziękujemy za Twoją opinię. Informujemy, że od początku trwania pandemii dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Środki ochrony indywidualnej dostarczane są do placówek Grupy Scanmed na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, co pozwala na zabezpieczenie personelu w okresie pandemii oraz realizację obowiązującej procedury dotyczącej stosowania środków ochrony indywidualnej. Wszelkie potrzeby związane z wyposażeniem personelu w środki ochrony indywidualnej powinny być zgłaszane do bezpośredniego przełożonego.

Iza
@Scanmed S.A.

Moim zdaniem pisać i zgłaszać można, ale pracownikom na najniższych szczeblach nie wiele się należy.... Maseczki można z domu przynieść, bo jest ich mało. Personel rejestracja przez kilka msc prosił o prostą szybę z pleksy.... Pisać z biura to każdy potrafi, nie polecam.

Urszula

Czy w Scanmed S.A. istnieje może opcja zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy? Można starać się o pracę na pół etatu lub 3/4? Pewnie znajdą się osoby również ciekawe tego czy jest na to szansa więc proszę o odpowiedź.

Dx
@Urszula

Tak, istnieje taka możliwość. Ale myślę, że nie jest to częsta praktyka.

Jola

Praca w Scanmed dużo można napisać negatywnych rzeczy. Plusów nie wiele. Bardzo słaba kadra zarządzająca, ludzie z przypadku nie mający pojęcia o zarządzaniu. Mobbing w czystej postaci, zero wsparcia kierownika. Przez 8 godz usłyszysz tyle uwag i wulgaryzmów, że ciężko uwierzyć, że to placówka medyczna. Pieniądze zero premii, do tego najniższa krajowa, która nie zachęca, grafik nie stabilny. Mało placówek z personelem, który chce współoracować,co bardzo odbija się na pacjentach. Teraz akredytacja, która powoduje panikę na każdym szczeblu, ale nic z tego nie wynika. Nie polecam i odradzam zatrudnienie w Scanmed.

Ja
 Problem

Piszac z pozycji bylego pracownika, zdecydowanie odradzam. Zarobki niewspolmierne do ilosci obowiazkow. Fatalna atmosfera. Zespol jest niezintegrowany. Ogromne animozje miedzy dzialami. Co bardzo odbija sie na poziomie swiadczonych uslug. Totalny balagan organizacyjny. Mi osobiscie najbardziej przeszkadzal brak jasnych procedur oraz brak wsarcia ze strony kierownictwa. Calkowity brak transparentnosci, jasno okreslonych zasad czy chociazby sladowej ilosci etyki zawodowej. Zwyklej ludzkiej zyczliwosci jak na lekarstwo. To taki telegraficzny skrot. kazdy kto choc przez chwile byl pracownikiem Scanmedu ten wie, ze panuje tam calkowity haos. wszystko jest postawione na glowie. Z plusow: wyplaty bez opoznien, dodatkowe swiadczenia w formie benefitow, grusza, mozliwosc wykupienia pakietu medycznego a co za tym idzie latwy dostep do uslog medycznych. No i oczywiscie towarzysze niedoli ;) Ludzie, ktorym pomimo wszystko sie chce i ktorzy pomimo wszystko chca cos zmienic. Pozdrawiam!

Kamil
 Problem

Praca w Scanmed na dzień dzisiejszy nie polecam. Firma sprzedana, za moment akredytacja, wszyscy kierownicy latają jak poparzeni, wymieniają się uwagami i zmiany bez końca. Brak w personelu rodzi flustrację, najniższa krajowa, brak możliwość powiedzenia kierownikowi, co na danej placówce jest do poprawy. Dział BHP istnieje tylko na papierze a i przepraszam są jak każą zrobić szkolenie, albo podpisać listę, że byłeś i znasz temat... Ale nikt nie wie o czym te szkoleniu a są. Żenada ogólnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Scanmed S.A. - Warszawa

Scanmed S.A.