Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Ale numer , pani kierownik z Tesli już przesiała się na nowe biuro na tesli (biuro się mieści się przy schodach jak idzie się do szatni i bhp, a okno ma na wprost na hale tesli , już w piątek obserwowała swoich pracowników . Tak ze współczuje wam , bo teraz będziecie pod stałą obserwacja, i tak jest tam(usunięte przez administratora). a teraz to już w ogóle będzie (usunięte przez administratora)

Tomson

Dojeżdżamy teraz z nową firmą transportową Bieleccy i jest dramat na linii nr 6. Bus jest mały miejsca wyliczone co do 1-2 miejsc. Jest bardzo ciasno nie grzeją i nawet w kurtkach jest zimno. Wcześniejszy bus gasł po 10 razy w drodze, a w tym jest zimno. Szkoda, ze nie wygrała normalna firma tylko dorobkiewicze z Leśniej, a może Drex chciał oszczędzić.

Milka
@Tomson

Myślę ze stare projekty sa okej !wszystko dopracowane ludzie się znają,wiadomo co po każdym można się spodziewać....A brygadzisci jak każdy dla jednego porządku doradzi podpowie dla drugiego wyslucha i poda dalej......

Niki
@Tomson

Jakie zimno. Przecież tam można zamarznąć. Pakują nas jak szprotki, żeby ogrzewać się od siebie. Już same opinie na temat przewoźnika w google mówią same za siebie. Musimy coś z tym zrobić, bo dalej tak nie można.

@Niki

Oczywiście, że tak. Najprościej wypisać się z dojazdów. Ile wy tego miejsca potrzebujecie? U nas zmiana na plus. Jesteśmy zadowoleni z tego przewoźnika

@Tomson

W miejskim nr 22 w Jeleniej to samo. Na kursach po godzinie 5 i 13 już na pierwszym przystanku w Cieplicach miejsc siedzących brak a pod koroną to już pełny autobus bo małe bryczki dają . Nie dość że 8 godzin w pracy stoisz to jeszcze dojazd na stojąco i w ścisku. Trzeba pisać skargi do MZK

Majoyy

Hej , który projekt jest najbardziej normalny jak dla was , jest najbardziej w porządku i brygadziści to ludzie a kiedy świnie?

co za...

No i przez foliowanie będzie - 100 za pierwszą sobotę jak się nie przyjdzie i - 50 zadrugą. Jak nie potraficie normalnie gadać to siedźcie cicho, a nie później inni mają cierpieć, nie każdy może robić soboty jak ma dzieci i rodzinę i inne obowiązki.

@co za...

Nie którzy maja uprawnienia do pracy bez godzin nadliczbowych ale nie wiadomo czy są one respektowane. Na macanie jak będzie teraz pracująca sobota to będzie to skandal bo ludzi się nie daje na zastępstwa więc nie jest to wina pracownika tylko że problemami niedoborów obarcza się pracownika produkcyjnego. a najlepiej jak jedna osoba obrobi dwa stanowiska

@co za...

Na jakim projekcie te stawki i czy one są stałe ?

Folia
@co za...

Ty pewnie z montażu, gdybyście sie wyrabiali to by żadnych sobót nie było gdyby nie Darek to ta Tesla już by dawno padła, chyba jedyny który ma papiery na brygadziste i ogarnia na tip top wszystkie maszyny.

XD
@co za...

nie jest to wina pracownika jak maszyna się psuje po 20 razy dziennie, nikt nie chce pracować w soboty, ludzie na tesli się męczą po to żeby było dobrze a i tak zawsze jest mało, ludzie mają już dość, jak foliowanie ma iść normalnie skoro stoi jedna osoba

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno

Zaczynają się upały więc najwyższa pora aby coś zrobić z temperaturą na halach bo co roku to samo się dzieje i nikt nic z tym nie robi. Np. górna hala macana to istne krermatorium gdzie jest zagrożone zdrowie pracowników. Firmy skracają czas pracy a na macanie od niedzieli godziny nadliczbowe które powinny być na czas upałów zawieszone .W tym zakładzie na na niektórych stanowiskach zimą jest za gorąco a co mówić latem! Pensje też mamy mizerne w porównaniu do cen i opłat

Bernadeta

Pensja po podwyzce a zarabimy jak w 2020. Wszystko podrozalo. Wyplata się rozplywa przy tych cenach. Jest ciężko się utrzymać

gnf
@Bernadeta

zmień coś w większym zakresie, bo drex dał ci podwyżkę w 2020 i 2021, ale nie ma wplywu na ceny w sklepie

@gnf

Odwracanie kota ogonem

Wściekły pies
@gnf

Drex nie ma wpływu na ceny w sklepach ale ma wpływ na pensje i może je do cen dostosować

Pracownik drexa
@Wściekły pies

Gdyby drex mógł, to by pewnie dał wieksze podwyzki. Ale firma tez ponosi swoje koszta, energii, gazu, materiałow, inwestycji. Ja sie cieszę z tego co mam bo jest stałe i zawsze na czas.

Dziunia
@Pracownik drexa

Musisz być wzorowym pracownikiem. Oby wincyj takich. Pozdr.

Pracownik Macana
@Dziunia

Za to Drex wzorowym pracodawcą nie jest i pewnie większych podwyżek by nie dał nawet jakby mógł a te najbliższe przy obecnej inflacji powinny być wysokie albo nie będzie komu pracować bo już teraz w firmie nie żle się dzieje.

OMG
@Pracownik Macana

Jak nie będzie większych podwyżek w styczniu to sporo osób deklaruje ze będzie szukać innej pracy. Rozmawiałem z ludźmi z różnych działów i szczebli. Ofert pracy jest baaaardzo dużo. Rynek pracownika. Logistyka już to odczuwa. Kilka osób się zwolniło i już dramat. Szukają "na gwałt" pracowników Z uprawnieniami UDT, a kto z doświadczeniem z uprawnieniami przyjdzie do drexa za 3tys jak inflacja szaleje (ceny benzyny, gazu, wody, jedzenia ostro w górę). I premia czy stażowe, które zabierają za kilka dni chorobowego czy opieki na dziecko nic tu nie zmieni. Osobiście też już przeglądam oferty :) Miłego dnia. :)

@OMG

Do tego na macanie szykują (usunięte przez administratora) bo są zwiększone zamówienia. Pracujemy 1i 11 listopada a zapowiadają się też pracujące weekendy i narażanie naszego zdrowia. Już zapomnieli że w weekendy można pracować tylko w sobotę na rano jeśli mamy zmiany 1,3,2 a reszta to łamanie prawa pracy! Posypią się wymówienia jeśli zakład od tego nie odstąpi

Zuma
@OMG

A ja w poniedziałek składam wypowiedzenie. Miłego dnia ????

Ahh
@Zuma

A kto Ty i skąd

Butterfly

Bo to cała prawda z tą temperatura.

Victoria

Bo to święta prawda. Beznadziejna pensja glodowa

Zgadzam się,z komentarzem od lat nic w tym zakładzie się nie zmieniło jak widać.

Kopi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak jest na tesli ? Za kilka dni mam zacząć pracę i nie wiem czego się spodziewać?

Lila
@Kopi

Jeżeli masz okazję odrazu uciekaj z Tesli. Praca nie jest ciężka ale za to nacisk straszny

Stefcia
@Lila

Tesla to nie projekt dla leni i (usunięte przez administratora) obiboķów ....tacy to się najbardziej boją takiej pracy najlepiej tylko papieroski i plotkowanie

ONA Z TESLI
@Stefcia

DOKŁADNIE PAPIERAMI ,PRACA NA TESLI NIE JEST DLA OSÓB KTÓRE PRZYCHODZĄ DO PRACY ŻEBY POCHODZIĆ SOBIE NA KAWĘ CZY PAPIEROSKA ,U NAS TRZEBA POROSTU PRACOWAĆ

@Lila

Ale chodzi bardziej o ludzi , że mam uciekać czy bardziej o panią Kierownik ?

Skąd pewność że będę? :)

Patryk

A który kto? Wystarczy nagrywać 8 godz.pracy

Pracownik tesli

Darek to bardzo dobry brygadzista da się pogadać i dogadać ze wszystkim nie wiem skąd takie opinie na niego, on nie chce dla nikogo źle wręcz chce dobrze, po prostu ma nacisk z góry i jest jak jest

Hihi
@Pracownik tesli

Skoro jest taka opinia to jest coś na rzeczy. Wszystkim obrabia cztery litery, pokazuje prywatne sms od pracowników innym. Wymyśla sobie jakieś niestworzone rzeczy byleby tylko było, ze on ma racje. Masz taka opinie - spoko, oby czar nie prysł za szybko. Ja mam inna i tez mam prawo ja mieć.

@Pracownik tesli

Popieram brygadzista Darek jest najlepszym brygadzistą na Tesli i jeszcze p.Ania ich pracownicy nie mają na co narzekać , a to ze ma nacisk z góry to on nie może się postawić wiec jest jak jest

T
@Kopi

Fakt , Pani kierownik czasami przegina ale jak pracujesz to nie ma się do czego przyczepić , po prostu Tesla nie jest projektem gdzie można się obijać tu trzeba pracować przez duże P

Pracownica

Zanim brygadzista nazwie kogoś leserem to niech weźmie pod uwagę wiek pracownika ,stan zdrowia i poczyta sobie orzeczenia lekarskie bo na niektórych widnieje że praca lekka po 40 godzin tygodniowo a np. na macanie jest trochę ludzi z orzeczeniem i jest stanowisko dekle HSK które się dla takich nie kwalifikuje i gdzie należy pchać tylko ludzi młodych a zresztą tam prawie sama młodzież pracuje bo normy takie że starsi nie dają rady ale jak się pokazało że można to teraz dawaj

Nostardamus

Czy ktoś już słyszał ile będzie wypłacane świątecznego? Podobno więcej niż w minionym roku.

Onn

Cześć, ile dostanie pracownik produkcji na start ?

Hej

Duże podwyżki dostaliście?

E

550 brutto

@E

Tak 400 z hakiem na reke ale to mam nadzieję nie wszystko ze do premi też z e 2 stówki będzie bo to mimo to coś okrajaja nas coś ludziom tu nie pasuje do końca licząc a jak u was jak to jest

E
@Adam

Ja słyszałam ,że premi będzie 100 zł już na rękę

@E

Nie będzie wyższej premi

Podwyżki
@Hej

550zł produkcja (chyba 400 do podstawy i 150zł do premii) 640zł QS brygadziści trochę więcej

Janek
@Podwyżki

Chcialbym sie przeniesc na wozki widłowe ile zarabiacie na wozkach

Najnisza krajowa plus 500 pod stołem

Olo
@Janek

Tak samo jak na produkcji mniej więcej, może stosunek podstawy do premii się jakoś różni ale w sumie wychodzi podobnie.

Olo

@Podwyżki

Produkcja 550 do podstawy

Magazyn 800 do podstawy i 200 do premii

Karin von Lisicki

Ktoś się orientuje co z Gabi? Znikł, tak nagle, niezapowiedzianie. Jako jedyny ogarniał wszystkie maszyny i wyrabiał normy, nawet dwunastki robił chętnie robił co jest rzadkością.

@Karin von Lisicki

Może został zwolniony, bo brygadziści zauważyli konkurencję?

Małomówna
@ahaha

Może nie tyle konkurencję. U niektórych standardzik to pracownik który robi dobrze w jednym miejscu i nie dyskutuje, a jak do tego ma rację i się to powtarza to jakaś plama na honorze się robi czy coś. No chyba, że komuś się wydaje, że bycie brygadzistą to zaszczyt na miarę odznaczenia państwowego xD

@Małomówna

A jak już pisałem poniżej gdzieś jak pracownik nie dyskutuje i robi w jednym miejscu i nie ma co robić to dostanie notatkę lub zostanie zwolniony, bo brygadzista jest niekompetentny, w tej firmie jest jakaś możliwość składania skarg, można też się pokusić o sąd pracy, ale jedno jest pewne to brygadzista jest nierobem do zwolnienia gdy pracownik stoi, bo jest awaria i czeka na technologa albo i tak skończył swoje i stoi zamiast otrzymać kolejne polecenia, niech tylko spróbuje się oderwać od stanowiska aby zająć się czymś innym aby usprawnić procesy produkcyjne..

@Małomówna

Na porządku dziennym jest przerzucanie po różnych stanowiskach a nie praca na jednym stanowisku co nie każdemu odpowiada

ahaha

Tak i jeszcze żeby zwalniać takich dobrych pracowników, przyczyny są tak naprawdę 3; - ktoś robi często dwunastki i jakiś limit budżetowy jest dla danego pracownika, dlatego nie można dotrwać 6 miesięcy, - faktycznie brygadziści czują konkurencję i brak wyrobionych norm, częste awarie robią swoje, - ten zakład nie jest stabilnym miejscem zatrudnienia i można sobie darować starania aby zrobić jakąś większą karierę, - i ostatnia opcja 4: pomówienia, plotki i zwolnienia według własnego widzimisi kogoś z góry od brygadzisty i dalej wyżej, więc trudno orzec czemu dobrych pracowników zwalniają, takich ludzi lepiej nie oceniać, bo się zbierają czarne myśli.

;

Mam pytanie bo wybieram się wyżej niepracuje długo w tej firmie jestem zastraszany i (usunięte przez administratora) przez brygadzuste na jednym z projektów mam nawet nagrania i trochę pieniędzy odłożonych czy mogę oprócz zgłoszenia z firmie złożyć doniesienie do prokuratury o poniżanie zastraszanie i (usunięte przez administratora) ? Bo to juz jest straszna przesada

Patryk
@;

Myślę że jak najbardziej tak

@;

Następne (usunięte przez administratora) po OHP tak to jest jak na ,,brygadzistów'' wybiera się takich prostaków nic sobą nie reprezentują a IQ poniżej zera

@;

Najlepiej poradzić się u radcy prawnego

Spocona Skarpeta
@;

Ciekawe który to taki "mądry"? Najlepiej to poradzić się jakiegoś mecanasa, a jak już iść wyżej to najlepiej z nim i niech zostanie sporządzona notatka ze zgłoszenia i weźcie kopie. Jeśli dowody są mocno obciążające to absolutnym minimum jest pozbawienie tej osoby funkcji brygadzisty i to nie podlega dyskusji. Najlepiej nie idź sam tylko z kimś, a jeśli dysponujesz nagraniem to z pewnością będzie potraktowany poważnie, a nie jak w przypadku słowo przeciwko słowu. Pamiętaj o zrobieniu kopii nagrania, żeby oryginał nie "zaginął"

@;

A jaki to projekt? Czyż by LR?

@Młody

Czy to było na projekcie Tesli? Jak się toczą sprawy? Zostałeś zwolniony?

Karin von Lisicki
@ahaha

Tak? Nie? Tak/Porozumienie?

yhy

raczej nieliczni twardzi to Ci którzy nie mają norm na wtryskarni a taśma nie zatrzymuje sie :)

Paloma

Prawda jest taka, że gdyby na Tesli maszyny działały tak jak potrzeba to ludzie bez problemu by się wyrabiali i żadnych sobót czy niedziel by niebyło potrzeba. Co z tego, że UR naprawia maszyny skoro Technolodzy nie są w stanie ich ustawić. Raz czy drugi dostaliby po premii i efekty byłyby szybko widoczne. Jak wszędzie szaraczki najbardziej poszkodowane, a nie mają możliwości normalnie pracować.

Ktoś

Ja się zastanawiam jakim cudem nikt z brygadzistow albo kierownictwa nie reaguje na to że każdy ma z nim jakiś problem. Bo po co go trzymają tu jak to ani mądre ani pracowite, a do każdego ma sapy i każdego wyzywa

Odpowiedzianla
@Ktoś

Wiesz co powiem Ci szczerze że była masa skarg. Przyszli dali (usunięte przez administratora) na tym tyle. Spalił buraka na dzień dwa i tyle znów to samo. Ten zastępczy brygadzista co przyszedł z innej zmiany nie ma jaj by go na inny projekt wysłać ma (usunięte przez administratora)totalna. M nadzieję że zrobią porządek

Lady T

Kolejne wypowiedzenie doszło do skutku. Nastroje dopisują? No to świetnie. Ponoć zimno było? Trzymajcie się ciepło.

@Lady T

Raczej gorąco bylo

Piotrek

Uwazajcie co przy kim mówicie.

(usunięte przez administratora) podobno miała być duża a od kiedy to to duża

Artur

Ej ludzie, coś tu nie pasuje. Liczę liczę i za (usunięte przez administratora) się nie dolicze :D co tu jest grane?

Jelenia

To prawda że mercedes pracuje dzisaj

@Jelenia

Tak, W 223 na S-ce pracuje na dwie zmiany.

Takijaki

A wtryskarnia nie pracuje cały weekend?

@Takijaki

Nie ,bo póki nie zapłacą minimum 200% lub 300% to nikogo nie będzie. Tak samo magazyn . Dziwię się ,że mercedes taki chętny ,masakra. Pracować za darmo to nikt nie będzie, wole w domu posiedzieć.

Niezgodne, prawem że pracuje w sobotę? Dobry jesteś

Ty też jesteś dobry

Jak w sobotę przychodzi na popołudnie i później w poniedziałek na rano to raczej nie. Wolne 32 godziny, a według kodeksu pracy minimum to 35 godzin. No ale jak ludzie tak lubią to kto im zabroni, tak samo tesla robiła w różnych wariantach. Ciekawe czy po postoju znowu tak będą robić i soboty do odbioru, a jak już tak wymagają to mogliby chociaż płacić setkę i pół dnia do odbioru liczyć.

Ty też jesteś dobry
@Marek

Jak ktoś dłuższy czas pracuje to więcej wie o tym jak jest i jak można w różnych sytuacjach działać. Ludzie się obawiają o pracę, a prawda jest taka, że nawet Ukraińcy się zwalniają i pracy też jest pełno o ile ktoś nie ma dwóch lewych rąk.

Dokładnie
@Marek

Za dniówkę i dzień do odbioru w Niedzielę to sami mogą sobie chodzić. Na mniejszych projektach łatwiej im zastraszyć ludzi. Ale są już tacy co nagrywają rozmowy z przełożonymi, żeby mieć dowód w sądzie pracy. Pomijam już fakt że przełożeni nie znaja podstaw kodeksu pracy...

Dobry jesteś
@Ty też jesteś dobry

Następuje zmiana zmiany, więc przerwa 35 godzinna nie jest wymagana, jak nie znasz prawa pracy to się nie wypowiadaj, zacznij czytać ze zrozumieniem, a nie tylko to co Ci pasuje

Logika
@Dobry jesteś

Idąc twoim okiem rozumowania można tydzień w tydzień przez cały rok pracować po 6 dni i wszystko będzie legit bo przerwa 24 godziny będzie zachowana i limitu nadgodzin nie przekroczysz. Na urlop też nie musisz iść jak nie chcesz bo nogą ci zmapłacić.na koniec roku. Można pracować 314 dni w roku i mieć 52 dni wolnego. Może nie zdajesz sobie sprawy ale istnieje życie poza pracą, a i nie każdy jest koniem pociągowym.

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 621.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 570, z czego 180 to opinie pozytywne, 136 to opinie negatywne, a 254 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier