Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Ewan

Reklamują się, że oferują darmowe dojazdy teraz podwyżki i będziemy płacić wyższy podatek od dojazdów. Było by ok gdybyśmy mieli chociaż dobre warunki w busie. A bus to gasnący w czasie jazdy trup z zepsutym ogrzewaniem i odstępami między siedzeniami do przedszkolaków. Trzeba siedzieć w bok bo nogi się nie mieszczą.

@Dojezdny.

My w takich warunkach ponad 30 stopni i brak klimy pracujemy po 8 godzin a nawet i po 12

Patryk

Przeniosłem się do QS i bylo spoko chodź plany przeniosły mnie do innej firmy. Jak umiesz się zakręcić, to bez problemu można w pracy grać i oglądać filmy na netflixie. Chodź u nas był słaby zasieg. A czego nie zrobisz ogarnie kolejna zmiana. Ostatecznie wszystko zrobione. Wszyscy zadowoleni.

Nowa
@Sprawiedliwosc?

Trafione w punkt.Naprawdę dziwne sytuacje się tutaj obserwuje,niektórzy potrzebują pomocy brygadzisty w bierzącej produkcji po czym kilka razy wychodzą na fajkę.Śmiechu warte,a sprawiedliwości tutaj się nie doczekamy niestety.

Bolek

To prawda, że mają wziąć się za tych zjeb*w z magazynu (i nie tylko), którzy na 2 zmianach wychodzą, aby przeparkować swoje zardzewiałe złomy bliżej portierni w (usunięte przez administratora) wie jakim celu? (Ponoć, aby szybciej wyjechać po 22 i móc szybko jechać do swoich melin, aby napić się harnasia ze swoimi Grażynami). Ponoć ma być jakaś akcja. Dostaną po premii to im się odechce Harnasi te 2 minuty wcześniej.

@Bolek

To może do Niemiec niech przeniosą to zapłacą mniej a co nam po robocie za 3 tyś PLN

Super praca. Dodatki premie itp. Już kupiłem mieszkanie, a wszystko dzięki super premii. Dają umowę na stałe już po 6 miesiącach pracy.

@Patryk

Prawdziwy awans jest jak jesteś wolny ,nie masz nikogo nad głową i dobrze zarabiasz a awanse w DREXIE to żadne awanse także nie warto udawać kogoś kim nie jesteś. Etat to zawsze ograniczenie wolności

esssa Nowy wpis

Witajcie , wielkie brawa dla zarządzających na tesli , brak dodatkowej przerwy , wycisk ponad normę i brak wentylacji bo te wiatraczki to kpina , i podobno bardzo dużo ludzi na zwolnieniach , i biorą ludzi z innych projektów.

Młody Nowy wpis
@esssa

Nie ma co się dziwić nie dość że duszno to jeszcze śmierdzi

Gruba Ryba Nowy wpis
@Młody

Na landku nie lepiej ale zaczynami właśnie dwu tygodniowy urlop więc mamy chwilę wytchnienia. Milego wypoczynku

Zaczep

Na jakie miesięczne wynagrodzenie mogę liczyć jako nowy pracownik produkcji w @DWS ? Aktualnie pracuje już 8 rok w innej firmie o podobnym profilu i zarabiam od 4200 do 4500 Netto w zależności od miesiąca i pracujących sobót, ale wykańczają mnie zbyt długie dojazdy z Jeleniej Góry do Radomierza gdzie w przepełnionych i psujących się podczas jazdy autobusach trzeba przez 45 minut jechać z całym światem bo praktycznie 75% pracowników to emigranci zarobkowi.

@Zaczep

Z Jeleniej Góry do Radomierza są zbyt długie dojazdy? Ludzie jeżdżą z JG do Kamiennej Góry czy nawet chyba do Lubawki.

@Zaczep

I którędy Ty jedziesz, że zajmuje Ci to 45 minut. Z JG do Radomierza to jedzie się tak z 15 minut.

Zaczep

Jak nie mają innego wyjścia bo to jeden z nielicznych pracodawców który organizuje dojazdy z ich miejscowości Lepiej byś napisał ile mogłyby zarobić w DWS bo osiem lat wcześniej pracowałem w DWS i byłem jednym z lepszych pracowników oraz na start gdy się przyjmowałem dostałem 400 PLN więcej niż w MDRSC (Dawny DRS), ale niestety zbieg negatywnych okoliczności zmusił mnie do tego by podjąć pracę w MDRSC (Dawny DRS). Wielu pracowników którzy przeszli z DWS po prostu nie dało rady nawet na magazynie czy wtryskarni (Jedne z łatwych obszarów w MDRSC)

Zaczep

Tak niestety jeździ zorganizowany przez pracodawcę przewoźnik (Zresztą ten sam co do MAR-MATu w Staniszowie) który w Jeleniej Górze zatrzymuje się praktycznie na każdym przystanku i niektórzy ludzie wykorzystują ten fakt do darmowej podwózki na obrzeża miasta.

@Zaczep

Rozumiem, a co do zarobków to 4100-4200 netto na produkcji.

Patryk
@Zaczep

Nowym.pracownikiem na pewno nie będziesz bo ludzi nie przyjmują tylko zwalniają

@Patryk

Jest drobna różnica ponieważ nie przedłużają umów tym którym się kończą a nie zwalniają

@Antonio

Ile pracuje w DWS Jelenia Góra pracowników 2000? W MDRSC pracuje ok. 1500 i praktycznie cały czas jest rotacja i praktycznie codziennie po 10-20 osób przychodzi na szkolenia (W większości Ukraina) To że nie przedłużają umów to nic nie znaczy bo linie produkcyjne muszą mieć pełną obsadę by były efektowne i będą dobierać oraz przedłużać umowy pracownikom którzy wykazują minimum chęci do pracy. Pracowałem w DWS na wykrawaniu w systemie czterobrygadowym a później przenieśli mnie na produkcję końcową gdzie pracowałem przez dwa miesiące w systemie trzy zmianowym dwu brygadowym gdzie pracowaliśmy po 12 godzin i też dawałem radę. W MDRSC już po ośmiu godzinach pracy człowiek czuje się jak po dwunastu godzinach lub pracy na dwa pełne etaty.

@Zaczep

W DWS teraz się pozmieniało i powoli robi się o@@z pr@@y a poza tym kończy się kilka projektów i ludzi jest za dużo

Gruba Ryba Nowy wpis

Żeby tyle zarobić to dwa tygodnie na noce trzeba mieć i żadnej kantyny ani innych benefitów a ogólnie to zarobki nasze wyglądają mizernie . Nieadekwatne do wykonywanej pracy i podwyżek mediów raczej nie pokryją

nowy

Mam 3 lata doświadczenia, czy to wpłynie jakoś na moje wynagrodzenie?

@nowy

Raczej nie ale jeszcze zależy gdzie byś się przyjął bo w magazynie płacą trochę więcej a poza tym to teraz nie ma chyba przyjęć i nie przedłużają umów bo kilka projektów się kończy

Młody

Andżela to jest (usunięte przez administratora)

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
SUM Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Produkcji,
Środa Śląska
VIBRACOUSTIC POLSKA Sp. z o.o.
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.

Antonio

Ja pracuje i nie mam komornika ale po prawie 10 latach noszę się z zamiarem zakończenia tej przygody zwłaszcza że praca wcale nie jest cudowna

Xxx

Brawo dla kierownictwa magazynu , nie przedłużają umów swoim a , Ukraińcy mają przedłużane umowy , wstyd !

Tomasz
@Xxx

Tak samo jak na landku też już zwalnia (usunięte przez administratora) ludzi z umowami stałymi bo trzeba zrobić wieśniakom z Macana miejsce bo przecież kierowniczka to dobra kumpela panie dyrektorze prosimy zrobić z kierownictwem też porządek dość tego kolesiostwa w tym zakładzie na landku więcej też brygadzistów niż pracowników tego pań nie widzi?czy najwidoczniej nie chce widzieć hanbaaa

@Tomasz

Niestety zwalniają dobrych pracowników że stażem długim po 10latach i wiecej pracy z umowami stałymi poprostu jesteśmy tylko numerem personalnym.

Daro

I dobrze niech się biorą,są brygadziści z którymi praca przebiega jak należy,niestety są i tacy którzy nigdy nimi nie powinni być.Brak umiejętności zarządzania większą ilością osób,podsycanie konfliktów i niejednokrotnie właśnie przez brygadzistę robi się bałagan i chaos na zmianie.

@Tomasz

Kierowniczka była wcześniej brygadzistką na macanie to wszystko możliwe a w pierwszej kolejności powinni zwalniać Ukraińców ponieważ nasi maja pierwszeństwo w zatrudnieniu zgodnie z prawem. Na macanie to juz raczej zostali w większości Ukraińcy

Gruba Ryba

Bzdury jakieś bo na landku nie ma co tydzień 3 dni postojowego ale mam nadzieję że za tydzień przed urlopem będzie na toppadach dzień lub 2 bo chyba nie na darmo nadrabiamy

No ja akurat urlop planuje na Zanzibar ale w grudniu wiec teraz muszę się tylko dostosować ogolnie fajnie jest na hali cieplutko ja tak lubie

No chyba nie jakiś postój ma być w sierpniu

Wiśnia

Dyrekcja chwali się jaka to jest wspaniała i zafundowała lody pracownikom,niestety nie każdemu było dane skosztować tych pyszności ????Zwykli pracownicy produkcji niestety nie wszyscy mieli na to czas pozatym lodowy bus stojący koło Tesli niestety odjechał przed przerwą więc jak zwykle produkcja olana????

Nico
@Wiśnia

Gdzie mogę kupić dobry czosnek

Jan
@Nico

U Władka w monopolowym

Oburzony

Wzięlibyście się za brak wentylacji (usunięte przez administratora) bo po niedzieli upały wracają i na 2 zmianie będzie piekło . Pora coś z tym zrobić!

@Oburzony

Brak wentylacji na halach i wysoką temperaturę

Oburzony

W tym zakładzie przez 3/4 roku jest za duszno dzięki zgrzewarkom ale zarząd ma to gdzieś

Stary Pracownik
@Oburzony

Napisz skargę do inspekcji pracy, chociaż to pewnie i tak nic nie da.W tym zakładzie od lat nic się nie robi z wentylacją i to nie ulegnie zmianie.

Gabi

Tak było jest a czy nadal będzie to zależy od nas Pracowników. Od nas ludzi którzy pracują razem dla pieniądza którego i tak jest mało. Szanować powinni się wszyscy na każdym szczeblu. Poklepywanie się po ramieniu i pomaganie tzw swoim to okazywanie braku szacunku dla całej reszty. Ryba psuje się od głowy. Ktoś kto zajmuje się zapewnieniem ciągłości produkcji może ma zbyt małe kompetencje lub nawet umiejętności dlatego tak się dzieje. Brak nowych projektów w miejsce zamykanych starych to przyczyna nie przedłużania umów. Kontrakty będą ale puzniej. Niestety nikt nie będzie czekał a tego typu opieszałość zniszczyła w czasie przemiany ustroju wiele wielkich dobrze prosperujących zakładów. Więc nie warto być cicho i brac co dają bez ambicji aby było. Rozliczyć kogo trzeba z błędów i starać się z głową wykorzystać zasoby które się posiada. Ale trzeba mieć dystans i nie gadać o problemach tylko je rozwiązywać. Taka smutna prawda

Oburzony

Prognozy są 27-28 stopni ale i tak na landku ktoś powinien się wziąć za wentylacje bo będzie masakra. Brygadziści powinni wiedzieć też że przy wysokich temperaturach jest niższa wydajność i nie zawsze pracownik jest w dobrej dyspozycji. A tu normy wyśrubowane których w normalnym tempie nie da się wykonać ale PIP wszystko sprawdzi . Proszę zgłaszać brak wentylacji do BHP i zarządu

Sabina
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

A co trzeba zrobić żeby się dostać do audytu ? Bo z tego co wiem to modliszka jest po zawodówce trafiła tam przez przypadek? (usunięte przez administratora)

Dawid
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Czy tylko ludzi z produkcji zwalniają? Bo jak tak to po co tylu ,.specjalistów '' i ,,specjalistek '' w zakładzie? Tu również powinni zrobić selekcję

GallAnonim

Pytanie odnośnie zwolnień grupowych 300 osób od 1 września 2024r potwierdzone to info ?

@GallAnonim

Na razie nie przedłużają umów osobom którym się kończą a o zwolnieniu 300 osób nic nie słychać. Jak by tak było to powinni zaoferować odprawy przynajmniej 5-10-cio krotne dla zwalnianych albo za dobrowolne odejście jak w innych firmach a poza tym to już by ludzie musieli by być na wypowiedzeniach. Macan się kończy więc nie wiadomo jak będzie ,jedną zmianę już przenieśli w tym niektórych na nie odpowiednie stanowiska. Na dwie zmiany zostały osoby które mogą pracować na 3 zmiany a tych co powinni na 2 zmiany dali na landka gdzie cisną normy na potęgę i pewnie ludziom rozwalili plany urlopowe i inne

@GallAnonim

Zwalniają z landka starych pracowników dobrych

Ona333

No właśnie a propo zwolnień co będzie z ludźmi którzy zostali na (usunięte przez administratora)bo prawdopodobnie już miejsca nie będzie. Urlop lada moment a góra nie może określić się co i jak a ponoć np. na top pad ma być tylko jedna zmiana? Co z resztą ludzi którzy są od początku na tym projekcie? Co zamiast ich weźmiecie Ukraińców? Czy tych co są na emeryturze ale jeszcze dorabiają. Parodia. A z temperaturami na hali to już jakaś przesada. Nie wiem ale za kadencji Pana Marcina wyglądało to inaczej. Pozdrawiam i obserwuje z boku ten cyrk

@Ona333

Na macanie zostali pupilki , tacy co (usunięte przez administratora) za trzech i chyba sporo starszych przed emeryturą których nie można zwolnić. Na landka poprzenosili najpierw osoby z grupami dla których nie jest to odpowiednie miejsce a temperatury i brak wentylacji to faktycznie kpiny z ludzi. Na koniec faktycznie dla pozostałych może zabraknąć miejsca dlatego najpierw powinno się zwalniać Ukraińców chociaż niektórzy są w porządku i pracowici

@Ona333

Jak patrzę co się dzieje to na jedną zmianę zostawią samych Ukraińców a słyszałem że na jakimś projekcie już tak było że tych co na koniec zostali pozwalniali. Temperatura na halach to gruba przesada i to nie tylko na macanie bo na landku jeszcze gorzej narażają życie i zdrowie ludzi i jeszcze rozżarzone do czerwoności narządzie tam pracuje ale w biurach to pewnie klima działa. Ludzie powinniście to masowo zgłaszać do BHP i dyrektora ale brak wentylacji bo na temperaturę nie reagują

Kasienka
@Gruba Ryba

Nie martwcie się na landku też jest ciekawie .Biorą swojaków takich jak ta zadufana żonka brygadzisty z magazynu .Myśli że jej wszystko wolno i za plecami obgaduje porządne brygadzistki Izę i Madzie .Taka porządna a już trzeciego męża ma I chyba nie ostatniego .

Karol
@Kasienka

Co do pracy magazynierów to im wszystko wolno a spanie na nickach i oglądanie filmów na tel to najlepsze praca dla nich

@Karol

Tak się dzieje i widziałem nie raz na własne oczy a produkcyjnym normy cisną na nieodpowiednich stanowiskach. Normy są nie prawidłowo wyliczone ponieważ nie uwzględniają awarii i innych okoliczności

Oburzony

Zapewnienie odpowiedniej temperatury Choć przepisy prawa nakładają na pracodawcę obowiązek utrzymania odpowiednich warunków atmosferycznych w miejscu pracy, to nie precyzują maksymalnej temperatury, w jakiej praca może być wykonywana w pomieszczeniach. Przykładowo, temperatura powyżej 28°C w pomieszczeniach biurowych lub 25°C na otwartych przestrzeniach obliguje pracodawcę do zapewnienia pracownikom napojów. Klimatyzacja i napoje Zapewnienie klimatyzacji jest jednym z kluczowych aspektów, które mogą poprawić komfort pracy w upale. Pracodawca jest zwolniony z obowiązku dostarczania napojów, jeśli pomieszczenie jest klimatyzowane, a temperatura wewnątrz nie przekracza 28°C. Dla pracowników pracujących na zewnątrz napoje muszą być dostępne, gdy temperatura przekracza 25°C. Brak realizacji tego obowiązku może skutkować nałożeniem grzywny od 1 do 30 tys. zł. Czy można odmówić pracy w upał? Jak informuje Państwowa Inspekcja Pracy pracownik ma możliwość: zrezygnowania z wykonywania pracy, jeśli warunki pracy są niezgodne z przepisami BHP i stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika, albo jeśli wykonywana przez niego praca stanowi zagrożenie dla innych osób. W takim przypadku pracownik musi natychmiast poinformować swojego przełożonego. opuszczenia miejsca zagrożenia, jeśli rezygnacja z wykonywania pracy nie eliminuje zagrożenia, również informując o tym przełożonego. Pracownik nie może ponosić żadnych niekorzystnych konsekwencji za powstrzymanie się od pracy lub opuszczenie miejsca zagrożenia. Przysługuje mu również wynagrodzenie za czas powstrzymania się od pracy lub opuszczenia miejsca zagrożenia. Należy pamiętać, że nie każde naruszenie przepisów BHP uzasadnia powstrzymanie się od pracy. Jest to możliwe tylko w opisanych powyżej sytuacjach. Pracownik ma również prawo, po poinformowaniu swojego przełożonego, zrezygnować z wykonywania pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej, jeśli jego stan psychofizyczny nie gwarantuje bezpiecznego wykonywania pracy i stanowi zagrożenie dla innych osób. Kodeks pracy nie wymaga, aby stan niedyspozycji psychofizycznej był potwierdzony badaniami lekarskimi. Jednak w takim przypadku pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia. Jak podkreśla PIP, pracodawca może odmówić zgody pracownikowi na rezygnację z wykonywania pracy z powodu złej sprawności psychofizycznej, lecz ponosi wtedy pełne konsekwencje takiej decyzji.

@Oburzony

Zapraszamy na wtryskarnie tutaj są lepsze warunki jak w piekle. Kiedy na dworze jest 30 stopni U nas jest minimum 5 więcej a ciągle Jakiś (usunięte przez administratora) zamyka w bramę i nikt nic z tym nie robi

Inspektor
@Paweł

To zgłaszajcie to masowo do BHP ,zarządu i innych instytucji od paragrafów

Kadrowa

Panowie i Panie urlopówka będzie w lipcu a nie w czerwcu pomyłka w emailu

@Kadrowa

Mam nadzieję że komornik tego nie zabiera?? Z góry dziękuję za pomoc

@Kadrowa

Albo Pani Kadrowa ma złe info jak zwykle albo ktoś się poszywa Dzisiaj czerwiec a urlopówki są tylko nie taki jak miały być każdemu minimum 50 zł zabrali

koń

jak macie mózgi to ich uzywajcie. jak coś wam sie nie zgadza to to zglaszajcie. (usunięte przez administratora) Próg od ktorego zabierany jest podatek wynosi 1000zł. jezeli dostales/stalas urlopówke 1000zł a świateczne wielkanocne 450zl to sumą 1450zł przekroczyles próg i z ulopówki zabrali Ci pieniadze-PODATEK. dlatego zamiast 1000zł masz 900iles zanim zaczniesz pieprzyć to najpierw sie dopytaj.

Ona znana w zakładzie z tego . Ale może w końcu trafi na takiego jak ona i się przejedzie .

Janek

Ona ta Pani Gosia od szczekała się jeszcze dalej .Byłem świadkiem . Chyba nie o to poszło bo głośno było z jej strony . Zero szacunku do siebie i innych Ma tupet mając dużo za uszami. u moralnia a sama niewierna jak z każdym swoim im byłym .

Dawid

Przede wszystkim ukrainki nie są i nigdy nie były i nie będą moim koleżankami żeby było jasne mozecdla ciebie tak

Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Dlaczego Zakład oddaje Urlopówke Komornikowi? To jest bezprawne bo z Funduszu nie może komornik dostać!

Człowiek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Dlaczego ludzie podostawali urlopówke, A ci co mają komornika zostało im zabrane dla komornika gdzie to jest bezprawne????

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 645.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 593, z czego 187 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 264 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier