Opinie o W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. w Lubicz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. w Lubicz

Byłem tam na rozmowie na stanowisko Konstruktor-technolog. Wydawać by się mogło, ze dział projektowy jest ważnym filarem w firmach które produkują różnego rodzaju dobra. Ja jako kandydat z doświadczeniem odpowiadającym w znacznym stopniu wymogom zostałem wyśmiany, dyrektor przerywał moje wypowiedzi, ogólnie jego zachowanie albo z natury jest chamskie, albo szukał osoby niezwykle opanowanej. (dodam, że chodzi o dyrektora, który jeździ dodgem). Nie miałem okazji pracować w tej firmie, ale obserwuję rynek pracy i w W.A.S. średnio co 2-3 miesiące szukają konstruktorów-technologów. Dla mnie jest to jasna informacja, że w przeciągu ostatnich 30 miesięcy musieliby zatrudnić z 10-15 konstruktorów, w co nie uwierzę. Ponadto, jeżeli mówi się kandydatowi na rozmowie we wtorek, że do piątku, niezależnie od wyniku rekrutacji zadzwonią i dadzą znać, a tego nie robią, to mam prawo stwierdzić, że jeżeli na tym etapie ktoś jest niesłowny, to później może być już tylko gorzej.

Pawel
@Andrzej

Niezły janusz. Dzięki za opinie.

Zbyszek

proszę o informacje jak wyglada praca na produkcji? Jak atmosfera i szefostwo?

Kacha

Możesz przy tym wprost powiedzieć jakie okoliczności doprowadzają do tego, że jednak decydują się na to by tyle pracować? za tym płynie sugestia, że niczego więcej z tego nie maja, co jest dla mnie zastanawiające

Szeregowiec Jędrzej

Witam! Kiedy można spodziewać się podwyżek ? Za niedługo będę musiał chodzić pieszo do pracy bo nie mam już na paliwo…

Klementyna
@On to on

Wy teraz piszecie o kierowcach, prawda? Chce się upewnić bo teraz oferta dla inżyniera elektryka jest dostępna i zastanawiam się czy by jej partnerowi nie pokazać. Powiedzcie mi przed tym czy w tym przypadku tez musiałby jakoś się dołożyć do czegokolwiek? Chyba ze sprzęt, strój i tym podobne już pracodawca zapewni?

Mariusz Nowy wpis

Czy wiadomo dlaczego szukają Kierownika sekcji metalowej? Czemu odszedł poprzedni kierownik? Sama firma wydaje się poukładana.

Robaon Nowy wpis
@Mariusz

Pewno kierownik linii polskiej będzie coś wiedział

Koszykarz Nowy wpis
@Mariusz

Poprzedni kierujący działem, a było ich dwóch odkąd firma znajduje się w Ostaszewie byli mocno naciskani na realizację planu. Presja i wywołane przez nią nerwy nie służą przecież nikomu. Spokój jest kluczem dobrej atmosfery, a ta przyniesie sukces każdej firmie. Powodzenia dla firmy i pracowników ponieważ wykonują wspaniałe rzeczy.

Judyta Nowy wpis

Witam, proszę o ocenę warunków pracy dla Kierownika Działu Elementów Metalowych. Partner pełnił podobna funkcje w innym zakładzie. Przekracza to wymagane 4 lata doświadczenia. ciekawi mnie ile mógłby w tym przypadku zarobić. czy warto by się przeniósł?

Obserwator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Na jednym z portali społecznościowych firmy Was pojawił się film pod tytułem "Fabryka Marzeń" Pytanie brzmi czyjich marzeń? Bo nie sądzę żeby były to marzenia pracowników pracujących tam.. przeraził mnie również fakt hipokryzji niektórych pracowników którzy dali tzw ❤️pod tym filmem a wiem co myślą o tym całym przedsięwzięciu. No cóż drodzy państwo nikt Wam nie zapłaci za ,♥️tym bardzie Wasj nie doceni . Pytanie do Was jak bardzo jeszcze poniżysz się będąc do tej pory poniżanym?

Tomasz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Witam, a jak wygląda funkcjonowanie działu Kontroli Jakości? Szukam pracy na stanowisko Inżyniera Kontroli Jakości, może ktoś napisać krótko jak wygląda praca? Jaka atmosfera? Czy w dziale pracuje wielu specjalistów?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. na stanowisko Spawacz? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Tomasz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Witam, a czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak jest w dziale Kontroli Jakości? Widziałem, że dłuższy czas szukali pracownika na stanowisko Inżyniera w tym dziale, czy warto aplikować? Jak wygląda praca Kontroli Jakości, jaka atmosfera i jacy ludzie tam pracują? czy dział jest duży? Pozdrawiam

W ofercie dla inżyniera elektryka piszą, że doświadczenie nie jest wcale wymagane jeśli tak to w jaki sposób oceniacie w takim razie ogólnie przyuczenie? Na ile warto się zgłosić? Wybieram pierwsze miejsce pracy po uczelni. Jak traktowane są młode osoby?

Widziałem ten komentarz, w którym pisaliście o tym, że na magazynie jest super ekipa i ze reszta zakładu może jej pozazdrościć. Planuje aplikować na Project Managera i teraz zastanawiam się jaka mnie atmosfera będzie czekać? też piszą o zespole projektowym, którym się zarządza, ciekawe z ilu osób się składa i jaka maja kulturę pracy

Stanislaw

To zależy bo kierownicy w tej pracy lubią znęcać się nad pracownikami. Jak nie masz gdzie iść to prostu sobie odpuść albo będziesz miał jakiś wypadek.

Zgraną ekipa połgłówków po podstawówce, którzy wiadomo gdzie byli i co widzieli. Ludzie złośliwi, zawistni większości ze wsi. Jeden z nich podczas pobytu w UK mieszkał z rodziną w garażu i mówi że to najlepsze warunki w jakich przyszło mu bytować. Dziwne. Dwóch łysych, jeden zezowaty a drugi garbaty, podkablują Cię do kierownika, który zresztą sam (usunięte przez administratora), przy każdej nadarzającej się okazji. Garbus co godzinę na herbatę chodzi i jest ok. No ale za (usunięte przez administratora) ma się pewne przywileje. Wszystko to pod czujnym okiem kierownika logistyki, (usunięte przez administratora) bo ciężko sobie wyobrazić kogoś kto nie potrafi złożyć dwóch poprawnych zdań po angielsku na takim stanowisku. Tyle o zgranej ekipie z magazynu. Natomiast najlepszą wizytówką działu projektów i technologii, niech będzie fakt że praktycznie każdy projekt zakończony jest porażką. Egipt, gdzie karetki nie poradziły sobie z temperaturą - alecp niektórzy mieli fajne, dobrze płatne darmowe wakacje. BMI - gdzie dział QS stwierdził że jakość jest wspaniała , jednak niemiecki klient by innego zdania. Po dwóch dniach całą partia wróciła do pl. To zapomną czegoś dokleić w Anglii i znów muszą lecieć, na niezła fuchę. Ciekawe jest to że są to zawsze te same osoby. Szef działu projektów to również postać nietuzinkowa. Wysyłał meble na testy, zamówił lawetę, miał wysłać jedne noszę, wysłał 18. Wielki specjalista, ciężko tylko stwierdzić od czego. Każdy kto miał trochę oleju w głowie uciekł z tego wspaniałego zakładu - przykład Damiana L, Łukasza D i paru innych. (usunięte przez administratora)

Eliza
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Witam, zamierzam aplikować na stanowisko magazyniera. Jak wygląda praca na magazynie? Czy praca jest ciężka czy raczej lekka? Jak wygląda typowy dzień pracy? Jaka panuje atmosfera? Za co przyznawane są premię ? Pozdrawiam

Nickt

Fajnie jest opisywać i obrażać innych. Strasznie to "zabawne". Prawda jest taka że różne osoby są przez różnych innych ludzi różnie postrzegani. Jeden lubi ludzi otwartych. Inny zamkniętych. Jeden łysych inny dogaduje się z kimś kto ma długie włosy. Jedni Ci pasują inni nie. Itd. Ale szanujmy się nawzajem. A co napisaliby inni o Tobie? Byłoby to dla Ciebie przyjemne? Pozdrawiam. Ps. Wiem że ktoś może być wnerwiony dostając tylko 100 zł podwyżki. Ja się poczułem jak śmieć. Po tych wszystkich pięknych słowach że firma nas szanuje.,ceni itd. Ale można zawsze poszukać innej pracy zamiast tkwić w chorym układzie. Pozdrowienia dla wszystkich Wasowcow gdzie większość to naprawdę fajni ludzie.

Magazynier

Dokładnie! Na magazynie jest super zgrana ekipa i reszta zakładu może tylko pozazdrościć !

Zbyszek

proszę o informacje jak wyglada praca na produkcji? Jak atmosfera i szefostwo?

Mario
@Zbyszek

Poczytaj , cały wątek o tej firmie ą wyciągniesz wnioski .

@Mario

wnioski są nieciekawe. Czyli to prawda co tu piszą?

www
@Zbyszek

Jak często wystawiasz pozytywne komentarze? Jak często piszesz jakie to piękne i wspaniałe? A teraz przypomnij sobie ile razy od razu w nerwach wystawiłeś negatywną opinię?

@Zbyszek

Jeżeli masz jakiekolwiek chęci i zapał do pracy to podejrzewam, że w 90% przypadków będzie Ci się pracowało ok. Natomiast jeżeli jesteś osobą leniwą, która do pracy przychodzi jak się jej podoba to przyjemnie pracować Ci się nie będzie.

Najniższy w zakładzie

Zdecydowanie

Elżbieta

A jakie są zarobki i jaka atmosfera? A są osoby, które w tej firmie przychodzą jak im się podoba?

@Elżbieta

Od 3400 na początek + jakaś premia do 5400 chyba za normalnego pracownika. Ci co przychodzili jak im się podoba to według mojej wiedzy już tu nie pracują, ale wszystkich przypadków mogę nie znać.

Maja

Wszystko to już na rękę co napisałeś?

Piotras

To 3400 to za ile godzin dziennie po 10 czy 12 że wszystkimi sobotami czy jak to jest ...Ja tyle zarabiam robiąc jakieś 230 godzin w miesiącu beż sobót z sobotami ok 4200 na rękę

Małgorzata

za co można dostać tę premię ??

Zniewolnika nie robisz pracownika.Jak masz podejście leniwca do pracy to po co pracować w takiej firmie robić sobie pod górkę.Nie ma takich firm.gdzie by cię posadzili i nic nie robisz a kasę dostajesz te czasy (usunięte przez administratora) się skończyły

Stary pracownik
@Zbyszek

Warto wrócić do tego wątku,myślę że jednak osoby które chcą iść tam pracować przeczytają opinie które według mnie coś wnoszą.Praca sama w sobie nie jest ciężka ani trudna,po czasie można się wprawić jednak jeżeli chodzi o szefostwo czy atmosferę tam panującą można by pisać rozprawkę która by była poparta słusznymi argumentami i gdyby każdy był z nich anonimowo rozliczany racja by została mi przyznana,nie każdy ma czas na wystawienie opini lecz uważam że jednak one bardzo dużo mogą wnieść.Pracowałam na przedprodukcji mogę z czystym sumieniem przyznać że nie było na co narzekać ponieważ trafiłam na lidera B.S, niestety po czasie zaszła sporą NEGATYWNA zmiana(co warto podkreślić) i liderem został Ł.G co chyba minęło się z powołaniem owego Pana,można zadać pytanie czemu miało się minąć z powołaniem,spieszę z odpowiedzią,jego powołaniem chyba była rola GESTAPO,zadaniem lidera jest motywacja do pracy,rozwiązywanie konfliktów a nie ich zaostrzanie a szanowny Panie liderze trzymanie ręki w (usunięte przez administratora) po łokieć starszym pracownikom po czasie zacznie też uwierać więc nie wiem czy warto nowe osoby traktować z góry i wyżywać się na nich, to że ktoś starszy od Ciebie nie oznacza tego że tylko mu się należy szacunek bo młodsi ludzie lub Ci w Twoim wieku to też człowiek.Mam nadzieję że z czasem zrobią i z Panem porządek bo to co się dzieje raczej za daleko zachodzi a firma WAS nie po to tyle lat pracowała na dobrą opinię by taki wypierdek jak Ty mógł sobie pozwalać na takie coś. Nie pozdrawiam,lecz proszę sobie to wziąć do serca póki masz człowieku jeszcze czas na zmianę.

Kacha

Alicja
@Andrzej

No tak, albo firma się rozrasta albo jest duża rotacja. A podczas rozmowy zaproponowali ciekawe warunki?

@Andrzej

Tylko, że żaden z dyrektorów w firmie nie jeździ Dodgem. W ogóle nikogo z kadry zarządzającej nie kojarzę nikogo kto by Dodgem jeździł.

kandydat

Chodzi mi o pana Andrzeja K. Management Board Member

Sylwia
@Andrzej

Ale nie widzę tutaj żadnego komentarza o pojazdach dyrektorów- czy to ma duże znaczenie dla osób szukających opinii o pracy tutaj?

@Andrzej

Takie podejście jest nie tylko w WAS.

@Sylwia

No to przeczytaj jeszcze raz post opa. W szczególności skup się na końcu pierwszego akapitu. Czy to ma jakiś związek z zatrudnieniem? Nie do mnie pytanie, op z tym wyskoczył.

Pawel
@Andrzej

Niezły janusz. Dzięki za opinie.

Widzę komentarz o robieniu kariery. Nie znam sytuacji co do której jakiś przykład został przytoczony ale jakie są wszystkie potencjalnie ścieżki, które można teraz przejść? Ile czasu tak średnio awans zajmuje?

Szczęściarz

Dobrze, że dostaniemy upragnione podwyżki. W końcu ta wypłata będzie jakoś godnie wyglądać ! :)

@Szczęściarz

Upragnione? Mogliście w jakiś sposób sugerować kwoty? Wiecie ile już konkretnie będzie? aneksy były i tak dalej? czekam na informacje, bo na wiosnę planuje tu przyjść. Czy to dotyczy każdego działu?

Janek

Nie spotkałem się jeszcze ze złą opinią o tym zakładzie. Ciężka praca jest doceniana przez przełożonych i odpowiednio od zaangażowania nagradzana. Także warto się starać ;) Szczerze polecam! Na pewno się nie zawiedziesz!

@Janek

Czy te premie, o których pisano w ubiegłym roku do dziś wynoszą 400 zł brutto? Kiedyś podawano informacje o tych rocznych oraz świątecznych. Te co miesięczne także występują?

Jaka atmosfera jest między działami w W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.?

Szeregowiec Jędrzej

@Szeregowiec Jędrzej

Kiedy były ostatnim razem jakieś podwyżki? Dawno? Czy w miarę regularnie firma zwiększa wynagrodzenie? Jakieś premie, dodatki np za staż sa możliwe? Chce się tu przyjąć, ale przy tej inflacji to nie bardzo, jeśli wynagrodzenie ma być na stałym poziomie przez x czasu...

Kierownik

Jeśli nie masz prywatnej lawety to w tym zakładzie nie zarobisz…

On to on
@Kierownik

Firma WAS jest złożona z podwykonawców, praktycznie sami laweciarze.

Klementyna
@On to on

BP

Zgadza się, będą zwalniać nowe osoby lub one same będą odchodzić przez taki (usunięte przez administratora) jaki on robi i zrzucać winę że po prostu rotacja pracowników zamiast zająć się głównym prowodyrem, dyktatura pełną parą.

@BP

Czemu akurat nowe osoby? w jakim sensie teraz to piszesz? Jak teraz dołączę to nie mogę się czuć bezpiecznie czy jak? chce się upewnić, bo jestem tu z oferta dla logistyka do działu produkcji. będzie jeszcze sponad tydzień dostępna. Te kursy mnie głównie interesowały, bo zależy mi na rozwoju. Te językowe to samemu można sobie wybrać? dofinansowanie ile wyniesie?

Proszę absolutnie nie łączyć logistyka z pracownikiem przedprodukcji,naszym przełożonym jest lider przedprodukcji a akurat tego ta opinia dotyczyła. Proszę spróbować swoich sił,każde stanowisko rządzi się swoimi prawami,powodzenia!

Pracowity

Szkoda że prezes nic nie zrobił z osobami które przez swoje zachowanie zatruwają firmę i wyprowadzają różne rzeczy na lawetach bardzo często i teraz te osoby wręcz się z tego śmieją i żartują ale nic dziwnego bo okazuję się że są nie do ruszenia a innych dyrektor wyrzucał za blachostki. Stracił swoj szlachetny wizerunek w oczach pracowników. Ciekawe co by na to powiedzieli właściciele z Luega?

Ciekawe, rozwiń temat proszę jak możesz. Czyżby kolegą kierowniką znowu się coś do rączek poprzyklejało i będą dalej bezkarni?

Stary pracownik

Warto wrócić również do wątku atmosfery na stanowiskach w pracy,myślę że jednak osoby które chcą iść tam pracować przeczytają opinie które według mnie coś wnoszą.Praca sama w sobie nie jest ciężka ani trudna,po czasie można się wprawić jednak jeżeli chodzi o szefostwo czy atmosferę tam panującą można by pisać rozprawkę która by była poparta słusznymi argumentami i gdyby każdy był z nich anonimowo rozliczany racja by została mi przyznana,nie każdy ma czas na wystawienie opini lecz uważam że jednak one bardzo dużo mogą wnieść.Pracowałam na przedprodukcji mogę z czystym sumieniem przyznać że nie było na co narzekać ponieważ trafiłam na lidera B.S, niestety po czasie zaszła sporą NEGATYWNA zmiana(co warto podkreślić) i liderem został Ł.G co chyba minęło się z powołaniem owego Pana,można zadać pytanie czemu miało się minąć z powołaniem,spieszę z odpowiedzią,jego powołaniem chyba była rola (usunięte przez administratora),zadaniem lidera jest motywacja do pracy,rozwiązywanie konfliktów a nie ich zaostrzanie a szanowny Panie liderze trzymanie ręki w (usunięte przez administratora) po łokieć starszym pracownikom po czasie zacznie też uwierać więc nie wiem czy warto nowe osoby traktować z góry i wyżywać się na nich, to że ktoś starszy od Ciebie nie oznacza tego że tylko mu się należy szacunek bo młodsi ludzie lub Ci w Twoim wieku to też człowiek.Mam nadzieję że z czasem zrobią i z Panem porządek bo to co się dzieje raczej za daleko zachodzi a firma WAS nie po to tyle lat pracowała na dobrą opinię by taki wypierdek jak Ty mógł sobie pozwalać na takie coś. Nie pozdrawiam,lecz proszę sobie to wziąć do serca póki masz człowieku jeszcze czas na zmianę.

Elka

Heeej, rok temu pisaliście, że na produkcji można zarobić Od 3400 na początek + jakaś premia do 5400, jak jest obecnie? Jakies zmiany zaszły, nie tylko jesli chodzi o wynagrodzenie? Soboty pracujące są dla chętnych tak? Często szukają nowych ludzi na produkcje?

@Elka

Nie wiem ile teraz jest na początku, ale max jest 5300 + 400 premii oczywiście wszystko brutto. Soboty jak już są pracujace to dla chętnych. Czy przyjmuja to najlepiej pytac w agencji Flame

Lolka

Dziękuję za odpowiedź, spróbuję się u nich dowiedzieć co i jak z przyjęciami w takim razie :) Jeszcze dopytam, kobiety tez są przyjmowane do pracy na produkcję? Do tej stawki wchodzą jeszcze jakieś benefity pozaplacowe?:)

@Lolka

Kobiety są przyjmowane, co prawda rzadziej ale są. Jeżeli chodzi o benefity to darmowa woda :) raz w roku dodatkowo premia świąteczna i premia roczna.

Linia

Witam czy dyrektor i prezes @Pracodawca wiedzą kto dawał pestkę do otwierania drzwi temu chłopakowi którego wyrzucili za palenie papierosów 21.09.2023r. ? Chyba ta osoba też powinna być pociągnięta do odpowiedzialności a nie są równi i równiejsi w firmie !

@Linia

Wyrzucili człowieka który miał na pieńku z pewna osobą z kadry kierowniczej, a że człowieka który dał mu "pestkę" jest ok to mu nic nie zrobią. Podejrzewam, że nie od dziś pracujesz w tej firmie i wiesz że "białe kołnierzyki" są bezprawne i nic im się nie dzieje.

Linia

W tej firmie już za dużo takich prywatnych zgrzytów, romansów, kumoterstwa. Robi się moda na sukces druga.

Zostaw merytoryczną opinię o W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. - Lubicz

• Jak się pracuje w W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 2 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.