Opinie o PLASMET w Widzino

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy PLASMET. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w PLASMET na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PLASMET w Widzino

Czy w PLASMET jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Na początku roku dostaliśmy 15%podwyżki. W tym roku już nie przewidują kolejnej. Nie wiemy ile będzie w 2024r to będzie wiadomo pod koniec roku. Krzywdzące jest to że nie wiem jak będziesz się się starał wykonywał normy zapierdzielał za dwoje to i tak nie dodają nic do wypłaty! Więc dobrze mają ci co co chwilę chodzą na papierosa,robią przerwy co chwila obijają się (są tam tacy!) dosyć że zarabiają więcej to się nie narobią!! Nie opłaca się zapieprzać bo nic z tego nie masz oprócz zmęczenia! Najgorzej zasówają kobiety i za najmniejszą stawkę. Aż im nie zazdroszczę! Radzę czasami pooglądać kamery!

Czy w PLASMET jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

lubię swoją pracę!

Reakcja jest,natomiast nie zawsze pracodawca jest w stanie rozwiązać problemy pracowników!

Największym problemem pracowników są zarobki! Za dobrze wykonaną pracę chciałbym chociaż zarobić tyle aby starczyło do 10 teraz niestety! Czy to dużo? Pracownik myślący czy przetrwam kolejny miesiąc czy starczy na rachunki itp. to pracownik nie skupiony na pracy! a co z tym idzie źle wykonana praca! Warto się nadtym zastanowić!?

Malwa
@pracownik

Masz rację, ale teraz zastanawia mnie, ile firma placi pracownikom? Dają kilka stówek więcej niz ta minimalna? Są jakieś podwyżki chyba, z tego co tu czytam, nie? To jakaś konkretna kwota?No i o jakim stanowisku piszesz? :)

@Malwa

Pracując 3 soboty plus 168 godzin zarobki ok 3800 na ręke! Bez soboty masz max 3100 . Pracujesz cały miesiąc a 12 zapomnisz że miałeś wypłatę! Pracuję na produkcji!

asdf
@pracownik

No to rzeczywiście nie są to kolosalne wypłaty - przynajmniej dla mnie...a jakiś system motywacyjny w postaci premii wchodzi u nich w grę, czy może to zabrali, bo ktoś wcześniej pisał o premii 60%. Jeżeli jednak jej na produkcji nie ma, to może da się jakoś nadgodzinami dorobić?

@asdf

Dostajesz stawkę np.16.50 +60%=26.40 taką masz stawkę godzinową(brutto) ×160 godz. miesięcznie =4224 zł ale brutto więc ile zostaje?Nadgodzin narazie nie ma czyli jest czysta wypłata!Czasami dają 1 sobotę żeby ludzie z głodu nie padli!

Lara Nowy wpis
@pracownik

Ech...to cieniutko....a nie planują podwyżek inflacyjnych, skoro od stycznia ma znowu wzrosnąć minimalna, to może dadzą wtedy więcej? A pracownicy mogą pogadać z przełożonym w zakresie indywidualnej podwyżki, ktoś kiedyś w ogóle taką dostał, czy spotykają się pracownicy z odmową? Lub może jakieś awanse i wtedy podwyżka?

Produkcja Nowy wpis
@Lara

Podwyżki będą dopiero po nowym roku. O podwyżce indywidualnej można zapomnieć, kierownik po zapytaniu pracowników o podwyżce zrobił zebranie i powiedział że nie ma co liczyć na nie! Tak dużych podwyżek to On nie widział odkąd pracuje! A ja takiej inflacji!!! Dużo pracy za małe pieniądze! Robić się nie chce!

@Produkcja

A to już pewne, że w następnym roku będzie podwyżka? Rozumiem, że w tym roku nie będzie … a jak w poprzednich latach? Możesz napisać, tak dla porównania, o ile wzrosła stawka godzinowa np. w poprzednim roku? Jestem też w sumie ciekaw czy wiadomo dlaczego nie można liczyć na podwyżki indywidualne, bo wydawałoby się, że tutaj o nie łatwiej skoro miałyby być dla mniejszej liczby osób?

pracownik Nowy wpis

???

Czy w obecnym czasie są przyjęcia na halę pras jako ustawiacz.

Xxx

Czy firma jest zainteresowana pracownikiem na umowo - zlecenie

Zadzwoń i zapytaj!

Łucja

To jak to w końcu jest w tej firmie aktualnie? Jedni piszą ze ktoś na nich krzyczy a drudzy ze nie mają umów o prace, trochę tu rozbieżności. Czy ktoś z Was pracuje aktualnie w plasmet i mi odpowie jaką dają umowę No i jak z tą atmosferą w pracy?

@Łucja

W tej firmie dostaje się umowę o pracę, wynagrodzenie jest wykazywane w całości na kwitku nic pod stołem. Wypłacane na czas i w całości. A co do atmosfery w pracy w 70% opinie są prawdziwe.

X
@Łucja

Nic pod stołem, umowa o pracę, wypłata na czas, na kokosy nie ma co liczyć. O atmosferze lepiej nie gadać, jest źle.

Ilona
@Xxx

Tylko 70% jest prawdziwe? To co jest w takim razie nieprawdą?

pracuję tam!
@Xxx

Z tego co wiem atmosferę tworzą ludzie więc co jest nie tak? Sami na siebie gadacie a później narzekanie jak jest źle!

Justyna
@pracuję tam!

Ale to Tobie też atmosfera tu nie leży, że tak piszesz? :/

@Justyna

Nie wiem o co chodzi z tą atmosferą! Nie jest źle, nikt nie krzyczy , nie wyzywa. Robisz swoje i za to masz płacone! Wywiązuj się ze swojej pracy a nikt złego słowa nie powie! Kierownik też jest ok!

Justyna
@lubię swoją pracę!

dzięki za zapewnienie. A ludzie to jak za pracę są doceniani teraz? z rok temu pisali o jakiejś premii 60%, jak to obecnie wygląda?

@Justyna

Masz stawkę godzinową, którą ustalasz z kierownikiem na rozmowie plus 60% premii. Jeżeli chodzisz na zwolnienia lekarskie to tracisz max 30% z tych 60% tak to wygląda. W grudniu świadczenie socjalne (od 1200 do 1300 uzależnione od dochodu na członka rodziny) + paczki dla dzieci .

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PLASMET. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Na jakie wsparcie w PLASMET mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

xvx

Wsparcie dla kobiet w ciąży? Jak jesteś w ciąży to wiej na zwolnienie to będzie najlepsze wsparcie! Na nic innego nie masz co liczyć!

Gabriela
@xvx

A nie mają problemu z takimi zwolnieniami? Żadnych pytań nie zadaje na ten temat na rozmowie, co planujesz jako kobieta w tym względzie? Mam nadzieję, daj znać.

xvx
@Gabriela

Nie słyszałem aby komuś zadawali pytania na temat osobisty! Na rozmowie nie pytają czy planujesz mieć dzieci a zatrudniają też osoby młode! Normalne że kiedyś będą chcieli je mieć!

pracownik za psie pieniądze!

Ludzie zaczynają się buntować! Praca ciężka za psie pięniądze!Niby dali podwyżkę ale w świetle podwyżek żywności i rachunków to tak jakby jej nie dali. Tłumaczenie że biuro ma większe rachunki to jakbyśmy my ich nie mieli!

racja!
@pracownik za psie pieniądze!

Co tu gadać! Produkcja schodzi, szef kaske liczy a reszta się nie liczy!!!!! Ważne że kasa się zgadza (dla prezesa!) Pracować trzeba najlepiej za dwóch!

Gabriela
@pracownik za psie pieniądze!

Zastanawiam się ile wynosi podstawowe wynagrodzenie. Możesz przybliżyć? Piszesz, że była podwyżka ale biorąc pod uwagę ceny to tak jakby jej nie było. Niestety firma nie odpowiada za to, że ceny innych rzeczy wzrosły. Może porównując wypłatę z PLASMET z innymi firmami wcale nie będzie ona taka zła?

pracownik za psie pięniądze
@Gabriela

2800 to jest płaca minimalna. Nie znam zakładu który by tyle płacił! Płaca w PLASMET jest niższa niż w innych firmach produkcyjnych! Czyżby biuro tego nie wiedziało? Konkurencja czuwa cóż : "Śpieszmy się doceniać pracowników tak szybko odchodzą!"

@pracownik za psie pieniądze!

Nikt nikogo na siłę nie trzyma. Skoro jest tak źle to złóż wypowiedzenie. A jak wytłumaczysz ze ludzie wracają? Wszędzie dobrze bo nas tam nie ma?

@pracownik za psie pięniądze

To idź do innej firmy. Przecież nikt nie trzyma cie na siłę. Skoro tak super jest gdzieś tam to idź. Co by nie było to narzekacie. A ja jestem zadowolona. Praca jest ok. Pieniądze są ok. Nie narzekam. I na mnie nikt nie krzyczy jak tutaj też poczytałam. Może co niektórym firmy się mylą.

@racja!

Załóż swoją działalność. Będziesz liczył kaskę też.

@Gabriela

22.40zl brutto (14zl +premia) to najniższa stawka. Umowa o pracę. Naprawdę tak źle niektórym? W szoku jestem jak niektóre opinie czytam. Jakbyśmy w różnych miejscach pracowali... Pracuje na produkcji, nie narzekam na kierownika, nie narzekam na szefa. Nikt na mnie nie krzyczy. Robię swoje, idę na chatę nie myślę o robocie. Wypłata na czas.

Zgadzam się z Tobą w 100%

Życzę wszystkiego dobrego
@Ktoś

W końcu ktoś mądry napisał na tym forum. Brawo i zgadzam się w 100 %. Ślub z firmą nie macie a jak tak to i rozwód mozna wziąć... Powodzenia w nowych firmach. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :) A i żeby dostać czasami większą stawkę to i trzeba na to zapracować, a nie wiecznie marudzić i narzekać ze jest zle. Niektórzy pracują tam kupe lat i marudzą a nigdy się nie zwolnili ???? ???? ????

matematyk
@pracownik za psie pięniądze

2800 ??? trochę matematyki zarobki Plasmet: 14 zł /h + 60% premii = 22.40 zł/h x 168h w miesiącu = 3763,20 brutto więc skąd te 2800 ;)

Re:To idź do innej firmy.
@Ktoś

Ale ja właśnie poszedłem i uwierzcie mi z perspektywy czasu to był najgorszy okres w moim życiu. To co tam się dzieje to czysta patologia. Czegoś takiego nie ma w innych firmach, a przynajmniej nie taką skalę. A co do pracowników którzy wracają - a którzy wracają? Tylko Ci którzy pracowali tam po XX lat i nie potrafią się odnaleźć w innej filmie bez układów i układzików. Większość z nich to dupowłazy i lizusy.

Re:Życzę wszystkiego d
@Życzę wszystkiego dobrego

Że niby jak chcesz większą stawkę to wystarczy na nią zapracować? Większej głupoty o tej firmie nie słyszałem. Ludzie dajecie się w balona robić. Ci co zapierda.... tak na prawdę dostają może 30 gr więcej przy podwyżce, a cieszą się jakby Pana Boga za nogi złapali. 30 gr więcej to nie jest nagrodzenie dobrego pracownika. A co do tych zadowolonych pracowników, to dam se rękę uciąć że to są tylko Ci którzy dzień w dzień robią może 2-3 detale. A jak ich dać na coś innego to do domu wrócą strasznie wkurw...

Xxx
@Re:To idź do innej firmy.

To wszystkich pracujących w tej firmie 20 i więcej lat uważasz za dupowłazów i lizusów???

Re: Xxx
@Xxx

A potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy nie za bardzo? Napisałem o wszystkich którzy pracowali tam XX lat, zwolnili się, a potem wrócili bo nie umieli się odnaleźć w normalnej firmie. Ci co nie zmieniają pracy, siedzą tam po prostu z przyzwyczajenia, wygody, może strachu trochę i macie szczęście że nie próbują czegoś nowego bo przejrzeliby na oczy.

Jakie są mocne strony pracodawcy PLASMET?

Xxx

To zależy na jakich mocnych stronach Tobie zależy i na jakie stanowisko. Napisz to wtedy odpowiem, jestem pracownikiem a nie kimś z kadry kierowniczej

Kasa na czas. Innych plusów w zasadzie nie ma.

Praca

Dzień dobry. Czy w tej firmie jest praca na akord i od tego jest zależne wynagrodzenie? Normy, które trzeba zrobic? Co w sytuacji ich nie wyrobienia - firma zwalnia?

@Praca

Witam, w firmie nie pracujemy na akord a wynagrodzenie raczej uzależnione jest od stanowiska i umiejętności. W przypadku nie wyrobienia normy?- raczej nie jesteś w stanie jej nie wyrobić! !! Chyba że chodzisz co chwilę na papierosa lub spacer po hali!

Norman
@pracownik

He he dobre normy kiedyś były dla ludzi a teraz wyzysk tylko żeby wykonać normę trzeba nieźle się spocić chyba że się jest pakowaczem na magazynie kawka ciasteczko przerwa na fajkę herbatka tylko piwka brak he he radzę omijać tę firmę z daleka .Firma z Widzina a nikt że wsi nie chce robić. Przypadek ....

@Praca

Co do norm. Wyobraź sobie sytuację że robisz coś dzień w dzień, ciągle to samo. Uwierz mi że w takim przypadku dochodzisz do takiej perfekcji, że norma jest wykręcona na maksa. A teraz wyobraź sobie że jesteś pracownikiem który prawie codziennie robi co innego, i siadasz na stanowisko gdzie ktoś siedział 3 lata i robił to samo. Uwierz mi choćbyś się zesra... to nie jesteś w stanie zrobić tak wymaksowanej normy. Jeśli będziesz tym pracownikiem który jest uniwersalny to rzadko dasz radę zrobić normę/

Słaby pracownik postępów

Kierownik który pracował 23 lata został zmieszany z błotem...........coś jest nie tak Jest na zwolnieniu lekarskim .........daje do myślenia ten fakt iż był to chyba mocny człowiek do niedawna. Czyżby plajta się szykowała firmy i w porę odchodzić musiał.............to dla wszystkich szukających pracy w Widzinie

Napisał były kierownik
@Słaby pracownik postępów

Sam o sobie byly kierownik napisał

@Napisał były kierownik

Wydaje mi się że były kierownik, ma to gdzieś. Z tego co się orientuję ma lepszą pracę, w większej firmie. Wygląda na to że ktoś z biurowca dostał zadanie odpisywania na negatywne komentarze. Ogarniacie tam w ogóle że pracownicy widzą takie akcje jak z byłym kierownikiem i nie wpływa to pozytywnie na waszą opinię? Ale to jest standard w tej firmie - zgnoić dobrego pracownika, tylko za to że śmiał złożyć wypowiedzenie.

Szkoda, że po zmianie kierownika wszystko się psuje! Wynagrodzenie coraz gorszę! Liczą się tylko liczby! (usunięte przez administratora)!

Zgadza się. Aktualny kierownik produkcji sobie nie radzi (szczególnie psychicznie), nie nadaje się. Gościu jest kierownikiem tylko dlatego że pracuje tam od początku (po podstawówce). Dla produkcji nigdy nie było tam szacunku, liczą się tylko inne działy - nie ważne że to produkcją Plasmet stoi. Odradzam pracę na dziale produkcji jeśli szanujecie swoje zdrowie psychiczne.

Bzdura

Co ma kierownik produkcji do wynagrodzeń?

@Bzdura

A z kim ustalasz stawkę godzinową? Do kogo idziesz po podwyżkę? Do kierownika!

Re:Bzdura
@Bzdura

A czy ja pisze tylko o wynagrodzeniu? Czy tylko kasa się liczy w pracy? Liczy się też spokój w pracy, atmosfera - tego na produkcji nie ma. Jesteś zawsze gnojony, jesteś na końcu tego "układu". Wiesiek jest niestabilny emocjonalnie, wyzywa ludzi i nie ma dla nich żadnego szacunku. Koleś który żyje tylko pracą, mało tego - nie ogarnia tego co robi. Zasada jest taka że w pracy fizycznej, powinien mieć w miarę spokój psychiczny. A tutaj przychodzisz z pracy wypompowany jak przy 12h za biurkiem. Koleś potrafi się przywalić nawet do tego jak siedzisz. A nie daj boże obierze sobie Ciebie za wroga. Zresztą wszyscy się śmieją z jego odzywek. Czy to normalne jak kierownik woła Ciebie "E Ty, chodź tu!"?

Czy w PLASMET zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Xxx

Nie. Zawierana jest umowa o pracę

ONA

Mam pytanie ? Czy to prawda że w firmie obecnie jest przestój.

konu

Praca w tym zakładzie jest, ale niema szacunku ani zapłaty za prace .ogólnie masz (usunięte przez administratora) na pensje dyrektora i jego kolegów .DLACZEGO przychodzą ludzie do pracy i po pierwszym dniu już ich niema . Możesz byc (usunięte przez administratora) fachowcem a i tak zrobią z ciebie idiotę , tam się nie wybijesz .pracuje tam dużo emerytów kolegów szefa itp. emeryt zarabia za siedzenie 4 tys a a ty zarobisz 2,5 tys .Ogólnie nie polecam pracy w tym zakładzie .

pracuję tu
@konu

dużo emerytów? ilu? pracuję tutaj na produkcji i nic mi nie wiadomo o emerytach. Nie wiem czy tutaj konu pracujesz, ale jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że jest szansa awansu i rozwoju. Od września mamy podwyżki - ja ze swojej jestem zadowolony. Praca jest, szacunek też - nie wiem skąd takie chamskie i wyssane z palca informacje. Lubię swoją pracę i firmę i wkur..a mnie jak ktoś pisze takie bzdury bez żadnego poparcia w faktach

Bo ci emeryci nie siedzą na produkcji. Ja się z konu zgadzam w 100%

Pr tu
@pracownik

To gdzie sa ci emeryci? W biurach poza wlascicielem tez ich brak

Ślepy
@Pr tu

Na wprost twojego okna

WodaPoParówkach
@Ślepy

Produkcja: 2 Utrzymanie ruchu: brak Magazyn: Brak Narzędziownia: Brak Biuro: 2 w tym szef W sumie na 150 pracowników 4 emerytów może być dużo ale nie mnie to oceniać.

@Immanuel
@WodaPoParówkach

Utrzymanie Ruchu: 2 (Mistrz i Brygadzista)

Rambo
@pracuję tu

Widzę że ktoś z biurowca piszę odpowiedzi........fakt jest taki że pracują tam emeryci....W utrzymaniu ruchu Więc "pracuje tu" jesteś niedoinformowany

jajo
@Rambo

Ci dwaj emeryci odwalają robotę za 6 młodych mają doświadczenie i wiedzę o maszynach w firmie , jak oni odejdą na stałe firma nie padnie ale młodzi będą mieli jakiś czas zanim wszystko ogarną

Jest ok

czarna

Plasmet co to za firma . Słyszałam że tam mistrzowie wyzywają i znęcają się nad nowymi pracownikami .

pracuję tu
@czarna

a może jakiś konkret? powtarzasz bzdury! Pracuję na produkcji i nigdy NIKT mnie nie wyzwał ani nie słyszałem o niczym takim...

Spawacz
@czarna

Jest tam jeden mistrz ....podobno po podstawówce tylko że pracuje bardzo długo i jest dosyć (usunięte przez administratora)

@pracuję tu

Za mało czasu pracujesz wyzysk brak szacunku na produkcjii

Były pracownik.
@czarna

Tak to prawda. Sam spotkałem się z agresją ze strony kierownika produkcji(aktualnym, stary był spoko). Podnoszenie głosu, wyzywanie to u niego normalne. Mistrzowie stosują mobbing. W ogóle mobbing jest tam bardzo poważnym problemem.

krzysiek
@czarna

tylko Bartek i Mgda zle traktują ludzi- lepiej niech sie sami zwolnią!ciekawe czy dostaną w zaawieszeniu!za te pomowienia!

Piter

Uważajcje na Szymona z suwnicy i Marka .D oni wszystko wiedzą mają chyba komunikatory z systemu firmy PlAST-MET że wszystko mają na dłoni ,mam nadzieje że ktoś za to się weżmie

Czy firma PLASMET w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Ktoś

Ale jakie szkolenia? Stanowiskowe?

Czy rozmowa rekrutacyjna w PLASMET odbywa się również w języku angielskim?

Ktoś

Zależy do jakiego działu. Na produkcji nikt nie wymaga języka obcego.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PLASMET?

No teraz tylko takich tam przyjmują ????. Po tygodniu uciekniesz.

Spawacz

Jak się pracuje na spawalni? Jaka stawka? Czy potrzebują spawaczy? ????

Może się mylę!
@Spawacz

Praca nie może być ciężka skoro pracują tam kobiety! Stawka 12,60 +60 premii więc bez rewelacji!

!!!!
@Może się mylę!

Popracuj na spawalni 1 miesiąc a stawiam że nie wytrzymasz tam nawet pełnego tygodnia! A kobiety pracujące mają po prostu ????wytrzymać w tym zakładzie nie jest łatwo! Szkoda że kadra kierownicza ich nie docenia!!!

Zostaw merytoryczną opinię o PLASMET - Widzino

• Jak się pracuje w PLASMET?

Zobacz opinie na temat firmy PLASMET tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLASMET?

PLASMET