Stako

Słupsk

Opinie o Stako

Dominika

@Adam jednak nie każdy mógł pracować w Sony, dlatego lepiej byłoby gdybyś podał widełki wynagrodzeń, by każdy zaglądający na wątek miał ogląd na warunki zatrudnienia w Stako. Nie wiem czy wiecie, że firma stara się dbać o środowisko i w swojej produkcji zastosowała paliwo gazowe, które pozwala obniżyć emisję składników toksycznych.

Juki

napisze ktoś jakie są zarobki na stanowisku sprzątaczki?

Bolec

Witam, Chciałbym się zapytać, jakie warunki ma dział konstrukcyjny?

patryk

JAKA SYTUACJA OBECNIE? WARTO ZMIENIAC PRACE

Zasiedziały pracownik produkcyjny.

Moja wina dobra, a pusta butelka posłużyła jako dzbanek na gałązki świerku, taki świąteczny stroik na stół. Czekoladki zostawiłem na 18-ste urodziny mojej córki. ps. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku mam przyjemność złożyć w imieniu własnym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Bony M .

Ciekawe kiedy bony ????

Panowie znowu ankietę robią. Trzeba napisać jak jest na prawdę, to może amerykanie sie nami zainteresują a tak dyrektorek im bajki opowiada a nas gnębi.

Robot

A spawacze to ci co ich jest za dużo i mało robią?

Darek

Witam! Ja tez pracowalem w tym zakladzie w latach 90tych.Jako spawacz dzwigalem z przesowajacych sie w stalowym korytku przygotowanych do spawania zbiornikow,wrzucalem na obrotnik,spaw,zmiana strony,spawanie,gotowe do korytka.Z poczatku wydawalo mi sie to latwe.Po ok 2,5 miesiacach jednak takiej pracy zaczely mnie totalnie bolec przedramiona i przeguby rak.Po jakims czasie zaczely sie tez problemy z kregoslupem.Odmowilem w nastepnym miesiacu pracy w Soboty i Niedziele.Od pilnujacego nas jako brygadzisty jakiegos emerytowanego boksera uslyszalem,ze zrobil sie ze mnie zly pracownik i mam uwazac.Poszlem za zwolnienie.Gdy sie zakonczylo wylali mnie.Klopoty ze zdrowiem zostaly.Nic nie moge udowodnic.Obliczylem ze dzwigajac okolo 100 najlzejszych wtedy zbiornikow(a robilo sie ok.120,czasem wiecej),podczas zdejmowaniaz rynny,zakladania,przekrecani,wrzucania do rynny gotowego zbiornika trzeba bylo w sumie podniesc ponad 4 nawet do 6 ton dzinnie przy 12 godzinach pracy.Nikt zdrowia mi nie wroci a ludzie ktorzy tym kierowali uwazaja pewnie,ze maja czyste sumienie.Przy 12 godzinach i pracy w Soboty i Niedziele zarobilem wtedy ok 1400zl.Niech Pieklo pochlonie taki zaklad,takich pracodawcow i caly ten system w ktorym ludzie sa kompletnie nie licza.Czytajac opinie o zwalnianiu ludzi widze ze chyba nic sie nie zmienilo i juz nie wierze ze moze sie zmienic cos na lepsze.Polska to dziki beznadziejny kraj.

stiwen

he he co to za zwiazki. To mieczaki z osranymi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Osrac frajerczynskiego udaje madrego a tepy jak PIEŃ.

stiwen

kto tam jeszcze zostal w tym syfie. Pampers pewnie osrany chodzi a kurczak burger jeszce tam jest? zwany rosolem i melon przydupasek (pijecki ryj zafafluniony) i pewnie dea tofiki a moze i nawet trzy. pelna okupacja

stiwen

Siema leszce he he. stiwen zyje i sie smieje olejcie to beznadziejna stako wtedy zobaczycie jakie zycie jest kolorowe

dawny pracownik

Pojechana firma.pracowałem tam bardzo długo.ale warto było się zwolnić,a to otworzyło mi drzwi na Europę.nie żałuję ani chwili.jak bym dalej tam robił bym dalej narzekał na ten syf.firma bez jakiejkolwiek przyszłości.kołchoz,obóz i nic więcej.zero poszanowania człowieka.jak przyjeżdżam obok tej firmy to nawet patrzeć mi się nie chce w jej stronę.syf,syf,syf!!!

Pionier

W czwartek 2 pażdziernika o 14,30 jest zebranie załogi stako i związkowców w siedzibie solidarności chetnych zapraszamy. ZRÓBMY POŻĄDEK!

gosc

Masz racje w czwartek o 14,30 jest zebranie na siekiewicza w zwiazkach chetnych zapraszam na siekiewicza w solidarnoaci a kto sie boi to niech dalej wacha kielbe

BANK GODZIN

Rekompensata czasem wolnym Pracownik za pracę w nadgodzinach może otrzymać normalne wynagrodzenie i dodatek albo czas wolny. Decyzja o formie kompensaty za dodatkową pracę należy zasadniczo do pracodawcy. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca może udzielić pracownikowi czasu wolnego. W zależności od tego, kto był inicjatorem jego udzielenia, wymiar czasu wolnego wynosi odpowiednio: tyle samo godzin, ile wyniosła liczba nadgodzin - jeżeli czas wolny został udzielony na pisemny wniosek pracownika, o połowę większą liczbę godzin niż liczba przepracowanych nadgodzin - jeżeli czas wolny został udzielony przez pracodawcę bez wniosku pracownika (art. 1512 § 1 i 2 K.p.). Zatem gdy wniosek o czas wolny za godziny nadliczbowe składa pracownik, to otrzyma za 1 godzinę takiej pracy 1 godzinę czasu wolnego. Natomiast gdy pracownik odbiera czas wolny z polecenia pracodawcy, to rekompensata jest korzystniejsza, gdyż wynosi 1,5 godziny za każdą nadgodzinę. Wykorzystanie czasu wolnego z inicjatywy pracodawcy musi nastąpić najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego. W przepisach brak jest takiego zastrzeżenia, gdy to pracownik wnioskuje o udzielenie czasu wolnego za godziny nadliczbowe. Zatem w tym przypadku odbiór czasu wolnego może nastąpić także po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Jednakże złożenie wniosku powinno nastąpić przed terminem wypłaty wynagrodzenia za bieżący miesiąc. Tak też uznał Główny Inspektorat Pracy w piśmie z dnia 21 kwietnia 2009 r., znak: GPP-306-4560-32/09/PE/RP. W przypadkach udzielenia pracownikowi czasu wolnego za pracę nadliczbową, nie ma on prawa do dodatku do wynagrodzenia za tego rodzaju pracę. Przysługuje mu jednak prawo do normalnego wynagrodzenia za każdą dodatkowo przepracowaną godzinę. TAKIE MAMY PRAWO TO JESTEM CIEKAWY KIEDY TE NADGODZINY ODBIORE W MIESIACU MAM NP 16 SETEK RAZY 4 MIESIACE = 64 H ODBIORU MAM 96 H PODZIELE TO NA 8 H TO WYJDZIE MI 12 DNI DO ODEBRANIA ALE KIEDY A JAK WYROBIE LIMIT NADGZODZON W MIESIACU 32H TO DO ODBIORU DEDE MAIŁ 24 DNI TO WŁASNIE KIEDY TO ODBIORE O URLOP CIEZKO SIE DOPROSIC BO JEST TYLE ROBOTY NIE DZISIAJ WES URLOP NA ZADANIE WEZME TO MNIE ZWOLNIA

bitels

Pan dyrektor bedzie nam wsciskał swoke bajeczki bo tak musi bo inaczej jego zwolnia na premi nas oszukuje bo program do naliczania wylacza sie na pare dni a poznie po ponownym uruchomieniu premia spada o 10 % i dzieki zwiazkom tak by nie było i sie teraz sie z nas malarni sie smiejecie u was tez niedługo poleca głowy wy wielcy spawacze i kontrolerzy szczelnosci nie do wszystkich sie to tyczy babole puszczacie nawet o tym nie wiecie cieszycie sie ze co macie jabłka darmowe napoje i impreza integracyjna a co ostatnio wam dyrektor obiecywał ze jak zrobicie 600 zbiornikow na zmiane to dostaniecie na zmiane jakas pole do podzialu i ile na jednego pracownika to wyjdze 100 zl neeto.

bitels

w co wy wierzycie ze dalej firma ponosi straty jest na minusie ?

Paco Dupo lisoss

pól godziny jebło

Pan Jabłecznik

Będą jeszcze jabłka ??

Mecenas masz rację. Tylko zamiast na tym forum tracić czas trzeba to zgłosić do prokuratury. Wtedy szybko skończy sie zastraszanie i będziemy mogli wrócić do normalnej pracy bez mobbingu.

Mecenas Jarząbek

Witam wszystkich zainteresowanych zadymą w Stako. Otóż z tego co się orientuję to pracownicy maja sprawę wygraną, pod warunkiem że się nie ugną przed socjopatycznymi praktykami pracodawcy.Biorąc pod uwagę że pracodawca już na starcie spalił się w dokach co stawia go na przegranej pozycji, gdyż nie zna elementarnych zasad i przepisów kodeksu pracy. Sprawa sięga głębszego problemu który tkwi nie w samych pracownikach lecz w pracodawcy.Pracodawca zastosował zastraszenie i czysty mobbing co w naszym kraju i świetle prawa jest karalne.Pisanie zawiłym językiem urzędowym nie upoważnia go do tego aby traktować pracowników jak gorszy podmiot. Panie dyrektorze dyrektorem się bywa a nie jest się z zawodu.

Dlaczego nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł aby zgłosić to do prokuratury. Przecież to co on robi jest nielegalne.

Środek Europy, XXI wiek, a pracownika nadal się gnębi i stosuje mobbing, oraz zastrasza załogę. Dlaczego? Dlatego że jesteśmy w Polsce i niektórzy czują się bezkarni. Ciekawe co na to pańscy pracodawcy, panie F. Jest pan żałosny.

osoba

Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do związku zawodowego lub pozostawania poza nim albo wykonywania funkcji związkowej. W szczególności nie może to być warunkiem nawiązania stosunku pracy i pozostawania w zatrudnieniu oraz awansowania pracownika. Ponadto: prawo reprezentowania interesów pracowniczych na forum międzynarodowym, współuczestnictwo w tworzeniu korzystnych warunków pracy, płacy i wypoczynku, prawo tworzenia ogólnokrajowych zrzeszeń (federacji) związków zawodowych, opiniowanie założeń i projektów aktów w zakresie objętym zadaniami tego związku, opiniowanie dokumentów konsultacyjnych Unii Europejskiej w zakresie zadań objętych zadaniami związków zawodowych, występowanie z wnioskami o wydanie lub zmianę ustawy albo innego aktu prawnego w zakresie spraw objętych zadaniami związku zawodowego, prowadzenie rokowań zbiorowych, zawieranie układów zbiorowych pracy i innych porozumień przewidzianych przepisami prawa pracy kontrola nad przestrzeganiem prawa pracy, uczestnictwo w nadzorze nad przestrzeganiem przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Domi

He do końca sierpnia L4 , bo pogoda jeszcze ma być..

Domi

Urlop ja chcę już urlop !! Chcę zapomnieć o tym syfie, smrodzie na spawalni .....urlop 10-cio dniowy i może L4 do końca sierpnia...

Spawacz

Jest kolego jedno specjalne miejsce dla osoby doświadczonej. Zapraszam na stronę naszej firmy : http://www.stako.pl/kariera/

Makaron

Powiem tak Panie anonim ,że nie w tym zakładzie. Jeżeli tak Panu bardzo zależy na tych paczkach i ubezpieczeniu to proponuję jak najszybciej zmienić zakład.Szkoda Pana nerwów przy zbliżających się Świętach. Jak pracuję w tym zakładzie prawie 12 lat to jeszcze nigdy ale to nigdy nie było bonów czy paczek z okazji Świąt. Nawet dodatek za pranie z 5zl dopiero po 15 latach został podwyższony do 10zł co dla mnie i tak jest to śmieszną sumą przy dzisiejszych cenach wody, proszku , prądu i eksploatacji pralki. Zapomnij p.anonim o dodatkach Świątecznych.....chociaż w Tłusty Czwartek na pączka możesz liczyć buahhabaha

Makaron

Specjalne ubezpieczenie zdrowotne , zapraszam do rozszerzenia pakietu na dogodnych warunkach w Ergo Hestia. Co do paczek to proszę kierować prośby do Św. Mikołaja, albo Dziada Mroza. Buhaha paczki co, a może jeszcze bony buuhhahaaha.

bambo

Tyralem w stako u zaby na lapkach zle niebylo wejdzcie na strone firmy prowam to jest dopiero kino

byly pracownik:)

hahaha 2 lata temu tam robilem o tej porze bylo jakies 15 stopni mrozu na zewnatrz i na halach bylo podobnie kierownik w kantorku cieplutko, a na hali - 10 i o czym my rozmawiamy? Nie wiem jak teraz ,moze inspekcja was odwiedzila. Ale to jest prawda co mowie niech ktorys pracownik potwierdzi.

POlska

Witam :) Jak wam sie robi w te mrozy w stako? Zalozyli wam juz kaloryfery czy dalej marzniecie heh:) powodzenia!:):):):)

?

Wręcz odwrotnie, wszystkim jest wesoło w szczególności, że każdy (usunięte przez administratora) i robotę. Bat w formie nagrody uznaniowej już nie działa, bo ludzie przyzwyczaili się do niskich premii. Jakość produktu daje wiele do życzenia co potwierdza odbiorca. Ps. Panie (usunięte przez administratora) zbliża się koniec roku , jeżeli zakład ciągle jest pod kreską tak jak Pan twierdzi to ciekawe jak to się będzie przekładać na Pana roczną premie ? Jaki gospodarz taka sytuacja w firmie.

były

(usunięte przez administratora) Co jest panowie co tam słychać w firmie ??coś tu smutno się zrobiło :))))

spawacz

omery - 2013-07-13 08:30:48 jak wam zle to w ims wam pokarzą jak się pracuje na 4 łapach będziecie wracać pozdrowienia z lini pras haha.....(usunięte przez administratora) Nie wiem czy się orientujesz ale w Flerze obecnie Imsie zmieniono nazwe firmy zeby odejsc od podatkow i to juz swiadczy jak wlasciciel kreci zeby nabijac wiecej kabzy , dlatego nie dziwi mnie to ze zatrudnia pracownikow z Indii, Turcji korzy pracuja za psie grosze no ale maja dostarczany catering do pracy i sa przywożeni i odwożeni Nordem pod same baraki. To powiedz mi jak Polscy pracownicy maja tam zarabiac i byc traktowani ??? Jak maja byc rozliczani z godzin sobotnich ?? Niedlugo w Stako tez sie przekonamy jak to jest ,gdy(usunięte przez administratora) wpadnie na pomysl zatrudniena pracownikow z Indii na prasy do wciskania dwoch guzikow jednoczesnie. Taka praca dla(usunięte przez administratora) bez szkoly juz nie mowiac o maturze. Prosta regula chcesz zaoszczedzic plac mniej przy wiekszym przerobie produktu.

omery

jak wam zle to w ims wam pokarzą jak się pracuje na 4 łapach będziecie wracać pozdrowienia z lini pras haha..... BURAKI

zielony hrabia

16 lat pracy w Stako - 2013-06-13 19:30:14 Naczelny - 2013-06-13 16:51:22 żal - 2013-06-13 12:55:26 Żal mi was chłopaki jak wam tak źle w stako to czemu nie poszukacie sobie innej robotyBo my nie są(usunięte przez administratora). Niech nam MOŚKI odprawy zapłacą to sobie poszukamy ;))))Dokładnie , jak zwolnia to odprawa 3 miesieczna + wypowiedzenie 14 dniowe albo 3 miesieczne na wolnym ze swiadczeniami :P W najlepszym przypadku 6cio krotnosc wyplaty tj, od 14 do 18 tysia :P :P Sam sie nie zwolnie : P 3 miechy to na wypowiedzeniu będziesz robił a na końcu urlop weźmiesz, dodam tylko że stratny będziesz bo premii przez ten czas nie będziesz miał a urlop zapłacony będzie ze średniej także po 18 tysia pojedziesz raczej na zachód:-) albo dalej będziesz narzekał i pracował-tak jak to robiłeś przez 16 lat:-)

żal

16 lat pracy w Stako - 2013-06-13 19:30:14 Naczelny - 2013-06-13 16:51:22 żal - 2013-06-13 12:55:26 Żal mi was chłopaki jak wam tak źle w stako to czemu nie poszukacie sobie innej robotyBo my nie są(usunięte przez administratora) . Niech nam MOŚKI odprawy zapłacą to sobie poszukamy ;))))Dokładnie , jak zwolnia to odprawa 3 miesieczna + wypowiedzenie 14 dniowe albo 3 miesieczne na wolnym ze swiadczeniami :P W najlepszym przypadku 6cio krotnosc wyplaty tj, od 14 do 18 tysia :P :P Sam sie nie zwolnie : P obyście mieli racje co do tej odprawy, życzę wam jak najkrótszej męki w tym obozie.Stako jest dla tych co lubią (usunięte przez administratora).Pozdro

16 lat pracy w Stako

Naczelny

żal

Robol

(usunięte przez administratora) Słuchajcie rozwiązanie jest proste nie będzie premii za czerwiec , będę robić wolniej i mniej bo i tak nikt mnie nie wynagrodzi za ciężka prace nagroda uznaniowa czy jak kto woli premia. Dwa miechy i pustki na magazynie , wtedy może dojdą do wniosku ze zakład istnieje tylko dzięki takim robolom jak MY, którzy jak jest potrzeba zasuwają na trzy zmiany, albo dają do pomocy na magazyn w ostatnie dni miesiąca, żeby tylko biuro miało premie za sprzedaż tak jak to miało miejsce w maju.

ghost

Wszyscy brygadziści i liderzy pojadą do auschwitz i zobaczą jak można zorganizować robotę . I zdechniecie w stako j......e nieroby.Boicie się pracy w innych zakładach bo tam trzeba coś umieć . W STAKO tylko przyciski start i stop .Kadrowa da wam testy do rozwiązania .Wyniki powyżej 50 IQ do zwolnienia.

spawacz

Pan(usunięte przez administratora) dostal w maju 2013r. prawie 200tys. nagrody od samozwańczych amerykanów a ludzia nie dal premii mowiac ze to nasza wina ze nie wyrobilismy tylko zapomnial o tym ze nie ma juz 40%załogi a produkcja na spawalni taka sama a malarnia pracuje na 1 zmiane wiec(usunięte przez administratora) obys mnie nie spatkal na miescie

Pracownik (robol)

ten i tamten - 2013-06-02 20:41:52 hurra||||||||||||jutro do pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I z czego tak się cieszysz ? że robisz więcej bez nagrody uznaniowej, której i tak nie wyrobisz przy progach dla załogi większej o 120 osób !! Panie (usunięte przez administratora) weź Pan pod uwagę że praca bez premii jest pracą bez motywacji powodując spadek wydajności i dokładności wykonania gotowego produktu. Załoga długo nie wytrzyma takiego traktowania a taczki w Castoramie na przecenie. TU nie KOREA tylko POLSKA !!

Prasy

jak to zwał - 2013-05-29 10:52:25 Uwazajcie na tych (usunięte przez administratora) z pras,zwłaszcza na tych co klepia tabliczki,(usunięte przez administratora)... a z ucha strzelaja ze szok.Pozdro dla owcyMasz coś do mnie czy do mojej pracy ?? Może jakaś ustawka ?? Przyjdź cwaniaczku na małe prasy to wyjaśnimy kilka spraw. Najlepiej usiąść anonimowo przed komputerem i osądzać ludzi na forum, (usunięte przez administratora) Pamiętaj że pisząc o prasach obrażasz cały dział. Wpadnij do nas(usunięte przez administratora) !!!

jak to zwał

Uwazajcie na tych (usunięte przez administratora)z pras,zwłaszcza na tych co klepia tabliczki,(usunięte przez administratora)... a z ucha strzelaja ze szok.Pozdro dla owcy

Nie byłem i nie żałuje.

Normalny - 2013-05-20 12:04:20 (usunięte przez administratora) A tak na marginesie , kto wie z czyjej kasy była ta integracja ??? Jak to z czyjej :P Nazwa spotkania byla nastepujaca: Szkolenie nieobowiązkowe, czyli kasa zakladowa przeznaczona na szkolenia :P Napewno nie socjal , bo nie ma, wiec kasa z puli zakladowej. Inna sprawa co to byla za kielbasa...moze z masarni (usunięte przez administratora)

Zostaw opinię o Stako - Słupsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stako