Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Antonio

Może ktoś się wypowie ?Ukrainie dają wolne a nasi pracują! Tak nie powinno być

Jacek

Hej czy można dogadać się jakoś z firmą odnośnie wynagrodzenia? Mam komornika na koncie

@Jacek

Nie . W tej firmie nie negocjuje się stawki ponieważ każdy produkcyjny ma jednakowe wynagrodzenie a na początku zarabia się mniej niż pracownik z dłuższym stażem

Jacek

Maksymalna kwota na produkcji bez nadgodzin ile wynosi?

Kosek

Witam Przecież Macan , G2 i Jaguar pracuje jeszcze ten tydzień i od 18 maja postój. Pewnie będę wysyłani na tesle bo tesla ma wolne od 23 do 27 i niestety 28 i 29 pracują i wracają 2 stycznia

Gruba Ryba

Nie chodzi o cały ten okres tylko od 23 grudnia do 2 ewentualnie 6 stycznia a od 8 to wracamy chyba do siebie. Rozporządzanie urlopem czyli własnością pracownika przez firmę będzie sprawdzone przez odpowiednią instytucje. Z tym postojem jeszcze nic nie wiadomo . Na tesle nie wszyscy się nadają i latanie po innych projektach to stres a nie każdy może się stresować

To co jak potrzeba jest ludzi brakuje na projektach to chyba dobrze pracodawcą zrobił żeby spomoc ludzi wami a jak każdy ma decydować za siebie to na miejscu pracodawcy dał bym wam wybór taki albo postojowe bezpłatne albo inny projekt ciekawe ilu by było cwaniakow

Daro

No oczywiście że dobrze,dlaczego jedni mają doginać 6 dni w tygodniu,a inni mają co chwilę postój i jeszcze mają za to płacone.Teraz zobaczą co to jest sumiennie zarobić na swoją pensję.Nawet mi ich nie szkoda.

@Tomek

Jeszcze nic nie zrobili bo makan do 15.12 pracuje u siebie a na inne projekty juz chyba poszedł Volkswagen a lada moment idzie G2 . Jeśli chodzi o wybór to na pewno na makanie sporo ludzi wybrało by bezpłatny. Po nowym roku iść gdzie indziej czemu nie ale 23.12- 2 stycznia wolne

Antonio

Masz racje bo niby dlaczego mamy doginać 6 dni tygodniu jak pracujemy w systemie 40h w tygodniu. Osoby z grupami nie mogą więcej tylko że firma nie bardzo to respektuje . Ludzie starsi już się w życiu napracowali w godzinach nadliczbowych i niektórzy zdrowie po tracili

Daro

Jeśli jest taka różnica między projektami to zarobki powinny być adekwatne do wykonywanej pracy,a nie wszyscy mają taką samą podstawę.

@Daro

Jakoś w ostatnich latach macan non stop doginał co było również plusem bo i wyplata nieco większa a wszyscy na około mieli postoje więc teraz należy się przerwa świąteczna przynajmniej od 23.12 do 2 stycznia .Nikt nie chce miesiąc postoju ponieważ to i za długo

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Pablo

Praca taka sobie, benefity i dodatki na święta. Ale dużo zależy od momentu w którym się zatrudniasz. Jak brakuje pracowników to da się ugrać więcej. Ja przyjąłem się do biura w złym momencie i każdy nowy dostawał więcej ode mnie. Nie dość, że nowi nie chcą się uczyć, a trzeba im non stop tłumaczyć to jeszcze są tacy roszczeniowi. Ile to im się należy, że za darmo pracują. To jeszcze mamy więcej roboty, bo wszystko spadało na starszych pracowników, bo nawet po 2 latach nie są samodzielni. Jeśli na wstępie nie masz dobrej kasy to lepiej się zwolnić niż dać się wykorzystywać i robić za innych. Bo później ciężko coś ugrać. A chodzić do pracy i się denerwować, że musisz robić więcej, bo ten i tamten nie umie, albo mu się nie chce, bo obrósł w piórka, bo ma na wstępie więcej niż starsi pracownicy.

Nowy pracownik.
@Pablo

Ja się przyjąłem i dostałem więcej niż pracownicy co mnie uczą. I uważam, że mi się należy, po mimo, że nie mam doświadczenia i wiedzy jak oni. Przecież za chwilę i się nauczę wszystkiego. Tak należy mi się bo ja umie walczyć o to co mi się należy, bo mam sporo wydatków. I nic wam nie poradzę, że nie potraficie upomnieć się o swoje. A może wystarcza wam tyle ile dostajecie.

Masz rację
@Nowy pracownik.

Powinniśmy zarabiać więcej. Jesteśmy młodzi i potrzebujemy kasę. A po co im kasa jak już nawet nie umieją z niej korzystać. Tylko miejsca pracy nam zajmują.

Mike

Brawo. Trzeba ich gasić. Przecież nie będą im płacić za obecność w pracy. Pracodawca płaci i chce mieć zrobione, a nie spychologie. Tacy pazerni na pieniądze. Jeszcze nie zauważyli, że są też inne wartości poza kasą?

@Nowy pracownik.

Tobie chyba chodzi o pracowników przed emerytura. Nie popieram, ale każdy może mieć swoje zdanie. Ponoć słońce świeci dla mądrych i tych mniej też. Nic o życiu nie wiesz, a masz się za niewiadomo kogo jak już będziesz coś umiał to pogadamy. Bo na razie to nie wiele możesz zaoferować, a pazerny na pieniądze jesteś. Ani wiedzy, ani doświadczenia, zero samodzielności. Może jedynie chęć nauki, ale i w to wątpię, bo pewnie za to Ci nie płacą. Bo tylko tak potraficie mówić.

Przemek
@Nowy pracownik.

Nie warto się starać w pracy. Jedynie robić co musisz i robić to po łebkach. Pokażesz, że umiesz i będziesz robił więcej, a nie będziesz miał nic z tego, po za większą ilością obowiązków. Na szczęście zawsze znajdzie się głupi co wierzy, że robiąc za innych, wykazując, starając się coś osiągnie. A wiadomo, że w tej firmie nie awansuje, bo ktoś to zrobić musi. Przyjdą nowi co na wszystko mają wywalone, ciągle tylko kasa, kasa to się ich awansuje, bo pracowitością nie grzeszą. A wyżej będzie mniej obowiązków i większy pieniądz więc się sprawdzi.

Szukam osób chętnych do założenia związków zawodowych

melodyjna

Żadnego zebrania nie będzie, nawet próby podjęcia tematu. Gdyby miały być to już dawno by były, widocznie jest dobrze jak jest.

Tomasz
@Paweł

Myślę, że może się nie udać, bo to nie jest wygodne dla pracodawcy, ale również czy znajdą się chetni. Mój współpracownik mówi, że były kiedyś, ale że uczestnicy już tu nie pracują. On pracuje ponad 15lat. Ale z drugiej strony czasy się zmieniły i może faktycznie warto spróbować. Obecnie z powodu braku organizacji związkowych są wyłonieni Przedstawiciele Pracowników na podstawie uchwały Zarządu nr 01/04/2017 np. do podpisywania porozumień między pracodawcą, a pracownikami. To jest wygodne, bo trafia tam zwykle osoby które nie robią problemów. A osoby z niższą elokwencja z reguły tylko krytykują i gadają co oni nie zrobią, a wiadomo, że nic nie załatwia, bo przerasta ich napisania byle jakiego pisma i jedynie umieją się użalać się nad sobą i robić tylko chaos w około siebie. A pójście do kadr jest już wyzwaniem.

Idziu pidziu

Ale wy macie problem z tymi czterema brygadami na Tesli. Jak nie pasuje to wypowiedzenie i wszędzie lepiej mieć będziecie nawet przy zarodkach mniejszych o tysiaka praca będzie się opłacała.

Antonio

Czy V.V już działa na innych projektach?

A to u was są jakieś punkty w tych benefitach? Opiszecie proszę o co z nimi tak w sumie chodzi? skoro ktoś nimi handluje to jednak cos się może opłacać? Po ile to chodzi

Nabywca

Tak w kafeteria co miesiąc powinniście mieć 400punktow chyba, że korzystacie z jakiś benefitów to odpowiednio mniej. Jeżeli ktoś chce sprzedać 1000pkt to jestem chętny. Oczywiście kieruje to do osób które nie korzystają i nie wiedzą co z tym zrobić.

@Roksi

Z tych punktów możesz normalne kupować i płacić w sklepach które zaznaczone na liście, czyli mają podpisaną umowę. Osobiście korzystam z Allegro, Kaufland, AGD, Apart, Hebe. I inne. Normalne płacisz jak i w złotych. Czyli możesz na 1000 zł kupić to samo co i na 1000 punktów. Tylko że w wybranych sklepach

Gabi

W pierwszy dzień miesiąca dostajesz 400 punktów benefitow. Możesz je zbierać i poprostu mieć a możesz je zamieniać na różne bonu podarunkowe, czy rabatowe do cauflanda, do żabki, na allegro. Ogólnie wymiany punktów na gotówkę nie ma ale Polak potrafi. Jedni kupują bony do sklepów, potem w tym sklepie płacą tym bonem, A po godzinie robia zwrot produktu. Żądło sklep oddaje bona bo (usunięte przez administratora)Z tym więc wola bon sobie do dalszego obrotu zastawic a tobie dają flo. Taksiaze kuppuja szlugi za które ty płacisz bonem. Ja mam kartę wyrobioną do paysafe card. Kupuję za punkty bon podarunkowy na allegro tam nabywam 16 cyfrowy kod paysafe card. Uruchamiam go w aplikacji paysafe przelewam kwotę na kart i wypłacam w bankomacie. Wiem że w ciul na około i że sporymi stratami ale o to chodzi w benefitach by były różne wartości jakieś kwoty a nie były ta kwota. Tego nie rusza komornik na przykład

Gabi

Część pracującym jak i tym szukającym zatrudnienia. Hahaha jestem dumną pracownikiem działu foliowanie na Tesli. Praca może i nawet bym rzekla że ciekawa, tylko jak to bywa, są pewne różne ALE do dodania. Brygadziści to też ludzie jak my i też są różni. Każdy ma swoje wady i zalety, co kogo boli to tu wylewa. A jutro pione bije z wcześniej obsmarowanym bo się już wyspał i zatarg o wiatr znikł. Co do siana nie dyskutuje bo znam ludzi którym 8 tyci na łapkę co 10 to mało i takich co cieszą michę z 2 bo mają na byle koryto i aby do jutra. Kadra kierownicza jest jaka jest i taka być musi. Oni akceptują nas jako fachowe nic, a my ich jako nic fachowego. Norma jak wszędzie w Polsce. Najlepiej układ funkcjonuje jak pracownik produkcji nie szuka nowych kontrahentów, dostawców czy czego tam czym oni się zajmuja a dyrekcja nie uleprza techniki i organizacji pracy produkcji na podstawie własnych spostrzezen tylko korzysta z rzetelnej wiedzy ludzi którzy wykonują swoją pracę ciągle i w kółko i do znudzenia. Brak komunikacji zawszee jest zarzewiem problemów. (usunięte przez administratora) Atmosfera między pracownikami zazwycza jestj miła, wesoła i bezpieczna. A(usunięte przez administratora) Ja ogólnie daje + sumienie mam czyste, robię swoje coś tam zarabiam. Jak mi nie będzie pasowało zmienię, narazie jest git

Gruba Ryba

To co się teraz dzieje to kpiny z ludzi ! Ludzie chcą wolne na święta a tu planują pracę nawet między świętami bo ludzie z Tesli muszą urlopy wykorzystać a ludziom z makana celowo wy marnowali urlopy żeby na święta nie dać. Dzięki Tesli rozwalicie całkiem niezły projekt a po nowym roku zaczną się wypowiedzenia

Ta " firma " to jedeno wielkie nieporozumienie… Traktują ludzi jak (usunięte przez administratora), przyjmują nowe osoby a później je zwalniają bo niby zamówienia spadły i nie potrzeba tyle osób, nagle po dwóch miesiącach znowu przyjmują ludzi i tak w kółko Na tesli wprowadzają od grudnia czterobrygadówke, ciekawe ile ludzi pójdzie od pierwszego na L4… Przecież już teraz widać po nich że są(usunięte przez administratora)z sił…. Ale kogo to obchodzi? W tym(usunięte przez administratora) bo inaczej nazwać tego nie idzie uznaje się zasadę " dziś jestes, jutro cię nie ma, a za tydzień nikt o tobie nie pamięta " i " jak ci się nie podoba to droga wolna na twoje miejsce jest 1000 innych ludzi za bramą " Teraz znowu dali ogłoszenie na OLX Ponoć sam dyrektor je pisał, idzie się (usunięte przez administratora)ze śmiechu czytając to ogłoszenie…

Pogratulować jeśli to prawda z tymi czterema brygadami. Niestety jak się nie wyrabiają to jest to normalna procedura którą zgodnie z prawem można wprowadzić.

Haha
@8*

Tak to prawda… mają prawo wprowadzić system z czterema brygadami. Tylko że to nie jest wina ludzi że się nie wyrabiają… normy na tesli można na spokojnie zrobić. Ale niestety maszyny na Tesli nadają się tylko do przerobienia na gwoździe co chwilę mają awarię przez co ludzie potrafią na danej maszynie stać nawet i całą zmianę. Przecież to nie wina pracownika że maszyna jest (usunięte przez administratora) warta… Człowiek przychodzi do pracy, chce pracować, a nie może bo maszyna wiecznie ma awarię, co się łączy z tym że weekendy wiecznie pracujące nawet święta ???? a jak kto się nie zgodzi przyjść w weekend to straszą utratą premi.

@Haha

Straszenie utratą premii to już stawianie trochę pracownika pod ścianą.. tak na marginesie, jest z czego ucinać? Czytając twój komentarz praca mocno utrudniona i ciężka, ale może wynagrodzenie adekwatne chociaż proponują? Te święta i weekendy pracujące jak są rozliczane? PS nie ma związków zawodowych, które by coś spróbowałyby w tym temacie podziałać?

Gruba Ryba

Wynagrodzenie niskie a wymagania wysokie jak za te wynagrodzenie i jeszcze straszenie jakimś przepytywaniem w wiadomych okolicznościach które nie powinno nigdy mieć miejsca . Osoby które przyjmują stanowiska związane z zabieraniem premii powinny się dobrze zastanowić zanim przyjmą te funkcje ponieważ to kilka groszy więcej za ludzką krzywdę

Viktor Vetor

Jak tam Tesla ogień w soboty? Zapowiada się jak w tamtym roku ruch ciągły w grudniu hehe. Skoro lubicie to kto wam zabroni pracować. Jeśli się okaże, że zejdziecie 23 grudnia rano to kiedy święta ogarniecie?

@Viktor Vetor

Jeszcze i z innych projektów tam wysyłają jak są postoje a najpierw wszystkich z urlopu wycyckali

Vogito
@Viktor Vetor

Do listopada chyba. A potem finito

@Vogito

Czyli w grudniu Tesla stoi czy mniej roboty?

Wieści z biura

Niedługo dostaniecie świąteczne 1000 zł. Inflacją duża

Lili
@Wieści z biura

Skąd ty masz takie informacje?! Budżet na ten rok jest już zaplanowany i z góry jest określone ,ile dostaniemy w tym roku w dodatku świątecznego. Więc nie pisz tu durnot, bo nie mają one pokrycia z rzeczywistością.!

Gruba Ryba

Za duże wymagania macie jak na takie niskie wynagrodzenia a normy takie że nie ma czasu do toalety wyjść na maku. Jeszcze straszenie i stresowanie ludzi .Proszę nie używać pojęcia premia czerwoni aby nie po tracić ludzi

Harry Zorro

Którego dnia miesiąca są wypłacane wynagrodzenia w tej firmie?

Xxx

Zakład totalne (usunięte przez administratora), już nje chcą płacić za święto , to jest kompromitacja każą przyjść 11 listopada na 1 ,2 i 3 zmianę jako dzień do odbioru bo oddają za ten dzień 27 grudnia ale Pani z kadr i reszta biurw nie przychodzi do pracy 11 listopada a tez ma wolne 27 grudnia ! święto niepodległości Polski a oni ze to dzień jak za sobotę ! Ciekawe czy Pan Niemiec tez tak byłbym w swoim kraju traktowany

Asdf
@Xxx

Dlatego jak ludzie będą mądrzy to postawią warunki. Produkcja w sobotę musi się odbyć i góra dobrze o tym wie. Pytanie, czy ludzie będą mieli charakter by zawalczyć o swoje

@Xxx

No to trzeba walczyć bo inne projekty też mają jutro wolne i za jutro będzie oddane 27 grudnia . Miało być za niedziele i święta 200% + dzień wolny? Coś się zmieniło ?

Rów-Moth
@Antonio

Od tego roku za pracę w niedzielę i święta jest płatna jedna dniówka plus jeden dzień do odbioru

Stary pracownik

Wszystko jest do czasu,dopuki kamer nie sprawdzą.Glupie gadanie: można robić co się chce.Ty masz pracować ,po to tu przychodzisz gdybyś zapomniał!!

Mickey

Witam co to się dzieje na Tesli że pracują od poniedziałku do aż niedzieli ? 11 listopada święto a Tesla pracuje nie poważni jak to wogole jest płacone ?

Czy ktoś wie jak trzeba się zalogować do strony gdzie widać jakie są przyjęcia na stanowiska ? Kiedyś logowano się numerem personalnym i hasło było takie same a teraz nie wchodzi to

Jhv

Pod kadrami są ulotki albo zapytaj rekruterke.

Wystarczy wejść na stronę Draexlmaier Jelenia Góra kariera bez logowania ale teraz jest niewiele ofert

Pojawiła się dziś oferta na kontrolera jakości. Jeśli byś chciała.

Lidka
@Paweł

A warto się na to zgłaszać tak z Twojego punktu widzenia? Pomijając wymagania z ogłoszeniu, czy atmosfera na kontroli jakości jest ok?

@Lidka

Myślę, że jest ok. Trochę z nimi współpracuje, ale też nie wiem wszystkiego. Chodź uważam, że praca nie powinna być kara, bo za dużo życia tam spędzamy. Może spróbuj i zobaczysz czy taka forma pracy będzie Ci odpowiadać. Ty wiesz najlepiej co będzie dla Ciebie dobre i jakie masz aspiracje. Powodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 620.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 569, z czego 181 to opinie pozytywne, 136 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier