WABCO
counter
3 712 1993 5 1
Wózkowy

Się pytam gdzie są związki k..ówa nabrały wody w usta

Tak9Nie2
Umba umba
@Wózkowy

Gdzie są związkowcy ? uciekli, ukryli się w domu a Wam każą chodzić do pracy :):). Lepsze pytanie - gdzie teraz są społeczni inspektorzy pracy ? powinni podjąć jakieś działania, a co robią ? kryją się tylko pod tym stanowiskiem i biorą dragi w pracy. Kiedy ktoś się weźmie za tę bandę nierobów ???

Tak14Nie1
@Umba umba

Inspektorzy to mają mało do powiedzenia a z firmą negocjują związki konfederacja i solidarność.Wiesz łatwo być przewodniczącym jak wszystko jest ok biznes się kręci niby coś robią jeżdżą na szkolenia tam wiadomo ogień firma daje to co chce dać a oni mówią że wynegocjowali a reszta im klaszcze a i jeszcze parę wycieczek zorganizują ale jak jest kryzys to siedzą cicho i nic nie załatwiają kryzys obnażył nasze związki (usunięte przez administratora) i dwa metry mułu, ŻENADA

Tak15Nie1
Ona7
@Wózkowy

Idealne miejsce do wylania smrodu. Odwaga twoja chowa się za nickem. Normalnie mając jakieś uwagi fajnie byłoby załatwić to w twarz. Kozak w necie.....resztę sobie dopisz..

Tak2Nie5
@Ona7

Widzę że trafiłem w sedno czuły punkt ale niestety taka jest prawda nasze związki żeby była jasność chodzi mi o zarząd w 90 % to leserzy którzy dzięki temu że są w zz to nic nie robią i są pod ochronką a te 10% to prawdziwi idealiści czyli 1-2 osoby pozdrawiam

Tak10Nie2
ZZ
@Wózkowy

Poczytaj ustawę, przy zwolnieniach grupowych nie do końca związki zawodowe maja ochronę, jakbyś był w ZZ to dostawałbyś codziennie info co robią związki zawodowe i czym się zajmują, najwięcej zawsze krzyczą Ci co maja ZZ w du...pie

Tak1Nie10
@ZZ

Proponował bym przeczytać dwa posty wcześniej to co napisałem,czyli robicie to na co firma wam pozwala i nic ponad ewentualnie co dla firmy jest dobre czyli np.ostatnie 500zł.w marcu żeby wszyscy przychodzili super dla firmy ale dla nas jak ktoś zachoruje to kto beknie wy my nie oni a zz są po to żeby wg prawa mogły walczyć o dobro pracownika.Po wpisie podejrzewam kto napisał post na który , odpowiadam,przew.kp proponował bym bardziej,zaznajomić się z kp i dobierać sobie lepiej współpracowników ,a nie takich co się slizgają po twoich plecach życzę miłego dnia

Ona7

Sflustrowani w sensie

TakNie4
Niebieski
@Wózkowy

A co ty chciałeś od związków? Za rękę nie ma cie kto potrzymać? A może cie malutki, trzeba przytulić? (usunięte przez administratora) Jak ci tak źle, to czemu się nie zwolniłeś. Kasę w kieszeń i nikt cię już nie bedzie w WABCO cięmiężył.

Tak1Nie3
@Niebieski

Widzę że są problemy kolejnej osoby czytania ze zrozumieniem,jak takowe są,to proponuję czytanie kilka razy,jak to nie pomoże,to jeszcze kilka i tak do skutku jak w szkole podstawowej,a jak to nie pomoże to może jakieś korepetycje.

Żółto-niebieski
@Wózkowy

Kolega wyżej dobrze napisał, myśle że nawet nie jesteś zrzeszony w żadnym związku. Do powiedzenia nasz dużo, jednak tylko anonimowo. Jak koleżanka wyżej napisała „kozak w necie...,,,,”

@Wózkowy

@Wózkowy A ja widzę, że trafił nam się tutaj kolejny specjalista od zarządzania w dobie kryzysu. Nic, tylko jęczeć, ale konkretów żadnych. Mógłbyś nam mój drogi wyjaśnić, co wg ciebie powinny robić teraz ZZ? Bo chyba doskonale wiesz co powinny, skoro tak bardzo podkreślasz, że niczego nie robią? Podziel się z nami tą wiedzą. Podziel się z nami także tym, dlaczego osobiście nie postarałeś się by zostać trzecim idealistą na czele związków, skoro jesteś oburzony ich działaniem? No i jeżeli już rzucasz oskarżenia typu "oni nic nie robią" to konkretnie, z imion i nazwisk, kto? I dlaczego nie zgłosiłeś tego do przewodniczącego danego ZZ, tylko lejesz bezpodstawne szczyny w internecie? Pamiętaj tylko o tym, że oskarżony ma prawo wiedzieć, kto jest oskarżycielem. Śmiało. Powiedz nam wszystkim, kim ty jesteś i co takiego osiągnąłeś w życiu i w tej firmie, że daje ci to podstawy do krytykowania i oceny pracy osób, o której jak widać nie masz zielonego pojęcia? Kto dał ci prawo do rzucania w ich kierunku oskarżeń, na które nie potrafiłbyś przedstawić żadnych dowodów? Nie masz niczego, poza swym infantylnym tupaniem nóżką, bo odwagi, żeby iść i zarzucić im to prosto w twarz też ci brak.

@Inny wózkowy

A powinni chociaz nie pozwalac na zmuszanie pracownikow do brania urlopow kiedy nie ma pracy . Co kilka dni jest taka sytuacja ze przychodzi kierownik i namawia na urlop . Powinni dawac postojowe a nie zmuszac do urlopow . Zatkalo kakao ?

@Olo

Od tego macie związki, żeby interweniowały w tej sprawie. Nikt nie może zmusić pracowników do pójścia na urlop (chyba, że zaległy), bo jest to niezgodne z prawem. Jeden z przewodniczących przypominał o tym kilkukrotnie. Kilka osób przecież nawet to zgłosiło, tylko ich sytuacja była inna - pracodawca dał im opcję przeniesienia na inne stanowisko, na co się nie zgodzili (pracodawca ma prawo przenieść pracownika na inne stanowisko do 3 miesięcy). Poza tym, jeżeli znacie swoje prawa, to dlaczego z nich nie korzystacie? Ktoś was zmusza? W jaki sposób? Trzyma za rękę/telefon podczas wypisywania wniosku urlopowego? Ktoś przystawia wam broń do głowy?

@Inny wózkowy

Pracujesz tam od wczoraj madralo ? Jak nie zgodzisz sie na urlop to jako pierwszy wylatujesz z firmy . A darmozjady ze zwiazkow nic w tej sprawie nie robia .

@Olo

Pracuję już ładnych parę lat i jakoś nie słyszałem, aby kogokolwiek w taki sposób potraktowano, a wiesz dlaczego? Bo takie praktyki są niezgodne z prawem i gdyby taka sytuacja miała miejsce, znalazłaby swój finał w sądzie pracy. O aferze na skalę województwa, czy nawet kraju już nie wspomnę. Zwłaszcza, gdyby chodziło o członka związku zawodowego, bo po to są między innymi związki - by stać między pracownikiem, a pracodawcą i pilnować, by takie patologie nie miały miejsca. Jeżeli ktokolwiek próbuje cię zastraszać utratą pracy, czy wywierać nacisk by zrobić coś co jest bezprawne to natychmiast zgłoś to swojemu przewodniczącemu, by mógł podjąć działania, a nie żalisz się w internecie. Postąpisz, jak trzeba to nie ty, a twój przełożony zostanie ukarany lub straci pracę. Więcej asertywność i odwagi w walce o swoje prawa, a mniej lania niepotrzebnego kwasu.

Tak1Nie5
@Inny wózkowy

Tak, od razu na skale swiatowa. Sam Trump by interweniowal a Navy Seals juz by tu plyneli... Bredzisz chlopie! Widać jak bardzo jestes oderwany od rzeczywistosci. Czyzbys nie wiedzial jak pracodawca pozbywa sie niewygodnych pracownikow? Wiesz ilu ludzi zostalo zwolnionych z dnia na dzien? Przychodzi kierownik i mowi ci ze jutro nie pracujesz. Tak masz racje na pewno nikt z nich nie byl czlonkiem zwiazkow buahaha!

@Olo

Nie moja wina, ani także związków, że ktoś jest życiową łajzą i daje się robić w bambuko, bo nie potrafi korzystać ze swoich praw. Tak samo niczyją winą nie jest nie staranie się o przedłużenie umowy o pracę. Jeżeli ktoś ma umowę z okresem wypowiedzenia jednego dnia no to czyja to wina? Związków? Tuska? A może PiSu? Naprawdę zabawna zaczyna być nieudolność życiowa co niektórych, którą swoją drogą właśnie reprezentujesz, skoro takie oczywiste kwestie są dla ciebie tak oburzające i nienaturalne. W kwestii oderwania od rzeczywistości, cóż... Kiedyś jeden kierownik chciał mnie zwolnić, bo po prostu za mną nie przepadał. Nie udało mu się. Zarząd najpierw wysłał go na zaległy przymusowy urlop, na którym miał przemyśleć swoje zachowanie, a po kolejnej akcji z innymi pracownikami został dyscyplinarnie zwolniony. Nikogo nie obchodziły ani jego kilkunastoletni staż, doświadczenie, czy zasługi dla firmy. Także jak najbardziej bazuję w moich wypowiedziach na rzeczywistych przykładach, a ty? Na szczeniackich pyskówkach życiowego nieudacznika, który nie potrafi rozwiązać żadnego problemu, jak należy, tylko jęczy i szuka winy w innych? Gratuluję podejścia. Naprawdę jest mi ciebie żal. A skoro związki takie źle to wypi...sz się. I skoro firma również zła to wyp...odwiedzenie napisz. Jednego nieudacznika mniej ;)

Dorian
@Inny wózkowy

A pan przez swoje wypowiedzi potrafi tylko obrażać.Wczesniej napisał pan że związki są po to aby bronić pracowników a teraz że nie to,poco one są masło maślane bez odbioru

@Dorian

Nazywanie rzeczy po imieniu nie ma nic wspólnego z obrażaniem. Żaden przedstawiciel ZZ nie ma kryształowej kuli w czterech literach, żeby wiedzieć, że pan czy pani X jest przymuszany/a do czegokolwiek. Takie sytuacje trzeba zgłaszać, a nie jęczeć o tym anonimowo w internecie, że tak jest i nie podejmować osobiście żadnych kroków by związki mogły zadziałać. Jeżeli ktoś was okradnie to nie pójdziecie zgłosić tego na policję, tylko będziecie jęczeć, że powinni coś z tym zrobić, a nie robią nic? Analogicznie w przypadku związków - skąd przewodniczący ma wiedzieć, że pan X czy pani Y wywiera nacisk na swoich pracowników, skoro żadna sierotą nie przyjedzie i nie powie mu tego wprost? Z fusów ma sobie to wywróżyć? W internecie to każdy tyle ma do powiedzenia, a w rzeczywistości nie potrafią wejść po schodach i powiedzieć zdania, czy dwóch. Jeżeli to nie jest nieudolność, to co niby? To jest dopiero żenada.

Dorian
@Inny wózkowy

A co oni w innym zakładzie pracują,a może tak się interesują tym co się dzieje w zakładzie chłopie ogarnij się,chyba że Ty należysz do zarządu zz i tak zatwardziałe piszesz takie bzdety każde szanujące się związki chodzą wiedzą szybciej niż zwykły pracownik i same reagują co się dzieje w danym grajdole zaspokoję twoje zainteresowanie tak już nie należę do zz

@Dorian

W innym nie. Ale w trzech filiach jednego (LP1, LP2, Reman). Jest to spora ilość członków związków do ogarnięcia, zwłaszcza w systemie trzyzmianowym. Nie należę do żadnego zarządu, ale do ZZ już tak. W przeciwieństwie do takich, jak ty. Związkowcem nie będę, składek płacić nie będę, ale oczekiwać cudów i krytykować to już tak. Skoro tak doskonale wiesz, jak powinny działać związki to śmiało - zorganizuj i szefuj takiemu ugrupowaniu. Chętnie zobaczę, jak robisz to lepiej, niż obecne ZZ. Przecież to takie proste...

Inny wózkowy

Widzę urojeń ciąg dalszy? Nikt cię nie pozdrawiał, no chyba, że środkowym palcem. Ale racja, Wabco i ZZ to moi superbohaterowie, tacy lokalni Avengers. Z tym, że z ciebie to marny Ultron. Co najwyżej możesz przyjąć miano Uryna, bo jedyne co potrafisz to bezczelnie szczać na czyjś wizerunek. Kończ waść i dalszego wstydu sobie oszczędź.

Aska
@Inny wózkowy

Związki powinny chronić pracowników a przede wszystkim miejsc pracy. Nic z tego w WABCO nie ma miejsca. Potulnie robią to czego pracodawca od nich wymaga. Dużo gadają z marnym skutkiem. I proszę mi wierzyć że to nie opinia kilku osób ale większości.

Tak5Nie
Z Z
@Aska

A koleżanka jest w jakimś związku, i czy swoje niezadowolenie przekazała komuś ze związków? Jeśli jest członkiem, to zapraszamy. Lepiej rozmawiać niż wylewać swoje żale tutaj anonimowo...

Jarosław Gadawski Nowy wpis
@Z Z

Moi Drodzy , nie jest to tylko moje zdanie ale również Darka oraz Tomka.Z każdym problemem i pytaniem zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Niezależnie czy są w ZZ czy nie. Postaramy się zawsze pomóc. Proszę Was o kulturę na tym portalu, ponieważ czytają go też nie tylko nasi pracownicy ale również inni ludzie z zewnątrz. Jeszcze raz zapraszamy. Jarek

Olo Nowy wpis
@Inny wózkowy

Przestan szczekac domorosly psychologu. Z psychologia masz tyle wspolnego co zwiazki z obrona pracownikow.

Żak Eskulie, ale były. Nowy wpis
@Olo

Cześć, pewnie większość ludzi nie wie jak działają takie duże firmy, to trochę objaśnię. Firmy mają KPIje i tam jest jeden co się nazywa produktywność i mówi ile zarabia dla firmy pracownik (a dokładniej policzona średnia na pracownika) i teraz uwaga! Jeśli wynika, że pracownik (uśredniony) normalnie bez kryzysu produkowałby 1 godzinę (godziny są przypisane do produktu) a klienci w kryzysie zamawiają towaru na 0,5 godziny to dla zarządu (w Brukseli) jest to sygnał, można zwolnić połowę pracowników. Zarząd w Polsce nie chce zwalniać i wpisywanie szkoleń i urlopów powoduje, że tacy pracownicy na szkoleniach i urlopach nie liczą się do produktywności. Więc jeśli będzie 100 ludzi a pracy na 30 ludzi, a firma da postojowe to przyjdzie polecenie zwolnić 70 ludzi. Postojowe spowoduje zwolnienia. Chcecie mieć wszyscy pracę z małymi wyrzeczeniami, czy postojowe i by zwolnili was lub kolegów? KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA!

Nazwa działu: Handlowy

Siema, napiszcie co słychać w Wabco. Jak tam sytuacja z pracownikami z produkcji, zwalniają, zatrudniają czy są zamówienia, ogólnie, dzięki i pozdro.

K-O
@Brutto

Zwalniają. Zamówień mało, ~40%.

Olo Nowy wpis
@Brutto

Zwalniaja po kilka osob. Na produkcji i biurowych.

Ambicjonalny Dzeju
Nazwa działu: Marketing

Prośba do wysokiej kadry, by zakupili sobie podręcznik ''Ekonomia dla bystrzaków'' 1) Ucina się dofinansowania, premie i podwyżki (Czyli wszytsko czym na ogłoszeniu o pracę się szczycą) ---> gdzie w tym samym czasie tworzy się pseudo ''kordynatorów'' (super podwyżka w cenie) + dalej wypłaca się $ za idiotyczne wnioski masę pieniędzy. 2) Produkcja, która zarabia na fabrykę ma być redukowana ---> ale dział HR się powiększa. (Pomimo 40 osób tam zatrudnionych, lepiej jest dać komuś 3 tyś za polecenie kandydata, niż samemu szukać...) 3) Daje się odprawy kilkumiesięczne --->po to by za dwa, trzy miesiące szukać kandydata znów.... Powiem więcej, Wabco naprawdę chce dać pracownikom więcej gotówki, ale skąd ma brać... Polityka finansowa Wabco jest, jak obraz/dzieło Banksy'iego (Inwestujemy dużo żeby go kupić, a jak jest kryzy, to wolimy zniszczyc niz sprzedać). I jak w tym kraju ma być dobrze ?

@Ambicjonalny Dzeju

W końcu jakis mądry wpis na tym forum. Mało tego, że za 3 miesiace będą szukać pracowników to jeszcze zapłacą 12 odpraw emerytom, którzy za miesiąc, dwa i tak by odeszli. Nie ma pieniędzy na postojowe. Wystarczy policzyć... Pieniądze z odpraw wystarczyłyby na 2 miesiace postojowego dla wszystkich. Oczywiście są zlecenia więc nie ma potrzeby zamykać fabryki. Nawet przy spadku 50 procent.... Załóżmy 2 tyg pracy 2 tyg postoju to wystarcza na 3-4 miesiace. Udało by sie zatrzymać pracownikow i jakis zysk dla firmy (chociaż te 2 tyg produkcji) odprawa to podwójna strata - nie ma kasy i nie ma ludzi. Zwolnią 300 osob a resztę zamęczą na śmierć jak wszystko ruszy

Tak8Nie
Ambicjonaly Dzeju
@Monter

Dokładnie. Szkoda słów na to co niektórzy tam wyprawiają. I pomyśleć, że Ci mądrzy za te decyzję (za które wyrzuceni zostaliby z każdej innym firmy w 5 minut), inkasują miesięcznie wypłaty równe nowemu VW Polo lub wakacji na Karaibach dla 6 osób na 2 tygodnie. Podsumowaniem rekrutacji firmy Wabco jest, to że zatrudnia się pracownika za naszej wschodniej granicy, który zamiast skręcić zawór, potrafi uszkodzić wkrętach, a dostanie więcej gotówki niż ty po kilku latach w tej firmie...

ECS
Nazwa działu: Finanse
@Monter

Te odprawy to brakiem premii kilkukrotnie sobie odbiją.

zwolniony
Nazwa działu: Produkcja

zwolnienia i zwolnienia, redukcje i oszczędności...zero szacunku dla pracownikó a biurowi, głównie z góry podwyżki dostają!!!!

Fioletowy
@zwolniony

Witam ciebie w clubie LG chem czeka na ciebie

@zwolniony

Siema, jaką umowę miałeś w Wabco?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Addd
Nazwa działu: Produkcja

Czy fabryka Wabco teraz jest na postojowym w związku z koronawirusem....czy tylko biura mają postojowe ,a produkcja dalej robi.

Pracownik miesiąca
@Addd

Wszystko idzie, biura też pracują..

Addd
@Pracownik miesiąca

Ok....i nie planują postojowego ?

Pracownik miesiąca
@Addd

Ten tydzień pokażę, chodzą słuchy takie właśnie że do świąt zamkną. Aż się martwie co jutro powie zmianowy, bo w domu już trzeci tydzień siedzę i nudno jakoś czegoś brakuje...

comptable
@Addd

to trzeba bylo skonczyc studia na wydziale ekonomii albo informatyki to tez bys mial postojowe albo pracowala w domu.Skoro po maturze nie chcialo sie studiowac, to teraz trzeba byc nic nie znaczacym fizolem i miesem armatnim ktore taki dyrektor zastapi sobie pierwszym lepszym z brzegu.Nie podoba sie do do Biedronki albo na kase do marketu bo przemysl stoi w calym miescie.

Tak2Nie7
@comptable

Nic nie są warci, wylecą jeszcze szybciej niż ci na produkcji. Pamiętaj że w każdym takim zakładzie priorytetem jest produkcja i nie trzeba do tego mieć studiów. Nie zapominaj że gdyby nie ludzie na produkcji to reszta nie miała by pracy a pracowników biurowych będą zwalniać teraz w pierwszej kolejności ponieważ jest ich za dużo a tylko tam można szukać oszczędności w tym pseudo kryzysie.

Tak3Nie3
@Addd

Mają zwalniać biura i roszady w kierownictwie robić, oszczędności tylko tam można już szukać. Na produkcji już tyle zwolnili że jak pójdą zamówienia to mają zrobić zaciąg z Izbekistanu.

Monika

Ja rozumiem, że każą się odkażać. Jednak chyba przesadziliście z odkażaniem wewnętrznym.

comptable
@Monika

niech ci, co pracuja na produkcji odkazą sobie mózgi bo do roboty nie idzie sie na plotki i rozsiewanie intryg tylko do pracy

@comptable

Umowa nie zawiera zakazu rozmów bądź wspólnego ustalania faktów. Dobrze że się martwisz o produkcję bo tylko oni trzymają resztę na stołkach.

Czerwony
Nazwa działu: Produkcja

Jak napisać wypowiedzenie o pracę do kierownika Tomka czy Karola?

@Czerwony

Wypowiedzenie piszesz do HR a nie do kierowników, do jednego bądź drugiego idziesz tylko po autograf na wypowiedzeniu który napisałeś,pozdro.

Nick

Ja sie pytam gdzie sa zwiazki??? Po co ich utrzymywać kierownicy zmuszaja ludzi do brania urlopow kiedy nie ma pracy a powinni placic postojowe!!! Wielka firma swiatowa tak sie chwalili niedawno sukces za sukcesem oszczednosci ze cho cho! I co? Gdzie te oszczednosci?

Jacek
@Nick

Dostali do ręki. Urlopu wakacji nie bendzie bęndziemy pracować a jeszcze zabiorą nam wysztkim prawo do urlopu. Tak działają nasze związki zawodowe

st1 MP5
Nazwa działu: Produkcja

Inzynierkowie to tylko siedza na tym swoim hom ofis co chwila, zadnego prawie nie ma w biurze. wszystko sie sypie, nie ma kto pomuc. a ci co sa to pija kawe i slysze tylko, ze przyjda zaraz. i te zaraz to wielka bakteria bo godzine im zajmuje. a jedyna robota to naprawa ekspresu do kawy jak sie im zepsuje, oj wtedy to sie pala do rpacy zeby miec co popijac. i zwalniaja nas, ktorzy najwiecej zarabiaja, a tych z gory to w ogule. pdp nic nie robi i ich sie nie rusza, dlaczego? inzynierkowie zawsze maja lepiej i latwiej, to niesprawiedliwe. wieksza pensja, przywileje. tak nie mzoe byc. musi byc spawiedliwie. oni juz maja lepiej ze na zmiany nie przychodza, tylko sie wyspia i 8-9 do pracy. nie narobia sie fizycznie, to sa juz plusy studiow. ale pensja i przywileje powinny byc wyrownane!!!

Tak2Nie5
Zniknął mój komentarz
@st1 MP5

Fajne rozumowanie. Pracownik ciężko pracuje. Inżynier może się wyspać ale nie powinien więcej zarabiać. Średnie kierownictwo dostaje pieniądze za oglądanie exceli. Najwyższe kierownictwo dostaje pieniądze za oglądanie komiksów ze strzałkami. Cytat zkustomizowany po komentarzach "Nie chciało się dźwigać teczki, trzeba dźwigać zaworeczki"

Alice
@st1 MP5

Tak siedzimy na home office szanowny kolego ale po to żebyś MIAŁ NA CZYM pracować.NP żebyś miał części do produkcji zaworów. Często po 12 h bez nadgodzin dodatków płatnych bo kryzys. Robiąc 3 rzeczy na raz bo terminów trzeba dotrzymac... Nie chodzimy do pracy nie dlatego że nie chcemy ale żeby nie zagęszczac osób w pracy i zmniejszać ryzyko.Po 2 miesiącach wrócilbyś z uśmiechem na ustach do roboty. Moge Ci tyło życzyć zdrowia. Tyle ode mnie.

Tak5Nie2
Produkcja
Nazwa działu: Marketing

Jak w tym Wabco, dalej zwalniają Polaków a przyjmują inne nacje czy wzięli się po rozum do głowy w końcu i dbają o pracowników oraz zatrudniają nowych. Inne firmy we Wrocławiu zrozumiały że bez pracowników zadowolonych pracy nie będzie, w innym wypadku kadra zachęcona przez zachodnich właścicieli żeby zachować miejsca pracy będzie musiała zejść do podziemia.

..............................
@Produkcja

LUDZIE PRZECIEŻ TAM JEST TYLE BIUROWYCH CO FIZYCZNYCH W ŻADNEJ NORMALNEJ FIRMIE TEGO NIE MA DZIWNE ŻE WŁAŚCICIEL NA TO POZWALA I CHCE TRACIĆ KASĘ CO 2 OSOBA W BIURZE TO CZYJAŚ CÓRKA SYN,ŻONA I Z TEGO TE FIKCYJNE STANOWISKA PRZEZ 6 GODZ W PRACY CZATUJĄ W NECIE GRAJĄ W GIERKI I PIJĄ KAWKI

Tak7Nie5
Super monter

W wabco niedługo nie bendzie miał kto pracować. Brak podwyżki to fajna wymówka. Jeszcze trochę i wirusa już nie bendzie.

Jacek

Anegdotka na dziś: Wabco jest jak Marcin Najman. Wizulanie podobny do większosci dyrektorów. Dużo obietnic, szczycenia się osiągnięciami i wiecznymi przechwałkami. Przychodzi co do czego, i porażka goni porażkę, trzymając się jednocześnie dobrej wymówki Brak podwyżek - bo dzięki temu zachowamy miejsca pracy Zwolnienia - bo jesteśmy stabilną firmą i chcemy dać pracować u nas innym. Szczególnie, jeśli jest to ktoś za naszej wschodniej granicy. Tłok na linii podczas pandemii - bo lubimy jak wszyscy nasi pracownicy, są w pracy. Jesteśmy przecież rodziną. Tworzenie koordynatorów - bo jesteśmy w stanie płacić komuś dużo i za ładny uśmiech. Zapytany Marcin również powie, że jest silnym bokserem, mającym zadatki na pas mistrzowski. Szkoda tylko że takiego pasa nie ma... Ale co się dziwić skoro w chrupkach go ciężko znaleźć. Pozdrowienia dla kumatych.

Nick Nolte
Nazwa działu: Produkcja

Ludzie! Sami siejecie panikę na forum!. Jak to będzie ? Kogo zwolnią ? Kto przetrwa ? Uwierzcie mi, że jest to nic nie warte, szczególnie za te 2800 na miesiąc. Mój przykład: Kilka lat w Wabco, wcześniej 6 lat doświadczenia na linii i wypłata jak wcześniej wspomniałem. Zmieniłem pracę (dla ciekawskich - pracuję w Biskupicach), zarabiam więcej, nikt mnie nie straszy, że zaraz mnie wyrzuci bo w ciągu całego dnia skręciłem dwa zawory mniej. Cisza i spokój. I tego wam życzę. Masz szansę to bierz odprawę i wiej szybko. A jeśli chcesz pisać, że wszystko jest złe (praca, wynagrodzenie, kierownicy), to przeczytaj mój post od początku lub nie wypisuj bzdur na forum. Przez kilka kierownictwo mydliło mi oczy, że Wabco to pewny pracodawca, stabilny i finansowo prezentuję się lepiej niż inni.. I jak na tym wyszedłem... Teraz się z nich śmieję z nich wszystkich i żyję sobie spokojnie.

Tak7Nie1
Asia
@Nick Nolte

W punkt !!! Niech ktoś mi odpowie na pytanie, czemu ludzie mądrzy, doświadczeni i wykształceni, piastujący wysokie stanowiska w firmie dopuszczają się takiej sytuacji ? - Town Hall na którym Pan Paweł mówi ,że jesteśmy firmą WIODĄCĄ, każdy chce u nas pracować i nie myślmy o zwolnieniach, a nawet o zatrudnieniach !! - Wiadomość o planie dobrowolnych odejść, bo jest kryzys itp... Więc czy to jest poważne dla WIĄDĄCEJ firmy o ugruntowanej pozycji ?. Czy kierownictwo ma rozdwojenie jazni ?. Czy branie potężnych pieniędzy za robienie ludzi (usunięte przez administratora) jest ok ? Już wiem!!! OK , już domyśliłam się, wszystko po kolei.....

Maciej P
@Nick Nolte

Zgadza się, w wabco to tylko utrzymuje się nierobów i inwestuje m.in.w koordynatorów, którzy nic nie robią, jedyne co to tylko "donoszą" i takich osób jest dużo.. Zero jakiegokolwiek pojęcia o pracy, już nie wspominając o normalnej relacji między pracownikami... Dlatego kto może niech bierze odprawe i ucieka, bo drugiej szansy może nie być...

Tak15Nie1
banzai
@Nick Nolte

Skoro jest tak fajnie w biskupicach w LG to powiedzcie mi dlaczego tam jest wiecznie rekrutacja? dlaczego tyle osob ucieka z tej firmy juz w 1 miesiacu pracy? Dlaczego ma tak slabe opinie w sieci mimo ze ponoc placi wiecej niz takie wabco a opinie ma gorsze od wabco.

Lolek
@banzai

A dlatego bo tam elektrolit leje się strumieniami a jak wiadomo elektrolit jest rakotwórczy Ale dla kogos kto pracował kilka lat na cylach to i tak będą wakacje

Czarnym
@Lolek

A żebyś wiedział. CYL 7 TO KOLONIA KARNA lg chem przy cyl 7 to jest zabawa

Super monter

Ja pracowałem Wabco 3 lata To były naprawdę długie lata kasa była słaba nawet bardzo słaba jak na warunki Wrocławskie teraz mam lepszą pracę też robię na Bielanach Wrocławskich i nie narzekam na robi się tak samo jak Wabco na tych cyl 7 a kasa o niebo lepsza nawet przełożeni są mądrzejsi przez kilka lat na stanowisku zmianowego na cyl 7 robił taki jeden człowiek ci to z nim pracowali wiedzą o kogo chodzi dał mi popalić w życiu w sumie nie żałuję i tak samo wam drodzy ludzie mówię bierzcie odprawę i uciekajcie na Biskupice Podgórne LG helm was przyjmie z otwartymi rękoma a nawet możecie się troszeczkę potargować o kasę ja się targował m3 800 plus ta premia 600 zł

Tak6Nie2
LG chem
@Super monter

Witam. Dziś byłem w lg chem miałem rozmowę o pracę na stanowisku operator. Dostałem 4000 zł brutto plus 600 zł premii. I od 4 maja zacznę pracę na 2 lata dali umowę. Tu daje kontakt : lgrekrutacja@lgchem.com

Tak3Nie2
Maryla
@Super monter

LG Chem powiadasz? Czyli czterobrygadówka, lejący się wszędzie elektrolit, uczulające spodnie i rak w gratisie? Dziękuję.

Niki
@Maryla

To prawda.

LG chem
@Niki

Podpisując umowę na szkoleniach, podpisujemy także dokument, który jasno mówi, że zgadzamy się na prace w takich warunkach i za określoną płace.Czy ktokolwiek z was przeczytał co jest napisane na dokumentach które są dawane na szkoleniach oraz czy ktokolwiek słuchał co się mówi przez 3 dni siedzenia w sali z pracownikami biurowymi LG? Wiedzieliście na co się piszecie wiec nie rozumiem dlaczego cały czas macie z czymś problem.

Niki
@LG chem

Życzę dużo zdrowia. ????

Produkcja

W Wabco już na koniec roku były zwolnienia po przez odprawy, brak podwyżek przy przedłużaniu umów oraz firma starała się nie przedłużać umów z czas okreslony na nieokreślony może były pojedyncze przypadki gdy już musieli. W Wabco koronowirus nie ma nic wspólnego ze zwolnieniami i obcinaniem kasy, to zaczęło się już w tamtym roku gdzie nie było jeszcze mowy o koronowirusie, taka była jest i będzie polityka firmy a dana sytuacja tylko w tym pomogła. Być może firma która przejęła Wabco ma w tym interes i to jej plan jest wdrażany.

Ambicjonaly Dzeju
@Produkcja

Kolego, polityka zarządzania finansami Wabco do tego doprowadziła + koronawirus. Nie żadne przejecia przez ZF. Skoro pracujesz na produkcji to zapytaj się swojego logisty, ile potrafili zapłacić za transport dwóch palet wybranej części, jak to oni mówią ,,specjalem''..... Dodatkowo przypomnij sobie sytuację z 2008 roku, jak zwalniali ludzi z odprawami, a po 2 miesiącach zatrudniali na gwałt. Bo na zbędne wydatki w tej firmie zawsze było, ale nigdy by zatrzymać ludzi lub fajnie docenić (nawet głupimi 100 zł ekstra za realizację planu) Wabco zwalnia ludzi, a inne firmy oferują 80 % wyngrodzenia, by człowiek siedział w domu, ale nie odchodził.

Pracuś
Nazwa działu: Produkcja

Jak was zwolnią z pracy to amazon, lg, biedronki, lidle zapraszają. Są tam wolne etaty i zarobicie więcej niż na produkcji w wabco.

Tak14Nie
Misza
@Pracuś

Potwierdzam. Uciekłem do LG Chem. Minusy : Dojazd Plusy : WIĘKSZA GOTÓWKA BEZ MARUDZENIA I BŁAGANIA ZERO ZASTRASZANIA I STRESU Ja niestety tylko 2 lata doświadczenia na linii, więc ogromnego pola do popisu nie miałem, ale mam więcej jakbym pracował 10 lat w Wabco, ze wszystkimi podwyżkami, premia i uściskami dłoni KZP.

@Misza

W LG kilka lat temu płacili grosze w porównaniu do Wabco więc dużo musiało się zmienić xD

@Nick

Oj zmieniło się zmieniło w LG, potwierdzam. Na start dają więcej niż w Wabco po 5 latach. Natomiast nie wiem czy mniej stresujaca praca oraz jak przełożeni ale chyba gorzej niż w Wabco być nie może, słaba kadra kierownicza a inżynierowie powinni wycieczki oprowadzać i to nie wiem czy by się nie zgubili na hali. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora bo są małe wyjątki.

Nazwa działu: Produkcja

Wabco ma same straty i nie ma zamówień dlatego chcą zamknąć zakład i zwolnić ludzi z pracy

Tak8Nie9
Mirek
@Pracownik

Kogo zwalniaja jako 1?

Krzyś
@Mirek

Zaczną od największych leserów i obiboków bo tych nie brakuje, potem zwolennicy L4, szczególnie ci piątkowo-poniedziałkowi. To powinno wystarczyć.

Tak8Nie
Mirek
@Krzyś

Czyli cale biuro a produkcja zostaje? :)

Tak10Nie
@Krzyś

Gorzej jak sami odejdą wartościowi pracownicy z doświadczeniem a obiboki, L4 i (usunięte przez administratora) zmianowych zostaną.

Maciej P
@Krzyś

Dokładnie tak, no i tych nierobów, w szczególności "koordynatorów"(tych bez wiedzy, wykształcenia, już nie mówiąc o kulturze osobistej). Ogólnie organizacja pracy w tej firmie na bardzo niskim poziomie...

Tak14Nie
@Pracownik

Nie bredź. Nie będą zamykać zakładu.

Biurowy
@Mirek

Naucz się języka obcego, wytnij sobie 5 lat z życia na studia, opanuj systemy komputerowe do perfekcji, wydaj tysiące złotych na materiały do nauki to wtedy nazywaj obibokami biurowych :) Zgadzam się z tobą, że zawsze ktoś się znajdzie, kto się obija, ale czy na linii też tak nie jest... ? Jeśli myślisz, że my pijemy kawkę cały dzień i oglądamy (usunięte przez administratora) to żyj dalej w tej świadomości :) Bo kaska sama się przelewa na twoje konto, błędy produkcyjne same się rozpatrzą, plan produkcji też sam się robi, nie mówiąc o częściach, bo one same się zamówią.....

Super

Ale się cieszę już po WABCO KONIEC

Monter

A gdzie ty piękna pracujesz bo ja cyl 7? Do 30. I jak śpiewał zespół Boys niech żyje wolność i Swobodna.

Władek
Nazwa działu: Produkcja

Dobrze, że są teraz zwolnienia grupowe.✌️ Nie myślcie długo tylko wypisujcie papier i bierzcie odprawę. Na pewno wystarczy $$ żeby coś "normalnego" znaleźć. Jeszcze są wolne miejsca żeby się zgłosić.Firma i przełożoni nie szanuję nikogo, jesteście tylko kreskami na wykresach i cyferkami u księgowej. Pod pretekstem cięcia kosztów i optymalizacji wycisną z każdej linii ostatnie soki. I będziecie pracowali w mniej osób i robili więcej niż zazwyczaj???? Za dziękuję i szczery uśmiech od dyrekcji.

Tak10Nie1
@Władek

Jeszcze bęnda do nasz dzwonić że mamy wracać. I to bendzie w tym roku

Danio
Nazwa działu: Produkcja

Dlaczego parę osób nie dostało odprawy?

Byk
@Monter

Może lepiej nic nie pisz. Będą!

@Władek

A wiesz, że większość osób odchodzi z myślą że wrócą do wabco. Patrzyłeś na rynek pracy? Nie jest kolorowo, wszedzie najniższa pensja. Lepsze 4 tyś w wabco niz w innej 2 a też będziesz tylko słupkiem ????

@Monter

Dlatego trzeba szukać i walczyć o swoje. Jak masz 2600 brutto a jesteś dobrym specialista masz dużo ruznych uprawnień to masz więcej. A Wabco napisało że mogą zatrudniać na nowo ale za inną stawkę i inne stanowisko

TakNie2
Monter

Koronawirus skończy się na lato a Wabco po zwalniał ludzi filmy wystartują a nie będzie miał kto robić szczególnie w Wabco pozwalają te osoby które jeszcze co chcą robić te osoby pracują bo się przyzwyczaiły chociaż praca jest ciężka szczególnie na cyl 7 na siódemce nie będzie psikus sami sobie strzelą Sami wiecie że Kto przychodzi na cele Co robisz dzień z 2 i ucieka więc jak pozwalają ludzi Ciekawy jestem kto im porobi

Tak13Nie2
Barbi
@Monter

Nie mógłbyś pisać wyraźniej? Ciężko Ciebie zrozumieć. Chodziłeś do podstawówki?

Tak9Nie
Daniel
@Monter

Ty widzisz co piszesz XDDDDD?

@Daniel

Oki używałem pisania z wymowy na mikrofon z androdzije. Mówię że w lato wirus się zakończy. A Wabco zostanie bez ludzi do pracy. Zwolnią tych co robią na cyl 7 a nowy jak przyjdzie to po 2 lub 3 dniach się ewakuuje. Cyl7 to tragedia wielka.

X

Andriej nie martw się.

Beata

Czy to prawda ze szykuja sie zwolnienia na produkcji

Nice
Nazwa działu: Produkcja

Zwalniają ludzi z pracy, chyba firma pada

Tak6Nie
Żyje wolność wolność i zabawa

Hura ludzie ale jestem szczęśliwy że wreszcie mam wolne Wreszcie mogę odpocząć nic nie boli Jesteś super Jestem przeszczęśliwy nie mam kredytu Nie mam zobowiązań finansowych po prostu żyć nie umierać Dziękuję WABCO Za te rozwiązanie Super naprawdę dziękuję Zarządowi super że tak zwalniać się ludzi jest super ilu ilu zdrowie 3 oszczędzi ilu odpocznie z regeneruje siły w imieniu całej załogi Wabco dziękuję

Tak15Nie
No name

Jeżeli komuś nie odpowiada praca w tej firmie to teraz będzie doskonałą okazją do zmiany pracodawcy. Zamiast koncentrować się na wypisywaniu idiotyzmów warto to przemyśleć. Sytuacja na świecie jest trudna. Zarząd podejmuje różnego rodzaju akcje anty wirusowe zgodne z wytycznymi Sanepidu, jak również wychodzi z inicjatywą i wprowadza dodatkowe zabezpieczenia dla pracowników. Jeżeli zakład stanie, dużo na to wskazuje, to będzie jedną z najgorszych sytuacji w historii tej firmy. Jesteś chory, źle się czujesz to do lekarza, to nie dotyczy tylko Wabco, ale każdej innej firmy czy sytuacji.

Tak11Nie12
Ona
@No name

Jestem zdrowa i taka zamierzam zostać. Linie stają bo nie ma części, nikt nie chce iść do domu bo stracą premię. I co się wtedy robi?? Ściska się ludzi na tych liniach, które jeszcze robią. Klienci nasi stoją, więc dla kogo my to robimy? Połowy ludzi w biurach nie ma (pracują w domu????????????) a na produkcji?? Ścisk na liniach, ciągłe przerzucanie monterów między liniami. Z niecierpliwością czekam na pierwszy potw przypadek bo wtedy sanepid zamknie bez pytania o zgodę

Tak9Nie1
@Ona

Są pracę, które można wykonywać zdalnie, a zaworu raczej tak nie zmontujesz. W większości zatrzymane firmy płacą postojowe nie całą wypłatę. Są urlopy bezpłatne, płatne, L4 przy złym samopoczuciu również psychicznym. Pracują sklepy, kierowcy i nie tylko. A Wabco jak nie ma części lub zamówień zaraz też stanie.

On
@Ona

To teraz opiszę Ci po krótce co się stanie, kiedy zakład stanie na dłużej i wszyscy będą siedzieć w domach. Sprzedaż topnieje, wydatki przedsiębiorstwa związane z utrzymaniem infrastruktury i wynagrodzeniami pracowników zostają takie same. Jak myślisz, co zrobi pracodawca, kiedy utrzymanie zakładu stanie się nieopłacalne (vide straty > zysk) ? TAK! W końcu będziesz mogła posiedzieć w ukochanym domu, bez pensji i kredytem na karku, bo biznes można zamknąć lub przenieść do Rumunii. Z całym szacunkiem, ale radzę spojrzeć na sytuację trochę szerzej, bo przyjdzie czas kiedy ludzie będą błagać o pracę. Żaden poważny przedsiębiorca nie będzie do biznesu dopłacał. P. S. Ludzi się ściska na liniach, żeby nie dawać podstaw do zwolnienia. Po co komu pracownik, który pracować nie może?

Tak8Nie9
Ona
@On

A chory pracownik może pracować ? Dlaczego jak sie okazało, że jest osoba z podejrzeniem to nagle pracownicy biurowi mogą pracować w domu?? A no tak zapomniałam, że to praca zdalna. Logisci, testowcy, jakość... A coz oni robią w domu? Rozpatrują reklamację, naprawiają testery, wspierają produkcje, liczą części? Monterzy o sprawie dowiedzieli się nieoficjalnie. Wczoraj znowu podejrzenie. Dobrze Wysłano do domu tych, którzy pracowali najbliżej a reszta niech robi. Wspólna stołówka, ubikacje, szatnia, schody.

Tak7Nie4
Monter

Chciałaś zabłysnąć znajomością kodeksu? Zapytaj ludzi czy wolą mniej zarobić ale nie ryzykować zdrowiem i życiem czy wolą zarobić więcej z wirusem w gratisie

Gosia
@No name

A czy Wabco będzie odpowiadać za zarażenia rodzin pracowników? Pochówek kosztuje wiecej niz 500 zl brutto

Tak8Nie2
@Gosia

Zasady w firmie są przestrzegane zgodnie z zaleceniami Sanepidu. Wabco nie odpowiada za pandemię, osoby które zachorują również. .Ryzyko jest w sklepie, komunikacji itd. Do wszystkich narzekających jest doskknala okazja do rozwiązania waszych problemów. Firma nie będzie robić kłopotów, składajcie wypowiedzenia.

Tak3Nie4
@No name

Długo nad tym myślałeś? Podejrzewam, że na produkcji nie pracujesz. Na niektórych linia nie ma możliwości pracować co 1,5 metra!!!! Ile osób przypada na jedną toaletę na górze? A ile na produkcji? Jak jakimś cudem monter się nie zarazi to go zwolnią? Brawo. Z takim podejściem nie wiem czy po epidemii w ogóle ktoś tam wróci do pracy

Rafsew
@No name

No proste firma funduje benefity za kilka groszy itp jesli zalezy Ci na zdrowiu to wiadomo sport fitness silka sztuki walk za 20 pare zl i wszystko otwarte to jak sie prowadzisz zwerfikuje czy odpornosc masz (usunięte przez administratora) czy czlowieka lat tych ktore posiadasz czy znikniesz z tej ziemi czy nie nie szanujesz sie nie dbasz o siebie to padniesz w zabce w lidlu czy w bezdomce nie chcesz pracowac to wyjaz chetnie zajme Twoje miejsce na lince ;) duzo sie sracie malo robicie. Takze mam rodzine dzieci ale szable w rece i lece jak lekarze sprzedawcy i reszta swiata co ma byc to bedzie bajo na koniec od leserow Cie wyzwa posrance ;)

Tak1Nie3
@Monter

Nie myślałem długo tylko rozsądnie i trzeźwo. Z toaletami do tej pory nie było większych problemów, sami pracownicy powinni być przytomni i nie wchodzić do jednej po 5 osób. Nowe toalety muszą mieć miejsce, podłączenia, zaproponuj rozwiązanie jeżeli takie masz. Poza zarazą, jest problem z zamówieniami, postojowe nie jest interesem dla firmy, pewnie będą zwolnienia, we wszystkich działach nie tylko produkcyjnych. Jak wywalą takich narzekaczy, wiecznych krzykaczy, makontentów to wszystkim wyjdzie na dobre. Poczytaj komentarze z kilku stron to zrozumiesz o jakich pracownikach piszę. Wabco jest jakie jest, ale mają zwiększyć kwotę wczasów pod gruszą, będą bony na święta. Gdyby nie ten wirus to pewnie były wplanach kolejne zmiany dla wszystkich pracowników. Nie biurowych czy produkcyjnych, tylko wszystkich.

Tak2Nie4
On
@Ona

... no to w obliczu dzisiejszych wiadomości, zapoznaj się raz jeszcze z moim poprzednim wpisem i napisz, że gdzieś się pomyliłem.

Żona

Mój mąż pracuje w wabco codzienie się boję że przyniesie koronawirusa do domu. Dlaczego wasze związki zawodowe nie walczą o zabezpieczenie pracowników. Dzisiaj minister Szumowski powiedział że musimy iść w kierunku noszenia maseczek na ulicach sklepach i pracy. Ludzie wielu z nas jest bezobiawowych zarażamy siebie nawzajem. Tak wielka korporacja nie rozumie tak łatwych pojęć jak bezpieczeństwo. Naukowcy trąbią o tym w koło. Ale bezmózgi na stanowiskach mają w (usunięte przez administratora) zdrowie i życie innych.

Tak5Nie
@Żona

Jak mężowi źle, to niech się zwolni. Ale spoko, już niedługo kierownik męża wyręczy i będzie wręczał wypowiedzenia. Wtedy odetchniesz z ulgą/

Ech
@Żona

1. Kazdy może zostać w domu, wystarczy zadzownić do lekarza i ma się L4 2. Nie ma jak zabezpieczyć pracowników, rzad nie ma kasy a firmy majac zagrożone wyniki fiansowe będą zwalniać aby minimalizowac straty. 3. Nick ma rację niestety, kwestia dni jak setki tysiecy osób w Polsce zasilą grono bezrobotnych, wtedy zobaczycie moc "tarczy"

Bolek
@Żona

Już jest info o redukcji etatów. Możecie być z mężem zadowoleni. Skończy się wasza gehenna i będziesz miała mężusia w domku.

Nazwa działu: Produkcja

Szkoda mówić ręce opadają. Wszyscy mają pracować aż padną. Współczuję wam, że każą wam pracować i narażać was na koronawirus. Pracodawca będzie zadowolony z waszych wyników, nie interesuje go że zaraza może was dopaść i co wtedy będzie, kto będzie odpowiadał za ludzi. Pracodawca powinien być ukarany za to.

Nazwa działu: Produkcja

Wszystkie zakłady stoją a Wabco pracuje

Monter

LP2 stoi w piątek i poniedziałek. Mają postojowe czy urlopy? Jak to wygląda?

ania

Kochani, zostańcie w domu! Kochani, zostańcie w domu! Kochani, zostańcie w domu! Nie wychodźcie z domów, jedynie po potrzebne Wam rzeczy. Pamiętajcie wasze zdrowie jest najważniejsze.

VIP bitcoin

Dla tych co szukają informacji.Po pierwsze firma Wabco to korporacja globalna.Wabco Wrocław to tylko jeden obszar produkcyjny z wielu w świecie.Postojowe w tym czasie koronawirusa w Wabco będzie tylko możliwe jak ktoś na to pozwoli z Brukseli i ZF-a lub stwierdzą że dostawcy i klienci staną na długo a zarząd Wrocław nic takiego nie zrobi bo dopóki są zlecenia będzie produkcja .Czy to dobre posunięcie pracodawcy dla tych co zarabiają 3000 brutto a pracownik na montażu i pracują 12 lat niech każdy sobie odpowie sam.Każdy z nas jest panem własnego losu i tyle w temacie. A teraz w tym no niefajnym czasie Wabco szuka klienta bo jak wiadomo Wabco nie montuje na magazyny tylko do klienta. Zamówienia do China są teraz na potęgę.Firma jest w dołku z zamówieniami ale jak to firma WABCO odbije się tak jak w 2008 roku z wielkim bum jak rakieta X-com.Dlatego ci co marudzą niech dadzą na luz i czekają na rozwój co będzie a czas pokaże jak będzie a będzie oki zobaczycie.

Tak2Nie2

Zostaw opinię o WABCO - Wrocław

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

WABCO