Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.


Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

baner wywiady
Patison
Były pracownik

Firma nawet spoko (kwiatkowskiego) pracowałem pewien czas ale nie polecam pracy jako operator pociągów (spider) koledzy na zmianie w porządku ale ta pani co niby zarządza to jakaś kpina nawet nie kierowniczka tylko osoba pełniąca obowiązki, wyżej (usunięte przez administratora) niż głowę ma, nie szanuje ludzi, obraża, stosuje mobing których nie lubi, że ona jeszcze tam pracuje to chyba jakieś grube znajomości bo po tylu skargach dalej grzeje stołek, ogólnie nie polecam szkoda nerwów.

Jerzy
@Patison

Jakieś skargi na nią wpływały? Może to by coś dało, hmm?

Nowa
Kandydat
 Pytanie

Ile teraz na starcie zarabia się w wabco? W ogłoszeniu widzę 4000brutto plus premie. Jak to wychodzi z premiami na rękę w tym roku?

Lidia

Możesz po prostu napisać, ile? To będzie o wiele bardziej pomocne dla mnie.

Iwona

w zeszlym roku ktos pisal ze na okresie probnym mozna zarobic 3560 netto , czy w 2022 jest cos wiecej, jak duzo wzrasta pensja po okresie probnym ?

Edek
Były pracownik
 Pytanie
@Bożena

A jak nie będzie nadgodzin to co zrobisz? Często brakuje detali i produkcja STOP. Podstawa to podstawa a dodatki są exstra.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.
 Pytanie

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) na stanowisko Monter? Pojawiło się 28 maja na Pracuj.pl. Planujecie na nie aplikować?

Iwona

w zeszlym roku ktos pisal ze na okresie probnym mozna zarobic 3560 netto , czy w 2022 jest cos wiecej, jak duzo wzrasta pensja po okresie probnym ?

Zenek
Pracownik
@Iwona

No to raczej nie w tej firmie. Może chodziło o kwotę brutto, to już bardziej realne. Ludzie po 10 latach pracy nie mają takiej stawki jak pisałaś...

Bożena
@Zenek

A z nadgodzinami też nie da się tyle wyrobić?

Aga
Pracownik
@Zenek

Nie jest to prawda. Co roku są podwyżki 5% , 8% w zależności jakiej wysokości związki wywalczą, po okresie próbnym podnoszą stawkę gdy się ktoś ubiega o 100 , 200 PLN, Ja po 15 latach pracy po ostatnich podwyżkach mam stawkę 6920 na stanowisku operatora. Pozdrawiam

1
Marzena
@Aga

I to niezależne od stanowiska jest? Do teraz zastanawia mnie ta sugestia odnośnie niskich zarobków po 10 latach pracy. Do których stanowisk mogło być to odniesienie w tym kontekście? Jakie mimo wszystko są najmniej płatne tutaj?

Aga
Pracownik
@Marzena

Podwyżki są niezależnie od stanowiska , w tym roku były średnio od 8% do 14 % w zależności od stawki. Pracownicy o niższej stawce( najczęściej z mniejszym stażem pracy) aż 14% , i stopniowo z wyższą stawką mniejszy średni procent podwyżki. Najmniejszą stawkę mają nowozatrudnieni, więcej nie wiem. Pozdrawiam

Ania
Pracownik
@Marzena

Sprawa jest prosta, podwyżki są co roku od ponad 20 lat, nawet były w 2008 kiedy nikt nie dawał. Jeśli ktoś po 10 latach pracy tutaj ma mniej niż 3,5 tys to są dwie opcje: 1 urlop wychowowawczy 2 szlachta nie pracuje (uwaga będzie zaraz usprawiedliwianie ze nie chcial kapowac kierownikom i w (usunięte przez administratora) stad takie niskie wynagrodzenie co oczywiście jest bzdurą) Jak robisz swoje i robisz to dobrze co roku masz sprawiedliwą podwyżke.

Marzena
@Ania

Aha. Szlachta nie pracuje...? Często się zdarza, żeby ktoś faktycznie na kogoś mówił do kierownictwa? Jaki to efekt miałoby dać i jakie tematy odnośnie pracy są najczęściej poruszane?

Edek Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@Bożena

A jak nie będzie nadgodzin to co zrobisz? Często brakuje detali i produkcja STOP. Podstawa to podstawa a dodatki są exstra.

Luki
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Czy mógłbym otrzymać informację ile jest w stanie dostać na start konstruktor CAD z 6-cio letnim doświadczeniem w innych programach niż np. Catia czy NX w ZF Group Wrocław? Dzięki za odpowiedzi :)

Edek Nowy wpis
Pracownik
@Luki

Zarobki zależą od przydatności danej osoby z wskazanym zakresem umiejętności. Widełki są szerokie jak i umiejętności. Idź na rozmowę dowiesz się co dokłądnie wymagają i czy Tobie to odpowiada. Napisz swoje odczucia i pytania z odpowiedzią to sprawdzimy co jest naciągane a co nie.

Urszula

Aktywne jest ogłoszenie na operatora wózka widłowego. Zarobki 4500 zł brutto. Podane jest kilka rodzajów premii i dodatków pieniężnych, jest ktoś w stanie powiedzieć ile realnie wychodzi wynagrodzenia msc? Jak oceniacie atmosferę w pracy na tym dziale?

Aga
Pracownik
@Urszula

Są działy gdzie na już na starcie są wyższe stawki: na cb2, wózki widłowe, technicy, operatorzy na pozostałych działach mają conajmniej 4200 na starcie

Aga
Pracownik
@Urszula

Jest premia 15% za jakość, produktywność, bhp, od szefa kwartalnie, za absencję co miesiąc( odejmowane za zwolnienie lekarskie), dodatkowo100% stawki godzinowej za nadodziny w przypadku pracy w soboty i nadgodzin( praca dodatkowa 4godzin 14.- 2.00), 50% za nadgodziny 6.00- 18%)w niedzielę i święta dodatkowo 150%, oraz bonusy za pracę w soboty, niedzielę i święta100 lub 150pln. Są też bony na Boże Narodzenie 450pln i na wielkanc 200lub 300pln., dofinansowanie za multisport płacisz ok. 36pln, medicover, dofinansowanie za bufet kardamon( mi nie smakuje te jedzenie ale wielu pracowników się stołuje). Dodatkową płatność za pracę na nockach. Atmosfera zależy od Ciebie i ludzi, z którymi pracujesz. Jak dobrze trafisz to jest naprawdę ok.

Marzena
@Aga

Jak tutaj obecnie praca na wózku wygląda? Oprócz tego trzeba coś dźwigać czy kobieta mogłaby pojeździć?

Edek Nowy wpis
Pracownik
@Marzena

Wyślij Cv idź na rozmowę. Dowiesz sie wszystkiego i czekam na odpowiedź jak było i co odpowiedzieli na pytania. To i odpowiem co jest prawdziwe a co naciągane :)

Monter
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

Pytania

standardiwe

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Senior Full Stack / Front End Software Developer
Wrocław
Creative Ideas Sp. z o.o.
(1 opinia)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Handlowy GLYNT
Wrocław
GLYNT POLSKA
(49 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Energetyczny – fotowoltaika/pompy ciepła
Wrocław
Supreme Energy sp. z o.o.
(377 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
EWA
Kandydat
 Pytanie

Czy są przyjęcia na produkcję dla kobiet?

Edek
Pracownik
 Pytanie
@EWA

Czy w ogłoszeniu o prace było precyzowane kogo szukają? Przyjęcia są2 razy w m-c. Rotacja jest to i przyjęcia są. Nie każdemu odpowiada małpia robota.

Iza

Szukają do produkcji w Krajkowie, niestety nie podają stawki, ale w starym ogłoszeniu w necie znalazłam że było to kiedyś 4 tys. brutto. Nadal podobna stawka jest czy podwyższyli trochę? Ponadto oferują premię kwartalna do 13% wynagrodzenia - od czego zależy w zasadzie jej wysokość? Aha i podłączam się pod pytanie osoby niżej czy babeczki też są mile widziane u was na produkcji :D

Edek
Pracownik
 Pytanie
@Iza

Skoro pytasz o stawki to dlaczego nie wyślesz CV? na rozmowie dowiesz sie ile proponują i można podać. Stawki na początek nijak mają sie do pracowników po 2-5 czy 10 latach pracy. Pracodawca z czasem wyrównuje wynagrodzenie i średnio po kilku latach nie odbiega od kolegów z działu. Praca monotonna i nie rozwojowa. Są premie są dodatki są nadgodziny. Czy będzie możliwość zarobienia dodatkowej kasy to zależy od działu i lini. Są linie gdzie praca jest na 2 zmiany i rotacja 3 zmianowa. są linie gdzie tylko 1 zmiana jest. Inne linie prawie 24/7 jadą. Cześć premii zależy od Cibie, kolejna cześć to wyniki działu/hali i kolejna cześć to zakładu. Polecam iść na rozmowę do kilku pracodawców. Czasem bardziej opłacalna jest praca za płotem za niższą stawkę niż dojazd 30min i odliczone koszty paliwa.

anonim
Kandydat

Rozmowa na stanowisko Project Manage. Wrazenie bardzo negatywne, mialem wrazenie bycia na przesluchaniu jako podejrzany. Zdecydowanie odradzam.

nick(T)
Kandydat
 Pytanie
@anonim

a dostales odpowiedz zwrotną? U mnie Pan Niemiec i Pan Manago z PL zapewniali ze na pewno w ciągu 2 tygodni dostanę odpowiedz ze statusem rekrutacji. Oczywiscie nikt się nie odezwal. Projekty tez w taki sposób są prowadzone w ZF ... ?

..
Inne

Bardzo kłamią na rozmowie kwalifikacyjnej i napewno nie pracuje tam ktoś kto ma szacunek do siebie

Urszula
@..

Mogę wiedzieć co masz na myśli pisząc takie rzeczy odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej? Jakieś konkretne przykłady?

Lidia

Cześć, szukałam ofert i natknęłam się na taką na stanowisko księgowa z angielskim. Na jakim poziomie dokładnie trzeba język znać? Przyznam, że w piśmie jeszcze jako tako u mnie z tym, ale w mowie gorzej :/

Pracownik
Pracownik

Gościu który jest koordynatorem a dokładnie Mateuszek lepiej niech zajmie się swoim tyłkiem a nie rozwalaniem związków. Może by tak trzymała lapy przy sobie bo to już podchodzi pod pewna sferę która jest nie odpowiednia! Pozdrawiam.

Olka
Pracownik
@Pracownik

Osoba która to napisala ma rację. Ten chłopak powinien zająć się przede wszystkim praca a nie zarywaniem do dziewczyn. Rozprasza podczas pracy a jak jest mu nie na rękę to się odgrywa.

Były
Były pracownik

Dobrze że zdegradowali koordynatorów jak mozna 8 godzin nicc nie robić tylko chodzi po po hali pod pierdalac i czuć się ważnym

Bożena

A jakie oni mają obowiązki że tak mogą sobie siedzieć i nic nie robić?

Cezary
Pracownik
 Pytanie
@Bożena

No dobre pytanie..? To że przyniosą zlecenie na linie produkcyjną, albo zamówią opakowania do klienta to raczej nie są wygórowane obowiązki. Ale jak zakład się na to godzi to korzystają...

Marzena
@Cezary

Czy z tym prawie nic nierobieniem to nie była delikatna przesada? Zakład miałby płacić komuś za nic? To by było zaskakujące akurat

Zainteresowany
Kandydat

Cześć, czy ktoś może powiedzieć coś więcej o stanowisku technik utrzymania ruchu

Sławek
Kandydat
@Zainteresowany

Jesteś od wszystkiego, jak nie ma pracy na wyżej wymienionym stanowisku to miotła, szmatka bądź inny dział. Spadły zamówienia dosyć sporo więc efektów pieniężnych w postaci pracujących sobót, nadgodzin a nawet nocek w niektórych działach brak. Praca monotonna a 90 % ludzi z produkcji to dziobaki z plecakami na których trzeba uważać, są porządni też ludzie ale na jednej ręce można zliczyć i raczej się nie wychylają. Co do przełożonych to nie ma co komentować, brak przygotowania przywódczego oraz organizacji pracy pracowników (nikt nic nie wie, targanie głupa). Można polecić socjal, pewny ale słaby finansowo i prywatna opieka ale to już wszędzie dają i oczywiście swoja stołówka ale jedzenia tam nie polecam (niezdrowe, niesmaczne a do tego podrożało ostatnio około 100%),wszystko zależy od smaku i gustu. Firma dobra na chwilę (przejściowa) trzy lata to góra bo czym pracownik bardziej doświadczony to bardziej wykorzystywany jest z mojej obserwacji. Ogólna nota w porównaniu z innymi firmami które zajmują się produkcją we Wrocławiu wypada bardzo blado, dojazd bardzo dobry i to chyba przyciąga ludzi najbardziej ale jeszcze z czegoś trzeba żyć.

Nowa
Kandydat
 Pytanie

Ile teraz na starcie zarabia się w wabco? W ogłoszeniu widzę 4000brutto plus premie. Jak to wychodzi z premiami na rękę w tym roku?

Zorba
Pracownik
@Nowa

Premia jest za osiągnięte cele: jakość, produktywność... Możesz tyrać jak (usunięte przez administratora) a ktoś z innej linii narobi bubli to premii nie masz!

Jam maj
Inne
 Pytanie
@Zorba

Witam Wypłaty dalej są w okolicach 3-5 każdego miesiąca, czy punkt 10?

Krystian
Pracownik
@Nowa

3200zł dostałem dziś z dwiema sobotami... W piątek mój ostatni dzień!

ZFczanin
Pracownik
@Krystian

Dostałeś tylko dodatek za dwie soboty. A po skończonym kwartale czyli za miesiąc dostaniesz za nadgodziny (100%) W danym miesiącu wypłacają tylko dodatek za soboty

Nowa
Pracownik
 Pytanie
@Krystian

Dziwne.. a dodatek za nocki? ????

Bożena
@ZFczanin

Wow, dużo macie tych dodatków! A macie jakieś benefity pozapłacowe - obiady albo jakąś kartę multisport?

ZFczanin
Pracownik
@Bożena

Dofinansowanie do obiadów, chociaż teraz przez infalcje ceny na stołówce poszły w górę. Opiekę medicovera pakiet podstawowy za 1 zl miesięcznie. I karta multisportu w jakimś procencie dofinansowywana przez pracodawcę (nie wiem dokładnie ile bo z niej nie korzystam) jakoś wychodzi opłata pracownika 35 zł miesięcznie za multisporta

Nowa
Pracownik
 Pytanie
@ZFczanin

A dodatek za nocki nie jest w raz z wypłatą? Czy po prostu jest wypłata tyle co na umowie i koniec. Tak mowia o dodatkach za nocki a ciekawe jestem czy to idzie z wypłatą czy też kwartalnie

ZFczanin
Pracownik
@Nowa

Dodatek za nocki masz z każdą wyplata. Nie kwartalnie. Oraz dodatek za soboty (o ile idziesz na nadgodziny) jest również co miesiąc z wyplata. Natomiast wynagrodzenie za nadgodziny jest kwartalnie wypłacane (te 100%) I teraz dodatek za nocki wynosi 40 % minimalnego wynagrodzenia

Nowa
Pracownik
@ZFczanin

No właśnie więc nie rozumiem jak ktoś napisał że z dwiema sobotami ma 3200 to gdzie ten dodatek za nocki jak w marcu wypadałoby 2tygodnie nocek to skąd te 3200

ZFczanin
Pracownik
@Nowa

Też tego nie rozumiem skąd taka niska wyplata przy nockach i sobotach... Bo na logikę z sobotami i nockami, liczac powinno wyjść więcej

franklino
Były pracownik
@ZFczanin

I będziesz bogaty

Krystian
Były pracownik
@ZFczanin

5 marca był moim ostatnim dniem w zf. W świadectwie pracy mam napisane, że wykorzystałem urlop 7 dni, w pasku, który otrzymałem dziś mam 1 dzień urlopu. Za 6 nie zapłacone. Za nadgodziny (dwie soboty) z lutego również dalej nie zapłacone...

Krystian
Pracownik
@Krystian

Idź do kadr to wyjaśnić. Musiała zajasc jakaś pomyłka.

ZFczanin
Pracownik
@Krystian

Sory źle przypiolem odpowiedź i wyszło jakbyś sam sobie odpowiedział na pytanie... Takze żeby nie było : idź do kadr to wyjaśnić Muszą Ci udzielic odpowiedzi czemu tak wyszło z urlopem i gdzie wynagrodzenie za nadgodziny

Pracuje tam
Pracownik
@Nowa

Premie to fikcję.... Na premie pracuje cały dział a najczęściej jest to nieosiągalne by ją uzyskać.... I niestety premia nawet jak już jest to kwartalna

Pracuje tam
Pracownik
@Nowa

Premie to kpina... Premie indywidualne max 3% a na inne nie ma co liczyć za często bo czasami mogą nawet przez dwa lata się nie pojawić... Pozdrawiam i radzę unikać ten zakład szerokim łukiem

Jerzy
@Pracuje tam

To nie za wiele faktycznie tej premii. A podstawa chociaż jest okej?

Lidia

Możesz po prostu napisać, ile? To będzie o wiele bardziej pomocne dla mnie.

Patison
Były pracownik

Firma nawet spoko (kwiatkowskiego) pracowałem pewien czas ale nie polecam pracy jako operator pociągów (spider) koledzy na zmianie w porządku ale ta pani co niby zarządza to jakaś kpina nawet nie kierowniczka tylko osoba pełniąca obowiązki, wyżej (usunięte przez administratora) niż głowę ma, nie szanuje ludzi, obraża, stosuje mobing których nie lubi, że ona jeszcze tam pracuje to chyba jakieś grube znajomości bo po tylu skargach dalej grzeje stołek, ogólnie nie polecam szkoda nerwów.

Jerzy
@Patison

Jakieś skargi na nią wpływały? Może to by coś dało, hmm?

Kandydat
Inne

Cześć ☺️ czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda atmosfera na logistyce, jakie zarobki, czy warto się zatrudnić. Z góry dzięki ☺️

Sąsiad
Kandydat
 Pytanie

Jak tam sytuacja na Kwiatkowskiego? Na jakie stawki na produkcji można liczyć ? Praca ciężka ? Pozdrawiam

Rozczarowany
Były pracownik

Ul. Kwiatkowskiego. (usunięte przez administratora).... I tak bez końca. Klika ludzi która rządzi. Bezpodstawne zwalnianie. Słabe kierownictwo-kolesiostwo.

1
Bogdan
@Rozczarowany

Zwalniają bez podania przyczyny? To na jakich umowach się tu pracuje skoro można tak kogoś zwolnic bez podania przyczyny? Zlecenie?

Pracownik WABCO

Witam , ponieważ do tej pory są tylko spekulacje, podam trochę danych. Na dzień dzisiejszy najniższa stawka ( pensja zasadnicza) dla osoby bez doświadczenia na produkcji wynosi 2900 brutto co daje 2088 netto czyli na rękę, jeśli ktoś zatrudnia się w logistyce bez doświadczenia 3300 brutto czyli 2376 netto na rękę. Jest to wynagrodzenie bez nadgodzin, premii oraz sobót. BENEFITY W WABCO - PŁATNA PRZERWA DLA PRACOWNIKÓW PRACUJĄCYCH W SYSTEMIE ZMIANOWYM WYNOSZĄCA 25 MINUT - KREDKOWE DLA DZIECI WE WRZEŚNIU W KWOCIE MIN 150 PLN - BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W KWOCIE MIN 250 PLN - BONY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE W KWOCIE MIN 150 PLN - COMIESIĘCZNA PREMIA ZA BRAK ABSENCJI W KWOCIE 125 PLN - DOFINANSOWANIE DO KARTY MULTISPORT DLA PRACOWNIKA ORAZ RODZINY - DODATKI FUNKCYJNE - DOFINANSOWANIE DO WCZASÓW W KWOCIE MIN 580 PLN NA PRACOWNIKA I 250 NA KAŻDE DZIECKO PRACOWNIKA - NAGRODA JUBILEUSZOWA NA 15,20,25 .... LECIE W WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA PRACOWNIKA - NAGRODA Z OKAZJI DWUDZIESTOLECIA FIRMY W POLSCE W WYSOKOŚCI 700, 1000, 1500 PLN - POWIĘKSZONY ODPIS NA FUNDUSZ ZFŚS O 150 PLN NA PRACOWNIKA ROCZNIE - DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM ( SOBOTA, NIEDZIELA) W WYSOKOŚCI 100 PLN - POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA - POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH - DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW ( ŚNIADANIE 3,5 PLN, OBIAD DWUDANIOWY 9 PLN) - KARTA MEDICOVER - TANIE WYCIECZKI ORGANIZOWANE PRZEZ ZWIĄZKI ZAWODOWE Z DOFINANSOWANIEM Z ZFŚS - 150 % DODATKU ZA PRACĘ W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA - HOME OFFICE DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH - FIRMOWE AMBULATORIUM - PREMIA REGULAMINOWA DO 15% WYNAGRODZENIA - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) - PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU - NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA KOBIET Taka oto prosta symulacja Najniższe wynagrodzenie w WABCO 2900 pln , do tego pracownik przychodzi do pracy w dwie wolne soboty 2x100 pln plus 17x16x2 to jest 544 pln plus 125 pln za obecność w pracy i przyjmijmy połowę premii 7,5% czyli 2900 x 0,075 to jest 217,5 pln. razem to daje 3986 brutto czyli 2870 netto podsumowując nowy pracownik bez doświadczenia jeśli chce zarobi w WABCO na początek 2870 netto plus benefity TAKIE OTO NIEDOBRE JEST TO WABCO MIŁEGO DNIA

Bogdan
@Pracownik WABCO

Super, że znalazła się osoba, która tak dokładnie opisała oraz wyliczyła benefity i wynagrodzenie pracowników w firmie WABCO. Mam jedno zasadnicze pytanie związane z większością wymienionych przez Ciebie punktów. Mianowicie, czy osoba, której przydarzy się skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego, również będzie mogła liczyć się w otrzymaniu premii? Proszę, abyś wypowiedział się w tym zakresie.

Bylt
@Pracownik WABCO

Za benefity trzeba sporo doplacac a orac w soboty zeby miec 2800 prosze cie w kazdej fabryce tyle sie normalnie zarobi i przy lzejszej pracy polowa tych premi nie wypala bo zawsze cos znajda zeby dac mniej wabco poprostu malo placi za naprawde ciezka prace

Byly
@Bylt

Wystarczy poczytac ogloszenia chyba zadna wieksza firma nie daje tak glodowych stawek przerwa platna 25 min to skrocili bo bylo 30 i trzeba sie odbic 14:05. Kredkowego nigdy nie widzialem moze jest 10 lat tez malo kto wytrzyma to wszystko jest mydlenie oczu premie sa procentowo od podstawy przyznawane wiec. jak masz niska stawke to niewiele tej premi i to raz na 3 miesiace wabko jesli chodzi o wynagrodzenia zatrzymalo sie w 2013 r. I nie widza ze rynek sie zmienil jesli chodzi o podejscie do przaownika to w koncu 19 wieku pozdrawiam

Stefan
@Pracownik WABCO

Czy podane kwoty są kwotami brutto ? czy za bony jest odciągany jeszcze podatek? najlepsza jest płatna przerwa dla pracowników 25min w kodeksie jest 15 min odbijamy się 5min po godzinie czyli wabco daje 5 min łaskawie widać ze biurwa pisała i jeszcze pisze ze za oranie w soboty można dostać 2800 i spoko pieniądz to w biurach tez nie za wesoło zarabiają rzeczywiście można zarobić :) garba na plecy

marcopolo
@Pracownik WABCO

POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH pewnie dla studentów bo jak z dziećmi gdzież miałeś wyjść to zapomnij FIRMOWE AMBULATORIUM to akurat potrzebne bo w lato na hali jest milion stopni (niska hala dużo maszyn) nie do wytrzymania muchy tam nawet nie wlatują bo wiedzą ze padną pewnie zamysł był taki żeby ludzie mniej na l4 chodzili a tam pani powie ze jak nie umarłeś to jesteś zdrowy :) PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU 100zł opyla się żenić co miesiąc KARTA MEDICOVER dla ciebie żebyś był zdrowy dla rodziny 130 zł DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM to normalne może dla wabco to wyczyn POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% kolejny milion na koncie:) dajcie pracownikom porządną podstawę a potem rozmawiajmy o benefitach bo przy braniu kredytu i płaceniu rachunków nikt nie pyta czy miałem premie w tym miesiącu

Trak
@Pracownik WABCO

No to poszedłem do pracy jako operator ( nazwy firmy nie podam ), dostałem na początek 3300 brutto. Po trzech miesiącach nową umową i 3800 brutto. I teraz psikus - jest tylko jedna zmiana, pracy o ponad połowę mniej, docenienie przez kadrę wyższą, możliwość awansu. Przebijj to. Na cholerę mi te dodatki. Popołudnia w domu, nocki w łóżku z kobietą, weekendy wolne. Wabco to wyzysk.

monterka
@Pracownik WABCO

Uściślijmy: - Dofinansowanie do wypoczynku dla dzieci od 6 do 18 lat. - Kredkowe dla dzieci od 6 do 16 lat. -Premia kwartalna uzależniona jest od wielu, praktycznie niezależnych od szeregowego pracownika czynników jak ilość reklamacji, produktywność... - bardzo często ta premia wynosi 0 % - Za karty Mulitsport trzeba zapłacić i jeżeli dla rodziny to naprawdę za dużo. - Prezent Ślubny - 100zł - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) - najczęściej 15 zł brutto - Nagroda jubileuszowa na 20 lecie Wabco w Polsce - kiedy będzie następna ? Za 10 lat i też 750 zł brutto? Podsumowując: Nie jest tak słodko jak ktoś napisał. Trzeba naprawdę zapier.alać i to w straszliwych temperaturach latem. Normalnie pot zalewa oczy. Autor pewnie piastuje stanowisko w klimatyzowanym biurze...

Maria
@monterka

Dziękuję Wam, za tak dokładne opisanie dodatków i warunków finansowych zapewnianym pracownikom. Ciekawi mnie również, co dzieje się wewnątrz firmy. Jaka panuje atmosfera między Wami- zatrudnionymi w WABCO?

Hahaha
@Pracownik WABCO

To super sprawa że przez 11 miesięcy pracowania tam bez doświadczenia miałem 2700 brutto

jurij
@Pracownik WABCO

Kwota wygląda dobrze ponieważ jest uśredniona oraz dodane zostało 544 zł za pracę w weekend. Równie dobrze moglibyśmy dodać jeszcze dwa weekendy i nadgodziny. Wyjdzie wtedy, że w Wabco fizyczni zarabiają więcej niż inżynierowie. A jakby dwa etaty pociągnąć ? To już w ogóle Ameryka. Śmieszy mnie ta narracja Wabco. Dobre zarobki to dobra pensja podstawowa. Premie i nadgodziny są dodatkiem. Raz są raz ich nie ma. Pisanie o tym że Wabco daje przerwę to już szczyt!

Były już pracownik wabco
@Pracownik WABCO

To pozwolę sobie odnieść się do tzw. beneficjentów w tej firmie BENEFITY W WABCO - PŁATNA PRZERWA DLA PRACOWNIKÓW PRACUJĄCYCH W SYSTEMIE ZMIANOWYM WYNOSZĄCA 25 Minut ( - KREDKOWE DLA DZIECI WE WRZEŚNIU W KWOCIE MIN 150 PLN (jest) - BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W KWOCIE MIN 250 PLN - (są) - BONY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE W KWOCIE MIN 150 PLN - (są) - COMIESIĘCZNA PREMIA ZA BRAK ABSENCJI W KWOCIE 125 PLN (jest to kwota brutto) - DOFINANSOWANIE DO KARTY MULTISPORT DLA PRACOWNIKA ORAZ RODZINY - DODATKI FUNKCYJNE (tylko dla wybrańców) - DOFINANSOWANIE DO WCZASÓW W KWOCIE MIN 580 PLN NA PRACOWNIKA I 250 NA KAŻDE DZIECKO Pracownika (( jest to kwota brutto) - NAGRODA JUBILEUSZOWA NA 15,20,25 .... LECIE W WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA PRACOWNIKA - NAGRODA Z OKAZJI DWUDZIESTOLECIA FIRMY W POLSCE W WYSOKOŚCI 700, 1000, 1500 PLN ( tutaj to firma poleciała ostro po bandzie) - POWIĘKSZONY ODPIS NA FUNDUSZ ZFŚS O 150 PLN NA PRACOWNIKA ROCZNIE - DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM ( SOBOTA, NIEDZIELA) W WYSOKOŚCI 100 PLN - POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% MINIMALNEGO Wynagrodzenia ( 20% nigdy nie było 30%) - POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH ( nadgodzin BRAK) - DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW ( ŚNIADANIE 3,5 PLN, OBIAD DWUDANIOWY 9 PLN) - KARTA MEDICOVER - TANIE WYCIECZKI ORGANIZOWANE PRZEZ ZWIĄZKI ZAWODOWE Z DOFINANSOWANIEM Z ZFŚS ( w tym roku brak) - 150 % DODATKU ZA PRACĘ W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA ( nadgodzin BRAK A tym bardziej w niedzielę i święta) - HOME OFFICE DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH - FIRMOWE AMBULATORIUM - PREMIA REGULAMINOWA DO 15% WYNAGRODZENIA (żeby dostać tą premię to naprawdę trzeba kierownikowi wejść głęboko w cztery litery) - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) (śmiech na sali 15zł BRUTTO za wniosek, oczywiście jeżeli będzie zaakceptowan) - PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU - NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA Kobiet I to tyle w temacie A i jeszcze kwestia wynagrodzenia dla nowych pracowników I tu UWAGA 2900 do 3000 brutto dla Polaków 3200 do 3500 brutto dla Ukrainy

1
Rafał
@Były już pracownik wabco

Od czego uzależnione jest to, że nowi pracownicy z Ukrainy otrzymują wyższą podstawę wynagrodzenia od osób z Polski? Czyżby zawierany był z nimi inny rodzaj umów? Proszę o informację skąd takie rozbieżności.

K-O
@Rafał

To nie jest prawda! To jest fake news! A poza tym właśnie właśnie rusza program zwolnień (na początek dobrowolnych), więc temat różnicy zarobków schodzi na dalszy plan.

essir
@jurij

no widzisz... podobnie ma znajoma lekarka na jednym etacie 180h w miesiącu, zarobią 4k, musi tyrać 300-400h żeby mieć te 10 tyś = mieszka w szpitalu... na dziś brakuje 68tys lekarzy, przez lukę pokoleniową i limity przyjęć na studia przez ostatnie 20 lat... Lekarz też niewolnik jak produkcyjny... tyle że za biurkiem

Ewa
@Pracownik WABCO

Ile można zarobić na początek w biurze?

pracujący z Ukraińcem.
@K-O

Nie ma to jak umiejetność zmieniania niewygodnego tematu! Pewnie dużo szkoleń w tym temacie było!To że Ukraińcy dostają wyższe stawki na start to jest prawda! Pewnie niewygodna ale prawda i po co kłamać?

K-O
@pracujący z Ukraińcem.

Oj baaardzo dużo szkoleń ;-) Zarobki to dość indywidualna kwestia, zależna od wielu różnych czynników. Nie można jej sprowadzać wyłącznie do porównań: Polak / Ukrainiec, kobieta / mężczyzna, stary / młody...

K-O
@Ewa

Zależy na jakim stanowisku. 3k?

Ewa
@K-O

Np. w dziale ksiegowości

K-O
@Ewa

A tego to nie wiem. Nie znam i nie mam styczności z żadną z osób z tego działu.

Aska
Pracownik
@Pracownik WABCO

Szanowni czytający! To tylko cyferki i cyrograf jaki podpisujecie. O reszcie nie pisze. Inne firmy dają to samo i lepsze stawki. Nie ma się czym chwalić w tym kołchozie.

Zdzichu
Były pracownik
@Pracownik WABCO

W AluWind na okresie próbnym z wolnymi weekendami zarobisz 3560 netto.

artur
Były pracownik
@Pracownik WABCO

czyli (usunięte przez administratora) ma z tego i jeszcze tam tacy idiocią pracują....

Leonard
Pracownik

Praca była by ok gdyby nie występujące tu kumoterstwa rodzinne. Czasami są to ludzie bez kompetencji i ADEKWATNEGO WYKSZTAJCENIA! Dyrektor-kierownik-brygadzista. Bardziej kumaci napewno wiedzą o co chodzi w awansach niby za wzorową pracę.

Cezary
Pracownik
@Leonard

Dokładnie tak, donoszenie (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Ludzie na stanowiskach bez żadnej wiedzy, wykształcenia, kompetencji. Nowy pracodawca miał coś zmienić, ale jak widać w tej kwestii się nic nie zmieniło...

Obserwator
Kandydat
@Cezary

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,nie oceniałbym pochopnie z frustracją każdego kto jest na innym stanowisku. Pozdrawiam;)

Raf
Były pracownik

Siemanko Czy mógłby wie ktoś może jaki jest email do działu kadr

Ona
Były pracownik
@Raf

kadry.cvcsplace@zf.com

Krystyna
@Ona

Odpisują na maile w miarę szybko? Pytam, bo kilka razy do różnych firm pisałam i niestety w wielu czułam się olana :/

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

  Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

  Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 476 708
 2. GoWork.pl 3 989 574
 3. linkedin.com 3 495 960
 4. olx.pl - praca 3 386 448
ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)
Przejdź do nowych opinii