2 Dodaj opinię
2 373 343 5 1

Opinie o Benhauer

Aniela

Ja tam pracowałam i chwaliłam sobie. Benhauer ma dużą rotację pracowników bo mają bardzo dobry system: hire fast, fire fast, który sprawdza się w najlepiej rozwijających się firmach. A doświadczenie, które się zdobywa jest bezcenne. Z tego co zaobserwowałam pracownicy rzadko sami odchodzili, więc nie rozumiem skąd te wnioski powyżej. To że firma robi duży nabór to nie znaczy, że coś jest z nią nie tak, tylko wręcz przeciwnie: że się szybko rozwija. Haters gonna hate. Sukces zawsze mnoży wrogów

Tak1Nie9
Prosto
Nazwa działu: Handlowy

Praca w tej firmie nie jest dla każdego, tak jak praca w policji, straży pożarnej etc. Niektórym się wydaje że ich pierwsza czy druga praca bez żadnego doświadczenia będzie sielanka. Ludzie są zwalniani z tej firmy bo albo nie myślą albo im się nie chce pracować, albo się do tego nie nadają. Najlepsi odchodzą sami takie są fakty i robią to w momencie kiedy hajs który w tej firmie jest naprawdę duży nie jest już priorytetem. Co kto lubi.. W życiu do wszystkiego trzeba mieć charakter i siłę, jak jej się nie ma to albo pracuje się za średnia krajowa albo tam gdzie Cie nikt nie widzi lub nie chce sprawdzać. Co kto lubi.

Tak9Nie14
Nowy

Pracuję w firmie od ponad miesiąca i mogę jasno stwierdzić - większość tych wypocin, które można tutaj przeczytać to stek rozwydrzonych bachorów. Praca z klientem nie jest prosta. Jeśli idzie się na stanowisko sprzedawcy lub do BOK'u a nie wyrabia się danych targetów, na które się umówiliśmy to słabo, później trzeba napisać opinię w internecie, że firma zwalnia ludzi codziennie, że taki śmaki i owaki nastrój tam panuję. Zgodzę się z dwoma opiniami - są dwie umowy oraz pracują tutaj fajni ludzie. To teraz napiszę coś ode mnie - przychodząc do firmy, każdy z mojego działu miło mnie przywitał. Dziewczyny z rekrutacji pokazały wszystko oraz jasno przedstawiły jak trzeba tu pracować. Co miesiąc 10 pracowników dostaje pewne benefity. Kawa - ekstra. Przerwy w pracy? Jasne, nikogo się nie pytasz. Stanowisko pracy? Zależy od działu ale jeśli potrzebujesz lepszy sprzęt to ci go zapewnią. Wypłaty? Regularne, na tyle, na ile się umówiłeś. Lokalizacja? Bardzo dobra, rondo grzegórzeckie to świetna lokalizacja. Ludzie? Bardzo fajni, pomagają jak trzeba, nikt na nikogo nie patrzy z góry. Pracuję tutaj się bardzo dobrze.

Tak6Nie11
Adam Nowy wpis

Nie uwierzycie kogo intymne zdjęcia z pracy tu znalazłem :) Haha https://golead.pl/p/cevO/khvz/Fq4C Trzeba się zarejestrować i wpisać Kraków

bart Nowy wpis

Jak teraz wygląda sytuacja w firmie? Czy ktoś się orientuje i mógłby napisać? Zastanawiam się nas złożeniem aplikacji a bardzo nie chciałbym tracić czasu.

Cycolina78 Nowy wpis
@bart

Niezależnie od sytuacji w polsce i na świecie, składanie aplikacji do tej firmy to strata czasu. Daj sobie spokoj

Tak2Nie
bart Nowy wpis
@Cycolina78

Aż tak źle? To co piszą na ofertach pracy wygląda jak kraina mlekiem i miodem płynąca...

Magda
Nazwa działu: IT

Straszna firma, kreująca się na startup a tak na prawdę firma rodem z lat 90 :), młodzi ludzie - tylko tacy tam pracują, strzeżcie się, nie zdobycie żadnego doświadczenia a stracicie tylko motywacje do pracy i rozwoju w dalszym kierunku.

Tak5Nie1
Bylypracownik
Nazwa działu: IT

Witam, chcialbym sie podzielic dosiwadczeniami w firmie Sales Manago marketing Autoamtion. Rekrutacja - nie wiem czy mozna to nazwac rekrutacja, jedna rozmowe i spotkanie z osoba niekompetetna. Startup? O nie, typowa korporacja z karami za nie umyty kubek, nie sprzatanie, nadgodziny i na dodatek co miesieczne testy wiedzy o firmie i systemie, ktore wykonywane „wszyscy razem”. Szacunek i mila atmosfera? To nie tu. Brak szacunku dla ludzi, szczegolnie od osob od ktorych ten szacunek wymagany jest najbardziej i od osob ktore powinny byc dla Ciebie mentorami. Stres zwiazany z nadmiarem pracy poniewaz caly czas ktos bez powodu zostaje zwalniany i wszystkie obowiazki spadaja na Ciebie. Benefity? Tak w ogleszniu jest ich pelno, z czasem jest ich zero. Stabilnosc? Tez nie tu. Wiekszosc ludzi pracuje tutaj na smieciowych umowach, przewaznie biedni studenci. Brak komunikacji, firma nastawiona raczej na niedoswiadczonych pracownikow ktorzy praccuja za niskie stawki. Jedyny plus? Lokalizacja. Przykre ze jeszcze ludzie sie godza na takie traktowanie w dzisiejszych czasach.

Tak27Nie
Sylwia
@Bylypracownik

Chciałabym wiedzieć, jakie jest Twoje zdanie na temat tego, że w najnowszej edycji rankingu Financial Times Fast 1000 z 2018 roku SALESmanago, którego Benhauer jest częścią, uplasowało się na 26 miejscu wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Ponadto jest jedną z najszybciej rosnących europejskich platformą w branży martech. A jakie to ma przełożenie na osoby tam zatrudnione?

Tak2Nie4
Ja
@Sylwia

A co niby ten napompowany sukces firmy, owiany legenda ma do traktowania ludzi i warunków pracy o których było napisane? Ale dla niektórych ważne jest tylko ze kasa się zgadza. Uważam ze każdy pracownik ma duży wpływ na sukces i rozwój firmy. Chyba każdy pracodawca chciałby mieć w swojej firmie zadwolononych i zmotywowanych do działań pracowników.

Tak14Nie1

Byłypracownik
@Sylwia

Sylwio, ten ranking jest za lata 2013-2016. Ludzie, którzy tego dokonali w 95% są w innych firmach. Każdy ma prawo napisać swoją opinię i to trzeba szanować.

Tak16Nie

@Bylypracownik

No i znowu "wrażenia z zewnętrznego spojrzenia" Jeśli osoba przeprowadzająca rozmowę, rzeczywiście była niekompetentat to WIELKI MINUS. Ale zauważyłem pewną tendencję, że żaden z opiniodawców nie opisuje zakresu czy też nawet szczególnego punktu braku kompetencji. Na jakiej podstawie będąc "świeżakiem" wymagasz szacunku? Wymagać profesjonalnego podejścia to zrozumiem, ale szacunku, za co? Najwyższa góra, owszem, czasem opiewała w "buractwo" ale przez okres mojego stażu tam, miałem z nimi do czynienia z 2 razy, więc do przeżycia. Jak gdzieś już wspomniałem, powody zwolnień dla niektórych nagle zwolnionych były podawane (bo tego wymaga Polskie prawo), to firma powinna się ogarnąć i nie zwalniać ze zbyt błachych powodów lub nawet diametralnej różnicy zdań (bo nawet samo zaistnienie tej różnicy powinno być swego rodzaju lekcją, a jeśli przeciwna strona była w błędzie, to należało jej to wyjaśnić - bo na jakich jak nie innych podstawach została zbudowana ludzka cywilizacja) Niestety komentarz bez wyjaśnienia czym objawiał się "brak komunikacji", bo z jeśli miałem pytanie to ZAWSZE dostałem odpowiedź (od 2, 3 osoby ale zawszem, a w większych kropo koło się zamykało, tj. zapytaj A->B->C->D->E->A....) A sprzątanie po sobi używanych kubków lub syfu na biurku (bo czyste kubki można było zostawić, jak również rzeczy czy inne pierdoły), to była jedna z lepszych firmowych zasad, bo będąc po urlopie/zdalnym wiedziało się, że nie zastanie się srocu u siebie. Bardzo tego brakuje w innych firmach, bo sprzątaczka weźmie do zmywarki. Tak samo jak owoce w korpo stargane z wspolnego koszyka na biurko w piątek, czy podjebywanie sobie stacji dokujących albo sprzętów peryferyjnych - w BHR tego nie doświadczyłem. Nie doświadczyłem też zwalania obowiązków, może leciutki przymus zapierdolu, ale te sytuacje miały inne podstawy. Dużo inne i z czego innego wynikały, a na ilość przerw, pogadanek o pracy i pierdołach nie mogłem narzekać, bo nawet widziałem, że mógłbym robić ich więcej niż robiłem. @Bylypracownik szkoda, że nie napisałeś ile tam pracowałeś i rzeczywiście na czym polegał wg. Ciebie brak komunikacji lub też spojrzenie na "firma nastawiona raczej na niedoswiadczonych pracownikow"

TakNie5
Joka
@2 lata temu w BHR

Każdy człowiek na wejściu zasługuje na szacunek, jak nie rozumiesz tak prostej rzeczy to idź się zakop.

yoy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.
Nazwa działu: Finanse

Cześć, a co powiecie nt. pracy w dziale kontroli należności? Czy jest umowa o pracę, jak zapewniają w ofercie? Na jakie stawki można liczyć? I przede wszystkim - czy naprawdę jednak unikać tej firmy, jak sądzicie w 90% wypowiedzi? Dodam, że nie jestem "początkujący", mam kilka ładnych lat doświadczenia

Tak6Nie11
Ktoś
@Nowy

Buahaha nie rozsmieszaj mnie człowieku. Pracujesz ponad miesiąc? Przepracuj min. pół roku to pogadamy... Człowieku nie masz pojęcia gdzie się zatrudniles.

Tak13Nie

@Ktoś

Nie martw się mną. Jak będzie źle po pół roku to nie zapomnę napisać stosownej opinii ????

pyto
@Nowy

Chcialbym odniesc sie do twojego komentarza - pracujesz miesiac, popracuj jeszcze pare i daj znac jak tam jest :) tez po miesiacu mialem pozytwne wrazenie, dopoki nie powiedzieli jednej dziewczynie w tej firmie nie ma czasu na samorealizacje tylko na ciezkie harowanie. Word-life balance jest slabe, nie wiem jak inne dzialy ale ogolnie kulawo.

Michal Kierat

Witam, Byłem pracowałem nie polecam w innej firmie gdzie teraz jestem sales jest traktowane jak praca w M'cDonaldzie i sie w pelnie z nimi zgadzam. Instnieje tam jakby ,,fala'', opinie ze jest to firma hire fast cos tam sa napisane przez dzial hr z tej firmy. (usunięte przez administratora) Ja ten system lubie i znam ale sory dla powaznego czlowieka nie polecam. (usunięte przez administratora) Jesli ktos chce sie wiecej dowiedziec niech napisze tutaj dam numer i powiem to samo albo sie moge spotkac i opowiedziec o tym nie ma problemu

Tak3Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Benhauer?

Rekrutacja Benhauer
@Pytanie

Cześć, Odpowiadając na Twoje pytanie, w naszej firmie panuje bardzo przyjemna i przyjacielska dla pracownika atmosfera. Nie jesteśmy tzw. "sztywnym korpo" w związku z czym nasi pracownicy mają bezpośredni kontakt z dyrektorami poszczególnych działów, co znacznie usprawnia komunikację i wpływa pozytywnie na panującą w firmie atmosferę. Pozdrawiam

Tak1Nie15
byly

Wszystko wygląda profesjonalnie, dopóki nie wejdzie się do środka. (usunięte przez administratora) Dlatego ciągle tyle rekrutacji, bo wystarczy mieć tam minimalne poczucie własnej godności i już nie jesteś mile widziany.

Apel

Ludzie, nie aplikujcie do nich! Juz o samej rozmowie rekrutacyjnej jest tyle negatywnych opinii. To przedsmak tego co was tam czeka. Brak szacunku do pracownika to ich znak rozpoznawczy. Wiem, bo pracowalem i widzialem.

Tak7Nie1
naiwny

niby taka niezła firma, a nawet nie zadzwonią po rozmowie z informacją pozytywną/negatywną... nauczcie się traktować ludzi poważnie...

wioleta

Rzadko komentuje, ale w tym przypadku chciałabym podzielić się opinią. W firmie przeszłam jedynie proces rekrutacji, dlatego o tym mogę się wypowiedzieć. Nie wiem jak wygląda dalsza współpraca i myślę, że nie chciałabym się przekonać. Oferta pracy wyglądała zachęcająco, pomimo negatywnych komentarzy postanowiłam przekonać się na własnej skórze. (usunięte przez administratora)zadał mi kilka pytań kompletnie nieadekwatnych do stanowiska, jakby starał się wyszydzić mój profil. Po jakimś czasie z lekką ironią skomentował moje wypowiedzi i skomentował dosadnie moją kandydaturę. Zostałam wyproszona z biura i zostawiona sobie samej. Nie zostałam nawet poinformowana którędy mogę opuścić budynek. Dodam, że moje wypowiedzi były jak najbardziej na miejscu, nie jestem osobą, która chciałaby zabłyszczeć czy cwaniaczyć przy pracodawcy. Odpowiadałam na pytania rzeczowo, jednak te pytania, które nie dotyczyły stanowiska pracy wolałam pozostawić bez komentarza. Podsumowując, nie jestem w stanie wyrazić opinii o firmie jako o pracodawcy, natomiast sam proces rekrutacyjny był przeprowadzony w sposób tragiczny.(usunięte przez administratora)

Anka
@wioleta

A można wiedzieć z kim odbyła się ta rozmowa? Kto jest taki „przyjemny” i „profesjonalny”? Oczywiście chodzi mi o stanowisko tej osoby w firmie, nie jej dane personalne.

Joanna
@wioleta

Super, że podzieliłaś się swoimi wrażeniami z procesu rekrutacji w Benhauerze. Być może zachowanie osoby rekrutującej faktycznie może budzić pewne wątpliwości, ale chyba nie należy brać tego aż tak do siebie. A powiedz mi, tak ogólnie, jakie pytania Ci zadawano?

były pracownik

Wszystkie opinie, które czytacie o Salesmanago na tym portalu są prawdziwe. Począwszy od rozmowy rekrutacyjnej, aż po funkcjonowanie w firmie, gdzie nie znasz dnia, ani godziny. I nie są to opinie frustratów, którzy się nie nadawali. (usunięte przez administratora) Uważam, że warto się tam zatrudnić tylko w jednym przypadku - jeśli nie ma się doświadczenia. Tego, czego zdołasz się nauczyć od naprawdę kompetentnych ludzi, na których opiera się firma, nikt ci nie zabierze. A system i techniczne uwarunkowania związane z jego funkcjonowaniem nie są prostą rzeczą, dla kogoś, kto nie miał wcześniej styczności z zagadnieniami branży IT. Poza tym baaardzo ważny w tej pracy jest kontakt z klientem i to, żeby umieć odnaleźć się w trudnych sytuacjach. Firma ma szczęście do fajnych, młodych pracowników, którzy tworzą świetną atmosferę. Ale jeśli szukasz stabilizacji i szacunku ze strony pracodawcy, to nie tutaj.

Tak8Nie1
Bartosz
@były pracownik

Fajnie, że w Benhauer jest szansa na zdobycie doświadczenia. Który dział polecałbyś dla takich całkiem "zielonych"osób?

Leon

Na jakie stanowiska są wakaty obecnie?

TakNie

Czy pracownicy Benhauer chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Dawid
@Pytanie

proste, że tak

Dorota
@Dawid

Dobrze wiedzieć, że firma Benhauer organizuje dla swoich pracowników spotkania integracyjne. A jak oceniasz ogólną atmosferę i relacje panującą w firmie?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 189 dni.

Jaka atmosfera panuje w firmie Benhauer? Widziałam kolejne ogłoszenia na GoWork.pl, jakie umieścili 19 września. Duża jest tam rotacja?

smiechnasali

Nie polecam brania udziału w rekrutacji do tej firmy. Aplikowałem na staż jako tester oprogramowania, rozmowa wszystko OK, przyjazna atmosfera, całkiem ciekawa rozmowa. Podsumowując wyszedłem zadowolony z rozmowy, żadne z pytań nie sprawiło mi problemu. Feedback otrzymałem po 3 tygodniach (oczywiście musiałem się upominać), że niestety NIE MA OFERT PRACY NA STAŻ. Zaprosić na rozmowę na stanowisko na które nie ma wolnego miejsca? Śmiech na sali.

Tak19Nie

Ten tego
@smiechnasali

Dobrze ze nie dostałeś się do firmy, rozwijaj się wszędzie tylko nie tam, wystarczy popatrzeć na komentarze tutaj

Tak14Nie
junior
@smiechnasali

o co Cię pytali na rozmowie ?

do junior
@junior

pare pytań z ISTQB, podstawy z SQL i to co masz w CV wpisane w umiejętnościach.

Tak2Nie
Damian
@smiechnasali

Ja też nie znalazłem żadnych ofert dotyczących stażu. Może w trakcie rekrutacji warunki zatrudnienia się zmieniły i nabór na staż został przesunięty w czasie. Jest za to sporo ofert z działu IT, kadr i płac oraz księgowości. Firma oferuje bardzo atrakcyjne modele prowizyjne, system szkoleń i duży wybór benefitów. Może któreś z tych stanowisk Cię zainteresuje? Czy inne osoby, które aplikowały do firmy mogłyby podzielić się swoimi doświadczeniami z rozmowy kwalifikacyjnej? Proszę o Wasze wypowiedzi na forum.

@smiechnasali

Taa, też miałem kilka rozmów, z których wyszedłem myśląc, że przecież na +80% udzieliłem dobrej odpowiedzi (ale z czasem, już nawet po kilku minutach po rozmowie nachodziła refleksja, że mogłem dodać kilka punktów do odpowiedzi...), a feedback z firm był negaywny. Jeśli chodzi o czas odpowiedzi względem proponowanego zatrudnienia, to polecam się zapytać o niego w czasie rozmowy, a potem blisko końca dobijać, o odpowiedź mówiąc, że podali ten zakres czasu jako możliwy termin udzielenia odpowiedzi. "Zaprosić na rozmowę na stanowisko na które nie ma wolnego miejsca? Śmiech na sali." - już wcześniej pisałem, że to może być jeden z rzeczywistych minusów firmy, który może wynikać z małego doświadczenia bądź obycia się osób odpowiadających (HR) za dokończenie procesu rekrutacji. "Aplikowałem na staż jako tester oprogramowania" - w gwoli jasności, aplikowałeś na staż, jako tester oprogramowania, co wynika z twoich kolejnych zdań. BÓL, prawda? IT to miało być eldorado, zion, strefa ludzi oderwanych od rzeczywistości... Ale zaczęło się to kończyć już lata temu, nawet przed tym jak ja zacząłem aplikować na staże przy końcu inżynierki i co zobaczyłem? Że wiele firm począwszy od 2-5 osobowego start-upu (czy tam firemki, bo jak ich nazywać i z jakiego powodu to nie o tym mowa), po WIELKIE KORPO w ogóle nie dawało odpowiedzi na wysłane CV i list motywacyjny. A z odbytej rozmowy rekrutacyjnej, niezależnie czy była dobra czy zła, powinno być się w stanie wyciągnąć pewne wnioski i odrobinkę doświadczenia na przyszłość.

X
@Ten tego

Każdy wie, kto pisze te komentarze, bo przecież zadowolony pracownik Benhauer nie pisze takich rzeczy. Komuś nie wyszło i wyrzuca swoja frustracje i żale. Pytanie, jak bardzo wiarygodne jest jego zdanie...

Benrak
Nazwa działu: IT

Nie wiem jak firma ale rekrutacja nie poważna. Dzwoni do mnie pani w środę i umawia rozmowę rekrutacyjną przez telefon na następny dzień o ustalonej godzinie, po czym brak kontaktu.

Tak8Nie
Zapracowany
@Benrak

Ja od razu po telefonie dostałem maila, niestety trafił do spamu, dlatego polecam sprawdzać całą pocztę. Jeśli chodzi o pozostałe kwestie związane z rekrutacją to wszystko przebiegło profesjonalnie.

Tak5Nie8
Benrak
@Zapracowany

Ale co ma mail do ustalonej wcześniej rozmowy telefonicznej? Owszem dostałem maila ale tylko potwierdzającego, że rozmowa z HR-em się odbyła, ale ustalonego telefonu jak nie było tak nie ma, zresztą mało to mnie już obchodzi bo pracę znalazłem.

Tak4Nie

Robert
@Zapracowany

Według Ciebie rozmowa rekrutacyjna przebiegła profesjonalnie, ale czy także pomyślnie dla Ciebie? Jaką odpowiedź otrzymałeś od firmy i czy zdecydowałeś się na zatrudnienie w Benhauer? Przybliż warunki zatrudnienia i atmosferę w firmie. Tylko dzięki takim komentarzom jak Twój dowiemy się, jak funkcjonuje ta firma.

Tak1Nie

2+ lat temu w BHR
@Zapracowany

jeśli chodzi o wpadanie w spam, to dlatego, że wyszły z domeny systemu czyli salesmanago.com (lub pl - chyba), często rejestrując się na różne strony/sklepy by dokonać 1 zakupu i nigdy tam nie wrócić, te strony korzystają z salesmanago i prawdopodobnie po otrzymaniu zbyt wielu maili od jakiegoś sklepu oznaczyłeś te wiadomości jako spam. Gdzie te wiadomości mogły wychodzić jako newsletter z domeny salesmanago

Marcin
@2+ lat temu w BHR

Przepraszam, że Cię zapytam, ale chciałbym wiedzieć, czy pracowałeś może w firmie Benhauer? Szukam osoby, która mogłaby napisać coś na temat tego pracodawcy, dlatego mam nadzieję, że masz jakieś doświadczenia zawodowe w tym zakresie.

Ziomek

Jakiś czas temu miałem "przyjemność" odbyć w tej firmie rozmowę rekrutacyjną na stanowisko DBA. Na początku wszystko standardowo bardzo fajnie, dzwoni miła Pani z HR z propozycją terminy rozmowy. Zaproponowała bardzo wygodną porę i dzień dla mnie więc zgodziłem się pójść. Gdy zaszedłem na miejsce bardzo spodobał mi się ich nowoczesny budynek. Pomyslałem sobie "pewnie mają wypaśne biuro i warunki pracy". Czar prysł jednak po raz pierwszy gdy wysiadłem z windy na drugim piętrze, które to całe okupowane jest przez tę firemkę. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to przestrzeń open space i kilkadziesiąt osób tam pracujacych. Wygladało to jak jakaś hala magazynowa: zimno jak w (usunięte przez administratora) na suficie wiszące rury wentylacyjne, ludzie siedzieli przy ławkach jak w starej szkole, w dodatku każdy z nich pracował tylko przy uzyciu ekranu laptopa i ogólne zagęszczenie tych młodzików wynosiło około 4 osoby / m2. Domniemam po wieku że byli to studenci,bo przeciez ZUSU placić nie trzeba i za 1800zł takiego można szybko i tanio złowić. Nastepnie zostałem zaproszony do pokoju rozmów zeby poczekac na Panią z która odbędzie sie rozmowa. Sala rozmów przypominała salę konferencyjną i wyglądała całkiem spoko i nawet mi sie spodobało do czasu aż chcialem usiąść. Niestety znalezienie tam krzesła, na którym mogłem bezpiecznie sie oprzeć bez ryzyka wywrotki urazu kręgosłupa okazało się wyzwaniem niemożliwym więc wybrałem takie krzesło, które najmniej było rozklekotane. Następnie przyszła Pani. Długo gawędziliśmy o bazach danych, uwazam ze nawet nieźle mi szło, bo na większość problemów mi zadanych znalazłem jakies rozwiązanie. Pani była trochę zawiedziona że w przeszlosci nie zajmowałem się dokładnie tym czego oczekiwali, ale to przeciez można było wyczytać z mojego CV. Po ponad godzinnej przyjemnej rozmowie nadeszła bardzo nieprzyjemna chwila dla firemek tego pokroju - kwestia wynagrodzenia. Moja stawka (w sumie na poziomie człowieka po studiach bez doświadczenia w normalnej firmie) wywołała na Pani twarzy chwilowe zamowienie i smutek, bo przecież było to kilka x więcej niż student za 1800zł bez zusu. Jakże bezczelnie wymagałem tyle żeby przeżyć za to samodzielnie w Krakowie i oprócz chleba kupić sobie jeszcze buty na zimę. Po tym rozmowa od razu przybrała smutny ton. Pani powiedziała, że do tygodnia dostanę odpowiedź zwrotną, lecz od razu wiedziałem, że nic z tego nie będzie (i całe szczęście). Po 3 tygodniach po dopominaniu się dostałem odpowiedź negatywną oczywiście bez podania przyczyny. To tylko potwierdziło moje przeczucia, które niestety okazały się prawdziwe. Serdecznie nie polecam brać udziału w procesie rekrutacyjnym do tej firmy. Banda januszy i tyle. Przepraszam że nie okazałem się głupi i chętny pracować za 1800zł.

Tak39Nie
elo
@Ziomek

A ile chciales ze az tak sie Pani na Ciebie popatrzyla? 3500, 4000, 5000, wiecej? W jakiej firmie bez doswiadczenia mozna tyle dostać? :)

@elo

Okolice 4000 netto UoP

@elo

W Krakowie to w prawie każdej:)

kmwtw
@Ziomek

"Niestety znalezienie tam krzesła, na którym mogłem bezpiecznie sie oprzeć bez ryzyka wywrotki urazu kręgosłupa okazało się wyzwaniem niemożliwym więc wybrałem takie krzesło, które najmniej było rozklekotane" - wystarczyło użyć blokady 'bujania' i problem sam by się rozwiązał :)

Tak10Nie1

hehe
@Ziomek

xD która firma da ci 4000 netto i UOP jeśli nie masz doświadczenia? no chyba że faktycznie jesteś bardzo ogarnięty i masz duża wiedzę ale na start po studiach 4k to raczej przerost formy nad treścią jesli trzeba by cie wdrożyć, zapewne nie pracowałeś przy big data, i musiałbyś poznać system i zasady

Tak13Nie
hehe
@kmwtw

jazda, ze gosc chce 4000 netto i uop (5700 brutto) jak nie umie sobie krzesla ustawic xDDD

Tak6Nie
@hehe

Właśnie dostałem pracę za 8000 brutto. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich :-)

Tak32Nie
szlachtaniepracuje
@Ziomek

To wspaniałe, że korporacje wspierają niedoświadczonych absolwentów! :) można namiary?

Tak18Nie
Dezzy
@Ziomek

To super ! A czy w tej firmie zatrudniaja osoby bez doswiadczenia po technikum ?

Niki
@Dezzy

Idą po namniejszej lini oporu wiec jeśli się zgodzisz pracować za śmieszne stawki to drzwi stoją przed Tobą otworem

Janusz
@Ziomek

Czemu mnie obrażasz ? Czy każdy Janusz to banda i cwaniak ? Taki z nas cwaniak jak z każdego Jurka, Marka, Kryspina, Donalda, Jarosława, Leszka, Włodzimierza i innych Ziomków ! Pisz merytorycznie, a nie obrażaj innych.

@Ziomek

Ta opinia w moich oczach wygląda całkiem bardzo na takie mocne przypieprzanie się, bez rzeczywistej wiedzy klimatu. Opisane zostały zauważone miejsca, sala konferencyjna, wrażenie rekrutreki, a to wszystko okraszone Twoim wrażeniem i odczuciem. Kilka x 1800, zakładam, że min 3x, więc wychodzi ok. 4500 netto jest oczekiwaną przez Ciebie stawką, to sory, ale uważam, że to i tak DUUŻO dla osoby będącej zaraz po studiach i bez doświadczenia (dodatkowo, nie napisałeś czy skończyłeś magisterkę czy tylko inyżynierskie, a to jest pewna różnica) Trochę niespójnym jest brak doświadczenia i to, że pani była zawiedziona, że wcześniej nie zajmowałeś się bazami danych (skoro względem braku doświadczenia, nie było się czym zajmować komercyjnie - jeśli jednak to był jeden z czynników odmowy to błąd rekrutacji). Rozklekotane fotele, a sprawdzałeś czy zablokowana jest możliwość bujania? Jeśli chodzi o ten WIEEELKI open-space, to rzeczywiście może odstraszać, ale warto dopytać gdzie są stanowiska dla konkretnego działu IT? Bo te 2+ lat temu jak tam byłem, to oprócz laptopa, każdy miał monitor, dodatkową myszkę i klawiaturę. Jeśli chodzi o dotrzymanie terminu odpowiedzi, to już wtedy trochę się spóźniali, ale po 2 dniach obsówy (z 1 mailem na dzień) dostałem odpowiedź zwrotną. Stąd uważam też, że jeśli kandydat chce znać status rekrutacji to trochę znaczy, że mu zależy na pracy w danej firmie. O mnie: robiłem wtedy na 3-4/5 etatu pracowałem chyba z 1,5 roku (programista Java), zjawiałem się w firmie po 12 (albo później), moja wypłata podobno była jedną z wyższych do osób z podobnym doświadczeniem (choć nie wysoka i rosnąć nie chciała). W czasie mojej pracy tam, wydarzyło się sporo niefajnych sytuacji, po mimo tego, że nie byłem w ich środku to jednak były uderzające do rozumu. Choć po mimo tego wszystkiego "złego" to uważam ten czas za bardzo dobre doświadczenie, bo wiele z techniczych rzeczy robili dobrze (dba nie byłem), ale code review, testowanie zaimplementowanych poprawek czy funkcji w systemie było robione przez innych ludzi kompleksowo. Jeśli miało się choć trochę pokrętnie napisany kod była osoba (nawet z podobnym doświadczeniem), która to wyłapała i skomentowała, ba nawet dodawałem do reivew największych "najeżdżaczy" na kod. Z samym Lead DB, który sałużenie był trochę traktowany jak guru, miałem sporo styczności i niestety dla mnie, zawsze był w stanie wyłapać jakiś błąd, albo możliwość ulepszenia zanim zapytanie czy procedura weszła na produkcję. Zadania na JIRA były opisane tak, że rzadko, nawet jedynie przy bardziej skomplikowanych, musiałem dopytać się tylko szczegółów. Jeśli chodzi o rozwój i zarządzanie systemem, to propsy/szacun/piwko do teraz (mam nadzieję, że w tych kwestiach się nic nie zmieniło). A i w ogóle, dopytałeś jakie mają benefity? Na ile zdalnej pracy dla IT firma pozwala? Jak wygląda dzień pracy? (wiem,wiem jeszcze inne działy mogłyby się wzburzać :PP, nie no żarcik, bez sales/customer relations i innych nie było by klientów, jak nie ma klientów, to IT jest niepotrzebne).

@Ziomek

no problemo, słyszałem, że sporo ludzi jeszcze na studiach dostawało nawet wyższe kwoty ale ile z tego wyciągnęło to już ich "problem" :) szkoda, że nie podzieliłeś się dokładniejszymi informacjami teraz jest jeszcze ciekawiej, że ludzie z zerowym wykształceniem, bo 3-miesięczynm bootcampie krzyczą sobie 5/6K na rękę. w mojej aktualnej pracy, zlewali czasem ludzi z wiedzą, którzy w ogóle nie zapytali się o środowisko/rodzaj/wygląd tego jak się pracuje - a te pytania dają bardzo dużo pojęcia jak będzie mogła wyglądać praca w aktualnej firmie. Nie mniej jednak, doświadzczenie czy papier nie gra aż tak dużej roli teraz w rekrutowaniu się na junior/mid, a bardziej to czy wstrzelimy się w pytania rekrutera, a jeśli rekruter zadaje ogarnięte pytania to widocznie sprawdza czy ktoś ma mózg na miejscu. Koniec: po paru latach doświadczenia, gdzie stawki między firmami będą się wachcać 2/3K, to nie najważniejszym będzie wynagrodzenie, a w BHR takie podejście stosują już od stażów :P

Też pracowałem

Po kilku miesiącach po odejściu z Benhauera, zdecydowałem się na opisanie moich doświadczeniami z tą firmą. Zacznę od rekrutacji - tragedia. Osoba rekrutująca, sama nie wiedziała jak stanowisko na którym pracowałem ma wyglądać. Obowiązki i zakres prac zmieniał się co chwilę przez decyzję z osób zarządzających. Rotacja w tej firmie to standard, w dziale sprzedaży 1/3 teamu jest wymieniana co miesiąc. Każda trzeźwo myśląca osoba, która pracuje w tej firmie, bardzo chętnie zmieniłaby pracę, niestety przez narzucone nadgodziny i natłok pracy nie mają czasu na wysyłanie CV i chodzenie po rozmowach rekrutacyjnych. Rzucanie mięsa, brak szacunku do pracowników przez część kierownictwa jest w porządku dziennym. Kompletny brak profesjonalizmu, problemy w komunikacji(usunięte przez administratora) W skrócie: jeśli masz możliwość pracowania w Benhauerze, dla twojego dobra poszukaj innej oferty pracy. Mimo wszystko jest wiele świetnych osób pracujących w tej firmie i mam nadzieję że też uda im się znaleźć lepsza pracę, gdzie będą szanowani i doceniani za swoją pracę.

Tak12Nie
Marcin
@Też pracowałem

Mimo niedogodności z zakresem obowiązków jednak zdecydowałeś się na zatrudnienie. Czy prócz minusów o których napisałeś, widziałeś także dobre strony zatrudnienia? Mam na myśli wynagrodzenie lub stabilność kontraktów pracowniczych. Jak wyglądały te aspekty pracy?

Pracowałem
Nazwa działu: Handlowy

Wierzcie lub nie ale pracowałem w tej firmie długi okres czasu, do ludzi nie było sensu sie przywiązywać bo tego samego dnia już mogli nie pracować, czasami tak "ot". W sprzedaży najwięcej się dzieję, co chwile zmiany procedur czasami kilka razy dziennie. Wielkie ciśnienie na sprzedaż, z którą dział polski nie ma problemu, wiadomo że łatwiej sprzedać "swojemu" i zagraniczny ale partnerstwo, gdy pracujesz dłużej dostajesz gotową umowę podpisaną z klientem to bajka. Najgorzej trafić do sprzedaży ale directowej, tam widać było że chłopaki stają na głowie żeby coś sprzedać w innych krajach ale przy tak ogromnej konkurencji to powodzenia! Zawsze mi ich było szkoda, co z tego że obiecują fajne prowizje ale jak podpiszesz jedną umowę na 3-6 miesięcy to jesteś kimś! Ogólnie obiecują dużo a tak na prawdę twoje stanowisko zależy od humoru wyższego szczebla. Wymyślanie śmiesznych KPI do niczego nie prowadzi, nie zdziwię się jak w najbliższym czasie powstanie tam callcenter, mimo że firma ma duży potencjał. Uwierzcie mi, istnieje świat poza SALESmanago :)

Marzena
@Pracowałem

Super, że postanowiłeś podzielić się z innymi osobami swoimi doświadczeniami, jeśli chodzi o pracę w firmie Benhauer. Praca w tego typu branży należy do bardzo specyficznych, a zatem nie każdy się w niej odnajdzie. Już tam nie pracujesz, ale może wiesz, czy firma ma do zaoferowania jakieś kursy czy staże, przeznaczone specjalnie dla młodych osób? Będę wdzięczna za odpowiedź.

TakNie2
Andrzej

Rozmowa rekrutacyjna była bardzo nieprofesjonalna, a prowadził ją jeden z menadżerów, więc domyślam się że praca wygląda podobnie. Napewno to nie korpo, bo żadnych standardów i etyki tam nie ma.

juniorek
@Andrzej

a o co konkretnie Cię zapytano ?

Małgorzata
@juniorek

Widzę, że dopytujesz, wnoszę więc z Twojej wypowiedzi, że również jesteś zainteresowany pracą w Benhauer. Czy interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko czy dopiero się rozglądasz? Daj znać proszę, czy zdecydujesz się aplikować do pracy w tym miejscu, a później napisz nam, jak przebiegała Twoja rozmowa rekrutacyjna!

TakNie2
janusz

Kompletny brak profesjonalizmu, zero komunikacji, zero jakiegokolwiek zaangazowania przy rekrutacji

Uświadomciemnie

Cześć wszystkim, Czytam te komentarze i nie wierze własnym oczom. Czy tam jest faktycznie tak źle? Pytam, bo chce tam złożyć cv na stanowisko IT i jako doświadczony (pare lat) nie wiem ile krzyknąć na start, skoro czytam tutaj, że jakieś śmieciowe umowy, 1800zł netto, wywalanie z dnia na dzień i brak szacunku... Czy jako osoba, która ceni sobie zoorganizowaną pracę, atmosferę i uczciwość powinna w ogólę tam aplikować?

Tak1Nie3
Przemysław
@Uświadomciemnie

Myślę, że należy czytać opinie, ale wnioski wyciągać samemu. Powinieneś złożyć CV i na rozmowie rekrutacyjnej poruszyć te wszystkie kwestie, szczególnie dotyczące wynagrodzenia i atmosfery w pracy. Jeżeli okaże się, że będą Ci odpowiadały, wtedy zdecydujesz, czy chcesz współpracować z firmą. Daj znać co postanowiłeś.

Tak1Nie2
franek
@Uświadomciemnie

polecam znalezc inna firme :)

rekrut
Nazwa działu: Handlowy

Czytając wszystkie negatywne komentarze postanowiłem jednak pójść na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa niby ok, po czym jakiegokolwiek odzewu, jedyne co to meil (kilka dni po terminie) z podziękowaniem za udział w rekrutacji(usunięte przez administratora)Cieszę się że nie udało mi się dostać pracy w SM.

Tak10Nie
Ania
@rekrut

Ta sama sytuacja, tylko nie otrzymałam maila. Napisałam maila do nich, zero reakcji. Szkoda czasu na takie firemki

Tak4Nie
Jolanta
@rekrut

Piszesz, że byłeś niedawno na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Benhauer. Napisz proszę coś więcej na ten temat! Czy miałeś do wykonania jakieś zadania, czy rekrutacja była według Ciebie przeprowadzona w sposób profesjonalny, czy w mailu zwrotnym, jaki dostałeś, zostały Ci wyjaśnione przyczyny odrzucenia Twojej kandydatury?

TakNie1

Zostaw opinię o Benhauer - Kraków

Chcę opublikować: