Opinie o Benhauer

Ryszard

Jak się pracuje? Firma prowadzi może jakąś rekrutację?

Lipa

Nie polecam już samego procesu rekrutacyjnego, ma się wrażenie, ze po drugiej stronie nie ma człowieka. Odpowiedzi na maile słane z templatek. O feedbacku można zapomnieć.

Zadowolony

Uwaga! Benahuer podnosi pensje! Teraz można zamiast 1800 PLN Brutto zarobić tutaj 2000 PLN Brutto!

Zadowolony
@Zadowolony 26.03.2018 15:48

Miałem na myśli NETTO. Jeżeli rozpoczynacie dopiero swoją karierę i nie macie doświadczenia to śmiało możecie składać CV :)

Zainteresowany

A można wiedzieć ile miałeś PLN na łapkę? Zamierzam do nich wysłać CV i zastanawia się czy (usunięte przez administratora)Netto w dziale marketingu da radę wynegocjować?

Ja

Hej, pracowałem w Benhauerze chwilę. Jak nie masz doświadczenia i jesteś odporny na stres to wbijaj. Można spoko zarobić (w dziale sprzedaży dużo zarabiają bo w customer service szkoda się szarpać. Jedyny plus to mega miłe i ładne dziewczęta).(usunięte przez administratora) Jak się spóźnisz minute czy dwie to będzie to zapisane. Najśmieszniejszy jest 8,5 godzinny czas pracy na umowie zlecenie a i to może okazać się za mało. Ogólnie atmosfera fajna, ludzie mili(usunięte przez administratora)jednak na pewno dużo się nauczysz jeśli to Twoja pierwsza poważniejsza praca. Dla ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć to polecam. Przygotuj się na to, że w każdej chwili możesz wylecieć ale doświadczenie które nabędziesz zostanie na zawsze z Tobą :) Pozdrawiam

ehh

Startowałem na Leada. Rozmowa rekrutacyjna trwała 10 minut. Żadnego pytania technicznego, w sumie żadnych konkretów. O feedback trzeba było się upomnieć. Trochę strata czasu.

Szczęśliwy89
@ehh 15.02.2018 09:22

A ile czekałeś na feedback? Ja w ten sam dzień kiedy była rozmowa dostałem info, że mnie zatrudniają i w sumie pracuję do tej pory i jest spoko :p

Ziomek

Jakiś czas temu miałem "przyjemność" odbyć w tej firmie rozmowę rekrutacyjną na stanowisko DBA. Na początku wszystko standardowo bardzo fajnie, dzwoni miła Pani z HR z propozycją terminy rozmowy. Zaproponowała bardzo wygodną porę i dzień dla mnie więc zgodziłem się pójść. Gdy zaszedłem na miejsce bardzo spodobał mi się ich nowoczesny budynek. Pomyslałem sobie "pewnie mają wypaśne biuro i warunki pracy". Czar prysł jednak po raz pierwszy gdy wysiadłem z windy na drugim piętrze, które to całe okupowane jest przez tę firemkę. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to przestrzeń open space i kilkadziesiąt osób tam pracujacych. Wygladało to jak jakaś hala magazynowa: zimno jak w (usunięte przez administratora) na suficie wiszące rury wentylacyjne, ludzie siedzieli przy ławkach jak w starej szkole, w dodatku każdy z nich pracował tylko przy uzyciu ekranu laptopa i ogólne zagęszczenie tych młodzików wynosiło około 4 osoby / m2. Domniemam po wieku że byli to studenci,bo przeciez ZUSU placić nie trzeba i za 1800zł takiego można szybko i tanio złowić. Nastepnie zostałem zaproszony do pokoju rozmów zeby poczekac na Panią z która odbędzie sie rozmowa. Sala rozmów przypominała salę konferencyjną i wyglądała całkiem spoko i nawet mi sie spodobało do czasu aż chcialem usiąść. Niestety znalezienie tam krzesła, na którym mogłem bezpiecznie sie oprzeć bez ryzyka wywrotki urazu kręgosłupa okazało się wyzwaniem niemożliwym więc wybrałem takie krzesło, które najmniej było rozklekotane. Następnie przyszła Pani. Długo gawędziliśmy o bazach danych, uwazam ze nawet nieźle mi szło, bo na większość problemów mi zadanych znalazłem jakies rozwiązanie. Pani była trochę zawiedziona że w przeszlosci nie zajmowałem się dokładnie tym czego oczekiwali, ale to przeciez można było wyczytać z mojego CV. Po ponad godzinnej przyjemnej rozmowie nadeszła bardzo nieprzyjemna chwila dla firemek tego pokroju - kwestia wynagrodzenia. Moja stawka (w sumie na poziomie człowieka po studiach bez doświadczenia w normalnej firmie) wywołała na Pani twarzy chwilowe zamowienie i smutek, bo przecież było to kilka x więcej niż student za 1800zł bez zusu. Jakże bezczelnie wymagałem tyle żeby przeżyć za to samodzielnie w Krakowie i oprócz chleba kupić sobie jeszcze buty na zimę. Po tym rozmowa od razu przybrała smutny ton. Pani powiedziała, że do tygodnia dostanę odpowiedź zwrotną, lecz od razu wiedziałem, że nic z tego nie będzie (i całe szczęście). Po 3 tygodniach po dopominaniu się dostałem odpowiedź negatywną oczywiście bez podania przyczyny. To tylko potwierdziło moje przeczucia, które niestety okazały się prawdziwe. Serdecznie nie polecam brać udziału w procesie rekrutacyjnym do tej firmy. Banda januszy i tyle. Przepraszam że nie okazałem się głupi i chętny pracować za 1800zł.

szlachtaniepracuje
@Ziomek 18.03.2018 09:34

To wspaniałe, że korporacje wspierają niedoświadczonych absolwentów! :) można namiary?

Benhauer sp. z o.o.
pracodawca

Mógłbyś zastanawiać się co Archimedes, Albert Einstein czy Stephen Hawking mają wspólnego z Marketing Automation. W jaki sposób ich życie czy dokonania wpłynęły na świat sprzedaży i marketingu. Uważamy, że nauka to najcenniejsze narzędzie, które zawładnęło każdym obszarem ludzkiego życia. Daj nam 5 minut, a my postaramy się przedstawić Ci, jakie odniesienie znajduje to w marketingu.

”Inteligencja to zdolność adaptacji do zmian” – Stephen Hawking

Marketing to biznes, w którym nie ma miejsca na przestój. To obszar wymagający ciągłych zmian i adaptacji do coraz to nowszych czynników. W świecie, w którym jeszcze 50 lat temu myśl o posiadaniu własnego komputera pozostawała dla przeciętnego śmiertelnika jedynie w sferze marzeń, nie możesz trzymać się na sztywno utartych strategii, spodziewając się jednocześnie zaskakujących rezultatów. Podążaj za trendami, obserwuj tendencje i dostosowuj swoje działania do zmiennego środowiska. SALESmanago stosując się do tej rady, dało szansę technikom AI (Artificial Intelligence – Sztucznej Inteligencji), poszerzyło zakres komunikacji, gdy e-mail marketing przestał być wystarczającym narzędziem i codziennie uważnie wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów.

“Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.” – Albert Einstein

Internet zasypany jest atrakcyjnymi nagłówkami, clickbait’owymi tytułami i grafikami mieniącymi się od kolorów. Użytkownicy przyzwyczaili się już, że wszystko podane jest im na tacy, a oni nie muszą silić się na głębsze przemyślenia. Używaj więc prostego języka, komunikując się z odbiorcą, jednocześnie nie rezygnując z pierwotnego przekazu. Bądź ekspertem w swojej dziedzinie i przekazuj swą wiedzę w prosty, acz efektywny sposób.

„Ludzkość zawsze czerpała wiedzę z przeszłości. Z przyszłości wszakże się nie da!” – Archimedes

Nie mogliśmy nie uwzględnić w tym zestawienia Archimedesa (w końcu obchodzimy dziś Dzień liczby Pi). Analityki są cennym źródłem informacji i świetnym sposobem na radzenie sobie z problemami natury marketingowej. Ale czemu ograniczać się tylko do analizy aktualnych poczynań? Spójrz wstecz i odszukaj źródła twoich problemów z przeszłości. Wyciągnij wnioski i zastosuj je do budowania coraz lepszych strategii. Analizuj przeróżne czynniki od częstości zakupu do zmian aktywności kontaktu w sieci. Na tej podstawie automatycznie dostosuj wysokość rabatu do profilu klienta czy wyświetl inteligentne, dynamiczne rekomendacje produktowe na stronie i w newsletterze.

“Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach.” – Grace Hopper

Podejmij ryzyko i spróbuj czegoś nowego. Jeżeli nigdy nie poznałeś potencjału beaconów, może czas dać im szansę? Nigdy nie korzystałeś z powiadomień Web Push? Przekonaj się na własnej skórze czy rzeczywiście zasłużyły na swoje 5 minut w świecie marketingu.

„Niech Twój marketing będzie tak przydatny, że ludzie będą chcieli za niego płacić”.

Edyta

@kkk a czy pracownicy wspominają przełożonym, ze kiedyś w firmie Benhauer odbywały się zajęcia z jogi i kiedy znowu się odbędą? @Misiu czyli brak chętnych jest powodem braku zajęć? Może trzeba jakoś zachęcić pracowników do uczestnictwa w nich? @Ziomek może faktycznie jako osoba bez doświadczenia zbyt wysokie były Twoje wymogi? Może najpierw było zgodzić się na niższą kwotę by zdobyć doświadczenie i potem móc negocjować podwyżkę?

Edyta

@Ktoś o jodze dowidziałam się ze strony firmy Benhauer. Uważasz, że są na niej nieaktualne informacje? @Ja a co było dokładnie napisane na temat firmy w tym zawiadomieniu od ZUS?

Misiu
@Ja 02.01.2018 14:27

ZUS to niech akurat firmie nic nie zarzuca... tylko zastanowią się jak prawo jest tworzone. Firma nie robiła niczego złego. Prawo zezwalało na takie rozwiązanie sytuacji. Także wydaje mi sie, że tutaj za bardzo stoicie po stronie tych złych (czyli ZUS) :) Zajęcia z Jogi się nie odbywają od jakiegoś czasu bo było brak chętnych. Nie potrafiła się nawet zebrać grupa 6 osób. Na początku dużo ludzi chodziło, potem to się zmieniło.

Dobrzewiedzieć

Czy może ktoś się wypowowiedziec jak wygląda praca w dziale IT salesmanago w Krakowie (stanowiska QA)

Misiu
@Dobrzewiedzieć 25.01.2018 18:40

Hej, jeśli nie masz doświadczenia to śmiało wbijaj do nich :) Pracowałem tam chwilę i można się bardzo dużo nauczyć. Na początku dostaniesz wsparcie a potem sam robisz większość rzeczy. Wartościowe doświadczenie

Edyta

@Ktoś skoro nie zgadzasz się z opinią użytkownika @Nowy to może odnieś się do każdej kwestii pracy w firmie Benhauer poruszonej przez niego i powiedz co może się zmienić po pół roku. Bo taka opinia, którą napisałeś nie wiele mówi o pracy w tej firmie.

Nowy

Pracuję w firmie od ponad miesiąca i mogę jasno stwierdzić - większość tych wypocin, które można tutaj przeczytać to stek rozwydrzonych bachorów. Praca z klientem nie jest prosta. Jeśli idzie się na stanowisko sprzedawcy lub do BOK'u a nie wyrabia się danych targetów, na które się umówiliśmy to słabo, później trzeba napisać opinię w internecie, że firma zwalnia ludzi codziennie, że taki śmaki i owaki nastrój tam panuję. Zgodzę się z dwoma opiniami - są dwie umowy oraz pracują tutaj fajni ludzie. To teraz napiszę coś ode mnie - przychodząc do firmy, każdy z mojego działu miło mnie przywitał. Dziewczyny z rekrutacji pokazały wszystko oraz jasno przedstawiły jak trzeba tu pracować. Co miesiąc 10 pracowników dostaje pewne benefity. Kawa - ekstra. Przerwy w pracy? Jasne, nikogo się nie pytasz. Stanowisko pracy? Zależy od działu ale jeśli potrzebujesz lepszy sprzęt to ci go zapewnią. Wypłaty? Regularne, na tyle, na ile się umówiłeś. Lokalizacja? Bardzo dobra, rondo grzegórzeckie to świetna lokalizacja. Ludzie? Bardzo fajni, pomagają jak trzeba, nikt na nikogo nie patrzy z góry. Pracuję tutaj się bardzo dobrze.

Nowy
@Ktoś 22.01.2018 20:19

Nie martw się mną. Jak będzie źle po pół roku to nie zapomnę napisać stosownej opinii ????

Edyta

@kkk a może tak rzadko odbywają się te zajęcia z jogi, bo nie ma na nie chętnych osób z firmy Benhauer? I co w tej sprawie z ZUSem? Dostaliście takie powiadomienie i urząd chce, żebyście sami z firmą załatwili tą sprawę?

Magda

Wypraszam sobie bycie trupem !

Edyta

@kolejny czy jeżeli zwalniany był codziennie inny pracownik to czy firmie Benhauer udawało się w takim samym tempie? Rozumiem, że studenci i absolwenci mogą kierować swoje zgłoszenia do tej firmy, bo mają szansę na zatrudnienie i zdobycie doświadczenia? @MC nawet jeżeli masz możliwość pójść po pracy na jogę to chyba jest plus?

kolejny

Pracowałem tutaj, w dziale IT prawie rok. Jak na tą firmę jest to bardzo długi okres czasu. Z jednej strony mogę powiedzieć, że przez pierwsze 4 miesiące nauczyłem się naprawdę bardzo dużo, gdyż firma wytworzyła bardzo dużą aplikację, w której jest bardzo dużo błędów, które trzeba było naprawiać "na wczoraj" i cały kod był do refactoringu.-Jest to jedyny plus, który przychodzi mi do głowy. Reszta jest jednym wielkim minusem. Niestety prezesi byli nieosiągalni (pracownicy bali się zwrócić uwagę albo zaproponować coś ciekawego, gdyż groziło za to zwolnienie), a dyrektor był oczywiście wielkim fachowcem, gdyż jest developerem z bardzo dużym stażem, ale nie miał siły przebicia i pracownicy, którzy byli postawieni znacznie niżej decydowali o zmianach w aplikacji. Atmosfera w firmie również nie była najlepsza, gdyż prawie codziennie zostawał zwolniony jakiś pracownik. Podsumowując jeżeli jesteś nowy na rynku pracy i chcesz zdobyć jakiekolwiek doświadczenie to polecam tą firmę, gdyż prawdopodobnie zostaniesz przyjęty, natomiast jeżeli szukasz nowej lepszej pracy, to odradzam bo nie znam miejsc gorszych niż to

BahamaMama

Pracowałam w Benhauer prawie rok i zgadzam się z praktycznie wszystkimi negatywnymi koemantarzami z tej strony: - bardzo niska podstawa (mydlenie oczu prowizjami od sprzedaży, które wypłacane są w dziwnym systemie ‚rat’. Osobiście nie byłam w stanie połapać się jaką dostanę wypłatę w każdym miesiącu. Do tego dochodziły odcięcia z podstawy z niewyrobione, nierealne KPI - wyrabiane przez max 3 osoby w firmie) - ilość ogłoszeń o pracę wystawianych przez Benhauer wiąże się ze stałą rotacją. Jak ktoś przepracował pół roku, to szacun - benefitów brak - nie liczcie na multisporty i inne pakiety medyczne. Chyba, że akurat się rozwodzicie, wtedy możecie przytulić kilka groszy od przezabawnego szefa. - brak stabilności zatrudnienia. Zwolnienia były na porządku dziennym, bez ostrzeżenia, z dnia na dzień. - nie dość, ze umowa śmieciowa to jeszcze podpisujesz dwie umowy, z dwoma różnymi firmami - wypłata oczywiście tez rozdzielona na dwie spółki. - Bardzo stresująca atmosfera w biurze, frustracje szefostwa przelewane na pracowników Był jeden plus - wspaniali koledzy i koleżanki z biura (Uciekajcie stamtąd jak najszybciej) i fajni klienci.

Anna

Firma niby szuka pracowników ale sami nie wiedzą co oferują i czego oczekują. Informacje zamieszczone w ogłoszeniu mijąją się z tym co można usłyszeć na rozmowie o prace. Moim zdaniem firma nieprofesjonalna.

Nikola

@Daria Straszne to co piszesz na forum o firmie Benhauer. Czy sprawdziłaś swoje informacje? Pisanie niesprawdzonych informacji jest bardzo krzywdzące dla firmy.

Daria
@Nikola 19.10.2017 19:29

Sprawdzone jak najbardziej :) To są informacje z osobistych doświadczeń jak i z relacji osób które tam pracują bądź pracowały.

qa

W skrócie: Statek tonie, a kapitan nie ogarnia. Wsiadasz? ;)

Daria

Potrzebują tak dużo osób bo wszyscy odchodzą z tej firmy.... Nie polecam

Marek

Dla mnie jest ciągle zastanawiające dlaczego tak dużo osób potrzebują? Czy to jakieś nowe projekty?

Byc może nowy

Witam, Chciałem tylko się zapytać o stawkę 1800 zł netto czy brutto?

Edyta

@Nikola a brak fachowców? Dużo osób studiuje właśnie takie kierunki, a i tak absolwenci mają problem ze znalezieniem pracy. Jakby ktoś szukał pracy to Benhauer poszukuje dużo nowych pracowników: http://www.gowork.pl/praca/benhauer;pr

Nikola

Patrząc na aktualna listę ofert pracy zastanawiam się czy brak na rynku fachowców może być problemem dla Benhauer-a?

Ryszard

Wiem w jakiej firmie nie będę pracował.(usunięte przez administratora) NIE POLECAM!

Edyta

@beznadzieja i starość pariasa no tak o karach pracownik powinien zostać poinformowany przed podpisaniem umowy. Ty piszesz, ze 1800 zł to podstawa. Czyli można dostać więcej? Z kolei @Koala temu zaprzecza. To w końcu jak jest z tą wypłatą w Benhauer?

Koala

Pracowałam 2 miesiące. Nie polecam. Minusy : Umowa śmieciowa, Stresująca praca, 1800 zł i brak perspektyw na więcej, Szybkie wdrazenie, Rotacja, Brak poczucia bezpieczeństwa i stabilności jako pracownik, Plus : Super knajpka z smacznym jedzeniem , Darmowe piwko w piątki, Ładne biuro, Praca na początek

Edyta

Według wywiadu: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,6615,wywiad-marek-broda firma Benhauer dba o pracownika poprzez benefity takie jak darmowe zajęcia z native speakerem, joga, xbox czy piłkarzyki w open space i dofinansowania do wyjazdów integracyjnych. Czy to wszystko nie jest prawda skoro takie negatywne opinie zostawiacie o firmie?

Zostaw opinię o Benhauer - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Benhauer