ITIS Sp. z o.o.

Opinie o ITIS Sp. z o.o.

Wasz król A....

Gowork ITISu jest niezawodny, zawsze poprawi mi humor nawet po latach. Pozdrowienia dla chłopaków z QA i IR-Team(z Alej) o ile jeszcze tam pracują. Ps. Kto jeszcze pracuje z Alej?

Tester

Cześć. Jutro, 31.01.2017, mam rozmowę o pracę w ITIS Sp. z o.o. Czy ktoś ostatnio miał/ był na rozmowie w tej firmie? Czego się spodziewać? Podczas rozmowy zdziwiło mnie, że pani z którą rozmawiałem naciskała na uzyskanie informacji, jaki mam okres wypowiedzenia w obecnej pracy. Też tak mieliście?

MmM.
@Tester 30.01.2017 19:57

i jak i jak? powiedz? :)

MmM.
@gość 06.02.2017 22:50
też. i jak Ci poszło? jakie wrażenia? pytam, bo też zbliża mi się termin rozmowy.

i jak i jak? powiedz? :)

kondon

'trudne sprawy', tak bym okreslil te firme

pracownik ITIS

od roku firma przechodzi kryzys ... zamknięto oddział w Białymstoku, ze 100 pracowników zostało zaledwie 30 w tym (UWAGA) 5 ASYSTENTEK BIURA ... pracownicy cały czas są zwalniani bądź sami odchodzą bo wynagrodzenia dostają z miesięcznym opóźnieniem ...

Analyst

Znowu rekrutują analityków ale wciąż nie nauczyli się pisać porządnie wymagań na stanowisko. Piszą, że cenią znajomość branży ubezpieczeniowej. W istocie ten punkt powinni wpisać w sekcji "Wymagamy" jako pierwszy i najważniejszy skill. W tej firmie możecie w ogóle nie kojarzyć UML i BPMN, a wcześniej nie pracować jako analityk w ogóle, ale musicie znać branżę ubezpieczeniową. Zespół analityczny lubi "ustawić sytuację" pod siebie. Dla nich to jest fajne, jeżeli przyjdzie ktoś spoza branży, bo nie stanowi zagrożenia. Taki hint dla rekrutowanych.

kkrz

Przepracowałem w ITIS ponad 1,5 roku. Wypłaty często się spóźniały i czasem przyszło pracować bez dokumentacji. Z drugiej strony kiedyś za spóźnioną wypłatę dostaliśmy dodatek, są też premie świąteczne, grille w ogrodzie i czasem wcześniejsze wyjścia z pracy np. jak się zbliża święto czy dłuższy weekend. Firma rzeczywiście znajduję się w "dołku", ale mam wrażenie że to tylko przejściowa sytuacja- jest tu sztab ludzi którzy nie pozwolą umrzeć Itis-owi. Zarobki trzeba wywalczyć sobie samemu- wszędzie tak jest- ja jako kiepski negocjator dostałem niewiele na start- ale... po rozmowie rekrutacyjnej dostałem telefon, że "decyzją prezesa zostanie dodane mi dodatkowe 1000zł ze względu na relokację do Warszawy". Nie było też problemu z dostaniem podwyżki po okresie prubnym i następnej po przepracowaniu roku. Jest też możlowość zrobienia certyfikatów Microsoft za kase firmy- więc na plus. Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić pracę w Itis- odchodzę tylko dlatego, że zostawiam Warszawe i wracam na swoje bagno. Ps. pozdro dla całej firmy- a w szczególności dla IR-Team- nie da się wycenić wiedzy którą dzięki wam zdobyłem.

aktualny pracownik

@kono dział analityków w tej firmie jest wyjątkowy ... zaczynają prace od wspólnych śniadanek - minimum godzinę, potem kawka - ok 40 min, chwila pracy i ponowne spotkanie działu w kuchni na obiadku również minimum godzinę ... można się ustawić?! można :)

oddany

jakiekolwiek mniej przychylne komentarze moga skutkowac telefonem z pretensjami od zarzadu, takze radze uwazac

Aktualny pracownik

Witajcie, Praca w firmie ITIS jest trochę inna niż w korpo. Czy gorzej? Nie sądzę. Osobiście pracowałam kilka lat w korpo i szczerze mówiąc nie wróciłabym. Atmosfera w ITIS jest bardzo fajna, młodzi ludzie, otwarci. Wiadomo, że jak gonią terminy to trzeba się wyrobić na czas i wtedy może być trochę stresująco. Ale czy w innych firmach tak nie jest? Może tylko w państwowym urzędzie. Nikt Ci nie zapłaci za siedzenie i to normalne jest że Pracodawca wymaga zrobienia pracy a nie jej odbębnienia. Wiem ile zarabiają tu pracownicy i uwierzcie mi, że kwoty są nie małe. W korpo takich w życiu nie znajdziecie bądź naprawdę nieliczni. Każda firma czasem ma lepszy i gorszy okres, co w tym przypadku jest spowodowane charakterystyka działalności i jej projektami. Natomiast nigdy nie było takiego przypadku żeby pracodawca nie zapłacił pracownikowi jego wynagrodzenia. Jeśli chodzi o zwolnienia to różne są przyczyny i w każdej firmie się zdarzają. Natomiast tu Prezes jest bardzo w porządku, nie wyrzuca nikogo na tzw. zbity pysk, jeśli musi go zwolnić to daje mu nawet większy okres wypowiedzenia jeśli tego potrzebuje zwalniany pracownik. Tak aby na spokojnie mógł sobie znaleźć nową pracę. Co też nie działa na odwrót. Klimat tez jest luźniejszy, wszyscy mówią do siebie po imieniu i nawet najniżej postawiony pracownik rozmawia swobodnie z samym Prezesem. Jeśli jesteś dobry i się angażujesz to zostaniesz wynagrodzony. Firma organizuje integracyjne grille w sezonie, są dwa razy do roku kilkudniowe wyjazdy integracyjne, ludzie wychodzą wspólnie gdzieś po pracy. Wspomniana opieka medyczna jest dla każdego po okresie próbnym bez opłat. Karta benefit/multisport za niewielką dopłatą ok 60 zł. Pozdrawiam wszystkich zastanawiających się :)

Samir

Witam. Chciałbym poinformować że z dniem 01.04.2016 filia w Białymstoku została zlikwidowana. Pozdrawiam Goronco z mojego nowego BMW.

viva casco

Aktualnie w firmie jest więcej asystentek zarządu niż programistów i testerów. Brawo!

michał komorowski

Czy firma nadaje się do współpracy? – myślę, że tak. Bardzo dobra dla osób, które lubią niespodzianki i nieprzewidywalność. Nigdzie nie znajdziecie tylu atrakcji co tu: niepłatne nadgodziny, praca w pośpiechu, monitoring pracowników, wycieczki do ciepłych krajów + szary papier toaletowy.

bilbona

Zauważyłam, że lubią masowo zwalniać ludzi dzień przed świętami. Robią dziwne akcje typu odcinanie kanałów komunikacyjnych, by pracownicy nie mogli ze sobą rozmawiać. Czemu miałoby to służyć?

dla rekrutowanych

Warto zacząć współpracę może z Asseco, HP, czy czymś innym znaczącym. Małe zaś firmy albo mają fajną atmosferę (i wówczas warto) albo jej nie mają:) Przeczytajcie ze zrozumieniem całą powyższą dyskusję i pomyślcie nad tym - jaką ma motywację szeregowy pracownik firmy o takiej rotacji pochylić się z troską nad Wami jak już dołączycie przekonani opowieściami ludźmi z rekrutacji? Bo ja sądzę, że w takiej firmie, każdy jest postrzegany jako potencjalny konkurent:) Firma nie w kij dmuchał, ale chyba dla tych, którzy tam siedzą już kilka lat - pozostali to zagrożenie.

Król Azja

Nie wiem skąd przekonanie, że pracownik nie powinien dopominać się o swoją wypłatę. Do pracy przychodzi się pracować, a podstawowym obowiązkiem firmy jest płacić. Nie powinny Cie interesować oszczędności pracownika, tylko skąd brać na terminowe wypłaty.

Król Azja

Firma przechodzi obecnie kryzys. Ma dwie drogi, albo się podniesie, albo upadnie. Widać, że nie ma pieniędzy, pomysłu na zarządzanie i ochoty na zatrzymywanie pracowników z dużym doświadczeniem. Może firmę dopadł spóźniony kryzys, a może to celowe rozmontowanie biznesu by zrobić miejsce pod coś nowego. Trochę dziwna sytuacja bo projektów jest sporo, a ludzie rewelacyjni. Gdyby kierownictwo popracowało nad planowaniem, poszanowaniem kultury pracy (nadgodziny) i pieniędzmi (w końcu to nie trzeci sektor), to powinni wyjść z dołka.

Itis

Itis to dobra firma

Magdelana CHAMołda

6 tysiecy to jest z bezpłatnymi, czestymi nadgodzinami oraz z najnizszym zusem (800 zl emerytura - trzeba sie ludzie zabezpieczac :). Taki pieniadz dla programisty z 12 letnim doswiadczeniem to jak napluc mu w twarz. Dla przecietnego Polaka dobry pieniadz, ale dla przecietnego indyjczyka 200 zl na miesiac to szczyt marzen. Nie wiem kto w tej firmie jeszcze parcuje za takie pieniadze i takie warunki. Nie wspominajac juz o umowach "łączonych", ahahaha, czy ktokolwiek na rynku jeszcze tak robi? Linkedin, facebook, stackoverflow, gowork, pracuj.pl, tysiace ofert dla programistow a ludzie wola siedziec za duzo mniejsze pieniadze tylko dlatego, bo boja sie zmian/sa leniwi. Eh... No nic, dostalem w innej firmie 45% wiecej, szukalem 4 dni (przepraszam, to praca szukała mnie 4 dni). Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło i serdecznie. Jezeli ktos jeszcze rozwaza prace w ITIS po tych wszystkich komentarzach, to moge jedynie powiedziec, ze starania pracownika z pewnoscia nie sa doceniane, szkoda energii i życia. Odpękać swoje i do domu :)

Magdalena Mikolajczyk

Jak juz uzywasz nicka to nie łam prawa Panie Oddany Developerze

Magdalena Mikołajczyk

nie zgadniecie ile zarabia .net developer w Białymstoku z 12 letnim doswiadczeniem, calkowicie oddany firmie, tlukacy nadgodziny jak pracoholik - 8500 netto przy b2b czy polecam? zgadnijcie

3mmc

Nie polecam ani na początek kariery ani później. No chyba, że podoba wam się robienie w kółko tego samego. Do tego nierealne terminy, które powodują, że nadgodziny to normalka. A skoro normalka, to nikt wam za nie nie zapłaci. Można zdobywać certyfikaty, ale nie dlatego, że firma chce rozwijać swoich pracowników, tylko żeby nie stracili statusu partnera Microsoftu. Analitycy, PM, testerzy i graficy się obijają, a programista ciągle dostaje pouczenia, żeby sprawniej pracował. Bardziej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niż miejsce pracy.

słaba atmosfera

Moi Drodzy Parafianie, ITIS ma dwie siedziby: Warszawa i Białystok. Jak myślicie, jaka jest różnica w kwotach, które mówią kandydacie w tych dwóch miastach? I teraz usiądźcie sobie przy lampce wina, przemyślcie to i przestańcie brać tak bardzo do siebie to co tam się dzieje. Byłem u nich i generalnie wszystkie procesy są w tej firmie skompresowane do poziomów poniżej dopuszczalnych norm. W ten sposób nikt nigdzie na rynku nie pracuje. Nie spotkałem się. Moim zdaniem klucz eliminacji pracowników jest według klasy samochodu, którym jeżdżą. Ale to tylko moja opinia, żyjemy w wolnym kraju i każdy może upatrywać w tym co się tam dzieje bardziej złożonych zależności. Nie poleciłbym nawet na początek kariery. (Ale Pana Kanapkę mają znakomitego!)

były pracownik

Nie polecam. Firmie nie zależy na pracownikach, woli pozbyć się developera i zatrudnić w jego miejsce nowego na gorszych warunkach niż walczyć o wdrożonego pracownika. W obecnym momencie mnóstwo osób odchodzi do innych firm, ja też zrezygnowałem i mam już nową pracę.

adonis

Brak profesjonalizmu ze strony firmy ITIS. Po odbytej rozmowie rekrutacyjnej nie przysłali informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji już więcej nie wyślę do nich CV.

kupa_mulu

Mam pytanie: Czy tej firmie wszyscy pracują na kontrakcie? Sprzątaczka i pani z HR-u także podpisują B2B? ITIS Sp. Z.O.O to jakiś żart. Pierwsze pytanie podczas rozmowy telefonicznej brzmi: Czy jest pan zainteresowany pracą na podstawie umowy B2B? Zarabiając średnią krajową albo poniżej tej kwoty mam zakładać działalność?!? Zupełnie was pogięło?? To każdy student wie, że zakładanie działalności nie ma najmniejszego sensu jeśli zarabiasz mniej niż 6-7 tys.zł netto bo ilość formalności pochłania wiele cennego czasu zwłaszcza przy rejestrowaniu firmy ale później także bo musisz pilnować terminów przy opłacaniu ZUS-u, podatku itd. Szanujmy się i dajmy się wrobić w podpisywanie badziewnych kontraktów.

cyrktusiedzieje

Chcecie oszczędzić sobie siwych włosów na głowie? Nie bierzcie tej firmy pod uwagę!!!!!!! Co się tam dzieje przechodzi ludzkie pojęcie - to nie żart... To prawda co piszą o wypłatach, są gigantyczne opóźnienia miesiąc w miesiąc, a Szanowny Pan Prezes przyjeżdża pod firmę nowym, wypasionym BMW. Jak widać życie ponad stan Pana Prezesa odbywa się kosztem pracowników. Ludzie są tu traktowani jak ........ (nie będę używać epitetów). Zwalniają pracowników jak leci, często bez konkretnego powodu, nie ważne czy to Wielkanoc, czy Boże Narodzenie. SZCZERZE NIE POLECAM!!!!!!!!

niepolecajacy

ciezka praca mozna szybko awansowac, jednak, jedyne z czym wiaze sie awans to przedrostek w tytule pracownika, ewentualnie 100 zl podwyzki

Mir

Hasło na dziś: provident. pl

xoxo

nie dziwie sie ze w sredniej w firmie jak ITIS nie starcza kasy na wypłaty skoro senior developerzy zarabiaja po 15k netto nie mowiac juz o zarzadzie ktory co chwila kupuje nowe luksusowe fury

informacja

3 tygodnie i mam 40% wiecej niz w tej firmie to taka informacja dla 'zwycięzców' co przetrwali kolejny sezon;)

xyz

Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji i mogę dorzucić od siebie do listy potwierdzenie, że ta dzielona umowa nadal jest aktualna. A z tego co widzę po komentarzach, firma bardzo intensywnie wykorzystuje ten fakt.

kh

@Wrrrrrr, wlasnie pokazales/as kwintesencje podejscia ITIS do pracownikow. Pracuj ile wlezie, nadgodziny niepłatne (jednak wymagane), a jak pracownik upomni się o pięniądze, to sugeruje mu się zmianę pracy ha-ha-ha. Pracownicy bardzo dobrze wywiazuja sie ze swoich obowiazkow, to ich prywatna sprawa co robia z zarobionymi pieniedzmi. Rola pracodawcy natomiast to wypłacanie wynagrodzeń w terminie, co w naszej firmie na przestrzeni lat, zdarzało się sporadycznie. Może to firma powinna trochę pooszczędzać, aby mieć zapas dla pracowników na wynagrodzenia? Co ty na to? A może na następne wdrożenie nie przyjdzie caly zespól i ci powie, zebys cierpliwie poczekał/a? Byc moze czas, aby przestac bawic sie w mercedesy :) To nic ludzie, nie martwcie sie, na wigilii dostaniecie grosze to starczy wam na opłate kilku procent VATu :)

Wrrrrrr

karo wybacz ale kłamiesz, bo dostałeś/dostałaś 1000 za umowę o pracę. na resztę cierpliwie poczekaj i naucz się oszczędzać albo zmień firmę.

Karo

Ludzie wy o podwyżkach gadacie, a wypłat nie było i chyba za szybko nie będzie. Nie mam za co kupić prezentów na wigilie i z czego spłacić kredyt!

kh

zapytać kierownictwo czyli kogo? szefa? :D przeciez on na wszystko zawsze przytakuje a pozniej nic z tego nie wynika :) taka juz jego rola, udawac fajnego... zwolniliscie liderow ktorzy obiecali ludziom podwyzki, wiec teraz do nich dzwoncie i sie dowiadujcie ile kto komu obiecal za bardzo dobrze i rzetelnie wykonywana prace :) odbylem taka rozmowe z liderem, jednak go nie ma :) podwyzka na koniec roku miala byc, A JEJ NIE WIDZE zalosne, logicznym jest, ze jak sie zwalnia wysoko postawione osoby to sie od nich zbiera informacje i pozniej z obietnic wywiazuje no chyba, ze to specjalnie taka zagrywka, na koniec roku wywalic liderow zeby ludzie poczuli sie zagrozeni (bo jak liderzy leca, to kto moze czuc sie bezpiecznie?) i zeby nawet nie pomysleli o podwyzce :) uwazam tez, wbrew oburzeniu jakie okazujesz (pod roznymi loginami, ciekawe kim jestes :)), ze gowork to jedno z najlepszych miejsc do dzielenia sie moimi obiekcjami :) niech cala firma widzi, a takze przyszli kandydaci, jakie niespodzianki moga na nich czekac

Jak sardynki w puszcze

@Momik, to dobry pomysł aby porozmawiać z przełożobym:) sam lepszej rady bym im nie udzielił:))

kh

wiesz... skoro zwolniliscie lidera ktory obiecal renegocjacjie warunkow pod koniec roku, to z kim mam teraz rozmawiac? :) jakies sugestie moze? bo wiadomo, ze nasza administracja nigdy nie wie, zwlaszcza w kwestii podwyzek

azbest

wiesz.. gowork to nie jest profesjonalna droga do uzgadniania ścieżki kariery w firmie :)

kh

niby koniec roku, a gdzie rozmowy o podwyżkach? podobno zawsze na koniec roku, a tu ni widu ni slychu

zaniepokojony

firma porzadna, trzeba pracowac nawet 15 godzin dziennie a i tak zaplaca za 8, daje wielkie mozliwosci rozwoju czyli certyfikaty MS za 250 zl na 2 lata, kraza legendy ze ktos je widzial ostatnio kilku liderow wywalili i teraz ludzie zastanawiaja sie co z obietnicami, ktore od tych liderow dostali, podobno maja nie zostac zrealizowane

firma dno.. radze omijac szerokim lukiem...

michal

Hej, A jak wyglądają widełki wynagrodzenia dla analityków ? a jak dla PM-ów? Oraz oczywiście przy jakiej formie: 1. Um. o Pracę + zlecenie 2. B2B

zażenowany

Dla mnie ta firma to cyrk na kółkach. Myślałem, że żadna szanująca się firma IT już tak nie robi, ale w czasie rozmowy o pracę okazało się, że umowa o pracę będzie - ale tylko na minimalną krajową, reszta to comiesięcznie podpisywane umowy o dzieło. Bałbym się pracować w tej firmie, bo moim zdaniem na warunki takie przystaną tylko osoby, które mają problemy ze znalezieniem pracy (np. ich pierwsza praca itd).

Panie

Ciężko powiedzieć o bonusie za wypłaty styczniowe, które przyszły 21 lutego, ponieważ wypłaty za luty też nie były na czas dla wszystkich:)

p

Bardzo fajna, profesjonalna firma. Praca przebiega w przyjemnej atmosferze. Korzystają głównie z najnowszych technologii no i jest od kogo się uczyć. Dają możliwość rozwoju/certyfikacji - co powinno być ważne w sumie dla każdego. Biuro urządzone jest z ładem, w środku jest czysto i uporządkowanie, pracuje się na nowym i szybkim sprzęcie - te składowe są dla mnie bardzo ważne. Wynagrodzenie jakie oferuje ITIS jest atrakcyjne, wypłacane na czas. Gdy wypłata przyszła raz z opóźnieniem (z winy klienta), szef zaoferował pracownikom bonus. Są bardzo elastyczni jeżeli chodzi o godziny pracy. Także, komu mogę, temu polecam :)

Zostaw opinię o ITIS Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ITIS Sp. z o.o.