VIG Ekspert

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o VIG Ekspert

Aktualność
Miło jest nam powitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl!

Chcąc mieć możliwość dialogu i odpowiedzi na zadawane pytania, postanowiliśmy zaznaczyć naszą obecność na portalu.

Jesteśmy otwarci na opinie. Bardzo zależy nam, aby nasza firma była miejscem przyjaznym dla dotychczasowych i nowych pracowników. Będziemy aktywnie działać, udzielać odpowiedzi i zamieszczać aktualności z życia VIG Ekspert. Polecamy również odwiedzić zakładki na profilu z informacjami o nas oraz jak dołączy do naszego zespołu.

Zachęcamy do śledzenia forum i sprawdzania aktualnych ofert pracy. Nasz dział HR z chęcią udzieli informacji na pytania dotyczące rekrutacji w VIG Ekspert: rekrutacja@vigekspert.pl

Cieszymy się, że jesteśmy tu z Wami! :)

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Jaka jest kultura pracy w VIG Ekspert?

anonim Nowy wpis

Nowy wpis

Pracodawca

Dzień dobry, portal GoWork.pl służy wyrażaniu opinii na temat pracodawcy. Opinie oraz sprawy nie związane z tematyką portalu oczywiście wyjaśnimy w osobnej korespondencji, prośba o kontakt na adres kontakt@vigekspert.pl. Postaramy się rozwiązać Pani sprawę i udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. Pozdrawiamy

Anna

Czy polecacie pracę w VIG Ekspercie jako rzeczoznawca komunikacyjny? Co możecie napisać o warunkach zatrudnienia, o zarobkach? Jak wyglądają wspomniane w ofercie perspektywy rozwoju na takim stanowisku?

pracownik Tomek
@Anna

Zero szkoleń, zero współpracy z przełożonymi, liczy się wykorzystanie pracownika ponad siłę, brak integracji, brak poczucia że pracujesz w zespole, nienawiść miedzy kolegami, przerzucanie się trudniejszą pracą, zero wyjaśnień np dlaczego mamy stosować jakieś rabaty dla klienta i jak mamy odpowiedzieć jak nas klient pyta. Na koniec roku musisz zapłacić podatek bo firmy udają że nie wiedzą że zatrudniają Cię do 4 firm i każda sobie odlicza max zamiast płacić sumiennie podatek i nie obciążać Cię na koniec roku. Składasz kilka wniosków urlopowych. Urlop dłuższy niż 2 tygodnie nie jest możliwy. Liczy się tylko kolesiostwo - koledzy kierownika dostają prostą robotę a trudną się zrzuca na niekolesiów. System premiowy wymusza oszukiwanie i kręcenie.

Anna
@pracownik Tomek

Zero szkoleń? A czy te wprowadzające w obowiązki, wstępne, obowiązują? Jak w ogóle wygląda początek zatrudnienia w VIG Ekspercie i wdrożenie nowego pracownika w pracę? :P Ile wynosi ten podatek, który trzeba zapłacić na koniec roku?

inny pracownik
@Anna

W moim przypadku przypisano mnie do innego pracownika, który z niechęcią poinformował mnie o funkcjonowaniu systemów dwa dni przyglądałem się jego pracy wykonując swoją pracę, wieczorami się spotykaliśmy żeby liczyć szkody które obejrzałem i tydzień mnie wprowadzał po czym już byłem zdany na siebie - logiczne ze dzwonienie do kolegów jest możliwe ale zdajesz sobie sprawę że im przeszkadzasz i jesteś niemile widziany więc po prostu uczysz się na własnych błędach które wychodzą w kontroli. Niestety wytyczne są niejasne i inne dla każdej z firm dla jakich pracujemy - nie ma nigdzie ujętego zbiorczo materiału i masa wytyczny jest w mailach które jeden dostał a inny nie dostał - przez co w zależności kto kontroluje to da Ci inne wytyczne. Ogólnie podzielam wrażenia przedmówców że jest to jedna z 2 firm ubezpieczeniowych o najgorszej opinii wśród pracowników - zresztą spotykasz się z innymi rzeczoznawcami w warsztatach więc prosto porównać -hestia i vig to kołchozy, w których liczą się tylko tabelki a pracownik jest nic nie wart - czym głupszy tym lepiej bo się nie odzywa. Podatek jest uzależniony od dochodów - przedmówcy chodziło o to że zgodnie z przepisami księgowymi firma może odliczyć 4500zł przy jednym zatrudnieniu a 6500 przy wielu - w tym przypadku każda z 4 firm odlicza 4500 czyli w sumie 18kzł zamiast 6500 czyli masz podatek do zapłacenia od brakującej kwoty. Dostajesz niby większą pensję przez chwilę ale na koniec roku musisz wszystko oddać fiskusowi.

@inny pracownik

Dzień dobry, przykro nam, że Pana opinia nie jest pozytywna. Co do kwestii podatkowych, kwoty kosztów uzyskania przychodu są jasno ustalone przez Ministerstwo Finansów i pracodawca nie może dowolnie kształtować kwot w zależności od etatu pracownika. Należy jednak podkreślić, że koszty uzyskania przychodu wpływają bezpośrednio na wysokość podatku odprowadzanego z wynagrodzenia pracownika w każdym miesiącu tzn. wyższe koszty uzyskania przychodu = niższy podatek = wyższe netto każdego miesiąca na konto pracownika. W rocznym rozliczeniu podatkowym pracownik oddaje do Urzędu Skarbowego nadpłatę, która uzyskał w ciągu 12 miesięcy dzięki kosztom uzyskania przychodu stosowanym, zgodnie z prawem, u każdego pracodawcy. Pozdrawiamy

Nowy wpis

@pracownik Tomek

Przykro nam, że Pana opinia nie jest pozytywna. Pragniemy zapewnić, że brak szkoleń bezpośrednich, wynika wyłącznie z sytuacji pandemicznej, a pracodawca zdaje sobie sprawę z konieczności ich prowadzenia. Wszystkie szkolenia bezpośrednie w roku 2020 i 2021 zostały odwołane. W poprzednich latach były organizowane szkolenia dedykowane technice samochodowej oraz standardom obsługi. Do czasu ustabilizowania się sytuacji związanej z pandemią, wprowadziliśmy spotkania oraz szkolenia online. Oczywiście, spotkaniami online nie jesteśmy w stanie zastąpić spotkań szkoleniowych bezpośrednich. Wszyscy na nie oczekujemy. Pozdrawiamy

Mazda
Klient

Dostałem od was kosztorys naprawy, bo ktoś obrysował mi błotnik i zderzak i nawet bym się z nim zgodził, tylko że na końcu dopisaliście "Koszt naprawy rabat -20%". Hahaha, komu ten rabat? Kto mi go da? Jakaś promocja jest u mojego blacharza, o której ani ja, ani blacharz nie wiemy? Czy co? Przyznam się, że dzięki waszemu rabacikowi podskoczyło mi ciśnienie, bo kwota jaką zobaczyłem była 20% zaniżona i już nie wystarczy na naprawę u blacharza, więc uznałem, że naprawiam bezgotówkowo, oczywiście z dodatkowym autem zastępczym, bo mi przecież potrzebne. Ale bez obaw, jakby ubezpieczyciel się żalił, że znowu więcej pieniędzy musi wydawać, to walnijcie mu rabat.

@Mazda

Dziękujemy za opinię. Wykonana w toku likwidacji szkody kalkulacja obejmuje wszelkie niezbędne nakłady materiałowe i czasowe do naprawy przedmiotowej szkody zgodnie z przewidzianą przez producenta technologią naprawy i oceną techniczną pojazdu. Przyznana kwota odzwierciedla prognozowany koszt naprawy przedmiotowego pojazdu w zakładach naprawczych współpracujących z Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group z uwzględnieniem preferencyjnych stawek rbg oraz rabatu wynegocjowanego przez Towarzystwo z zakładami partnerskim. Za wyliczoną kwotę możliwe jest wykonanie naprawy przedmiotowego pojazdu w zakładzie należącym do sieci naprawczej Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group. Na prośbę Poszkodowanego w każdym momencie Ubezpieczyciel może wskazać warsztat, który dokona naprawy pojazdu zgodnie z przedstawionym kosztorysem oraz z uwzględnieniem rzeczonego rabatu. Pozdrawiamy

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy VIG Ekspert po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Rzeczoznawca Majątkowy. Jaki był jej rezultat?
Bartek Orzechowski
Klient

Mam kilka pytań : - czy zawsze wyceny Waszych "inspektorów" są zaniżane do wartości około 25% rzeczywistej wartości naprawy ? - czy brak kontaktu ze strony Waszych "inspektorów" jest powszechnie stosowaną praktyką ? - czy kłamanie i nie dotrzymywanie terminów przez Waszych "inspektorów" jest przez Was akceptowalne ? - czy buta i arogancja Waszych "inspektorów" w rozmowach telefonicznych jest na porządku dziennym ? - czy odpowiedź na odwołanie zawarte w mailu zawsze jest udzielana telefonicznie ? I czy zawsze brzmi ona - "bo nie' ? I ostatnie pytanie. Czy Wasz "inspektor", Bartosz M w trakcie każdej rozmowy telefonicznej, którą udało mi się z nim nawiązać musi zachowywać się jak kierownik szatni z filmu "Miś" ?

@Bartek Orzechowski

Dziękujemy za zapytania. Próbujemy zidentyfikować sprawę jednak na teraz jest ona na tyle zanonimizowana, że trudno odnieść się do wszystkich kwestii zważywszy na fakt, iż mamy wątki proceduralne i odnoszące się do wyliczeń rzeczoznawców zgodnie z obowiązującymi zasadami. Oczy wiście w opiece o dobro naszych klientów prosimy o kontakt na numer 519065952 – celem wyjaśnienia sprawy. Pozdrawiamy

Bartek

Sprawa 3551664/1

Marek
Klient

Dlaczego pracownicy vig ekspert w przypadku szkody całkowitej stosuja zawyzone stawki i tylko części oryginalne a w przypadku szkody częściowej stawki po 50 zł i najtańsze części, dodatkowo z całą paleta licznych zanizen? Czy takie działania nie podchodzą pod paragraf kk, czy to działania zgodne z polityką firmy, czyli wypłacić jak najmniej dostosowując stawki do typu szkody?

@Marek

Dziękujemy za uwagi. Uprzejmie wyjaśniamy, że nie różnicujemy stawki za RBH przy rozliczeniu szkody częściowej i całkowitej, chyba, że wynika to z treści OWU w szkodach AC. Pozdrawiamy

Marek
@VIG Ekspert

A od kiedy już stawki nie są różnicowane? Bo jeszcze w szkodach z zeszłego roku z OC tak praktykowaliście, choć możliwe że w tym roku te nieuczciwe praktyki się skończyły, bo interesował się tym rzecznik finansowy. Ten sam rzeczoznawca zastosował u mnie w szkodzie częściowej inne stawki niż u kogoś innego w szkodzie całkowitej(obie z OC). A znam nawet przypadek że wasz rzeczoznawca się pomylił z modelem samochodu i pierwotnie była szkoda całkowita i przekwalifikowano ja później na częściowa, bo samochód był jednak więcej warty niż naprawa. Oczywiście stawki i części również pozmieniał wraz z typem szkody, ze naprawa kosztowała już 4 razy mniej niż w pierwszym wariancie. Rozumiem że pisząc teraz reklamację zastosujecie takie części i stawki jak stosujecie w szkodach całkowitych?

@Marek

Od ponad dwóch lat stawka w szkodach OC jest na tym samym poziomie 75 PLN netto i nie jest różnicowana dla szkód częściowych i całkowitych. W razie wątpliwości prosimy o kontakt na adres: kontakt@vigekspert.pl., udzielimy niezbędnych odpowiedzi. Pozdrawiam

Bartek Orzechowski
@Marek

Panie Marku. Proponuję wysłać opis sytuacji na ten adres biuro.zarzadu@compensa.pl

Rocky
Klient

Jak dlugo czeka sie na waszą ipinie po ogledzi ach pojazdu.

@Rocky

Dziękujemy za przesłanie zapytania. Kwestia czasookresu opinii uzależniona jest od specyfiki sprawy związanej z trybem rozliczenia szkody, jak również specyfiki materiału przekazanego do procesu. Wszelkie szczegóły związane z tym procesem odnoszą się do indywidualnych aspektów i są ustalane indywidualnie z roszczącym. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z opiekunem szkody, który udzieli odpowiedzi na zadane pytania co do realizacji konkretnego procesu. Pozdrawiamy

Czy pracownicy VIG Ekspert mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

@Pytanie

Tak, w VIG Ekspert mamy przewidziany program integracji nowego pracownika. Forma oraz zakres programu ustalany jest indywidulanie w zależności od Zespołu. Pozdrawiamy

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w VIG Ekspert?

@Pytanie

Dziękujemy za zapytanie. Do pracy w VIG Ekspert wystarczy znajomość język angielskiego na poziomie B2, który zapewni swobodną komunikację. Dodatkowym atutem będzie znajomość biznesowego języka angielskiego, używanego w branży ubezpieczeniowej, natomiast nie jest to warunek konieczny. Pozdrawiamy

Piotr
Klient

W moim przypadku firma Vig likwiduje szkodę nieudolnie już 90 dni. Zlicytowali mi samochód po szkodzie całkowitej 2 tygodnie temu a do dziś nie mam ani złotówki wypłaconej. Informacje jaka otrzymuje to ciągle zwodzenia brak podpisu Pana Prezesa i takie tam. Dla mnie to jedna wielka porażka. A kontakt mam tylko z Panią która nie potrafi zakończyć sprawy.

@Piotr

Przykro nam, że Pana opinia nie jest pozytywna. Postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację, prosimy o kontakt na adres kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Klient

Czy pracownicy VIG Ekspert posiadają uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego zgodnie z z art. 79a ustawy z dnia 20.06.1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, z późn. zm.) czy używają tego tytułu bez żadnych podstaw prawnych tylko na podstawie tego, że po prostu robią jakieś tam kosztorysy dla ubezpieczyciela?

@Mateusz

Dziękujemy za uwagi. Uprzejmie wyjaśniamy, że Spółdzielnia Usługowa VIG Ekspert w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się merytoryczną likwidacją szkód oraz techniczną likwidacją, gdzie zatrudnimy pracowników z umiejętnościami i doświadczeniem w obszarze techniki samochodowej, często z tytułem rzeczoznawcy samochodowego, nie jest to jednak wymóg konieczny. Zwracamy bowiem uwagę, że przepisy nie nakładają na towarzystwa ubezpieczeń obowiązku, aby oceny rozmiaru szkód i wysokości odszkodowań dokonywali w ich imieniu rzeczoznawcy samochodowi. Celem naszym i naszych pracowników jest przekazanie zainteresowanym pełnej wiedzy na temat likwidacji szkód oraz prawdziwej informacji o posiadanych przez pracowników uprawnieniach. Jeżeli posiada Pan dodatkowe zapytania prosimy o maila na adres: kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

@VIG Ekspert

W związku z przebojami z waszą firmą i potraktowaniem mnie jak idiotę na którym można dorobić do premii przez "fachowca" z waszej firmy, zainteresowałem się "wycenami" którymi ten pan wykonuje jak i jego koledzy po "fachu". Jestem w posiadaniu kilkunastu wycen wykonanych przez różnych pracowników VIG Ekspert, żadna z tych osób nie posiada uprawnień rzeczoznawcy samochodowego. Rozumiem i wiem że przepisy nie zobowiązują likwidatorów technicznych do posiadania takich uprawnień, jednak oni tytułują się rzeczoznawcami, co robi też i państwa firma. Jest to jawnym wprowadzaniem w błąd, bo rzeczoznawca jest zawodem zaufania publicznego. A to co oni robią nie ma z rzeczoznawstwem niczego wspólnego. O tym jak wykonane są te wyceny nie muszę mówić, bo dobrze wiecie, kiedy są stosowane stawki roboczogodzin bardzo niskie, a kiedy bardzo wysokie, kiedy stosuje się części O a kiedy te najtańsze bez żadnej homologacji, atestów, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. No i kiedy się stosuje rabaty, odchyłki a kiedy się ich nie stosuje. W skrócie wasi szeregowi pracownicy nie mogą być rzeczoznawcami, bo wtedy musieliby wykonywać wyceny zgodnie z rzeczywistością i obowiązującymi przepisami, w przeciwnym wypadku straciliby uprawnienia a może i odpowiadaliby karnie. Możliwe że zatrudniacie kilku rzeczoznawców z uprawnieniami, ale raczej likwidują oni niejasne szkody lub udaremniają próby wyłudzeń, bo ich zdanie liczy się dla sądu, a zdania likwidatora bez kwalifikacji sąd nawet nie bierze pod uwagę. Pozostali pracownicy, czyli likwidatorzy techniczni w większości nawet nie spełniają wymagań aby rozpocząć kurs rzeczoznawcy samochodowego. Mimo tego, bezpodstawnie używają tytułu rzeczoznawcy, jak i państwo ich tak nazywają. Oczywiście w pozostałych firmach jest podobnie, pracują ludzie o podobnej wiedzy i małych kwalifikacjach, jednak nie podszywają się pod rzeczoznawców. Proszę o zdefiniowanie merytorycznej likwidacji szkód - moim zdaniem (oraz rzecznika finansowego i UKNF) szkoda powinna być likwidowana według obowiązujących przepisów i orzeczeń sądu najwyższego. Nie powinno się stosować różnych stawek, typów części, odchyłek czy rabatów w zależności od tego czy mamy do czynienia z szkodą całkowitą czy częściową. Pomijam fakt braku elementarnej wiedzy waszych pracowników, gdzie w wycenach popełniają masę błędów, bo są tylko ludźmi, dodatkowo słabo wykwalifikowanymi. Teraz wielce chcą państwo odpisywać mi na maila odnośnie uprawnień waszych pracowników, szkoda że wcześniej olaliście wiele moich maili, ostatecznie przekazując compensie bez mojej zgody moją wiadomość, w której prowadzący sprawę odpisał że nie napiszą czy likwidator który przyznał zapomogę zamiast odszkodowania ma uprawnienia. Nie napiszą bo ich nie ma i nie będzie, a głupio by było napisać że rzeczoznawca który podobno wykonał poprawną wycenę nie jest rzeczoznawcą.

@Mateusz

Przykro nam, że Pana opinia na temat naszej firmy nie jest pozytywna. Proszę o kontakt mailowy na adres kontakt@vigekspert.pl, postaramy się wyjaśnić wszystkie Pana wątpliwości. Pozdrawiamy

Aktualność
Miło jest nam powitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl!

Cieszymy się, że jesteśmy tu z Wami! :)

Poszkodowany
 Problem

Rzeczoznawcy o wykształceniu cukiernik,piekarz,żadnych konkretów.Szkoda całkowita,zaniżona wycena wartości pojazdu,zaniżone stawki napraw tak jak wiedza o pojazdach,pominięto części które są uszkodzone ,żadnego kontaktu, czas na wycenę lepiej nie mówić,cena części chyba z magazynu VIG Ekspert . Działania rzeczoznawców na szkodę płacącego ubezpieczenie ,takich ekspertów książkowych omijać z daleka, PŁAKAĆ to szkoda mówić........

@Poszkodowany

Przykro nam, że opinia na temat naszej firmy nie jest pozytywna. Zależy nam na satysfakcji naszych Klientów. Przeanalizujemy jeszcze raz Pana problem. Prosimy o kontakt na adres kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Problem
@Poszkodowany

Pracownicy VIG Ekspert nie muszą się znać na rzeczoznawstwie samochodowym, bo ich działania nie mają nic z rzeczoznawstwem wspólnego, zaczynając od uprawnień rzeczoznawcy. To bardziej branża marketingowa. A cukiernik czy piekarz w porównaniu do nich ma fach w ręku i wiedzę o czymś, więc proszę nie obrażać innych ludzi którzy uczciwie na siebie zarabiają.

Poszkodowany
Klient

Ciekawi mnie jak wasi rzeczoznawcy zdobyli uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego. Wycena z szkody OC zaniżona. Pododawane jakieś rabaty obniżające wypłatę. Koszt robocizny mocno zaniżony. Nie zgadzają się ilości roboczogodzin (wasz rzeczoznawca zanizyl ilość) Części 5 kategorii (te najtańsze na rynku dodatkowo doliczony rabat którego nie dostanę). Wykonałem wycenę prywatnie u rzeczoznawcy i wycenił szkodę na prawie 3 razy tyle co wasz rzeczoznawca i to nie według wariantu ASO. Wycenił samochód też na kilka tysięcy więcej. Kontakt z ubezpieczycielem to odbijanie piłki, chyba oddam samochód do ASO żeby nie wykładać na naprawę swoich pieniędzy których mogę bez sądu nie odzyskać i zapłacicie 5 razy tyle co na waszej śmiesznej wycenie. A na samochodzie waszego rzeczoznawcy było napisane że znacie się na rzeczy? Ciekawe jakiej. Jeszcze dodam że rzeczoznawca nachalny i nękał mnie telefonami kilka razy dziennie żeby podpisać jego ofertę

@Poszkodowany

Dziękujemy za napisanie opinii. Dokładamy wszelkim starań, by praca naszych rzeczoznawców, jak również likwidacja szkód była satysfakcjonująca dla naszych Klientów. Postaramy się raz jeszcze przeanalizować Pana sprawę. Prosimy o kontakt na adres: kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Izza
Klient

Najgorsza firma na rynku rozpatrywania szkód, brak profesjonalizmu, totalne lekceważenie klienta. Chamskie zachowania, brak podstawowej wiedzy o procedurach procesu likwidacji szkód. Powinni zamknąć ta firmę bo tylko szkodzą.

@Izza

Przykro nam, że Twoja opinia na temat naszej firmy nie jest pozytywna. Jeżeli moglibyśmy pomóc w rozwiązaniu problemu z zakresu likwidacji szkody, prosimy o kontakt na adres: kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Czym VIG Ekspert zachęcają? Jakie mają dodatki?

@Pytanie

Oferujemy szeroki wachlarz benefitów, takich jak: opieka medyczna, karta Multisport czy zniżki na produkty ubezpieczeniowe obsługiwanych towarzystw. Do pracy można dojechać bezpłatnym autobusem firmowym, posiadamy również zniżki na Koleje Mazowieckie. Dodatkowo proponujemy elastyczne godziny pracy, co jest dużym ułatwieniem zwłaszcza dla studentów. Niewątpliwe naszym atutem jest przyjazna atmosfera pracy, życzliwość i wsparcie. Zachęcamy również do zapoznania się z zakładką „Benefity” na naszym profilu. Pozdrawiamy!

Andrzej

Czy rzeczoznawca który dokonuje wyceny samochodu określonego przez niego jako szkoda całkowita wycenia robociznę i części wg stawek i cen serwisowych w ASO a jadąc do drugiego klienta bez szkody całkowitej stosuje w wycenie 5 razy niższe stawki i najtańsze zamienniki jest oszustem którym powinny zająć się organy ścigania, czy to działanie zgodnie z prawem które od 2015 roku jasno określa w jaki sposób powinny być rozliczane szkody? Czy wy też panowie tak robicie żeby zanizyc wyceny?

maciek
@Andrzej

Lektura art. 286 k.k plus udział w grupie (zorganizowanej) kwestia czasu

były
@Andrzej

małe sprostowanie: pracownicy vigu nie są żadnymi rzeczoznawcami - nie mają żadnych kwalifikacji poza kilkugodzinnymi kursami obsługi programów i manipulacji ludzmi. Żeby zostać rzeczoznawcą trzeba mieć ogromną wiedzę i kwalifikacje, skończony specjalistyczny dwuletni kurs do któego żeby przystąpić to trzeba spełnić szereg rzeczy... Więc się zastanów jeden z drugim czy chcesz pracować w tej firmie, będziesz musiał robić takie rzeczy jak opisał andrzej za które kiedyś może będziesz musiał odpowiedzieć przed sądem...

Ekspert

A ja się nie zgodzę. Dla mnie przełożeni zawsze byli mili i pomocni, zresztą tak jak współpracownicy. Kasa też nienajgorsza. No i przede wszystkim fajna atmosfera.

tom
@Ekspert

a gdzie dokłądnie pracujesz ? jakie zarobki?

ja
@Ekspert

oj chyba jesteś panią z kadr zi masz za zadanie poprawić wizerunek na foum.

pracujacy
@Ekspert

tak jak sie jest konfidentem to zawsze się na dobre wyjdzie , tez mialem epizod z vig ekspert , kasa slaba za nadmierna ilosc pracy , jaka atmosfera - tam atmosfery brak, likwidatorzy nie mogą ze sobą rozmawiać chyba ze ci co mają zgodę na papieroski

anonymous
@pracujacy

a właśnie, jeszcze klika (usunięte przez administratora). ciągle na szepty i podlizywanie

@anonymous

to jest korporacja !! albo sie podporządkujesz albo nie zyjesz nie ma półśrodków , tzn albo chcesz mieć szczęśliwa rodzinę i zdrowie z niewielką ilością kasy, albo kasa i samotność bez rodziny po 10 latach i tak cie zwolnią. Najlepsz stanowiska ma dyrekcja - kadra zarządzająca ...nic nie robią a mówią ze przepracowani !! sku...y je..e

Wert

A ja pozdrawiam szefową

@anonim

Chyba nie pracowałeś/aś w prawdziwym korpo jak tak twierdzisz

maciek
@Eta

Cześć jesteś w błędzie Pracowałem i vig i starczy. Piszesz prawdę i ... ja dokładam swoje i ... nic. Koledzy z południa dzwonią z pytaniami i pomagam. Jestem ozdrowiony i z dala od ...

MC

Nie wiem skąd tyle hejtu. Zupełnie się nie zgadzam z poniższymi opiniami. Mogłoby się tu zrobić trochę poważniej i rzetelniej, bo gołym okiem widać, że opinie dodają głównie osoby, które rozstają się z firmą w wielkich żalach albo takie, które nie radzą sobie w korporacji, która ma wymagania. A ci którzy są zadowoleni, siedzą cicho. Szkoda. Wiadomo, ze hejterzy są zawsze najbardziej chętni do rozpisywania się jak jest źle. Gdybym się tym kierowal nie mialbym teraz tej pracy, a naprawdę nie mam na co narzekać. Jeśli miałbym komuś polecić pracę tutaj, to zrobiłbym to z czystym sumieniem.

DK.
@MC

W pełni się zgadzam, więc dokładam swoje 3 pozytywne grosze: pracuję w VIG Ekspert w Katowicach (chyba najbardziej obsmarowanych na forum...) prawie 1,5 roku, mam umowę o prace, podstawa 4000 zł, do tego premie roczne i wynikowe. Nadgodziny czasem są, ale płatne np. w okresie szkód masowych wiec można sobie podreperować budżet (pracuję w biurze, a nie w terenie gdzie jest zadaniowo). Zakres obowiązków, szkolenia, relacje z ludzmi i ogólne warunki w biurze oceniam pozytywnie.

Maciek
@DK.

Daj adres lekarza lub farmaceuty bo jesteś SUPER szacun. podziel się co bierzesz oprócz smogu

Pawel
@Maciek

Jak wygląda praca Rzeczoznawcy Komunikacyjnego? Na jakie zarobki można liczyć? Jaki jest dzienny przydział zleceń Ile godzin dziennie pracujecie?

Halina
@Pawel

Do zakresu obowiązków Rzeczoznawcy Komunikacyjnego należałyby: oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządzanie ocen technicznych i cyfrowej dokumentacji fotograficznej, oględziny innych pojazdów uczestniczących w kolizji/wypadku (w razie konieczności), oględziny dodatkowe i ponaprawcze. Firma VIG Ekspert od potencjalnych kandydatów na to stanowisko oczekuje między innymi: praktyki warsztatowej lub rzeczoznawczej, znajomości technologii napraw powypadkowych i zasad kosztorysowania oraz znajomości programów Audatex, Info-Ekspert i Eurotax. Więcej informacji znajdziesz tu: http://www.vigekspert.pl/current_vacancies.html Zdecydujesz się na aplikowanie?

Pawel
@Halina

Rozumiem że o zarobkach nie napiszesz (choć na zachodzi wynagrodzenie jest podawane w ofercie pracy) ale moze kilka słów o ilości zleceń na dzień. Jaki jest zakres terytorialny (w km)

Halina
@Pawel

Rozumiem, że chcesz wiedzieć jak najwięcej na temat tego, jak wygląda praca na stanowisku Rzeczoznawcy Komunikacyjnego w VIG Ekspert. Jednak nie jestem już w stanie powiedzieć Ci nic konkretnego odnośnie zarobków, które mógłbyś tam uzyskać, bowiem sama nie jestem zatrudniona w tej firmie. Musimy zatem cierpliwie poczekać, aż ktoś inny zechce coś powiedzieć o tej kwestii. VIG Ekspert należy do dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej grupy Vienna Insurance Group. Można więc przypuszczać, iż godnie wynagradzają swoich pracowników. Wysłałeś już swoje CV?

Mark
@Halina

(usunięte przez administratora) nie godnie. Wynagrodzenia są żenujące. Moim zdaniem firma działa łamiąc prawo pracy, jeśli chodzi o obciążenie obowiązkami w relacji czas pracy- ilość obowiązków. Gdybyśmy byli normalnym krajem to już dawno wkroczyłaby tam inspekcja pracy ale mam wątpliwości co do kompetencji pracowników inspekcji pracy i ich możliwości zrozumienia na czym polega problem. Zwłaszcza że nikt z pracowników oficjalnie tego nie powie a dyrektorzy i prezesi będą mamić ich swoimi teoriami co do organizacji pracy.

Zn
@DK.

Czy te 4000 podstawy to na rękę czy brutto ?

Przodownik pracy
@MC

Wszyscy nienormalni siedzą cicho i nic nie piszą, boją się że stracą bardzo dobrą posadę ;) korporacja ma wymagania- niestety w praktyce wyglada to nieco inaczej," (usunięte przez administratora) "- tutaj się potwierdza, wynagrodzenia to max średnia krajowa co też nie jest regułą,sa wyjątki ale do tego trzeba mieć wieloletnie układy, ludzie pracujący tutaj raczej próbują się nie wyróżniać i nie wybijać , nie odzywać , bez asertywności ,bez pomysłu na życie, zmęczeni pracą ( często ponad normę) przychodzą co poniedziałek z nadzieją na lepsze jutro, że nic gorszego już się trafić nie może ,ale niestety jest zonk.Na próżne były liczne kontrole PIP , do których firma skrzętnie się przygotwywuje i preparuje informacje, na szybko podpisywane oświadczenia przez pracowników , iż siedzą sobie w firmie dla celów prywatnych ;) ;) w niedzielą tez nie pracują tylko w formie relaksu przychodzą pograć na komputerze aby się odstresować ;)???????? Jedyny plus to wypłat każdego 30 miesiąca ;) i tak byle do przodu , z przodowniczym pozdrowieniem.

@Halina

Audatex nie potrzebny. Wszystko w Carwerciku każą Ci robić.

Adam

Panowie likwidatorzy, jakie macie kwalifikacje że nazywacie się rzeczoznawcami? Oraz czy pracodawca narzuca wam zanizanie i naciąganie osób którzy mają pecha likwidować u was szkodę? Czy może macie od tego ekstra premie jeżeli rzeczywista wartość naprawy wynosi np 10 tys a wam uda się urobic klienta na 2 tys?

@Adam

ad.1 - część ma skończone kierunkowe studia z budowy pojazdów, część skończyła kierunki związane z rzeczoznawstwem i rekonstrukcją wypadków a część to ludzie z warsztatów i osoby z przypadku - nie można generalizować. ad.2 Pracodawca narzuca nam sposób wykonania wyceny w tym stawki, zamienniki, zabrania stosowania pełnej technologii producenta w kosztorysie ofertowym. Dodatkowo kontroluje nas czy nie dajemy za dużo wymian w stosunku do napraw. Premie mamy głównie od ilości zrobionych szkód, wykrytych oszustw, zawartych ugód z poszkodowanym. ad.3 - a co to jest rzeczywista wartość naprawy - wartość naciągnięta przez ASO, którzy nie potrafią naprawić błotnika tylnego który może blacharz naprawić i wymieniają tnąc auto w kilku miejscach i szpachlując bo są tylko wymieniaczami ? Naprawić auto można na kilka sposobów - odkleić napisy i nałożyć taśmę i nakleić ponownie lub wziąć z półki nowe - które są lepsze ?

@pracownik

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 1. Bo zgodnie z prawem rzeczoznawcą samochodowym jest osoba która posiada uprawnienia do tego by wykonywać ten zawód, które można uzyskać w jednostce certyfikującej np PZM lub tuv. Dodatkowo trzeba znajdować się na liście Rzeczoznawców samochodowych dostępnej na stronie ministerstwa transportu, a żeby na niej być trzeba spełnić wiele warunków w tym ukończyć bardzo ciężki kurs. Przedstawianie się oficjalnie jako rzeczoznawca samochodowy nie posiadając do tego uprawnień jest wprowadzaniem poszkodowanego w błąd, co likwidatorzy stosują w celu wpływu na podświadomość poszkodowanego, żeby myślał że ma do czynienia z wykwalifikowana osoba i podpisał niekorzystny dla niego dokument, a w rzeczywistości przyjeżdża osoba która najczęściej nie zna się na tym co robi oraz posiada mniejsze kwalifikacje niż osoby pracujące na taśmach produkcyjnym. Bo to nie jest zawód jak rzeczoznawcą samochodowy, nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji by zostać likwidatorem technicznym szkód dla ubezpieczyciela. 3. Likwidatorzy techniczni często stosują części których jakość pozostawia wątpliwości nawet dla dystrybutora który te części sprowadza, nie mówiąc o tym że często te zamienniki zamienników np zderzaków nawet nie są pasowe odstajac, samoczynnie łamią się uchwyty itp nie mówiąc już o trwałości. Czyli stosują części niezgodnie z obowiązującym prawem, bo powinni zastosować części o jakości Q, chyba że nie ma takich na rynku. W praktyce zawsze jednak wybierają ten najtańszy wątpliwej jakości. Dodatkowo dochodzi do wielu zanizen takich jak odchyłka na lakierze, zastosowanie rabatów które może otrzymać ubezpieczalnia(rabaty hipoteczne) zastosowanie stawek rzędu 50 zł nieosiągalnych nawet w szarej strefie. Dodatkowo zachodzi do zawyzen kwot za np rysy które nie są związane ze szkoda. Miałem taki przypadek że "ekspert" wyliczył malowanie zderzaka (robocizna i materiał) na 200 zł a 150 odjal za mikroryse widoczna w świetle. Dodatkowo w przypadku szkód całkowitych często stosują w kosztorysie zawyzone stawki z ASO, oryginalne części z ASO nawet gdy mamy do czynienia z 20 letnim samochodem aby zawyzyc wartość naprawy i zanizyc wartość pozostałości po samochodzie, następnie jadąc do drugiego poszkodowanego który nie ma szkody całkowitej, wyliczaja wymianę na najtańszych zamiennikach i stawkach za które nie zrobi się nawet auta na Ukrainie Pozdrawiam

@Adam

Przepraszam za pisownię.. Teraz widzę że pozmieniało mi. niektóre wyrazy na telefonie np hipoteczne zamiast hipotetyczne, ale mam nadzieję że tekst jest czytelny.

@Adam

Dlatego pracownicy to likwidatorzy techniczni - część jest na ministerialnej liście, część była i zrezygnowała bo nie widzi sensu wnoszenia opłat jak do wykonywania tej pracy nie jest to potrzebne. Niestety muszę Cie zmartwić - rzeczoznawca to po prostu osoba znająca się na rzeczy - jeśli założysz sobie stowarzyszenie i będziesz kogoś certyfikował i nazywał rzeczoznawcą to nie czyni to tej osoby wybitną - niestety większość rzeczoznawców certyfikowanych nie ma bladego pojęcia o wykonywanej pracy bo uzyskują certyfikat bez specjalnych umiejętności i nigdy ich nie rozwijają. Prawdziwą wiedzę posiadają ludzie którym ten certyfikat nie jest do niczego potrzebny a stale zwiększają swoją wiedzę. Temat ogólnie jest za skomplikowany by go tu wyjaśniać bo nie jest to przedmiotem tej strony. Teraz jak chodzi o zamienniki - to likwidatorzy techniczni nie mają nic do gadania jak chodzi o zamienniki - system z góry narzucony dobiera zamienniki wg kryteriów które wybrał pracodawca - jaka w tym wina ludzi których się czepiasz ? W dalszej części komplikujesz jeszcze bardziej coś co nie jest przedmiotem tego forum dlatego krótko - zgodnie z decyzja KNF - szkoda z OC po stawkach kosztorysowych musi przekroczyć 100% a szkoda AC po stawkach ASO musi przekroczyć 70%. Jak chcesz coś dodać to dodaj o VIG jak Ci się nie podoba współpraca (bo jak rozumiem jesteś z warsztatu) z chęcią posłuchamy i jako kosztorysanci i inni weźmiemy pewnie pod uwagę.

@pracownik

akurat ludzie z którymi miałem do czynienia do tej pory nigdy nie byli rzeczoznawcami - sprawdziłem i dopytałem w odpowiednich urzędach. Ale nie każdy się podszywał za rzeczoznawcę samochodowego jak ostatni cwaniak z który wykonał "wycenę" . Sprawdziłem wszystko i nawet ubezpieczyciel milczy na ten temat i nie odpowiada na kilkanaście wiadomości bo nie wie co odpisać. Tacy ludzie nie mogą mieć uprawnień rzeczoznawcy, bo by je stracili po pierwszej wykonanej wycenie. A sugerując że taki rzeczoznawca ma mniejszą wiedzę niż cwaniak który wykonuje wyceny niezgodnie z obowiązującymi przepisami i często "zapomina" np dodać do wyceny pomalowania elementu, czy w wycenie zastosuje element o mniejszej powierzchni np nadkole zamiast klapy silnika dosadnie świadczy o tym że nie ma zielonego pojęcia o wykonywanej pracy lub działa w zmowie z ubezpieczycielem. Poza tym przepisy prawa jasno regulują kto jest rzeczoznawcą a kto nie i osoba która nie spełnia tych wymogów a używa oficjalnie tego tytułu najzwyczajniej w świecie się podszywa i powinno być to ścigane z urzędu. Co do z góry narzucania zamienników i zaniżeń - na wycenie jest imię i nazwisko likwidatora technicznego który wykonał wycenę i otrzymał za to wynagrodzenie. Nie interesuje mnie w jaki sposób jest to realizowane, skoro dane osoby która jest odpowiedzialna za wycenę jest w dokumentach. A jeżeli jest rzeczywiście tak jak mówisz to należy zmienić pracę lub podać pracodawcę do sądu czy KNF o mobbing - są przepisy prawa które należy respektować i jeżeli pracodawca narzuca wam inaczej i się na to godzicie to również uczestniczycie w tym procederze. Macie za to pewnie extra premie, więc tym bardziej zasadne jest oskarżanie o to likwidatorów. Ja zamierzam zgłosić do KNF zarówno ubezpieczyciela jak i likwidatora , możliwe że również do prokuratury, bo więcej osób znalazło się w podobnej sytuacji i należy takich naciągaczy eliminować. Jestem zwykłym poszkodowanym przez likwidatora tej firmy, a nie mechanikiem czy właścicielem warsztatu. Jednak przy tej szkodzie miarka się przebrała i nie dam z siebie robić idioty. A informacje które tu są zawarte będą pomocne również osobom które chcą się tam zatrudnić - czy będą chciały się podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem pod wycenami wykonanymi niezgodnie z obowiązującymi przepisami(nieważne czy wymuszone przez ubezpieczyciela czy specjalnie zaniżone żeby dostać ekstra premię) , w swojej okolicy będą szkalowane i będą chciały się narażać na konsekwencje prawne? Chyba pieniądze które oferuje ta firma nie są tego warte.

likwidator
@Adam

jestem likwidatorem i masz racje, oficjalnie nie możemy się nazywać rzeczoznawcami bo trzeba spełnić sporo wymagań aby otrzymać takie kwalifikacje, a sam kurs kosztuje ponad 30 tys. i trwa ponad półtorej roku. Żaden z nas nie ma takich uprawnień bo gdyby miał to siedziałby na swoim i pracował bez presji od góry za konkretne pieniądze. Pracuję w innej firmie niż VIG i niestety jest podobnie - narzucają nam z góry co można a co nie, ale już nie stosujemy odchyłek na lakier i rabatów, bo za dużo było na to skarg do knf, a jak wiadomo jest to działanie na pograniczu prawa. Dodam również że nawet sądy podważają zawsze nasze wyceny między innymi właśnie ze względu na to że nie jesteśmy rzeczoznawcami. Oddając sprawę do sądu i zlecając wycenę rzeczoznawcy masz 100% gwarancji że wygrasz i nawet będą musieli Ci zwrócić za koszt wykonania tej wyceny. Nie znam sytuacji ale likwidator który wykonał Twoją wycenę raczej ma mało do powiedzenia w przypadku zaniżeń i ciągając go po sądach narobisz mu tylko niepotrzebnie problemów. Sam szukam teraz innej firmy bo w obecnej bardzo źle się dzieje, pieniądze coraz mniejsze a presja coraz większa.

@Adam

Likwidator czy rzeczoznawca nie ma nic do gadania w sprawie kosztorysów , sa reguły i zasady sa programy z narzuconymi wytycznymi które sa sprawdzane przez przełożonych sa blokady , nie od dziś wiadomo ze towarzystwa zaniżają koszty aby zaoszczędzić na wypłacie i mają na to różne haczyki, jak masz problem to naprawiaj w serwisie i wtedy będziesz zadowolony , naprawa metodą gospodarczą to największa porażka

Bogdan
@Odpowiedz

Głupoty gadasz likwidator... Wszystko zależy od intencji pracownika. Miałem stluczke gdzie było 2 poszkodowanych, obu nas załatwiali inni likwidatorzy Vig expert. Ja jechałem Vectra 2014 drugi poszkodowany Astra z 2011. Ja miałem uszkodzone 4 elementy i wypłacono mi połowę mniej niż drugiemu poszkodowanemu który lekko obtarł tylny zderzak... Jakim cudem? Mi policzono najtańsze zamienniki, a temu drugiemu Panu wyceniono szkodę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niezależny rzeczoznawca wycenił moją szkodę na 6 razy tyle niż pracownik vig expert. Z tego co wiem wszystko zależy od tego czy pracownik chce naciągnąć ludzi i zarabiać dodatkowo sporą premie, czy z czystym sumieniem wykonywać prawidłowe wyceny i pracować za podstawę na umowie. Jak widać na moim przypadku o wyborze części decyduje likwidator.

@pracownik

Ty chyba pracowałeś całe życie w VIG i jesteś teoretykiem ze studiów radomskich. Nie znasz zasad funkcjonowania serwisów. Piszesz o naprawach w stodołach i lepiarniach, w których nie udziela się gwarancji. Ale żyj sobie dalej w tym tępym VIG Ekspercie - ekspercie technologii stodolanej.

Mateusz

A jak przebiega sama rekrutacja ?

Zostaw merytoryczną opinię o VIG Ekspert - Warszawa

VIG Ekspert