Opinie o Caritas Polska w Caritas

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Caritas Polska. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Caritas Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caritas Polska w Caritas

caritas niepelnosprawni

jakie stanowiska są tam oferowana ?czy to praca na stałe? jak traktują osoby z depresją ?zaburzeniami psychicznymi myśle że takie osoby są raczej wykluczone i mają pod górke

caritas to nie jest zpchr

POPON: nie chcemy tymczasowych rozwiązań 08.07.2010 Autor: Magdalena Gajda Źródło: inf. własna Za wprowadzeniem nowego systemu wsparcia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, a nie doraźnymi zmianami, które mają chwilowo uleczyć stary opowiedzieli się członkowie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W uchwale z czerwcowego posiedzenia, przedsiębiorcy skupieni w POPON wskazują, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat kolejne nowelizacje ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych przeprowadzane były w formie eksperymentów, co w efekcie przyczyniało się załamania się całego systemu wsparcia zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnością. POPON domaga się zatem nie doraźnych zmian w tym systemie, ale wprowadzenia nowych, kompleksowych rozwiązań. Zdaniem POPON rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością nie będzie efektywna bez wsparcia jej środkami publicznymi – centralnymi i samorządowymi. Pracodawcy są podstawowym ogniwem w procesie rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, ale nie mogą ponosić za niego wyłącznej odpowiedzialności. Przedsiębiorstwa z otwartego rynku pracy nie są w stanie zastąpić firm z rynku chronionego, ponieważ mają inną specyfikę i zasady działania. Niemniej jednak, zakłady pracy chronionej i firmy z rynku otwartego nie powinny ze sobą konkurować, ale wzajemnie się uzupełniać jako dwa modele zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. O miejscu zatrudnienia ma decydować rodzaj i stopień niepełnosprawności. Chroniony rynek pracy powinien skupiać pracowników o być najbardziej złożonych i najgłębszych niepełno sprawnościach, którym trudno znaleźć pracę na rynku otwartym. Dlatego też to właśnie ZPCHr powinny dostawać relatywnie wyższe wsparcie finansowe. Środki otrzymywane przez pracodawców na zatrudnienie osób z niepełnosprawnością powinny w pełni pokrywać podwyższone koszty takich działań. W przeciwnym razie system będzie nieskuteczny i doprowadzi do dyskryminacji niektórych grup pracowników z niepełnosprawnością. Według POPON zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej powinny być finansowane przede wszystkim przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz samorządy powiatowe, a wsparciem mają być objęte osoby z każdym rodzajem i stopniem niepełnosprawności – także pobierające świadczenia emerytalne. Członkowie POPON sprzeciwiają się również ograniczeniom pomocy dla osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. Postulują też reformę orzecznictwa o niepełnosprawności i systemu rentowego, ponieważ ich obecne formy wywołują zamieszanie prawne i utrudnią efektywne prowadzenie rehabilitacji zawodowej. Osoby z niepełnosprawnością nie chcą pracować w obawie przed utratą świadczeń rentowych, a pracodawcy wzbraniają się przed zatrudnieniem osoby z niepełnosprawnością z lęku, że nie sprostają wszystkim wymogom formalnym przy uzyskiwaniu pomocy do zatrudnienia.

zpchr

czy to jest zpchr dla osob bardziej niepelnosprawnych psychicznie ? mi się wydaje że niezabardzo to zpchr że osoby które maja wpisane zpchr muszą pracować tylko w zpchr a nie w caritasie

caritas niepelnosprawni

caritas to nie praca dla osob z grupa na umysl zalezy jakie rozpoznanie

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Caritas Polska? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Doradca ds. zatrudnienia oraz usamodzielnienia cudzoziemców.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Head of Talent Acquisition & Development
Huuuge Games
caritas niepelnosprawni

pracowalam tam jeden dzien majac zaburzenia nastroju pani byla zadowolna ale troche tam nie pasuja osoby co maja grupe na umysł

Ci...

Miejsce dla tych, którzy nie chcą się rozwijać, którym wystarczy uwłaczająca pensja. Miejsce dla tych, którzy chcą słuchać, że są słabi nie muszą tu być. Miejsce dla tych, którzy myślą, że będą pracować z misją. W środku wieje tylko mrokiem. Ale cii.....

Ja chętnie bym zgłosiła mobbing maltretowanie psychiczne do jakiejś instytucji ale z tego co wiem to pracownik jest nikim i nikt mu nie uwierzy a pracodawca guru

Edyta
@były pracownik

Ej to jeśli masz takie doświadczenia to faktycznie zgłoś to? Jeśli tutaj są takie praktyki to warto, pracujesz tam nadal? Co Cię powstrzymuje?

Mari
@były pracownik

Dokładnie się zgadza (usunięte przez administratora) seksizm i kumoterstwo

@Mari

ktoś temat kumoterstwa tu poruszał ale co masz na myśli z tą pierwszą opcją? Jak wygląda sytuacja kobiet w firmie?

Łucja

Nie wiem jak ostatecznie z tym jest ale cały czas na forum pisali o jakiś zgłoszeniach. To one w końcu były czy nie? Jaki efekt?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Caritas Polska?

Andriu

To ponure i mroczne miejsce. Unikać jak ognia. Pracownicy boją się cokolwiek mówić.

kinga

czy ktos ma doswiadczenie w pracy caritas czestochowa?

Twelwe

Ludzie drodzy, skoro uważacie, że tam dochodzi do sytuacji (usunięte przez administratora) to zgłaszajcie te sytuacje, kręćcie im sprawy i ... nie lękajcie się. Wszelkiej maści podłoty i chamy pasą się na ludzkiej bezczynności. Nie pozwalajmy im na to. Ja wygrałęm dwie sprawy z pracodawcą. Fakt, jedną przypłaciłem zdrowiem psychicznym ale i tam uważąm że warto było. Z fartem i do boju.

Maria
@Twelwe

A to nie są zgłaszane? I ten pracodawca, o którym mówisz, to był właśnie Caritas?

Nieznany

Kuchnia w Caritas w Częstochowie powinno pracować więcej osób a nie po jednej . Jeśli pracownicy się na to godzą to oni powinni być ukarani bo jeśli się coś stanie to pracodawca powie że to pracownik wyraził zgodę żeby pracować sam . Piszcie do Dyrektora Caritas o zatrudnienie więcej osób . Ludzie potrzebują też pracy

Aneta
@Nieznany

A wiesz może jak wygląda tam sprawa z zatrudnieniami? Może po prostu brakuje im chętnych do pracy, to niekoniecznie musi być wina pracodawcy...

Profil ten dotyczy organizacji Caritas Polska w całym kraju i sytuacja może się różnić w zależności od ośrodka, a także od osób, które je prowadzą. Tymczasem widzę, że w Caritas Archidiecezji Warszawskiej rekrutują pracowników opieki medycznej: https://caritasaw.pl/category/praca/ Byłoby wskazane, gdyby swoje opinie zamieścili tu osoby, pracujący obecnie dla Caritas. Wasze opinie pozwolą innym podjąć decyzję o tym, czy warto składać aplikacje.

Nekr

Mi z torebki zginęły perfumy, gdy tam pracowałam.

#kass
@Ewa

Nie polecam. Pracowalam od 2016 do 2022. Dyrekcja w ODL to jakas porazka. Baterie się wyczerpały. Niech przyjdzie ktoś ogarniety, świeży i nowy. Już wystarczająco się nachapaliscie $$$

Maria
@#kass

Czemu tak mówisz tak właściwie?

marcineq

Zastraszanie, groźby, podcinanie skrzydel i wmawianie na kazdym kroku jaki jestes do (usunięte przez administratora) To tak w skrocie

Aneta
@marcineq

W takim razie dlaczego nie zostało to zgłoszone? Z tego co wiem, pip przyjmuje zgłoszenia anonimowo... wystarczy chcieć, nie można pozwalać na takie traktowanie w miejscu pracy.

@marcineq

Pracowałam w Caritas Diecezji Kieleckiej i działo się to samo poniżanie i zastraszanie . Najgorsza praca

xXwalicwasXx

Wczoraj byłam po odbiór paczki z żywnościowej na Bażanciej jednak pan który wydaje żywność stwierdził że najpierw mleko się należy Ukraińcą a jak zostanie to da nam Polaka i nie dostałam mleka proszę mi wyjaśnić czym my jesteśmy gorsi czy jesteśmy już nikim w swoim Państwie wszystko pierwsze dla Ukrainy?????

@xXwalicwasXx

Przykro mi że tak było :( Mam nadzieję że to jakaś pojedyncza sytuacja?? Może następnym razem już będzie wszystko okej :)

Elżbieta

Mobbing i pranie mózgu. Można dobrze zarobić, ale kosztem własnej psychiki.

Mir
@Elżbieta

To czemu tego nie zglosilas?

Wiktoria
@Mir

Pewnie nie miała odwagi tak jak większość ludzi. Jedynie w internecie nabierają wiatru w żagle... Niektórzy zachowują się gorzej niż dzieci.

ania
@Elżbieta

a w jakim dziale Pani pracowała?

@ania

Skoro dopytujesz konkretnie o dział to wierzysz, że naprawdę tak się tam dzieje? Słyszałaś może wcześniej już o czymś takim na temat tej firmy?

KL

Czy ktoś ma jakieś opinie odnośnie pracy w Caritas Gdańskim przy fromborskiej ?

on

Czy ma ktoś opinię o pracy w Caritas Diecezja Gdańsk? Praca w Sopocie?

Pracowałem przez jakis czas w caritas,powiem tak DNO, kasa słaba, atmosfera jeszcze gorsza... każdy każdego obgaduje za plecami, a ksieża dyrektorzy kłamią jak najęci !! kiedyś tez miałem inne zdanie o kościele, o księżach i o caritas, teraz również złotówki nie dam na tych naciągaczy. Pracy w Caritas nie polecam pod każdym względem.

A powiesz, ile konkretnie można otrzymać wynagrodzenia w Caritas? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że osoby "wyżej" otrzymują więcej, ale przy Twoich obowiązkach ile dostawałeś? Dzięki za wszelkie odpowiedzi

magdam

zgadzam się z Tobą , księża dyrektorzy okrutnie kłamią, mówią ci co innego a za chwilę okazuje się zupełnie co innego , mnie akurat dotyczyło stanowiska ,gdzie miałam pracowac a także zarobków, wyzysk tam totalny, najniższa krajowa , praca ciężka nie tylko fizycznie...pracujące tam kobiety śmiejące się z ludzi ułomnych i kalekich ,totalna znieczulica , już w pierwszy dzień pracy musiałam sama dzwigać dorosłego chłopaka aby go przenieść z wózka inwalidzkiego na łóżko, miały pretensje jak czegoś nie wiedziałam w pierwsze dni pracy...masakra... w gorszym miejscu nigdy w życiu nie pracowałam.

Wiktoria
@magdam

A to Ty nie byłaś na żadnej rozmowie, nikt Cię nie uprzedzał o warunkach pracy? Nawet sama mogłaś się zorientować bo z tego co czytam to warunki tragiczne i nie wierze nie wiedziałaś wcześniej.

Czy jest możliwość pracy w Caritas Polska na część etatu?

Caritas diecezji siedleckiej

Oczywiście, że jest możliwość, a nawet konieczność, bo kto widział marnować pieniądze na wynagrodzenia pracowników. Musisz tylko liczyć się z tym, że na umowie będziesz mieć część etatu, ale w rzeczywistości będziesz pracować jak na cały. Oczywiście godziny do odbioru wtedy kiedy ci to niepotrzebne, "kreatywnie" policzone. Oczywiście musisz też używać telefonu prywatnego do spraw służbowych, ale nie dostaniesz bzwrotu za rozmowy. Musisz się liczyć z licznymi rozmowami po godzinach pracy, nawet po 21:00. Swoim prywatnym samochodem musisz jechać nawet poza województwo, zwrotu za paliwo nie dostaniesz.

Tedi
@Caritas diecezji siedleckiej

Wiele jest błędów i nieprawidłowości w CDS ale to o czym piszesz jest kłamstwem. Pracowałem tam trochę i zawsze wynagrodzenia były adekwatne do czasu pracy, służbowe auto do dyspozycji a nawet kilka nie było konieczne jeździć prywatnym, telefon służbowy od pierwszego dnia pracy.

Caritas diecezji siedleckiej
@Tedi

To ty nie kłam, bo ja mówię o jednostce podlegającej CDS. Dla twojej informacji pracownicy poza Siedlcami ciągną na najniższej krajowej lub nawet mniej. Biura i pokoje socjalne są w dużo gorszym stanie niż w Siedlcach. Na jednym spotkaniu dyrektor oznajmił, że pracownicy Caritas diecezji Siedleckiej otrzymali pieniądze na święta, a w naszej jednostce, cóż nie było ich. Diecezja siedlecka to nie tylko Siedlce i sobie to zapamiętaj. Musisz liczyć się z tym, że nie każdy będzie zatrudniony na tych samych warunkach jeden dostanie tel. służbowy, inny nie. Jeden może korzystać z samochodu służbowego, inny jest proszony, żeby podrzucił pańcie do Siedlec swoim samochodem. A na rozliczenie paliwa... nie ma środków. Nie wszędzie jest jak w Siedlcach i przestań wprowadzać w błąd.

@tedi
@Caritas diecezji siedleckiej

Faktycznie moja wypowiedź dotyczyła pracy w centrali.

GOSĆ

CARITAS SIEDLCE (woj.mazowieckie) obecnie prowadzi nabór na stanowisko asystent osób w kryzysie bezdomności. proszę o opinie o pracy na tym stanowisku, atmosferze pracy w siedleckim caritasie oraz zarobkach na tym stanowisku. z góry dziękuję

niewka
@GOSĆ

Nie polecam. Dużo kłamstw ze strony szefostwa, obietnic bez pokrycia ...

Zostaw merytoryczną opinię o Caritas Polska - Caritas

• Jak się pracuje w Caritas Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Caritas Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caritas Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Caritas Polska