Opinie o Caritas Polska w Caritas

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Caritas Polska. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Caritas Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caritas Polska w Caritas

Olam

Brak możliwości rozwoju, zatrudnienia czasowe, dużo ludzi odchodzi, brak dodatków dla pracowników, podwyżek brak, szacunku brak. Rządzi jedna osoba, której decyzje zależą od jej dziennego nastroju. Wszyscy się boją.

@On/ona/ono

I co w zasadzie składa się na te wspomniane dodatki? przeglądam właśnie ofertę dla specjalisty ds. telemarketingu i faktycznie zbyt wiele nie jest wpisane. Co się skrywa pod tymi inicjatywami dobroczynnymi chociażby?

Andrew

Niestety jako były wieloletni pracownik Caritas w Przemyślu nie polecam tam pracować. Kumoterstwo aż bije po oczach. Pracownicy powiązani z „naczelnym" wykorzystują podwładnych, nawet jeśli jest to poza ich obowiązkiem pracy. Skargi nie pomagają nawet mając dowody. Pod koniec lutego sytuacja zweryfikowała tych pracowników, którzy kłamali znajomością języka angielskiego (Nawet wzywali stażystę, aby tłumaczył, bo inaczej nic by nie zrozumieli). Klientów/ludzi potrzebujący pomoc traktują jako zło konieczne (szczególnie pracownicy na magazynie). Więc jeśli jesteś np. na stażu/określona umowa to rób wyłącznie minimum — nic więcej, bo i tak później nikt tego nie doceni.

Praktyk
@Andrew

Gdyby można było rekwirować dobra po zmarłych księżach na rzecz Caritas było by to z pożytkiem dla potrzebujących i mniej obrazy Boga przez spadkobierców. Kłócą się,wodzą za głowy po sądach,gniewają,publicznie oskarżają o wielotysięczne spadki po dobrodziejach i w tym wszystkim biegają do komunii. Tylko w miejscowości Chmielów jest kilku takich spadkobierców.A księża za życia wmawiają nam"czyń dobro,niebo masz w zasięgu ręki". Myślę,że po śmierci też chcieliby się tam dostać to dlaczego nie robią testamentów na rzecz Caritas?

Pieczara Sebastian

Caritas Zator. Moja żona pracowała i zwolniła się z powodu swojej " nadgorliwości" Chciała pracować lepiej i więcej oraz z sercem. Traktowała to miejsce jako pracę za pieniążki w połączeniu jednocześnie z pomocą oraz służbie niesienia ludzią tam będącym pomocy. Niestety koleżanki tam nie chciały takiej"nadgorliwej":( Cała reszta na ogromy PLUS:) Normalna umowa pracy Pełny ZUS Dodatek szkodliwy Czas na kilka kaw oraz posiłków w trakcie pracy oraz inne pozytywne. Żona chętnie by pracowała aż do emerytury:) Panie tam pracuję pracują po 15 czasami 20 lat świadczy to o tym że jest dobrze:) Gdyby było źle przez ten czas 15 lat i więcej zmieniły by pracę na inne miejsce

asdf Nowy wpis

Witam. w ogłoszeniu dla Specjalisty ds. obsługi darczyńców podkreślono elastyczny czas pracy w modelu stacjonarnym. Jak można go w tym momencie rozumieć? Nie wskazano ewentualnego przedziału godzin. W których koniecznie trzeba być dostępnym?

Olam

@Olam

W jaki sposób interpretujesz rozwój? Masz na myśli jakiś konkretny brak kursów czy coś? no to na twoje oko czym konkretnie się tutaj zajmują i co do tych dodatków to jakich byś oczekiwał żeby były adekwatne?

Jola
@Olam

Czyli nic się nie zmieniło, pracowałam 10 lat temu na zlecenie przez ok. 5 lat. Najbardziej żenujące były nocne kontrole, sprawdzanie, czy pielęgniarki za bardzo nie odpoczywają, to był koszmar.

@Jola

Co to znaczy, że było sprawdzane to czy ktoś nie za bardzo odpoczywa? Co się działo podczas takiej kontroli? Ile trwała i jak ją argumentowali? Zastanawiam się także czy one wciąż do dziś występują? chyba nikt więcej o nich nie pisał?

On/ona/ono Nowy wpis
@Olam

Pozwolę sobie się niezgodzic z tym, że niema dodatków. One są, ale dla wybranych. Możesz być pracowitym i nie dostać a możesz mieć dobre relacje z szefem i dostać. Generalnie w prawie firmy są przewidziane premie ale w praktyce ich brak.

@On/ona/ono

Larysa Nowy wpis

Dużo tych zapytań zbiera się na temat telemarketingu a jakoś odpowiedzi nie widzę. mnie też interesuje ta praca, nigdy nie miałam możliwości na zatrudnienie w organizacji społeczno-charytatywnej. Zastanawiam się czy charakter (usunięte przez administratora) bardzo się rożni? I ile trzeba tego doświadczenia by się kwalifikować? Nie zostało to sprecyzowane

pracownik Caritas Polska

Osobiście jestem bardzo zadowolonym pracownikiem, mogę to stwierdzić po przepracowaniu 11 miesięcy w Caritas Polska. Polecam osobom którym zależy na dalszym rozwoju w branży NGO, mamy dużo szkoleń, nasza praca jest doceniana a dzięki czemu świat staje się lepszym miejscem. #dobrajestwięcej!

minionek
@pracownik Caritas Polska

#dobrajestwięcej tak, potwierdzam, zwłaszcza przy tym (usunięte przez administratora) wsród kadry zarządzającej, szemraniu po kątach i pokazywaniu na każdym kroku jaki to jesteś słaby. Tą firmę radzę omijać szerokim łukiem, chyba, że ktoś chce się nabawić depresji i niskiego poczucia własnej wartości

minionek
@pracownik Caritas Polska

#Dobrajestwięcej Tak, potwierdzam, wyczuwalne jest to zwłaszcza przy panującym tam ciągłym (usunięte przez administratora)ze strony kadry zarządzającej, szemraniu po kątach i pokazywaniu na każdym kroku jaki to jesteś słaby..... Jeżeli ktoś chce się nabawić depresji i niskiego poczucia własnej wartości to polecam!!

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Caritas Polska? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Doradca ds. zatrudnienia oraz usamodzielnienia cudzoziemców.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.

A średni staż pracy tu w caritasie ile wynosi? Widzę opinie, w której ktoś napisał, że około 11 miesięcy pracował. Teraz tylko nie wiem czy to mało czy dużo skoro komuś warunki odpowiadały?

Witam, a po takim już pełnym roku stażu przybywa może jakichś przywilejów lub czegokolwiek? Zastanawiam się nad tym, ponieważ wcześniej już podkreślali, że nie ma żadnych podwyżek i chce się upewnić czy to do teraz tak właśnie jest? można w pewnym sensie zrobić jakaś karierę?

Ilu osób na ten telemarketing potrzeba? po przejrzeniu komentarzy od kandydatów widzę, że ktoś pytał o te prace jeszcze we wrześniu a teraz właśnie widnieje chyba taka sama oferta z oznaczeniem „od zaraz”. To rotacja? co się robi tam na dziale? na czym konkretnie praca polega? omówicie ją?

Panciajulianna

Witam. Ktoś pracował w Caritas diecezji Bielsko-żywieckiej?? Jak atmosfera? Zarobki?

@Panciajulianna

Czy typ specjalizacji może mieć także znaczenie jeśli o stawkę chodzi? zastanawiam się także nad tym czy lokalizacja faktycznie ma tak duży wpływ na nią? Wiadomo ewentualnie gdzie ze wszystkimi warunkami jest najlepiej? Atmosfera i tak dalej?

Dyrektor to jakiś żart

Witam, to co się dzieje w Caritas jest nie do pomyślenia, wiecznie wykorzystanie i zmuszanie pracowników do przychodzenia w wolne dni od pracy (weekendy) , Znęcanie psychiczne, zmuszanie pracowników do prac nie związanych z pracą danego pracownika. Mam nadzieję że ktoś się za to w końcu weźmie i za tego dyrektora bo to są kpiny jak on traktuje pracowników.

@Dyrektor to jakiś żart

Niestety nic nie da się zrobić. Tylko zmienić pracodawcę i to szybko, bo wszystko odbija się na zdrowiu.

Pytanie do pracowników

Czy ktoś pracował w Caritas Archidiecezji Gdańskiej CENTRUM POMOCOWE CARITAS im. Jana Pawła II ul. Fromborska 24, Gdańsk ? Interesuje mnie jak wygląda tam.wymagrodzenie oraz warunki pracy ?

Agnieszka
@Pytanie do pracowników

Bardzo przyjemna atmosfera, zaangażowany zespół.

@Agnieszka

Hej, a o jakim konkretnie dziale/stanowisku mówisz? :) Chciałabym podbić jeszcze pytanie o zarobki, mogłabyś napisać widełki? Lub chociaż czy doceniają pracownika pod względem podwyżki, premii? Chciałabym aplikować tu do kadr i plac, co myślisz? Warto?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Caritas Polska? Chodzi o pracę jako Koordynator Zespołu, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 6 września.

Zuzka

Witam, widzę, że ktoś pytał o pracę w kontekście Gdańska, ale nikt nie udzielił odpowiedzi. A czy może ktoś z tu zebranych wie jak aktualnie pracuje się przy telemarketingu? Dopiero przeglądam oferty na stronie i chyba byłabym zainteresowana. Pytanie tylko czy można także zdalnie / hybrydowo?

Pieczara Sebastian

Jak długo czekaliście na odzew z Caritas Polska? Oddzwaniają zawsze?

@Andrew

No z tym językiem to ciekawa sprawa w takim razie... Myślisz, że wobec tej sytuacji wezmą na to jakąś poprawkę? Piszesz, żeby minimum robić ale jak będą wymagać jednak więcej to co wtedy? Oddelegowali kiedyś jakiegokolwiek stażystę?

@Łucja

Z tego co mi wiadomo to stażystom Caritas nie płaci. Są to fundusze Europejskie lub inne środki i przeważnie po "odbębnieniu" stażu dają umowę na minimalny wymiar pracy (chyba na miesiąc z tego co ktoś mi mówił). To nie jest tak, że wszyscy są źli tam, jednak złe osoby na wysokich stanowiskach wybierają "swoich". Jeśli chodzi o pytanie o wymaganiu więcej na stanowisku to warto się zgłosić do firmy z której się zatrudnia. Wtedy można starać się o przeniesienie do innej firmy. Niestety Przemyśl ma problem z pracą i ludzie się chwytają czego mogą.

Praktyk
@Andrew

Czy w mieście Warszawa Mapa da się zarobić więcej niż 4300 pracując jako Magazynier?

Łucja

Czyli tak dla doprecyzowania ile max na maga się zgarnie? I odnosząc się jeszcze do tej kwoty 4,3 tys., na których stanowiskach się ją obecnie przekroczy i na jakich konkretnie warunkach?

Basia#

Każdy kto rozważa pracę w tej organizacji, od razu niech rezygnuje. Procedury ważniejsze niż człowiek. Tu zdobędziesz tylko depresję i poranny paraliż przed pójściem do biura. Odchodzą ludzie masowo.

lubie

lubie miłych ludzi w caritasie chyba każdy woli lubi tych milszych ale czy milszy oznacza lepszy,bardziej dobry ( te mysli chyba jest taka facebookowa strona )

lubie

lubie miłych ludzi w caritasie chyba każdy woli lubi tych milszych

caritas niepelnosprawni

jakie stanowiska są tam oferowana ?czy to praca na stałe? jak traktują osoby z depresją ?zaburzeniami psychicznymi myśle że takie osoby są raczej wykluczone i mają pod górke

Zostaw merytoryczną opinię o Caritas Polska - Caritas

• Jak się pracuje w Caritas Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Caritas Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caritas Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Caritas Polska