Opinie o otodom.pl - Grupa OLX sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Grupa Allegro - otoDom.pl. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Grupa Allegro - otoDom.pl o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Allegro - otoDom.pl w Poznań

Kordian

Nie rozumiem dlaczego klienci tak chętnie zostawiają swoje uwagi na forum pracowniczym? Jaki to ma związek?

Kloss
@Kordian

To wszystko u nich to jedna wielka ściema, propaganda i manipulacja danymi na potrzeby podwyższania stawek za ogloszenia i wszelkich innych wyróżnień. Wstawiłem prywatną ofertę sprzedaży mojego mieszkania w Gdańsku, a nazajutrz moja oferta była na nastej stronie dzięki temu, że kilkadziesiąt ofer wrzucili masowo deweloperzy, a by było ciekawiej nie podali ceny. PATOLOGIA OTODOM nie zna granic przyzwoitości.Stattstyki oferty, zasięg ponad 100tys, wyświetleń ponad 100, a telefonów i wiadomości 0 !!! Nigdy więcej ofert na OTODOM, niech ich zagraniczny właściciel szuka naiwnych w innym kraju.

Karol

Moim zdaniem cena za ogłoszenie zbyt wysoka. Wystawienie domu to 100zl masakra . Ponadto iważam że statystyki zasięgów nie są prawdziwe. Odsłon domu niby 100tys a wyświetleń numeru 2 osoby

OlsztynAgNie Nowy wpis
@Karol

Te statystyki to jawna manipulacja i oszukiwanie klientów, dla nich liczy się tylko kasa by sie wykazać przed właścicielem z ciepłych krajów

Viking Nowy wpis

Odradzam zamieszczanie ogłoszeń na otodom osobom prywatnym. szkoda czasu i pieniędzy. Ten portal idzie tym samym śladem co zapomniane GUMTREE. idzie przede wszystkim na ilość , nie jakość. jeżeli dodasz swoje jedno male ogłoszenie że np. SPRZEDAŻ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ . zanim się obejrzysz, twoje ogłoszenie zniknie pod stertą ogłoszeń AGENCJI NIERUCHOMOŚCI oraz BIUR DEWELOPERA../ którzy maja gdzieś REGULAMIN otodom. To że Ty dodałeś ogłoszenie jako OSOBA PRYWATNA , nie szkodzi, on przecież tez jest osoba prywatna , dodał ogłoszenie z domu .. Ty masz działkę w samym centrum miasta , on też , to tylko wieś tuż obok, zaledwie 5 km do centrum miasta. samochodem w 2 minuty! Oczywiście zgłaszasz takie ogłoszenie , ale admini maja to gdzieś , przecież Ty dodałeś tylko 1 ogłoszenie za 120,oo zl , taki deweloper dodał 20 albo i więcej ogłoszeń, .. agencja nieruchomości kupuje pakiet 100 ogłoszeń za 500 zł .. jakie masz szanse z takimi agencjami , co specjalnym programem dodaje nawet kilkaset ogłoszeń jednocześnie. ja się przejechałem na tym portalu , dlatego ostrzegam innych. Obyś nie musiał żałować pieniędzy, wyrzuconych w błoto..

Zbiegniew Nowy wpis
@Viking

W (usunięte przez administratora)lecą tylko podwyższają stawki (znów podwyżka!!!) nic nie robiąc sobie z tego, że to archaiczny portal nic nie wnoszący dla ogłoszeniodawców pod względem funkcjonalności. Te ich niby niewiadomo komu potrzebne usprawnienia analitycs to chyba im tylko są potrzebne by się wykazać i zbierac dane. Prywatni ogłoszeniodawcy i nawet agencje są tylko tłem do wstawień ofert deweloperów, które zawsze są na samej górze i przez masowe eksporty zaśmiecają i spychają na ente listy inne oferty ale kasa od nich się zgadza, kusi, inni to tylko tło do ich manipulacji. uciekam z tego dziadostwa, nie dam sie ciągle (usunięte przez administratora)

Kordian

Zawiedziony
@Kordian

ma to głównie taki związek, że jeżeli pojawiają się zawiedzeni klienci w sporej ilości którzy płacą nie małe pieniądze za ogłoszenia to coś w takim serwisie musi nie działać należycie, skoro nie działa należycie mimo zgłoszeń to albo ktoś nie przykłada się należycie do swojej pracy i zarządzania serwisem albo w tym miejscu panują jakieś dziwne zasady i oszczędności, w związku z tym pytanie co się dzieje, dlaczego klienci obserwują niedziałający prawidłowo portal i jaki ma to wpływ na pracowników i ogólnie miejsce pracy, już jaśniej ?

@Zawiedziony

Myślisz, że pracownicy tu wchodzą i czytają Wasz skargi? Wątpię. Prędzej wchodzą tu chętni do pracy przy utrzymaniu serwisu i liczą na wpisy pracowników o kasie, szkoleniach, premiach itd. Np. ja :) Tymczasem wchodzę tu i czytam żale użytkowników serwisu. Po co?

klient
@Kordian

Może dlatego zostawiamy tu opinie ze ten portal nawet burdelem nazwać nie można, bo w burdelu uzyskuje sie przyjemność a w otodom nie. Na stronie otodom jeden wielki syf 70% ogłoszeń jest nieaktualnych a 30% to wielokrotne powtórzenia tego samego ogłoszenia. Nikt z tym nic nie robi usuwasz swoje ogłoszenie a po 4 miesiącach patrzysz a ono nadal wisi na stronie piszesz z prośbą o usuniecie i nic zero reakcji. Zamiast wywalać pieniądze na głupią reklamę, zatrudnijcie ludzi, którzy to ogarną.

@klient

Jeśli jest tak tragicznie z waszej perspektywy to co niektórzy pracownicy nie mają raczej czego tutaj szukać. Tak w sumie to może i dobrze, że piszesz o tym jak wygląda strona i jaki masz odbiór tego i że to (usunięte przez administratora) bo tak to chociaż nie będzie kandydował nikt, kto uzna, że tego nie ogarnie. Pytanie tylko jak znaleźć taką osobę, która się podejmie uprzątnięcia tego wszystkiego?

wielkopolanin
@Kordian

Dlatego, że otodom bardzo pracuje nad tym by klienci nie mieli możliwości oceny firmy gdziekolwiek indziej. Wymyślają nikomu niepotrzebne konkursy oceny pracy agencji z górnolotnymi hasłami, które nie pokrywają się z tym co wyprawiają na co dzień. Alleluja ich monopol upada!!!

@wielkopolanin

Nikt tu nie ma dobrego zdania o firmie / portalu. A co Pan i inni dotychczasowi użytkownicy zamierzają dalej robić, by udostępniać ogłoszenia swoich nieruchomości? Było wspominane o monopolu; czy w związku z tym zostanie założony nowy portal, o jasnych i klarownych zasadach dla jego użytkowników?

MonaPozn
@wielkopolanin

To tylko mała maszynka zagranicznego właściciela do wyciskania kasy, bez skrupułów stworzyli portal gdzie agencje i deweloperzy walczą o tego samego klienta z takim skutkiem, że zabijają agencje, które nie dorównują budżetami na marketing deweloperom. Deweloperzy mogą zamieszczać setki ogłoszeń jednorazowo nie podając nawet i zgrozo cen nieruchomości co jest prawdopodobnie nawet sprzeczne z prawem spychając na oferty agencji na dalekie strony, których kk klienci już nie oglądają Zero odpowiedzialności, skrupułów. Agencje za to prześcigają kto wystawi najbardziej nieprawdopodobną ofertę niekoniecznie prawdziwą, a raczej fałszywą byle tylko pozyskać klienta. Efektem jest największy rynsztok ofert nieruchomości za największe na rynku wydane pieniądze na reklamę na przez powyższych. Traci klient, który trafia na tysiące ofert deweloperów bez cen lub tyleż samo fałszywek. Ktoś kto to wymyślił powinien się taplać w g...e

Prez
@Zawiedziony

Trzeba zbojkotować monopolistę, który wyciąga kasę od klientów, a marketingowo nie robi nic by dotrzeć do zainteresowanych zakupem nieruchomości. Wymyślają jakieś konkursy dla agencji pod dymnymi hasłami jak to u nich świetnie, a w rzeczywistości Otodom staje się przez swoją pazerność niszowym portalem. Jak widać każdą kurę znosząca złote jajka można zarżnąć. Dodatkowo zamiast faktycznie zmienić serwis na przyjazny użytkownikom wspierają deweloperów w kolizyjnych działaniach w stosunku do agencji obszarach, różnicują, działają wbrew zasadom konkurencyjności chociażby pozwalając im wprowadzać setki identycznych ofert nieruchomości, często nawet bez cen. Gdzie UKiK?

Bueno
@klient

teraz to już nawet na reklamę nie wydają, nikt tam nie zagląda, a statystyki są wyssane z palca.

@Bueno

No to w sumie gdzie można podejrzeć te takie sprawdzone statystyki?

deonal
@MonaPozn

Kto głupi to finansuje ten badziew łudząc się, że płacąc coraz wyższe stawki za abonament i wszelkie wyróżnienia dotrze do klienta. Ja z tego wyszedłem i widzę, że u konkurencji dają to samo lub więcej (leady) za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Teresa
@deonal

A przez jaki czas w tym "siedziałeś"? Tzn korzystałeś z usług firmy?

małopolski niesmak
@Michał

Szczęśliwie są jeszcze inne portale, które za mniejsze pieniądze oferują tyle samo albo więcej. Według mnie przegrzali rynek ogłoszeniowy sami spychając się na dalszy plan, te ich statystyki wyssane z palca mogą sobie pokazywać naiwnym, każdy widzi że jest dużo gorzej niż było kiedyś i obecnie w stosunku do konkurencji. Dużo gorzej za dużo większa kasę bez wsparcia marketingu, a puszczane jałowe filmiki w tv nikogo już nie ruszają. Klienci tego nie kupują. Byłem raz na dorocznym spotkaniu otodom, takiej mało wiarygodnej pustej gadki tej generalnej czy jak jej tam dawno nie słyszałem, nic nie pokrywało się z rzeczywistością.

Kloss Nowy wpis

Wystawca

jakimś cudem samo zgineło zdjęcie z ogłoszenia, (usunięte przez administratora)

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
ddoriska

1. Obsługa na bardzo niskim poziomie nastawiona na wyciągnięciu pieniędzy od klienta a nie na realnej srzedaży 2. Jeżli chodzi o program Sperzedaj z nami - szokujące żądanie KW wystawianego na forum publiczne, czyli Rodo diabli wzięli 3. Mieszkanie do wynajęcia podbite za prawie 100 zł na tydzień! , nie można zamienić juz z inną ofertą , po kilku dniach ,jak to jest na innych portalach jak Morizon czy Nieruchomosci online, Ogólne wrażenie...fatalne

BYŁY

Z tym goleniem baranów-agencje nieruchomości to fakt, pracując zawsze było podejście takie, że maksymalnie podnosić stawki abonamentu i wyróżnień (złudnie nic nie dające) z liczeniem się, że może odejść kilkadziesiąt procent agencji, a i tak przyjadą nowi. "UDAJEMY ŻE COŚ ROBIMY, PODWAJAMY STAWKI I NIECH PŁACZĄ" Szanowna Pani "M" wybiła się na tej polityce i krwi = kasie agencji!!! i te śmieszne konkursiki i jej mdłe przemowy na galach, a można było naprawdę zbudować fajny portal, z którego byliby wszyscy zadowoleni.

agentka

Komentarzem do ich działalności i wyłudzania kasy od nas użytkowników portalu niech będzie zasłyszana kuluarowa wypowiedź podczas ich bzdurnego zlotu agentów jednego z pracowników tego portalu dotycząca agencji cyt.: "golimy te barany póki mają kasę, a jak upadną to i tak przyjdą następni" :-( Smutne ale prawdziwe! Na co dzień kity nam wciskają, podnoszą płatności i w czarnej mają wszystko. Liczy się tylko piniądz i będą Nas niszczyć do samego końca. Zero reklamy, podnoszenie opłat zwiastuje zawsze rychłe spieniężenie, sprzedaż innemu podmiotowi by pokazać przychody. My się nie liczymy.

Kaja

Banda cwaniaków, mają w nosie dosłownie wszystkich: klientów zwłaszcza. Obsługa tak chamska i niesłowna, że byłam w szoku. Nie wiem, co się stało z tą firmą. Jakość jest dzisiaj luksusem. Otodom to rynsztok. A w dodatku drodzy strasznie. Na szczęście inne portale nie radzą sobie gorzej.

wielkopolanin
@Kaja

Niestety jakość obsługi faktycznie jest porażająca, na każdym kroku zamydlają oczy, w nieskończoność ściemniają. Firma nastawiona na spieniężenie i wyciśnięcie każdej złotówki zwłaszcza z agencji i deweloperów ale jak to już ktoś napisał przekroczyli w tych sowich podwyżkach abonamentów i wszelkich wyróżnień, podbić i topów czerwoną linię. Pazerni do potęgi i nie dający obecnie nic w zamian, zero marketingu, reklam wspierających w mediach, do tego mocno naginają prawo regulaminach. Z jednej strony agencje, którym winduje się koszty do granic lub poza opłacalność, a drugiej deweloperzy którzy zalewają portal swoimi ofertami przesuwając na dalekie strony ogłoszenia agencji i innych użytkowników. Wszystko ma swój koniec i wydaje się, że faktycznie otodom schodzi do rynsztoka ze swoim śmietnikiem ofertowym dziwnych treści, nieaktualnych lub zmyślonych ofert.

Agnieszka
@Kaja

A co ci zrobili że tak uważasz? Mówisz to jako klient poszukujący nieruchomości czy klient z agencji?

Eee

Nie polecam, szczególnie biura w lodzi

@Eee

A co w tej Łodzi takiego się dzieje? Wiesz wgl., jaka sytuacja w pozostałych biurach jest, że tak podkreślasz?

Agnieszka
@Eee

Wreszcie ktoś kto pracował w firmie, skoro pracowałeś w Łodzi to możesz powiedzieć na jakiej zasadzie biura w różnych miastach są połączone? One działają oddzielnie czy jakoś wspólnie?

zych

Serwis otodom to taki twór monopolista, który niewiele daje użytkownikowi, agencjom mydlą oczy, deweloperom pozwalają na wszystkie możliwe sztuczki min. wprowadzania dziesiątek lub setek ofert nieruchomości bez podania ich cen co z kolei odbija się na agencjach, których to oferty są spychane na dalsze strony, których klienci już nie przeglądają. Doją agencje jak mogą, podwyższają wynagrodzenia za prezentacje, max podwyższają opłaty za wszelkie wyróżnienia, które i tak(usunięte przez administratora) dają przy założeniu setek ofert deweloperów. Jak żaden inny portal żerują swoją monopolistyczną pozycją, założenie pani generalnej by spieniężyć wszystko w jak najszybszym czasie, a przy okazji (usunięte przez administratora) wszystkich dookoła w jak najszybszym czasie. Na koniec to klient poszukujący jest najbardziej (usunięte przez administratora) przez wszelkiej maści (usunięte przez administratora)prezentujących tu swoje oferty.

Zawiedziony

Ludzie tam pracujący albo nie dostają odpowiedniego wynagrodzenia albo nie przykładają się należycie do wykonywanej pracy. Coś bardzo złego dzieje się z tym serwisem od dłuższego czasu, najpierw problemy i zniknięcie pojawiania się nowych ogłoszeń z obserwowanych wyszukiwań, co było podstawową opcją jeżeli ktoś szukał nieruchomości i obserwował rynek i bardzo ułatwiało wyszukiwanie nowych ogłoszeń aż do ostatnio zniknięcia opcji sortowania wyników wyszukiwania nieruchomości po cenie za metr kwadratowy co także było kluczowe podczas poszukiwań. To albo jakieś mocno nieprzemyślane oszczędności albo całkowita nieznajomość rynku i potrzeb klientów. Ręce opadają szczególnie że serwis inkasuje spore pieniądze głównie od agencji nieruchomości za olbrzymie ilości ogłoszeń.

T

Beznadziejny serwis i w dodatku platyn dla ogloszeniodawcy, przestancie tego uzywac.

Dorota

Serwis Otodom nie należy do Grupy Allegro. Ponadto Otodom to serwis ogłoszeniowy, są tam zamieszczane oferty nieruchomości osób prywatnych, biur nieruchomości oraz deweloperów. Jeżeli chodzi o pracę w Otodom to oferty można znaleźć tu: https://www.joinolx.com/careers/search/poland

Andriu

oto dom oferuje mieszkania na sprzedaz przy ul.Kozłowskiego.Oglądaliśmy mieszkanie 5 letnie.Nie podobało nam się,poniewaz blok usytuowany jest przy torach kolejowych.Poza tym nie podają w swojej ofercie,ze blok nie jest zbudowany z cegły,tylko z PŁYT-wracamy do PRL.Poza tym mieszkania te nie posiadają balkonów,piwnic,komórek.Nie ma gdzie przechowywac najpotrzebniejszych rzeczy.dodam również ,iz w tych blokach,co po chwilę zmieniają się lokatorzy.Poprostu są to bloki na wynajem,ciągłe imprezy,hałas.Dowiedzieliśmy się od naszych znajomuch,ze duzo mieszkań zamieszkują Ukraincy.Odradzam zakup !!! Dlatego mieszkania mają tak niskie ceny.Najlepiej kupić mieszkanie w nowo ppowstającym bloku ,jak juz,a nie po kimś,przechodzone.W koncu z jakiegoś powodu,sprzedający z stamtąd UCIEKA.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Allegro - otoDom.pl - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Allegro - otoDom.pl?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Allegro - otoDom.pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Allegro - otoDom.pl?

Kandydaci do pracy w Grupa Allegro - otoDom.pl napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Allegro - otoDom.pl