Opinie o ZUS Oddział w Poznaniu w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie ZUS Oddział w Poznaniu. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ZUS Oddział w Poznaniu na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZUS Oddział w Poznaniu w Poznań

Witam. Czy wątek ten odwiedzają może osoby, które pracują bądź pracowały w ZUSie, który mieści się w Poznaniu? Jest to placówka państwowa, dlatego podejrzewam, że trzeba mieć zaliczoną maturę, aby w ogóle myśleć o piastowaniu stanowiska urzędnika państwowego? Liczę, że dzięki temu wątkowi dowiem się tego.

!
@Sylwia

Praca Stresująca terminowa taka rola państwówki płaca na początku cienka ale premie kuszą do tego zazwyczaj opiekun jest wyrozumiały i w początku małymi krokami do przodu Praca nie dla każdego ale może się odnajdziesz staż pracy (czas) daje dużo przełożeni raczej ok nigdy nie miałam z nimi problemu

pewna Pani pisała jeszcze na początku tamtego roku, że praca jak dla niej była okej, przełożeni również. Ciekawi mnie jak się można nimi stać? Mam na myśli oczywiście awanse. Taki szarak na spokojnie ma na niego szanse? Jeśli tak to po jakim ewentualnym czasie pracy i pod jakimi warunkami się przeskakuje w strukturze?

A
@Marcin

Wystarczy miec srednie wykształcenie ale narazie nie ma etatów

Łukasz
@A

Ten II Oddział zamknięty na nowych pracowników, czy już zatrudniają? Bo mam średnie wykształcenie i niewielkie wymagania. Niczym się nie zrażam :) Wiem, że umowa o pracę jest, ale nie wiem ile płacą? Co jeszcze jest, oprócz pensji, bo inne firmy mają prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie, wczasy pod gruszą, tu w tym Zusie, też?

Zwykły człowiek
@Łukasz

Byłem na rekrutacji. Powiem tak: -śmiech na sali, szkoda czasu. Nie wystarczy mieć maturę, doświadczenie, chęci do pracy, niskie wymagania. Nie wiem kogo Oni szukają, bo zamiast przeszkolić ludzi na takich pracowników, jakich potrzebują, olewają zwykłych ludzi, bo chyba bardziej im się opłaca cały czas dawać ogłoszenia na portalach, niż dołożyć tym, którzy tam pracują, żeby nie czuli się jak (usunięte przez administratora) Omijać szerokim łukiem. Te dwie Panie, co rekrutują- Matko i Córko. Najważniejsze pytanie na tym spotkaniu: ile by Pan chciał zarabiać? Co proszę!? Tak po hamerykansku trochu...

Olga
@Zwykły człowiek

W wielu firmach tak pytają teraz o zarobki. Ale ciekawe czy pytali Cię o jakieś umiejętności i doświadczenie?

Kkkk
@Marcin

Najlepiej być młodym i zdrowym, inaczej cię nie przyjmą do pracy,

@Kkkk

czyli przyklepane badania lekarskie i tyle? A dasz znać w szczegółach jak tu się tak naprawdę pracuje? Bo z zewnątrz to inne wyobrażenie może się tworzyć a ciekawa jestem, dodatkowo czy to coś się w ogóle zmienia, np., z kolejnym rokiem?

! Nowy wpis
@Sylwia

Worker Nowy wpis

Warunki pracy koszmarne, poza salą obsługi budynek się sypie i pachnie (usunięte przez administratora) Wynagrodzenie płatne zawsze na czas, ale marne. O pracy zdalnej można pomarzyć. Słabe możliwości rozwoju, szkoleń. Skostniała struktura organizacyjna - ciężko przeforsować jakiekolwiek zmiany. Klient zawsze najważniejszy, ale pracowników mają gdzieś. Układy, układziki - pracy od groma, ale niektórzy ze względu na swoje koneksje uchylają się od obowiązków, przez co na nowych pracowników spda dużo więcej pracy. Przekłada się to potem na problemy z wyrobieniem się i pretensje od klientów. Poziom informatyzacji i wdrożenia nowych technologii żenujący. Szczerze nie polecam. W skrócie to chyba tyle.

za dużo okienek a za mało ludz Nowy wpis

nieuczciwi (usunięte przez administratora) zwlekają z decyzją by nie wypłacić po śmierci rodzinie zaległych pieniędzy biurokraci im więcej wniosków każą wypisać tym więcej kłamią. Matce nie wypłacili pieniędzy po śmierci córki ukrywając wydaną decyzję,

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie ZUS Oddział w Poznaniu? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
ann

hej chciałam zapytać o wydział SER w Poznaniu, II Oddział - czemu jest tak dużo ogłoszeń, czy chodzi o atmosferę, zarobki czy może chodzi o to, że po prostu jest tyle nowych etatów (zwiększają zatrudnienie)?

Klara
@ann

Jest taka duża rotacja, wymagania z kosmosu, mobing na porządku dziennym i ludzie odchodzą.

@Klara

To co napisałaś jest trochę niepokojące. Mówisz, że mobbing w ZUS jest na porządku dziennym. Mogłabyś podać przykłady? Co takiego się dzieje?

Z zusu
@ann

Omijaj ten Wydział z daleka. Młodzi uciekają, starsi jeśli im się uda przenoszą się do I Oddziału. Tam Dyrekcja przyjmuje wprawionych pracowników z otwartymi ramionami. W II Oddziale (usunięte przez administratora) zastraszanie... A jeśli jesteś chory tak że już wstać z łóżka nie możesz i odważysz się iść na zla na kilka dni spodziewaj się natychmiastowej kontroli zasadności zwolnienia.

@Z zusu

No faktycznie słabo to wygląda :( Jestem ciekawa czy przeniosłeś się do I oddziału i piszesz z własnego doświadczenia?

Ivana

Najnższa krajowo bez dodatki

@Ivana

I ludziom chce się tu pracować? Ta atmosfera co ją tu w wątku opisali też się zgadza?

Sylwia

Czy jest szansa aby podłączyć rodzinkę do pakietu medycznego?

Byly

Hej to prawda że w oddziale I w Poznaniu usunięto z-ce dyrektora da administracyjno-gospodarczych wraz z naczelnikiem?????

Hmm

@Kliczko o czym piszesz? Bo tak niejasno w sumie, że nie czaję o co chodzi.

Kliczko

Lepsi oni oni maja ludzi w kieszeni i kasa im się nalicza. Firma się cieszy jak wcześniej zdechn niemy

Zastanawiam się ,czy oprócz stałej pensji ,ZUS zapewnia jakiś socjal dla swoich pracowników? Pracownicy otrzymują benefity pozapłacowe?

ann

Jest jeszcze dużo ofert w Wydziale Realizacji Dochodów w II oddziale ZUS w Poznań - może ktoś się wypowie o tym wydziale, np. czy lepiej aplikować(pracować) do wydziału emerytalno-rentowego czy dochodów?

Marcelina

Taki spokój bo nie ma powodu do narzekań? A może prowadzona jest rekrutacja?

Konrad1980

Szkoda że ZUS zatrudnia osoby które były wmieszane w handel wrażliwymi danymi, włamania do baz danych jednostek publicznych

Martyna

Czy oddział prowadzi aktualnie rekrutacje? Trudno dostać się do pracy?

Zbigniew, 7

Pracuję w II Oddziale ZUS w Poznaniu od 7 - lat. Jak jest? Wszystko zależy od punktu widzenia, to oczywiste. Ale jak jest: Praca w komórkach biznesowych: tutaj trzeba znać i odświeżać przepisy, na bieżąco. Praca z kontami (ubezpieczonych i płatników) wymaga ustalonej wydajności. Owszem, nikt nikomu głowy nie urwał, ale sprawdza się wydajność. Część osób uznaje, że płaca nie jest adekwatna do wymagań. Komórki wsparcia: gospodarcze, prawne, kadry, płace, bhp, organizacja - jak widać duża różnorodność, która wymaga odpowiedniej wiedzy (prawnicy, budowlańcy, administratywiści, analitycy). Muszę stwierdzić, że nie jest to "praca dla każdego", ale praca wymagająca kompetencji i odpowiednich predyspozycji. Jak ktoś nie wysiedzi przy analizach kont 8h, to praca nie dla niego. Jak nie zna MS Office'a i zasad statystyki matematycznej to nie analizy, itd. Co do płac: na starcie, teraz, 2.900,- średnia w Oddziale: 3.700,- awanse: finansowe - bez szału, ale są, funkcyjne: są, ale trzeba stawać do konkursu i nie ma kolesiostwa. Owszem, zawsze będzie tym, którzy już pracują w firmie, od tych "z ulicy". Dla mnie jest to firma ciekawa, dla różnych specjalizacji. Trzeba pracować, ale to nie mordor! Bywajcie, Zbigniew

Agnieszka

Jaka atmosfera panuje w ZUS Oddział w Poznaniu? Czy są wśród nas osoby, które chciałyby zdradzić coś więcej na temat pracy w tej placówce? Czy warto brać to miejsce pod uwagę szukając zatrudnienia? Podzielcie się swoimi opiniami.

Zostaw merytoryczną opinię o ZUS Oddział w Poznaniu - Poznań

• Jak się pracuje w ZUS Oddział w Poznaniu?

Zobacz opinie na temat firmy ZUS Oddział w Poznaniu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

ZUS Oddział w Poznaniu

ZUS Oddział w Poznaniu