Opinie o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie FICO MIRRORS. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FICO MIRRORS na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Zastanawiam się nad tą firmą. A zatrudnienie jest bezpośrednio przez firmę? i tylko praca na 4 brygady? :(

Mordka
@Kasia

Nie na początek przez randstad albo hr nie jest praca tylko na 4 brygady jest montaż na 3 zmiany

Leszek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi. Warto starać się o pracę w firmie?

szczery 91
@Leszek

nawet jak by mi zapłacili 4 tys na rękę to bym tam nie wrócił, szkoda zrowia i rodziny, a jak masz tam żonę to co druga ma romans

@szczery 91

Jak tam można mieć romans skoro wszyscy zapierniczaja jak roboty ??

ficorob
@Nowy

no właśnie nie wszyscy... ;-)

Obcy
@Nowy

Można , żeby mieć luzy w pracy trzeba pomachać tyłkiem . 10 lat w firmie więc wiem co piszę

@Obcy

a konkretnie na jakim dziale? ;)

Jack

Paula

@Byłem a więc tu nie ma gwarancji konkretnej liczby dni do przepracowania w miesiącu?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w FICO MIRRORS odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Leszno
Jan Łasica

Zmuszają do pracy w nadgodzinach tłumacząc sie, że mają takie prawo zgodnie z art. 151 § 1 k.p. Straszą ludzi dyscyplinarnie, co dzień i w każdy weekend jest potrzeba nadgodzin a to nie są już sytuacje wyjątkowe!! Sformułowanie „szczególne potrzeby pracodawcy” wskazuje, iż uprawnienie pracodawcy do nakazania pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych powstaje w sytuacjach wyjątkowych, niemających charakteru normalnego, typowego. „Szczególne potrzeby pracodawcy” stanowią zatem potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością (zob. uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r., sygn. akt I PKN 667/99). Nie są to okoliczności związane z normalnym funkcjonowaniem zakładu pracy, np. wzrost zapotrzebowania na pracę wynikający ze zwiększenia liczby zamówień lub zwiększenia zakresu działalności przedsiębiorstwa. Co więcej, nie powinna ona stanowić reguły, lecz coś nadzwyczajnego. Nie dajcie sie mamić i zastraszać.

Angela
@Jan Łasica

Nigdy w życiu nie zmuszali do nadgodzin, przynajmniej na wtryskarkach.

@Jan Łasica

Na jakim dziale, są takie sytuacje, jeśli można wiedzieć?

@Angela

Jak nie? Zmuszali... I to nie jedno krotnie.

Dorota
@Gość

A na jakim dziale pracujesz? I jakie są Twoje obowiązki w FICO? Doprecyzujcie proszę

Jakie warunki płacowe na produkcji? Czy dalej są bezpłatne przestoje?Z góry dziękuję za odpowiedzi.

xyz
@Zainteresowany

tak są darmowe przestoje..stawka to 16.4 brutto bez premii z agencji pracy. nie zarobisz za wiele. mysle nad zmiana pracy, normy sa bardzo wywindowane i nie do osiagniecia dla nowych.

@Zainteresowany

Świetnie, że wykazałeś chęć podjęcia pracy w FICO MIRRORS. Firma właśnie szuka pracowników produkcji i z tego co wiem - oferują przejrzyste warunki współpracy, takie jak na przykład: stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; pracę w systemie 3 – zmianowym; zorganizowany dojazd do miejsca pracy z kierunków: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie. Dostałeś już propozycję pracy, czy dopiero zamierzałeś aplikować?

Emil

Przejrzyste warunki.... - Dojazd jest płatny 100 zł pozdro

Bartosz
@Emil

Dzięki za informację o wynagrodzeniu. Powiedz jeszcze proszę, jak wygląda atmosfera w firmie? Chętnie dowiem się więcej.

Jan Łasica

To jest jakaś porażka, 16 sierpnia wolne bo święto, a Ci zmuszają żeby przyjść jak nie jutro to w piątek na dwanaście albo w sobotę. Człowiek sobie nie może nic zaplanować, a choć by nie miał ochoty to pajace tak szntażują a człowiek będąc pod agencją albo tyle co pod zakład przeszedł to wyjścia nie ma. Polishkampf!!

martin
@Jan Łasica

Po ile dni w tygodniu pracujecie i po ile godzin

@martin

praca od poniedziałku do piątku po 8h, ale kierownicy i liderzy zmuszają do pozostania w godzinach nadliczbowych i karzą przychodzić w dni wolne od pracy. Ba nawet w święta sie zdarza.

Nie znalazl ktoś na terenie ficomirrors skierowania na rehabilitację i do neurologa?! Będę wdzięczna za pomoc.

Czy morze ktoś napisać od jakiej stawki nowy pracownik zaczyna ?

Proszę sobie wyobrazić, że w tej firmie istnieje coś takiego jak "odpracowanie nadgodzin (4h)" za darmo... W ramach tzw "kary"... Ponadto, kierownicy zmian, uważają się za bogów... Stres i presja w tym zakładzie jest naprawdę ogromna i nie do zniesienia. Również stosowany jest mobbing i zastraszanie pracowników. Grozenie zwolnieniem i nie przedłużeniem umowy. Problemy gdy jest się na l4... Ręce opadają.

pracownica
@Gość

Gdyby pracownicy nie zostawiali odrabiać za karę to by nie było czegoś takiego. W przeważającej większości pracownicy sami są sobie winni, niestety. Dajecie się zastraszyć to tak macie. Jakby mnie kierownik kazał zostać za karę to bym mu się w twarz roześmiała, ha ha.

@pracownica

Tak? A pracujesz w fico? A konkretniej na wtryskach? Nie przyjdziesz na nadgodziny na które jesteś zgłoszona i możesz się pożegnać z pracą na drugi dzień. Jak komuś zależy na pracy to przyjdzie. Proste.

Robert
@Gość

Za co konkretnie stosowane są tego typu kary? Jest to ciekawy aspekt, więc chciałbym, aby ktoś przybliżył, jak to wygląda. Odpracowywanie nadgodzin w takim wymiarze czasowym, jak podałeś, to we wcześniejszym poście musi być męczące, tym bardziej że nie ma za to dodatkowego wynagrodzenia. Podaj, proszę, więcej szczegółów.

Gosc
@Robert

Z miłą chęcią przedstawię więcej szczegółów. Temat dotyczy tylko sekcji tworzyw. Więc, jeżeli dany pracownik pracujacy na wtryskarkach, przepuści wadliwy detal i spakuje jako "produkcja dobra", dostanie się on na montaż. Stamtąd pracownicy montujacy lusterka, zgłaszają takie nieprawidłowości dotyczące tzw "braków" z wtrysków. Później zostaje o tym poinformowane kierownictwo. Muszę tutaj nadmienić, że nie ma ludzi nieomylnych i ciężko jest zauważyć np. (Malutkie rysy, kropeczki itd) tymbardziej, że pracownicy nie obsługują tylko jednej wtryskarki... Poza tym kary były również stosowane, nawet wtedy kiedy ostatnie sztuki wyprodukowanego detalu, były wadliwe A jednak podpisane przez team leaderow... I w tym przypadku lider nie poniósł żadnych konsekwencji... Tylko pracownik. ???? Oraz nawet wtedy kiedy detal został dopuszczony do montażu, z chwilowym opoznieniem... Bo kierownictwo czekało na decyzję...

Olga
@Gosc

Bardzo dobrze, że zechciałeś dokładnie opisać nam tę kwestię. Wielu osobom tak wiedza z całą pewnością się przyda. Trzeba też przyznać Ci rację co do tego, że nie ma ludzi nieomylnych - każdemu z nas może zdarzyć się jakieś niedopatrzenie. Zastanawia mnie, czy nadal pracujesz w firmie FICO MIRRORS? Będę wdzięczna za odpowiedź z Twojej strony.

GREGGREG

MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ JAK SIĘ PRACUJE NA WTRYSKARKACH ??? JAKIE SĄ WARUNKI I JAK WYGLĄDA PRACA ..... ZASTANAWIAM SIE NAD PODJĘCIEM PRACY .... LEPIEJ WTRYSKARKI CZY MONTAŻ ?????

Monia
@GREGGREG

Na wtryskarkach jest 4-brygadówka a na montażu 3 zmianówka. Pieniądze te same różnica w dodatku. Na wtryskarkach jest cieplej i śmierdzi plastikiem, ale robota łatwiejsza niż na montażu. Z kolei na montażu mogą przytrafić się bezpłatne postoje.

Przeczyszczony
@Monia

Ciekawe czy kierownik się zmienił....

Remek

Jaka atmosfera w pracy? Jakieś dodatki socjalne to macie?

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wynosi wynagrodzenie pod pośrednikiem ? A potem pod firmą?

Małgoś
@Nowy

Przez pierwsze 3 mc 15,27 później 16 a po roku 17,11 i przejscie pod firme,albo wypad... Karta edenred 190 co miesiąc na zakupy, dodatek za nocki,a na 4 bryg. dodatek 275zł. Wszystkie nadgodziny płatne 100% to chyba tyle...

@Małgoś

A w.przeliczeniu za pełen miesiąc? Z sobotami?

@Małgoś

Wyraźnie widać, że masz dużą wiedzę o sposobie funkcjonowania firmy FICO MIRRORS. Jesteśmy ciekawi, jaką posadę tam obejmujesz - jeśli Nam to zatem zdradzisz, będziemy Ci wdzięczni. Dosyć szczegółowo opisujesz kwestia wynagrodzenia. A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem zdrowotnym - macie do niego pełny dostęp?

@Małgoś

Zapraszamy do Mecacontrol. Firma obok Fico. 16 brutto na start. Po 1,5 roku stawka 18 brutto. Dodatek za nocki. Premie. Praca na 3 zmiany. Wolne weekendy. Nadgodziny platne 100%. UMOWA BEZPOSREDNIO PRZEZ FIRME

aaaa

Jeżeli interesuje cię praca na umowę zlecenie za marne grosze to dobrze trafiłeś. Jedyne co pozostaje pozytywne to pierwsze wrażenie po 1 dniu pracy. Na start masz pewną śmieciówę na 1 rok. Zrobisz swoje i do widzenia. Więcej niż 1700 zł nie wyjdziesz Szukasz niemiłej sztywnej atmosfery, lubisz klimat wzajemnej nieufności, traktowanie przedmiotowe i czuć się jak mebel rzucony w kąt, którym nikt się nie interesuje. To miejsce dla ciebie.

ciakw
@aaaa

sqs to mają zlecenia. ?? ALe randsad to umowy normalne chyba ?

Jan Łasica

Kpina, 12 listopad wolny od pracy a tu zmuszają do przyjscia. Niby płacą 200% platne nadgodziny a jak sie postawisz to wypad.

Pawian
@Jan Łasica

A gdzie premia ja się pytam?

@Jan Łasica

Skoro za ten dzień pracy płacą Wam 200%, to chyba nie ma na co narzekać. Proszę, powiedz nam, na jakim stanowisku jesteś zatrudniony w FICO MIRRORS. Czy pracodawca zapewnia Wam pełne ubezpieczenie zdrowotne, czy jest z tym problem?

@Agata

Zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej, jakie ubezpieczenie ? Nawet nie bylo mozliwosci przystąpienia do grupowego. A moze ten czas dla kogoś jest cenniejszy w domu z rodziną a nie 200%

@Agata

Fico tak lecz agencje nie

Agata

FICO MIRRORS jest wiodącym producentem lusterek samochodowych, zbiorników do systemów spryskiwaczy szyb w Europie Środkowo-Wschodniej. Na pewno więc sporo z Was zastanawia się nad aplikacją do nich, a tak się składa, że właśnie prowadzą rekrutację: https://ficomirrors.pl/oferty-pracy-0 Poszukują ślusarza narzędziowego, a także operatora wózka systemowego. Byłby ktoś zainteresowany tymi posadami?

szymi

Hej:) wie ktoś jak kształtują się zarobki teraz przez agencję pacy?:)

Agata

@Karolina Ostatnio zauważyłam, iż FICO MIRRORS prowadzi procesy rekrutacyjne. Zobacz na ich oficjalnej stronie https://ficomirrors.pl/oferty-pracy-0 Jakie stanowisko pracy chciałabyś podjąć? @anonymous Muszę Ci przypomnieć, że na forum publicznym nie wolno nikogo obrażać i wyzywać - stosuj się do tego. Chciałbyś w sposób kulturalny coś napisać o tym pracodawcy?

Magazynek9291

Praca dosyć przyjemna. Mili ludzie, fajne osoby oprócz jednej osoby a mianowicie wielki Pan ochroniarz. Ja nie wiem co jego zachowanie ma znaczyć. Wyzwiska i krzyki, chamstwo pomieszanie z arogancją. Słyszałem już ze parę osób złożyło na niego skargę i słusznie. Współczuję osobą które muszą coś z nim załatwiać. Do tego lubi sobie pogadać o pracownikach na palarni, ale w twarz nie potrafi nic powiedzieć.

zzz
@Magazynek9291

ten RAMBO obwieszony kluczami jak wożny

zzz
@Magazynek9291

normalny (usunięte przez administratora) i burak

@zzz

to niejaki Witek burak i prostak wez się do jakiejś uczciwej robotu ORMOWCU

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć na początek?

Zostaw merytoryczną opinię o FICO MIRRORS - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w FICO MIRRORS?

Zobacz opinie na temat firmy FICO MIRRORS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FICO MIRRORS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FICO MIRRORS
2.2/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Koksownicza 30
    41-300 Dąbrowa Górnicza